Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Πεμ Ιουν 10, 2010 1:04 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama marilenas έγραψε:Επειδη παρακολουθω την ολη κατασταση με την πεθερα σου ενα εχω να σου προτεινω:υδροκειανιο στον καφε να ξεμπερδευεις!!!!!!!!Μου την δινει στα νευρα η πεθερα σου και ας μην την ξερω! Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654655
χαχαχαχα να σου πω δεν ειναι κακη ιδεα αλλα αυτο αφηνει ιχνη μεχρι και στα νυχια ( οχι δεν ειμαι μανιακος δολοφονος το ειχα δει σε μια ταινια ) πρεπει να βρουμε κατι μη ανιχνευσιμο χιχιχιχι Εμενα να δεις ποσο μου την δινει . Απλα προσπαθω να την αγνοω. Αλλα αμα κανει κατι χοντρο δεν χαριζω καστανα πλεον . Δεν θα μαλωσω μαζι της αλλα θα της μιλησω αναλογως. Δεν θελω να μαλωσω μαζι της για χατηρι του αντρα μου αλλα και των παιδιων μου που μονο αυτη γνωρισαν για γιαγια .[/quote]
Ελα τωρα που δεν εισαι μανιακη δολοφονος!Παραδεξου το, το χεις σκεφτει και εσυ!Θα την βρουμε την λυση καλε τοσα csi δεν θα βρουμε κατι να μας ταιριαζει? Twisted Evil Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109 Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109 Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109 Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109 Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109[/quote]και εσυ εισαι φαν της σειρας ; Λοιπον θα παρουμε μια μερα ολους τους κυκλους μαζεμενους να τους δουμε για να καταστρωσουμε το τελειο σχεδιο εξοντωσης χιχιχιχι

52Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Πεμ Ιουν 10, 2010 1:09 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχα και εγω μαζι σας, οτι μαθετε να μου το πειτε Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654316

53Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Πεμ Ιουν 10, 2010 1:19 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:χαχαχαχα και εγω μαζι σας, οτι μαθετε να μου το πειτε Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654316
Εγινε καλη μου μολις μαθουμε νεοτερα θα σε ενημερωσουμε και εσενα να στησουμε ολες μαζι το ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΠΟ χιχιχιχι

54Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Πεμ Ιουν 10, 2010 9:36 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzeni έγραψε:
faye έγραψε:
mama marilenas έγραψε:
faye έγραψε:εγω ηθελα να δωσουμε στα παιδια μας ασχετα ονοματα με παππουδες γιαγιαδες οχι γιατι δεν μου αρεσαν αλλα για να μην υπαρχουν αντιζηλιες και φασαριες . Ο αντρας μου οταν του το ειπα ουτε απερριψε την προταση αλλα ουτε και την δεχτηκε ειπε οτι θα την σκεφτοταν . Απο οτι καταλαβα πρεπει να το συζητησε αργοτερα με την πεθερα μου και αυτη αρχισε να λεει οτι δεν ειναι σωστο και οτι της ανεβηκε η πιεση και δεν ειναι καλα και ετσι αποφασισαμε να βαλουμε τα ονοματα των παππουδων. Στην πρωτη δωσαμε 2 ονοματα της μητερας μου (που πεθανε 3 μηνες πριν απο τον γαμο μου ) και του πατερα μου ( Παρασκευη- Ιωαννα ) και την φωναζουμε Βιβιαννα. Την δευτερη ειχαμε πει οτι θα της δωσουμε το ονομα της πεθερας μου Ελενη, και θα την φωναζουμε Ελενα.Οταν γεννησα και εμαθα οτι εκεινη την μερα ειχε πεθανει η γιαγια μου ειχα προτεινη στον αντρα μου ( μπροστα ηταν και η πεθερα μου) να την Βαφτισουμε Μαρια-Ελενη ( την γιαγια μου την ελεγαν Μαρια-Ανθη )αλλα η πεθερα μου αρχισε τα γνωστα οτι δεν αισθανεται καλα και οτι δεν ειναι σωστο το παιδι να εχει δυο ονοματα οποτε μια ακομα φορα καταφερε να περασει το δικο της.


Επειδη παρακολουθω την ολη κατασταση με την πεθερα σου ενα εχω να σου προτεινω:υδροκειανιο στον καφε να ξεμπερδευεις!!!!!!!!Μου την δινει στα νευρα η πεθερα σου και ας μην την ξερω! Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654655
χαχαχαχα να σου πω δεν ειναι κακη ιδεα αλλα αυτο αφηνει ιχνη μεχρι και στα νυχια ( οχι δεν ειμαι μανιακος δολοφονος το ειχα δει σε μια ταινια ) πρεπει να βρουμε κατι μη ανιχνευσιμο χιχιχιχι Εμενα να δεις ποσο μου την δινει . Απλα προσπαθω να την αγνοω. Αλλα αμα κανει κατι χοντρο δεν χαριζω καστανα πλεον . Δεν θα μαλωσω μαζι της αλλα θα της μιλησω αναλογως. Δεν θελω να μαλωσω μαζι της για χατηρι του αντρα μου αλλα και των παιδιων μου που μονο αυτη γνωρισαν για γιαγια .
οποτε αρχιζει τα δεν ειμαι καλα σβηνω...θα της βαζεις ενα σεντονι απο κατω και θα λες αθωα ..για να μη μου λερωσετε το χαλι μου..στην ηλικια σας μπορει και να σας φυγουν affraid
Κορίτσια σας φοβήθηκε το μάτι μου!!!

55Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Πεμ Ιουν 10, 2010 10:49 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
faye έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:χαχαχαχα και εγω μαζι σας, οτι μαθετε να μου το πειτε Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654316
Εγινε καλη μου μολις μαθουμε νεοτερα θα σε ενημερωσουμε και εσενα να στησουμε ολες μαζι το ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΠΟ χιχιχιχι
ax sas parakala elate k mia bolta apo karditsa!!!ok? Wink

56Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Πεμ Ιουν 10, 2010 11:35 pm

spyridoula

spyridoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αντί να χαίρονται οι παππούδες για τα εγγόνια του και να εύχονται να είναι καλά το μόνο που τους νοίάζει είναι το όνομα.Εμείς με τον άντρα μου είχαμε αποφασίσει ότι αν είναι αγόρι θα του δώσουμε το όνομα του πεθερού μου (γιατί είναι ο τελευταίος στην Ελλάδα δηλ αν δεν έκανα αγόρι θα χανότανε το όνομα)και αν είναι κορίτσι θα του δώσω ή της μητέρας μου ή του πατέρα μου. Βέβαια οι σχέσεις μας είναι πολύ καλές και αυτό δεν με έκανε να το σκεφτώ απλώς αν ήταν κορίτσι ήθελα και εγώ ένα μερίδιο λόγω του ότι δεν φύτρωσα.Η πεθερά μου και οι δικοί μου δεν θέλανε να ανακατευτούν καθόλου. Αυτό που με ενόχλησε όμως ήταν ότι όταν έμαθα το φύλο πριν γεννήσω άρχισε ο πεθέρός μου να το φωνάζει Μιχάλη (το ονομά του).Ήμουν της άποψης να γεννηθεί πρώτα με το καλό να δω ότι είναι καλά, μην τύχει τίποτα και το μόνο που μου μείνει στο τέλος είναι το όνομα. Ήθελα όμως κατά βάθος να του δώσω κια 2ο όνομα λόγω του ότι γεννηθηκε του Αγ. Νικολάου αλλά του άντρα μου δεν του άρεσε και μετά σκέφτηκα ότι ο Αγ. Νικόλαος θα τον προστατεύει πάντα δεν χρειάζεται το όνομα. Έτσι τον λέμε Μιχάλη και δεν έχω μετανοίωσει....

57Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 12:17 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:
faye έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:χαχαχαχα και εγω μαζι σας, οτι μαθετε να μου το πειτε Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654316
Εγινε καλη μου μολις μαθουμε νεοτερα θα σε ενημερωσουμε και εσενα να στησουμε ολες μαζι το ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΠΟ χιχιχιχι
ax sas parakala elate k mia bolta apo karditsa!!!ok? Wink
οκ θα ερθουμε και σε σενα μολις δοκιμασουμε το κολπο στις δικες μας και σιγουρευτουμε για την επιτυχια θα ερθουμε και απο εκει μια βολτα.

58Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 12:20 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
faye έγραψε:
sktv έγραψε:
faye έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:χαχαχαχα και εγω μαζι σας, οτι μαθετε να μου το πειτε Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654316
Εγινε καλη μου μολις μαθουμε νεοτερα θα σε ενημερωσουμε και εσενα να στησουμε ολες μαζι το ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΠΟ χιχιχιχι
ax sas parakala elate k mia bolta apo karditsa!!!ok? Wink
οκ θα ερθουμε και σε σενα μολις δοκιμασουμε το κολπο στις δικες μας και σιγουρευτουμε για την επιτυχια θα ερθουμε και απο εκει μια βολτα.
ax tha sas perimenw!!!!!
xaxa

59Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 1:02 am

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι faye μου και γω fan της σειρας,τοσα που μαθαινεις δεν ξερεις μπορει και να σου χρειαστουν! Twisted Evil
Θα την βρουμε την λυση και μετα θα ανοιξουμε ενα τοπικ και θα το ονομασουμε 1000+1 τροποι να απαλαγειτε οριστικα απο οτι σας τσατιζει!!!!!!!!Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 536304
Ευτυχως εμενα ειναι μια χαρα η πεθερα μου αλλα για την δικια σου σου ειπα,ευχαριστως ανακαλυπτω τροπους εξοντωσεις!!!!! Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 186566 Αχ γιατι σε μας που χουμε μια γλωσσα απο δω μεχρι απεναντι δεν τυχαινουν τετοιες τσαουσες πεθερες και τυχαινουν παντα στις πιο συνεσταλμενες και ηρεμες κοπελες? Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654655

60Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 1:12 am

Vasaki

Vasaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τον μεγάλο μου γιό τον βαπτίσαμε Ευάγγελο στον πεθερό μου και για τον μπεμπούλη μας που βαπτιζεται τον Σεπτέμβρη δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη. Έχετε κανένα καλό όνομα να μου προτείνετε? Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109

https://www.facebook.com/petvaso

61Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 1:15 am

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Vasaki έγραψε:Τον μεγάλο μου γιό τον βαπτίσαμε Ευάγγελο στον πεθερό μου και για τον μπεμπούλη μας που βαπτιζεται τον Σεπτέμβρη δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη. Έχετε κανένα καλό όνομα να μου προτείνετε? Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109

ριξε μια ματια εδω ολο και κατι που σου αρσει θα βρεις!
http://www.babyspace.gr/NamesMain.html?gclid=CJ_i_43Zl6ICFc2R3wodWhf4Vw

62Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 1:40 am

eimaimamatoudimitri

eimaimamatoudimitri
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειααααα σααααςςςς....εγώ κορίτσια δεν είχα προβληματα με το ονομα του γιου μου γιατι απλα ειμαι το τεταρτο παιδι των γονιων μου και φυσικα ακουσαν παμπολλες φορες το ονομα τους, οποτε μπηκε στον Δημητρό μου το όνομα του πεθερού μου, το οποιο φυσικα λατρευω σαν ονομα!!!!! Τώρα για το δευτερο έχει ο θεός!! Άλλωστε με ενδιαφερει πρωτα απο ολα να ειναι γερό το μωρό μου και για το ονομα who cares???? Very Happy

63Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 1:43 am

Vasaki

Vasaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama marilenas έγραψε:
Vasaki έγραψε:Τον μεγάλο μου γιό τον βαπτίσαμε Ευάγγελο στον πεθερό μου και για τον μπεμπούλη μας που βαπτιζεται τον Σεπτέμβρη δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη. Έχετε κανένα καλό όνομα να μου προτείνετε? Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109

ριξε μια ματια εδω ολο και κατι που σου αρσει θα βρεις!
http://www.babyspace.gr/NamesMain.html?gclid=CJ_i_43Zl6ICFc2R3wodWhf4Vw

πολύ καλό το site...έχω μπερδευτεί!!! μου αρέσει το Ορφέας και Φοίβος Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 587529

https://www.facebook.com/petvaso

64Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 1:48 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama marilenas έγραψε:Αχ γιατι σε μας που χουμε μια γλωσσα απο δω μεχρι απεναντι δεν τυχαινουν τετοιες τσαουσες πεθερες και τυχαινουν παντα στις πιο συνεσταλμενες και ηρεμες κοπελες? Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654655

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΒΕΒΑΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΤΣΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΣΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΜΟΥ , ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΤΗΣ ΝΑ ΧΩΝΕΙ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΕΚΟΨΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑΣ ΑΡΧΗΣ. ΕΧΩ ΕΓΩ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΦΥΛΑΕΙ.
ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΜΕ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΕΡΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ 10 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΘΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΣΩ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2, ΚΑΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 3 ΚΛΠ, ΚΛΠ, ΚΛΠ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ Η ΚΑΗΜΕΝΗ. ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 21 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ''Ο ΑΓΙΟΣ ΒΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ'' ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

65Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 2:37 am

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mama marilenas έγραψε:Αχ γιατι σε μας που χουμε μια γλωσσα απο δω μεχρι απεναντι δεν τυχαινουν τετοιες τσαουσες πεθερες και τυχαινουν παντα στις πιο συνεσταλμενες και ηρεμες κοπελες? Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 654655

Καλάααααααα αυτό ξαναπέστο!!! Και γώ τρελή γλωσσοκοπάνα και δεν σηκώνω μύγα..... Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 186566 η πεθερά μου ήταν(την χάσαμε)καταπληκτικός ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!

66Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 11, 2010 3:24 am

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχήν ξεκινάω με το δικό μου όνομα. Όταν γεννήθηκα ο μπαμπάς μου επέμενε να πάρει το όνομα της μάνας του (Μαρία) η μάνα μου έγινε έξαλλη και κοντέψανε να σκοτωθούνε γιατί του έλεγε πως αν με βαφτίσουνε Μαρία θα με φωνάζει Λιλίκα (άσχετο!!!). Χώθηκε στη μέση λοιπόν η νονά μου η οποία ήταν θεία της μαμάς μου και λέει "Σκασμός, θα το βαφτίσω εγώ όπως θέλω" και μου έδωσε το όνομά της (Σοφία). Από μικρή εμένα δεν μου άρεζε με τίποτα το όνομα της μαμάς μου (Χρύσα) και της έλεγα ότι και να κάνω κορίτσι δεν θα δώσω το όνομά της. Μάλιστα είχα δηκώσει κατ' εξακολούθηση ότι αν ποτέ κάνω κορίτσι θα το ονομάσω Άννα από την αδερφική μου φίλη που έμενα στο κάτω διαμέρισμα και μεγαλώσαμε μαζί κυριολεκτικά σαν αδέρφια.
Όταν έμεινα έγκυος είπα στον άντρα μου ότι θέλω το Άννα για κορίτσι και το Φίλιππος ή Άγγελος για αγόρι (επειδή μου άρεσαν πως ταίριαζαν με το επώνυμο!!). Μόλις μάθαμε ότι περιμένουμε κοριτσάκι μια μέρα ο άντρας μου γυρνάει από την δουλειά και μου διηγείται μια συζήτηση με έναν συνάδερφό του αποκαλώντας το παιδί που περιμέναμε Άννα. Μου είπε πως το βρίσκει πολύ ωραίο όνομα και αφού το θέλω εδώ και χρόνια δεν θα μου το χαλάσει. Όταν η μικρή γεννήθηκε έκανε αναιμία και μπαινοβγαίναμε στα νοσοκομεία οπότε η μάνα μου την έταξε στον Αρχάγγελο Μιχαήλ. Ήθελε να την βγάλω Αννα Μιχαέλα αλλά εγώ το έκανα πιο δημοκρατικά. Έγραψα το Μιχαέλα και το Αγγελική σε δυο - ίδια- χαρτάκια και όταν η μικρή ήταν 7 μηνών τα έβαλα μπροστά της. Διάλεξε λοιπόν το Αγγελική (πράγμα που δεν άρεσε στη μαμά μου αχαχαχα). Η πεθερούλα μου η γλυκιά ενώ δεν έχει ασχοληθεί καθόλου και εμφανίζεται σαν διάτοντας αστέρας για 1 ώρα κάθε 2 μήνες απαίτησε να πάρει το όνομά της (ώ τι σύμπτωση Μαρία!!) και καθώς ο άντρας μου ήταν ανένδοτος πρότεινε "έστω Άννα - Μαρία". Μάλλον πίστευε πως τον έπεισε γιατί την ώρα της βάφτισης τον έβρισε που δεν έδωσε τελικά το Μαρία!!! Η νονά μόνο μου την έκανε γιατί δεν είπε Άννα Αγγελική που ήθελα αλλά Αγγελική Άννα!!!

67Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Δευ Ιουν 14, 2010 11:53 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς (όπως καταλάβατε και από το nickname μου) θα τον πούμε Λάζαρο, που είναι το όνομα του πεθερού μου. Αν και έχω χάσει τον πατέρα μου και θα ήθελα να βγει το όνομά του δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να βγει το συγκεκριμένο όνομα γιατί ο πεθερός μου είναι γαμάτος και του έχω τρελλή αδυναμία!!!! Ας ελπίζουμε οτι το επόμενο παιδί θα είναι και αυτό αγόρι γιατί δεν μ'αρέσουν καθόλου τα ονόματα των 2 γιαγιάδων!!!!

68Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Δευ Ιουν 14, 2010 12:12 pm

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν έχω πρόβλημα με τα ονόματα γιατί έχω δει ζευγάρια να χωρίζουν για τέτοια θέματα Crying or Very sad Εμείς αποφασίσαμε να του δώσουμε το όνομα του πεθερού γιατί έβλεπα τον άντρα μου πόσο το ήθελε...
Για να είμαι ειλικρινης αν το όνομα ήταν τραγικό δεν ξέρω τι θα έκανα... μάλλον θα προσπαθούσα να το συζητήσω με τον άντρα μου και να βρούμε μια καλύτερη λύση scratch

69Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 25, 2010 11:21 am

ladybeat

ladybeat
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμένα πεθερικά και γονείς δεν είχαν κανένα θέμα..κάντε οοοτι θέλετε,εμείς δεν έχουμε πρόβλημα μας είπαν
Ο άντρας μου όμως ήθελε να βγάλουμε τα ονοματά τους (σιγά που θα γλίτωνα) και επειδή περιμένουμε κοριτσάκι θα το βγάλουμε Βασιλική-Ευαγγελια αλλά θα την φωνάζουμε Βάλια,που το προτιμώ Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109

70Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 25, 2010 1:22 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="lianikos"
Αν ήσασταν στην αίθουσα τοκετού να δείτε τι τράβηξε αυτή η γυναίκα για να ζήσει το μεγαλείο του να γίνει μητέρα και για να με κάνει κι εμένα πατέρα, τότε κι εσείς θα λέγατε ότι μόνο εκείνη θα αποφασίσει το όνομά του! Και "Σκατά" να μου πει να το βγάλω, θα το βγάλω. Είναι δικαίωμά ΤΗΣ".
Υγ. Δεν είναι ο καλύτερος;;; Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 328109[/quote]

TELEIO! MPRABO TOY!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΖΟΥΝ ΖΕΥΓΑΡΙΑ, ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΑΒΑΠΤΙΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ, ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΤΡΙΤΟΙ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ.... ΕΛΕΟΣ! ΚΑΙ ΚΡΙΜΑ!
ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ!!!!!! ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΡΑΒΩΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΤΟ ΑΚΟΥΝΕ ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΟΝΟΜΑ,,, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΗΝ ΜΑΘΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΗΚΟΥΝ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΗΚΕΙ! !

http://FRAOU8@YAHOO.GR

71Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 25, 2010 3:10 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πω πω τι θεμα κ αυτο με το ονομα...

απο οταν ειχα μεινει εγκυος ειχαν πεσει ολοι οι συγγενεις να με φανε οτι πρεπει ντε και καλα να βγαλω ονομα απο την πλευρα του αντρα μου για να μην τον "ριξω!!" εμεις κουνουσαμε το κεφαλι.. γενικα δεν ειμαστε ανθρωποι που δινουμε σημασια στον καθενα.. και αυτα ολοι οι αλλοι, οι γονεις μου κουβεντα, δε με ρωτησαν ποτε τιποτα

ο αντρας μου ειχε χασει τη μαμα του οταν ηταν στο σχολειο και εχει τυψεις για αυτο.. ακομα κ σημερα αν τον ρωτησει καποιος για τη μητερα του βουρκωνει.. επειδη ηξερα την αγαπη και την αδυναμια που της ειχε ηθελα πολυ να του δωσουμε το ονομα της

απεξω απεξω του το ειχα προτεινει.. οταν ηρθε η ωρα και γεννηθηκε το παλικαρι μας και μου τον εδωσαν στην αγκαλια μου, ηρθε ο αντρας μου διπλα μου, με φιλησε και του ειπα "χαιρετα τον Ανασταση σου".. αχ εβαλε τα κλαμματα το αγορι μου ο αντρας μου και δεν το εχω μετανιωσει στιγμη... παρολο που ολοι απο τα σογια μας ολο κατι σχολιαζουν για το ονομα..

72Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Παρ Ιουν 25, 2010 10:25 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lena έγραψε:πω πω τι θεμα κ αυτο με το ονομα...

απο οταν ειχα μεινει εγκυος ειχαν πεσει ολοι οι συγγενεις να με φανε οτι πρεπει ντε και καλα να βγαλω ονομα απο την πλευρα του αντρα μου για να μην τον "ριξω!!" εμεις κουνουσαμε το κεφαλι.. γενικα δεν ειμαστε ανθρωποι που δινουμε σημασια στον καθενα.. και αυτα ολοι οι αλλοι, οι γονεις μου κουβεντα, δε με ρωτησαν ποτε τιποτα

ο αντρας μου ειχε χασει τη μαμα του οταν ηταν στο σχολειο και εχει τυψεις για αυτο.. ακομα κ σημερα αν τον ρωτησει καποιος για τη μητερα του βουρκωνει.. επειδη ηξερα την αγαπη και την αδυναμια που της ειχε ηθελα πολυ να του δωσουμε το ονομα της

απεξω απεξω του το ειχα προτεινει.. οταν ηρθε η ωρα και γεννηθηκε το παλικαρι μας και μου τον εδωσαν στην αγκαλια μου, ηρθε ο αντρας μου διπλα μου, με φιλησε και του ειπα "χαιρετα τον Ανασταση σου".. αχ εβαλε τα κλαμματα το αγορι μου ο αντρας μου και δεν το εχω μετανιωσει στιγμη... παρολο που ολοι απο τα σογια μας ολο κατι σχολιαζουν για το ονομα..
ANASTASIA ΕΛΕΓΑΝ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ?

http://FRAOU8@YAHOO.GR

73Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Σαβ Ιουν 26, 2010 3:51 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι, Αναστασια!

74Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Σαβ Ιουν 26, 2010 4:08 am

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω παλι που θελω να δωσω το ονομα του μπαμπα μου οτι κ εαν ειναι το παιδι δεν εχει προβλημα ο αντρας μου κ τσιριζει η μανα μου ελεος δηλαδη Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://www.gatospito.com

75Και το όνομα αυτού........ - Σελίδα 3 Empty Απ: Και το όνομα αυτού........ Σαβ Ιουν 26, 2010 4:20 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:εγω παλι που θελω να δωσω το ονομα του μπαμπα μου οτι κ εαν ειναι το παιδι δεν εχει προβλημα ο αντρας μου κ τσιριζει η μανα μου ελεος δηλαδη Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Razz Razz ε και εσύ έπεσες στην περίπτωση!
ε εντάξει στους γονείς μπορούμε να "την πούμε" πιο εύκολα από ότι στους άλλους, οπότε θα την βρεις την λύση σίγουρα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις