Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
429 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 429 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νομιζω πως πρεπει απλα να κανεις αυτο που σε κανει να νιωσεις καλα εσυ,οπως βλεπεις οι γνωμες οπως παντα ειναι πολλες και διαφορετικες.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι..τωρα μιλουσα με τη μαμα μου κ μου είπε να μην την παρω.
εγω παλι αμφιταλαντεύομαι. θα δω τι λεει και ο αντρας μου.
Δεν προκειται για ενα μνημόσυνο μακρυνού προσώπου- αλλα πολυ κοντινου συγγενή. Αλλιως δεν θα πηγαινα.
μεχρι αυριο θα εχω αποφασίσει.
Very Happy

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MAROULOU έγραψε:την Κυριακή έχουμε και εμείς μνημόσυνο το χρόνο του πεθερού μου. και θα το πάρω κανονικά το μωρό μαζί μου, γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω κανέναν λόγο να μη το κάνω. Πέρα από τον ήλιο που πολλές αναφέρατε πιο πάνω. Από κει και πέρα δεν νομίζω ο μικρός να καταλάβει τίποτα, το πολύ πολύ να νιώσει τη θλίψη των δικών του ανθρώπων, αλλά και αυτό μέσα στη ζωή μας είναι. Νομίζω ότι περισσότερο ο δικός μας φόβος και η αποστροφή για το θάνατο μας κάνει να μην θέλουμε να πάρουμε τα παιδιά μας εκεί. Αλλά δεν είναι κολλητικός ο θάνατος, ούτε νομίζω ότι υπάρχουν έξτρα μικρόβια στα μνήματα.
συμφωνώ μαζί σου

????????


Επισκέπτης
Ειναι λιγο ανατριχιαστικο. Εκτος αυτου, για φαντασου να αρχισει να κλαιει το μωρουλινι σου, θα αγχωθεις και θα εχεις και καθε περιεργη να σε στραβοκοιταει!!!! Βλεπω να φευγεις με καβγαδες!!!! Να πάρω το μωρό μαζί μου στα.....? - Σελίδα 2 215994

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑΜΠΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ.ΕΜΕΝΑ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΙΑΓΙΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ , Η ΟΠΟΙΑ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ 4 ΠΑΡΑ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΓΙΑΓΙΟΥΛΑ.ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???ΤΩΡΑ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙ.

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
etoile! έγραψε:Ειναι λιγο ανατριχιαστικο. Εκτος αυτου, για φαντασου να αρχισει να κλαιει το μωρουλινι σου, θα αγχωθεις και θα εχεις και καθε περιεργη να σε στραβοκοιταει!!!! Βλεπω να φευγεις με καβγαδες!!!! Να πάρω το μωρό μαζί μου στα.....? - Σελίδα 2 215994

και αν στραβοκοιτάνε τι θα γίνει; τα μωρά κλαίνε, αυτός είναι ένα χαρακτηριστικό τους και οι άλλοι πρέπει να μάθουν να το σέβονται. επειδή τα μωράκια μας κλαίνε θα αποκλειστούμε από κάθε κοινωνική εκδήλωση;;
όταν πάμε σε γάμους ή σε βαφτίσεις δεν έτυχε πολλές φορές να έχει μωράκια και παιδάκια που κλαιν και κάνουν φασαρία;;
να τα φιμώσουμε; ή να κλειστούμε σπίτι μας μέχρι να μεγαλώσουν;

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ΔώραΝι25"]Δεν το βλέπω καλή ιδέα κοπέλα μου... Σε κάτι τέτοια καλό είναι τα βρέφη να μένουν σπίτι...Αν δεν υπάρχει κάποιος να στο κρατήσει θα σου πρότεινα να μην πας....Κανείς δεν θα σου πει κάτι αν νομίζεις πως κάποιος ίσως πει!!! Το μωράκι σου πάνω απ' όλους κι απ' όλα.

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!

fay_b

fay_b
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:σορρυ αλλα τα μνημοσυνα γινονται συνηθως στην εκκλησια...οχι στο μνημα..ειμαι σιγουρη για αυτο....τωρα αν η εκκλησια ειναι κοντα στο νεκροταφειο οποιος θελει μετα παει...
απο την αλλη ενα παιδακι μηνων δεν προκειται ουτε να καταλαβει τιποτα ..ουτε να θυμαται κατι..οποτε και να μην εχεις καπου να το αφησεις δεν εγινε και τιποτα,,,
meta to mnimosuno rixnoun trisagio sto mnima an to zitisoun oi suggeneis. pantws egw eimai tis apopsis an den einai kapoios polu kontinos sou anthrwpos min pas.twra an gia kapoio logo einai anagi na pas kai den exeis kapoion na sto kratisei parto to paidaki sou.siga mikrovia exei out grousouzia einai an einai dunaton.mono gia na m neuriaseis me ta sxolia kamias theitsas opws eipe kai mia kopela parapanw.siga kai oso gia ti zesti...an tou valeis kapelo antiliako kai to xeis me to karotsi mia xara tha kai exallou to trisagio den krataei polu einai polu suntomo kai ginetai sxetika prwi kai den exei ppolu zesti tote.opote min agxwnesai.... to paidaki pantws den prokeitai na katalavei kati..

fay_b

fay_b
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="adeline"]
MAROULOU έγραψε:. Αλλά δεν είναι κολλητικός ο θάνατος, ούτε νομίζω ότι υπάρχουν έξτρα μικρόβια στα μνήματα.
kala ta les!!!!!!!!

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
K εγω πιστευω οτι καλο θα ηταν να μην ταλαιπωρηθει λογω καιρου κ για κανεναν αλλο λογο..Ουτως ή αλλως μικρο ειναι δε θα καταλαβει τιποτα περα απο τη βολτα που θα κανει..Ουτε ανατριχιαστικο το βρισκω..ειναι το τελευταιο κομματι της ζωης μας και πρεπει κατα τη γνωμη μου να το μαθαινουν κ αυτο σιγα σιγα,,,βεβαια σε μεγαλυτερη ηλικια ωστε να καταλαβαινει τα βασικα.

Περσι που πεθανε η γιαγια μου ειχα παρει τη Ναγια μαζι μου στη κηδεια γτ δεν ηθελα να την αφησω αλλου και γτ ηθελα να ειναι μπροστα στο τελευταιο ''γεια'' της γιαγιας μας (προγιαγιας της), της ειχα πει κ 2 πραγματα πριν παμε κ αφου τη ρωτησα κ ολας ηθελε να ερθει.Επειδη δεν ηταν χτυπημενη-αρρωστη κλπ ή ασχημα τελοςπαντων, αλλα το μοιραιο εγινε απο λαθος ενος γιατρου την ειχαμε ανοιχτη σε ολη τη διαρκεια της τελετης κ επειδη ο θειος μου ειναι παπας εκανε αυτος τη λειτουργια οπως πρεπει κ με το παραπανω στην εκλησια του στη Σαλαμινα
(τα λεω αυτα για να καταλαβετε οτι δεν ηταν σε νεκροταφειο η ολη τελετη αλλα σε μια αυτονομη εκκλησια στο εξοχικο μας εκει, κ αργοτερα πηγαμε στο νεκροταφειο το οποιο ηταν κ πολυ μικρο, καμια σχεση με της Αθηνας-Σχιστου κλπ).
Με αποτελεσμα να τα βλεπει αυτα η μικρη κανονικα (ηταν 5 χρονων τοτε) κ τη βλεπω σε καποια φαση που πηγαινε γυρω γυρω απο τη γιαγια κ τη κοιταγε,,, ερχεται κ μου λεει Γτ ειναι ετσι η γιαγια?Γιατι θα παει στο Θεουλη της λεω,, μου λεει Πεθανε??Ναι της λεω.. και μου πεταει το κορυφαιο.."Και που ειναι το μαχαιρι βρε μαμα????"" Shocked Shocked Shocked Shocked Ποιο μαχαιρι,?, της λεω??? χαχαχχχαχαχα

και εν τελη πιστευε απο τα εργα στην τηλεοραση,τα καρτουν τα κ καλα αγοριστικα, τις διαφημησεις κλπ οτι ο ανθρωπος πεθαινει οταν τον μαχαιρωσουν μονο, κ την κοιταγε καλα καλα γτ εψαχνε να βρει το μαχαιρι κ τα αιματα,χαχαχχαχα!!!Εν τελη της εξηγησα οτι οταν γινει πολυ γερος καποιος μια μερα τον περνει ο Θεουλης...και της εφυγαν οι αποριες!!!!!!!!!!


Την Τριτη που μας περασε ομως που εφυγε ο λατρεμενος μου παππουλης κ το καναμε στη Καλλιθεα δε τη πηρα μαζι μου, οχι για τη διαδικασια αλλα γτ εγω εκλαιγα με μαυρο δακρυ κ η Ναγια οταν με εβλεπε να κλαιω ακομα και στο σπιτι εκλαιγε κ αυτη...οποτε για τη ψυχολογια της κ μονο την αφησα με την αδερφη μου..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ελινα στις Παρ Ιουν 17, 2011 2:00 am, 1 φορά

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελινα έγραψε:K εγω πιστευω οτι καλο θα ηταν να μην ταλαιπωρηθει λογω καιρου κ για κανεναν αλλο λογο..Ουτως ή αλλως μικρο ειναι δε θα καταλαβει τιποτα περα απο τη βολτα που θα κανει..Ουτε ανατριχιαστικο το βρισκω..ειναι το τελευταιο κομματι της ζωης μας και πρεπει κατα τη γνωμη μου να το μαθαινουν κ αυτο σιγα σιγα,,,βεβαια σε μεγαλυτερη ηλικια ωστε να καταλαβαινει τα βασικα.

Προπερσι που πεθανε η γιαγια μου ειχα παρει τη Ναγια μαζι μου στη κηδεια γτ δεν ηθελα να την αφησω αλλου και γτ ηθελα να ειναι μπροστα στο τελευταιο ''γεια'' της γιαγιας μας (προγιαγιας της), της ειχα πει κ 2 πραγματα πριν παμε κ αφου τη ρωτησα κ ολας ηθελε να ερθει.Επειδη δεν ηταν χτυπημενη-αρρωστη κλπ ή ασχημα τελοςπαντων, αλλα το μοιραιο εγινε απο λαθος ενος γιατρου την ειχαμε ανοιχτη σε ολη τη διαρκεια της τελετης κ επειδη ο θειος μου ειναι παπας εκανε αυτος τη λειτουργια οπως πρεπει κ με το παραπανω στην εκλησια του στη Σαλαμινα
(τα λεω αυτα για να καταλαβετε οτι δεν ηταν σε νεκροταφειο η ολη τελετη αλλα σε μια αυτονομη εκκλησια στο εξοχικο μας εκει, κ αργοτερα πηγαμε στο νεκροταφειο το οποιο ηταν κ πολυ μικρο, καμια σχεση με της Αθηνας-Σχιστου κλπ).
Με αποτελεσμα να τα βλεπει αυτα η μικρη κανονικα (ηταν 5 χρονων τοτε) κ τη βλεπω σε καποια φαση που πηγαινε γυρω γυρω απο τη γιαγια κ τη κοιταγε,,, ερχεται κ μου λεει Γτ ειναι ετσι η γιαγια?Γιατι θα παει στο Θεουλη της λεω,, μου λεει Πεθανε??Ναι της λεω.. και μου πεταει το κορυφαιο.."Και που ειναι το μαχαιρι βρε μαμα????"" Shocked Shocked Shocked Shocked Ποιο μαχαιρι,?, της λεω??? χαχαχχχαχαχα

και εν τελη πιστευε απο τα εργα στην τηλεοραση,τα καρτουν τα κ καλα αγοριστικα, τις διαφημησεις κλπ οτι ο ανθρωπος πεθαινει οταν τον μαχαιρωσουν μονο, κ την κοιταγε καλα καλα γτ εψαχνε να βρει το μαχαιρι κ τα αιματα,χαχαχχαχα!!!Εν τελη της εξηγησα οτι οταν γινει πολυ γερος καποιος μια μερα τον περνει ο Θεουλης...και της εφυγαν οι αποριες!!!!!!!!!!


Την Τριτη που μας περασε ομως που εφυγε ο λατρεμενος μου παππουλης κ το καναμε στη Καλλιθεα δε τη πηρα μαζι μου, οχι για τη διαδικασια αλλα γτ εγω εκλαιγα με μαυρο δακρυ κ η Ναγια οταν με εβλεπε να κλαιω ακομα και στο σπιτι εκλαιγε κ αυτη...οποτε για τη ψυχολογια της κ μονο την αφησα με την αδερφη μου..

νομίζω πως πολύ καλά έκανες και στις 2 περιπτώσεις.

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MAROULOU έγραψε:

νομίζω πως πολύ καλά έκανες και στις 2 περιπτώσεις.

Ετσι πιστευω κ εγω μιας κ μεχρι σημερα δεν εχει δειξει να την εχει επιρρεασει αρνητικα αυτη η κινηση,Ουτε εφιαλτες ειχε τοτε στον υπνο της ουτε τιποτα!

Το μονο (ας το πουμε) αρνητικο στη περιπτωση με τη γιαγια ειναι οτι καταλαβε πως οταν γερασει ο ανθρωπος πεθαινει με αποτελεσμα να μου πει δηλαδη κ εσυ θα πεθανεις? και επειδη εχουμε εναν μεγαλο ερωτα μεταξυ μας (δεν εχει κ επαφες με τον πατερα της) αυτο την αγχωσε γτ δε θελει να με χασει αλλα της ειπα οτι η μανουλα δε παθαινει τιποτα οσο εχει το κοριτσακι της και της περασε!

Τωρα το Σαββατο οταν της ειπα οτι ''εφυγε'' ο παππους κ πηγε να γνωρισει τον Θεουλη μου λεει Α!Ωραια!!!(μες στην τρελη χαρα),,, την κοιταω καλα καλα, (λεω Ωχ! τι θα μου πεταξει παλι?) μου λεει,τοτε θα πεθανω κ εγω και θα πεθανει κ η μαμα μου φυσικα αμα πεθανω εγω και θα παμε και οι δυο μαζι να γνωρισουμε τον Θεουλη,,,τι καλα--κ γελαγε!!!!!!!!!αχαχαχχαχαα.,,,,οχι Ναγια μου της λεω,, δεν βιαζομαι να τον γνωρισω, ουτε εγω, ουτε εσυ,,,,οταν γερασουμε το ξανασυζηταμε το θεμα...χαχχαχαχχα!!!!

Στον κοσμο της...διδυμος παιδι μου,, διδυμος!Αλλοπροσαλα πλασματα!!!χαχαχχαχα!!!! Να πάρω το μωρό μαζί μου στα.....? - Σελίδα 2 215994

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε κηδεια δεν θα συνιστουσα να παει παιδακι ειναι λιγο μακαβρια και σοκ για το παιδι, σε μνημοσυνο τωρα οκ αν εξαιρεσεις την ταλαιπωρια δεν βλαπω λογο να μην παει, το θεμα με τα νεκροταφεια ειναι περιεργο και εγω δεν ηθελα να μπαινω σκιαζομουν, τελικα αμα χασεις ομως ενα δικο σου προσωπο αλλαζει ολη η κοσμοθεωρια σου, πια δεν εχω κανενα προβλημα να πηγαινω δεν τους βλεπω σαν νεκρους αλλα σαν αγαπημενους ανθρωπους που αφησαν μια οικογενεια πισω τους, καταλαβαινω την αντιληψη γιατι και εγω ετσι ημουν παλια, σε κηδεια παντως καλο ειναι να αποφευγεται.

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελινα έγραψε:
MAROULOU έγραψε:

νομίζω πως πολύ καλά έκανες και στις 2 περιπτώσεις.

Ετσι πιστευω κ εγω μιας κ μεχρι σημερα δεν εχει δειξει να την εχει επιρρεασει αρνητικα αυτη η κινηση,Ουτε εφιαλτες ειχε τοτε στον υπνο της ουτε τιποτα!

Το μονο (ας το πουμε) αρνητικο στη περιπτωση με τη γιαγια ειναι οτι καταλαβε πως οταν γερασει ο ανθρωπος πεθαινει με αποτελεσμα να μου πει δηλαδη κ εσυ θα πεθανεις? και επειδη εχουμε εναν μεγαλο ερωτα μεταξυ μας (δεν εχει κ επαφες με τον πατερα της) αυτο την αγχωσε γτ δε θελει να με χασει αλλα της ειπα οτι η μανουλα δε παθαινει τιποτα οσο εχει το κοριτσακι της και της περασε!

Τωρα το Σαββατο οταν της ειπα οτι ''εφυγε'' ο παππους κ πηγε να γνωρισει τον Θεουλη μου λεει Α!Ωραια!!!(μες στην τρελη χαρα),,, την κοιταω καλα καλα, (λεω Ωχ! τι θα μου πεταξει παλι?) μου λεει,τοτε θα πεθανω κ εγω και θα πεθανει κ η μαμα μου φυσικα αμα πεθανω εγω και θα παμε και οι δυο μαζι να γνωρισουμε τον Θεουλη,,,τι καλα--κ γελαγε!!!!!!!!!αχαχαχχαχαα.,,,,οχι Ναγια μου της λεω,, δεν βιαζομαι να τον γνωρισω, ουτε εγω, ουτε εσυ,,,,οταν γερασουμε το ξανασυζηταμε το θεμα...χαχχαχαχχα!!!!

Στον κοσμο της...διδυμος παιδι μου,, διδυμος!Αλλοπροσαλα πλασματα!!!χαχαχχαχα!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αν σε ξανά ρωτήσει αν θα πεθάνεις, όταν γεράσεις, μπορείς να της πεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που πεθαίνουν , γιατί γερνάνε δλδ γίνονται παπούδες και γιαγιάδες και αρρωσταίνουν βαριά και πεθαίνουν, όμως υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι που πεθαίνουν νέοι είτε γιατί είχαν κάποιο ατύχημα είτε γιατί αρρώστησαν βαριά...οπως επίσης και παιδάκια πεθαίνουν είτε από ατύχημα είτε από βαριά αρρώστια....λογικά θα σε ρωτήσει αν θα πεθάνει το ίδιο....εκεί τα χρείαστηκα κι εγώ που ασχολήθηκα με το θέμα, όταν μαθητής μου μού το ρώτησε -είχε πεθάνει ο παπούς του- και του απάντησα ότι "ναι και εσύ θα πεθάνεις, όπως όλοι μας....οι άνθρωποι δεν μπορούν να ζουν για πάντα...κοίτα την φύση....αν προσέξεις τα φύλλα των δέντρων το φθινώπο πέφτουν, πεθαίνουν....τα δέντρα μένουν γυμνά....την άνοιξη όμως βγάζουν φύλλα, ανθίζουν....έτσι κάπως γίνεται με τον άνθρωπο....γεννιόμαστε, μεγαλώνουμε και ζούμε σ'αυτό τον κόσμο και κάποια στιγμή είτε γιατί το σώμα μας δεν μπορεί άλλο να αντέξει (ααρωσταίνει ή γερνάει πολύ) είτε γιατί τυχαία παθαίνουμε ένα ατύχημα και πεθαίνουμε, φεύγουμε από αυτό τον κόσμο....στη φύση τα δέντρα, τα φυτά, ακόμη και τα ζώα έχουν έναν κύκλο ζωής....-μιλούσαμε και για τον κύκλο του νέρου τότε...άσχετο βέβαια....αλλά χρησίμευσαι ως πληροφορία- όπως και άνθρωπος....αν ενδιαφέρεστε υπάρχουν αρκετά βιβλία στο εμπόριο...-κυρίως ξένων συγγραφέων- που μιλάνε γι'αυτό, όπως επίσης και παραμύθια για παιδιά νήπια και για δημοτικό -μέχρι την τάξη της Β'δημοτικού-

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελινα έγραψε:
MAROULOU έγραψε:

νομίζω πως πολύ καλά έκανες και στις 2 περιπτώσεις.

Ετσι πιστευω κ εγω μιας κ μεχρι σημερα δεν εχει δειξει να την εχει επιρρεασει αρνητικα αυτη η κινηση,Ουτε εφιαλτες ειχε τοτε στον υπνο της ουτε τιποτα!

Το μονο (ας το πουμε) αρνητικο στη περιπτωση με τη γιαγια ειναι οτι καταλαβε πως οταν γερασει ο ανθρωπος πεθαινει με αποτελεσμα να μου πει δηλαδη κ εσυ θα πεθανεις? και επειδη εχουμε εναν μεγαλο ερωτα μεταξυ μας (δεν εχει κ επαφες με τον πατερα της) αυτο την αγχωσε γτ δε θελει να με χασει αλλα της ειπα οτι η μανουλα δε παθαινει τιποτα οσο εχει το κοριτσακι της και της περασε!

Τωρα το Σαββατο οταν της ειπα οτι ''εφυγε'' ο παππους κ πηγε να γνωρισει τον Θεουλη μου λεει Α!Ωραια!!!(μες στην τρελη χαρα),,, την κοιταω καλα καλα, (λεω Ωχ! τι θα μου πεταξει παλι?) μου λεει,τοτε θα πεθανω κ εγω και θα πεθανει κ η μαμα μου φυσικα αμα πεθανω εγω και θα παμε και οι δυο μαζι να γνωρισουμε τον Θεουλη,,,τι καλα--κ γελαγε!!!!!!!!!αχαχαχχαχαα.,,,,οχι Ναγια μου της λεω,, δεν βιαζομαι να τον γνωρισω, ουτε εγω, ουτε εσυ,,,,οταν γερασουμε το ξανασυζηταμε το θεμα...χαχχαχαχχα!!!!

Στον κοσμο της...διδυμος παιδι μου,, διδυμος!Αλλοπροσαλα πλασματα!!!χαχαχχαχα!!!! Να πάρω το μωρό μαζί μου στα.....? - Σελίδα 2 215994

τρομερή η μικρή σου!!!

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
adeline έγραψε:
Ελινα έγραψε:
MAROULOU έγραψε:

νομίζω πως πολύ καλά έκανες και στις 2 περιπτώσεις.

Ετσι πιστευω κ εγω μιας κ μεχρι σημερα δεν εχει δειξει να την εχει επιρρεασει αρνητικα αυτη η κινηση,Ουτε εφιαλτες ειχε τοτε στον υπνο της ουτε τιποτα!

Το μονο (ας το πουμε) αρνητικο στη περιπτωση με τη γιαγια ειναι οτι καταλαβε πως οταν γερασει ο ανθρωπος πεθαινει με αποτελεσμα να μου πει δηλαδη κ εσυ θα πεθανεις? και επειδη εχουμε εναν μεγαλο ερωτα μεταξυ μας (δεν εχει κ επαφες με τον πατερα της) αυτο την αγχωσε γτ δε θελει να με χασει αλλα της ειπα οτι η μανουλα δε παθαινει τιποτα οσο εχει το κοριτσακι της και της περασε!

Τωρα το Σαββατο οταν της ειπα οτι ''εφυγε'' ο παππους κ πηγε να γνωρισει τον Θεουλη μου λεει Α!Ωραια!!!(μες στην τρελη χαρα),,, την κοιταω καλα καλα, (λεω Ωχ! τι θα μου πεταξει παλι?) μου λεει,τοτε θα πεθανω κ εγω και θα πεθανει κ η μαμα μου φυσικα αμα πεθανω εγω και θα παμε και οι δυο μαζι να γνωρισουμε τον Θεουλη,,,τι καλα--κ γελαγε!!!!!!!!!αχαχαχχαχαα.,,,,οχι Ναγια μου της λεω,, δεν βιαζομαι να τον γνωρισω, ουτε εγω, ουτε εσυ,,,,οταν γερασουμε το ξανασυζηταμε το θεμα...χαχχαχαχχα!!!!

Στον κοσμο της...διδυμος παιδι μου,, διδυμος!Αλλοπροσαλα πλασματα!!!χαχαχχαχα!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αν σε ξανά ρωτήσει αν θα πεθάνεις, όταν γεράσεις, μπορείς να της πεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που πεθαίνουν , γιατί γερνάνε δλδ γίνονται παπούδες και γιαγιάδες και αρρωσταίνουν βαριά και πεθαίνουν, όμως υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι που πεθαίνουν νέοι είτε γιατί είχαν κάποιο ατύχημα είτε γιατί αρρώστησαν βαριά...οπως επίσης και παιδάκια πεθαίνουν είτε από ατύχημα είτε από βαριά αρρώστια....λογικά θα σε ρωτήσει αν θα πεθάνει το ίδιο....εκεί τα χρείαστηκα κι εγώ που ασχολήθηκα με το θέμα, όταν μαθητής μου μού το ρώτησε -είχε πεθάνει ο παπούς του- και του απάντησα ότι "ναι και εσύ θα πεθάνεις, όπως όλοι μας....οι άνθρωποι δεν μπορούν να ζουν για πάντα...κοίτα την φύση....αν προσέξεις τα φύλλα των δέντρων το φθινώπο πέφτουν, πεθαίνουν....τα δέντρα μένουν γυμνά....την άνοιξη όμως βγάζουν φύλλα, ανθίζουν....έτσι κάπως γίνεται με τον άνθρωπο....γεννιόμαστε, μεγαλώνουμε και ζούμε σ'αυτό τον κόσμο και κάποια στιγμή είτε γιατί το σώμα μας δεν μπορεί άλλο να αντέξει (ααρωσταίνει ή γερνάει πολύ) είτε γιατί τυχαία παθαίνουμε ένα ατύχημα και πεθαίνουμε, φεύγουμε από αυτό τον κόσμο....στη φύση τα δέντρα, τα φυτά, ακόμη και τα ζώα έχουν έναν κύκλο ζωής....-μιλούσαμε και για τον κύκλο του νέρου τότε...άσχετο βέβαια....αλλά χρησίμευσαι ως πληροφορία- όπως και άνθρωπος....αν ενδιαφέρεστε υπάρχουν αρκετά βιβλία στο εμπόριο...-κυρίως ξένων συγγραφέων- που μιλάνε γι'αυτό, όπως επίσης και παραμύθια για παιδιά νήπια και για δημοτικό -μέχρι την τάξη της Β'δημοτικού-

συνήθως τα παιδιά αγχώνονται σε εναν θάνατο να μην χάσουν τους γονείς τους επειδή εξαρτώνται από αυτούς και μη μείνουν έτσι αφρόντιστα. εκεί τους εξηγούμε ότι ότι και να γίνει εσύ θα είσαι ασφαλής και θα έχεις κόσμο που θα σε αγαπάει και θα σε φροντίζει κτλ.
επίσης φοβούνται τον πόνο στο θάνατο και εκεί μπορούμε να πούμε ότι δεν πονάει όποιος πεθαίνει, ούτε κρυώνει, ούτε φοβάται, όπως δεν ποναν και τα μαλλάκια μας και τα νύχια μας όταν τα κόβουμε. γενικά όσο πιο ψύχραιμος είναι ο γονιός και πιο εξοικιωμένος με το θάνατο, τόσο πιο ομαλά το αντιμετωπίζει το παιδί.
γιατί από τις αντιδράσεις μας μαθαίνει αν κάτι είναι πολύ σοβαρό, αν είναι δυσβάσταχτο κτλ ή αν είναι κάτι άσχημο μεν αλλα που συμβαίνει μέσα στη ζωή μας και δεν μας εμποδίζει να συνεχίσουμε να ζούμε ομαλά και αρμονικά.

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="MAROULOU"][quote="adeline"][quote="Ελινα"]
MAROULOU έγραψε:

συνήθως τα παιδιά αγχώνονται σε εναν θάνατο να μην χάσουν τους γονείς τους επειδή εξαρτώνται από αυτούς και μη μείνουν έτσι αφρόντιστα. εκεί τους εξηγούμε ότι ότι και να γίνει εσύ θα είσαι ασφαλής και θα έχεις κόσμο που θα σε αγαπάει και θα σε φροντίζει κτλ.
επίσης φοβούνται τον πόνο στο θάνατο και εκεί μπορούμε να πούμε ότι δεν πονάει όποιος πεθαίνει, ούτε κρυώνει, ούτε φοβάται, όπως δεν ποναν και τα μαλλάκια μας και τα νύχια μας όταν τα κόβουμε. γενικά όσο πιο ψύχραιμος είναι ο γονιός και πιο εξοικιωμένος με το θάνατο, τόσο πιο ομαλά το αντιμετωπίζει το παιδί.
γιατί από τις αντιδράσεις μας μαθαίνει αν κάτι είναι πολύ σοβαρό, αν είναι δυσβάσταχτο κτλ ή αν είναι κάτι άσχημο μεν αλλα που συμβαίνει μέσα στη ζωή μας και δεν μας εμποδίζει να συνεχίσουμε να ζούμε ομαλά και αρμονικά.

ακριβώς...καλα τα λες MAROULOU ....
δεν μπορούν ακόμη να αντιληφθούν στην νηπιακή ηλικία, ότι το σώμα παύει να λειτουργεί, τα όργανα δεν λειτουργούν όταν πεθαίνει ένας άνθρωπος, δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί ένας νεκρός δεν μπορεί να αισθάνεται, να κλαίει, να πονάει, να περπατάει, να ακούει...και γενικά γιατί δεν ξαναζωντανεύει, αφού στα κινούμενα σχέδια οι ήρωες πεθαίνουν και ξαναζωνταανεύουν ή ακόμη στο παιχνίδι τους -αν τα παρατηρήσουμε την ώρα που παίζουν- πεθαίνουν και αμέσως σηκ'ωνονται πχ λένε "έλα σε σκότωσα τώρα...πέθανες"...."ναι αλλά ήπια τον μαγικό ζωμό και ξαναζωντάνεψα"....στην σχολική ηλικία...έχουν αντιληφθεί κάτι...και αρχίζουν και αναρωτιούνται για το άγνωστο, το χαοτικό του θανάτου (κόλαση, παράδεισος, τούνελ θανάτου) κλπ.....

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="adeline"][quote="MAROULOU"][quote="adeline"]
Ελινα έγραψε:
MAROULOU έγραψε:

συνήθως τα παιδιά αγχώνονται σε εναν θάνατο να μην χάσουν τους γονείς τους επειδή εξαρτώνται από αυτούς και μη μείνουν έτσι αφρόντιστα. εκεί τους εξηγούμε ότι ότι και να γίνει εσύ θα είσαι ασφαλής και θα έχεις κόσμο που θα σε αγαπάει και θα σε φροντίζει κτλ.
επίσης φοβούνται τον πόνο στο θάνατο και εκεί μπορούμε να πούμε ότι δεν πονάει όποιος πεθαίνει, ούτε κρυώνει, ούτε φοβάται, όπως δεν ποναν και τα μαλλάκια μας και τα νύχια μας όταν τα κόβουμε. γενικά όσο πιο ψύχραιμος είναι ο γονιός και πιο εξοικιωμένος με το θάνατο, τόσο πιο ομαλά το αντιμετωπίζει το παιδί.
γιατί από τις αντιδράσεις μας μαθαίνει αν κάτι είναι πολύ σοβαρό, αν είναι δυσβάσταχτο κτλ ή αν είναι κάτι άσχημο μεν αλλα που συμβαίνει μέσα στη ζωή μας και δεν μας εμποδίζει να συνεχίσουμε να ζούμε ομαλά και αρμονικά.

ακριβώς...καλα τα λες MAROULOU ....
δεν μπορούν ακόμη να αντιληφθούν στην νηπιακή ηλικία, ότι το σώμα παύει να λειτουργεί, τα όργανα δεν λειτουργούν όταν πεθαίνει ένας άνθρωπος, δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί ένας νεκρός δεν μπορεί να αισθάνεται, να κλαίει, να πονάει, να περπατάει, να ακούει...και γενικά γιατί δεν ξαναζωντανεύει, αφού στα κινούμενα σχέδια οι ήρωες πεθαίνουν και ξαναζωνταανεύουν ή ακόμη στο παιχνίδι τους -αν τα παρατηρήσουμε την ώρα που παίζουν- πεθαίνουν και αμέσως σηκ'ωνονται πχ λένε "έλα σε σκότωσα τώρα...πέθανες"...."ναι αλλά ήπια τον μαγικό ζωμό και ξαναζωντάνεψα"....στην σχολική ηλικία...έχουν αντιληφθεί κάτι...και αρχίζουν και αναρωτιούνται για το άγνωστο, το χαοτικό του θανάτου (κόλαση, παράδεισος, τούνελ θανάτου) κλπ.....

επισης δεν μπορούν να αντιληφθούν τις απόλυτες έννοιες όπως το ποτέ και το πάντα...

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="MAROULOU"][quote="adeline"][quote="MAROULOU"][quote="adeline"][quote="Ελινα"]
MAROULOU έγραψε:



επισης δεν μπορούν να αντιληφθούν τις απόλυτες έννοιες όπως το ποτέ και το πάντα...
ναι δλδ...αιτία θανάτου, οριστικότητα, μη αναστρέψιμο και αναπόφευκτο....παρεπιπτόντως τι σπουδάζεις, γιατί είχες πει ότι διαβάζεις...και φυσικά ξέρεις πάρα πολλά γύρω από το θέμα θάνατος Wink

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="adeline"][quote="MAROULOU"][quote="adeline"][quote="MAROULOU"][quote="adeline"]
Ελινα έγραψε:
MAROULOU έγραψε:



επισης δεν μπορούν να αντιληφθούν τις απόλυτες έννοιες όπως το ποτέ και το πάντα...
ναι δλδ...αιτία θανάτου, οριστικότητα, μη αναστρέψιμο και αναπόφευκτο....παρεπιπτόντως τι σπουδάζεις, γιατί είχες πει ότι διαβάζεις...και φυσικά ξέρεις πάρα πολλά γύρω από το θέμα θάνατος Wink

ψυχολόγος είμαι ασχολούμαι και με παιδιά και με ενήλικες και γενικά εμείς πάντα διαβάζουμε....

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:δεν ξέρω πόσο κοντινός σου ήταν ο άνθρωπος αλλά ούτε εγώ θα πήγαινα. το βρίσκω κάπως να πάτε σε μνημόσυνο 3 μήνες μετά τη γέννηση. δεν έχει λογική αυτό που λέω αλλά....
συμφωνω και εγω.καπως μου κανει αυτο,σαν αρνητικη ενεργεια,πολυ φορτιση. Πρεπει να πας και εσυ?Αν παει μονο ο αντρας σου εκ μερους της οικογενειας?Τωρα εσυ εισαι μωρομανα...

????????


Επισκέπτης
MAROULOU έγραψε:
etoile! έγραψε:Ειναι λιγο ανατριχιαστικο. Εκτος αυτου, για φαντασου να αρχισει να κλαιει το μωρουλινι σου, θα αγχωθεις και θα εχεις και καθε περιεργη να σε στραβοκοιταει!!!! Βλεπω να φευγεις με καβγαδες!!!! Να πάρω το μωρό μαζί μου στα.....? - Σελίδα 2 215994

και αν στραβοκοιτάνε τι θα γίνει; τα μωρά κλαίνε, αυτός είναι ένα χαρακτηριστικό τους και οι άλλοι πρέπει να μάθουν να το σέβονται. επειδή τα μωράκια μας κλαίνε θα αποκλειστούμε από κάθε κοινωνική εκδήλωση;;
όταν πάμε σε γάμους ή σε βαφτίσεις δεν έτυχε πολλές φορές να έχει μωράκια και παιδάκια που κλαιν και κάνουν φασαρία;;
να τα φιμώσουμε; ή να κλειστούμε σπίτι μας μέχρι να μεγαλώσουν;

Σε περιπτωση που δε το προσεξες εγραψα οτι θα αγχωθει η ιδια αμα αρχισει να κλαιει το μωρακι...Ειπα κατι παραλογο;;; Εγω τουλαχιστον θα αγχωνομουν,θα ενοιωθα ασχημα και θα εφευγα αμεσως. Οποτε εκρινα με βαση το δικο μου τροπο σκεψης!! Χαλαρωσε λιγο!!!! Και δε νομιζω οτι ο γαμος ή η βαφτιση ειναι το ιδιο με το μνημοσυνο,εεε;;; Ελπιζω να καταλαβαινεις τη διαφορα!!!! Smile

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
florentiab έγραψε:δεν ξέρω πόσο κοντινός σου ήταν ο άνθρωπος αλλά ούτε εγώ θα πήγαινα. το βρίσκω κάπως να πάτε σε μνημόσυνο 3 μήνες μετά τη γέννηση. δεν έχει λογική αυτό που λέω αλλά....
συμφωνω και εγω.καπως μου κανει αυτο,σαν αρνητικη ενεργεια,πολυ φορτιση. Πρεπει να πας και εσυ?Αν παει μονο ο αντρας σου εκ μερους της οικογενειας?Τωρα εσυ εισαι μωρομανα...

μωρε δεν πιστευω οτι υπάρχει 'πρέπει' σαυτην την περιπτωση..είναι πως αισθανεσαι λεω -
θελω να παω για εμενα- αλλα κ δεν θελω κατα βαθος να παρω το μωρο μαζι μου- δεν ξερω γιατι- ίσως μου χτυπάει η φλεβα που λενε- με τρομαζει- ισως επειδη θελω το μωρο μου να ειναι μακρυα απο τετοιες καταστασεις, ισως επειδη η εγκυμοσυνη μου ηταν ενα θαυμα κ το μωρο το ιδιο κινδυνευε -μαλλον ακουγεται υπερβολικο ολο αυτο αλλα ετσι αισθανομαι (ψυχαναλυση καντε μου καλυτερα Very Happy )

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν το νιωθεις να πας...οντως δεν εχει πρεπει,σωστη η παρατηρηση. Να σου πω και εγω δεν ξερω τι θα εκανα.Αν ενιωθα να παω πολυ πιθανο να πηγαινα με το μωρο. Τωρα αν εχει κλαμματα εκει και δραματα δεν ξερω...νομιζω θα το φορτιζα αρνητικα το παιδι.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:... εχουμε μνημοσυνο αυριο και θελω να παω- να παρω την μικρουλα (3 μηνων) ? δεν μου καθεται καλα σαν ιδέα, ειναι λίγο ανατριχιαστικό -δεν είναι? Shocked
εγω δε βρισκω τιποτα κακο.... μηνοσυνο ειναι δεν ειναι κηδεια. και κηδεια δηλ ειναιμωρο δεκαταλαβαινει..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις