Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
117 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 117 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καρδια μου χρονια σου πολλα!!! Να εισαι παντα καλα και να χαμογελας!

EvaggeliaV

EvaggeliaV
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χρονια σου πολλα να τα εκατοστησεις και να εισαι παντα ευτυχισμενη...

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συνονοματη χρονια πολλα και καλα,παντα υγεια και με το καλο ενα παιδακι.. Very Happy Very Happy Very Happy

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι μου γλυκό ,πολύχρονη και πάντα ευτυχισμένη!!!!!
Σου εύχομαι ολόψυχα όλα σου τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα και να φουσκώσει γρήγορα η κοιλίτσα σου!!
Χαίρομαι ιδιαίτερα που η γνώμη που σχημάτισα για σένα αρχικά εξακολουθεί να είναι η ίδια.Είσαι μια πολύ γλυκιά και αξιόλογη κοπέλα.Επίσης...η ώρα η καλή!!!!!!!!!!!!!
Φιλάκια πολλά,σου στέλνω όλη μου την αγάπη!!!!!!!!!!
Χρόνια πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Που είσαι μαρή? Έκανες κανά πάρτυ κι έφυγαν με γυαλιά ηλίου? Κοιμάσαι? Έχασες κανά παπούτσι, κανά ποτήρι, κανά βρακί?

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giouli73 έγραψε:Που είσαι μαρή? Έκανες κανά πάρτυ κι έφυγαν με γυαλιά ηλίου? Κοιμάσαι? Έχασες κανά παπούτσι, κανά ποτήρι, κανά βρακί?

χαχαχαχα που είναι καλέ??

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρονια πολλά και απο εμενα!!!
υγεια πανω απο ολα και καθε τι που σε κανει ευτυχισμενη!!

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξέρω από που να αρχίσω, τι να πω και πως να σας απαντήσω...
Δεν ξέρω, μα το Θεό...
Έχω συγκινηθεί πραγματικά πολύ, τόσο με την πανέμορφη χειρονομία της Άννας, ενός απίθανου πραγματικά παιδιού, όσο στη συνέχεια και από όλες εσάς που μέ τις ευχές σας μέσα απ' την γλυκιά ψυχή σας, κάνατε αυτήν την πράξη της ακόμα πιο σπουδαία!
Θέλω να απαντήσω σε κάθε μια σας ξεχωριστά και δεν ξέρω το πως ή αν πρέπει να το κάνω, για να μην σας κουράσω παραπάνω και καταστρέψω έτσι και την αίγλη του θέματος που άνοιξε η καλή μου Άννα, για να κλείσετε έπειτα μέσα του και εσείς τις δικές σας ευχές!... Πραγματικά, κάτι παραπάνω απο πολύτιμες!

Ειλικρινά, έχω συγκινηθεί τόσο πολύ, που μάλλον θα αρχίσω να γράφω ότι να΄ ναι... ασυναρτησίες... κάτι το σύνηθες που παθαίνω όταν ταράζομαι ή συγκινούμε πολύ....!

Δεν ξέρω... θα γράψω αυτοσχέδια σήμερα και ότι βγει.
Έίναι τόοοοσα αυτά που θέλω να σας πω, σε όλες σας μαζί ανεξαιρέτως και στην καθεμιά σας ξεχωριστά... θα ήθελα τόσο πολύ να σας είχα τριγύρω μου αυτή τη στιγμή, για να σας εκφράσω προφορικά τα όσα με κάνατε και αισθάνομαι! Πόσο πιο εύκολο θα μου ήταν...

Αυτά τα ευχετήρια λόγια που για άλλους φαντάζουν τόσο απλά και τυπικά, να ξέρετε πως για μένα είναι μεγαλειώδεις, σπουδαία και ξεχωριστά... ένα τέλειο δώρο με την 'ουσία' του να βρίσκεται ατόφια στο περιεχόμενο και όχι στο φανταχτερό του αμπαλάζ...

Τα φετινά Χρόνια Πολλά που έλαβα απο όλες σας, θα τα θυμάμαι πάντα και να είστε σίγουρες γι’ αυτό... η Νένα ή το Νενάκι, όπως και να προτιμάτε να με φωνάζετε, δεν ξεχνάει ποτέ τις όμορφες ψυχές!
...Ανοίγει το μπαουλάκι του μυαλού της και βάζει μέσα όλες τις θετικές σκέψεις, πράξεις, λέξεις ανθρώπων που πέρασαν από τη ζωή της, είτε για να γίνουν κομμάτι της και να την στιγματίσουν ως οικογένεια και «φίλοι», είτε απλά για να αφήσουν όμορφα ίχνη πάνω της ως απλοί, γνωστοί περαστικοί, κρατώντας την συντροφιά για λίγο... Smile

....Κάποιες από εσάς και μαζί και αυτή η ψυχούλα, η μία και μόνη Αννούλα που πέρασε απο το μονοπάτι της μέχρις στιγμής ζωής μου, έχετε γίνει ήδη κομμάτι της... φιλαράκια μου, που κάθε μέρα σας έχω σε μια γωνίτσα της έννοιας μου και πάντα όταν δεν σας βλέπω μου λείπετε και αναρωτιέμαι που να βρίσκεστε, πως να περνάτε, άραγε με σκέφτεστε και σείς καθόλου...
...Και εσάς τις υπόλοιπες, που δεν έτυχε ακόμα να έρθουμε περισσότερο κοντά, που απλά οι δρόμοι μας συναντηθήκανε σε κάποιο σταυροδρόμι και μόνο η παρουσία σας, οι σκέψεις και οι ιδέες σας είναι αρκετές ώστε να αφήσουν το δικό τους αποτύπωμα πάνω στη ζωή μου, σας νιώθω ‘οικία’ πρόσωπα, γνώριμα πια... Είναι ακριβώς εκείνο το συναίσθημα όπως, όταν συναντάς σε μια ξένη πόλη κάποιον από τη δική σου γειτονιά που ίσως να μην έχει τύχει ούτε μια φορά να πείτε ο ένας του άλλου καλημέρα, παρά μόνο κλεφτές ματιές κάθε φορά που συναντιέστε στον κάδο σκουπιδιών και παρ' όλα αυτά είναι σαν... να μη σου είναι ξένος....να είναι μέσα στους άλλους ξένους ο ‘δικός’ σου άνθρωπος που τον νιώθεις και αυτόν «οικογένεια» σου!

Έχω φίλους στη ζωή μου, γνωστούς, συγγενείς και ανθρώπους που με θυμήθηκαν χθες και έκαναν το τηλέφωνο μου να μη σταματήσει να χτυπά, μα αυτό που ένιωσα όταν είδα τα δικά σας μηνύματα είχα να το νιώσω πάρα πολλά χρόνια και πραγματικά συγκινούμε τόσο που το σκέφτομαι.... μπορεί να μοιάζει υπερβολικό σε σας, μα υπάρχει λόγος που έχει τόσο ιδιαίτερη σημασία για μένα....

Πριν 10 χρόνια, κλείνοντας σε μια βαλίτσα όσα όνειρα κατάφερα να μαζέψω απο τα συντρίμμια μου, ανέβηκα στο πρωινό intercity των 8.00 απο Ξάνθη με προορισμό το λιμάνι του Πειραιά και με ένα τρεμάμενο παγωμένο χαμόγελο που έκρυβε καλά τα δόντια που έσφιγγα για να μην κλάψω, στάθηκα στο τζάμι της πόρτας και έστειλά ένα τελευταίο νεύμα στην μητέρα μου που στεκόταν στο σταθμό και με αγωνία έψαχνε ανάμεσα στα βαγόνια να με δει για μια τελευταία στιγμή.... «Μαμά, θα είμαι καλά.... θα σου τηλεφωνήσω!» της φώναξα και κρύφτηκα στην τουαλέτα.
Θυμάμαι έκλαψα με λυγμούς... λυπάμαι που έπρεπε να φύγω για χτίσω απο την αρχή τη ζωή μου, μια ζωή που την ρήμαξαν οι ακατάλληλοι και οι ανάξιοι μου, που γκρέμισαν τα όνειρά της οι ανίκανοι και αχάριστοι άνθρωποι.

Πρώτη φορά έφευγα τόσο μακριά απο το σπίτι και η μητέρα μου ήξερε απο την αρχή και καλύτερα απο τον καθένα πως δε θα γύριζα ξανά ποτέ πίσω... ήμουν τόσο ταλαιπωρημένη απο την ζωή μου σ' εκείνη την πόλη!

Έφτασα στον Πειραιά και από εκεί πήρα το πρώτο πλοίο για Ηράκλειο...
Ήταν 5 τα ξημερώματα και σε μια ώρα φτάναμε στον προορισμό μας...
Ξύπνησα και ανέβηκα στο κατάστρωμα...
Ήταν ερημιά, όλοι βρίσκονταν μέσα για τον ύπνο, δεν ακουγόταν ψυχή...
Κάθισα χάμω μπροστά στην πρύμνη του καραβιού, κρέμασα τα πόδια μου έξω απο το κάγκελο να αιωρούνται πάνω απο τη θάλασσα και έβαλα τα ακουστικά στα αυτιά μου και έναν σταθμό στο κινητό να παίζει...
Και ενώ αχνά άρχισαν να ξεπροβάλουν στον ορίζοντα τα φώτα της Κριτικής πρωτεύουσας, λες και Θεός μου έστελνε το δικό του κουράγιο για τη νέα μου αρχή... άρχισε να παίζει ένα τραγούδι που απο τότε έγινε το δικό μου «ιερό» τραγούδι και τις δύσκολες στιγμές ένας πιστός σύντροφος να μου θυμίζει πάντα στις δύσκολες στιγμές ότι... δεν πρέπει να ξεχνώ που ήμουν και που κατάφερα να με φτάσω... ότι θεωρούμε κάκιστο στη ζωή, στο χέρι μας είναι να το κάνουμε καλύτερο και να γίνουμε ευτυχισμένοι...
https://www.youtube.com/watch?v=HxWU4ZNjJro&feature=related

...Όταν πια έδεσε το καράβι στο λιμάνι και ετοιμαζόμουν να πάρω την βαλίτσα μου για να κατέβω τις κυλιόμενες σκάλες, κάποιος από το προσωπικό του πλοίου προσφέρθηκε να με βοηθήσει... «Είναι βαριά η βαλίτσα σου; Μπορείς;» με ρώτησε.
«Ναι είναι λίγο βαριά, αλλά θα τα καταφέρω...», του απάντησα.
«Την γέμισες με ρούχα ε?», μου αποκρίθηκε.
«Όχι... είναι τα όνειρα μου που την βαραίνουν τόσο πολύ...» του είπα και θυμάμαι ότι κούνησε με κατανόηση το κεφάλι.

Μακάρι στην ίδια βαλίτσα να μπορούσα να χωρέσω τους γονείς μου που μου έλειπαν ήδη, την γλυκιά μου γιαγιά που ανέφερε η Αννούλα, τους αγαπημένους μου παιδικούς φίλους, παλιούς συμμαθητές, τους ανθρώπους μιας ολόκληρης ζωής που άφησα πίσω, για να φτιάξω μια άλλη ζωή... από την αρχή, καινούρια!
Έχω να γιορτάσω τα γενέθλια μου, την γιορτή μου μαζί με τους ανθρώπους μου 10 ολόκληρα χρόνια και κάθε χρόνο παίρνω και ένα λιγότερο χρόνια πολλά.... μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται... έτσι λένε και δεν έχουν άδικο!
Δεν λέω, ο άντρας μου φροντίζει κάθε χρόνο και με το παραπάνω να μην αισθάνομαι το κενό... μου παίρνει τούρτα, με ξυπνάει το πρωί για να σβήσω το κεράκι, μου κάνει το τραπέζι... δεν είμαι αχάριστη και ξέρω πως στο μέλλον θα είναι ακόμα πιο όμορφα, όταν θα υπάρχουν και τα παιδάκια μας να τρέχουν πάνω μου και να με ξυπνάνε πνίγοντας με στα φιλιά Smile
Μα.... πάντα κάτι μου λείπει.... η αίσθηση των παλιών γενεθλίων μου βρίσκεται 800χλμ μακριά της Αθήνας.... Πάντα αυτή η μέρα, ήταν μια μέρα γιορτής για τους ανθρώπους μου, με τους ανθρώπους μου... ένα άρωμα περίεργο που απλωνόταν στον αέρα εκείνη τη μέρα και που πια σταμάτησα να βιώνω βίωνα, μέχρι τώρα.... μέχρι αυτό το μήνυμα στο φόρουμ!

Και εδώ είναι που θέλω να καταλήξω...
..Ότι, χωρίς να το καταλάβετε μου χαρίσατε μια στιγμή από εκείνο το υπέροχο συναίσθημα, σαν στιγμιαία ανάμνηση μου φέρατε εκείνη τη μυρουδιά και ένιωσα ακριβώς όπως τότε!
Γι’ αυτό και αισθάνομαι για όλες σας απέραντη ευγνωμοσύνη!
Σας ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για όλες τις ευχές που μου δώσατε και με την θετική αύρα που τις δώσατε, με όλη την αγάπη που μου στείλατε και με την απόλυτη συμπάθεια που μου εκφράσατε και χαίρομαι που οι δρόμοι της ζωής μας συναντήθηκαν κάπως κάποτε κάπου, έστω κι έτσι... μέσα απο μια διαδρομή του διαδικτύου, κατ’ εμέ τόσο αληθινή, όσο και μια στάση λεωφορείου στην καθημερινότητα της ζωής.

... Τελικά τις έγραψα και τις ασυναρτησίες μου ακριβώς όπως το προέβλεψα και για ακόμη μια φορά τα είπα πολλά, πάρα πολλά... το ξέρω Embarassed Embarassed Embarassed
Συγχωρέστε με και κάντε τα στραβά μάτια... λόγω της ημέρας Very Happy

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...
ΣΑΣ ΕΚΤΙΜΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...


Και επειδή, πολύ περισσότερο ΣΑΣ ΣΕΒΟΜΑΙ... θα ήθελα να προσπαθήσω να σας ευχαριστήσω με... όσο συντομότερα λόγια γίνεται Smile, την κάθε μια σας ξεχωριστά... αν τα καταφέρω Smile

Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εσύ να είσαι καλά που μπορείς να λες πολλά αλλά τόσο σημαντικά!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
NeNaKi_Gr έγραψε:Δεν ξέρω από που να αρχίσω, τι να πω και πως να σας απαντήσω...
Δεν ξέρω, μα το Θεό...
Έχω συγκινηθεί πραγματικά πολύ, τόσο με την πανέμορφη χειρονομία της Άννας, ενός απίθανου πραγματικά παιδιού, όσο στη συνέχεια και από όλες εσάς που μέ τις ευχές σας μέσα απ' την γλυκιά ψυχή σας, κάνατε αυτήν την πράξη της ακόμα πιο σπουδαία!
Θέλω να απαντήσω σε κάθε μια σας ξεχωριστά και δεν ξέρω το πως ή αν πρέπει να το κάνω, για να μην σας κουράσω παραπάνω και καταστρέψω έτσι και την αίγλη του θέματος που άνοιξε η καλή μου Άννα, για να κλείσετε έπειτα μέσα του και εσείς τις δικές σας ευχές!... Πραγματικά, κάτι παραπάνω απο πολύτιμες!

Ειλικρινά, έχω συγκινηθεί τόσο πολύ, που μάλλον θα αρχίσω να γράφω ότι να΄ ναι... ασυναρτησίες... κάτι το σύνηθες που παθαίνω όταν ταράζομαι ή συγκινούμε πολύ....!

Δεν ξέρω... θα γράψω αυτοσχέδια σήμερα και ότι βγει.
Έίναι τόοοοσα αυτά που θέλω να σας πω, σε όλες σας μαζί ανεξαιρέτως και στην καθεμιά σας ξεχωριστά... θα ήθελα τόσο πολύ να σας είχα τριγύρω μου αυτή τη στιγμή, για να σας εκφράσω προφορικά τα όσα με κάνατε και αισθάνομαι! Πόσο πιο εύκολο θα μου ήταν...

Αυτά τα ευχετήρια λόγια που για άλλους φαντάζουν τόσο απλά και τυπικά, να ξέρετε πως για μένα είναι μεγαλειώδεις, σπουδαία και ξεχωριστά... ένα τέλειο δώρο με την 'ουσία' του να βρίσκεται ατόφια στο περιεχόμενο και όχι στο φανταχτερό του αμπαλάζ...

Τα φετινά Χρόνια Πολλά που έλαβα απο όλες σας, θα τα θυμάμαι πάντα και να είστε σίγουρες γι’ αυτό... η Νένα ή το Νενάκι, όπως και να προτιμάτε να με φωνάζετε, δεν ξεχνάει ποτέ τις όμορφες ψυχές!
...Ανοίγει το μπαουλάκι του μυαλού της και βάζει μέσα όλες τις θετικές σκέψεις, πράξεις, λέξεις ανθρώπων που πέρασαν από τη ζωή της, είτε για να γίνουν κομμάτι της και να την στιγματίσουν ως οικογένεια και «φίλοι», είτε απλά για να αφήσουν όμορφα ίχνη πάνω της ως απλοί, γνωστοί περαστικοί, κρατώντας την συντροφιά για λίγο... Smile

....Κάποιες από εσάς και μαζί και αυτή η ψυχούλα, η μία και μόνη Αννούλα που πέρασε απο το μονοπάτι της μέχρις στιγμής ζωής μου, έχετε γίνει ήδη κομμάτι της... φιλαράκια μου, που κάθε μέρα σας έχω σε μια γωνίτσα της έννοιας μου και πάντα όταν δεν σας βλέπω μου λείπετε και αναρωτιέμαι που να βρίσκεστε, πως να περνάτε, άραγε με σκέφτεστε και σείς καθόλου...
...Και εσάς τις υπόλοιπες, που δεν έτυχε ακόμα να έρθουμε περισσότερο κοντά, που απλά οι δρόμοι μας συναντηθήκανε σε κάποιο σταυροδρόμι και μόνο η παρουσία σας, οι σκέψεις και οι ιδέες σας είναι αρκετές ώστε να αφήσουν το δικό τους αποτύπωμα πάνω στη ζωή μου, σας νιώθω ‘οικία’ πρόσωπα, γνώριμα πια... Είναι ακριβώς εκείνο το συναίσθημα όπως, όταν συναντάς σε μια ξένη πόλη κάποιον από τη δική σου γειτονιά που ίσως να μην έχει τύχει ούτε μια φορά να πείτε ο ένας του άλλου καλημέρα, παρά μόνο κλεφτές ματιές κάθε φορά που συναντιέστε στον κάδο σκουπιδιών και παρ' όλα αυτά είναι σαν... να μη σου είναι ξένος....να είναι μέσα στους άλλους ξένους ο ‘δικός’ σου άνθρωπος που τον νιώθεις και αυτόν «οικογένεια» σου!

Έχω φίλους στη ζωή μου, γνωστούς, συγγενείς και ανθρώπους που με θυμήθηκαν χθες και έκαναν το τηλέφωνο μου να μη σταματήσει να χτυπά, μα αυτό που ένιωσα όταν είδα τα δικά σας μηνύματα είχα να το νιώσω πάρα πολλά χρόνια και πραγματικά συγκινούμε τόσο που το σκέφτομαι.... μπορεί να μοιάζει υπερβολικό σε σας, μα υπάρχει λόγος που έχει τόσο ιδιαίτερη σημασία για μένα....

Πριν 10 χρόνια, κλείνοντας σε μια βαλίτσα όσα όνειρα κατάφερα να μαζέψω απο τα συντρίμμια μου, ανέβηκα στο πρωινό intercity των 8.00 απο Ξάνθη με προορισμό το λιμάνι του Πειραιά και με ένα τρεμάμενο παγωμένο χαμόγελο που έκρυβε καλά τα δόντια που έσφιγγα για να μην κλάψω, στάθηκα στο τζάμι της πόρτας και έστειλά ένα τελευταίο νεύμα στην μητέρα μου που στεκόταν στο σταθμό και με αγωνία έψαχνε ανάμεσα στα βαγόνια να με δει για μια τελευταία στιγμή.... «Μαμά, θα είμαι καλά.... θα σου τηλεφωνήσω!» της φώναξα και κρύφτηκα στην τουαλέτα.
Θυμάμαι έκλαψα με λυγμούς... λυπάμαι που έπρεπε να φύγω για χτίσω απο την αρχή τη ζωή μου, μια ζωή που την ρήμαξαν οι ακατάλληλοι και οι ανάξιοι μου, που γκρέμισαν τα όνειρά της οι ανίκανοι και αχάριστοι άνθρωποι.

Πρώτη φορά έφευγα τόσο μακριά απο το σπίτι και η μητέρα μου ήξερε απο την αρχή και καλύτερα απο τον καθένα πως δε θα γύριζα ξανά ποτέ πίσω... ήμουν τόσο ταλαιπωρημένη απο την ζωή μου σ' εκείνη την πόλη!

Έφτασα στον Πειραιά και από εκεί πήρα το πρώτο πλοίο για Ηράκλειο...
Ήταν 5 τα ξημερώματα και σε μια ώρα φτάναμε στον προορισμό μας...
Ξύπνησα και ανέβηκα στο κατάστρωμα...
Ήταν ερημιά, όλοι βρίσκονταν μέσα για τον ύπνο, δεν ακουγόταν ψυχή...
Κάθισα χάμω μπροστά στην πρύμνη του καραβιού, κρέμασα τα πόδια μου έξω απο το κάγκελο να αιωρούνται πάνω απο τη θάλασσα και έβαλα τα ακουστικά στα αυτιά μου και έναν σταθμό στο κινητό να παίζει...
Και ενώ αχνά άρχισαν να ξεπροβάλουν στον ορίζοντα τα φώτα της Κριτικής πρωτεύουσας, λες και Θεός μου έστελνε το δικό του κουράγιο για τη νέα μου αρχή... άρχισε να παίζει ένα τραγούδι που απο τότε έγινε το δικό μου «ιερό» τραγούδι και τις δύσκολες στιγμές ένας πιστός σύντροφος να μου θυμίζει πάντα στις δύσκολες στιγμές ότι... δεν πρέπει να ξεχνώ που ήμουν και που κατάφερα να με φτάσω... ότι θεωρούμε κάκιστο στη ζωή, στο χέρι μας είναι να το κάνουμε καλύτερο και να γίνουμε ευτυχισμένοι...
https://www.youtube.com/watch?v=HxWU4ZNjJro&feature=related

...Όταν πια έδεσε το καράβι στο λιμάνι και ετοιμαζόμουν να πάρω την βαλίτσα μου για να κατέβω τις κυλιόμενες σκάλες, κάποιος από το προσωπικό του πλοίου προσφέρθηκε να με βοηθήσει... «Είναι βαριά η βαλίτσα σου; Μπορείς;» με ρώτησε.
«Ναι είναι λίγο βαριά, αλλά θα τα καταφέρω...», του απάντησα.
«Την γέμισες με ρούχα ε?», μου αποκρίθηκε.
«Όχι... είναι τα όνειρα μου που την βαραίνουν τόσο πολύ...» του είπα και θυμάμαι ότι κούνησε με κατανόηση το κεφάλι.

Μακάρι στην ίδια βαλίτσα να μπορούσα να χωρέσω τους γονείς μου που μου έλειπαν ήδη, την γλυκιά μου γιαγιά που ανέφερε η Αννούλα, τους αγαπημένους μου παιδικούς φίλους, παλιούς συμμαθητές, τους ανθρώπους μιας ολόκληρης ζωής που άφησα πίσω, για να φτιάξω μια άλλη ζωή... από την αρχή, καινούρια!
Έχω να γιορτάσω τα γενέθλια μου, την γιορτή μου μαζί με τους ανθρώπους μου 10 ολόκληρα χρόνια και κάθε χρόνο παίρνω και ένα λιγότερο χρόνια πολλά.... μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται... έτσι λένε και δεν έχουν άδικο!
Δεν λέω, ο άντρας μου φροντίζει κάθε χρόνο και με το παραπάνω να μην αισθάνομαι το κενό... μου παίρνει τούρτα, με ξυπνάει το πρωί για να σβήσω το κεράκι, μου κάνει το τραπέζι... δεν είμαι αχάριστη και ξέρω πως στο μέλλον θα είναι ακόμα πιο όμορφα, όταν θα υπάρχουν και τα παιδάκια μας να τρέχουν πάνω μου και να με ξυπνάνε πνίγοντας με στα φιλιά Smile
Μα.... πάντα κάτι μου λείπει.... η αίσθηση των παλιών γενεθλίων μου βρίσκεται 800χλμ μακριά της Αθήνας.... Πάντα αυτή η μέρα, ήταν μια μέρα γιορτής για τους ανθρώπους μου, με τους ανθρώπους μου... ένα άρωμα περίεργο που απλωνόταν στον αέρα εκείνη τη μέρα και που πια σταμάτησα να βιώνω βίωνα, μέχρι τώρα.... μέχρι αυτό το μήνυμα στο φόρουμ!

Και εδώ είναι που θέλω να καταλήξω...
..Ότι, χωρίς να το καταλάβετε μου χαρίσατε μια στιγμή από εκείνο το υπέροχο συναίσθημα, σαν στιγμιαία ανάμνηση μου φέρατε εκείνη τη μυρουδιά και ένιωσα ακριβώς όπως τότε!
Γι’ αυτό και αισθάνομαι για όλες σας απέραντη ευγνωμοσύνη!
Σας ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για όλες τις ευχές που μου δώσατε και με την θετική αύρα που τις δώσατε, με όλη την αγάπη που μου στείλατε και με την απόλυτη συμπάθεια που μου εκφράσατε και χαίρομαι που οι δρόμοι της ζωής μας συναντήθηκαν κάπως κάποτε κάπου, έστω κι έτσι... μέσα απο μια διαδρομή του διαδικτύου, κατ’ εμέ τόσο αληθινή, όσο και μια στάση λεωφορείου στην καθημερινότητα της ζωής.

... Τελικά τις έγραψα και τις ασυναρτησίες μου ακριβώς όπως το προέβλεψα και για ακόμη μια φορά τα είπα πολλά, πάρα πολλά... το ξέρω Embarassed Embarassed Embarassed
Συγχωρέστε με και κάντε τα στραβά μάτια... λόγω της ημέρας Very Happy

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...
ΣΑΣ ΕΚΤΙΜΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...


Και επειδή, πολύ περισσότερο ΣΑΣ ΣΕΒΟΜΑΙ... θα ήθελα να προσπαθήσω να σας ευχαριστήσω με... όσο συντομότερα λόγια γίνεται Smile, την κάθε μια σας ξεχωριστά... αν τα καταφέρω Smile

Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω...



Eγω παντως κι ας μην σε γνωρισα απο κοντα νιωθω σαν να σε ξερω απο παλια....και θα εκτιμω παντα τα λογια συμπαραστασης σου απεναντι μου,το εκτιμω αφανταστα και τα χαραξες στην καρδια μου...ησουν πλαι μου στην πιο ασχημη περιοδο της ζωης μου.και εστω απο εδω μεσα,με μια λεξη και με ενα συναισθημα μου εδωσες δυναμη!οπως πολλες κοπελες εδω μεσα !
και σου ευχομαι Νενακι μια ζωη με υγεια και ευτυχια!να ανεβαινεις παντα ψηλα και μαζι με τον ανθρωπο σου να εχετε μια ομορφη οικογενεια.και του χρονου τετοια μερα να μιλαμε για νινακια!

νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 334590 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 334590 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 334590

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι νενακι δεν μας κουραζεις γιατι αυτα που γραφεις ειναι λογια ψυχης και ομορφα και ειναι σαν να διαβαζεις μυθιστηρημα και οι εικονες ξεπηδιουνται μπροστα σου .γιαυτο και η ευχη μου ηθελα να ειναι λιγο διαφορετικη και να σε παει λιγο στα παλια τα χρονια .σορρυ σε συγκινησα αλλα οτι εγραψα το ενιωθα και παντα το παλιο μας αφηνει μια παραξενη αναμνηση .τωρα το βιβλιο εχει πολλες σελιδες να γραψει μαζι με το ταιρι σου και τα νενουκακια που θα φερεις στην ζωη χαχαχα

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 130627 !!!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ βρε Νενακι τι μας εκανες! Τα λες τοσο ωραία και παραστατικα που ποτε δεν φαίνεται οτι λες πολλα. Εγω θα ηθελα να διαβασω κι αλλα. Να εισαι καλα! Καλά εκανες που εφυγες. Αυτη την αίσθηση εχω. Η μαμα σου σίγουρα ειναι πολύ περηφανη για εσένα αλλα και το πως εξελιχθηκες κι ας της λειπεις.
Αντε και του χρονου μπορει να εχουμε και τουρτα και να μαζευτουμε ολες σε μια ειδικη συναντηση! Wink

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:Δεν ξέρω από που να αρχίσω, τι να πω και πως να σας απαντήσω...
Δεν ξέρω, μα το Θεό...
Έχω συγκινηθεί πραγματικά πολύ, τόσο με την πανέμορφη χειρονομία της Άννας, ενός απίθανου πραγματικά παιδιού, όσο στη συνέχεια και από όλες εσάς που μέ τις ευχές σας μέσα απ' την γλυκιά ψυχή σας, κάνατε αυτήν την πράξη της ακόμα πιο σπουδαία!
Θέλω να απαντήσω σε κάθε μια σας ξεχωριστά και δεν ξέρω το πως ή αν πρέπει να το κάνω, για να μην σας κουράσω παραπάνω και καταστρέψω έτσι και την αίγλη του θέματος που άνοιξε η καλή μου Άννα, για να κλείσετε έπειτα μέσα του και εσείς τις δικές σας ευχές!... Πραγματικά, κάτι παραπάνω απο πολύτιμες!

Ειλικρινά, έχω συγκινηθεί τόσο πολύ, που μάλλον θα αρχίσω να γράφω ότι να΄ ναι... ασυναρτησίες... κάτι το σύνηθες που παθαίνω όταν ταράζομαι ή συγκινούμε πολύ....!

Δεν ξέρω... θα γράψω αυτοσχέδια σήμερα και ότι βγει.
Έίναι τόοοοσα αυτά που θέλω να σας πω, σε όλες σας μαζί ανεξαιρέτως και στην καθεμιά σας ξεχωριστά... θα ήθελα τόσο πολύ να σας είχα τριγύρω μου αυτή τη στιγμή, για να σας εκφράσω προφορικά τα όσα με κάνατε και αισθάνομαι! Πόσο πιο εύκολο θα μου ήταν...

Αυτά τα ευχετήρια λόγια που για άλλους φαντάζουν τόσο απλά και τυπικά, να ξέρετε πως για μένα είναι μεγαλειώδεις, σπουδαία και ξεχωριστά... ένα τέλειο δώρο με την 'ουσία' του να βρίσκεται ατόφια στο περιεχόμενο και όχι στο φανταχτερό του αμπαλάζ...

Τα φετινά Χρόνια Πολλά που έλαβα απο όλες σας, θα τα θυμάμαι πάντα και να είστε σίγουρες γι’ αυτό... η Νένα ή το Νενάκι, όπως και να προτιμάτε να με φωνάζετε, δεν ξεχνάει ποτέ τις όμορφες ψυχές!
...Ανοίγει το μπαουλάκι του μυαλού της και βάζει μέσα όλες τις θετικές σκέψεις, πράξεις, λέξεις ανθρώπων που πέρασαν από τη ζωή της, είτε για να γίνουν κομμάτι της και να την στιγματίσουν ως οικογένεια και «φίλοι», είτε απλά για να αφήσουν όμορφα ίχνη πάνω της ως απλοί, γνωστοί περαστικοί, κρατώντας την συντροφιά για λίγο... Smile

....Κάποιες από εσάς και μαζί και αυτή η ψυχούλα, η μία και μόνη Αννούλα που πέρασε απο το μονοπάτι της μέχρις στιγμής ζωής μου, έχετε γίνει ήδη κομμάτι της... φιλαράκια μου, που κάθε μέρα σας έχω σε μια γωνίτσα της έννοιας μου και πάντα όταν δεν σας βλέπω μου λείπετε και αναρωτιέμαι που να βρίσκεστε, πως να περνάτε, άραγε με σκέφτεστε και σείς καθόλου...
...Και εσάς τις υπόλοιπες, που δεν έτυχε ακόμα να έρθουμε περισσότερο κοντά, που απλά οι δρόμοι μας συναντηθήκανε σε κάποιο σταυροδρόμι και μόνο η παρουσία σας, οι σκέψεις και οι ιδέες σας είναι αρκετές ώστε να αφήσουν το δικό τους αποτύπωμα πάνω στη ζωή μου, σας νιώθω ‘οικία’ πρόσωπα, γνώριμα πια... Είναι ακριβώς εκείνο το συναίσθημα όπως, όταν συναντάς σε μια ξένη πόλη κάποιον από τη δική σου γειτονιά που ίσως να μην έχει τύχει ούτε μια φορά να πείτε ο ένας του άλλου καλημέρα, παρά μόνο κλεφτές ματιές κάθε φορά που συναντιέστε στον κάδο σκουπιδιών και παρ' όλα αυτά είναι σαν... να μη σου είναι ξένος....να είναι μέσα στους άλλους ξένους ο ‘δικός’ σου άνθρωπος που τον νιώθεις και αυτόν «οικογένεια» σου!

Έχω φίλους στη ζωή μου, γνωστούς, συγγενείς και ανθρώπους που με θυμήθηκαν χθες και έκαναν το τηλέφωνο μου να μη σταματήσει να χτυπά, μα αυτό που ένιωσα όταν είδα τα δικά σας μηνύματα είχα να το νιώσω πάρα πολλά χρόνια και πραγματικά συγκινούμε τόσο που το σκέφτομαι.... μπορεί να μοιάζει υπερβολικό σε σας, μα υπάρχει λόγος που έχει τόσο ιδιαίτερη σημασία για μένα....

Πριν 10 χρόνια, κλείνοντας σε μια βαλίτσα όσα όνειρα κατάφερα να μαζέψω απο τα συντρίμμια μου, ανέβηκα στο πρωινό intercity των 8.00 απο Ξάνθη με προορισμό το λιμάνι του Πειραιά και με ένα τρεμάμενο παγωμένο χαμόγελο που έκρυβε καλά τα δόντια που έσφιγγα για να μην κλάψω, στάθηκα στο τζάμι της πόρτας και έστειλά ένα τελευταίο νεύμα στην μητέρα μου που στεκόταν στο σταθμό και με αγωνία έψαχνε ανάμεσα στα βαγόνια να με δει για μια τελευταία στιγμή.... «Μαμά, θα είμαι καλά.... θα σου τηλεφωνήσω!» της φώναξα και κρύφτηκα στην τουαλέτα.
Θυμάμαι έκλαψα με λυγμούς... λυπάμαι που έπρεπε να φύγω για χτίσω απο την αρχή τη ζωή μου, μια ζωή που την ρήμαξαν οι ακατάλληλοι και οι ανάξιοι μου, που γκρέμισαν τα όνειρά της οι ανίκανοι και αχάριστοι άνθρωποι.

Πρώτη φορά έφευγα τόσο μακριά απο το σπίτι και η μητέρα μου ήξερε απο την αρχή και καλύτερα απο τον καθένα πως δε θα γύριζα ξανά ποτέ πίσω... ήμουν τόσο ταλαιπωρημένη απο την ζωή μου σ' εκείνη την πόλη!

Έφτασα στον Πειραιά και από εκεί πήρα το πρώτο πλοίο για Ηράκλειο...
Ήταν 5 τα ξημερώματα και σε μια ώρα φτάναμε στον προορισμό μας...
Ξύπνησα και ανέβηκα στο κατάστρωμα...
Ήταν ερημιά, όλοι βρίσκονταν μέσα για τον ύπνο, δεν ακουγόταν ψυχή...
Κάθισα χάμω μπροστά στην πρύμνη του καραβιού, κρέμασα τα πόδια μου έξω απο το κάγκελο να αιωρούνται πάνω απο τη θάλασσα και έβαλα τα ακουστικά στα αυτιά μου και έναν σταθμό στο κινητό να παίζει...
Και ενώ αχνά άρχισαν να ξεπροβάλουν στον ορίζοντα τα φώτα της Κριτικής πρωτεύουσας, λες και Θεός μου έστελνε το δικό του κουράγιο για τη νέα μου αρχή... άρχισε να παίζει ένα τραγούδι που απο τότε έγινε το δικό μου «ιερό» τραγούδι και τις δύσκολες στιγμές ένας πιστός σύντροφος να μου θυμίζει πάντα στις δύσκολες στιγμές ότι... δεν πρέπει να ξεχνώ που ήμουν και που κατάφερα να με φτάσω... ότι θεωρούμε κάκιστο στη ζωή, στο χέρι μας είναι να το κάνουμε καλύτερο και να γίνουμε ευτυχισμένοι...
https://www.youtube.com/watch?v=HxWU4ZNjJro&feature=related

...Όταν πια έδεσε το καράβι στο λιμάνι και ετοιμαζόμουν να πάρω την βαλίτσα μου για να κατέβω τις κυλιόμενες σκάλες, κάποιος από το προσωπικό του πλοίου προσφέρθηκε να με βοηθήσει... «Είναι βαριά η βαλίτσα σου; Μπορείς;» με ρώτησε.
«Ναι είναι λίγο βαριά, αλλά θα τα καταφέρω...», του απάντησα.
«Την γέμισες με ρούχα ε?», μου αποκρίθηκε.
«Όχι... είναι τα όνειρα μου που την βαραίνουν τόσο πολύ...» του είπα και θυμάμαι ότι κούνησε με κατανόηση το κεφάλι.

Μακάρι στην ίδια βαλίτσα να μπορούσα να χωρέσω τους γονείς μου που μου έλειπαν ήδη, την γλυκιά μου γιαγιά που ανέφερε η Αννούλα, τους αγαπημένους μου παιδικούς φίλους, παλιούς συμμαθητές, τους ανθρώπους μιας ολόκληρης ζωής που άφησα πίσω, για να φτιάξω μια άλλη ζωή... από την αρχή, καινούρια!
Έχω να γιορτάσω τα γενέθλια μου, την γιορτή μου μαζί με τους ανθρώπους μου 10 ολόκληρα χρόνια και κάθε χρόνο παίρνω και ένα λιγότερο χρόνια πολλά.... μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται... έτσι λένε και δεν έχουν άδικο!
Δεν λέω, ο άντρας μου φροντίζει κάθε χρόνο και με το παραπάνω να μην αισθάνομαι το κενό... μου παίρνει τούρτα, με ξυπνάει το πρωί για να σβήσω το κεράκι, μου κάνει το τραπέζι... δεν είμαι αχάριστη και ξέρω πως στο μέλλον θα είναι ακόμα πιο όμορφα, όταν θα υπάρχουν και τα παιδάκια μας να τρέχουν πάνω μου και να με ξυπνάνε πνίγοντας με στα φιλιά Smile
Μα.... πάντα κάτι μου λείπει.... η αίσθηση των παλιών γενεθλίων μου βρίσκεται 800χλμ μακριά της Αθήνας.... Πάντα αυτή η μέρα, ήταν μια μέρα γιορτής για τους ανθρώπους μου, με τους ανθρώπους μου... ένα άρωμα περίεργο που απλωνόταν στον αέρα εκείνη τη μέρα και που πια σταμάτησα να βιώνω βίωνα, μέχρι τώρα.... μέχρι αυτό το μήνυμα στο φόρουμ!

Και εδώ είναι που θέλω να καταλήξω...
..Ότι, χωρίς να το καταλάβετε μου χαρίσατε μια στιγμή από εκείνο το υπέροχο συναίσθημα, σαν στιγμιαία ανάμνηση μου φέρατε εκείνη τη μυρουδιά και ένιωσα ακριβώς όπως τότε!
Γι’ αυτό και αισθάνομαι για όλες σας απέραντη ευγνωμοσύνη!
Σας ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για όλες τις ευχές που μου δώσατε και με την θετική αύρα που τις δώσατε, με όλη την αγάπη που μου στείλατε και με την απόλυτη συμπάθεια που μου εκφράσατε και χαίρομαι που οι δρόμοι της ζωής μας συναντήθηκαν κάπως κάποτε κάπου, έστω κι έτσι... μέσα απο μια διαδρομή του διαδικτύου, κατ’ εμέ τόσο αληθινή, όσο και μια στάση λεωφορείου στην καθημερινότητα της ζωής.

... Τελικά τις έγραψα και τις ασυναρτησίες μου ακριβώς όπως το προέβλεψα και για ακόμη μια φορά τα είπα πολλά, πάρα πολλά... το ξέρω Embarassed Embarassed Embarassed
Συγχωρέστε με και κάντε τα στραβά μάτια... λόγω της ημέρας Very Happy

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...
ΣΑΣ ΕΚΤΙΜΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...


Και επειδή, πολύ περισσότερο ΣΑΣ ΣΕΒΟΜΑΙ... θα ήθελα να προσπαθήσω να σας ευχαριστήσω με... όσο συντομότερα λόγια γίνεται Smile, την κάθε μια σας ξεχωριστά... αν τα καταφέρω Smile

Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω...
καλε τι λιγα που εγραψες παλι?δεν τα διαβαζω τωρα γιατι πρεπει να σιδερωσω.ουφ!το μεσημερι που θα εχω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ωρα.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φτου.. πάλι με πήραν τα κλάμματα νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 534787 τι έχω πάθει? νενάκι δεν χορταίνω να διαβάζω όσα γράφεις.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α ρε νενακι!!! Sad Sad Sad Sad Sad

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νενάκι με πήραν τα κλάματα πάλι...αχ σε νιώθω... Sad

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αντε μωρ'η Νένα με κάνεις και κλαίω και εχω και τον άντρα μου και με ρωτάει τι έπαθα.Χαζοβιόλικο μου λείπεις πολύ.......

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρόνια σου πολλά κοριτσάκι!!!!!!!!
Να τα εκατοστήσεις και να είσαι πάντα ευτυχησμένη...ότι κι αν σημαίνει αυτό για σένα!!!!!!!!!!!!! νενακι μου γλυκο χρονια σου πολλα για τα γενεθλια σου - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις