Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 5:49 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
υ.γ. εδω που τα λεμε δεν ειναι ασχημο και το τζονι (απο τον τζονι ντεπ καλε, που ειναι η λατρεια μου!!! χαχαχαχαχα!! σκεψου το.... Laughing Laughing Wink )

απ'το στομα μου το πηρεεεεες!!! Very Happy Very Happy

27Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 5:52 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
υ.γ. εδω που τα λεμε δεν ειναι ασχημο και το τζονι (απο τον τζονι ντεπ καλε, που ειναι η λατρεια μου!!! χαχαχαχαχα!! σκεψου το.... Laughing Laughing Wink )

απ'το στομα μου το πηρεεεεες!!! Very Happy Very Happy


ε αμα ειναι να πιασουμε τα ξενα φωναζε τον και χουαν!!!...μια χαρα ειναι...

τωρα για το γιαννης ειναι οντως συνηθισμενο...αλλα απο την αλλη το ονομα το συνδιαζεις και με προσωπα..οποτε μετα απο λιγο καιρο μολις ακους γιαννης η ιωαννης θα ειναι μονο ο μπεμπης σου.

28Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 5:54 am

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αληθεια ειναι οτι το Γιαννης μου "καθεται" πιο καλα! οχι οτι το Ιωαννης δεν ειναι ωραιο ισα ισα αλλα μου ακουγεται πολυ σοβαρο ... τωρα αν σου αρεσει Μανουλα να το κανεις .... εσυ αποφασιζεις!!! Smile))

29Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 6:00 am

don N

don N
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για αρχή είναι ωραίο το Ιωάννης όπως εμείς φωνάζουμε το δικό μας Κωνσταντίνο . τώρα όταν μεγαλώσει- αν και ο πατέρας του δε θέλει- νομίζω ότι θα κοπεί σε Κώστας όποτε μην αγχώνεστε απολαύστε το τώρα γιατί μετά ο Ιωάννης θα γίνει Γιάννης , Τζόν κλπ κλπ .
Παράδειγμα:
την κουνιάδα μου απο Ελένη οι συμφοιτητές και το παρεάκι της τη "βάφτισαν ξανά" Λένα. όσο και να μη μου αρέσει το Λένα , για εμένα θα είναι πάντα η Ελένη για τη παρέα της θα είναι η Λένα.

30Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 6:24 am

tzenaki

tzenaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το Ιωαννης ειναι ωραιο... αλλα πιο χαριτωμενο πιστευω οτι ισως να ειναι το Γιαννης...

οταν θα ειναι μωρουλι ακομη και θα
του μιλας ισως να βολευει περισσοτερο


Γιαννακη μουυυυυυ
ζουζουνι μουυυυ

ενω

Ιωαννη μουυυυυ
φατσουλα μουυυ


ετσι το φανταζομαι εγω... scratch

31Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 8:25 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τον φωναζω ιωαννη. μονο εγω ομως!!!
πως τον λενε?Ιωαννη!
γεια σου ρε γιαννακη!!!!
ακομη και ο ιερεας γιαννη τον φωναξε!!!!κι εμενα μου αρεσει τοσο πολυ το ιωαννης!!!!

32Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 12:31 pm

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω θα πω Ιωαννης!!!
Ειναι τελειο ονομα και μου αρεσει παρα πολυ!!!!

33Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 12:35 pm

aggelina25

aggelina25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iwannh einai poly wraio onoma arxontiko k o giannhs yparxei se kafe oikogeneia,egw exw kores k den hthela me tpt apla onomata mono tin 2 korh tin evgala maria logo tis petheras mou alla einai toso ma toso koino opou na peis maria 100 tha girisoun

34Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 12:40 pm

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Moυ αρεσει το 'Γιάννος'

35Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 11:19 pm

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εμένα το Ιωάννης μου αρέσει περισσότερο Wink

36Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Δευ Αυγ 01, 2011 11:22 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΑΓΚΩΤΟ.... ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΩ ΙΩΑΝΝΑ. ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΓΙΑΝΝΑ. ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ'ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΙΩΑΝΝΑ ΟΧΙ Η ΓΙΑΝΝΑ' Very Happy

37Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 12:35 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωαννης και εγω!
Μια κοπελα εδω στην γειτονια εχει γιο Ιωαννη και πολυ μου αρεσει να το ακουω. Την ξαδερφη μου που εχδει ατυο το ονομα την φωναζουμε Ιωαννα το Γιαννα με χαλαει πολυ.
Βεβαια αν προσεξετε πρακτικα μπορει αν μη μας βγαινει για λογους χασμοδιας, δηλαδη απο φωνηεν πας παλι σε φωνηεν "Τι σου ειπα Ιωαννη?" οποτε ανοιγουμε πολυ το στομα μας και δεν μας βγαινει. Χαχαχχαχαχα και αφου παλι εκανα μαθημα (χουι ειναι αυτο δεν φευγει σορρυ) αποχωρω Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 4872

38Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 1:11 am

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ ψηφίζω μακράν Ιωάννης και που ξέρεις, μπορεί να σου φέρει νύφη Ιταλίδα και να τον φωνάζετε κάποτε Giovanni, που μ' αρέσει κι όλας Razz
Βέβαια, με το ίδιο σκεπτικό και Γιάννης να τον βγάλεις, μπορεί να γνωρίσει καμία Αγγλίδα και να στον φωνάζει John.
Αλλά εκτός του ότι το πρώτο ηχεί καλύτερα, είναι και πιο... εκλεπτυσμένο βρε παιδί μου, πάει και πακέτο με νύφη που μας ταιριάζει πιο πολύ... μεσογειακό το ταμπεραμέντο! Wink

Όπως και να' χει, έκανα για λογαριασμό σου το τεστ και σου παραδίδω τα αποτελέσματα.
To -Etoileόπουλος- είναι το επίθετο του Razz

Εσύ αποφασίζεις... Razz

ΙΩΑΝΝΗΣ
1.Ιωαννάκη μου, έλα να καθίσουμε στο τραπέζι! Οι ψαρομπουκίτσες που σου αρέσουν είναι έτοιμες και σε περιμένουν!
2.Χάρηκα πολύ για τη γνωριμία. Λέγομαι Ιωάννης Etoileόπουλος.
3.Ιωαννάκη! Ιωαννάκη! Σε φωνάζω τόση ώρα, δεν με ακούς;
4.Koιμήσου αγγελούδι μου, κοιμήσου Ιωαννάκη μου και μια νεραϊδούλα θα έρθει στα όνειρά σου να σου χαρίσει ένα αστεράκι.
5.Ιωαννάκη, διάβασε τα μαθήματά σου, έχεις διαγώνισμα το πρωί!
6.Είμαι στο σπίτι του Ιωάννη
7.Δώσε ένα φιλάκι στη θεία, Ιωαννάκη!
8.Ιωαννάκη, μάζεψε τα παιχνίδια σου! Δε θα το πω δεύτερη φορά!
9.Ο Ιωάννης είναι πολύ καλός σε όλα τα σπορ μα περισσότερο απ’ όλα του αρέσει το κολύμπι.
10.Λυπάμαι αλλά ο Ιωάννης δεν είναι εδώ αυτή τη στιγμή. Θέλετε να κρατήσω κάποιο μήνυμα;
11.Και ο νικητής είναι ο Ιωάννης Etoileόπουλος!
12.Μαμά! Ο Ιωάννης τρώει το γλυκό μου!
13.Καλέσατε το γραφείο του Ιωάννη Etoileόπουλος. Ο κ. Ιωάννης Etoileόπουλος αυτή τη στιγμή απουσιάζει. Παρακαλώ, αφήστε το μήνυμά σας και θα σας καλέσει μόλις επιστρέψει.
14.Μη στεναχωριέσαι! Δεν είναι και η συντέλεια του κόσμου, Ιωαννάκη μου! Την επόμενη φορά, θα τα καταφέρεις καλύτερα!
15.Ιωαννάκη μου, σε αγαπώ πολύ πολύ!
16.Α, εδώ ήσουν, βρε Ιωαννάκη! Έφαγα τον κόσμο για να σε βρω!
17.Μίλησα στο Ιωαννάκη σήμερα το απόγευμα.
18.Στο Ιωαννάκη αρέσουν πάρα πολύ οι φράουλες και το καλοκαίρι.
19.Χρόνια πολλά, Ιωαννάκη! Να σε χαιρόμαστε και να έχεις πάντα μια ζωή χαρούμενη και φωτεινή σαν παραμύθι!


*****************
ΓΙΑΝΝΗΣ
1.Γιαννάκης μου, έλα να καθίσουμε στο τραπέζι! Οι ψαρομπουκίτσες που σου αρέσουν είναι έτοιμες και σε περιμένουν!
2.Χάρηκα πολύ για τη γνωριμία. Λέγομαι Γιάννης Etoileόπουλος.
3.Γιαννάκης! Γιαννάκης! Σε φωνάζω τόση ώρα, δεν με ακούς;
4.Koιμήσου αγγελούδι μου, κοιμήσου Γιαννάκης μου και μια νεραϊδούλα θα έρθει στα όνειρά σου να σου χαρίσει ένα αστεράκι.
5.Γιαννάκης, διάβασε τα μαθήματά σου, έχεις διαγώνισμα το πρωί!
6.Είμαι στο σπίτι του Γιάννη
7.Δώσε ένα φιλάκι στη θεία, Γιαννάκης!
8.Γιαννάκης, μάζεψε τα παιχνίδια σου! Δε θα το πω δεύτερη φορά!
9.Ο Γιάννης είναι πολύ καλός σε όλα τα σπορ μα περισσότερο απ’ όλα του αρέσει το κολύμπι.
10.Λυπάμαι αλλά ο Γιάννης δεν είναι εδώ αυτή τη στιγμή. Θέλετε να κρατήσω κάποιο μήνυμα;
11.Και ο νικητής είναι ο Γιάννης Etoileόπουλος!
12.Μαμά! Ο Γιάννης τρώει το γλυκό μου!
13.Καλέσατε το γραφείο του Γιάννη Etoileόπουλος. Ο κ. Γιάννης Etoileόπουλος αυτή τη στιγμή απουσιάζει. Παρακαλώ, αφήστε το μήνυμά σας και θα σας καλέσει μόλις επιστρέψει.
14.Μη στεναχωριέσαι! Δεν είναι και η συντέλεια του κόσμου, Γιαννάκης μου! Την επόμενη φορά, θα τα καταφέρεις καλύτερα!
15.Γιαννάκης μου, σε αγαπώ πολύ πολύ!
16.Α, εδώ ήσουν, βρε Γιαννάκης! Έφαγα τον κόσμο για να σε βρω!
17.Μίλησα στο Γιαννάκης σήμερα το απόγευμα.
18.Στο Γιαννάκης αρέσουν πάρα πολύ οι φράουλες και το καλοκαίρι.
19.Χρόνια πολλά, Γιαννάκης! Να σε χαιρόμαστε και να έχεις πάντα μια ζωή χαρούμενη και φωτεινή σαν παραμύθι!


Κάνε το Τέστ: http://www.lovebaby.gr/component/babyname/?task=babyname_test

39Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 1:23 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΑΓΚΩΤΟ.... ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΩ ΙΩΑΝΝΑ. ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΓΙΑΝΝΑ. ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ'ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΙΩΑΝΝΑ ΟΧΙ Η ΓΙΑΝΝΑ' Very Happy



Razz Razz Razz έτσι απαντούσα κι εγώ και τώρα κανείς δε τολμά να με φωνάξει Γιάννα!!

40Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 1:55 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
NeNaKi_Gr έγραψε:Εγώ ψηφίζω μακράν Ιωάννης και που ξέρεις, μπορεί να σου φέρει νύφη Ιταλίδα και να τον φωνάζετε κάποτε Giovanni, που μ' αρέσει κι όλας Razz
Βέβαια, με το ίδιο σκεπτικό και Γιάννης να τον βγάλεις, μπορεί να γνωρίσει καμία Αγγλίδα και να στον φωνάζει John.
Αλλά εκτός του ότι το πρώτο ηχεί καλύτερα, είναι και πιο... εκλεπτυσμένο βρε παιδί μου, πάει και πακέτο με νύφη που μας ταιριάζει πιο πολύ... μεσογειακό το ταμπεραμέντο! Wink

Όπως και να' χει, έκανα για λογαριασμό σου το τεστ και σου παραδίδω τα αποτελέσματα.
To -Etoileόπουλος- είναι το επίθετο του Razz

Εσύ αποφασίζεις... Razz

ΙΩΑΝΝΗΣ
1.Ιωαννάκη μου, έλα να καθίσουμε στο τραπέζι! Οι ψαρομπουκίτσες που σου αρέσουν είναι έτοιμες και σε περιμένουν!
2.Χάρηκα πολύ για τη γνωριμία. Λέγομαι Ιωάννης Etoileόπουλος.
3.Ιωαννάκη! Ιωαννάκη! Σε φωνάζω τόση ώρα, δεν με ακούς;
4.Koιμήσου αγγελούδι μου, κοιμήσου Ιωαννάκη μου και μια νεραϊδούλα θα έρθει στα όνειρά σου να σου χαρίσει ένα αστεράκι.
5.Ιωαννάκη, διάβασε τα μαθήματά σου, έχεις διαγώνισμα το πρωί!
6.Είμαι στο σπίτι του Ιωάννη
7.Δώσε ένα φιλάκι στη θεία, Ιωαννάκη!
8.Ιωαννάκη, μάζεψε τα παιχνίδια σου! Δε θα το πω δεύτερη φορά!
9.Ο Ιωάννης είναι πολύ καλός σε όλα τα σπορ μα περισσότερο απ’ όλα του αρέσει το κολύμπι.
10.Λυπάμαι αλλά ο Ιωάννης δεν είναι εδώ αυτή τη στιγμή. Θέλετε να κρατήσω κάποιο μήνυμα;
11.Και ο νικητής είναι ο Ιωάννης Etoileόπουλος!
12.Μαμά! Ο Ιωάννης τρώει το γλυκό μου!
13.Καλέσατε το γραφείο του Ιωάννη Etoileόπουλος. Ο κ. Ιωάννης Etoileόπουλος αυτή τη στιγμή απουσιάζει. Παρακαλώ, αφήστε το μήνυμά σας και θα σας καλέσει μόλις επιστρέψει.
14.Μη στεναχωριέσαι! Δεν είναι και η συντέλεια του κόσμου, Ιωαννάκη μου! Την επόμενη φορά, θα τα καταφέρεις καλύτερα!
15.Ιωαννάκη μου, σε αγαπώ πολύ πολύ!
16.Α, εδώ ήσουν, βρε Ιωαννάκη! Έφαγα τον κόσμο για να σε βρω!
17.Μίλησα στο Ιωαννάκη σήμερα το απόγευμα.
18.Στο Ιωαννάκη αρέσουν πάρα πολύ οι φράουλες και το καλοκαίρι.
19.Χρόνια πολλά, Ιωαννάκη! Να σε χαιρόμαστε και να έχεις πάντα μια ζωή χαρούμενη και φωτεινή σαν παραμύθι!


*****************
ΓΙΑΝΝΗΣ
1.Γιαννάκης μου, έλα να καθίσουμε στο τραπέζι! Οι ψαρομπουκίτσες που σου αρέσουν είναι έτοιμες και σε περιμένουν!
2.Χάρηκα πολύ για τη γνωριμία. Λέγομαι Γιάννης Etoileόπουλος.
3.Γιαννάκης! Γιαννάκης! Σε φωνάζω τόση ώρα, δεν με ακούς;
4.Koιμήσου αγγελούδι μου, κοιμήσου Γιαννάκης μου και μια νεραϊδούλα θα έρθει στα όνειρά σου να σου χαρίσει ένα αστεράκι.
5.Γιαννάκης, διάβασε τα μαθήματά σου, έχεις διαγώνισμα το πρωί!
6.Είμαι στο σπίτι του Γιάννη
7.Δώσε ένα φιλάκι στη θεία, Γιαννάκης!
8.Γιαννάκης, μάζεψε τα παιχνίδια σου! Δε θα το πω δεύτερη φορά!
9.Ο Γιάννης είναι πολύ καλός σε όλα τα σπορ μα περισσότερο απ’ όλα του αρέσει το κολύμπι.
10.Λυπάμαι αλλά ο Γιάννης δεν είναι εδώ αυτή τη στιγμή. Θέλετε να κρατήσω κάποιο μήνυμα;
11.Και ο νικητής είναι ο Γιάννης Etoileόπουλος!
12.Μαμά! Ο Γιάννης τρώει το γλυκό μου!
13.Καλέσατε το γραφείο του Γιάννη Etoileόπουλος. Ο κ. Γιάννης Etoileόπουλος αυτή τη στιγμή απουσιάζει. Παρακαλώ, αφήστε το μήνυμά σας και θα σας καλέσει μόλις επιστρέψει.
14.Μη στεναχωριέσαι! Δεν είναι και η συντέλεια του κόσμου, Γιαννάκης μου! Την επόμενη φορά, θα τα καταφέρεις καλύτερα!
15.Γιαννάκης μου, σε αγαπώ πολύ πολύ!
16.Α, εδώ ήσουν, βρε Γιαννάκης! Έφαγα τον κόσμο για να σε βρω!
17.Μίλησα στο Γιαννάκης σήμερα το απόγευμα.
18.Στο Γιαννάκης αρέσουν πάρα πολύ οι φράουλες και το καλοκαίρι.
19.Χρόνια πολλά, Γιαννάκης! Να σε χαιρόμαστε και να έχεις πάντα μια ζωή χαρούμενη και φωτεινή σαν παραμύθι!


Κάνε το Τέστ: http://www.lovebaby.gr/component/babyname/?task=babyname_test


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΝΕΝΑΚΙ ΑΛΑΝΙΑΡΙΚΟ!!! Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 654316 Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 654316 I love you I love you

41Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 2:47 am

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εγώ, αν το επόμενο μπεμπάκι μου είναι αγοράκι, Ιωαννη θα το βαπτίσω...αλλά νομίζω θα το φωνάζω Γιάννη.
Είναι πιο ευκολο και πιο .... ευχρηστο!

Ασε που οταν σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να τον φωνάζω Ιωάννη μου ήρθε στο μυαλό η εφηβική ηλικία, τρεντυ αγοράκια, ζελέ στο μαλλί, γυαλί αλλά τομ κρουζ... πλησιάζει το γκομενάκι και της λέει: "Ιωάννης" ... Shocked δεν μου κολλάει με τίποτα!!!!!!!!!!!!!!

Ομως είναι θέμα καθαρά δικό σου και του άντρα σου!
Και να σου πω την αλήθεια, αν δεν του αρέσει στο μέλλον το αλλάζει μόνος του και δεν θα σε ρωτήσει κάν! Laughing

Πάρε ένα μικρό παραδειγμα: Η κουμπάρα μου ονομάζετε Αθηνά. Πολύ ωραίο όνομα! Όμως την φώναζαν Λιτσα (από το Αθηνουλίτσα) Shocked Δεν της άρεσε καθόλου και στο Λυκειο συστηνόταν σαν Αθηνά και της έμεινε.
Οι δικοί της βεβαια ακόμα Λιτσα την λένε αλλά οκ!

42Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 3:07 am

ioannasani

ioannasani
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΠΩΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑΝΝΑ-ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΝΝΑ ΙΩΑΝΝΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΧΑΧΑΧΑ Very Happy

43Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 3:23 am

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΝΕΝΑΚΙ ΑΛΑΝΙΑΡΙΚΟ!!! Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 654316 Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 654316 I love you I love you

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΡΕ ΚΛΕΙΩ... ΜΑΓΚΙΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΜΠΟΥΖΟΥΚΛΟΥ! ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ ΕΙΣΑΙ, ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑΑΑΑΑ... ΑΤΣΑΑΑ Razz

Να σε χαίρεται η πεθερά σου ρε Razz ... χαχαχαχαχαχαχα Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 417472

44Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 3:43 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
NeNaKi_Gr έγραψε:
blackrose έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΝΕΝΑΚΙ ΑΛΑΝΙΑΡΙΚΟ!!! Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 654316 Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 654316 I love you I love you

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΡΕ ΚΛΕΙΩ... ΜΑΓΚΙΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΜΠΟΥΖΟΥΚΛΟΥ! ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ ΕΙΣΑΙ, ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑΑΑΑΑ... ΑΤΣΑΑΑ Razz

Να σε χαίρεται η πεθερά σου ρε Razz ... χαχαχαχαχαχαχα Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 417472


Αρε Νενακι με τις ΠΟΣΤΑΡΕΣ ΣΟΥ που δεν παραλειπω να τις διαβαζω ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ!!!τα λες ωραια μωρη αλανιαρα και σε παω και σε φερνω και σε πηγαινοφερνω!!!χαχαχα!
χαχαχα! Αυτο με την πεθερα. . .αχ θα διαφωνησω σε κατι!στο τελος επρεπε να βαλεις και το εικονιδιο που βαραει το κεφαλι στο τοιχο!!! Θα το εβαζα αλλα απτο κινητο δν μου το βγαζει!

45Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 6:03 am

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:εγω θα ειμαι και παλι η πεζη στην υποθεση...το ονομα ιωαννης το εχω συνδεσει απο μικρη με το εξης περιστατικο:
εχει κερδισει ο μελισσανιδης το χρυσο μεταλιο και τον πλησιαζει ο δημοσιογραφος της ερτ για την καθιερωμενη συνεντευξη και του λεει "γιαννη μπλα μπλα μπλα" και λεει αυτος "οχι γιαννη,ιωαννη" με τοση χαριτωμενια....δε ξερω γιατι αλλα το ιωαννης απο τοτε μου θυμιζει κατι τετοιους χαριτωμενους... Wink

Χα χα!!! Τρομερό!
Έχεις απόλυτο δίκιο όμως.
Και εγώ Γιάννη θα τον πω τον πιτσιρίκο μου, παρότι αρχικά δεν μου άρεσε καθόλου. Σκέφτηκα πολλά υποκοριστικά, αλλά νομίζω οτι καλύτερα είναι να το αποδεχθώ και να τον φωνάζω Γιάννη...

46Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 6:14 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοίτα σημασία έχει τι σου αρέσει εσένα και του άντρα σου...οι υπόλοιποι περισσεύουν!!!
μόλις τον βαφτίσεις θα τους το ξεκόψεις από την αρχή και δεν θα σηκώνεις κουβέντα!!
και σε κάθε ευκαιρία θα τους το υπενθυμίζεις( π.χ. σε κάποια θεία που σας βλέπει τυχαία στο δρόμο)
λοιπόν θα σου πω τη δική μου ιστορία σαν παράδειγμα...
την κόρη μου τη βάφτισα Κωνσταντίνα,αλλά επειδή δεν τρελαινόμουν με το όνομα την έβγαλα έτσι με την προϋπόθεση να τη φωνάζω Νάντια.μόλις λοιπόν τη βάφτισα από την εκκλησία ακόμα άρχισα και έλεγα σε όλους ότι θα τη λέμε Νάντια.αρχίζει η πεθερά μια-δυο-τρεις να τη φωνάζει μια Νάντια και μια Κωνσταντίνα.της λέω εγώ Νάντια μόνο θα τη λέμε.άλλη μέρα μιλούσε στο τηλ με μια ξαδέλφη της και την ακούω να λέει "εδώ την έχουμε την Κωνσταντίνα".αυτό ήταν...φωνάζω εγώ "Νάντια τη λένε,άντε όλη την ώρα Κωνσταντίνα και Κωνσταντίνα..."
από τότε δεν την ξανακουσα.βέβαια καμμιά φορά μου πετάει μπηχτές για άλλα παιδάκια που τους αρέσει να τα φωνάζουν με το βαφτιστικό τους όνομα και όχι έτσι όπως θέλει να τα φωνάζει η μαμά τους αλλα δεν λέω τίποτα. θα της πετάξω όμως καμμιά φορά για το δικό της όνομα που δεν της αρέσει καθόλου και τη φωνάζουν με υποκοριστικό, να δούμε τι θα πει εκείνη...

47Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty http://forum.eimaimama.gr/t7135-topic Τρι Αυγ 02, 2011 6:26 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...
ΤΟ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΚΙΜΠΑΡΙΚΟ Κ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΤΣΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΤΕ ΙΩΑΝΝΗ???ΞΕΡΩ ΓΩ???ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΥ.ΒΕΒΑΙΑ Κ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΙΘΥΣΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.
ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΑ <ΒΑΣΙΛΙΚΗ> ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ <ΒΑΣΙΑ> Κ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ <ΒΑΣΙΑ>ΜΕΡΙΚΟΙ ΞΥΝΙΣΑΝ ΑΛΛΑ ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΟΥ.ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ....

48Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 6:35 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου αρεσει πολυ το ΙΩΑΝΝΗΣ αλλα θα προτιμουσα το ΓΙΑΝΝΗΣ τοσο απλο και ομορφο ονομα!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

49Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 7:48 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ.
ΤΟ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΟΦΙΣΤΙΚΕ.
Very Happy

50Ιωάννη ή Γιάννη;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιωάννη ή Γιάννη;;; Τρι Αυγ 02, 2011 11:47 am

????????


Επισκέπτης
titikos έγραψε:ακομα δεν τον ειδαμε... Γιαννη το βαφτισαμε!!!
Γιαννη ψηφιζω εγω..και που ειναι κοινο και χιλιοειπωμενο τι εγινε; σημασια εχει να ειναι καλα το παιδι. τιποτα αλλο

Εννοειται, να ειναι καλα πανω απ ολα. Συζητηση κανουμε, δε το εχω βαλει και αγχος... Πιο πολυ απο περιεργεια κανω το ''γκαλοπ'' και για να αρχισω σιγα σιγα να ζω το μωρο μου...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την etoile! στις Τρι Αυγ 02, 2011 11:58 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις