Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σευχαριστώ Very Happy
αφου εισαι κ ψυχραιμο κορίτσι τοτε θα εχεις μια τέλεια εμπειρία.!
φιλια πολλα κ καλό υπόλοιπο!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
swsw έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!! ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 2 215994 ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 2 215994
ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΕΙ ΚΑΝ, ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.. ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΝ..
ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΑΝ ΣΑΣ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ Ή ΑΝ ΣΑΣ ΑΓΧΩΣΕ..
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ.. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ..

Κοίτα, για το άγχος είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ ας πούμε επειδή πονούσα και πήγα και με πόνους στο μαιευτήριο, δεν ειδοποίησα κανέναν ότι γεννάω. Τους ειδοποίησε ο άντρας μου όταν φτάσαμε. Στο δρόμο προς το μαιευτήριο, με ενοχλούσε η παρουσία του μέσα στο αυτοκίνητο αλλά δεν γινόταν να πάω μόνη μου, χαχα! Αφού έφτασα, με ενοχλούσαν ακόμα και οι μαίες που ήταν στις ωδίνες αλλά αυτές λιγότερο γιατί ήταν ξένες και δεν με ένοιαζε. Είμαι περίπτωση το ξέρω αλλά όταν πονάω δεν θέλω να βλέπω άνθρωπο! Laughing Laughing Laughing Πάντως όταν μου έκαναν την επισκληρίδιο τον έβαλαν μέσα στις ωδίνες και τότε δεν με ενοχλούσε γιατί δεν με είδε να πονάω. Το κόλλημά μου είναι ότι δεν τον ήθελα μαζί σε όοοολη την προεργασία γιατί ξέρω ότι θα στεναχωριόταν να με βλέπει να πονάω και να μην μπορεί να με βοηθήσει... Στον τοκετό από την άλλη, ήθελα να είναι μαζί, γιατί η διαδικασία αυτή είναι πολύ διαφορετική και εκεί πραγματικά ο άντρας μπορεί να αισθανθεί πιο χρήσιμος με το να σε στηρίζει όταν σπρώχνεις. Συν του ότι είναι και για τον ίδιο συγκινητική στιγμή η γέννηση του παιδιού του!
Αλλά πολλές γυναίκες -αντίθετα με εμένα που τον ήθελα μονο στο τέλος- θέλουν να έχουν τους άντρες τους μαζί από την αρχή.

swsw

swsw
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΡΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ Σ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ.. ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΓΟΜΑΙ!! ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΒΙΩΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΙΓΜΑΤΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΤΟΥ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ!! ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ Μ!@!@@ΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ.. ΒΑΣΙΚΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ Ή ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ??

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
swsw έγραψε:ΜΑΡΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ Σ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ.. ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΓΟΜΑΙ!! ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΒΙΩΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΙΓΜΑΤΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΤΟΥ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ!! ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ Μ!@!@@ΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ.. ΒΑΣΙΚΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ Ή ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ??


Νομίζω πως δεν είναι τυχαίο που οι μαίες είναι γυναίκες. Wink Υπάρχουν πολλές θεωρίες με ...υπερφυσικό περιεχόμενο για το ότι τα αρσενικά στην φύση δεν είναι παρρον σε γέννες αλλά όλα είναι σχετικά! Laughing Για να μην υπερβάλλουμε, θα σου πω ότι εμένα ο γιατρός μου έμπεινε στο δωμάτιο ωδινων για να ρωτήσει την μαία για την εξέλιξη και μετά έβγαινε και καθόταν έξω από την πόρτα. Μόνο όταν τελικά παρουσιάστηκε πρόβλημα έμεινε μέσα. Τότε μου έκαναν πλέων και επισκληρίδιο και όταν ηρέμησα έβαλαν και τον άντρα μου μέσα. Από εκείνο το σημείο και ύστερα ένιωθα άνετα, δεν είχα πρόβλημα και επιεδή πλησίαζε ο τοκετός τον ήθελα μαζί για να το ζήσουμε παρέα.. Αλλά μέχρι πρότινος δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω,χαχχαχα!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό που ειπες- οτι μπορει να επηρεαστει η σεξουαλικη ζωη του ζευγαριου μας το τονισε ο γυναικολογος- συμβαινει συχνα μας ειπε.
εμεις βεβαια ειμαστε μαζι εδω κ 13 μισυ χρόνια κ εχουμε δει κ εχουμε δει..χαχα

συμβαινει ωστόσο-
ενα φιλικο μου ζευγαρι αυριο γενναει κ ο αντρας το εχει δηλωσει- δεν μπαινω με τπτ- δεν μπορω να τη δω ετσι- κ δεν μπορει γενικοτερα τετοια πραγματα. ειναι στον ανθρωπο! Very Happy

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α, και να προσθέσω ότι μάλλον ο άντρας είναι δίπλα σου και σου κρατάει το χέρι. Δεν νομίζω δηλαδή ότι είναι πλάι στον γιατρό και βλέπει ότι βγαίνει από εκεί μέσα... Νομίζω θα βλέπει ότι βλέπεις και εσύ. Απλά μερικοί ζαλίζονται απο το στρες και λιποθυμούν ενώ άλλοι λιποθυμούν στη θέα αίματος. Αυτοί είναι προτιμότερο να απέχουν.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν ο συζυγος καθησει στην πανω πλευρα του κρεβατιου στο κεφαλι της γυναικας του δηλαδη δε νομιζω να αηδιασει κατι αντιθετως θα ζησει μαζι με την γυναικα του το θαυμα της γεννησης.εμενα δυστυχως δεν μου επετρεψαν να μπει ο συζυγος μου μεσα γιατι απαγορευτοταν συμφωνα με τους κανονες του νοσοκομειου. Crying or Very sad

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Α, και να προσθέσω ότι μάλλον ο άντρας είναι δίπλα σου και σου κρατάει το χέρι. Δεν νομίζω δηλαδή ότι είναι πλάι στον γιατρό και βλέπει ότι βγαίνει από εκεί μέσα... Νομίζω θα βλέπει ότι βλέπεις και εσύ. Απλά μερικοί ζαλίζονται απο το στρες και λιποθυμούν ενώ άλλοι λιποθυμούν στη θέα αίματος. Αυτοί είναι προτιμότερο να απέχουν.


χαχαχα με προλαβες μαρακι Laughing

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ούτε εγώ παρακολούθησα μαθήματα,γιατί με καθυσήχασε η μαία μου ότι δεν είναι κάτι το απαραίτητο.Και μια χαρά τα κατάφερα.
Ο νονός του γιού μου,κορίτσια,όταν γέννησε η νονά, ζήτησε απ'τον γιατρό να είναι δίπλα του,ώστε να βλέπει την διαδικασία!!Του το απαγόρεψε όμως και έτσι έμεινε δίπλα στην γυναικούλα του!!!Στο ιασώ και εκείνοι.Όσο για τον αν επηρεάζει την σεξουαλική υγεία του ζευγαριού,εμείς τουλάχιστον δεν είχαμε κάποιο θέμα.Συμβαίνει μερικές φορές,αλλά όχι ότι δεν συμβαίνει αν μείνει εκτός.Η όλη διαδικασία,γέννα,λοχεία κτλ. μπορεί να επηρεάσει εξίσου το ζευγάρι.Τίποτα δεν είναι στάνταρ.

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο αντρας μου ενω ειναι πολυ ψυχραιμος με το αιμα και τα τραυματα γενικα οταν ημουν εγκυος μου ειχε ξεκαθαρισει οτι σε φυσιολογικο τοκετο δεν υπηρχε περιπτωση να μπει μεσα! Απο τη μια δεν ηξερε πως θα αντιδρουσε και απο την αλλη δεν ηθελε να με δει ετσι γιατι λεει μετα δεν ηξερε πως θα του εβγαινε στον ερωτικο τομεα... Τι να πω? ΕΓΩ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΕΚΕΙ????

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άβυσσος η ψυχή των αντρών!!!Πάντως σημασία έχει και αυτοί τι θέλουν,όχι μόνο εμείς.Αν νόμιζε, νένεν,ότι θα του βγει έτσι καλύτερα που δεν μπήκε.Έτσι δεν είναι???

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emena distixos o giatros mou den thelei ton sizigo na vriskete stin aithousa tin ora tis gennas kai distixos oso kai na prospathisa na ton piso den katafera kati vevaia voithaei to gegonos oti tin ora pou ego elega pos ton thelo mesa o adras mou api piso ekane noimata sto giatro oti an mpei mesa tha lipothimisei. Wink .xaxaxa o adrulis mou mou leei pos den tha adexe na me evlepe na ponao kai pos mallon tha ton mazevane apo ta patomata. kai i alitheia einai pos otan irthe sto domatio gia tis odines kai me eide na tremo olokrili fonakse ton giatro kai tou leei kantis amesos episkliridio kai otan vgike ekso etreme olokriros kai elege se olous ponaei i kaimeni opote den ksero an tha adexe telika an kai meta tin episkliridio imoun toso xalari kai gennisa toso grigora pou den tha eperne xampari. meta tin genna stenaxorithike pou den itan mazi mou na adikrisei kai aftos mazi mou to anthropaki mas. kai apofasisame tin epomeni fora na prospathisoume na pisoume ton giatro kai oi dio mazi xoris zavolies Wink

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Από που να ξεκινήσω τι να πω και να αφήσω για το θέμα. Ας ξεκινήσω με αφορμή κάποια κοπέλα που ήταν στο δωμάτιο ωδινών και δεν άφηναν ούτε τη μανούλα της να μπει μέσα. Όταν γέννησε η αδερφή μου στο ΙΑΣΩ και ήταν στην αίθουσα αναμονής-ωδινών δεν ξέρω πως λέγεται. Είχε περάσει όλο το σοι Ο άντρας της αρχικά ήταν μέσα.. και μέχρι να φτάσει η ώρα τοκετού είχαμε μπει οι 3 αδερφές και η μαμά μου. Σύνολο μαζί με τον άντρα της 5 άτομα. Ας πάμε στα δικά μου τώρα. Στο πρώτο παιδί χάρη της "αγιαγάπητης" μαίας μου πήγα με αιμοραγία και στο τελευταίο στάδιο για τον τοκετό. Στο αυτοκίνητο πόναγα τόσο και μου ερχόταν να σπρώξω όπως στον τοκετό. Όταν φτάσαμε λοιπόν και μου λες γεννάς και χωρίς επισκληρίδιο γιατί δεν προλαβαίναμε ζήταγα τον άντρα μου, γιατί είχαμε πει ότι θα είναι μέσα. Όταν ήρθε δίπλα ένιωθα μια ασφάλεια. Βέβαια πονούσα δεν καταλάβαινα τίποτα, αλλά και μόνο που ήταν εκεί ήταν κάτι για μένα. Να σημειώσω ότι τα είδε όλα. Κι όταν λέμε όλα όλα. Γιατί μου κράταγε το πόδι και άλλη μαία όχι η δικιά μου προσπαθούσε να σπρώχνει κι εκείνη το μωρό για να βγει. Στο δεύτερο πήγα με τεχνητούς πόνους έκανα και την ενεσούλα μου όλα κυριλέ. Κορίτσια δεν υπάρχει αυτή η εμπειρία όταν βλέπεις για πρώτη φορά το μωρό μαζί με τον άντρα σου. Ακόμα το λέει κι εκείνος έχει τρελαθεί, του άρεσε πάρα πολύ, παρόλο που το πρώτο δεν ήταν και τόσο ευχάριστο το θέαμα. Σεξουαλικά δεν τον επηρέασε καθόλου μετά το πρώτο που τα είδε όλα, αντίθετα μάλιστα. Κανονικά οι σύζυγοι κάθονται από πίσω δεν βλέπουν. Νομίζω όμως χωρίς να είμαι και σίγουρη ότι έτσι κι αλλιώς σου βάζουν το πράσινο πανί από πάνω, δεν το θυμάμαι καλά αυτό. Είναι στον άνθρωπο, υπάρχουν άντρες που λένε εγώ την γυναίκα μου θέλω να την βλέπω σαν γκόμενα, με την καλή έννοια. Να με ερεθίζει σεξουαλικά άμα τη δω σε αυτή την κατάσταση μπορεί να επηρεαστώ. Κι άλλοι όπως ο δικός μου που δεν τους νοιάζει. Άμα ο άντρας σου θέλει να είναι μέσα νομίζω δεν θα έχει πρόβλημα. Επίσης από τα δημόσια ζητάνε μαθήματα για να είναι ο άντρας μέσα? Μην τρελαθούμε. Για ποιο λόγο να κάνει μαθήματα απλός θεατής θα είναι. Μήπως υπάρχει περίπτωση να του ζητήσουν βοήθεια και πρέπει να ξέρει? Δε νομίζω. Επίσης να πω ότι ούτε εγώ είμαι από τα άτομα που μ αρέσει να κλαίω κλπ μπροστά σε άλλους. Παρόλο που μπορεί να κλάψω με το παραμικρό, πάω κάπου αλλού να μην με δούνε. Τη στιγμή της γνωριμίας με τα παιδιά μας πόυ την ζήσαμε μαζί με τον άντρα μου δεν την αλλάζουμε με τίποτα. Με το καλό το μωράκι σου.

f@ni

f@ni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ο αντρας μου ηταν μεσα σε ολη τη διαδικασια του τοκετου...
(27 ωρες δε νομιζω να την παλευα μονη μου)... Shocked Shocked
Μπηκα με προκληση...
Ειδε το σπασιμο των νερων, τον ελεγχο της διαστολης καθε λιγο... Crying or Very sad , την επισκληριδιο... τις εξωθησεις...Την γεννηση της κορης του!! ΟΛΑ!!
Εκανε ανασες μαζι μου... με τις μαιες... με τον γιατρο.. Very Happy
Το ζουσε!.. ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 2 417472
Ηταν οτι καλυτερο εχουμε βιωσει μαζι τοσα χρονια..

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sas zilevoooooooooooooooooooo!!!!einai iperoxo sinasmthima na vlepeis to moro sou kai na exeis ton anthropo sou dipla.emena mou eleipse ekeini tin stigmi opos telika eleipse kai se afton.einai akti pou exoume dimiourgisei mazi kai kalo tha einai na kataferoun esto kai me afton ton tropo na niosoun ligo tin genna tou paidiou tous.ax makari na ma afisei o giatros sto deftero otna me to kalo erthei!!! sunny

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειμαι τοσο εγωιστρια που δεν θα ηθελα να την μοιραστω με κανεναν αυτη τη στιγμη !!!

chrysaaa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πάντως κι εγώ ζηλεύω όσες είχατε τους άντρες σας δίπλα σας. Το θέλαμε πολύ, αλλά δεν το επιτρέψανε... απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:ειμαι τοσο εγωιστρια που δεν θα ηθελα να την μοιραστω με κανεναν αυτη τη στιγμη !!!

Shocked Shocked cyclops
χαχα

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:ειμαι τοσο εγωιστρια που δεν θα ηθελα να την μοιραστω με κανεναν αυτη τη στιγμη !!!

Shocked Shocked cyclops
χαχα

ειμαι ειλικρηνης ! οσο κιαν προκαλει σοκ !!

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:ειμαι τοσο εγωιστρια που δεν θα ηθελα να την μοιραστω με κανεναν αυτη τη στιγμη !!!

Shocked Shocked cyclops
χαχα

ειμαι ειλικρηνης ! οσο κιαν προκαλει σοκ !!

Μα δεν την μοιράζεσαι. Εσύ τη ζεις από την πλευρά σου... με τους πόνους σου τα σπρωξίματα...που βγαίνει το παιδί που είχες μέσα σου 9 μήνες....ο γιατρός και το προσωπικό από την μεριά τους για να κάνουν τη δουλειά τους... και ο άντρας σου βλέπει να έρχεται στη ζωή το ανθρωπάκι που συμμετείχε στη δημιουργία του. Ο καθένας το ζει από την πλευρά του. Δεν ενώνονται πουθενά αυτές οι στιγμές. Περί ορέξεως όμως... Η κάθε μανούλα όπως θέλει να το ζήσει.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια δε ξέρω τι παίζεται στα άλλα νοσοκομεία αλλά όσο καιρό ήμουν στο έλενα στην αίθουσα τοκετών έμπαινε ο άντρας της επιτόκου μόνο αν έιχε χαρτί που δήλωνε ότι έχει παρακολουθήσει μαθήματα! α, και όταν μπει εννοείται ότι κάθεται πάνω απ'το κεφάλι της γυναίκας και κρατάει το χέρι της,βγάζει φωτογραφίες κτλ,δεν κάθεται δίπλα στον γιατρό ή την μαία που κάνει τον τοκετό. τώρα αν και εκεί τα πράγματα είναι διαφορετικά σε άλλα μαιευτήρια,τι να πω.. Rolling Eyes

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω δεν θα ηθελα να ειναι ο αντρας μου στην αιθουσα τοκετου κ θα σας το εξηγησω ...ο αντρας πρεπει να εχει την γυναικα του σαν γυναικα του κ ερωμενη του οταν σε δει να γεννας μετα σε εχει σαν μανα του παιδιου του κ πιστεψτε με για αρκετο καιρο μονο σαν μανα του παιδιου του......
2φιλες μου το δοκιμασανε και μετα χτυπουσανε το κεφαλι τους...και περα απ''αυτο οσο να''ναι γεννας δεν πας για ποτο απο ποτε η αντρες πρεπει να ειναι παρων και εκει??
ο αντρας μου θελει αλλα εγω με τιποτα του το εκοψα απο την αρχη...ασε που του ειπα εαν θα εισαι εκει θα φωναζο εσυ φταις για ολα τι μου εεεεεεεεκανες και τετοια χα χα χα...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatianoula έγραψε:εγω δεν θα ηθελα να ειναι ο αντρας μου στην αιθουσα τοκετου κ θα σας το εξηγησω ...ο αντρας πρεπει να εχει την γυναικα του σαν γυναικα του κ ερωμενη του οταν σε δει να γεννας μετα σε εχει σαν μανα του παιδιου του κ πιστεψτε με για αρκετο καιρο μονο σαν μανα του παιδιου του......
2φιλες μου το δοκιμασανε και μετα χτυπουσανε το κεφαλι τους...και περα απ''αυτο οσο να''ναι γεννας δεν πας για ποτο απο ποτε η αντρες πρεπει να ειναι παρων και εκει??
ο αντρας μου θελει αλλα εγω με τιποτα του το εκοψα απο την αρχη...ασε που του ειπα εαν θα εισαι εκει θα φωναζο εσυ φταις για ολα τι μου εεεεεεεεκανες και τετοια χα χα χα...

ναι το βρισκω λογικο.
αλλα εξαρταται τι σχεση εχει το ζευγαρι. εμενα ας πουμε δεν μου περασε καν απτο μυαλο- κ οταν το συζητησα μαζι του -γιατι το ανεφερε ο γιατρος εκεινος γελασε-
πιστευω οτι αν πρωτα απολα ειναι συντροφος ζωης δεν εχει θεμα, κ αληθεια λεω- δεν με πειραζει να με βλεπει σαν μανα του παιδιου του κ μετα σαν ερωμενη του- αλλα αυτα ειναι τα δικα μου μυαλα ετσι? Very Happy

και να συμπληρωσω με κατι που μας διηγηθηκε ο γυναικολογος μας -το οποιο θεωρω ακραια περιπτωση-
μια πελατισσα του ξαναπαντρεμενη- ηταν να γεννησει το παιδι του 2ου αντρα της- κ πηγε στο μαιευτηριο με σατεν baby-doll κ αλλα τετοια σεξουλιαρικα- κ ολα αυτα γιατι (οπως η ιδια ειπε στον γιατρο μου) η παρουσια του 1ου συζηγου της στον τοκετο- τους κατεστρεψε την σεξουαλικη ζωη με αποτελεσμα να χωρισουν.... Shocked
οποτε κ ειχε το νου της μην τυχων κ δεν ειναι σεξυ για τον αντρα της...εεε υπερβολή....

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφού είχε γεννήσει θα ήξερε ότι τα βγάζεις στην αίθουσα τοκετών. Επίσης ότι εκείνη τη στιγμή κάθε άλλο παρά σέξυ είσαι. Τι να κάνει όμως η καημένη αν έχει καεί μια φορά. Βέβαια πιστεύω ότι μετά το παιδί είναι στο χέρι της κάθε γυναίκας πόσο θα κρατήσει τη σεξουαλικότητά της για να είναι ποθητή στον άντρα της. Δε νομίζω ότι φταίει ο τοκετός. Κάποιες φορές μας διαφεύγει ότι είμαστε και γυναίκες εκτός από μαμάδες, ότι έχουμε και άντρα εκτός παιδιά.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giouli73 έγραψε:Αφού είχε γεννήσει θα ήξερε ότι τα βγάζεις στην αίθουσα τοκετών. Επίσης ότι εκείνη τη στιγμή κάθε άλλο παρά σέξυ είσαι. Τι να κάνει όμως η καημένη αν έχει καεί μια φορά. Βέβαια πιστεύω ότι μετά το παιδί είναι στο χέρι της κάθε γυναίκας πόσο θα κρατήσει τη σεξουαλικότητά της για να είναι ποθητή στον άντρα της. Δε νομίζω ότι φταίει ο τοκετός. Κάποιες φορές μας διαφεύγει ότι είμαστε και γυναίκες εκτός από μαμάδες, ότι έχουμε και άντρα εκτός παιδιά.


Συμφωνώ απόλυτα!!!!Στο χέρι μας είναι όλα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις