Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 4:49 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KALHSPERA koritsia
Den kserw ti allo na kanw h mikrh mou duskoleuetai sta kaka polu exoume ksekinhsei edw k kamposo kairo ta faghtakia alla xthes p ths edwsa kotosoupa ( k to kotopoulo to perasa sto mikser) to vradu eixame provlhma sgiggotan toso polu kai etreme mexri p ekane k emeto .. ths evala amesws upotheto alla to vgaze kateuthian meta apo ligo ths ksanaevala allo k to idio meta tis evala ligo elaiolado k ekane ligo alla me duskolia .. APELPISTIKA TOSO POLU XTHES POU TSAKWTHHKA K ME TN ANTRA MOU , MOU FWNAZE NA HREMISW PWS omws den antexw na vlepw to paidi mou na ponaei ...
to thema einai pws me tis soupes pou ths ftiaxnw duskoleuetai me tis etoimes kremes ( froutokremes k kremes me kreas ) den exei thema
.. re koritsia konteuei 8 mhnwn k akoma fovamai na ths dwsw na faei
sth soupa evrasa kala to kotopoulo k evala karoto ,patata , selino ena oloklhro kolokuthaki k mia ntomata xaragmenh oxi komenh k mia koutalia elaiolado H paidiatros m pe na ths dinw ola ta laxanika ektws apo auta pou peirazoun k emas sth koilia ( fasolia - laxano ktl)
Mhpws epeidh den kineitai na ta kanei sklhra den kserw dwste m ta fwta sas prin xwrisw me tn antra mou Razz Razz

2:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 4:56 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Της δινεις νερο? Τωρα με την ζεστη, επειδη ιδρωνουν πολυ χρειαζονται νερο για να μην αφυδατωνονται. Εμεις δεν εχουμε φτασει ακομα στα φαγητα παρα μονο στην φρουτοκρεμα και παραλο αυτα μερικες ημερες δυσκολευοταν να κανει. Αρχισα να του δινω πολυ νερο ( παρολο που εχει παλινδρομιση) και του εβρασα 2 δαμασκηνα ξερα απο τα οποια αφαιρεσα την φλουδα και τα εβαλα μεσα στην φρουτοκρεμα. Παντως νομιζω οτι το νερο πρεπει να ειναι σωτηριο. Δες το και απο εμας τους ενηλικες που κινουμαστε.

3:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 4:57 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα ειχε θεμα δυσκοιλιοτητας και της εβαλα μες το φρουτο ακτινιδιο χωρις τα σπορια και απο τοτε ενεργειται κανονικοτατα.για δοκιμασε το και εσυ

4:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 5:01 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
errika έγραψε:KALHSPERA koritsia
Den kserw ti allo na kanw h mikrh mou duskoleuetai sta kaka polu exoume ksekinhsei edw k kamposo kairo ta faghtakia alla xthes p ths edwsa kotosoupa ( k to kotopoulo to perasa sto mikser) to vradu eixame provlhma sgiggotan toso polu kai etreme mexri p ekane k emeto .. ths evala amesws upotheto alla to vgaze kateuthian meta apo ligo ths ksanaevala allo k to idio meta tis evala ligo elaiolado k ekane ligo alla me duskolia .. APELPISTIKA TOSO POLU XTHES POU TSAKWTHHKA K ME TN ANTRA MOU , MOU FWNAZE NA HREMISW PWS omws den antexw na vlepw to paidi mou na ponaei ...
to thema einai pws me tis soupes pou ths ftiaxnw duskoleuetai me tis etoimes kremes ( froutokremes k kremes me kreas ) den exei thema
.. re koritsia konteuei 8 mhnwn k akoma fovamai na ths dwsw na faei
sth soupa evrasa kala to kotopoulo k evala karoto ,patata , selino ena oloklhro kolokuthaki k mia ntomata xaragmenh oxi komenh k mia koutalia elaiolado H paidiatros m pe na ths dinw ola ta laxanika ektws apo auta pou peirazoun k emas sth koilia ( fasolia - laxano ktl)
Mhpws epeidh den kineitai na ta kanei sklhra den kserw dwste m ta fwta sas prin xwrisw me tn antra mou Razz Razz



το καταλαιβαινω επειδη και μενα ειναι δυσκοιλιος .βεβαια πιο μεγαλο την ανακαλυψαμε επειδη ειναι μικρουλα .θελει πολυ νερο γιατι γινονται μπαλα τα κακα .και φρουτοκρεμες φυσικες .βαλε ακτινιδιο μεσα πορτοκαλι μπανανα βερικοκο .θα την βοηθησει πολυ .σε νιωθο δεν μπορειε να βλεπεις το παιδακι σου να ταλαιπωρητε

5:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 5:03 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:Της δινεις νερο? Τωρα με την ζεστη, επειδη ιδρωνουν πολυ χρειαζονται νερο για να μην αφυδατωνονται. Εμεις δεν εχουμε φτασει ακομα στα φαγητα παρα μονο στην φρουτοκρεμα και παραλο αυτα μερικες ημερες δυσκολευοταν να κανει. Αρχισα να του δινω πολυ νερο ( παρολο που εχει παλινδρομιση) και του εβρασα 2 δαμασκηνα ξερα απο τα οποια αφαιρεσα την φλουδα και τα εβαλα μεσα στην φρουτοκρεμα. Παντως νομιζω οτι το νερο πρεπει να ειναι σωτηριο. Δες το και απο εμας τους ενηλικες που κινουμαστε.
Συμφωνώ! Κι εμείς στην αρχή είχαμε λίγο δυσκολία αλλά έφταιγε που δεν πίναμε σχεδόν καθόλου νεράκι...

6:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 5:05 am

chrissaxak

chrissaxak
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στη φρουτόκρεμα τι φρουτάκια της βάζεις??Εμείς με το αχλάδι λειτουργούμε πολύ καλά. Δοκίμασε κ τις βανίλιες (αυτά που είναι σαν μεγάλα δαμάσκηνα) κ τα ροδάκινα.
Γενικά προσπάθησε να αποφεύγεις τα έτοιμα κ ψάξε να βρεις ποια φρούτα ή λαχανικά είναι πλούσια σε φυτικές ίνες. Αυτά βοηθούν το εντεράκι.
Επίσης, άποψή μου είναι πως επειδή μια φορά σφίχτηκε δε χρειάζεται να σε πιάνει πανικός κ να τρέχεις στα υπόθετα.
Μπορείς να δοκιμάσεις κ το χαμομηλάκι της Milupa που εμάς μας βοήθησε πολύ στην ηλικία 2-5 μηνών όπου λειτουργούσαμε με το χαμομήλι μια στις 3 μέρες! Αν δεν του έδινα χαμομηλάκι πηγαίναμε κ στις 4 μέρες!
Από τότε που αρχίσαμε τα φρουτάκια όμως κ κυρίως το αχλάδι το "1 φορά στις 3 μέρες" αυτομάτως μετατράπηκε σο "3 φορές στη 1 μέρα"!!!

http://www.alter-eco.gr

7:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 5:06 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia neraki pinei .. ths dinw me to koutali gt apo to mpimpero den kserei na trwei gt th thulaza apokleistika k me tis froutokremes den nomizw na exei thema ..to provlhma mas einai me ta faghta alloi mou lene pws epeidh den kineitai ( perpataei ) alloi apo ta dontia p vgazei alloi pws einai akoma arxh k mexri na to sunhthsei egw omws ti na kanw na stamathsw to fah shmera ths edwsa apo th soupa xwris to kotopoulo gia na dw pws tha kanei !!

8:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 5:09 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καταρχήν να μην αγχώνεσαι τόσο! Smile Θα τον βρει το δρόμο της η μπέμπα σου!!! Ίσως να είναι και θέμα προσαρμογής στις στερεές τροφές...
Α, και αν μπορείς συνέχισε με το θηλασμό! Βοηθάει πολύ στο να ενεργηθεί...

9:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 5:10 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
errika έγραψε:koritsia neraki pinei .. ths dinw me to koutali gt apo to mpimpero den kserei na trwei gt th thulaza apokleistika k me tis froutokremes den nomizw na exei thema ..to provlhma mas einai me ta faghta alloi mou lene pws epeidh den kineitai ( perpataei ) alloi apo ta dontia p vgazei alloi pws einai akoma arxh k mexri na to sunhthsei egw omws ti na kanw na stamathsw to fah shmera ths edwsa apo th soupa xwris to kotopoulo gia na dw pws tha kanei !!

de nomizv οτι φταιει το κοτοπουλο απλα ισως θελει λιγο χρονο το εντερο να συνηθισει τις καινουριες τροφες.αστην λιγες μερες να δεις πως θα παει το θεμα.

10:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 5:19 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
errika έγραψε:koritsia neraki pinei .. ths dinw me to koutali gt apo to mpimpero den kserei na trwei gt th thulaza apokleistika k me tis froutokremes den nomizw na exei thema ..to provlhma mas einai me ta faghta alloi mou lene pws epeidh den kineitai ( perpataei ) alloi apo ta dontia p vgazei alloi pws einai akoma arxh k mexri na to sunhthsei egw omws ti na kanw na stamathsw to fah shmera ths edwsa apo th soupa xwris to kotopoulo gia na dw pws tha kanei !!

de nomizv οτι φταιει το κοτοπουλο απλα ισως θελει λιγο χρονο το εντερο να συνηθισει τις καινουριες τροφες.αστην λιγες μερες να δεις πως θα παει το θεμα.
Και πάλι συμφωνώ... Και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, να είσαι βέβαιη ότι η μικρή σου θα τον βρει το δρόμο της!!!
Α, και επίσης, συνέχισε να θηλάζεις εάν μπορείς! Βοηθάει πολύ στο να ενεργηθεί...

11:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 6:29 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Molis milhsa me thn pediatro k mou eipe na ths parw ena klismataki leei apo to farmakeio !! epishs mou eipe na ths vazw prasina laxanika stis soupes !!
k epeidh thulazw akoma na faw meli k diafora tsai na piw .. neraki poso na ths dinw peripou ?? ksexasa na to rwthsw
( mou eipe h paidiatros na mh stamathsw to fah einai etsi gt einai akoma arxh mexri na sunhthsei to enteraki ths Sad den thelw na th vlepw na talaiporeitai )

12:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 7:00 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
poso nero na pinei thn hmera?

13:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 7:24 am

chrissaxak

chrissaxak
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει το εξής: Η μπεμπούλα σου ενεργείται κάθε μέρα ή όχι? Γιατί κατάλαβα πως ζορίζεται όταν τρώει το φαγάκι της ενώ όταν τρώει κρεμούλες το εντεράκι της δουλεύει κανονικά...σωστά???
Άρα κάθε μέρα, τουλάχιστον μια φορά θα ενεργηθεί...?
Αν είναι όντως έτσι, τότε γιατί αγχώνεσαι κ κατατρέχεις στα υπόθετα κ το κλίσμα?
Αν πάλι κατάλαβα λάθος με συγχωρείς...

Όσο για το νεράκι, δώστης σίγουρα αμέσως μετά από κάθε γεύμα να πιει όσο θέλει κ από κει κ πέρα έχε το μπιμπερό κοντά σου κ δίνε της λίγο λίγο όποτε το θυμάσαι. Αν διψάει θα πιει, αν όχι...δε θα πιει...Razz

http://www.alter-eco.gr

14:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τρι Ιουν 14, 2011 12:23 pm

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και μένα δυσκολεύεται, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό...να κάνει εμετό δλδ...είναι 8 μηνών το αγοράκι μου και σφίγγεται για να κάνει κακά του και κάνει από λίγο σχεδόν όλη τη μέρα.
να σου πω τι κάνω προσωπικά για να τον βοηθήσω, γιατί και εγώ έτσι αντιδρούσα όπως εσύ και συνέχεια τσακωνόμασταν με τον άντρα μου.....
την ώρα του φρούτου δεν του δίνω μπανάνα (εκτός του ότι στουμπώνει...του έφερε αλλεργία...οπότε γιοκ μπανάνα)...του δίνω ένα βρασμένο και ξεφλουδισμένο δαμάσκηνο, κρατά την ψύχα....ένα μήλο ολόκληρο βρασμένο -πολύ λίγο....ίσα ίσα να τσιμπίεται- (κάνει καλό στο έντερο και το στομάχι) και ένα αχλάδι -δεν το βράζω-...όλα μαζί τα αλλέθω και αφού τα τρώει, μετά από λίγο κάνει....α δίνω και νερό απαραίτητα να πιεί από μπιμπερό....
για το νερό...και εγώ τον θήλασα αποκλειστικά -τώρα πλέον πίνει ξένο γάλα Crying or Very sad - και δυσκολευόταν στο μπιμπερό...τι κουτάλι...τι ποτηράκι...τπτ...επέμεινα και το έμαθε....
για το φαγητό...βράζω ή το κοτόπουλο ή το μοσχάρι μαζί με τα λαχανικά....βάζω 3 κολοκυθάκια κομμένα στα 4 το καθένα, 1 καρότο (να ξέρεις στουμπώνει το πολύ καρότο) κομμένο σε τέταρτα και μία πατάτα κομμένη στη μέση....βάζω το μίξερ τη μισή πατάτα, το μισό κοτόπουλο -εννοείται σε μεριδούλα- 1 ή 2 κομματάκια καρότο και 6 κομματάκια κολοκύθι....μία κουταλ σούπας ελαιόλαδο -είχε πει του γλυκού...αλλά είδα ότι τον βοήθησε- και κουτ γλυκού λεμόνι στιμένο -για νοστιμιά-, αρκετό ζουμάκι και αλέθω....το τρώει όλο και μετά κάνει κακά του....σφίγγεται, αλλά κάνει...
κοίτα και το θέμα γάλα...αν πίνει ξένο, ίσως πρέπει να δοκιμάσεις κάποιο άλλο...εγώ του έδινα NAN Nestle2 και τώρα biolac 2
συγνώμη για το μεγάλο post...εννοείται δεν στα έγραψα όλα για να τα κάνεις, απλά να πάρεις μια ιδέα...γιατί κι εγώ υπόθετα πολλά του έβαλα...λαδάκι άλειψα στον πρωκτό για να βοηθάει στα κακά...γιατροσόφια της γιαγιάς έκανα...αλλά τιποτα....μάλωνα κ με τον άντρα μου, γιατί αντιδρούσα ίδια με σένα....
δοκίμασε να αλλάξεις κάτι και θα στρώσει το εντεράκι της...(η γιατρός μου μου έδωσε υγρη παραφίνη να πιει το μωρό λόγω δυσκοιλιότητας...και εννοείται δεν το έδωσα....αύξησα το λάδι...και έκανα ό,τι σου έγραψα πιο πάνω)
φιλιά και καλή δύναμη! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

15:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τετ Ιουν 15, 2011 2:11 am

κουγκακι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σιγουρα το νερο βοηθαει πολυ..ενα τρικ που μου ειχε πει η παιδιατρος μου ειναι το νερο να εχει πολυ νατριο!!! πιστεψε με ειδα αμεσως διαφορα οταν του αλλαξα το νερο, το ηβη λουτρακι εχει Να 17 ψαξτο λιγο με το νερο...ελπιζω να βελτιωθει το μωρακι σου και μην αγχωνεσαι...προσπαθησε πρωτα τα πρακτικα και απεφυγε τα υποθετα, εμενα η γιατρος μου μου ειχε πει στο πολυ αισχατο σημειο θα φτασεις να βαλεις υποθετο!

http://[url=http://www.etickr.com]

16:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τετ Ιουν 15, 2011 3:22 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
errika έγραψε:poso nero na pinei thn hmera?

Όσο θέλει... εσύ το δικό σου το μετράς;
Σκέψου λίγο με το ένστικτό σου.

Επίσης, για τα δυσκοίλια μωρά υπάρχει και το γαλα Μαγνησίας, αλλά πριν το δώσεις καλύτερα να ρωτήσεις τον παιδίατρό σου. Το δίνουν σε μωρά που είναι καθ' έξιν δυσκοίλια.

Πάντως μην αγχώνεσαι. Το ίδιο πέρασα και εγώ με τον γιο μου όταν του σταματούσα τον θηλασμό και ξεκινούσαμε κρέμες και ξένο γάλα (του πέσαν όλα μαζι του καημένου). Το ξεπεράσαμε πολύ γρήγορα (να κράτησε η δυσκοιλιότητα κανα 2 βδομάδες). Η δικιά μου παιδίατρος μου είχε πει να βάζω καροτοχυμό μέσα στην φρουτόκρεμα (περνάς το καρότο στον αποχυμωτή ή αν δεν έχεις στο μπλέντερ). Μπορεί και αυτό να βοήθησε.

17:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τετ Ιουν 15, 2011 3:45 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι ε; Και νόμιζα ότι το καρότο "σφίγγει"... Rolling Eyes

18:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τετ Ιουν 15, 2011 4:06 am

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:Ναι ε; Και νόμιζα ότι το καρότο "σφίγγει"... Rolling Eyes
κι εγώ αυτό νόμιζα...βασικά το είδα στο παιδί ότι στούμπωσε με τα καρότα, αλλά από παιδί σε παιδί διαφέρει...μπορεί να είναι έτσι...να βοηθάει...στο δικό μου παιδί όμως δεν έπιασε Rolling Eyes ο καροτοχυμός

19:( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU  Empty Απ: :( DUSKOLEUETAI STA KAKA POLU Τετ Ιουν 15, 2011 10:04 am

kaiti99


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα ειναι 3 χρονων κ δυσκοιλιος απο την αρχη.παντα μα παντα του δινω ακτινιδιο.οταν ηταν πιο μικρος μεσα στην φρουτοκρεμα μαζι με πορτοκαλι.οχι μπανανα γιατι ειναι απο τα φρουτα που προκαλουν δυσκοιλιοτητα.απεφυγε στις σουπες το καροτο με πατατα γιατι επισης ειναι τροφες που προκαλουν δυσκοιλιοτητα.προτιμησε το μπροκολο.οποτε του δινω μπροκολο εχω σωθει.το γαλα ειναι απο μονο του τροφη που προκαλει δυσκοιλιοτητα ομως δεν μπορουμε να το κοψουμε.οποτε η λυση βρισκεται στα φρουτα κ τα φαγητα.ακτινιδιο,μπροκολο,πορτοκαλι να γινουν οι καθημερινες σου επιλογες.εστω κ λιγο.δεν χρειαζεται να την ζοριζεις να τα φαει οπωσδηποτε ολα.το ελαιολαδο καλο ειναι να το τρωει εστω μια κουταλια την ημερα.φυσικα αρκετο νερακι κ προσπαθησε να την κανεις να περπαταει να κανει καποιες δραστηριοτητες.επισης πολυ καλο ειναι κ το κολοκυθι.δωστης κολοκυθακια αφοβα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις