Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες,
εχω 3 πλαστικα μπιμπερο Dr.Brown. επειδη η μικρη μου ειναι 3 μηνων αυτη τη βδομαδα κ τα χρησιμοποιω απο την αρχη- αναρωτιεμαι αν θα πρεπει να τα αντικαταστησω.
Τι χρονο ζωης εχουν τα πλαστικα μπιμπερό?

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω δεν αλλαζω τα μπιμπερο, μονο τις θηλες. τα βαζω ομως για πλυσιμο στο πληντυριο πιατων για να καθαριζουν καλα!!!

kaiti99


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
νομιζω πως ναι.αν τα εχεις 3 μηνες οπως λες!αλλα κ αν παρατηρησεις τα πλαστικα μπιμπερο δειχνουν οτι εχουν χαλασει απο ενα κιτρινο χρωμα που περνουν.δεν ειναι διαφανα οπως στην αρχη..κ επειδη πολλα ακουγονται για τα πλαστικα φροντισε να τα αντικαταστησεις! flower

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για το πληντιριο καπου ακουσα οτι δεν κανει να τα βαζεις.Εγω τωρα στο δευτερο σκεφτομαι να αγορασω καινουργια και τα πλαστικα θα τα φυλαξω για οταν μεγαλωσει.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μωρε πολλα ακουγονται...υποτιθεται οτι δεν εχουν bpa...αλλα ειμαι επιφυλακτικη...
εχω μονο 2 γυαλινα κ δεν ειναι πρακτικα...ουτε οικονομικα... Embarassed

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έχω ακούσει ότι πρέπει να τα αλλάζουμε εκεί γύρω στους 3-4 μήνες.
Τώρα που το σκέφτομαι εγώ έπρεπε να τα είχα αλλάξει αλλά δεν..
Τα δικά μου βέβαια μια χαρά φαίνονται καθαρά-καθαρά,και τα πλένω στο χέρι.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλικάκι κ εγω στο χερι τα πλενω. καθαρα ειναι- θελω να πω 'διαυγες' ειναι ακομη το παλστικο..τα φοβαμαι ομως αυτα ολα με τα BPA και ας λενε οτι δεν εχουν..
αρα να τα αλλαξω λετε- ετσι θα κανω.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:Αλικάκι κ εγω στο χερι τα πλενω. καθαρα ειναι- θελω να πω 'διαυγες' ειναι ακομη το παλστικο..τα φοβαμαι ομως αυτα ολα με τα BPA και ας λενε οτι δεν εχουν..
αρα να τα αλλαξω λετε- ετσι θα κανω.



Δεν κατάλαβα κάτι...το bpa χαλάει δηλαδή???Γι'αυτό να τα αλλάζουμε???
Μάλλον ε??Θα τα αλλάξω κι εγώ.
Άλλαξέ τα κι εσύ κουκιδίτσα μου!!!
Είναι και νινί το δικό σου!!!
Αν κι εγώ όταν ήταν μωρό δεν ήξερα περί αυτού και είχα αγοράσει μάλλον με bpa..τι να πω???Ο θεός βοηθός!!!!!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Stis arxes k ego eixa ta Dr brown. Stous 4 mines eida to kitrino lastixo apo mesa pou empene pano apo ton solina k eixe kitrinisi apo kato, den ksero giati. Eno os tote ta eplena k meta apostirosi.ta klasika. Ta petaksa meta apo auto pou eida. Ta magazia k oi giatroi lene stous 2 mines oti prepei na allazoume pipiles. Den to kano ego bebea. Tis kratao 3-4 mines.Tora xrisimopoio ta tommy tippi kai eimai ikanopoiimeni. Terma k oi bourtses. ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ- ΧΡΟΝΟΣ ΖΩΗΣ? 328109

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:Stis arxes k ego eixa ta Dr brown. Stous 4 mines eida to kitrino lastixo apo mesa pou empene pano apo ton solina k eixe kitrinisi apo kato, den ksero giati. Eno os tote ta eplena k meta apostirosi.ta klasika. Ta petaksa meta apo auto pou eida. Ta magazia k oi giatroi lene stous 2 mines oti prepei na allazoume pipiles. Den to kano ego bebea. Tis kratao 3-4 mines.Tora xrisimopoio ta tommy tippi kai eimai ikanopoiimeni. Terma k oi bourtses. ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ- ΧΡΟΝΟΣ ΖΩΗΣ? 328109



Τι είναι τα τόμι τίπι??????

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
erwtoulis έγραψε:Stis arxes k ego eixa ta Dr brown. Stous 4 mines eida to kitrino lastixo apo mesa pou empene pano apo ton solina k eixe kitrinisi apo kato, den ksero giati. Eno os tote ta eplena k meta apostirosi.ta klasika. Ta petaksa meta apo auto pou eida. Ta magazia k oi giatroi lene stous 2 mines oti prepei na allazoume pipiles. Den to kano ego bebea. Tis kratao 3-4 mines.Tora xrisimopoio ta tommy tippi kai eimai ikanopoiimeni. Terma k oi bourtses. ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ- ΧΡΟΝΟΣ ΖΩΗΣ? 328109



Τι είναι τα τόμι τίπι??????


Marka mpimperou einai. Bale sto google stis eikones "tommy tippe bottles " na ta deis pia einai.Ego auta ta eida stin agglia pou ta xrisimopoiousan polles kai eipa na ta dokimaso mias k itan megalo to anigma tous apo pano k eukola sto katharisma. Ta xrisimopoio 4 mines tora k eimai polu ikanopoiimeni. Ego ta exo parei apekso alla edo stin ellada ta fernei to mothercare.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:
αλικακι έγραψε:
erwtoulis έγραψε:Stis arxes k ego eixa ta Dr brown. Stous 4 mines eida to kitrino lastixo apo mesa pou empene pano apo ton solina k eixe kitrinisi apo kato, den ksero giati. Eno os tote ta eplena k meta apostirosi.ta klasika. Ta petaksa meta apo auto pou eida. Ta magazia k oi giatroi lene stous 2 mines oti prepei na allazoume pipiles. Den to kano ego bebea. Tis kratao 3-4 mines.Tora xrisimopoio ta tommy tippi kai eimai ikanopoiimeni. Terma k oi bourtses. ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ- ΧΡΟΝΟΣ ΖΩΗΣ? 328109



Τι είναι τα τόμι τίπι??????


Marka mpimperou einai. Bale sto google stis eikones "tommy tippe bottles " na ta deis pia einai.Ego auta ta eida stin agglia pou ta xrisimopoiousan polles kai eipa na ta dokimaso mias k itan megalo to anigma tous apo pano k eukola sto katharisma. Ta xrisimopoio 4 mines tora k eimai polu ikanopoiimeni. Ego ta exo parei apekso alla edo stin ellada ta fernei to mothercare.



Σέυχαριστώωωωωω!!!!Θα μπω τώρα να τα δω.....

tk


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τα tommy tippe bottles μοιαζουν με τα avent.......

τα ατσαλινα τελικα ειναι τα καλυτερα??απλα δεν ξερεις ποσο πινει το παιδι? ή μηπως τα γυαλινα που μπορει και να σπασουν? Rolling Eyes

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτά τα Tomee tipee μου αρεσαν κ εμενα -αλλα δεν τα πηρα γιατι δεν χωρουσαν στον θερμαντηρα.
τωρα που ειπες για το λαστιχο μεσα στο μπιμπερο προσεξα οτι εχει αρχισει να αλλαζει κ στα δικα μου Rolling Eyes

ποτε σταματησατε (αν το κανατε δλδ) να παιρνετε μπιμπερο κατα των κολικων?

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tk έγραψε:τα tommy tippe bottles μοιαζουν με τα avent.......

τα ατσαλινα τελικα ειναι τα καλυτερα??απλα δεν ξερεις ποσο πινει το παιδι? ή μηπως τα γυαλινα που μπορει και να σπασουν? Rolling Eyes

μωρε δεν σπανε ευκολα- ειναι χοντρο το γυαλι. αλλα εχω ακουσει οτι αν σπασουν γινονται χιλια κομματια.

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
otan genisa epsaxna na agoraso gialina mpimpero pou elegan gia kaliteri apostirosi se sxesi me ta plastika, k oloi mou elegan oti prospathoun na ta aposiroun giati etsi opos bidonoume to k kapaki me tin pipila spane gialakia me apotelesma na peftoun sto gala k na ta pinei to moro. Den ksero kata poso alitheuei.Den eixa asxolithei perisootero giati eixa brei ta brown pou einai kata ton kolikon. Ta xrisimopoiisame mexri 5 6 minon. Meta ta petaksa ola. Kolikous i alithia einai oti den katalabe. Den ksero an ekanan doulia ta mpimpero i itan sto paidi. Tora tou exo k tis chicco auta ta straba, avent, tommy tippe, k mothercare. Pinei apola eutixos. Alla se thema fthoras ta tommy blepo oti einai kalitera, antexoun pio polu k einai auta pou xrisimopoio k perissotero.

17Σημαντικό! ΠΡΟΒΛΗΜΑ - ΑΠΟΡΙΑ Πεμ Ιουν 02, 2011 1:16 pm

chrissaxak

chrissaxak
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ είχα τα Dr Brown's μέχρι 6 μηνών. Απλά άλλαξα τις θηλές κ έβαλα τις μεγαλύτερες (Νο2) στους 3 μήνες. Τώρα πήρα ένα μπιμπερό chicco κ ένα MAM κι έβαλα τις θηλές των Dr Brown's, τις Νο3.
Μάλλον όμως δε δουλεύουν καλά αυτές οι θηλές σε άλλα μπιμπερό γιατί αν κ είναι Νο3 φαίνεται σαν να ζορίζεται το παιδί να πιει κ "ρουφιέται" η θηλή. Τις θηλές όμως των αντίστοιχων εταιριών δεν τις θέλει γιατί συνήθισε τις Dr Brown's.
Ποιες άλλες θηλές μοιάζουν με τις Dr Brown's ώστε να τις δοκιμάσω στα chicco k MAM μπιμπερό?
Αυτών των Tommee Tippee ή της AVENT μοιάζουν?Λέτε να δουλεύουν καλά στα μπιμπερό που έχω?

http://www.alter-eco.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις