Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπόν μόνο εφοπλιστής δεν είναι άνθρωπος του μεροκάματου απλά η φιλοσοφία της θείας μου είναι ότι πει ο άντρας είναι νόμος και βέβαια δεν χρειάζεται να σας πω ότι ανακατεύεται συνέχεια στο γάμο τους και οι περισσότεροι καβγάδες του ζευγαριού είναι εξαιτίας της. Ευτυχώς η κόρη τους είναι πλέον μεγάλη έχει ενηλικιωθεί και αντιδρά . Η θειά μου προσπαθεί να εισβάλλει και στη ζωή της μικρής αλλά εκείνη επαναστατεί αλλά είναι ένα κορίτσι που ευτυχώς έχει όλη την στήριξη της ξαδέρφης μου

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Από τη στιγμή που η μάματηης δεν την στηρίζει από που να πιαστεί?Θα το θεωρεί κ αυτή κάτι το φυσιολογικό.Οι γυναίκες που δέχονται τέτοιες συμπεριφορές αίσθάνονται ότι το αξίζουν γι' αυτό και μένουν. Δουλεύει η ξαδέρφη σου ή εξαρτάται από αυτόν οικονομικά?

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο Χριστός και η Παναγία μάνα να μιλάει έστι στην κόρη της....ελεος γιατί δεν της την κόβει την φόρα;;;
..και δεν καταλαβα γιατί να του φτιάξει καφέ χέρια δεν έχει εκείνος κουλός είναι;;;...και αυτόν δεν τον ήξερε πριν τον πάρει οτι ήταν έτσι;;;

Popz

Popz
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολύ άσχημο πράγμα να μην υπάρχει σεβασμός ανάμεσα στο ζευγάρι Crying or Very sad .
Εγώ έχω αντίστροφη περίπτωση όπου η ξαδέλφη μου βρίζει φρικτά τον άντρα της και αυτός σκύβει το κεφάλι. Τον λέει μαλάκα και ηλίθιο μπροστά σε κόσμο και στο παιδί.
Και φυσικά έχει αρχίσει και τον βρίζει και η κόρη τους. Είχε τύχει να είμαι μπροστά και είπε η μικρή "Μαμά έρχεται ο μαλάκας"!!!
Δεν ξέρω πως οι άνθρωποι μπορούν και ανέχονται τέτοιες καταστάσεις.

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Popz έγραψε:Πολύ άσχημο πράγμα να μην υπάρχει σεβασμός ανάμεσα στο ζευγάρι Crying or Very sad .
Εγώ έχω αντίστροφη περίπτωση όπου η ξαδέλφη μου βρίζει φρικτά τον άντρα της και αυτός σκύβει το κεφάλι. Τον λέει μαλάκα και ηλίθιο μπροστά σε κόσμο και στο παιδί.
Και φυσικά έχει αρχίσει και τον βρίζει και η κόρη τους. Είχε τύχει να είμαι μπροστά και είπε η μικρή "Μαμά έρχεται ο μαλάκας"!!!
Δεν ξέρω πως οι άνθρωποι μπορούν και ανέχονται τέτοιες καταστάσεις.

Άντρες που μιλάνε άσχημα στις γυναίκες τους.... - Σελίδα 2 606100 Άντρες που μιλάνε άσχημα στις γυναίκες τους.... - Σελίδα 2 606100 Άντρες που μιλάνε άσχημα στις γυναίκες τους.... - Σελίδα 2 606100

Goofy-mom

Goofy-mom
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν το περίμενα ότι θα μπω μετά από πολύ καιρό στο φόρουμ και θα πέσω πάνω σε ένα τέτοιο θέμα!!! Η ξαδέρφη σου Βάνια μου στην προκείμενη περίπτωση το δέχεται και δεν μιλάει γιατί της τα χώνουν όλοι....σε λίγο θα της τα χώνει και η κόρη της!!! Εξαρτάται από αυτόν τον άνθρωπο, και λόγω του ότι την πήρε από μικρή...δεν έχει γνωρίσει το διαφορετικό...και όπως είπαν και πολλά κορίτσια το θεωρεί φυσιολογικό!! Όσο για την μικρή , δυστυχώς όσο μεγαλώνει σε τέτοιες καταστάσεις....μάλλον θα βρει έναν "αντάξιο" του πατέρα της, καθώς είναι επιστημονικά διασταυρωμένο πως τα παιδιά σε ότι περιβάλλον μεγαλώσουν, σπάνια φτιάχνουν διαφορετικά την δική τους ζωή και οικογένεια (μακάρι να διαψευστώ, μέσα απο την καρδιά μου).
Όσον αφορά τέτοιες καταστάσεις το έζησα με τον πρώην (ευτυχώς) άντρα της νονάς μου!!! Από επαρχία εκείνος...εκείνη απο την Αθήνα, γνωρίστηκαν μέσω συγγενών... εκείνος 26 η νονά μου 20!! Την αρραβωνιάστηκε την πήρε από την Αθήνα και από τότε άρχισε το δράμα της!!! Την ξεφτίλιζε κυριολεκτικά μπροστά σε συγγενείς, φίλους, ακόμα και παιδιά, και πάντα με ένα ειρωνικό χαμόγελο, σχεδόν σατανικό, που σε έκανε να θέλεις να τον πιάσεις και να τον σπάσεις στο ξύλο!!! Φωνές.....ξενύχτια.....να τσακώνονται και να την κλειδώνει στο μπαλκόνι.....να της χύνει τους καφέδες στο πάτωμα επίτηδες για να σφουγγαρίζει συνέχεια.....την έχει λούσει με φασολάκια μπροστά στα μάτια μου, επειδή δεν είχαν μέσα κρέας!!! Βρίσιμο...... εξευτελισμός!!!! Ώσπου μια μέρα γύρισε από ξενύχτι 2 ημερών απο πανηγύρι κοντά στο χωριό....και τον πήρε γκόμενα στο τηλέφωνο και το σήκωσε μπροστά στην νονά μου!!! Εκείνη επιτόπου τον έβρισε...τον χτύπησε...εκείνος τύφλα στο μεθύσι δεν είχε δύναμη να αντεπιτεθεί.....και τον παράτησε και γύρισε στην Αθήνα!!! Την φιλοξενούσαμε 1 μήνα σπίτι μας....μέχρι που βρήκε δουλειά...έπιασε σπίτι.....έβγαλε το διαζύγιο με χίλια βάσανα, ξαναπαντρεύτηκε...και τώρα έχει δύο αγόρια και έναν σύζυγο διαμάντι!!!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bάνια εγώ στην θέση σου σε ένα τέτοιο περιστατικό θα σηκωνόμουν να φύγω, γιατί όπως είπες χαλιέσαι όταν συμβαίνει. Εδώ 2 ξένους βλέπουμε να τσακώνονται στο δρόμο και μια ταραχή μας πιάνει. Όχι να συμβαίνει και αυτό στην παρέα. Αν λοιπόν χάσει την παρέα και δει ότι η κακή συμπεριφορά του -ακόμα κι αν δεν έχει στόχο εσάς και σας φέρεται καλά- δεν γίνεται αποδεκτή από την παρέα, πιστεύω θα είναι πιο μαζεμένος μετά. Δηλαδή φαντάζομαι τον εαυτό μου. Αν δω έναν άνθρωπο να μιλάει έτσι και να ταπεινώνει έναν άλλο μπροστά μου, τι κουβέντα μετά μπορώ να ανοίξω μαζί του, που θα μου έχει κοπεί η λαλιά και θα μου έχει ανεβει το αίμα στο κεφάλι; Όχι, δεν τις μπορώ τις αδικίες και δεν ανέχομαι κανένας να με αναγκάζει να γίνω έστω θεατής σε κάτι τέτοιο.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω! Τι λέτε τώρα βρε κορίτσια; Από ποιον πλανήτη κατέβηκε αυτή η "μάνα";;;;;;;;; Δεν είμαστε καλά!

Έχω κι εγώ περιστατικό στην οικογένεια του άντρα μου. Συγκεκριμένα η αδερφή του. Ενώ θα μπορούσε να είχε όποιον ήθελε, πήγε και έπεσε πάνω σε κάποιον άστα να πάνε. Αυτός είναι σαν αυτόν που περιγράφεις Βάνια, φοβερός τύπος για παρέα, συζητήσιμος, ευχάριστος, αλλά όταν πρόκειται για τη γυναίκα του γίνεται άλλος άνθρωπος. Η αλήθεια είναι πως εγώ πιστεύω πως εκεί φαίνεται τι πραγματικά είναι ο άλλος. Γιατί για τον κόσμο μπορούμε να δείχνουμε ό,τι θέλουμε, το πραγματικό ποιόν μας φαίνεται στους ανθρώπους που υποτίθεται ότι αγαπάμε. Ο άντρας μου έχει αγανακτήσει! Και πιο πολύ με την αδερφή του. Μα, μου λέει, πώς γίνεται να το ανέχεται αυτό το πράγμα; Αυτή αν τη γνώριζες 5-6 χρόνια πριν δεν είχε καμία σχέση με αυτό που είναι σήμερα! Έχει χάσει τελείως τον τσαμπουκά και την αυτοπεποίθησή της. Και δεν είναι ότι δεν έχει να στηριχτεί πουθενά και τον ανέχεται. Οι γονείς της μια χαρά την υποστηρίζουν και θα την βοηθούσαν σε όλα. Απλά αυτή λέει πως τον αγαπάει και δεν αφήνει κανέναν να ανακατευτεί. Φαύλος κύκλος μου φαίνεται εμένα όλο αυτό.

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ayto gia emena koritsia einai aparadekto...vlepo tin theia mou pou o theios mou mprosta mas tis milaei mhn sas po pos...einai dinaton?se poion aiona zoume????ayto einai eythinh tou zevgariou!!!einai dinaton ego na epitrepso ston antra mou na mou milisei otsi mprosta sekosmo k na to anexto?tha faei sto kefali oti vro mprosta mou..den ta afineis ayta ta pragmata etsi..akoma k an eixe ta xilia dikia k na sou fonazei...polu apla tha tou to kopseis!!mhn trelathoume tora...zoume sto 2012 k akoma merikoi k merikes mualo den evalan!!!!k ennoeitai pos ayto ysxuei k gia zevgaria pou h gynaika exei aythn thn simperifora pros ton antra tis..giati to exo dei k ayto...aparadekto!!!!!! Twisted Evil

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είναι κρίμα για την ξαδέρφη σου αλλά με τέτοια μάνα που έχει αυτές τις αρχές έχει πάρει. Αν εκείνη της έλεγε και της λέει ακόμα ότι έτσι πρέπει να φέρεται ο άντρας ο σωστός (μη χε..ω) αυτό πιστεύει ότι πρέπει να της συμβαίνει. Ναι μεν δεν της αρέσει αλλά σε ποιον να το πει? Ίσως τώρα που η κόρη της ενηλικιώνεται αν έχει πυγμή -αν και προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει αλλιώς θα του είχε κόψει τον αέρα-μπορέσει να φύγει. Δεν το βλέπω όμως.. Θα μείνει εκεί να την προσβάλλει και να την ξεφτιλίζει γιατί ο συγκεκριμένος "άνθρωπος" είναι γεμάτος κόμπλεξ τα οποία ξεσπάει πάνω της...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις