Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
162 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 162 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 7:03 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοιτα η μαμα σου απο της δικες της ανησυχιες και με τα γεγονοτα που εχουν συμβει στην οικογενεια θελει να σε προστατευσει με λαθος τροπο.γιατι σε αγχωνει χωρις λογο την στιγμη που δεν εχεις κανει τις εξετασεις που πρεπει και μετα αμα κρινει ογιατρος οτι πρεπει να την κανεις μονο τοτε.αλλα και παλι μην τρελλενεσε δεν ειναι τοσο επικυνδινο και η αδερφη μου ειχε κανει και ολα μια χαρα.γιυτο πες την μαμα σου ακομα δεν τον ειδαμε γιαννη το βαφτισαμε.κουκλα μου τωρα πρεπει να εισαι ηρεμη

52αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 8:21 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="fay_b"]kalispera !!!!! katarxin me to kalo na dexteis to mwraki sou kai na min agxwnesai gt ola tha pane teleia!!! to agxos einai oti xeirotero sti fasi pou eisai.iremise kai perimene na ftaseis sto 3o mina pou tha kaneis tin auxeniki diafaneia pou einai polu simantiki kai an ola pane kala de tha xreiastei na kaneis autin tin exetasi..ektws an eisai panw apo 35 pou einai upoxrewtiko ap oso gnwrizw. emena den mou eixe vgei kali i auxeniki kai ekana lipsi trofovlastis einai i idia diadikasia apla auto ginetai nwritera se sxesi me tin amnioarakentisi kai vgainoun pio grigora ta apotelesmata.pantws na xereis..pws kai na xreiastei na kaneis..leme twra..den einai tpt fovero opte san diadikasia oute prokeitai na pathei kati to mwro.ola einai polu prosegmena pleon.kai an tin kaneis exeis to kefali sou usixo kai mathaineis kai pio grigora to fulo tou mwrou Wink Wink Wink stin periptwsi sou omws den nomizw pws tha edeixne kati i amnioparakentisi gt auti i exetasi einai gia xrwmoswmikes anwmalies kai gia anaimies kai pathiseis tou aimatos nomizw.den tha edeixne kapoia pithani anapiria(xtypaw xulo..) auta fainontai sti b epipedou. min agxwnesai ola kala tha pane sto euxomai!!!!! αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 654316 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 654316 I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you [/quoσ'ευχαριστω πολυ Φαιακι μου! μακαρι απ το στομα σου και στου θεου το αυτακι! καλα ο μπεμπης σου ειναι απιστευτος! και με τη μπλουζα beatles τρελλενομαι μιλαμε! φτου φτου το καμαρακι σου να ειναι καλα! αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 215994

53αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 8:23 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:κορίτσι μου πρώτα θα κάνεις την αυχενική το α τεστ η Α παπ που το λένε τώρα εγω γέννησα πριν 7 χρόνια έχουν αλλάξει κάποια πράγματα και μετά θα κάνει το β επιπέδου . Ηλικιακά δεν έχεις πρόβλημα να κάνεις αμινοπαρακέντηση αν υπάρχει ιστορικό το λες στο γιατρό και το βάζει στα στατιστικά . Προσωπικά είμαι αντίθετη με την αμινοπαρακέντηση και δεν την έκανα και μάλιστα ο γυναικολόγος μου μου είχε πει το εξής :γυναίκα η οποία μπαίνει με στρεςς και έντονο φόβο έχει μαγαλύτερες πιθανότητες να αποβάλλει οπότε δνε την έκανα και βασίστηκα στις υπόλοιπες εξετάσεις . άλλωστε την αρτημέλια του παιδιού την βέπεις στο Β επιπέδου η αμινοπαρακέντηση κοιτάει χρωσωματικές ανωμαλίες του παιδιού.

εχεις δικιο Βανια μου, οπως μου τονισε και ο γιατρος ειμαι σε μια καλη ηλικια, αλλα αμα σου βαζει η μαμα φωτις , ε καπως το ξανασκευτεσαι! χεχεχ..
θα περιμενω λοιπον λιγο μας εμεινε για την αυχενικη! αντε με το καλο, γιατι ειμαι ακομα ξαπλα μετα την αιμοραγια και ακομα με τα utrogestan

54αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 8:28 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra37 έγραψε:Tatooed μου τσαμπα σε αγχωνει η μαμα σου και οχι τιποτα αλλο εμεις προσπαθουμε να σε εχουμε συνεχεια σε κατασταση ζεν και αυτη μας το χαλαει! Οταν βγηκε θετικο το τεστ ειχα ενα αγχος μηπως χρειαστει να κανω αμνιοπαρακεντηση, γιατι ειμαι και 37 χρονων, ειπαμε με το γιατρο μου να κανουμε πρωτα αυχενικη και papei και βλεπουμε. Συμφωνα με την ηλικια μου οι πιθανοτητες ηταν 1 προς 150 περιπου, συμφωνα με τα αποτελεσματα 1 προς 3500 μιλωντας με τη γιατρο που μου εκανε την αυχενικη, με το γιατρο της εξωσωματικης και με το γιατρο μου συμφωνησαν και οι τρεις οτι τα αποτελεσαματα ειναι παρα πολυ καλα και δεν χρειαζεται να κανω αμνιοπαρακεντηση. Οταν καναμε και τον υπερηχο β επιπεδου τα αποτελεσματα ηταν ακομη πιο ψηλα. Κανε με το καλο την αυχενικη και την papei και μετα θα αποφασισεις αν και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε μια ΧΑΡΑ!!!!!!

αστα Δημητρουλα μου η γυναικα δεν παιζετε με το αγχος! Laughing αλλα την καταλαβαινω τι να κανω? μανα μου ειναι , η αληθεια ειναι οτι καθησυχαστικα ελαφρως με τα λεγομενα σας οποτε ας περιμενω -χωρις αγχος - καλητερα και απο εκει και περα πραττουμε!
σας ευχαριστω τοσο πολυ, πραγματικα ωρες ωρες χρειαζομαι να ακουω/βλεπω 2-3 κουβεντες, εχω παθει λιγο λαλα με τις ορμονες και μου γυριζει σε αγχος, ευτηχως οχι σε νευρα γιατι θα ειχε παθει ο αντρας! Laughing Laughing Razz Razz

σας ευχαριστω τοσο πολυ ολες! να ειστε καλα να χαιρεστε τα ζουζουνια και καλη λευτερια στις εγκλυουλες μας!!

55αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 8:31 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:κοιτα η μαμα σου απο της δικες της ανησυχιες και με τα γεγονοτα που εχουν συμβει στην οικογενεια θελει να σε προστατευσει με λαθος τροπο.γιατι σε αγχωνει χωρις λογο την στιγμη που δεν εχεις κανει τις εξετασεις που πρεπει και μετα αμα κρινει ογιατρος οτι πρεπει να την κανεις μονο τοτε.αλλα και παλι μην τρελλενεσε δεν ειναι τοσο επικυνδινο και η αδερφη μου ειχε κανει και ολα μια χαρα.γιυτο πες την μαμα σου ακομα δεν τον ειδαμε γιαννη το βαφτισαμε.κουκλα μου τωρα πρεπει να εισαι ηρεμη

γεια σου Αννουλα! εχεις δικιο συνηθως οι μαμαδες ειναι υπερβολικες και υπερπροστατευτικες με τα παιδια τους ειδικα αν εχουν προηγηθει καταστασεις ασχημες, προσπαθω να ειμαι ηρεμη οσο μπορω, μου ερχετε στο μυαλο ο τελευταιος υπερηχος-που το ειδα να κουνιετε και να κανει μια τουμπιτσα!- και λαμπω απο χαρα!

56αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 9:46 am

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου και απο εμενα ...η δικια μου περιπτωση ειναι εντελως διαφορετικη σχεδον απ'ολα οσα διαβασα ...Λοιπον εγω δεν ειχα κανενα κληρονομικο παρααγοντα στην οικογενεια 2)οταν εκανα aυχενικη και pap-a και τα δυο βγηκαν απολυτα φυσιολογικα ....το προβλημα ξεκινησε μια εβδομαδα μετα οπου ο γιατρουλις ειδε οτι το εμβρυο δεν αναπτυχθηκε οσο επρεπε και εκανα και ενα πακετο εξετασεων οπου μεσα σε αυτες ηταν και η αμνιοπαρακεντηση ....δεν πονεσα καθολου ...ο γιατρος που την εκανε ανακαλυψα σημερα οτι ηταν μεσα απο τη λιστα που σου εδωσε μια αλλη κοπελα απο εδω και πραγματικα εαν δεν εκανα αυτη τη εξεταση δεν θα ειχα μαθει οτι το μωρακι ειχε χρωμοσομικη ανωμαλια ...δεν ειναι απαραιτητο να εισαι ανω των 36 να σου συμβει ...οπως επισης εχω γνωστη μου που εχει κανει αμνιοπαρακεντηση και της ειχε βγει αρνητικη και τελικα το παιδακι γεννηθηκε με προβλημα ....Αυτο που θελω να πω ειναι να κανεις ενα βημα καθε φορα ...εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου ...κανε την αυχενικη και το pap-a και θα σου πει εκεινος και οχι η μανουλιτσα ....και μην αγχωνεσαι γιατι σιγουρα θα ακουσεις αρκετες ιστοριες .....!!! Υπομονη λοιπον μεχρι εκεινη την ημερα και μιλα με τον γιατρο σου γι'αυτο και οχι με κανενα αλλον ...... Wink

57αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 10:27 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MIMIKOS έγραψε:
Lilliput έγραψε:κοπελα μου αν η αυχενικη διαφανεια και η papp-a ειναι μια χαρα δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις αμνιοπαρακεντηση!! εχει 1/100 πιθανοτητες αποβολης, μην προχωρησεις χωρις λογο σε μια τετοια διαδικασια!! I love you και μην αγχωνεσαι!! ειναι πολυ κακος παραγοντας!
ας μην ειμαστε απολυτη το papp A ειναι στατιστικο.πιθανολογουμε απλα μαζι τον υπερηχο αυξανουμε το ποσοστο.
το 1/100 ειναι πολυ μικρο ποσοστο και ειναι ποσοστο ασφαλειας μην τα τραγικο ποιουμε υπαρχουν τοσες κοπελες που εχουν κανει οι οποιες φανταζομαι λενε οτι ειναι υπερβολικοι για το μυθο της αμνιοπαρακεντησης.σιγουρα προσφερει παραπολλα η αμνιοπαρακεντηση δεν μπορουμε να τα απαξιωνουμε ολα.οι υπερηχοι καλυπτουν το 65%.αν το 1/100 σας φοβιζει το υπολοιπο 35% θα μας ειχε πανικοβαλει

ειναι αρκετα μεγαλο ποσοστο το 1/100 αν δεν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος, και δε το λεω για να το πω ουτε και για να φοβισω καμια, απλα παρακολουθω τοσες αμνιοπαρακεντησεις την ημερα, για σοβαρους λογους και μη, που εχουν φοβηθει τα ματια μου.. ξερω πολυ καλα τι σημαινει αμνιοπαρακεντηση και στη θεωρια και στη πραξη! Very Happy δεν υποτιμω την σημασια αυτης της εξετασης σε καμια περιπτωση!

58αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 10:44 am

MIMIKOS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Lilliput έγραψε:
MIMIKOS έγραψε:
Lilliput έγραψε:κοπελα μου αν η αυχενικη διαφανεια και η papp-a ειναι μια χαρα δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις αμνιοπαρακεντηση!! εχει 1/100 πιθανοτητες αποβολης, μην προχωρησεις χωρις λογο σε μια τετοια διαδικασια!! I love you και μην αγχωνεσαι!! ειναι πολυ κακος παραγοντας!
ας μην ειμαστε απολυτη το papp A ειναι στατιστικο.πιθανολογουμε απλα μαζι τον υπερηχο αυξανουμε το ποσοστο.
το 1/100 ειναι πολυ μικρο ποσοστο και ειναι ποσοστο ασφαλειας μην τα τραγικο ποιουμε υπαρχουν τοσες κοπελες που εχουν κανει οι οποιες φανταζομαι λενε οτι ειναι υπερβολικοι για το μυθο της αμνιοπαρακεντησης.σιγουρα προσφερει παραπολλα η αμνιοπαρακεντηση δεν μπορουμε να τα απαξιωνουμε ολα.οι υπερηχοι καλυπτουν το 65%.αν το 1/100 σας φοβιζει το υπολοιπο 35% θα μας ειχε πανικοβαλει

ειναι αρκετα μεγαλο ποσοστο το 1/100 αν δεν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος, και δε το λεω για να το πω ουτε και για να φοβισω καμια, απλα παρακολουθω τοσες αμνιοπαρακεντησεις την ημερα, για σοβαρους λογους και μη, που εχουν φοβηθει τα ματια μου.. ξερω πολυ καλα τι σημαινει αμνιοπαρακεντηση και στη θεωρια και στη πραξη! Very Happy δεν υποτιμω την σημασια αυτης της εξετασης σε καμια περιπτωση!
αλλες τοσες παρακολοθω και συμμετεχω το αγχος ειναι στον ιατρο να βρει ενα παραθυρο να τρυπησει και να κανω την αναροφηση εγω.αυτα τα 15 ml ειναι δευτερολεπτα και μου φαινεται αιωνας.οσες εχουμε κανει πηγαν παραπολυ καλα και αν ηξεραν πως ηταν δε θα αγχονοταν.

59αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 10:50 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο Smile θα 'ναι πολυ δυσκολο!

60αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 11:23 am

MIMIKOS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Lilliput έγραψε:μπραβο Smile θα 'ναι πολυ δυσκολο!
τι εννοεις?

61αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 11:28 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σωτηρια μου αν το θεμα ειναι απλα η αναπηρια των παππουδων στα κατω ακρα, αυτο φαινεται απο τους υπερυχους που θα κανεις, δεν θα κουνα τα ποδαρακια το παιδι μπορει να φανει και να το επισημανεις στον γιατρο να το κοιταξει, βεβαια μιλας για εποχη παππουδων που ουτε υπερηχο δεν καναν τοτε πες στην μαμα σου οτι τοτε πως να το βλεπαν τωρα μπορουν και βλεπουν χιλια δυο, αν υπαρχει καποιο αλλο σοβαρο ιστορικο εκγενετης θα το συζητησεις με τον γιατρο σου και αυτος θα σου πει τι πρεπει να κανεις

62αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 11:54 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια τωρα ειδα τα μυνηματα, και σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις απαντησεις να ειστε και σεις καλα και ευτιχισμενες...
μιλουπακι οντως ειμαστε πολυ μπροστα.. και πλεον εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα για οτι συμβαινει
ξερεις τωρα.. πρωτη εγκυμοσυνη, αγωνια... ετυχε και το αιμα.. φουντωνει η καθε σκεψη μεσα μου, ειμαι και τελειομανεις , διαβαζω και πολυ και τα εχω κανει αχταρμα ενα πραμα ολα.. την τελευταια φορα μαλιστα τσακωθηκαμε με το γιατρο και με εβαλε να υποσχεθω οτι δεν θα ξαναδιαβασω ιατρικα θεματα, και εχει δικιο

63αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 12:05 pm

grousi

grousi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μην αγχωνεσαι κουκλιτσα... Wink οσο μπορεις βεβαια!!!!! Wink ακου το γιατρο σου και ολα θα πανε τελεια!!!!!!! Wink αυτο που σου ειπε με το διαβασμα το ειχε πει και σε μενα.... Rolling Eyes καθε φορα που πηγαινα τον ρωτουσα και για καποιο περιστατικο που ειχα διαβασει.... Rolling Eyes μου ελεγε αυτα ειναι τα κακα του ιντερνετ!!!! Wink

ασχετο,αλλα ειδα οτι εχεις πητ 29/12??????? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] 29/12 γεννησα κι εγω!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

φιλια στην κοιλιτσα!!!!!!!! I love you

64αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 2:20 pm

fay_b

fay_b
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="tattooed_snowhite"]
fay_b έγραψε:kalispera !!!!! katarxin me to kalo na dexteis to mwraki sou kai na min agxwnesai gt ola tha pane teleia!!! to agxos einai oti xeirotero sti fasi pou eisai.iremise kai perimene na ftaseis sto 3o mina pou tha kaneis tin auxeniki diafaneia pou einai polu simantiki kai an ola pane kala de tha xreiastei na kaneis autin tin exetasi..ektws an eisai panw apo 35 pou einai upoxrewtiko ap oso gnwrizw. emena den mou eixe vgei kali i auxeniki kai ekana lipsi trofovlastis einai i idia diadikasia apla auto ginetai nwritera se sxesi me tin amnioarakentisi kai vgainoun pio grigora ta apotelesmata.pantws na xereis..pws kai na xreiastei na kaneis..leme twra..den einai tpt fovero opte san diadikasia oute prokeitai na pathei kati to mwro.ola einai polu prosegmena pleon.kai an tin kaneis exeis to kefali sou usixo kai mathaineis kai pio grigora to fulo tou mwrou Wink Wink Wink stin periptwsi sou omws den nomizw pws tha edeixne kati i amnioparakentisi gt auti i exetasi einai gia xrwmoswmikes anwmalies kai gia anaimies kai pathiseis tou aimatos nomizw.den tha edeixne kapoia pithani anapiria(xtypaw xulo..) auta fainontai sti b epipedou. min agxwnesai ola kala tha pane sto euxomai!!!!! αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 654316 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 654316 I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you [/quoσ'ευχαριστω πολυ Φαιακι μου! μακαρι απ το στομα σου και στου θεου το αυτακι! καλα ο μπεμπης σου ειναι απιστευτος! και με τη μπλουζα beatles τρελλενομαι μιλαμε! φτου φτου το καμαρακι σου να ειναι καλα! αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 215994
na sai kala kouklitsa!!!! kai pali me to kalo sou euxomai!!!!!! αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472 αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 417472

65αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 9:07 pm

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
TATTOΟED ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.

66αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Τετ Ιουν 08, 2011 10:03 pm

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ολα θα πάνε καλά! Σε κάθε οικογένεια κάποια ανεπιθύμηττη κληρονομικότητα υπάρχει. Δεν θα συμβεί τίποτα κακό. Κάνε με εμπιστοσύνη τις εξετάσεις!

http://newagemama.wordpress.com

67αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Πεμ Ιουν 09, 2011 2:09 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μορα και newagemama αυτο εμεινε να κανω υπομονη και αναμονη!
ευχαριστω πολυ για τη θετικη ενεργεια, να ειμαστε ολες καλα !!!!

68αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Πεμ Ιουν 09, 2011 3:25 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
oti sou pei o giatros sou tha kaneis koritsaki mou... k mena me eixan "priksei" logou enos atuxou gegontos pou mou eixe tuxei pio palia k o kathenas mou elege to makri k to konto tou...prin meinw egkuos auth th fora mou legan prepei na kaneis auto ekeino to allo...panikovlithika k piga se genetisth opws mou legan(prepei na kanete eksetaseis aimatos goa karuotupo klp) lew to istoriko mou me apotelesma na mou pei kakws anushxw k den exw na kanw tpt kamia eksetash oti sunaivei htan entelws tuxaio to mono pou exeis na kaneis einai otan me to kalo meineis egkuos na sou kanw enan uperhxo...k ontws irthe h stigmi pou emeina egkuos eimai ston 7mhna k afou auxenikh k ola pigainoun kala den ekana thn amnioparakenthsh( parolou pou mou legan tha prepei na thn kaneis) apo thn stigmh pou o giatros mou den to ekrine aparethto...!!!

69αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Πεμ Ιουν 09, 2011 3:32 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μινουμπακι! δυστηχως στην κατασταση μας το παιζουν ολοι ειδημονες και ανοιγουν τα στοματα τους κατασπαραζοντας το μυαλο και την ψυχη μας. ειναι σωστο αυτο που λες και εσυ και οι αλλες κοπελες, μονο το γιατρο σε ολα τα αλλα βαμβακι και αναισθησια, αλλα καμια φορα λογω ορμονων πιο πολυ θα ελεγα .. δυστηχως βαθεια μεσα μας , μας εππιρεαζουν.
με το καλο το μωρακι σου κοριτσι μου και να εισαι καλα!!! Very Happy

70αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Πεμ Ιουν 09, 2011 3:56 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite έγραψε:καλημερα μινουμπακι! δυστηχως στην κατασταση μας το παιζουν ολοι ειδημονες και ανοιγουν τα στοματα τους κατασπαραζοντας το μυαλο και την ψυχη μας. ειναι σωστο αυτο που λες και εσυ και οι αλλες κοπελες, μονο το γιατρο σε ολα τα αλλα βαμβακι και αναισθησια, αλλα καμια φορα λογω ορμονων πιο πολυ θα ελεγα .. δυστηχως βαθεια μεσα μας , μας εππιρεαζουν.
με το καλο το μωρακι σου κοριτσι μου και να εισαι καλα!!! Very Happy

twra pou eimai sto teleutaio 3mhno erxwtai o kathenas k mou leei oti thelei...allws prepei na perpatas ti kathesai,allos perpatas den prepei akomi...na genniseis me kaisarikh einai kalutera...na kanei auto,,,oxi oxi auto mhn to kaneis... e ama poia,exw kleistei spiti mou k den thelw na vlepw kanenan...den sevontai kan thn katastash mas...prin liges meres pou eixa arrwstisei k anagkastika na parw mia agwgh eixan spasei ta thl ti sou eipe o giatros,a to pires auto ekane na to pareis???
sigoura epireazomaste,exw ksenuxtisei kapoia vradia mprosta sthn othoni tou pc gia na vgalw akrh gia kati pou mou eipane k nai sigoura mas epireazoun...
alla den aksizei ton kopo, eutuxws exw ton antra mou(an k twra eimaste anagkastika makria)pou me stirizei estw k apo to thl... o giatros mou mas tonise poso simantiko einai na eimai xalarh k xwris agxos,k oantras mou kanei ta panta na mou apovalei estw k to poio mikro koukidaki agxous i amfivolias exw mesa mou...
se euxaristw polu kalh mou,euxomai k sena na vgoun oles oi eksetaseis sou kales k na pane ola kala mexri telous...

71αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Πεμ Ιουν 09, 2011 8:25 am

elenamg1978

elenamg1978
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
akouse mono thn kardoula sou auth tha sou pei ti blepei na kaneis.....
to estikto mias manas mporei na mas bohthhsh para ma para polu!!!!!
sou euxome na pane ola kala!
kai mhn akous kanena mono to estiko sou kai tipote allo!
filia polla elena!

72αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Πεμ Ιουν 09, 2011 8:31 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μινουμπακι εχεις δικιο πολλες φορες πρεπει να κλεινουμε τα αυτια και να κανουμε αυτο που λεει η ΕΛΕΝΑ να ακουμε το ενστικτο μας, γιατι και γω το πιστευω πως αναπτυσεται παρα πολυ με την εγκυμοσυνη!!!
η φυση παντα προνοει!
για ολα τα αλλα υπομονη!!!!
ελενακι Ιταλιδα εισαι?
και σε ευχαριστω θερμα για τις ευχες να εισαι καλα με υγεια και να χαιρεσαι τα παιδακια σου Very Happy

73αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Πεμ Ιουν 09, 2011 8:41 am

elenamg1978

elenamg1978
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tattooed_snowhite έγραψε:μινουμπακι εχεις δικιο πολλες φορες πρεπει να κλεινουμε τα αυτια και να κανουμε αυτο που λεει η ΕΛΕΝΑ να ακουμε το ενστικτο μας, γιατι και γω το πιστευω πως αναπτυσεται παρα πολυ με την εγκυμοσυνη!!!
η φυση παντα προνοει!
για ολα τα αλλα υπομονη!!!!
ελενακι Ιταλιδα εισαι?
και σε ευχαριστω θερμα για τις ευχες να εισαι καλα με υγεια και να χαιρεσαι τα παιδακια σου Very Happy
ellhnida eimai alla apo orthografia asta na pane!!
sou euxome ola na pane kala!!
filia!

74αμνιοπαρακέντηση - Σελίδα 3 Empty Απ: αμνιοπαρακέντηση Πεμ Ιουν 09, 2011 8:43 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σ'ευχαριστω πολυ και παλι ελενα μου!
απλα ειδα στα τικερακια σου Ιταλικα και νομιζα, γιαυτο ρωτησα Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις