Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
106 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 106 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

aggelina25

aggelina25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
apo kalous tropous tpt e?asta mallon prepei na mileish poly sovara sto gio tis h filh soy.ti kopeles einai aytes den ftanei pou einai mesa sto spiti toys kanei k oti thelei.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:
giouli73 έγραψε:Κοίταξε αφού στην ουσία δεν έχει οικογένεια δεν μπορώ να της ρίξω πολλές ευθύνες. Σιγά σιγά θα προσαρμοστεί κι αυτή στο τι σημαίνει οικογένεια. Επίσης το ότι τρώει τόσο πολύ δεν την κατηγορώ άμα πεινάει η κοπέλα. Ούτε να τρώει κρυφά γαριδάκια κλπ. Μπορεί να το κάνει για να μην δώσει στα παιδιά που είναι μικρά. Εμένα αυτά που θα με ενοχλούσαν πιστεύω στη φίλη του γιου μου αν έμενε σπίτι θα ήταν.... Να παρατάει τα βρακιά της από δω κι από κει, να βγαίνει όπως λες με την πετσέτα από το μπάνιο, να τρώει και να μην έχει πλύνει ποτέ ένα πιάτο κάτι τέτοια. Αλλά κι αυτά μωρέ αν μιλήσει ήρεμα με τον γιο της θα τα βρούνε πιστεύω. Αφού είναι και σκ κι όχι καθημερινά. Εξάλλου αν κατάλαβα καλά όταν την γνωρίζεις είπες δεν σου δίνει τέτοια εντύπωση.
ναι και εμένα η φίλη μου δεν είναι ότι δε τη θέλει τουλάχιστον αρχικά μου έλεγε μια γυναίκα του πέφτει ας είναια υτη αλλα΄την ενοχλέι η συμπεριφορά πρέπει να μάθει τρόπους και εγω της είπα να την πιάσει με το καλό

Συμφωνώ. Μάλλον τα κάνει όλα αυτά γιατί δεν είχε ποτέ καθοδήγηση από την οικογένειά της. Μπορεί να αντιδράσει καλά το κοριτσάκι και να μην υπάρξει κανένα πρόβλημα.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα και από μένα!

Είμαι καινούριο μέλος και πραγματικά με έχουν βοηθήσει πολλά από αυτά που διαβάζω στο συγκεκριμένο forum!

Όσο για το συγκεκριμένο θέμα η άποψή μου είναι πως αν ήμουν στη θέση της κοπελιάς θα ήθελα μια ειλικρινή συζήτηση από την πεθερά μου ή την μέλλουσα πεθερά μου σε αυτή την περίπτωση. Η πολιτισμένη συζήτηση νομίζω πως λύνει σχεδόν όλα τα προβλήματα. Πιστεύω πως αν όλες οι πεθερές μας έπιαναν και μας έλεγαν με όμορφο τρόπο τα παράπονά τους και δεν μας κουτσομπόλευαν απλά με τις φίλες τους ή με οποιονδήποτε άλλον όλα θα ήταν καλύτερα!

Δεν ξέρω αν συμφωνείτε με την άποψή μου, δεν ξέρω κάν αν η άποψή μου είναι σωστή, πάντως πιστεύω πως ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση, μιας και η φίλη σου λέει πως πρόκειται για ένα πονεμένο κορίτσι, ένας όμορφος διάλογος θα βοηθούσε πολύ. Και ίσως με αυτόν τον τρόπο να βρει και το κορίτσι αυτό την οικογένεια που της λείπει. Και αν φυσικά ο διάλογος λειτουργήσει, όλοι θα ωφεληθούν από τα αποτελέσματα! Και πρώτα από όλους ο γιος της φίλης σου!

titikos

titikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτο ακριβως ειχα πει κι εγω. ειλικρινια και διαλογος και ανοχη και απο τις δυο πλευρες για ολες τις περιπτωσεις.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα κορίτσια . Το ζευγάρι έχει πάει διακοπές η φίλη μου αποφάσισε να μιλήσει και στους 2 μαζί μετά την επιστροφή δεν θέλει να πιάσει μόνη της την κοπέλα αφενός κάποια πράγματα η δεν τα καταλαβαίνει η τα καταλαβαίνει και κάνει την χαζή .
Από την άλλη είναι άσχημο όπως και να το κάνουμε να σου ανοίγουν ένα σπίτι να σε δέχονται και εσύ να εκμεταλεύεσε την κατάσταση , κάποια στιγμή αναμενόμενο θα είναι να αντιδράσουν και να γυρίσει εις βάρος της η όλη η κατάσταση . Γιατί όπως και να το κάνουμε αν κοιμηθείς λέει με σταυρό το πρωι θα αλληθωρίσεις ...

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο! Θεωρώ πως το να μιλήσει και στους δύο μαζί είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει. Με αυτόν τον τρόπο δεν θα μπορεί και η κοπελιά να την κατηγορήσει στον γιο της ότι είπε ανυπόστατα πράγματα!

Πάντως ελπίζω όλα να πάνε καλά και να τους βγει σε καλό όλο αυτό!

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!θα σου πω εγω τι επαθε η ξαδερφη μου..καλη ωρα σπιτωσε ο γιος την γκομενα κ ολα καλα ωσπου μια μερα κατι ειπε η ξαδερφη μου οτι τις γιορτες θελει ο γιος της να φαει μαζι της..εεεεεεεεεε κ εγινε το σωσε!!!!!!!!τσατιστηκε αυτη κ δεν τον αφηνε να μιλησει στην μανα του κ του ελεγε αν της μιλησεις χωριζουμε...κ αυτος απαιτουσε απο την μανα του να της ζητησει συγνωμη...λοιπον απο αντιδραση κ μονο εκανε να μιλησει στην μανα του 1,5 χρονο........κ οταν πια η μανα του 1,5 χρονο τον παρακαλαγε κ αφου εριξε τα μουτρα της κ την καλοπιασε ξερετε τι εγινε??????????????ΤΟΝ ΠΟΥΛΑΡΕ!!!!!!!!!!(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΦΡΙΚΑΡΑ)γιατι απλα τον ειχε για σπασιμο κ οχι επειδη τον αγαπουσε...μετα βεβαια την κατηγορουσε καυτος αλλα ευτηχως ξεμπλεξε...μηπως ειναι η ιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξέρω αλλά εμένα το όλο σκηνικό θα με χάλαγε δεν είμαι συντηρητική το αντίθετο θα έλεγα αλλά τη στιγμή που υπάρχει και ένα κορίτσι μέσα στο σπίτι είναι 17 χρονών και βλέπει όλη αυτή την κατάσταση θα φέρει και αυτή το φίλο της στο σπίτι και τη το πε η μικρή της μάνας της . Ρε κορίτσια σε όποιες συνθήκες και να είσαι μεγαλωμένη κάποια στοιχειώδη πράγματα πρέπει να τα ξέρεις δεν μπορείς να κυκλοφορείς στο ξένο σπίτι έτσι ούτε να εκμεταλεύσε καταστάσεις .
Το χεινώνα η φίλη μου είχε την κόρη της στο νοσοκομείο και η άλλη δνε έφτοιαξε ένα φαγητό α τρώνε ο φίλος της και ο πατέρας του το μικρό παιδάκι και αυτή και να παίρνουν και στο νοσοκομείο δεν μπορούσε να αφιερώσει 1 ώρα να διαβάσει το παιδάκι να μην γυρίζει η φίλη μου απο το νοσοκομείο μια φορά βασίστηκε σε αυτή και ήταν απών όταν είδε ότι έλειπε η φίλη μου απο το σπίτι καιδ νεείχε έτοιμο φαι πήγε σπίτι

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εδώ δεν μπορεί να φροντίσει τον εαυτο της και να πλύνει το μαγιώ της... Ξέρει να μαγειρεύει; Εγώ αμφιβάλλω πάντως. Γενικά μου φαίνεται πως είναι ακόμα πολύ ανώριμη και φέρεται σαν παιδί και δεν νομίζω να είναι έτοιμη να αναλάβει ευθύνες. Το καλύτερο είναι η συζήτηση όταν γυρίσουν από τις διακοπές.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια χαρά ξέρει μαράκι και είναι καικαλή μαγειρισσα απλά είναι τεμπέλα

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ κοριτσια αχ κοριτσια κ η δικια μας μεγαλωσε με μια μαν κ μια οικογενεια διαλυμενη κ νομιζαμε οτι μωρε το καημενουλη ας την αγκαλιασουμε να μαθει κ αυτη μεσα στην οικεγενια....μπουρδες..τελικα να μην σου πω οτι ζηλευε κιολας που αυτος που υποτιθετε οτι αγαπουσε ειχα μια καλη οικογενεια κ μια πολυ καλη σχεση με την μαμα του!τωρα ξερω οτι εχει αλλη σχεση κ αναρωτιεμε πια μανουλα θα κλαιει παλι!κ για μενα η φιλη σου κακως θα πιασει αυτην...το να την υπολογιζουν πρεπει να το μαθει πρωτα στον γιο της κ μετα στη ξενη κοπελα...ο γιος της δεν βλεπει οτι η μανα του εχει γινει δουλαρα κ δεν την βοηθανε εαν δεν σκεφτει αυτος την μανα του τι περιμενου με τοτε να την κσεφτει η κοπελα που δεν της γινετε κ τιποτα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις