Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ήθελα αρκετό καιρό να πιάσουμε αυτό το θέμα είναι κάτι που με προβληματίζει . Πως είναι δυνατόν να μιλάνε άσχημα στις συντρόφους τους -συζύγους τους να την μειώνουν να τις υποτιμούν να μιλάνε με τρόπο που δεν μιλάς ούτε σε κάποιον που σιχαίνεσαι και όχι στον σύντροφο που εσύ έχεις επιλέξει και μάλιστα μπροστά σε κόσμο ; Μια τέτοια περίπτωση ειναι της ξαδέρφης μου που ο άντρας της είναι πολύ καλό παιδί μαζί μας -δουλευταράς καλός στη παρέα αλλά ρε κορίτσια της μιλάει άσχημα της λεει άντε μωρή χοντρή πάρε τα πόδια σου ζώον , της λεει παναγίες και αλλά πολλά και την μειώνει συνέχεια μπροστά μας επίσης ασχημα μιλάει και στην κόρη του κάποιες φορές και ανρωτιέμαι γιατί η ξαδέρφη μου το δέχεται ; Κάποιες φορές εγω του τη λέω όταν ρωτάει τη γνώμη μου αλλά δεν μπορώ να επέμβω στα προσωπικά τους . Αυτό το έκανε και ο άντρας μιας παιδικής μου φίλης αλλά αυτή του τα έχωνε την έλεγε χοντρή μπροστά μου και σε παρέα και εκείνη του έλεγε :όταν με πηδ.. αλλά λές ... χαχαχα παντα είχε την τελευταία κουβέντα . Εσεις πως το βλέπετε;

aggelina25

aggelina25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
asxhmo ayto vre kopelia mou ti swei andras einai aytos ma stin gynaika toy k sto paidi tou?k na thn apokalh xontrh?giati den tou leei na paei nannnnnnn e

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι θα πρεπει να παει και αυτη μαζι λογικα Razz Razz

Παντως περα την πλακα το θεωρω πολυ γλοιωδες μου εχει τυχει και μενα με ξαδερφη μου και το δεχοταν και γω ειχα αναψει λαμπακια μιλαμε και τα εχωσα κανονικα!
καλα αν μου μιλαγε ο δικος μου ετσι?
θα του εκοβα το εργαλειο δαγωνια χαχαχαχαχαχαχαχα

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
της λεει χτες:βγάλε μεζέ ... της λέμε εμείς όχι και η κοπέλα σηκώθηκε να βγάλει κοντοστάθηκε και της λεει ακούς μωρή ... που σου μιλάω ; της λεει τόσα και είναι κρίμα απο 15 χρονών την έχει....υποτίθετε ότι είναι και καψούρης αυτός την περναέι 10 χρονια ... ειλικρινά δεν ξέρω αν θα άντεχα ....

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Απαράδεκτο. Και εδώ που τα λέμε δεν νομίζω Βάνια, να σου πει και καμία κοπέλα "ναι μεν, αλλά...". Εντάξει, κάποιοι άνδρες είναι οξύθυμοι αλλά και αυτό που περιγράφεις είναι συναισθηματική βία. Επειδή δεν την χτυπάει; Και στη κόρη του μιλάει έτσι; Απορώ με την ξαδέρφη σου, τόσο λίγο θεωρεί τον εαυτό της; Δεν της έχεις μιλήσει εσυ ή δεν έχετε τέτοια σχέση;

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο τύπος είναι άξεστος και αγενής τουλάχιστον. Για να μην σου πω οτι ισως προδίδει κ το μορφωτικό του επίπεδο..
η κοπέλα δεν ήξερε τι έπαιρνε? Shocked

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μμμ κατι μου θυμιζει ολο αυτο....
ο πατερας μου παντα υποτιμουσε τη μανα μου μπροστα σε κοσμο και ιδιαιτερα μπροστα στο σοι της! του αρεσε παντα να το κανει αυτο γιατι νομιζε οτι αυτος ειναι ο "αντρας" αλλα δεν ξερει οτι με αυτο που κανει ξεφτιλιζει τον ιδιο του τον εαυτο! τελος παντων κοριτσια πονεμενη ιστορια... η μανα μου οχι οτι ειναι μανα μου αλλα ειναι αγια εχει ανεχτει πολλα απο αυτον τον ανθρωπο και προχτες μαλιστα αυτο συζητουσαμε! της λεω ρε μαμα ειναι πατερας μου αλλα δε ξερω δε μου βγαινει ουτε καν να του μιλαω δεν εχω τιποτα να πω μαζι του! μου ειχε καταστρεψει τους πιο ομορφους μηνες της ζωης μου οταν περιμενα την κορουλα μου, μου ελεγε πραγματα εβλεπε οτι εκνευριζομουνα και συνεχιζε και γενικα ρε κοριτσια ευχαριστιεται οταν βλεπει πως τον εκνευριζει τον αλλον...

aggelina25

aggelina25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ayto k an einai asxhmo o idios sou o pateras

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έζησα τη σχέση αυτή απο κοντά μαθήτρια στο γυμνάσιο ήταν που την κυνηγούσε εκείνη ήρθε σε κόντρα με τους δικούς της τελικά τους έπεισε , απο την αρχή είχε αυτό το στυλ αυτός ο άντρας που δεν δέχεται κουβέντα και όταν εκείνη πήγαινε να αντιδράση είχε τη μάνα της την θεία μου να την επιπλήτει και να της λεει ότι πρέπει να σέβεται τον άντρα της και να μην είναι γλωσσού . Θεωρεί ότι οι γυναίκες πρέπει να είμαστε υποταγμένες στο άντρα μας πολλες φορές τα έχω χώσει στη θεία μου
Η ξαδέρφη μου τις περισσότερες φορές προσπαθει να το δικαιολόγησει ότι αφοράσε εκέινη δνε αντιδρά αλλά για την κόρη της μιλάει όπως και το κορίτσι αλλα η θειά μου ανακατεύετε συνέχεια -δεν ξέρω αν αυτός εκδικείτε την ξαδέρφη μου επειδή απο κάτω μένει η μάνα της . Το σπίτι ηταν της θείας μου και έφυγε με τον θείο μου έμεναν σε ένα υπόγειο ο θείος μου πέθανε και η θεία μου συνέχιζει και ανακατέυετε αλλά ΄χοι σνα σύμμαχος για την κόρη της κακιά πεθερά δνε έχετε ιδέα

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στο διάστημα της σχέσης τους η ξαδέρφη μου είχε σχέση και με ένα άλλο παιδί πολύ καλό η οποία σχέση διαύθηκε γιατι προτίμησε να μείνει με αυτόν πολλές φορές σκέφτομαι αν την εκδικείται; Αλλά γιατί αν δεν του άρεσε ας μην την έπερνε όχι οτι δικαιολογω το γεγονός ότι είχε σχέση ταυτοχρονη αλλά εκείνος ήταν σαν να είχε βάλει στοίχημα να την κατακτήσει και μετά να συμπεριφέρεται έτσι , κάθε φορά που πάμε ενω περνάμε ωραία χαλιέμε όταν της μιλάει άσχημα

aggelina25

aggelina25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
den kserw vre koritsia alla egw exw treis koroules an kapoia stigmh stin zwh tous tha theloun na pantreytoyn ok alla an einai kanenas pou tha milaei asxhma sto paidi mou h den kserw ti tha tou vgalw ta matia k tha tou ta dosw na ta faei

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειναι πολυ ασχημο το να βιωνεις τετοιες καταστασεις και ειδικα μεσα στο ιδιο σου το σπιτι! εγω μπορω να πω οτι απο αυτα και αλλα πολλα... εχω αρκετα ψυχολογικα που θα προσπαθησω πααααρα πολυ αργοτερα να μην τα βγαζω στην κορη μου!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:στο διάστημα της σχέσης τους η ξαδέρφη μου είχε σχέση και με ένα άλλο παιδί πολύ καλό η οποία σχέση διαύθηκε γιατι προτίμησε να μείνει με αυτόν πολλές φορές σκέφτομαι αν την εκδικείται; Αλλά γιατί αν δεν του άρεσε ας μην την έπερνε όχι οτι δικαιολογω το γεγονός ότι είχε σχέση ταυτοχρονη αλλά εκείνος ήταν σαν να είχε βάλει στοίχημα να την κατακτήσει και μετά να συμπεριφέρεται έτσι , κάθε φορά που πάμε ενω περνάμε ωραία χαλιέμε όταν της μιλάει άσχημα
ΑΧ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΞΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ.... ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΥΣΑΜΕ. Ε ΟΠΟΤΕ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΙ ΜΟΥ, ΜΕΤΑΛΛΑΣΟΤΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΄ΚΟΨΩ'. ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ 'ΚΟΨΩ'ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ....

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είναι παραγματικά πολύ άσχημο και το έχω βιώσει κι εγώ μέσα στην οικογένεια από στενό συγγενικό πρόσωπο. Πιστεύω όμως ότι δε φταίνε μόνο οι άντρες που τα κάνουν αυτά (προφανώς τόσο τους κόβει...) αλλά και οι γυναίκες που τα ανέχονται.. No

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω άλλη απορία έχω. Το ζευγάρι μεταξύ τους τα έχει βρει, για να μην αντιδρά η ξαδέλφη σου μπορεί και να της αρέσει. Εσείς πως μπορείτε και κάνετε παρέα με αυτό το άτομο και λες ότι κάνει και καλή παρέα; Εγώ δε νομίζω ότι θα ξαναπάταγα ποτέ στο σπίτι τους αν γινόταν κάτι τέτοιο μπροστά μου.

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ηλεκτικη βια αν σε βρει σε ευαισθητη φαση σε καταργει σαν προσωπικοτητα και καταβροχθιζει ολη σου την αυτοεκτιμηση... Μεγαλο θεμα... Μιλαω εκ πειρας...

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω κοριτσια πιστευω πως αυτοι που βριζουν και υποβιβαζουν τις γυναικες τους ειναι κοπλεξικοι οι ιδιοι.νομιζουν πως τον να βριζουν θα νιωσουν ανωτεροι .εγω πρωσοπικα δεν θα ανεχομουν τετοια συμπεριφορα .η ξαδερφη σου νομιζω πως το αφησε και πλεον το χει ανεκτει .αν απο την πρωτη φορα δεν αντιδρασεις και του δωσεις του αλλου να καταλαβει οτι εγω δεν ανεχομαι να μου φερεσαι ετσι .μετα αλλος περνει εδαφος και συνεχιζει.βεβαια το οτι ειναι μαζιτου τοσα χρονια ειναι οτι τοχει αποδεκτει και καπως ειναι αξια της μοιρας της .πλεον δεν μπορει να κανει τιποτα

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λένε οτι οι γυναίκες που έχουν παντρευτεί αλκοολικό/ναρκομανή (εξαρτημένο άτομο γενικά) είναι και οι ίδιες εξαρτημένες από αυτή την κατάσταση. το ίδιο νομίζω οτι συμβαίνει και με αυτές που ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές. το ξέρουν οτι είναι μέσα σε μια αρρωστημένη κατάσταση αλλά δεν μπορούν να ξεφύγουν.
επίσης τις περισσότερες φορές αυτές οι γυναίκες έχουν χάσει κάθε αξιοπρέπεια και δεν έχουν ίχνος αυτοεκτίμησης.

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΙ ΦΙΟΓΚΟ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ
ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ?


ΜΜΜΜΜΜΜΜ... Άντρες που μιλάνε άσχημα στις γυναίκες τους.... 587529 Άντρες που μιλάνε άσχημα στις γυναίκες τους.... 587529 Άντρες που μιλάνε άσχημα στις γυναίκες τους.... 587529 Άντρες που μιλάνε άσχημα στις γυναίκες τους.... 587529 Άντρες που μιλάνε άσχημα στις γυναίκες τους.... 587529 !!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ (Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ Wink Wink Wink Wink )
ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΛΥΣΗ!!!
ΦΙΟΓΚΑΚΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ Razz Razz Razz !!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενεν έγραψε:Ηλεκτικη βια αν σε βρει σε ευαισθητη φαση σε καταργει σαν προσωπικοτητα και καταβροχθιζει ολη σου την αυτοεκτιμηση... Μεγαλο θεμα... Μιλαω εκ πειρας...

συμφωνώ απόλυτα- είναι κατι σαν πλύση εγκεφάλου- σε κάνει να πιστέψεις πως είσαι όλα αυτά που σε χαρακτηρίζει ο άλλος...μπορει να καταληξεις με κατάθλιψη..

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria2010 έγραψε:Εγω άλλη απορία έχω. Το ζευγάρι μεταξύ τους τα έχει βρει, για να μην αντιδρά η ξαδέλφη σου μπορεί και να της αρέσει. Εσείς πως μπορείτε και κάνετε παρέα με αυτό το άτομο και λες ότι κάνει και καλή παρέα; Εγώ δε νομίζω ότι θα ξαναπάταγα ποτέ στο σπίτι τους αν γινόταν κάτι τέτοιο μπροστά μου.
Ο συγκεκριμένος άνθρωπος προσωπικά σε μένα φέρετε πάντα με αξιοπρέπεια και σεβασμό δεν αφήνω κανέναν να παίρνει θάρρος Twisted Evil με τον άντρα μου τα πάνε καλά το παιδί μου το λατρεύει είναι πολύ καλός στην παρέα κάνει κέφι και γενικά δεν είναι ένας άνθρωπος ο οποίος να το δεις θα πείς ωραίος τύπος . Όταν όμως μιλάει στη γυναίκα του είναι λές και την μισεί σίγουρα την υποτιμάει η αλήθεια είναι ότι σε αυτό έχει συμβάλλει αρκετά η θεία μου μητέρα της κοπέλας η οποία έχει το σκεπτικό μιλάει ο άντρας σούζα η γυναίκα και μάλιστα του βάζει και λόγια ....
Να σας αναφέρω περιστατικό πριν 3 χρόνια είχαμε πάει για μερικές ημέρες και τότε επειδή εκείνος εργαζόταν με τρελά ωράρια πηγαίναμε για μπάνιο με τον άντρα μου παίρναμε μαζί και την ξαδέρφη μου με την κόρη της . Μια μέρα λοιπόν φύγαμε για μπάνιο το απόγευμα στις 17,55 και φτάσαμε στη θάλασσα 6,20 φύγαμε απο εκεί στις 7,00 θέλαμε να προλάβουμε κάποιο μαγαζι με χρώματα για δική του δουλειά γυρίσαμε στο σπίτι 7,10 και εκείνος καθόταν και έπινε καφέ μόλις είχε ξυπνήσει δίπλά η θεία μου με το που πάω να βγω απο το αυτοκίνητο ήταν δίπορτο και η ξαδέρφη μου καθόταν πίσω άρχιζε η θεία μου να την βρίζει με χυδαία λόγια και να της λεει :Δεν ντρέπεσαι να έχει ξυπνήσει ο άντρας σου και εσυ να είσαι για μπάνιο; πόρνη ...γύναιο και άλλα πολλά βρίσκει έδαφος και αυτός και αρχίζει το εξάψαλμο είχαμε μείνει με το στόμα ανοικτό η κοπέλα μπήκε μέσα με κλάμαμτα το ίδιο και η κόρη της με το που μπαίνει πάω κάτω και του λέω :εμείς θα φύγουμε . εκείνος μα γιατί να φύγετε τη έγεινε ; καλά ρε λέω είσαι σοβαρός; με ποιόν ήταν για μπάνιο με κανένα ξένο δνε καταλαβαίνεις ότι αυτό μας θίγει ο άντρας μου έξαλλος του λέω τι κακό έκανε; φύγαμε την τάδε ωρα και γυρίσαμε τωρα εκείνος νόμιζε ότι έλειπε πολλές ώρες αλλά ακόμα και έτσι να είναι δεν το κατάλαβα ποιός είναι αυτός που θα βάλει πρόγραμμα ; τελικά εκείνη την ημέρα παραμείναμε ύστερα απο παρακάλια της μικρής και της ξαδέρφης μου. Πέτυχα τη θειά μου να βάζει συνέχεια λόγια στον γαμπρό της και τελικά έχω την αίσθηση ότι αυτή συντηρεί σε μεγάλο βαθμό την κατάσταση αυτή.
Ν δείτε τη φρίλη τρώει η θειά μου όταν βλέπει τον άντρα μου να κάνει καφέ μόνο του μου λεει μια φορά :κακούργα τον αφήνεις να κάνει καφέ μόνος του !ε και λέω καφέ κάνει όχι απόπειρα αυτοκτονίας .

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απαράδεκτα πράγματα αυτά που διαβάζω...πόσο την λυπάμαι την ξαδέρφη σου...κι αυτή η μάνα της???Τι ρόλο παίζει???Ήμαρτον...η κοπέλα έχει μπλέξει και με τις ευλογίες της μαμάς.Πως να ξεφύγει,τι να κάνει???Λέμε για τις πεθερές καμιά φορά,αλλά είναι και οι μανάδες των κοριτσιών ...για πνίξιμο!!
Εσύ έχεις μιλήσει καθόλου μαζί της για αυτές τις καταστάσεις???Πρέπει να νιώθει εγκλωβισμένη,απαγοητευμένη και μόνη...όταν ακούω για βία,σε οποιαδήποτε μορφή της...τρελλαίνομαι!!!!!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βρε βανια μου, μηπως ο γαμπρος ειναι τιποτα εφοπλιστης η' πλουσιος πολυ? μονο ετσι θα καταλαβαινα τον καημο της μανας, να εχει η κορη της απο κοντα τον αντρα της κ να τα ανεχεται ολα αυτα!!! γιατι δυστυχως υπαρχουν και τετοιες μαναδες- αυτο να βρεις ενα πλουσιο παιδι να παντρευτεις που λεγανε απο παλια.. μονο που σε τετοια περιπτωση, αποτελει εγκλημα της ιδιας της μανας!!!
απαραδεκτη η συμπεριφορα της παντως, δεν γινεται αυτο το πραγμα.. ειναι για σκοτωμα κ η μανα αλλα κ ο γαμπρος!!!!!
κριμα για την ξαδελφη σου, αλλα κ για το μικρο κοριτσακι. οπως ειπαν κ αλλα κοριτσια, πρεπει να το προσεξετε οσο ειναι νωρις, γιατι σιγουρα θα αποκτησει πολλα ψυχολογικα προβληματα και ειναι πολυ αδικο! γνωμη μου ειναι να μιλησεις ανοιχτα στην ξαδελφη σου κ να την προειδοποιησεις!!

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΤΥΠΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΕ Η ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Κ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΛ)ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΥΠΗΡΧΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΠΙΠΕΔΟΥ,ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΕΡΙΓΥΡΟ Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΜΗΔΕΝΙΚΟ Κ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ. ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΙΩΝΕΙ...ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ...

chrysaaa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλά δεν το συζητώ ότι τεράστιο μερίδιο ευθύνης έχει η μάνα της. Η κοπέλα προφανώς, αφού την έχει από μικρή αυτός, δε θα έχει εμπειρίες και θα νομίζει ότι αυτές είναι φυσιολογικές καταστάσεις. Ότι έτσι πρέπει να είναι οι άντρες. Και πού ξερουμε ότι η βία είναι μόνο λεκτική; Κι αν την έχει χτυπήσει, όταν είναι οι 2 τους; Είμαι σίγουρη ότι η απάντηση της μαμάς της θα ήταν: "Ε, άντρας είναι...". Τρελαίνομαι με κάτι τέτοια... και υπάρχει και παιδάκι στη μέση. Κρίμα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις