Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 10]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άντε Μαρινάκι περιμένουμε να μας πεις τ' αποτελέσματα! Είμαι σίγουρη ότι θα έχουν ανέβει οι μονάδες!

xristina1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[b]
καλημερα Μαρινακι και καλη εβδομαδα sunny sunny
Ολα καλα σημερα!!!με το καλο cheers cheers cheers cheers

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Μαρινάκι μου καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και για σήμερα!!! Εύχομαι η χοριακή σου να έχει εκτοξευθεί…!! Θα περιμένουμε νέα σου κατά το απογευματάκι λογικά! Φιλιά!!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marinaki pes alevri i xoriaki se girivei kai emeis perimenoume nea sou .ade grigoraaaaaaaaaaa.polla filia

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άντε Μαρινάκι ξύπνααααααααααα!!!!!
Περιμένουμε........καλά αποτελέσματα!!!!!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xaxaxa me kanate k gelasa polu k sygkinithika koritsia mou euxaristw k pali nai piga ekana prouno prouno k tous eipa gia epigon k molis ta peira k nai anebike kai nai pige 1780 nomizw dn to thymame alla arketa anebike dn to exw mazi mou twra tha paw thn giatro to apogeuma na kleisw rantebou ti lete pige kala e!!sas agapwwwwwww poluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:xaxaxa me kanate k gelasa polu k sygkinithika koritsia mou euxaristw k pali nai piga ekana prouno prouno k tous eipa gia epigon k molis ta peira k nai anebike kai nai pige 1780 nomizw dn to thymame alla arketa anebike dn to exw mazi mou twra tha paw thn giatro to apogeuma na kleisw rantebou ti lete pige kala e!!sas agapwwwwwww poluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΟΡΙ ΣΟΥ!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
natali-maria έγραψε:
marinaki <3 <3 έγραψε:xaxaxa me kanate k gelasa polu k sygkinithika koritsia mou euxaristw k pali nai piga ekana prouno prouno k tous eipa gia epigon k molis ta peira k nai anebike kai nai pige 1780 nomizw dn to thymame alla arketa anebike dn to exw mazi mou twra tha paw thn giatro to apogeuma na kleisw rantebou ti lete pige kala e!!sas agapwwwwwww poluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΟΡΙ ΣΟΥ!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
k egw sas agapw pou agapate k mena k to spori mou xaxa axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συγχαρητήρια Μαρινάκι μας!!!Με το καλό!!!Συγκινήθηκα διαβάζοντας τα ποστ κλπ κλπ...εμάς θυμάμαι 1450 και μετά πήγαμε ιατρό είδαμε λεκιθικό ασκό και στη συνέχεια ακούσαμε και την καρδούλα της μπέμπας!!!

Εύχομαι ό'τι καλυτερότερο μέσα από την καρδιά μου καλή μου!!!

Σε φιλώ και πάλι συγχαρητήρια!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aylin έγραψε:Συγχαρητήρια Μαρινάκι μας!!!Με το καλό!!!Συγκινήθηκα διαβάζοντας τα ποστ κλπ κλπ...εμάς θυμάμαι 1450 και μετά πήγαμε ιατρό είδαμε λεκιθικό ασκό και στη συνέχεια ακούσαμε και την καρδούλα της μπέμπας!!!

Εύχομαι ό'τι καλυτερότερο μέσα από την καρδιά μου καλή μου!!!

Σε φιλώ και πάλι συγχαρητήρια!!!
ekana lathos poio panw 1580 einai i xwriaki...ekleisa rantevou thn pempti dhld egw twra ti tha dw gia prwti fora ti tha mou kanei ti eksetaseis pliz pes mou analitika gia prwti fora pou tha paw ti tha kanw axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994

afroditi1006

afroditi1006
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[/quote] ekana lathos poio panw 1580 einai i xwriaki...ekleisa rantevou thn pempti dhld egw twra ti tha dw gia prwti fora ti tha mou kanei ti eksetaseis pliz pes mou analitika gia prwti fora pou tha paw ti tha kanw axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 [/quote] ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ.ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ..ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΣΟΥ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ..ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroditi1006 έγραψε:
ekana lathos poio panw 1580 einai i xwriaki...ekleisa rantevou thn pempti dhld egw twra ti tha dw gia prwti fora ti tha mou kanei ti eksetaseis pliz pes mou analitika gia prwti fora pou tha paw ti tha kanw axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 [/quote] ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ.ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ..ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΣΟΥ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ..ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ[/quote] oum alithia dn tha einai dilad yperixos apo ekso ....gt tha erthi k o antras mou alla dn peirazei!euxaristw afro axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρινάκι κοριτσάκι μου να που θα γίνεις μανούλα !Είδες να δείς τωρα με πόσα πράγματα θα ασχολείσαι και θα γεμίζει η μέρα σου . Θα πας στο γιατρό θα κάνεις ένα κολπικό υπέρηχο θα δει το σάκο και κάποια στιγμή αργότερα θα ακούσεις και την καρδούλα του . Αρχικά θα σου δώσει να κάνεις το πρώτο πακέτο εξετάσεων το οποίο είναι γενική αίματος και ούρων θα κάνεις εξέταση για το τοξοπλάσμα -για την ομάδα αίματος -για το στίγμα -για τα αντίσωματα της ερυθράς . Κάποια στιγμή γύρωστην 10 εβδομάδα θα κάνεις την αυχενική διάφανεια και το Α τεστ η αυχενική είναι υπέρηχο και το άλλο πάλι υπέρηχο και κάποια συγκεκριμένη εξέταξη αίματος και συγκρίνουν τις τιμές με βάση την ηλικία . Μετά θα κάνεις και την καμπύλη ζαχάρου κάποιοι γιατροί την δίνουν στην αρχή κάποιοι άλλοι αργότερα αυτό θα σου πάρουν αίμα θα δουν πόσο ζάχαρο έχεις θα το μετρήσουν και θα σου δώσουν μετά να πιείς ένα πράγμα άστο μπιαχ αλλά πρέπει είναι πολύ γλυκό θα πρέπει να περιμένεις και κάμποση ωρα να ξαναμετρήσουν . Γενικά η εγκυμοσύνη έχει κάποιες εξετάσεις ρουτίνας επίσης βασικό είναι να δώσεις στον γυνεικολόγο σου όλο το ιατρικό σου ιστορικό απο το αν έχεις ιλλίγους - αν κάποιοι στην οικογένεια σου αντιμετωπίζπουν κληρονομικές ασθενεις τα πάντα .
Τ βασικότερο είναι να τρως καλά να πίνεις χυμούς να ξεπλένεις καλά τα φρουτα και τα λαχανικά να τρως κόκκινο κρέας για το σίδηρο και να αντμετωπίζεις την εγκυμοσύνη σας ευτυχιχμένο γεγονός και όχι σαν αρρώστεια βλέπω κάποιες κοπέλες πολύ μιμουαπτου απλά πρέπει να είσαι πιο προσεκτική τίποτα περισσότερο .Άντε κοριτσάκι μου χαίρομαι που θα με κάνεις γιαγιά !!!χαχαχα

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ακριβως μαρινακι οτι σου ειπε και η βανια αδω και περα ολο εξετασεις ξεκινας με το γενικο ελεγχο και μετα καθε μηνα εξετασεις για βλεπει πως ειναι ολα σιδηρο ασβεστιο .γυρω στι τριτο μηνα κανεις και την εξεταση κολπικου υγρου για μυκητες και λοιπα .αμα κανεις μπανιο να προσεχεις να αλλαζεις μαγιο αμεσως .σε εχουμε βομβαρδισει με πληροφοριες σιγσ σιγα και θα τα μαθεις ολα .οτι θελεις ρωτας .θα σου δωσει ο γιατρος να πινεις σιδηρο φολικο οξυ και ασβεστιο .θα δεις που θα ερθουν ολα φυσικα .και αν εχεις κραμπες θα σου δωσει μαγνησιο .η ουσια να βρεις ενα καλο γιατρο .απο οτι καταλαβα θελεις να γεννησεις σε δημοσιο νοσοκομειο τοτε ψαξτο καλα .παιζει σημαντικο ρολο ο γιατρος και το νοσοκομειο

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν ζουζουνίτσα... Στο πρώτο ραντεβού με το γιατρό σου θα σου δώσει να κάνεις κάποιες εξετάσεις,όπως
•γενική εξέταση αίματος,
•ομάδας αίματος και Rhesus,
•ουρία και σάκχαρο αίματος,
•έλεγχο για στίγμα μεσογειακής αναιμίας και δρεπανοκυτταρικής αναιμίας,
•ορολογικές αντιδράσεις για σύφιλη,
•έλεγχο αντισωμάτων για ερυθρά, AIDS, ηπατίτιδα Β, ηπατίτιδα C, τοξοπλάσμωση,
•λιστεριώση, κυτταρομεγαλοϊό ανεμοβλογιά, καθώς και γενική εξέταση ούρων

θα σου κάνει και κολπικό υπερηχογράφημα για να διαπιστωθεί η ενδομήτρια εγκυμοσύνη και η καρδιακή λειτουργία του εμβρύου.

στην 11η-14η εβδομάδα γίνεται υπερηχογράφημα για τον προσδιορισμό της αυχενικής διαφάνειας (πάχος του ιστού πάνω από τον αυχένα του εμβρύου), εξέταση για τυχόν ανωμαλίες στο έμβρυο (όπως σύνδρομο Down).

στις 20-22 βδομάδες, πραγματοποιείται το υπερηχογράφημα Β-επιπέδου

στις 30 εβδομάδες μερικοί γιατροί κάνουν και το υπερηχογράφημα Doppler αγγείων, που μετράει τη ροή αίματος στον ομφάλιο λώρο και στις δύο μητριαίες αρτηρίες, για να διαπιστωθεί εάν ο πλακούντας τροφοδοτείται επαρκώς ή αν υπάρχουν σημάδια πλακουντιακής ανεπάρκειας

αυτά σε γενικές γραμμές, αν χρειαστείς κάτι άλλο να μας ρωτήσεις!! axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 379767



Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επίσης , στο πρώτο ραντεβού να προσέξεις να δώσεις ακριβή στοιχεία για το ιστορικό σου γιατί είναι ένα πολύ σημαντικό στοιχείο για την εγκυμοσύνη σου!!Τα μοναδικά συμπληρώματα που συστήνονται στη διάρκεια της εγκυμοσύνης είναι το φυλλικό οξύ, ο σίδηρος και σε ορισμένες περιπτώσεις και το ασβέστιο.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koritsia xilia euxaristw me boithisate polu peira mi idea to ti prokeite na akolouthisei ouf polla einai!!xaxaxa filia polla k xilia euxaristw k pali gia ola axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρινάκι μου γλυκό χαλάρωσε και κοίτα να αολαύσεις την εγκυμοσύνη σου μην μπαίνεις σε άσχημες σκέψεις όλα α πάνε μια χαρά . Θα σκέφτεσαι μόνο με προσμονή να πάρεις το νινάκι αγκαλίτσα κατά τα άλλα η ζωή σου θα συνεχιστεί κανονικά . Προσωπικά δεν άλλαξα τίποτα απο τις συνήθειες μου το μόνο ότι σταμάτησα την υπερβολική ποσότητα καφέ και δεν έκανα κανένα τσιγάρο τίποτα άλλο. Εγω Μαρινάκι έμαθα ότι είμαι έγκυος 2/8/2003
και στις 4/8 έφευγα για Σάμο κλεισμένα όλα εισητήρια καράβι τα πάντα -θυμάμαι είχα πάρει το τεστ και είδα ότι βγήκε θετικό πήρα το γιατρό και μου λέει να πάω την τρίτη να με δει του απάνταω :δύσκολο απο τη Σάμο φέυγω διακοπές έσκασε στα γέλια και μου ΄'εδωσε τις ακόλουθες οδηγίες . Δεν πίνω νερό απο εκεί παρά μόνο εμφιαλωμένο -κάνω μπάνιο στη θάλασσα εφόσον απο εκεί τα νερά είναι καθαρά αλλά όχι απο της 12-4 να αποφεύγω τον ήλιο να φοράω καπέλο να πίνω π[ολλά υγρά και παίρνω τα ultrogestan είναι κάτι χαπάκια η κολπικά υπόθετα η ίδια συσκευασία εγω τα έπινα και αυτά είναι για τις συσπάσεις της μήτρας έπρεπε να πίνω 2 την ημέρα . Απο τη Σάμο μιλαγάμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο οποιαδήποτε μαλακία μου ερχόταν τηξν ρώταγα -επίσης ένα σημαντικό όταν θέλεις να πας τουαλέτα για κακακια δεν πρέπει να σφίγγεσαι είναι σοβαρό αυτό.Άσχετο απο τη Σάμο πήραμε το καραβάκι και πήγαμε Τουρκία εκεί είχα μια αδιαθεσία με είχε πειράξει στη Σάμο στο νερό είχα κάνει μια βλακεία και ειχα πιεί απο μια πηγή και είχα πάθει γαστρεντερίτιδα αλλά να είναι καλά εκεί την Τουρκία μου έδωσαν και ήπια ένα τσαί και συνήρθα .
Το σημαντικό είναι να μην αλλάξεις τις συνήθειες σου σίγουρα θα βάλεις κάποια νέα στοιχέια και θα προσαρμοστείς σε αυτά αλλά να θυμάσαι έγκυος είσαι όχι άρρωστη

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι μαρινακι μου στα ειπαμε ολα μαζεμενα και σου φανηκαν καπως .ολα ερχονται αρμονικα και με την σειρα τους μην αγχωνεσαι θα πανε ολα καλα .θα ακους τον γιατρο σου και τιποτα δεν προκεται να συμβει .οπως σου ειπε η βανια εισαι εγκυος οχι αρρρωστη και στο θεμα αυτο λειτουργει πολυ το ενστικτο να το ξερεις και μετα οταν εχεις το μωρακι σου ολα ερχονται φυσιολογικα με ενα μαγικο τροπο.τωρα οσες και πληροφοριες να σου δωσουμε θα σου φινονται βουνο ενω εξελλισεται πολυ ομαλα .απολασυτο ειναι η καλυτρη εμπειρια της ζωη σου .

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:μαρινάκι μου γλυκό χαλάρωσε και κοίτα να αολαύσεις την εγκυμοσύνη σου μην μπαίνεις σε άσχημες σκέψεις όλα α πάνε μια χαρά . Θα σκέφτεσαι μόνο με προσμονή να πάρεις το νινάκι αγκαλίτσα κατά τα άλλα η ζωή σου θα συνεχιστεί κανονικά . Προσωπικά δεν άλλαξα τίποτα απο τις συνήθειες μου το μόνο ότι σταμάτησα την υπερβολική ποσότητα καφέ και δεν έκανα κανένα τσιγάρο τίποτα άλλο. Εγω Μαρινάκι έμαθα ότι είμαι έγκυος 2/8/2003
και στις 4/8 έφευγα για Σάμο κλεισμένα όλα εισητήρια καράβι τα πάντα -θυμάμαι είχα πάρει το τεστ και είδα ότι βγήκε θετικό πήρα το γιατρό και μου λέει να πάω την τρίτη να με δει του απάνταω :δύσκολο απο τη Σάμο φέυγω διακοπές έσκασε στα γέλια και μου ΄'εδωσε τις ακόλουθες οδηγίες . Δεν πίνω νερό απο εκεί παρά μόνο εμφιαλωμένο -κάνω μπάνιο στη θάλασσα εφόσον απο εκεί τα νερά είναι καθαρά αλλά όχι απο της 12-4 να αποφεύγω τον ήλιο να φοράω καπέλο να πίνω π[ολλά υγρά και παίρνω τα ultrogestan είναι κάτι χαπάκια η κολπικά υπόθετα η ίδια συσκευασία εγω τα έπινα και αυτά είναι για τις συσπάσεις της μήτρας έπρεπε να πίνω 2 την ημέρα . Απο τη Σάμο μιλαγάμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο οποιαδήποτε μαλακία μου ερχόταν τηξν ρώταγα -επίσης ένα σημαντικό όταν θέλεις να πας τουαλέτα για κακακια δεν πρέπει να σφίγγεσαι είναι σοβαρό αυτό.Άσχετο απο τη Σάμο πήραμε το καραβάκι και πήγαμε Τουρκία εκεί είχα μια αδιαθεσία με είχε πειράξει στη Σάμο στο νερό είχα κάνει μια βλακεία και ειχα πιεί απο μια πηγή και είχα πάθει γαστρεντερίτιδα αλλά να είναι καλά εκεί την Τουρκία μου έδωσαν και ήπια ένα τσαί και συνήρθα .
Το σημαντικό είναι να μην αλλάξεις τις συνήθειες σου σίγουρα θα βάλεις κάποια νέα στοιχέια και θα προσαρμοστείς σε αυτά αλλά να θυμάσαι έγκυος είσαι όχι άρρωστη
kala pou mou to eipes gia thn toualeta gt egw otan paw sfiggome gt me pianei syxna diskiliotita euxaristw mama bana k giagia tou sporouli mou xaxa axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 anna mou k sena s euxaristw..brika giatro stin monada tin gunaikologiki sto tzaneio tha paw stin epomeni episkepsi na doume an einai kala ta pragamata mas sustise enas filos tou k einai giatros k autos k mas eipe oti tha mas proseksei kala einai poli kalos dn kserw onoma o antras mou to exei.....sas filw polu k sas agapw aurio tha sas pw nea tha paw stin gunaikologo prwi prwi

MAGDALINI

MAGDALINI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΑΧ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!! ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΩΣ ΧΑΡΗΚΑ!
ΙΣΩΣ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!!!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAGDALINI έγραψε:ΑΧ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!! ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΩΣ ΧΑΡΗΚΑ!
ΙΣΩΣ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!!!!!
euxaristw magdalini mou gia tis euxes sou k esy oti epithymeissssssss axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994 axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 215994

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με το καλό!!!!!!! πολύ χάρικα για σένα μόλις μου το είπες...ευχόμαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με το καλο!!!! Μπραβοο!!!!

bluerose

bluerose
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλό κοπέλα μου μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Να περάσεις 9 φανταστικούς μήνες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου!!!! Συγχαρητήρια!!!

axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tha pethano apo xara k makari na mn xirome tzampaaaa - Σελίδα 9 654316

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις