Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
108 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 108 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 10:19 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
tatijana έγραψε:
katerina780 έγραψε:
tatijana έγραψε:Συμφωνω,καμμια στο κωλινο η στα χερακια ναι και τιμωριες αλλα στο προσωπου ουτε καν....
ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΚΩΛΙΝΟ,ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΜΩΡΙΕΣ.....ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΤΑ ΚΑΤΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΟΥΡΛΙΑΖΟΥΝ Κ ΚΛΕΝΕ Κ ΧΤΥΠΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΟΥΝ Κ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΤΟΥΣ ΤΟΤΕ ΤΑ ΕΞΗΓΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ.ΟΣΟ ΜΙΚΡΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ.ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ.....

Μακαρι χωρις ουτε τιμωρια να μπορεις να το συμμαζεψεις το παιδι...Αλλωστε ακομη ειναι μικρο το δικο σου,σε λιγο θα αρχισουν τα οργανα..Και μετα ελα να μου πεις παλι..

Έχω μια ένσταση για την ηλικία! Laughing Τατιάνα, μην νομίζεις ότι τα 2 χρόνια είναι εύκολη ηλικία, χαχα! Ακούς όργανα παντού! Έχεις ακούσει τια τα terrible two; (Πωπω πως το μιλάω το αγγλικό... Laughing )

ΤΑ 2 ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ. ΤΑ ΦΟΒΕΡΑ 2 ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΕΙΘΑΡΧΙΤΑ.

27ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 11:10 am

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια ειναι οτι χειροτερο οπως ειπε κ μια κοπελα ποιο πανω πηγαινε σε αλλο δωματιο να ηρεμησειςςςς...κοριτσια σοβαρα μου ηρθε να βαλω τα κλαματα σημερα με αυτο...κ μετα δν ξερω που πηγε η μητερα με τα παιδια της σε λιγο ξαναεπεστρεψε κ ειμουν στο μπαλκονι κ ειδα οτι μπηκε στιν απεναντι πολυκατοικια κ μενει εκει δν την ειχα προσεξει οτι μενει απενατι μου.. κ μετα απο λιγο ακουσα φωνες απο απεναντι....κ ενα βραδυ παλι αλλα δν ηξερα αν ηταν αυτη.....αλλα ντροπη σε οποια σηκωνει χερι πανω σε ενα πλασματακι που ουτε καν ξερει τι κανει Sad Sad κ το κοριτσακη ηθελε να περπατισει σημερα κ με το ζορι να την βαλει στο καροτσι ελεος δηλ....σε μια φαση την επιασε απο τα δυο χερια κ τιν πεταξε πανω με δυναμη 2 3 φορες...κοριτσια δν το πιστευα αυτο που εβλεπα λες κ εβλεπα ονειρο δν ειχα ουτε 1 ωρα που ειχα σηκωθει...καλα τωρα που μενει απεναντι μου αν την ξαναδω θα την καταγγειλω χωρις σκεψει δν υπαρχει περιπτωσει...sorry gia to post το μεγαλωωω φιλες μου ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 215994 ΑΛΛΑ ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ μαλωσε το φωναξε του αλλα οχι ξυλο...μπωρει πανω στα νευρα να κανει κατι που θα μετανοιωνεις σε ολη σου τη ζωη!!!να φανταστειτε ο μικρος της γιος καθοταν το καιμενο κ εβλεπε ολο το σκινικο...

28ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 11:17 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
υπάρχουν πολλοι τρόποι να συνετίσεις ενα παιδι (αναλογα την ηλικία) κ το ξυλο δεν ανήκει σε καμια κατηγορία.
τα λαθη ειναι δικά μας οταν τα παιδια ειναι απειθάρχητα- τον δικό μας τροπο πρεπει να διορθωσουμε.
η συμπεριφορα των παιδιων ειναι ο καθρεφτης μαςκ κατα τη γνωμη μου μια φορα αρκει για να γινει η κακη αρχη.
ειναι δυσκολο -το γνωριζω αλλα θελει συνέπεια κ σεβασμο.
η βια δεν εμπνεει σεβασμο.οσο 'αθωα' κ 'ακινδυνη' νομιζουμε οτι ειναι . κ προκαλει χειροτερες αντιδρασεις-ειτε ατιθασες είτε φοβικές - που κ στις 2 περιπτωσεις τραυματιζεται η αυτοεκτίμηση του παιδιου.
Το μονο που προσφερει ειναι εκτόνωση στους κουρασμενους ισως γονεις που καλα θα κάνουν να ψαχτουν λιγο παραπανω πριν σηκώσουν χερι

29ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 11:48 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tι λες τωρα?απαραδεκτο εντελως!μειωνεις την προσωπικοτητα του παιδιου σου και δεν του δειχνεις ιχνος σεβασμου πως να σε σεβαστει το ιδιο μετα?για να μην πω για τα παιδικα τραυματα στην ψυχουλα του και φυσικα δεν του μαθαινεις τιποτα ετσι.Τα παιδια θελουν φιλο οχι ξυλο(το δανειζομαι απο το ραδιοφωνο που το ακουσα)Οσο και να ειμαστε εκτος ελεγχου απο τα νευρα μας,οσο κουρασμενες και αν νιωθουμε,οσο αγανακτισμενες και αν ειμαστε το ξυλο ειναι ο χειροτερος τροπος!και εγω εχω βρεθει εκτος εαυτου και του εχω φωναξει και το μετανιωσα αμεσως και ντρεπομαι γι'αυτο και επισης προσεξα οτι με τη φωνη χειροτερα ειναι δεν με ακουσε ενω οταν του μιλω ηρεμα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα

30ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 11:58 am

MaNTaRiNi

MaNTaRiNi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια συγνώμη που μπαίνω "σφήνα" στο θέμα σας! Πες ότι δέχομαι το ξύλο από τους γονείς προς τα παιδιά τους, στην τελική παιδιά τους είναι εκείνοι ξέρουν καλύτερα, αλλά όταν παιδαγωγός (άντρας) χτυπάει τα παιδιά σε παιδικό σταθμό και εσύ κάθεσαι ανήμπορη και τον κοιτάς εκεί τι κάνεις;;
Ένας από τους λόγους που σταμάτησα από την δουλειά μου ήταν αυτός! Και φυσικά φεύγοντας φρόντισα να ενημερώσω και κάποιους γονείς για την κατάσταση που επικρατεί ελπίζοντας να γίνει κάτι!

http://mantarini-pounds.blogspot.com

31ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 12:16 pm

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina235 έγραψε:Eυχομαι ποτε να μην βιωσω τυη κακοποιηση ξενου παιδιου μπροστα μου!
Τι εχω δικαιωμα να κανω? Ποιον μπορω να ειδοποιησω?

Αυτή είναι καλή ερώτηση.
Ξέρει καμιά;

32ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 12:21 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MaNTaRiNi έγραψε:Κορίτσια συγνώμη που μπαίνω "σφήνα" στο θέμα σας! Πες ότι δέχομαι το ξύλο από τους γονείς προς τα παιδιά τους, στην τελική παιδιά τους είναι εκείνοι ξέρουν καλύτερα, αλλά όταν παιδαγωγός (άντρας) χτυπάει τα παιδιά σε παιδικό σταθμό και εσύ κάθεσαι ανήμπορη και τον κοιτάς εκεί τι κάνεις;;
Ένας από τους λόγους που σταμάτησα από την δουλειά μου ήταν αυτός! Και φυσικά φεύγοντας φρόντισα να ενημερώσω και κάποιους γονείς για την κατάσταση που επικρατεί ελπίζοντας να γίνει κάτι!

ΚΑΝΕΙΣ ΓΡΑΠΤΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ. ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΤΙΚΟΣ, ΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ. ΑΝ ΕΝΑΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΙΟΣ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΛΩΣΕΙ ΧΕΡΙ.
ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ, ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΨΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!

33ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 12:46 pm

MaNTaRiNi

MaNTaRiNi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολύ καλά εξηγήθηκες! έτσι πρέπει! Τουλάχιστον ήσουν ξεκάθαρη από την αρχή!
Πρόκειται για ιδιωτικό παιδικό σταθμό οπότε μόνο καταγγελία και μήνυση γίνεται και πρέπει να έχεις πολλές αποδείξεις και χρήμα για να κερδίσεις μια τέτοια υπόθεση.

http://mantarini-pounds.blogspot.com

34ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 12:55 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MaNTaRiNi έγραψε:Πολύ καλά εξηγήθηκες! έτσι πρέπει! Τουλάχιστον ήσουν ξεκάθαρη από την αρχή!
Πρόκειται για ιδιωτικό παιδικό σταθμό οπότε μόνο καταγγελία και μήνυση γίνεται και πρέπει να έχεις πολλές αποδείξεις και χρήμα για να κερδίσεις μια τέτοια υπόθεση.

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ. ΝΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΠΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΒΡΟΜΟΧΕΡΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΞΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.
ΚΡΙΜΑ! ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ!

35ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 8:49 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣΕ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑ 25 ΤΗΣ!!!!ΟΚ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΚΟ ΚΛΟΝΙΣΜΟ.... ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ. ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕ????? ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ... ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΤΙ ΞΥΛΟ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ.... ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΑΣ.
ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΤΑΝ ΧΑΝΩ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ, ΦΕΥΓΩ. ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ, ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Ή ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΧΩΝΩ...ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ....
ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ, ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΒΟΛΤΑ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ Υ Π Ο Μ Ο Ν Η.
ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΞΥΛΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ...

36ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 9:29 pm

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω εχω φαει πολυ ξυλο!!!!!!!!!!!!!!!τωρα βεβαια καπου καταλαβαινω οτι η μαμα μου μεγαλωνε μονη της 2 παιδια δουλευε 24ωρες την ημερα καθε μερα κ με εναν πατερα που ναι μεν δεν μας χαλαγε χατηρι αλλα σε ολα τα αλλα ηταν απων!καταλαβαινω λοιπον τι περνουσε κ ξεσπουσε πανω μας....τωρα που εγω ειμαι μαμα η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι κ το πιο υπομονετικο ατομο σε καμμια περιπτωση ομως δεν θελω να γινω σαν την μαμα μου!αυτο που λεω ειναι οτι με τετοιο ανχος που εχουμε ολη μερα ειναι δυσκολο παντα να εχεις την υπομονη να λυσεις τα παντα ηρεμα κ με συζητηση!εγω προσπαθω αλλα ομολογω οτι δεν τα καταφερνω παντα! Crying or Very sad Crying or Very sad

37ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 9:36 pm

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Τελικά το μόνο που προσφέρει το ξύλο είναι εκτόνωση σε αυτον που τον ρίχνει. Αυτος που το τρώει δεν μαθαίνει τίποτα. Αντίθετα, αντιγράφει αυτή την συμπεριφορά.


ποσο συμφωνω μαζι σου να ξερες!!!εχω μια ξαδερφη η οποια εχει πολυ ζωηρα παιδια που πραγαματικα της βγαζουνε την πιστη το εχω δει απο κοντα αλλα τα χτυπαει στον ποπο και στα χερακια και αυτα κλαινε λιγο αλλα μετα παλι τα ιδια.Εγω με τη σειρα μου ταραζομαι καθε φορα που τη βλεπω αλλα τη να της πω δεν με παιρνει της το εφερα καποιες φορες οτι μην τα χτυπας μιλα τους αλλα φοβαμαι και μην παρεξηγηθει κιολας...επειτα ο μεγαλος (6) χτυπαει τον αδερφο του (4) και τον μαλωνει ακριβως οπως η μαμα του αυτον..μα ειναι δυνατον δεν βλεπει οτι απλα τα παιδια επαναλαμβανουν τα ιδια που βλεπουν???ασε που το παιδι φοβαται περισσοτερο οταν το αγριοκοιταξεις παρα να το χτυπησεις...

38ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 10:08 pm

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΤΙΜΩΡΙΑ "ΚΑΙΕΙ "ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΕΓΩ ΕΦΤΑΣΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΛΕΩ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ(ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΒΕΒΑΙΑ)"ΕΛΑ ΧΤΥΠΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ"Η ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ "ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΘΑ ΚΛΑΨΩ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ"ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ ΑΡΧΙΣΕ ΤΙς ΤΙΜΩΡΙΕΣ Π.Χ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΕ Κ ΕΙΧΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!ΒΕΒΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ "ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙ"ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΜΙΚΡΗ! ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 4872 ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 4872 ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 4872 ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 4872

39ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 10:10 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MaNTaRiNi έγραψε:Πολύ καλά εξηγήθηκες! έτσι πρέπει! Τουλάχιστον ήσουν ξεκάθαρη από την αρχή!
Πρόκειται για ιδιωτικό παιδικό σταθμό οπότε μόνο καταγγελία και μήνυση γίνεται και πρέπει να έχεις πολλές αποδείξεις και χρήμα για να κερδίσεις μια τέτοια υπόθεση.

Eνημερώνεις όοολους τους γονείς, έναν-έναν. Οι περισσότεροι ίσως να θέλουν να τον κυνηγήσουν. Οπότε του κάνουν εκείνοι δικαστήριο και εσύ πας μάρτυρας.

40ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 10:20 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Τελικά το μόνο που προσφέρει το ξύλο είναι εκτόνωση σε αυτον που τον ρίχνει. Αυτος που το τρώει δεν μαθαίνει τίποτα. Αντίθετα, αντιγράφει αυτή την συμπεριφορά.


Μπράβο,Μαράκι!!!!!!!! Respect
Αυτό είναι το τελικό συμπέρασμα του όλου θέματος!!!!!!!!!!!!!

41ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Τρι Ιουν 07, 2011 11:13 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
anastazia έγραψε:και εγω εχω φαει πολυ ξυλο!!!!!!!!!!!!!!!τωρα βεβαια καπου καταλαβαινω οτι η μαμα μου μεγαλωνε μονη της 2 παιδια δουλευε 24ωρες την ημερα καθε μερα κ με εναν πατερα που ναι μεν δεν μας χαλαγε χατηρι αλλα σε ολα τα αλλα ηταν απων!καταλαβαινω λοιπον τι περνουσε κ ξεσπουσε πανω μας....τωρα που εγω ειμαι μαμα η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι κ το πιο υπομονετικο ατομο σε καμμια περιπτωση ομως δεν θελω να γινω σαν την μαμα μου!αυτο που λεω ειναι οτι με τετοιο ανχος που εχουμε ολη μερα ειναι δυσκολο παντα να εχεις την υπομονη να λυσεις τα παντα ηρεμα κ με συζητηση!εγω προσπαθω αλλα ομολογω οτι δεν τα καταφερνω παντα! Crying or Very sad Crying or Very sad

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΧΤΥΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ. ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΓΕΣ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΚΑΙ ΚΛΩΤΣΑ ΤΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ, ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΛΗΓΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΥΑΣ ΑΝΑΠΤΥΣΣΟΥΝ ΧΑΜΗΛΗ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΚΟΜΕΤΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ

42ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Τρι Ιουν 07, 2011 11:18 am

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ κάποιες φορές θυμώνω και μπορεί να φωνάξω αλλά ποτέ δεν μου έχει έρθει να χτυπήσω παιδί...ποτέ...το ξύλο δεν μαθαίνει τίποτα στα παιδιά απλώς τα πληγώνει....το θεωρώ απαράδεχτο...

http://paizoumemazi.blogspot.com/

43ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Παρ Ιουν 10, 2011 3:34 am

xrysa 1981

xrysa 1981
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το ξυλο ειναι ξυλο!!!!!!!!
οπου και να το δωσεις οπως και να το δωσεις!!!!!!!!
και βεβαια μακροχρονια δεν ειναι καθολου αποτελεσματικο!!!!!!!!!!!
φιλια σε ολες!!!!!!!

44ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Παρ Ιουν 10, 2011 6:55 am

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Τελικά το μόνο που προσφέρει το ξύλο είναι εκτόνωση σε αυτον που τον ρίχνει. Αυτος που το τρώει δεν μαθαίνει τίποτα. Αντίθετα, αντιγράφει αυτή την συμπεριφορά.

Respect Πιο σωστα και πιο περιεκτικα δεν θα μπορουσε να σχολιαστει!

45ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Παρ Ιουν 10, 2011 7:04 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω νομιζω οτι θελουν κρεμασμα αναποδα και βουρδουλα στα αφρατα κωλαρακια τους...






Κανω πλακα ετσι.... ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 215994

46ξύλο στα παιδιά!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ξύλο στα παιδιά!!!! Παρ Ιουν 10, 2011 11:00 am

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marinaki <3 <3 έγραψε:καλημερα μαμαδες Very Happy κοριτσια δν ξερω αν το εβαλα σωστα το θεμα αν οχι συγνωμη Sad σημερα ειχα ξυπνισα πολυ ωραια το πρωί χουζουρευα απο εδω απ εκει ολα καλα...ρε κοριτσια ομως τι μαναδες κυκλοφορουν!!!ιταν μια μητερα με τα δυο τις παιδια απο κατω ενα αγορι ενα κοριτσι...ι μικρη μπορει να ηταν κ 2 μ 3 χρονον κ απο τι ακουσα ποιο πριν δν ηθελε να καθισει στο καροτσοκι της κ εκλεγε πολυ...ι μαμα της γκαριζε κ την χτυπουσε Mad Mad ρε ελεος ρε παιδια μικρο παιδακι ειναι...αφου πριν βγω στο μπαλκονι ακουγα τις σφαλιαρες απο πανω ....ετσι μου ηρθε να τις πο δν ντρεπεσε μικρο παιδακι ειναια στο θελει να περπατισει...αλλα για πολυ ξυλο ετρεμα απο τα νευρα μου μονο που το εβλεπααααα ντροπη παντος σε οποια το κανει!!αλλο μια μπατσουλα στον ποπο κ αλλο συνεχεια σφαλιαρεςςςςς Mad Mad Mad Mad Mad τι λετε ρε κοριτσια ειναι σωστοοο!!!sorry για το μεγαλο post αλλα ακομα το σκευτομαι κ τρεμο.... Mad Mad
τι λες καλέ έτσι και το έβλεπα εγώ θα φόναζα την αστυνομία και θα την πλάκωνα στο ξύλο!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις