Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
549 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 549 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Πεμ Ιουλ 28, 2011 10:31 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η π΄ρωτη μας βόλτα ήταν την ημέρα που σαράντισε και μάλιστα βγήκανε νυχτερινη βολτα πήγαμε στην Ανανσταση μαζί με όλα τα δυναμιτάκια μια χαρά και την άλλη μέρα υη Κυριακή τυ πάσχα βάλαμε και την πιπίλα στο αρνί. 52 ημερών πήγαμε στα goody's με το νονό και έκτοτε το σπίτι δνε μας είδε .όταν κερδίσαμε με το ποδόσφαιρο το 2004 ξέρετε τη κάναμε ; τον πήραμε και πήγαμε Αθηνα ήταν τέλεια και σε καφετέρειες και παντού μαζί δνε κατάλαβα ότι είχα παιδί το διασλεδάζα πολυ

27βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Πεμ Ιουλ 28, 2011 2:16 pm

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xara έγραψε:
mariloy έγραψε:
daddycool έγραψε:Κάποια στιγμή πρέπει να το ξεπεράσουμε αυτό με τις 40 μέρες, έλεος πιά!Τον γιό μου τον βγάζαμε από τημν πρώτη βδομάδα έξω, Δεκέμβριο μήνα στην Δανία με -10 βαθμούς & και μάλιστα η γυναίκα μου τον άφηνε στο καρότσι να κοιμάται έξω,στον κήπο, με το σκυλί στα πόδια του καροτσιού, για μία ώρα κάθε μέρα.Έχει φτάσει τα 12 & δεν έχει αρωστήσει πότέ από ίωση η γρίππη.
Καλό και άγιο το έθιμο, αλλά καλύτερη η λογική και το αυτονόητο, ειδικά στο κλίμα της Ελλάδας Wink
ΟΙ 40 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΜΕΡΧΙ ΝΑ ΔΕΙ ΦΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΗ ΚΟΣΜΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΑΝΕ ΑΥΤΑ !

Εγω δηλαδη που θα γεννησω το τριτο μου παιδακι τον Οκτωβριο τι πρεπει να κανω??Που ο μεγαλος μου θα πηγαινει νηπιο, ο μικρος κολυμβητηριο κλπ...Θα πρεπει δηλαδη να χωσω τους τριγυρω μου για να μην βγαλω εξω το μωρο ΑΣΑΡΑΝΤΙΣΤΟ???θελω δε θελω, θα παρω ενα ωραιοτατο σλινγκ κ θα με ακολουθαει παντου!!
Το οτι το λεγανε οι γιαγιαδες δε μου λεει κατι, γιατι ξερω γιαγιαδες που τα κρατανε μεσα μαζι με τις λεχωνες κ με ολα τα υπολοιπα χαριτωμενα(οχι βραδυ ρουχα, οχι βραδυ επισκεψεις) αλλα στο αυτοκινητο και στο μηχανακι....αγκαλια,και οταν χρονισουν τα πλακωνουν στις σοκολατες και στη ζαχαρη!!!
ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΤΕ Ο.Κ. ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΓΩ ΣΑΝ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΟΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΥΤΥΧΟΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ

28βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Πεμ Ιουλ 28, 2011 2:19 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω κορίτσια δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσω μέσα η ακόμα καινα καθόμουν πάντα είχα παρέα 8 ημερών και είχαμ εβάλει τσίτα το ράδιο και ο Σταυρος κοιμόταν . Δόξα το Θεο είναι 7μιση χρονών και είναι μια χαρά

29βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Πεμ Ιουλ 28, 2011 11:06 pm

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντα υποστήριζα τις γυναίκες που ήθελαν να βγούν έξω πρίν 40ντίσουν. Τις έλεγα πώς καλύτερα είναι να κάνουν όπως νιώθουν αυτές καλύτερα και για το καλό της δικής τους ψυχολογίας και κατα συνέπεια για το καλό του παιδιού τους.
Τον δικό μου 40σμό όμως πραγματικά τον χρειαζόμουν μέσα. Ούτε στα τηλέφωνα δεν είχα διάθεση να μιλήσω.Σχεδόν έκοψα κάθε επαφή, ούτε καν ιντερνετ πολυ πολύ.Δεν ήμουν σε θέση για πολλά πολλά! Αρχισε να έρχεται και η μάνα μου καθημερινά εδώ και έπρεπε να συνηθίσω πολλά πράγματα! Πέρα από τις υποχρεώσεις και τις ανασφάλειες που αντιμετωπίζεις ώς νέα μαμά!
Μετά από αυτές τις μέρες όμως νιώθω πολύ καλύτερα! Μέχρι και στην φωνή μου το καταλαβαίνω, στον τόνο και στον τρόπο που μιλάω.
Εχθές βγήκαμε για 4η φορά και πραγματικά ήταν πολύ πιο ευχάριστα. Πριν πάμε στον γιατρό μου πηγαμε στα κουκου να αλλάξουμε κάτι δώρα, κάναμε μία βόλτα στην παραλία και ένιωσα πολύ καλά! Οποτε άρχιζε να κλάιει η μικρή της έδινα την πιπίλα και ξεχνιόταν, αν και δεν είναι το αγαπημένο της χόμπι. Τη θήλασα και λίγο στο αμάξι και στο ιατρείο και μόλις γυρίσαμε το βράδυ σπίτι 2300 η ώρα φάγανε και ευχαριστηθηκαν.
Άλλοι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να νιώσουν ασφάλεια άλλοι λιγότερο.
Στο εξωτερικό είναι αλλιώς τα πράγματα, έχουν και πιο ζεστά ρούχα! Αλήθεια άλλες ίνες στα ρούχα τους βρε παιδι΄μου , από Γερμανί το ξέρω! Και τα μαγαζιά τους , τα εμπορικά τους έχουν πολύ καλύτερες μονώσεις! Δε νιώθεις ότι έξω έχει μείον!
φιλιά σε όλους και καλές βολτες !!!
Είχα ξεχάσει βέβαια ότι είναι καλοκαίρι κι ότι ΌΟΟλος ο κόσμος είναι έξω! Απο δω και μπρός ελπίζω να το χαρούμε κι εμέις !!
Cool

30βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Πεμ Ιουλ 28, 2011 11:22 pm

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με το που βγηκα απο το νοσοκομειο και γυρισα σπιτι μας περιμεναν οι γιαγαδες , ο παππους , η αδερφη μου και η αδερφη του αντρα μου!! Μετα απο 3 μερες καθε μερα ολο και καποιος ερχοταν σπιτι ...Συνηθως τα απογευματα και καθοντουσαν μεχρι το βραδυ..Το βραδυ επλενα τα ρουχα του μωρου γιατι τοτε με βολευε..Στις 10 μερες βγηκα εκτος σπιτιου γιατι ειχα δουλειες να κανω στις 20 μερες πηρα και το μωρο μαζι !!! Στις 40 μερες βεβαια πηραμε και ευχουλα!! Αλλα αυτα ειναι βλακειες το μωρο μπορει να βγει εξω απο το σπιτι ακομη και την πρωτη μερα !! Στην Αμερικη γεννανε το πρωι και την αλλη μερα το πρωι περνουν εξιτιριο!!!

Επισης τσαντηστηκα οταν πηγα στην εκκλησια για τον σαραντισμο και μου λεει ο παππας οτι εχετε ευχαριστηση για 5 λεπτα θελουν και λεφτα ετσι χανουν τον κοσμο απο την εκκλησια για οτι τους χρειαστεις θελουν και λεφτα ..Ημαρτον

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

31βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Παρ Ιουλ 29, 2011 2:49 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lidiaki έγραψε:Με το που βγηκα απο το νοσοκομειο και γυρισα σπιτι μας περιμεναν οι γιαγαδες , ο παππους , η αδερφη μου και η αδερφη του αντρα μου!! Μετα απο 3 μερες καθε μερα ολο και καποιος ερχοταν σπιτι ...Συνηθως τα απογευματα και καθοντουσαν μεχρι το βραδυ..Το βραδυ επλενα τα ρουχα του μωρου γιατι τοτε με βολευε..Στις 10 μερες βγηκα εκτος σπιτιου γιατι ειχα δουλειες να κανω στις 20 μερες πηρα και το μωρο μαζι !!! Στις 40 μερες βεβαια πηραμε και ευχουλα!! Αλλα αυτα ειναι βλακειες το μωρο μπορει να βγει εξω απο το σπιτι ακομη και την πρωτη μερα !! Στην Αμερικη γεννανε το πρωι και την αλλη μερα το πρωι περνουν εξιτιριο!!!

Επισης τσαντηστηκα οταν πηγα στην εκκλησια για τον σαραντισμο και μου λεει ο παππας οτι εχετε ευχαριστηση για 5 λεπτα θελουν και λεφτα ετσι χανουν τον κοσμο απο την εκκλησια για οτι τους χρειαστεις θελουν και λεφτα ..Ημαρτον
ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΣΑΣ !! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ !!! Rolling Eyes

32βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Παρ Ιουλ 29, 2011 3:12 am

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariloy έγραψε:
lidiaki έγραψε:Με το που βγηκα απο το νοσοκομειο και γυρισα σπιτι μας περιμεναν οι γιαγαδες , ο παππους , η αδερφη μου και η αδερφη του αντρα μου!! Μετα απο 3 μερες καθε μερα ολο και καποιος ερχοταν σπιτι ...Συνηθως τα απογευματα και καθοντουσαν μεχρι το βραδυ..Το βραδυ επλενα τα ρουχα του μωρου γιατι τοτε με βολευε..Στις 10 μερες βγηκα εκτος σπιτιου γιατι ειχα δουλειες να κανω στις 20 μερες πηρα και το μωρο μαζι !!! Στις 40 μερες βεβαια πηραμε και ευχουλα!! Αλλα αυτα ειναι βλακειες το μωρο μπορει να βγει εξω απο το σπιτι ακομη και την πρωτη μερα !! Στην Αμερικη γεννανε το πρωι και την αλλη μερα το πρωι περνουν εξιτιριο!!!

Επισης τσαντηστηκα οταν πηγα στην εκκλησια για τον σαραντισμο και μου λεει ο παππας οτι εχετε ευχαριστηση για 5 λεπτα θελουν και λεφτα ετσι χανουν τον κοσμο απο την εκκλησια για οτι τους χρειαστεις θελουν και λεφτα ..Ημαρτον
ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΣΑΣ !! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ !!! Rolling Eyes

Κι ομως ετσι ειναι , μου το εχουν πει κι αλλες μανουλες οτι τους εχουν ζητησει λεφτα , σα δε ντρεπονται !!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

33βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Σαβ Ιουλ 30, 2011 7:59 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμείς δε δώσαμε λεφτά αλλά είχε ήδη πάρει 20 Ευρώ όταν την τέταρτη μέρα είχε έρθει στο σπίτι για την ευχή της γέννας και των νεογέννητων.! Δεν τα ζήτησε, έκανε να φύγει και τον σταμάτησε ο άντρας μου. Μετά βέβαια το ξανασκέφτηκε και έιπαμε πως πολλά του δώσαμε!1
Δε βαριέσαι χαλάλι!

34βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Σαβ Ιουλ 30, 2011 10:21 am

mihantroula

mihantroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το θέμα του σαραντισμού το λέει η εκκλησία και όχι οι παιδίατροι.Ο παιδίατρος λέει και από την πρώτη μέρα.( με τις απαραίτητες προφυλάξεις ενοείται....οχι κοσμο,παιδάκια και λοιπά.....)

35βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Κυρ Ιουλ 31, 2011 4:08 am

????????


Επισκέπτης
Τα της εκκλησιας ειναι λιγο ακραια... Να μη βγεις βραδυ, να μην απλωσεις βραδυ κτλ !! Ελεος!!!! Νεοι ανθρωποι ειμαστε, δε γινεται να σκεφτομαστε ετσι!!!
Για το μονο λογο που δεχομαι τις 40 μερες, αν ειναι χειμωνας, μονο για να μην ερθει κοσμος σπιτι και κολλησει καμια ιωση το μωρο. Γιατι μπορει καποιος να μην ειναι ''αρρωστος'' αλλα να εχει καποιο μικροβιο πανω του που να κολλησει το μωρακι. Εκτος αυτου, πολλοι μα παρα πολλοι ειναι και αναισθητοι και ακομα και με πυρετο πανε επισκεψη στα μωρα την αλλη μερα.... Το εχω δει απειρες φορες σε φιλους/συγγενεις και ειλικρινα με τρομαζει ,γιατι γενναω Δεκεμβρη...
Αλλα να βγαλεις μια βολτα το παιδακι μεσα στο καλοκαιρι, νομιζω οτι επιβαλλεται... Ακομα και τον χειμωνα,σε ανοιχτο χωρο... Νομιζω μονο καλο κανει. Οταν ο αδερφος μου ηταν μωρο ειχε αρρωστησει και ηταν χειμωνας... Δεν επεφτε ο πυρετος.Λεει λοιπον ο παιδιατρος στη μανα μου ''ντυσε το και βγαλε το εξω μια βολτα να παρει αερα''. Ε,την αλλη μερα ηταν περδικι το παιδι!!!! Τη ζημια την κανουν οι ιωσεις,τα κλειστα παραθυρα στο σπιτι,οχι οι βολτες!!

Να ρωτησω κατι ασχετο που το ειχα παντα απορια;;; Οταν πατε τα μικρα στην εκκλησια για ''ευχη'' τους δινουν να πιουν θεια Κοινωνια ή απλα διαβαζουν κατι;;;;

36βρεφάκια και βόλτες;; - Σελίδα 2 Empty Απ: βρεφάκια και βόλτες;; Κυρ Ιουλ 31, 2011 4:34 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:

Να ρωτησω κατι ασχετο που το ειχα παντα απορια;;; Οταν πατε τα μικρα στην εκκλησια για ''ευχη'' τους δινουν να πιουν θεια Κοινωνια ή απλα διαβαζουν κατι;;;;

Οχι απλα το διαβαζει ο παπας - το παει κ μεσα στο ιερο μια γυρα και τελειωσε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις