Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 14η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΟΥΡΙΤΣΑΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΗΣ. ΚΑΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΕ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ! ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΑ. ΑΧ....

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eφόσον σου έχει συμβεί αυτό και στην πρώτη σου εγκυμοσύνη θα έλεγα πως καλύτερα θα ήταν να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις και ίσως να πας να σε δει και να ακολουθήσεις τις συμβουλές του όσο γίνεται. Μακάρι να είναι η ιδέα σου!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ. ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ? ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ... ΚΑΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λένε πως η μήτρα θυμάται.. Τώρα τι θυμάται θα σε γελάσω. Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα πως είναι οι συσπάσεις και τα πετρώματα παρά μόνο μετά τον τοκετό και συνειδητοποίησα ότι τα είχα λίγες μέρες πριν την γέννα. Πήρες τον γιατρό σου;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τις συσπάσεις μπορεί να τις καταλάβει ο γιατρός σου,βάζοντάς σε στο μηχάνημα...αν και μου φαίνεται λίγο νωρίς...υποτίθεται ότι οι συσπάσεις προετοιμάζουν την μήτρα για τον τοκετό.
Μήπως είναι από κούραση εγώ λέω.Πάντως αν δεν έχεις τηλεφωνήσει ακόμα στον γιατρό σου να το κάνεις τώρα!!!!!!
Εγώ στον όγδοο νόμιζα ότι είχα συσπάσεις και την ώρα που με είχε στο μηχάνημα δεμένη ένιωσα τους ίδιους πόνους.Τότε είδε ότι δεν ήταν συσπάσεις.
Περιμένουμε νέα σου!!!!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ 'ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΗΛ. ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΛΠΙΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΡΕΒΑΤΟΜΕΝΗ. ΑΝΤΕ ΝΕ ΔΟΥΜΕ. ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΞΕΡΩ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!! Very Happy

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν πειράζει που τον παίρνεις τηλ συνέχεια. Μην διστάζεις. Εξάλλου αν υπάρχει πρόβλημα θα είναι κρίμα να μην τον ενημερώσεις. Μακάρι να μην χρειαστεί να μείνεις στο κρεβάτι αλλά κάνε ότι μπορείς για να μην κουράζεσαι τουλάχιστον κοπέλα μου γιατί εκτός από την μικρή σου και τον άντρα σου υπάρχει και το μωράκι στην κοιλίτσα σου. Περιμένουμε νέα σου!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω ειχα μικρες συσπασεις χαμηλα στον 3ο μηνα.αλλα ηταν λογω αγχους ετσι μου εβαλε χερι ο γιατρος μου μου εδωσε μαγνησιο κ ξαπλα λιγες μερες

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ! ΔΕ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ. ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ, ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΛΥΜΠΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ! ΑΧ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΝΗΜΗ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ! ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ κοπέλα μου σου εύχομαι ότι καλύτερο και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη χωρίς άλλα προβλήματα και συσπάσεις. Απλά δεν χρειάζονται υπερβολές και υπερπροσπάθεια φαντάζομαι. Άσε τον άντρα σου να σε κακομάθει και βάλε και κανέναν άλλον να σου κάνει τις δουλειές σου στην κατάστασή σου αν γίνεται. Και φυσικά αν υπάρχει κάποιος. Εσύ παίξε πολύ με την κόρη σου και από δουλειές μόνο τα βασικά! ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ? 417472 Και όχι βάρη! Αν πχ θες να γεμίσεις την κατσαρόλα με νερό, πάρε μια μικρή κανάτα και γέμισέ την λίγο λίγο. Μην σηκώσεις την κατσαρόλα γεμάτη! Προσοχή γενικά στη γεμάτη λεκάνη με τα ρούχα, στο άπλωμα, στα τεντώματα, στα τινάγματα κτλ. Ξέρεις...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubouka έγραψε:ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ. ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ? ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ... ΚΑΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ!

δυστηχως αυτο που λενε για τον ογδοο μηνα δεν στεκει...εγω στην πρωτη αρχισα συσπασεις στην 12 εβδομαδα και στην δευτερη γυρω στις 18 νομιζω...
παλι ξαπλα θελει..ακομη και αν δεν σκληραινει η κοιλια..και μονο να πονας ειναι η αρχη...αν δεν κατσεςι τωρα μπορει να εξελιχθει σε συσπαση δυνατη...
ολα καλα θα πανε αλλα θελει ξεκουραση..
εγω στην τριτη εγκυμοσυνη ηρεμησα καπως..στις αλλες δυο σχεδον δεν εβγαινα απο το σπιτι!!

προσοχη και ολα καλα θα πανε!!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΚΟΜΑΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ... ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubouka έγραψε:ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΚΟΜΑΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ... ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!

δυστηχως εδω δεν περνανε αυτα ...θελεις να περνανε απο τα χερια σου αλλα αν οντως εχεις συσπασεις απο τωρα καλυτερα να ΄΄φοβηθεις΄΄ λιγο και να κατσεις κατω...ενας προωρος τοκετος μονο προβληματα εχει...στο λεω γιατι και εγω απο συσπασει γεννησα 33 εβδομαδες..και μετα αρχιζει γολγοθας!! ολα τα αλλα ειναι αστειακια..μια χαρα μπορεις να κατσεις ξαπλα γιατι 6 και 9 μηνες δεν ειναι τιποτα ενω ενα προωρο παιδακι θα το εχεις για παντα..

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΠΡΩΟΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΑΝΤΕ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΟΝΙΟ ΜΕ ΠΡΩΟΡΟ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΩΡΗ ΓΕΝΝΑ? ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ! ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubouka έγραψε:ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΠΡΩΟΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΑΝΤΕ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΟΝΙΟ ΜΕ ΠΡΩΟΡΟ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΩΡΗ ΓΕΝΝΑ? ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ! ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ!

Είναι θέμα εγκεφάλου... Όσο πιο πρόωρο είναι ένα μωρό τόσο πιο δύσκολο είναι να γίνει σαν τα υπόλοιπα... Πολλά παιδάκια που έχουν γεννηθεί πολύ νωρίτερα από την ημερομηνία που έπρεπε έχουν πολλές δυσκολίες και κάποιες φορές και νοητική καθυστέρηση. Μιλάω για παιδάκια που γεννήθηκαν πχ στον 6ο μήνα και έζησαν. Γενικά να ξέρεις πως όσο περισσότερο μένει ένα μωρό στην μήτρα τόσο το καλύτερο.

????????


Επισκέπτης
Βρε κοριτσια,εγω εχω κατι ψιλοπονακια που και που χαμηλα, αριστερα και δεξια, αυτο ειναι συσπασεις;;; Νομιζα οτι ειναι η μητρα που μεγαλωνει...
Και γενικα δεν εχω καταλαβει τι ειναι συσπασεις. Ο γιατρος το βλεπει στον υπεχηχο ή πρεπει εγω να καταλαβω κατι και να του το πω;;; Μηπως παλι αγχωθηκα χωρις λογο;;;; Laughing

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Βρε κοριτσια,εγω εχω κατι ψιλοπονακια που και που χαμηλα, αριστερα και δεξια, αυτο ειναι συσπασεις;;; Νομιζα οτι ειναι η μητρα που μεγαλωνει...
Και γενικα δεν εχω καταλαβει τι ειναι συσπασεις. Ο γιατρος το βλεπει στον υπεχηχο ή πρεπει εγω να καταλαβω κατι και να του το πω;;; Μηπως παλι αγχωθηκα χωρις λογο;;;; Laughing

γεια σου.. τζαμπα ανησυχεις αυτα ειναι φυσιολογικα που μεγαλωνει το μωρακι σου οι συσπασεις ειναι το πετρωμα της κοιλιας με πονο η χωρις κραταει περιπο 30 δευτερα και συνηθως δεν μπορεις να κουνηθεις...εγω τις ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη τη δευτερη και δεν επαθα τιποτα ισα ισα εκανα 15 ωρες να γεννησω μην αγχωνεσαι χειροτερα τα κανεις! με το καλο!

????????


Επισκέπτης
mama katerina έγραψε:
etoile! έγραψε:Βρε κοριτσια,εγω εχω κατι ψιλοπονακια που και που χαμηλα, αριστερα και δεξια, αυτο ειναι συσπασεις;;; Νομιζα οτι ειναι η μητρα που μεγαλωνει...
Και γενικα δεν εχω καταλαβει τι ειναι συσπασεις. Ο γιατρος το βλεπει στον υπεχηχο ή πρεπει εγω να καταλαβω κατι και να του το πω;;; Μηπως παλι αγχωθηκα χωρις λογο;;;; Laughing

γεια σου.. τζαμπα ανησυχεις αυτα ειναι φυσιολογικα που μεγαλωνει το μωρακι σου οι συσπασεις ειναι το πετρωμα της κοιλιας με πονο η χωρις κραταει περιπο 30 δευτερα και συνηθως δεν μπορεις να κουνηθεις...εγω τις ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη τη δευτερη και δεν επαθα τιποτα ισα ισα εκανα 15 ωρες να γεννησω μην αγχωνεσαι χειροτερα τα κανεις! με το καλο!

Ε μα τρομαξα!!! Ειμαι και πολυ θαρραλεα βλεπεις Laughing Laughing

Σ ευχαριστω, με ηρεμησες!!!!! I love you

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Etoile μην φοβασαι και εγώ νομίζω ότι δεν είναι συσπάσεις αυτό που νιώθεις. Εγώ είχα προς το τέλος. Έτσι όπως βίωσα εγώ τις συσπάσεις και τα πετρώματα, ένιωθα σαν να ήταν η κοιλιά μου ξεχωριστό σώμα και σχεδόν πονούσα σαν να κρεμόταν από το σώμα μου. Ένιωθα πραγματικά το βάρος της.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
mama katerina έγραψε:
etoile! έγραψε:Βρε κοριτσια,εγω εχω κατι ψιλοπονακια που και που χαμηλα, αριστερα και δεξια, αυτο ειναι συσπασεις;;; Νομιζα οτι ειναι η μητρα που μεγαλωνει...
Και γενικα δεν εχω καταλαβει τι ειναι συσπασεις. Ο γιατρος το βλεπει στον υπεχηχο ή πρεπει εγω να καταλαβω κατι και να του το πω;;; Μηπως παλι αγχωθηκα χωρις λογο;;;; Laughing

γεια σου.. τζαμπα ανησυχεις αυτα ειναι φυσιολογικα που μεγαλωνει το μωρακι σου οι συσπασεις ειναι το πετρωμα της κοιλιας με πονο η χωρις κραταει περιπο 30 δευτερα και συνηθως δεν μπορεις να κουνηθεις...εγω τις ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη τη δευτερη και δεν επαθα τιποτα ισα ισα εκανα 15 ωρες να γεννησω μην αγχωνεσαι χειροτερα τα κανεις! με το καλο!

Ε μα τρομαξα!!! Ειμαι και πολυ θαρραλεα βλεπεις Laughing Laughing

Σ ευχαριστω, με ηρεμησες!!!!! I love you

τιποτα κοπελα μου ηρεμησε και απολαυσε αυτη την περιοδο γιατι μετα θα την αναπολεις! φιλια!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΠΑΙΡΝΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΩ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

????????


Επισκέπτης
Ευχαριστω για τις απαντησεις!!
Εχω ενα αγχος για τη β επιπεδου... ξερετε, κανω σεναρια επιστημονικης φαντασιας!!! Θελω να ναι καλα το μωρακι μου!!! I love you

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubouka έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΠΑΙΡΝΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΩ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

Ωραία! Πολύ χαίρομαι που δεν ήταν συσπάσεις! Ουφ! Τσάμπα το άγχος, δηλαδή! Αλλά όσο μπορείς και εσύ ξεκούραση! Ξερω με ένα παιδί δεν είναι εύκολο αλλά προσπάθησε να έχεις το νου σου! Smile

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ!! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!! Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΟΥ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια έχω κι εγώ ένα θεματακι με τις συσπάσεις!!! Crying or Very sad Με τρομοκράτησε χτες η γιατρός! Είμαι στην 16. Ενώ δεν είχα ψιλιαστεί τίποτα και πήγα σφυριζοντας που λεει ο λογος, βγήκα μην σας πω πως! Η κοιλιά μου λεει είναι γενικά πολύ σφιχτή και δεν κάνει.Γιατί;;;; Παντού ομως, όχι σε ένα σημείο scratch Από αυτά που περιγράφετε καταλαβα ότι συσπαση είχα μια φορά. Δεν ήταν αυτό το πηγαινε έλα που λέτε όμως. Κρατησε συνεχομενα κανα 3 λεπτο και με το που καθισα περασε. Πιστεύω ότι το παρακάναμε με τον άντρα μου στο περπατημα και για αυτό μ'έπιασε. Κατα τ' άλλα δεν είχα πονακια κτλ, ούτε πετρώματα ποτέ. Δεν είχε περάσει καν η ιδέα απο το μυαλό μου ότι κάτι δεν παει καλά. Μόνο ενοχληση στο έντερο που τελικά μπορεί να είναι το μωρό κι όχι το έντερο. Η γιατρός όμως είπε ότι δεν πρεπει να νιώθω καμια απολυτως ενοχληση στην κοιλιά και σίγουρα κανενα πονάκι. Αλλιώς δεν είναι φυσιολογικό. Μου δωσε κάτι αντισπαστικά για ώρα αναγκης. Για μαγνησιο κουβέντα. Να το πάρω μονη μου, τι λέτε; Επίσης μηπως ξερει καμία, το έντερο επηρεαζει τη μητρα; Δηλαδη αν φάω όσπρια, που τα ταραζω, το έντερο θα ταραξει εμένα με τη σειρά του, υπάρχει περίπτωση αυτό να προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα; Πάντως από τη στιγμή που βγηκα από το ιατρείο δεν έχω ηρεμήσει, όλο προσπαθώ να νιώσω τι συμβαίνει στην κοιλιά μου κι αν είναι κάτι ανησυχητικό. Και καλά όλα τ'αλλα, αν μου πουν κάτσε και μην ξανασηκωθείς μεχρι να γεννησεις θα το κάνω, αλλά η κοιλιά που είναι σφιχτή; Τι να κάνω εγώ τώρα; Καθε φορά την πιάνω και τρομάζω. Αποκλειεται να έχει να κάνει με το γυμναστήριο; Τι λετε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις