Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
giouli73 έγραψε:Αφού είχε γεννήσει θα ήξερε ότι τα βγάζεις στην αίθουσα τοκετών. Επίσης ότι εκείνη τη στιγμή κάθε άλλο παρά σέξυ είσαι. Τι να κάνει όμως η καημένη αν έχει καεί μια φορά. Βέβαια πιστεύω ότι μετά το παιδί είναι στο χέρι της κάθε γυναίκας πόσο θα κρατήσει τη σεξουαλικότητά της για να είναι ποθητή στον άντρα της. Δε νομίζω ότι φταίει ο τοκετός. Κάποιες φορές μας διαφεύγει ότι είμαστε και γυναίκες εκτός από μαμάδες, ότι έχουμε και άντρα εκτός παιδιά.


Συμφωνώ απόλυτα!!!!Στο χέρι μας είναι όλα.

Κορίτσια έχει να κάνει πιο πολύ με το σοκ της στιγμής. Στους άντρες όλο αυτό λειτουργεί υποσυνείδητα. Δηλαδή θεωρούν ότι εκείνοι έφτασαν την γυναίκα σε αυτό το σημείο και της προκάλεσαν τόσο πόνο και νιώθουν υπεύθυνοι κατά κάποιο τρόπο. Και ίσως αυτές οι ενοχές να δημιουργούνται ακριβώς γιατί η γυναίκα το περνάει όλο αυτό μέσα στο σώμα της από την αρχή ως το τέλος και δεν μπορούν να κάνουν κάτι για να την απαλλάξουν από αυτό το "φορτίο". Η ευαισθησία τους φταίει και γι' αυτό χάνεται η δική τους σεξουαλικότητα πρώτα. Εκείνοι αποκτούν το πρόβλημα. Αυτό ισχύει για κάποιους άντρες όπως είναι φυσικό, όχι για όλους. Αυτά τα λένε ψυχολόγοι, δεν τα λέω εγώ.

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ με εχετε μπερδεψει και εμεις λεμε να ειναι μεσα το θελει πολυ! αλλα με βαλατε σε σκεψεις scratch

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evvi έγραψε:αχ με εχετε μπερδεψει και εμεις λεμε να ειναι μεσα το θελει πολυ! αλλα με βαλατε σε σκεψεις scratch

Το είχα ψαξει κι εγώ αλλά τελικά είχα καταλήξει ότι θα το ρισκάρω! Wink

Βέβαια δεν ήταν εφικτό αλλά στο δεύτερο θα το προσπαθήσουμε!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
αλικακι έγραψε:
giouli73 έγραψε:Αφού είχε γεννήσει θα ήξερε ότι τα βγάζεις στην αίθουσα τοκετών. Επίσης ότι εκείνη τη στιγμή κάθε άλλο παρά σέξυ είσαι. Τι να κάνει όμως η καημένη αν έχει καεί μια φορά. Βέβαια πιστεύω ότι μετά το παιδί είναι στο χέρι της κάθε γυναίκας πόσο θα κρατήσει τη σεξουαλικότητά της για να είναι ποθητή στον άντρα της. Δε νομίζω ότι φταίει ο τοκετός. Κάποιες φορές μας διαφεύγει ότι είμαστε και γυναίκες εκτός από μαμάδες, ότι έχουμε και άντρα εκτός παιδιά.


Συμφωνώ απόλυτα!!!!Στο χέρι μας είναι όλα.

Κορίτσια έχει να κάνει πιο πολύ με το σοκ της στιγμής. Στους άντρες όλο αυτό λειτουργεί υποσυνείδητα. Δηλαδή θεωρούν ότι εκείνοι έφτασαν την γυναίκα σε αυτό το σημείο και της προκάλεσαν τόσο πόνο και νιώθουν υπεύθυνοι κατά κάποιο τρόπο. Και ίσως αυτές οι ενοχές να δημιουργούνται ακριβώς γιατί η γυναίκα το περνάει όλο αυτό μέσα στο σώμα της από την αρχή ως το τέλος και δεν μπορούν να κάνουν κάτι για να την απαλλάξουν από αυτό το "φορτίο". Η ευαισθησία τους φταίει και γι' αυτό χάνεται η δική τους σεξουαλικότητα πρώτα. Εκείνοι αποκτούν το πρόβλημα. Αυτό ισχύει για κάποιους άντρες όπως είναι φυσικό, όχι για όλους. Αυτά τα λένε ψυχολόγοι, δεν τα λέω εγώ.



Ναι,έχεις δικιο,Μαράκι,οι ψυχολόγοι δηλαδή!!!!!Είναι όμως οι στιγμές πολύ ιερές και ευλογημένες,και κάθε κοπέλα που έχει αυτό το δίλλημα πρέπει να λάβει σοβαρά υπ'όψιν της κι αυτό...ότι αυτό πρέπει να το ζήσει κι ο άντρας.Εφ'όσον το θέλει,φυσικά.Γιατί να του στερήσει αυτήν την χαρά??Την χαρά και την ευτυχία που νιώθει κανείς όταν αντικρύζει από κοντά το μωρό που για 9 μήνες ζούσε μέσα στην κοιλίτσα,και ήταν εκεί μόνο που δεν μπορούσε να το δει!!!
Τα υπόλοιπα λύνονται,απ'την στιγμή που αποφασίζετε από κοινού να κάνετε οικογένεια μαζί θα περάσετε και κάποιες δύσκολες καταστάσεις.Όλα ξεπερνιούνται με την αγάπη και την ομόνοια.Η γνώμη μου,πάντα.

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εγω γεννισα στο ΙΑΣΩ ηταν ο αντρασ μου μεσα σε ολοι την προετιμασια και στο σπασιμο τον νερον{εκει επαθε μια φρικη μια αηδια}αλλα το ξεπερασε.πιγεναμε φυσιολογικα και ηταν να μπει και στον τοκετο αλλα τελικα εκανα καισαρικη και δεν επιτρεποταν να μπει.η καισαρικη ειναι κανονικοτατο χειρουργιο του ειπε ο γιατροσ και μπενουν μεσα μονο μπαμπαδεσ που εχουν σχεση με ιατρικο επαγγελμα.παντοσ 3 φιλεσ που γεννισαν σε δημοδιο{οι2 στο αλεξανδρασ η μια στο ελενα}φυσιολογικα. δεν αφισαν μπαμπαδεσ να μπουν. ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 328109

elenamg1978

elenamg1978
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Edw sthn elbetia pou zw,o mpampas tou mwrou mporei na meinei dipla sth gunaika tou kai sto kanoniko toketo kai sthn kesarihh.....egw ekana duo kaisarikes kai o antras mou htan dipla mou......
filia se oles!

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πριν γεννήσω τον πρώτο μου γιό έλεγα οτι ήθελα τον άντρα μου μέσα και εκείνος δεν ήθελε! Έλα όμως που ηρθαν έτσι τα πράγματα που όχι μόνο ήταν μέσα αλλά μου κρατούσε συνέχεια το χέρι και περάσαμε όλη την γέννα μαζί! Αυτό μας έδεσε περισσότερο ,ήταν η στιγμή μας !Και όταν τον ρωτάω αν το μετάνιωσε η απάντηση του ήταν αρνητική και μου το απέδειξε και στην δεύτερη γέννα μετά από 13 μήνες που το περάσαμε πάλι μαζί !Είχα λιώσει κυριολεκτικά το χέρι του!Οι πρώτες πρώτες στιγμές μας σαν οικογένεια ήταν απίστευτες!

Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στο ζευγάρι μετά από αυτό ,αρνητικά δηλαδη. Θεωρώ οτι αν επέλθει η απομάκρυνση δεν είναι από αυτό το γεγονός και οτι απλά αυτό είναι μόνο η αφορμή και τα αίτια πολύ βαθύτερα!

Η γνώμη μου είναι οτι σε αυτά τα πράγματα δεν έχει πρέπει και δεν πρέπει! Κάθε ζευγάρι ξέρει τις αντοχές του και τι αντέχει ο καθένας να κάνει!

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πριν γεννήσω τον πρώτο μου γιό έλεγα οτι ήθελα τον άντρα μου μέσα και εκείνος δεν ήθελε! Έλα όμως που ηρθαν έτσι τα πράγματα που όχι μόνο ήταν μέσα αλλά μου κρατούσε συνέχεια το χέρι και περάσαμε όλη την γέννα μαζί! Αυτό μας έδεσε περισσότερο ,ήταν η στιγμή μας !Και όταν τον ρωτάω αν το μετάνιωσε η απάντηση του ήταν αρνητική και μου το απέδειξε και στην δεύτερη γέννα μετά από 13 μήνες που το περάσαμε πάλι μαζί !Είχα λιώσει κυριολεκτικά το χέρι του!Οι πρώτες πρώτες στιγμές μας σαν οικογένεια ήταν απίστευτες!

Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στο ζευγάρι μετά από αυτό ,αρνητικά δηλαδη. Θεωρώ οτι αν επέλθει η απομάκρυνση δεν είναι από αυτό το γεγονός και οτι απλά αυτό είναι μόνο η αφορμή και τα αίτια πολύ βαθύτερα!

Η γνώμη μου είναι οτι σε αυτά τα πράγματα δεν έχει πρέπει και δεν πρέπει! Κάθε ζευγάρι ξέρει τις αντοχές του και τι αντέχει ο καθένας να κάνει!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giouli73 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:ειμαι τοσο εγωιστρια που δεν θα ηθελα να την μοιραστω με κανεναν αυτη τη στιγμη !!!

Shocked Shocked cyclops
χαχα

ειμαι ειλικρηνης ! οσο κιαν προκαλει σοκ !!

Μα δεν την μοιράζεσαι. Εσύ τη ζεις από την πλευρά σου... με τους πόνους σου τα σπρωξίματα...που βγαίνει το παιδί που είχες μέσα σου 9 μήνες....ο γιατρός και το προσωπικό από την μεριά τους για να κάνουν τη δουλειά τους... και ο άντρας σου βλέπει να έρχεται στη ζωή το ανθρωπάκι που συμμετείχε στη δημιουργία του. Ο καθένας το ζει από την πλευρά του. Δεν ενώνονται πουθενά αυτές οι στιγμές. Περί ορέξεως όμως... Η κάθε μανούλα όπως θέλει να το ζήσει.

κατα την αποψη σου ολα αυτα ..........

Neraidoni

Neraidoni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Θεωρώ ότι όσο δικαίωμα έχουμε εμείς να ζήσουμε την κάθε στιγμή του παιδιού μας, το ίδιο έχει και ο πατέρας. Το ότι κουβαλάμε 9 μήνες το μωράκι μέσα μας, δεν σημαίνει ότι είμαστε περισσότερο γονείς από τους άντρες μας. Εμένα ο άντρας μου ήθελε τόσο πολύ να είναι μέσα, αλλά την τελευταία στιγμή μπήκα για καισαρική. Το πόσο με πόνεσε ότι πρώτον δεν γέννησα φυσιολογικά και δεύτερον δεν μοιράστηκα αυτή τη στιγμή με τον άντρα μου, δεν περιγράφεται... Το ήθελε τόσο πολύ! Παρακαλούσε τον γιατρό να μπει στο χειρουργείο.
Υπάρχουν και άντρες, που όντως δεν θέλουν να δουν την γυναίκα τους την ώρα της γέννας. Απολύτως σεβαστό!

mpougatsoula24

mpougatsoula24
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εμενα ηταν ο ανδρουλης μου μεσα σε ολη την διαδικασια κ ηταν μεγαλο στηριγμα πραγματικα δ ξερω τι θα εκανα χωρις αυτον
κ μαλιστα πρωτα την εδωσαν στον μπαμπακα της Sad Very Happy
κ γω σε δημοσιο γεννησα κ δ τον αφηναν να μπει αλλα μπηκε μονος βρηκε μια στολη χειρ/ου την εβαλε κ μπηκε χαχαχαχχα
μετα τον εδιωξε ο γιατρος μου κ αυτος εκανε οτι βγηκε κ ξαναμπηκε μεσα κ του λεει η μαια (πολυ καλη κοπελα) αν σε δει θα γινει χαμος
κ της απανταει το καμαρι μου αν δ μιλησεις δ θα γινει τπτ χαχαχαχχα κ τελικα καθοταν απεναντι μου (ηταν ανοιχτη η πορτα)
κ η μαια του πηγε κατευθειαν την μπλουμπλου μου εκει να δεις κλαμα ο μπαμπας μας χαχαχχαχαχα

με το καλο σας ευχομαι κ με εναν πονο Very Happy

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpougatsoula24 έγραψε:κ εμενα ηταν ο ανδρουλης μου μεσα σε ολη την διαδικασια κ ηταν μεγαλο στηριγμα πραγματικα δ ξερω τι θα εκανα χωρις αυτον
κ μαλιστα πρωτα την εδωσαν στον μπαμπακα της Sad Very Happy
κ γω σε δημοσιο γεννησα κ δ τον αφηναν να μπει αλλα μπηκε μονος βρηκε μια στολη χειρ/ου την εβαλε κ μπηκε χαχαχαχχα
μετα τον εδιωξε ο γιατρος μου κ αυτος εκανε οτι βγηκε κ ξαναμπηκε μεσα κ του λεει η μαια (πολυ καλη κοπελα) αν σε δει θα γινει χαμος
κ της απανταει το καμαρι μου αν δ μιλησεις δ θα γινει τπτ χαχαχαχχα κ τελικα καθοταν απεναντι μου (ηταν ανοιχτη η πορτα)
κ η μαια του πηγε κατευθειαν την μπλουμπλου μου εκει να δεις κλαμα ο μπαμπας μας χαχαχχαχαχα

με το καλο σας ευχομαι κ με εναν πονο Very Happy

Α, ταραξίας ο άντρας σου, ε; Χαχαχαχα! Πολύ τον χάρηκα έτσι όπως διάβαζα όσα έγραφες! Μπράβο του κέρδισε την εμπειρία αυτή με το σπαθί του! Να χαίρεστε το ομολογουμένως πανέμορφο κοριτσάκι σας (φτου, φτου να μην βασκαθεί, χαχα!)!

daddycool


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
swsw έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ.. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ (Π.Χ. ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ, ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Ή ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ.ΛΠ.). ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗ ΒΙΩΣΑΤΕ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 875502 ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 875502

Εγώ ήμουν πάρων σε όλη την διάρκεια του τοκετού της γυναίκας μου(11 ώρες!) και το θεωρώ την σημαντικότερη στιγμή της ζωής μου!Συγκλονιστική εμπειρία αλλά και αποκαλυπτική, αφού είδα με τα μάτια μου το μεγαλείο της φύσης και την γεναιότητα της συντρόφου μου.Όχι μόνον το συνιστώ ανεπιφύλακτα , αλλά το θεωρώ και επιβεβλημένο για κάθε πατέρα!Όσο για το αν επιτρέπεται, δεν υπάρχει θέμα, πρέπει να απαιτηθεί!Όπως πρέπει να απαιτηθεί από την γυναίκα προς τον άνδρα, είναι η μεγαλύτερη στιγμή στην ζωή του ζευγαριού και δεσμός για πάντα, ανεξάρτητα από το τι θα συμβεί στο μέλλον. Very Happy

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
daddycool έγραψε:
swsw έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ.. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ (Π.Χ. ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ, ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Ή ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ.ΛΠ.). ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗ ΒΙΩΣΑΤΕ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 875502 ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 875502

Εγώ ήμουν πάρων σε όλη την διάρκεια του τοκετού της γυναίκας μου(11 ώρες!) και το θεωρώ την σημαντικότερη στιγμή της ζωής μου!Συγκλονιστική εμπειρία αλλά και αποκαλυπτική, αφού είδα με τα μάτια μου το μεγαλείο της φύσης και την γεναιότητα της συντρόφου μου.Όχι μόνον το συνιστώ ανεπιφύλακτα , αλλά το θεωρώ και επιβεβλημένο για κάθε πατέρα!Όσο για το αν επιτρέπεται, δεν υπάρχει θέμα, πρέπει να απαιτηθεί!Όπως πρέπει να απαιτηθεί από την γυναίκα προς τον άνδρα, είναι η μεγαλύτερη στιγμή στην ζωή του ζευγαριού και δεσμός για πάντα, ανεξάρτητα από το τι θα συμβεί στο μέλλον. Very Happy

Ετσι ακριβώς θα τα έγραφε ο ξάδερφός μου που ήταν μέσα στον τοκετό της γυναίκας του. Από τότε την αγάπησε ακόμα περισσότερο και την θαύμασε. Θέλει γεναιότητα όμως και από την πλευρά του άντρα να αντέξει όλο αυτό το στρες και να έχει θετική σκέψη γιατί υπάρχουν οπως ξέρουμε και πολλοί που νιώθουν άβολα και άλλοι για τους οποιους η εμπειρία είναι τραυματική. Εγώ πάντως είμαι πρόθυμη να το "ρισκάρω" στο δεύτερο παιδάκι μας και ελπίζω να αντιδράσει θετικά ο άντρας μου και να μην τον επηρεάσει. Το θέλει πολύ οπότε του έχω εμπιστοσύνη.

daddycool


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MariaM έγραψε:
daddycool έγραψε:
swsw έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ.. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ (Π.Χ. ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ, ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Ή ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ.ΛΠ.). ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗ ΒΙΩΣΑΤΕ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 875502 ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 875502

Εγώ ήμουν πάρων σε όλη την διάρκεια του τοκετού της γυναίκας μου(11 ώρες!) και το θεωρώ την σημαντικότερη στιγμή της ζωής μου!Συγκλονιστική εμπειρία αλλά και αποκαλυπτική, αφού είδα με τα μάτια μου το μεγαλείο της φύσης και την γεναιότητα της συντρόφου μου.Όχι μόνον το συνιστώ ανεπιφύλακτα , αλλά το θεωρώ και επιβεβλημένο για κάθε πατέρα!Όσο για το αν επιτρέπεται, δεν υπάρχει θέμα, πρέπει να απαιτηθεί!Όπως πρέπει να απαιτηθεί από την γυναίκα προς τον άνδρα, είναι η μεγαλύτερη στιγμή στην ζωή του ζευγαριού και δεσμός για πάντα, ανεξάρτητα από το τι θα συμβεί στο μέλλον. Very Happy

Ετσι ακριβώς θα τα έγραφε ο ξάδερφός μου που ήταν μέσα στον τοκετό της γυναίκας του. Από τότε την αγάπησε ακόμα περισσότερο και την θαύμασε. Θέλει γεναιότητα όμως και από την πλευρά του άντρα να αντέξει όλο αυτό το στρες και να έχει θετική σκέψη γιατί υπάρχουν οπως ξέρουμε και πολλοί που νιώθουν άβολα και άλλοι για τους οποιους η εμπειρία είναι τραυματική. Εγώ πάντως είμαι πρόθυμη να το "ρισκάρω" στο δεύτερο παιδάκι μας και ελπίζω να αντιδράσει θετικά ο άντρας μου και να μην τον επηρεάσει. Το θέλει πολύ οπότε του έχω εμπιστοσύνη.

Στρες, να νιώθει άβολα, τραυματική εμπειρία...ο άντρας γίνεται ...άνδρας μέσα από τέτοιες καταστάσεις, όχι καπνίζοντας απ'έξω!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
daddycool έγραψε:
MariaM έγραψε:
daddycool έγραψε:
swsw έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ.. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ (Π.Χ. ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ, ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Ή ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ.ΛΠ.). ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗ ΒΙΩΣΑΤΕ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 875502 ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ - Σελίδα 3 875502

Εγώ ήμουν πάρων σε όλη την διάρκεια του τοκετού της γυναίκας μου(11 ώρες!) και το θεωρώ την σημαντικότερη στιγμή της ζωής μου!Συγκλονιστική εμπειρία αλλά και αποκαλυπτική, αφού είδα με τα μάτια μου το μεγαλείο της φύσης και την γεναιότητα της συντρόφου μου.Όχι μόνον το συνιστώ ανεπιφύλακτα , αλλά το θεωρώ και επιβεβλημένο για κάθε πατέρα!Όσο για το αν επιτρέπεται, δεν υπάρχει θέμα, πρέπει να απαιτηθεί!Όπως πρέπει να απαιτηθεί από την γυναίκα προς τον άνδρα, είναι η μεγαλύτερη στιγμή στην ζωή του ζευγαριού και δεσμός για πάντα, ανεξάρτητα από το τι θα συμβεί στο μέλλον. Very Happy

Ετσι ακριβώς θα τα έγραφε ο ξάδερφός μου που ήταν μέσα στον τοκετό της γυναίκας του. Από τότε την αγάπησε ακόμα περισσότερο και την θαύμασε. Θέλει γεναιότητα όμως και από την πλευρά του άντρα να αντέξει όλο αυτό το στρες και να έχει θετική σκέψη γιατί υπάρχουν οπως ξέρουμε και πολλοί που νιώθουν άβολα και άλλοι για τους οποιους η εμπειρία είναι τραυματική. Εγώ πάντως είμαι πρόθυμη να το "ρισκάρω" στο δεύτερο παιδάκι μας και ελπίζω να αντιδράσει θετικά ο άντρας μου και να μην τον επηρεάσει. Το θέλει πολύ οπότε του έχω εμπιστοσύνη.

Στρες, να νιώθει άβολα, τραυματική εμπειρία...ο άντρας γίνεται ...άνδρας μέσα από τέτοιες καταστάσεις, όχι καπνίζοντας απ'έξω!

Α, δηλαδή να χαίρομαι που ο άντρας μου δεν θέλει να βλέπει τσιγάρο ούτε ζωγραφιστό; Χαχαχα! Σοβαρά τώρα νομίζω πως έχει να κάνει γενικά με τον χαρακτήρα του κάθε ανθρώπου. Πχ ο κουμπάρος μας που γεννάει η γυναίκα του από μέρα σε μέρα, όταν βλέπει αίμα λιποθυμάει και δεν υπερβάλλω καθόλου. Λέει όμως πως θέλει να είναι μέσα στην γέννα. Ελπίζω να τα καταφέρει αν και πιστεύω ότι δεν θα το αντέξει ή ότι θα δειλιάσει τελευταία στιγμή και δεν θα μπει.

ioannasani

ioannasani
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΓΕΝΗΣΑ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΑΙΞΕΙ. ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΤΕΛΕΙΑ ΗΤΑΝ. ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ "ΑΗΔΙΑΣΕ" ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ.

mpougatsoula24

mpougatsoula24
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
mpougatsoula24 έγραψε:κ εμενα ηταν ο ανδρουλης μου μεσα σε ολη την διαδικασια κ ηταν μεγαλο στηριγμα πραγματικα δ ξερω τι θα εκανα χωρις αυτον
κ μαλιστα πρωτα την εδωσαν στον μπαμπακα της Sad Very Happy
κ γω σε δημοσιο γεννησα κ δ τον αφηναν να μπει αλλα μπηκε μονος βρηκε μια στολη χειρ/ου την εβαλε κ μπηκε χαχαχαχχα
μετα τον εδιωξε ο γιατρος μου κ αυτος εκανε οτι βγηκε κ ξαναμπηκε μεσα κ του λεει η μαια (πολυ καλη κοπελα) αν σε δει θα γινει χαμος
κ της απανταει το καμαρι μου αν δ μιλησεις δ θα γινει τπτ χαχαχαχχα κ τελικα καθοταν απεναντι μου (ηταν ανοιχτη η πορτα)
κ η μαια του πηγε κατευθειαν την μπλουμπλου μου εκει να δεις κλαμα ο μπαμπας μας χαχαχχαχαχα

με το καλο σας ευχομαι κ με εναν πονο Very Happy

Α, ταραξίας ο άντρας σου, ε; Χαχαχαχα! Πολύ τον χάρηκα έτσι όπως διάβαζα όσα έγραφες! Μπράβο του κέρδισε την εμπειρία αυτή με το σπαθί του! Να χαίρεστε το ομολογουμένως πανέμορφο κοριτσάκι σας (φτου, φτου να μην βασκαθεί, χαχα!)!


μαρακι μου σε ευχαριστω πολυ πολυ για τα καλα σου λογια να εισαι καλα οντως το παλεψε χαχαχχαχαχα οχι που θα τους περναγε αμ δεεεεεεεεεεεε

να χαιρεσαι τον κουκλο σας μαρακι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mpougatsoula24 στις Πεμ Ιουλ 07, 2011 1:30 pm, 1 φορά

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannasani έγραψε:.........ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ "ΑΗΔΙΑΣΕ" ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ.

σαυτο το κομματι ο γιατρος μου ειπε στον αντρα μου να παει εξω στους συγγενεις να τους πει τα ευχαριστα...τον 'έτζασε' με λίγα λόγια Very Happy

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αχ και εμένα ήταν μέσα και το συνηστώ ανεπιφύλακτα.(και δεν ειναι και ο ψυχραιμότερος άνθρωπος στον κόσμο).Τα ζήσαμε όλα μαζί είδε το παιδίμόλις βγήκε ήταν τέλεια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις