Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
391 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 391 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΖΩΟΥΛΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ.
ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΧΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΘΑ ΚΑΤΕΦΕΥΓΑΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.

Σωστό αυτό που λες. Ούτε και εγώ είμαι σε καμία περίπτωση εναντίον μιας γυναίκας που έχει κάνει έκτρωση. Ποια είμαι εγώ για να την κρίνω άλλωστε; Ένας άνθρωπος είμαι μόνο, απέναντι σε έναν άλλο άνθρωπο. Και τα λάθη μας είναι δικά μας και δεν αφορούν κανέναν άλλο. Εγώ θυμώνω μόνο με τους γονείς και το περιβάλλον που θεωρεί ένα παιδί καταστροφή και αντί να βοηθάει και να στηρίζει την κάθε κοπέλα, την σπρώχνει στην έκτρωση. Είναι πολύ δύσκολο για μια κοπέλα χωρίς υποστήριξη από πουθενά. Και όλοι ξέρουμε πόσο ευάλωτες και ευαίσθητες νιώθουμε στην εγκυμοσύνη. Εγώ τουλάχιστον έκλαιγα συνέχεια και ήθελα όλο αγκαλιές...

ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΞΕΧΝΑΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ. ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΟΥΒΑΛΑΝ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΕΝΘΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ Η ΤΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ, ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.
ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 18 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΩ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΑΡΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΑΥΤΟΥΛΗ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΩΘΗΣΩ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΟΡΗ.

Εγώ Μαρουλού μου νομίζω ότι οι κοπέλες που έκαναν έκτρωση (εξαιρούνται αυτές που το κάνουν κατά κόρον), όταν την έκαναν την έκαναν μέσα στον πανικό τους και δεν πρόλαβαν να συνειδητοποιήσουν τι έκαναν. Ποιος μπορεί να τις κατηγορήσει αυτες τις κοπέλες; Εγώ πάντως όχι! Και οποιοσδήποτε με συνείδηση δεν μπορεί. Γιατί δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση τους σε καμία περίπτωση. Τώρα οι άλλες που το κάνουν με μεγάλη ευκολία γι'αυτές δεν έχω να πω τίποτα. Είναι μια συμπεριφορά που μιλάει από μόνη της. Πάντως αυτό που λες να μεγαλώσεις ένα παιδί υπεύθυνο, είναι νομίζω πολύ ουσιαστικό! Και η λεπτομέρια έχει σημασία στο πως μεγαλώνουν, μη σου πω και από τώρα! Θα σου πω χαρακτηριστικά τι έγινε σήμερα. Έπαιζε ο γιος μου με ένα κουτί και κάποια στιγμή χτύπησε. Η μαμά μου η έξυπνη επειδή ο Γιαννάκης μου έκλαιγε, τα έβαλε με το κουτί και άρχισε να το χτυπάει. Τότε την μάλωσα και την ρώτησα γιατί το χτυπάει. Και μου λέει "αυτό δεν έφταιγε;". Και της απαντώ "όχι ο Γιαννάκης έφταιγε που δεν πρόσεχε". Απλά για να νιώσει καλύτερα το παιδί η μαμά μου θεώρησε σωστό να μετατοπίσει την ευθύνη από το παιδί στο κουτί αφενώς και να το παροτρύνει να εκτονώθεί πάνω του... Λάθος κατά την γνώμη μου. Τώρα συνειδητοποιώ όμως ποσο σημαντικό είναι να μην κοροιδεύουμε τα παιδιά από τώρα που είναι μικρά. Δεν γίνεται να μεγαλώσουν απότομα όταν χρειαστεί...

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ...

Δεν είμαι. Απλά ένιωσα πως αυτό που έκανε η μαμά μου ήταν λάθος δίδαγμα για το παιδί μου. Και να φανταστείς ότι μέχρι να γίνω μάνα πίστευα πως η μαμά μου δεν κάνει λάθη, χαχα! Όλες κάνουμε...

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΗ. ΑΠΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΙ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
beba160a έγραψε:τελεια ιστορια ....να σας πω κι εγω μια πιο μικρη οχι με happy end η οπως το παρει κανεις....!!! πριν απο 11 χρονια παραμονες πρωτοχρονιασ του 2000 μια 20χρονη φοιτητρια ειχε ενα δεσμο με εναν 21χρονο νεαρο που παρουσιαζοταν στρατιωτης εκεινο το διαστημα. ειπαν λοιπον να αποχαιρετιστουν κανοντας το τελευταιο βραδυ ερωτα. εκεινο το βραδυ απο δικη τους ανευθυνοτητα προεκυψε εγκυμοσυνη. η κοπελα εχασε τη γη κατω απο τα ποδια της,παντα το ονειρο της ηταν να γινει μητερα και τωρα που θα γινει ολα ηταν λαθος γυρω της.δεν ειχε περασει 1 μηνας που ακουσε τον πατερας της σε μια φιλικη συζητηση να λεει πως αν συναιβαινε αυτο πρωτα θα την πυροβολουσε και μετα τα τιναζε και τα δικα του μυαλα στον αερα. πηγε στο γιατρο και του ειπε "ολα ειναι λαθος γυρω μου" και της ειπε "αυτο το μωρο μπορει να τα κανει ολα σωστα και να αλλαξει ολων τη ζωη"! ο φοβος υπερισχυσε τελικα! η κοπελα 31/12/1999 εκανε εκτρωση καθε χρονο απο τοτε μισει τις πρωτοχρονιες. μετα απο αυτο επεσε σε βαθια καταθλιψη και χρειαστηκε να νοσηλευτει σε κλινικη χωρις κανεις να ξερει τον πραγματικο λογο..απο τοτε και για 11 χρονια πενθει. τωρα περιμενει να γεννησει ενα παιδι που εχει συληφθει ιδιες ημερομηνιες με αυτο που σκοτωσε και θα γεννηθει το ιδιο διαστημα που θα γεννιοταν εκεινο!! αυτη η κοπελα ειμαι Ε Γ Ω...

προς ολες τις γυναικες εγω εκανα το λαθος μου και πληρωσα γι αυτο,πληρωνω και θα πληρωνω για παντα γιατι μου αξιζει!!!!! το δωρο του θεου να φερνουμε ζωες στον κοσμο μας ειναι σοβαρη υποθεση πρεπει ολοι να το αντιμετωπισουμε αναλογα ανεξαρτητου ηλικιας...αυτα ....


ΜΙΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 19!ΗΤΑΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΤΕ Η ΣΧΕΣΗ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΗ..ΕΙΜΑΣΤΑ ΚΡΥΦΑ ΜΑΖΙ ΚΤΛ..ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ!ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΕ!ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟΤΕ!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ!ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ!
ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΑΘΟΣ!ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΩ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ!
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.

Συμφωνώ απόλυτα! Άνθρωποι είμαστε κορίτσια. Εγώ αν κάποιος μου πει ότι σπάνια κάνει λάθη δεν τον πιστεύω. Μου μοιάζει εγωιστής και επιπόλαιος. Τα λάθη είναι για τους ανθρώπους. Αν δεν κάναμε λάθη θα ήμασταν εξωγήινοι! alien alien alien alien alien
Πάντως, χωρίς πλάκα, νομίζω πως το πιο σημαντικό είναι όχι όταν κάνουμε το λάθος αλλά όταν το αναγνωρίζουμε και το παραδεχόμαστε. Αυτό μας κρίνει ως ανθρώπους.

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΗΡΘΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΗΤΑΝ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΟ, ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ, ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΥΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:... ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!

Embarassed Embarassed Embarassed Αλήθεια; Αν είναι έτσι πολύ χαίρομαι! Αν και πολλές φορές νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα, χαχαχα! Laughing Να σου πω την αλήθεια σε θέματα του παιδιού εστιάζω στο παιδί και ακούω το ένστικτό μου γιατί όσες φορές δεν το άκουσα έκανα λάθη (πχ στο θέμα του θηλασμού που ακόμα με καίει...).

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:... ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!

Embarassed Embarassed Embarassed Αλήθεια; Αν είναι έτσι πολύ χαίρομαι! Αν και πολλές φορές νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα, χαχαχα! Laughing Να σου πω την αλήθεια σε θέματα του παιδιού εστιάζω στο παιδί και ακούω το ένστικτό μου γιατί όσες φορές δεν το άκουσα έκανα λάθη (πχ στο θέμα του θηλασμού που ακόμα με καίει...).

ΕΧΕΙΣ ΣΩΣΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ!! Very Happy

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μεσα σε λιγα λεπτα απο τη στιγμη που εγραψα το post ηρθαν τοσες ανταποκρισεις!! ευχαριστω ολες τι κοπελες γαι την κατανοηση, το θεμα ειναι πολυπλοκο με τις εκτρωσεις και εχει ταιραστιες διαστασεις. αν και θα ακουστω σκληρη υπαρχουν ανθρωποι στον κοσμο που πραγματικα ειναι ανικανοι να γινουν γονεις γιατι δεν μπορουν να προσφερουν αγαπη στα παιδια τους,τα κακοποιουν τα παρατανε κ.α αυτοι ισως οντως να εχουν τη δικαιολογια εφοσουν επιδειξουν την ανευθυνοτητα να τους προκυψει εγκυμοσυνη, να τη τερματισουν κιολας! επισης οταν υπαρχει σοβαρο προβλημα υγειας παλι ισως να ειναι αποδεχτη η εκτρωση! για ολους τους υπολοιπους λογους ειμαστε ολοι αδικαιολογητοι. οι ψυχουλες που φερνουμε στον κοσμο θελουν Α Γ Α Π Η, αγαπη και πολλη αγαπη και ολα τα αλλα ειναι δευτερης σημασιας. μην κολαμε στα υλικα αγαθα ο πλουτος της ψυχης μας ειναι αρκετος για να ειναι το παιδι πλουσιο και ευτυχησμενο!!! η αποφαση ειναι δικη μας μακαρι να φωτισει ο θεος ολες η κοπελες να παιρνουν τη σωστη.......sorry bou-boukitsa που ξεφυγα απο το αρχικο θεμα της ενοτητας!!! Embarassed

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειμαι κατα της εκτρωσης χωρις να κρινω ομως την αποφαση καποιας να την κανει.θεωρω πως ειναι εγκλημα και πως δεν εχει κανενας το δικαιωμα να αφαιρει μια ζωη ετσι απλα γιατι δοξα το θεο υπαρχουν προφυλαξεις αν θελουμε να αποφυγουμε κατι τετοιο.εγω ειχα μεινει εγκυος πριν την μικρη ενω ειμασταν στα χωρισματα με τον δικο μου τοτε πλεον αντρα μου!οταν εμεινα στην αρχη εκλαψα γιατι ετσι οπως ημασταν ηξερα οτι θα ναι κατι εκτος γαμου χωρις να ζει με τον πατερα του.στον δικο μου δεν ειχα πει τιποτα γιατι ειχαμε χωρισει τελικα και δεν ηθελα να νομιζει οτι τον εκβιαζω λεγωντας του πως περιμενω παιδι ηθελα να δω πρωτα αν θα περασει το πρωτο τριμηνο εστω και μετα να του το πω.οταν πηγα στον γυναικολογο και ακουσα την καρδουλα του δεν μπορουσα να σταματησω να κλαιω απο την χαρα.ειχα παει με την μητερα μου!περασαν οι μερες και δυστυχως στους 2 μιση μηνες απεβαλα Sad τωρα θα χα και ενα μωρακι 4 χρονων Rolling Eyes .τελοσπαντων τελικα ο αντρας μου ξαναγυρισε και τον δεχτηκα γιατι εδειχνε μετανιωμενος με την συμπεριφορα που χε δειξει.μολις του τα πα εμεινε καγκελο.μειναμε μαζι και μετα 1 χρονο εμεινα ξανα εγκυος στην γλυκια μου Σοφια η οποια ειναι 2 χρονων και σκετο θηριο.και ομως ρε κοριτσια το πιστευετε οτι ακομα σκεφτομαι και το πρωτο που δεν εκανα κατι εγω απλα δεν το δεχτηκε η μητρα μου απο τι μου ειπαν μετα.σας φιλω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΗΡΘΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΗΤΑΝ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΟ, ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ, ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΥΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

καλα που επεμενε η μαμα σου!!!

οι γιατροι δεν τα ξερουν ολα τελικα...
και εγω στο πρωτο ημουν ξαπλα..στην αρχη σπιτι..μετα νοσοκομειο ..και τελικα γεννησα προωρα με καισαρικη..
ο γιατρος μου ειπε πως καλυτερα να μην κανω αλλο...παλι θα εχω τα ιδια..οτι και καλα εφταιγε η μητρα μου...και οποτε και αν ξανακανω παιδι θα ειμαι παντα στο κρεβατι με πονους και θα γενναω προωρα....
και οντως ειχα πονους και στα αλλα ...αλλα καταφερα να γεννησω στην ωρα μου και μαλιστα φυσιολογικα...οποτε η δυναμη ειναι μεσα μας...βοηθάει και ο Θεούλης....
αν τον ακουγα απλα δεν θα ειχα τωρα αλλα παιδια...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
beba160a έγραψε:.......sorry bou-boukitsa που ξεφυγα απο το αρχικο θεμα της ενοτητας!!! Embarassed


Δεν νομιζω οτι ξεφυγες!!...ισα ισα το υποστιρηξες με τον καλυτερο δυνατο τροπο....την προσωπική μαρτυρία...νομιζω πως η συμβολή σου ηταν καθοριστική!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα πω το τετριμμενο 'χρειαζεται ενημερωση' αλλα το εννοώ.
Οταν σε εχουν μεγαλωσει με αρχες για σεβασμό στην ανθρωπινη (κ οχι μόνο) υπαρξη, τοτε η λέξη 'έκτρωση΄δεν εχει καμια θεση στο λεξιλόγιο σου κ δεν την αποδεχεσαι σαν λύση στο υποτιθέμενο 'πρόβλημα' σου.
αν μεγαλωσουμε παιδια υπεύθυνα και καλλιεργησουμε τον αυτοσεβασμό, τοτε κ το θεμα 'αντισύλληψη' θα αποκτήσει την τεραστια σημασία που πρεπει - τότε η 'εκτρωση' θα αποκτήσει την δολοφονικη της διασταση σε καθολικό επίπεδο.

Θεωρώ ότι ενας ανθρωπος που αναλαμβανει τις ευθύνες του αναλαμβάνει κ τη ζωη που ερχεται στον κόσμο. Ξερω οτι ο περιγυρος μπορει να μην ειναι υποστηρικτικος ειδικα σε νεαρες κοπέλες που ειναι κ πιο ευάλωτες - αλλα γιαυτον ακριβως το λόγο πρεπει να αλλάξει η νοοτροπία της κοινωνίας απεναντι στην ίδια τη ζωή.

Δεν θα ξεχασω οταν εγκυος πηγα στο γυναικολογο μου για τον μηνιαίο υπέρηχο, κ οταν μετα απο πολυ μεγαλη καθυστερηση μας δεχτηκε στο ιατρειο- τον βρηκαμε απόλυτα έξαλλο με την προηγούμενη ασθενή, η οποία στα 42 της χρόνια ήθελε να 'ρίξει' το μωρο που μολις πριν λιγες μερες ειχε μαθει οτι κυοφορούσε μονο κ μονο επειδη ειχε αλλα σχεδια για εκεινη την χρονια, κ ηθελε να μεινει εγκυος σε τουλαχιστον 9 μηνες αργοτερα...(!)

οταν το ακουσα ανεβασα πίεση.... ας μην εκφραστώ. Sad

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΗΡΘΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΗΤΑΝ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΟ, ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ, ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΥΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

Πωπω μπράβο στην μαμά σου, είχε μεγάλη δύναμη για να πάρει τέτοια αποφαση! Κι εμένα η μαμά μου παιδεύτηκε για να με αποκτίσει και έκατσε όλη την διάρκεια στο κρεβάτι όπως η δική σου. Πριν από εμένα προηγήθηκαν αποβολές και απογοητεύσεις. Η αποβολή στο σώμα έχει κάποιες κοινές επιπτώσεις με την έκτρωση (με την έννοια ότι είναι βίαιη διακοπή της κύησης) γιατί λένε ότι "συνηθίζει" η μήτρα να αποβάλλει αυτό που έχει μέσα της. Τελικά έκανε τάμμα, έκατσε στο κρεβάτι 7 μήνες, είχε συχνά αίμα, έγινε και αποκόλληση και έκανε και περίδεση και τελικά όταν μπήκε στον 9ο βγήκα. Πήρε απόφαση να κάνει τον αδερφό μου μετά από 7 χρόνια μετά από αυτήν την ταλαιπωρία. Ευτυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη της ήταν πολύ καλύτερη. Φοβόμουν ότι θα έχω κληρονομίσει κάτι αλλά ευτυχώς η δική μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ εύκολη, καμία σχέση...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:...Ξερω οτι ο περιγυρος μπορει να μην ειναι υποστηρικτικος ειδικα σε νεαρες κοπέλες που ειναι κ πιο ευάλωτες - αλλα γιαυτον ακριβως το λόγο πρεπει να αλλάξει η νοοτροπία της κοινωνίας απεναντι στην ίδια τη ζωή.

...

Respect Αυτός πρέπει να είναι και ο στόχος νομίζω. Μπράβο σου που το ανέφερες!

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΗΡΘΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΗΤΑΝ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΟ, ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ, ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΥΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

Πωπω μπράβο στην μαμά σου, είχε μεγάλη δύναμη για να πάρει τέτοια αποφαση! Κι εμένα η μαμά μου παιδεύτηκε για να με αποκτίσει και έκατσε όλη την διάρκεια στο κρεβάτι όπως η δική σου. Πριν από εμένα προηγήθηκαν αποβολές και απογοητεύσεις. Η αποβολή στο σώμα έχει κάποιες κοινές επιπτώσεις με την έκτρωση (με την έννοια ότι είναι βίαιη διακοπή της κύησης) γιατί λένε ότι "συνηθίζει" η μήτρα να αποβάλλει αυτό που έχει μέσα της. Τελικά έκανε τάμμα, έκατσε στο κρεβάτι 7 μήνες, είχε συχνά αίμα, έγινε και αποκόλληση και έκανε και περίδεση και τελικά όταν μπήκε στον 9ο βγήκα. Πήρε απόφαση να κάνει τον αδερφό μου μετά από 7 χρόνια μετά από αυτήν την ταλαιπωρία. Ευτυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη της ήταν πολύ καλύτερη. Φοβόμουν ότι θα έχω κληρονομίσει κάτι αλλά ευτυχώς η δική μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ εύκολη, καμία σχέση...

και εγω ειμαι ταμένη (και Μαρια επισης) και εγω φοβομουν επισης τρομερα την αποβολή. μεχρι να κλεισω το πρωτο τριμηνο ημουν με τη ψυχή στο στόμα!!
Αλλά μάλλον αυτά δεν κληρονομούνται ευτυχώς!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΗΡΘΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΗΤΑΝ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΟ, ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ, ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΥΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

Πωπω μπράβο στην μαμά σου, είχε μεγάλη δύναμη για να πάρει τέτοια αποφαση! Κι εμένα η μαμά μου παιδεύτηκε για να με αποκτίσει και έκατσε όλη την διάρκεια στο κρεβάτι όπως η δική σου. Πριν από εμένα προηγήθηκαν αποβολές και απογοητεύσεις. Η αποβολή στο σώμα έχει κάποιες κοινές επιπτώσεις με την έκτρωση (με την έννοια ότι είναι βίαιη διακοπή της κύησης) γιατί λένε ότι "συνηθίζει" η μήτρα να αποβάλλει αυτό που έχει μέσα της. Τελικά έκανε τάμμα, έκατσε στο κρεβάτι 7 μήνες, είχε συχνά αίμα, έγινε και αποκόλληση και έκανε και περίδεση και τελικά όταν μπήκε στον 9ο βγήκα. Πήρε απόφαση να κάνει τον αδερφό μου μετά από 7 χρόνια μετά από αυτήν την ταλαιπωρία. Ευτυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη της ήταν πολύ καλύτερη. Φοβόμουν ότι θα έχω κληρονομίσει κάτι αλλά ευτυχώς η δική μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ εύκολη, καμία σχέση...

και εγω ειμαι ταμένη (και Μαρια επισης) και εγω φοβομουν επισης τρομερα την αποβολή. μεχρι να κλεισω το πρωτο τριμηνο ημουν με τη ψυχή στο στόμα!!
Αλλά μάλλον αυτά δεν κληρονομούνται ευτυχώς!!!

Ευτυχώς! Μη μου πεις ότι σε βαπτίσανε και στην Τήνο...

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΗΡΘΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΗΤΑΝ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΟ, ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ, ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΥΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

Πωπω μπράβο στην μαμά σου, είχε μεγάλη δύναμη για να πάρει τέτοια αποφαση! Κι εμένα η μαμά μου παιδεύτηκε για να με αποκτίσει και έκατσε όλη την διάρκεια στο κρεβάτι όπως η δική σου. Πριν από εμένα προηγήθηκαν αποβολές και απογοητεύσεις. Η αποβολή στο σώμα έχει κάποιες κοινές επιπτώσεις με την έκτρωση (με την έννοια ότι είναι βίαιη διακοπή της κύησης) γιατί λένε ότι "συνηθίζει" η μήτρα να αποβάλλει αυτό που έχει μέσα της. Τελικά έκανε τάμμα, έκατσε στο κρεβάτι 7 μήνες, είχε συχνά αίμα, έγινε και αποκόλληση και έκανε και περίδεση και τελικά όταν μπήκε στον 9ο βγήκα. Πήρε απόφαση να κάνει τον αδερφό μου μετά από 7 χρόνια μετά από αυτήν την ταλαιπωρία. Ευτυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη της ήταν πολύ καλύτερη. Φοβόμουν ότι θα έχω κληρονομίσει κάτι αλλά ευτυχώς η δική μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ εύκολη, καμία σχέση...

και εγω ειμαι ταμένη (και Μαρια επισης) και εγω φοβομουν επισης τρομερα την αποβολή. μεχρι να κλεισω το πρωτο τριμηνο ημουν με τη ψυχή στο στόμα!!
Αλλά μάλλον αυτά δεν κληρονομούνται ευτυχώς!!!

Ευτυχώς! Μη μου πεις ότι σε βαπτίσανε και στην Τήνο...

οχι αλλά εκεί είμαι ταμένη και έχω πάει 3 φορές. κάθε χρόνο η μαμά μου ανάβει μία λαμπάδα στο ύψος μου τον 15Αυγουστό.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:
MariaM έγραψε:
MAROULOU έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΗΡΘΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΗΤΑΝ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΟ, ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ, ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΥΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

Πωπω μπράβο στην μαμά σου, είχε μεγάλη δύναμη για να πάρει τέτοια αποφαση! Κι εμένα η μαμά μου παιδεύτηκε για να με αποκτίσει και έκατσε όλη την διάρκεια στο κρεβάτι όπως η δική σου. Πριν από εμένα προηγήθηκαν αποβολές και απογοητεύσεις. Η αποβολή στο σώμα έχει κάποιες κοινές επιπτώσεις με την έκτρωση (με την έννοια ότι είναι βίαιη διακοπή της κύησης) γιατί λένε ότι "συνηθίζει" η μήτρα να αποβάλλει αυτό που έχει μέσα της. Τελικά έκανε τάμμα, έκατσε στο κρεβάτι 7 μήνες, είχε συχνά αίμα, έγινε και αποκόλληση και έκανε και περίδεση και τελικά όταν μπήκε στον 9ο βγήκα. Πήρε απόφαση να κάνει τον αδερφό μου μετά από 7 χρόνια μετά από αυτήν την ταλαιπωρία. Ευτυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη της ήταν πολύ καλύτερη. Φοβόμουν ότι θα έχω κληρονομίσει κάτι αλλά ευτυχώς η δική μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ εύκολη, καμία σχέση...

και εγω ειμαι ταμένη (και Μαρια επισης) και εγω φοβομουν επισης τρομερα την αποβολή. μεχρι να κλεισω το πρωτο τριμηνο ημουν με τη ψυχή στο στόμα!!
Αλλά μάλλον αυτά δεν κληρονομούνται ευτυχώς!!!

Ευτυχώς! Μη μου πεις ότι σε βαπτίσανε και στην Τήνο...

οχι αλλά εκεί είμαι ταμένη και έχω πάει 3 φορές. κάθε χρόνο η μαμά μου ανάβει μία λαμπάδα στο ύψος μου τον 15Αυγουστό.

Εμένα όταν έκανε το τάμα, έδωσε τον σταυρό του αρραβώνα της και μετά από λίγες μέρες έκανε τεστ (3 αρνητικά και 1 θετικό) και μετά έγινε όπως σου περιέγραψα. Συμπτωματικά (?) τον Απρίλιο του 2009 πήγα στην Τήνο με τον άντρα μου και επειδή θα παντρευόμουν τον Ιούλιο, ευχήθηκα να μην δυσκολευτώ να μείνω έγκυος. Τελικά έμαθα ότι ήμουν ήδη έγκυος και όπως τα υπολόγισα αργότερα που έμαθα το πόσο εβδομάδων ήμουν στην Τήνο πρέπει να ήμουν 5 ημερών.
Σόρυ κορίτσια που ξεφύγα από το θέμα.

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
afou ki alles kopeles eida oti eipate tin istoria sas,as pw ki egw tin diki mou...pws genni8ika....me ta xilia zoria....egw eimai gennimeni apo ton deytero gamo tis miteras mou....exw dyo aderfia apo ton prwto gamo tis mamas....i mitera mou prin gennisei emena,exase ena agoraki(pou 8a eixe apo ton mpampa mou)ston evdomo mina tis egkymisynis kindynevontas na pe8anei k i idia apo sipsaimia afou to mwro itan panw apo mia evdomada nekro stin koilia tis....meta apo 5 me 6 xronia emeine egkyos se mena....otan to eipe ston patera mou ekeinos tis edwse lefta na paei na kanei ektrwsi...ekeini omws pige kai agorase mwroudiaka me ayta ta lefta...!!!i8ele toso poly na me kratisei....!!!i8ele toso poly akomi ena paidi...8a ekane ta panta gia mena....!!!etsi apofasisan na me kratisoun...ligo argotera omws oxi poly vevaia kapou anamesa stis prwtes episkepseis tis mamas mou ston giatro,o giatros tis eipe pws eprepe na kleisoun rantevou gia na me parei giati ypirxe provlima stin egkymosyni tis....exase tin gi katw apo ta podia tis...parolo pou to rantevou itan kleismeno den pige pote...tilefwnise i koumpara tis ston giatro kai ton parakalese na tis dwsei estw alli mia evdomada kairo...enta3ei eipe me ta xilia zoria o giatros...i mana mou elege synexws stis files tis pws den ypirxe periptwsi na me ri3ei,protimouse na pe8anoume k oi 2 mazi...!!!tin wra pou to elege ayto xtypisan oi kampanes k rwtise ti imera itan...itan 24 iouliou paramoni tis ag.annas....i mitera mou zitise apo tin ag.anna na me swsei k eta3e ka8e xrono tetoia mera na forame k oi 2 mas mayra....kai na me vaftisoun stin tino....otan 3anapige ston giatro tis ekeinos ekpliktos tis eipe pws mporei na me kratisei....!!!kai den teleiwnoume edw...kindynepsa alli mia fora na pe8anw prin genni8w...!!!otan i mitera mou mpike ston mina tis eipe ston giatro tis pws den i8ele na me gennisei fysiologika giati fovotan logw ilikias...(itan mono 37 apla ta aderfia mou ta eixe kanei to ena sta 17 tis kai to allo sta 21 tis...eixe tyxei k ayto me to allo mwro k fovotan)...o giatros prospa8ise na tis alla3ei gnwmi alla den ta katafere ki etsi i mitera mou me gennise me kaisariki stis 23 fevrouariou tou 1989 kai 5 imeres nwritera apo tin p.h.t. tis....otan o goatros tin anoi3e,diapistwse ekpliktos pws i mitera mou eixe apokolisi plakounta kai an pigaine na me gennisei fysiologika,me to prwto sfi3imo pou 8a ekane 8a eixame skasei k oi 2 pi8anon...ka8ws o plakountas itan katw apo emena...!!!ayti itan i istoria mas loipon...i ag.anna genika einai i prostatida mas kai mas exei swsei se polles dyskoles stigmes tis zwis mas kai 8a pisteyw se ekeinin mexri na pe8anw giati pisteyw pws ekeini mou 3anaedwse tin zwi...gi ayto k i kori mou mazi me to eyaggelia(tis pe8eras mou)8a exei kai to onoma anna....syggnwmi an sas kourasa..... Very Happy

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
beba160a έγραψε:τελεια ιστορια ....να σας πω κι εγω μια πιο μικρη οχι με happy end η οπως το παρει κανεις....!!! πριν απο 11 χρονια παραμονες πρωτοχρονιασ του 2000 μια 20χρονη φοιτητρια ειχε ενα δεσμο με εναν 21χρονο νεαρο που παρουσιαζοταν στρατιωτης εκεινο το διαστημα. ειπαν λοιπον να αποχαιρετιστουν κανοντας το τελευταιο βραδυ ερωτα. εκεινο το βραδυ απο δικη τους ανευθυνοτητα προεκυψε εγκυμοσυνη. η κοπελα εχασε τη γη κατω απο τα ποδια της,παντα το ονειρο της ηταν να γινει μητερα και τωρα που θα γινει ολα ηταν λαθος γυρω της.δεν ειχε περασει 1 μηνας που ακουσε τον πατερας της σε μια φιλικη συζητηση να λεει πως αν συναιβαινε αυτο πρωτα θα την πυροβολουσε και μετα τα τιναζε και τα δικα του μυαλα στον αερα. πηγε στο γιατρο και του ειπε "ολα ειναι λαθος γυρω μου" και της ειπε "αυτο το μωρο μπορει να τα κανει ολα σωστα και να αλλαξει ολων τη ζωη"! ο φοβος υπερισχυσε τελικα! η κοπελα 31/12/1999 εκανε εκτρωση καθε χρονο απο τοτε μισει τις πρωτοχρονιες. μετα απο αυτο επεσε σε βαθια καταθλιψη και χρειαστηκε να νοσηλευτει σε κλινικη χωρις κανεις να ξερει τον πραγματικο λογο..απο τοτε και για 11 χρονια πενθει. τωρα περιμενει να γεννησει ενα παιδι που εχει συληφθει ιδιες ημερομηνιες με αυτο που σκοτωσε και θα γεννηθει το ιδιο διαστημα που θα γεννιοταν εκεινο!! αυτη η κοπελα ειμαι Ε Γ Ω...

προς ολες τις γυναικες εγω εκανα το λαθος μου και πληρωσα γι αυτο,πληρωνω και θα πληρωνω για παντα γιατι μου αξιζει!!!!! το δωρο του θεου να φερνουμε ζωες στον κοσμο μας ειναι σοβαρη υποθεση πρεπει ολοι να το αντιμετωπισουμε αναλογα ανεξαρτητου ηλικιας...αυτα ....


eilikrina anatrixiasa me tin istoria sou kopela mou....o 8eoulis omws sou esteile pali ena mwraki giati to a3izeis pragmatika....min katigoreis ton eayto sou giati oi peristasi se anagkase na to kaneis ayto....elpizw ayti i nea zwoula pou 8a fereis ston kosmo,na apalynei ton pono sou....filakia....

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spapastamou έγραψε:afou ki alles kopeles eida oti eipate tin istoria sas,as pw ki egw tin diki mou...pws genni8ika....me ta xilia zoria....egw eimai gennimeni apo ton deytero gamo tis miteras mou....exw dyo aderfia apo ton prwto gamo tis mamas....i mitera mou prin gennisei emena,exase ena agoraki(pou 8a eixe apo ton mpampa mou)ston evdomo mina tis egkymisynis kindynevontas na pe8anei k i idia apo sipsaimia afou to mwro itan panw apo mia evdomada nekro stin koilia tis....meta apo 5 me 6 xronia emeine egkyos se mena....otan to eipe ston patera mou ekeinos tis edwse lefta na paei na kanei ektrwsi...ekeini omws pige kai agorase mwroudiaka me ayta ta lefta...!!!i8ele toso poly na me kratisei....!!!i8ele toso poly akomi ena paidi...8a ekane ta panta gia mena....!!!etsi apofasisan na me kratisoun...ligo argotera omws oxi poly vevaia kapou anamesa stis prwtes episkepseis tis mamas mou ston giatro,o giatros tis eipe pws eprepe na kleisoun rantevou gia na me parei giati ypirxe provlima stin egkymosyni tis....exase tin gi katw apo ta podia tis...parolo pou to rantevou itan kleismeno den pige pote...tilefwnise i koumpara tis ston giatro kai ton parakalese na tis dwsei estw alli mia evdomada kairo...enta3ei eipe me ta xilia zoria o giatros...i mana mou elege synexws stis files tis pws den ypirxe periptwsi na me ri3ei,protimouse na pe8anoume k oi 2 mazi...!!!tin wra pou to elege ayto xtypisan oi kampanes k rwtise ti imera itan...itan 24 iouliou paramoni tis ag.annas....i mitera mou zitise apo tin ag.anna na me swsei k eta3e ka8e xrono tetoia mera na forame k oi 2 mas mayra....kai na me vaftisoun stin tino....otan 3anapige ston giatro tis ekeinos ekpliktos tis eipe pws mporei na me kratisei....!!!kai den teleiwnoume edw...kindynepsa alli mia fora na pe8anw prin genni8w...!!!otan i mitera mou mpike ston mina tis eipe ston giatro tis pws den i8ele na me gennisei fysiologika giati fovotan logw ilikias...(itan mono 37 apla ta aderfia mou ta eixe kanei to ena sta 17 tis kai to allo sta 21 tis...eixe tyxei k ayto me to allo mwro k fovotan)...o giatros prospa8ise na tis alla3ei gnwmi alla den ta katafere ki etsi i mitera mou me gennise me kaisariki stis 23 fevrouariou tou 1989 kai 5 imeres nwritera apo tin p.h.t. tis....otan o goatros tin anoi3e,diapistwse ekpliktos pws i mitera mou eixe apokolisi plakounta kai an pigaine na me gennisei fysiologika,me to prwto sfi3imo pou 8a ekane 8a eixame skasei k oi 2 pi8anon...ka8ws o plakountas itan katw apo emena...!!!ayti itan i istoria mas loipon...i ag.anna genika einai i prostatida mas kai mas exei swsei se polles dyskoles stigmes tis zwis mas kai 8a pisteyw se ekeinin mexri na pe8anw giati pisteyw pws ekeini mou 3anaedwse tin zwi...gi ayto k i kori mou mazi me to eyaggelia(tis pe8eras mou)8a exei kai to onoma anna....syggnwmi an sas
kourasa..... Very Happy

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΓΕΝΝΑΙΑ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΒΑΛΕ ΚΑΤΩ..ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΝΕΤΑΙ...

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
spapastamou έγραψε:afou ki alles kopeles eida oti eipate tin istoria sas,as pw ki egw tin diki mou...pws genni8ika....me ta xilia zoria....egw eimai gennimeni apo ton deytero gamo tis miteras mou....exw dyo aderfia apo ton prwto gamo tis mamas....i mitera mou prin gennisei emena,exase ena agoraki(pou 8a eixe apo ton mpampa mou)ston evdomo mina tis egkymisynis kindynevontas na pe8anei k i idia apo sipsaimia afou to mwro itan panw apo mia evdomada nekro stin koilia tis....meta apo 5 me 6 xronia emeine egkyos se mena....otan to eipe ston patera mou ekeinos tis edwse lefta na paei na kanei ektrwsi...ekeini omws pige kai agorase mwroudiaka me ayta ta lefta...!!!i8ele toso poly na me kratisei....!!!i8ele toso poly akomi ena paidi...8a ekane ta panta gia mena....!!!etsi apofasisan na me kratisoun...ligo argotera omws oxi poly vevaia kapou anamesa stis prwtes episkepseis tis mamas mou ston giatro,o giatros tis eipe pws eprepe na kleisoun rantevou gia na me parei giati ypirxe provlima stin egkymosyni tis....exase tin gi katw apo ta podia tis...parolo pou to rantevou itan kleismeno den pige pote...tilefwnise i koumpara tis ston giatro kai ton parakalese na tis dwsei estw alli mia evdomada kairo...enta3ei eipe me ta xilia zoria o giatros...i mana mou elege synexws stis files tis pws den ypirxe periptwsi na me ri3ei,protimouse na pe8anoume k oi 2 mazi...!!!tin wra pou to elege ayto xtypisan oi kampanes k rwtise ti imera itan...itan 24 iouliou paramoni tis ag.annas....i mitera mou zitise apo tin ag.anna na me swsei k eta3e ka8e xrono tetoia mera na forame k oi 2 mas mayra....kai na me vaftisoun stin tino....otan 3anapige ston giatro tis ekeinos ekpliktos tis eipe pws mporei na me kratisei....!!!kai den teleiwnoume edw...kindynepsa alli mia fora na pe8anw prin genni8w...!!!otan i mitera mou mpike ston mina tis eipe ston giatro tis pws den i8ele na me gennisei fysiologika giati fovotan logw ilikias...(itan mono 37 apla ta aderfia mou ta eixe kanei to ena sta 17 tis kai to allo sta 21 tis...eixe tyxei k ayto me to allo mwro k fovotan)...o giatros prospa8ise na tis alla3ei gnwmi alla den ta katafere ki etsi i mitera mou me gennise me kaisariki stis 23 fevrouariou tou 1989 kai 5 imeres nwritera apo tin p.h.t. tis....otan o goatros tin anoi3e,diapistwse ekpliktos pws i mitera mou eixe apokolisi plakounta kai an pigaine na me gennisei fysiologika,me to prwto sfi3imo pou 8a ekane 8a eixame skasei k oi 2 pi8anon...ka8ws o plakountas itan katw apo emena...!!!ayti itan i istoria mas loipon...i ag.anna genika einai i prostatida mas kai mas exei swsei se polles dyskoles stigmes tis zwis mas kai 8a pisteyw se ekeinin mexri na pe8anw giati pisteyw pws ekeini mou 3anaedwse tin zwi...gi ayto k i kori mou mazi me to eyaggelia(tis pe8eras mou)8a exei kai to onoma anna....syggnwmi an sas
kourasa..... Very Happy

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΓΕΝΝΑΙΑ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΒΑΛΕ ΚΑΤΩ..ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΝΕΤΑΙ...



akrivws minaki mou....3ereis poses fores ekei pou ka8omaste tis lew...re mama ti 8a ginotan an eixes paei se ekeino to rantevou ki egw den ypirxa twra...???kai mou leei den ypirxe periptwsi elega i 8a sew gennisw i as pe8anoume k oi dyo mas....den tin enoiaze tipota....!!!me i8ele toso poly....!!! Very Happy

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spapastamou έγραψε:
beba160a έγραψε:τελεια ιστορια ....να σας πω κι εγω μια πιο μικρη οχι με happy end η οπως το παρει κανεις....!!! πριν απο 11 χρονια παραμονες πρωτοχρονιασ του 2000 μια 20χρονη φοιτητρια ειχε ενα δεσμο με εναν 21χρονο νεαρο που παρουσιαζοταν στρατιωτης εκεινο το διαστημα. ειπαν λοιπον να αποχαιρετιστουν κανοντας το τελευταιο βραδυ ερωτα. εκεινο το βραδυ απο δικη τους ανευθυνοτητα προεκυψε εγκυμοσυνη. η κοπελα εχασε τη γη κατω απο τα ποδια της,παντα το ονειρο της ηταν να γινει μητερα και τωρα που θα γινει ολα ηταν λαθος γυρω της.δεν ειχε περασει 1 μηνας που ακουσε τον πατερας της σε μια φιλικη συζητηση να λεει πως αν συναιβαινε αυτο πρωτα θα την πυροβολουσε και μετα τα τιναζε και τα δικα του μυαλα στον αερα. πηγε στο γιατρο και του ειπε "ολα ειναι λαθος γυρω μου" και της ειπε "αυτο το μωρο μπορει να τα κανει ολα σωστα και να αλλαξει ολων τη ζωη"! ο φοβος υπερισχυσε τελικα! η κοπελα 31/12/1999 εκανε εκτρωση καθε χρονο απο τοτε μισει τις πρωτοχρονιες. μετα απο αυτο επεσε σε βαθια καταθλιψη και χρειαστηκε να νοσηλευτει σε κλινικη χωρις κανεις να ξερει τον πραγματικο λογο..απο τοτε και για 11 χρονια πενθει. τωρα περιμενει να γεννησει ενα παιδι που εχει συληφθει ιδιες ημερομηνιες με αυτο που σκοτωσε και θα γεννηθει το ιδιο διαστημα που θα γεννιοταν εκεινο!! αυτη η κοπελα ειμαι Ε Γ Ω...

προς ολες τις γυναικες εγω εκανα το λαθος μου και πληρωσα γι αυτο,πληρωνω και θα πληρωνω για παντα γιατι μου αξιζει!!!!! το δωρο του θεου να φερνουμε ζωες στον κοσμο μας ειναι σοβαρη υποθεση πρεπει ολοι να το αντιμετωπισουμε αναλογα ανεξαρτητου ηλικιας...αυτα ....


eilikrina anatrixiasa me tin istoria sou kopela mou....o 8eoulis omws sou esteile pali ena mwraki giati to a3izeis pragmatika....min katigoreis ton eayto sou giati oi peristasi se anagkase na to kaneis ayto....elpizw ayti i nea zwoula pou 8a fereis ston kosmo,na apalynei ton pono sou....filakia....

ΜΙΑ ΑΠ ΤΙΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΗΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ..ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ..ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ Κ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Κ ΠΑΛΙ ΖΩΗ.. Οταν Ο Γυναικολόγος Είναι Πρόθυμος Να Βοηθήσει ......Μπορεί!! - Σελίδα 2 215994 Οταν Ο Γυναικολόγος Είναι Πρόθυμος Να Βοηθήσει ......Μπορεί!! - Σελίδα 2 215994

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spapastamou έγραψε:afou ki alles kopeles eida oti eipate tin istoria sas,as pw ki egw tin diki mou...pws genni8ika....me ta xilia zoria....egw eimai gennimeni apo ton deytero gamo tis miteras mou....exw dyo aderfia apo ton prwto gamo tis mamas....i mitera mou prin gennisei emena,exase ena agoraki(pou 8a eixe apo ton mpampa mou)ston evdomo mina tis egkymisynis kindynevontas na pe8anei k i idia apo sipsaimia afou to mwro itan panw apo mia evdomada nekro stin koilia tis....meta apo 5 me 6 xronia emeine egkyos se mena....otan to eipe ston patera mou ekeinos tis edwse lefta na paei na kanei ektrwsi...ekeini omws pige kai agorase mwroudiaka me ayta ta lefta...!!!i8ele toso poly na me kratisei....!!!i8ele toso poly akomi ena paidi...8a ekane ta panta gia mena....!!!etsi apofasisan na me kratisoun...ligo argotera omws oxi poly vevaia kapou anamesa stis prwtes episkepseis tis mamas mou ston giatro,o giatros tis eipe pws eprepe na kleisoun rantevou gia na me parei giati ypirxe provlima stin egkymosyni tis....exase tin gi katw apo ta podia tis...parolo pou to rantevou itan kleismeno den pige pote...tilefwnise i koumpara tis ston giatro kai ton parakalese na tis dwsei estw alli mia evdomada kairo...enta3ei eipe me ta xilia zoria o giatros...i mana mou elege synexws stis files tis pws den ypirxe periptwsi na me ri3ei,protimouse na pe8anoume k oi 2 mazi...!!!tin wra pou to elege ayto xtypisan oi kampanes k rwtise ti imera itan...itan 24 iouliou paramoni tis ag.annas....i mitera mou zitise apo tin ag.anna na me swsei k eta3e ka8e xrono tetoia mera na forame k oi 2 mas mayra....kai na me vaftisoun stin tino....otan 3anapige ston giatro tis ekeinos ekpliktos tis eipe pws mporei na me kratisei....!!!kai den teleiwnoume edw...kindynepsa alli mia fora na pe8anw prin genni8w...!!!otan i mitera mou mpike ston mina tis eipe ston giatro tis pws den i8ele na me gennisei fysiologika giati fovotan logw ilikias...(itan mono 37 apla ta aderfia mou ta eixe kanei to ena sta 17 tis kai to allo sta 21 tis...eixe tyxei k ayto me to allo mwro k fovotan)...o giatros prospa8ise na tis alla3ei gnwmi alla den ta katafere ki etsi i mitera mou me gennise me kaisariki stis 23 fevrouariou tou 1989 kai 5 imeres nwritera apo tin p.h.t. tis....otan o goatros tin anoi3e,diapistwse ekpliktos pws i mitera mou eixe apokolisi plakounta kai an pigaine na me gennisei fysiologika,me to prwto sfi3imo pou 8a ekane 8a eixame skasei k oi 2 pi8anon...ka8ws o plakountas itan katw apo emena...!!!ayti itan i istoria mas loipon...i ag.anna genika einai i prostatida mas kai mas exei swsei se polles dyskoles stigmes tis zwis mas kai 8a pisteyw se ekeinin mexri na pe8anw giati pisteyw pws ekeini mou 3anaedwse tin zwi...gi ayto k i kori mou mazi me to eyaggelia(tis pe8eras mou)8a exei kai to onoma anna....syggnwmi an sas kourasa..... Very Happy


απιστευτη και η ιστορια σου...και μπραβο στη μαμα σου...
τελικα οποιον επιλεγει τη ''ζωή''..ο Θεούλης τον βοηθά να τα βγαλει περα οσο δυσκολη και αν ειναι μια εγκυμοσυνη..

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spapastamou έγραψε:afou ki alles kopeles eida oti eipate tin istoria sas,as pw ki egw tin diki mou...pws genni8ika....me ta xilia zoria....egw eimai gennimeni apo ton deytero gamo tis miteras mou....exw dyo aderfia apo ton prwto gamo tis mamas....i mitera mou prin gennisei emena,exase ena agoraki(pou 8a eixe apo ton mpampa mou)ston evdomo mina tis egkymisynis kindynevontas na pe8anei k i idia apo sipsaimia afou to mwro itan panw apo mia evdomada nekro stin koilia tis....meta apo 5 me 6 xronia emeine egkyos se mena....otan to eipe ston patera mou ekeinos tis edwse lefta na paei na kanei ektrwsi...ekeini omws pige kai agorase mwroudiaka me ayta ta lefta...!!!i8ele toso poly na me kratisei....!!!i8ele toso poly akomi ena paidi...8a ekane ta panta gia mena....!!!etsi apofasisan na me kratisoun...ligo argotera omws oxi poly vevaia kapou anamesa stis prwtes episkepseis tis mamas mou ston giatro,o giatros tis eipe pws eprepe na kleisoun rantevou gia na me parei giati ypirxe provlima stin egkymosyni tis....exase tin gi katw apo ta podia tis...parolo pou to rantevou itan kleismeno den pige pote...tilefwnise i koumpara tis ston giatro kai ton parakalese na tis dwsei estw alli mia evdomada kairo...enta3ei eipe me ta xilia zoria o giatros...i mana mou elege synexws stis files tis pws den ypirxe periptwsi na me ri3ei,protimouse na pe8anoume k oi 2 mazi...!!!tin wra pou to elege ayto xtypisan oi kampanes k rwtise ti imera itan...itan 24 iouliou paramoni tis ag.annas....i mitera mou zitise apo tin ag.anna na me swsei k eta3e ka8e xrono tetoia mera na forame k oi 2 mas mayra....kai na me vaftisoun stin tino....otan 3anapige ston giatro tis ekeinos ekpliktos tis eipe pws mporei na me kratisei....!!!kai den teleiwnoume edw...kindynepsa alli mia fora na pe8anw prin genni8w...!!!otan i mitera mou mpike ston mina tis eipe ston giatro tis pws den i8ele na me gennisei fysiologika giati fovotan logw ilikias...(itan mono 37 apla ta aderfia mou ta eixe kanei to ena sta 17 tis kai to allo sta 21 tis...eixe tyxei k ayto me to allo mwro k fovotan)...o giatros prospa8ise na tis alla3ei gnwmi alla den ta katafere ki etsi i mitera mou me gennise me kaisariki stis 23 fevrouariou tou 1989 kai 5 imeres nwritera apo tin p.h.t. tis....otan o goatros tin anoi3e,diapistwse ekpliktos pws i mitera mou eixe apokolisi plakounta kai an pigaine na me gennisei fysiologika,me to prwto sfi3imo pou 8a ekane 8a eixame skasei k oi 2 pi8anon...ka8ws o plakountas itan katw apo emena...!!!ayti itan i istoria mas loipon...i ag.anna genika einai i prostatida mas kai mas exei swsei se polles dyskoles stigmes tis zwis mas kai 8a pisteyw se ekeinin mexri na pe8anw giati pisteyw pws ekeini mou 3anaedwse tin zwi...gi ayto k i kori mou mazi me to eyaggelia(tis pe8eras mou)8a exei kai to onoma anna....syggnwmi an sas kourasa..... Very Happy

Ανατριχιασα και βουρκωσα....τρομερη η ιστορια σου...

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spapastamou έγραψε:afou ki alles kopeles eida oti eipate tin istoria sas,as pw ki egw tin diki mou...pws genni8ika....me ta xilia zoria....egw eimai gennimeni apo ton deytero gamo tis miteras mou....exw dyo aderfia apo ton prwto gamo tis mamas....i mitera mou prin gennisei emena,exase ena agoraki(pou 8a eixe apo ton mpampa mou)ston evdomo mina tis egkymisynis kindynevontas na pe8anei k i idia apo sipsaimia afou to mwro itan panw apo mia evdomada nekro stin koilia tis....meta apo 5 me 6 xronia emeine egkyos se mena....otan to eipe ston patera mou ekeinos tis edwse lefta na paei na kanei ektrwsi...ekeini omws pige kai agorase mwroudiaka me ayta ta lefta...!!!i8ele toso poly na me kratisei....!!!i8ele toso poly akomi ena paidi...8a ekane ta panta gia mena....!!!etsi apofasisan na me kratisoun...ligo argotera omws oxi poly vevaia kapou anamesa stis prwtes episkepseis tis mamas mou ston giatro,o giatros tis eipe pws eprepe na kleisoun rantevou gia na me parei giati ypirxe provlima stin egkymosyni tis....exase tin gi katw apo ta podia tis...parolo pou to rantevou itan kleismeno den pige pote...tilefwnise i koumpara tis ston giatro kai ton parakalese na tis dwsei estw alli mia evdomada kairo...enta3ei eipe me ta xilia zoria o giatros...i mana mou elege synexws stis files tis pws den ypirxe periptwsi na me ri3ei,protimouse na pe8anoume k oi 2 mazi...!!!tin wra pou to elege ayto xtypisan oi kampanes k rwtise ti imera itan...itan 24 iouliou paramoni tis ag.annas....i mitera mou zitise apo tin ag.anna na me swsei k eta3e ka8e xrono tetoia mera na forame k oi 2 mas mayra....kai na me vaftisoun stin tino....otan 3anapige ston giatro tis ekeinos ekpliktos tis eipe pws mporei na me kratisei....!!!kai den teleiwnoume edw...kindynepsa alli mia fora na pe8anw prin genni8w...!!!otan i mitera mou mpike ston mina tis eipe ston giatro tis pws den i8ele na me gennisei fysiologika giati fovotan logw ilikias...(itan mono 37 apla ta aderfia mou ta eixe kanei to ena sta 17 tis kai to allo sta 21 tis...eixe tyxei k ayto me to allo mwro k fovotan)...o giatros prospa8ise na tis alla3ei gnwmi alla den ta katafere ki etsi i mitera mou me gennise me kaisariki stis 23 fevrouariou tou 1989 kai 5 imeres nwritera apo tin p.h.t. tis....otan o goatros tin anoi3e,diapistwse ekpliktos pws i mitera mou eixe apokolisi plakounta kai an pigaine na me gennisei fysiologika,me to prwto sfi3imo pou 8a ekane 8a eixame skasei k oi 2 pi8anon...ka8ws o plakountas itan katw apo emena...!!!ayti itan i istoria mas loipon...i ag.anna genika einai i prostatida mas kai mas exei swsei se polles dyskoles stigmes tis zwis mas kai 8a pisteyw se ekeinin mexri na pe8anw giati pisteyw pws ekeini mou 3anaedwse tin zwi...gi ayto k i kori mou mazi me to eyaggelia(tis pe8eras mou)8a exei kai to onoma anna....syggnwmi an sas kourasa..... Very Happy


mpravo sthn manoula sou gia to pisma ths thn epimonh ths to tharros ths k thn Pisth ths.... cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις