Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
226 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 226 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πήρα τηλ. για μια αγγελία που ζητούσαν babysitter και μου απάντησε ο πατέρας.... ο οποίος μου ζήτησε σαν πρώτη γνωριμία να πάμε για καφέ να τα πούμε Rolling Eyes
Βέβαια μου είπε οτι στο σπίτι έχουν μια κοπέλα εσωτερική που θέλουν να διώξουν και γι΄αυτο δεν θέλει να καταλάβει κάτι η άλλη κοπέλα....
Ομως βρε κορίτσια, δεν μου κάθεται καλά και του το είπα..... του εξήγησα πως όπως οι γονείς ανησυχούν για το τι άνθρωπο βάζουν στο σπίτι τους να προσέχει το παιδί τους έτσι και εγώ ανησυχώ για το τι ανθρώπους θα συναντήσω..... πόσο μάλλον αν μου λένε να πάμε για καφέ στην 1η γνωριμία.... συνήθως θέλουν να δουν την εκάστοτε γυναίκα μαζί με το παιδί, τις αντιδράσεις του παιδιού και πάει λέγοντας.... βέβαια ο αντιστοιχος φόβος να πέσεις σε περιέργες καταστάσεις ισχύει και όταν πας στο ξένο σπίτι.... αλλά, δεν ξέρω, μήπως ψάχνουν για τίποτα άλλο, ή εγώ εχω μεγάλη φαντασία ? εσεις στη θέση μου θα πηγαίνατε ?

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κατα τη γνωμη μου η δικαιολογια που σου ειπε στεκει. μπορει οντως να μην θελει να καταλαβει κατι η αλλη κοπελα μεχρι να καταληξουν στην αντικαταστατρια της.
εγω θα πηγαινα στο κατω κατω σε δημοσιο χωρο θα εισαι. αν κατι δεν σου αρεσει σηκωνεσαι και φευγεις.
μπορει να θελουν μια πρωτη επαφη με τις ενδιαφερομενες και μετα να καταληξουν ποια/ες θα φερουν σε επαφη και με το παιδι.
σκεψου οτι φοβους εχεις εσυ μπορει να εχουν και αυτοι και να μην θελουν να βαλουν με ευκολια μια αγνωστη γυναικα μεσα στο σπιτι τους. οπως ειπες κι εσυ τοσα γινονται!!

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ θα πήγαινα στη θέση σου...Δημόσιος χώρος είναι.Αν μπορείς βέβαια, πες του να βρεθείτε με τη γυναίκα και το παιδί για να γνωριστείτε κιόλας.

tha ginw mama

tha ginw mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μητέρα δεν θα είναι εκεί με το παιδί? Σε κάτι τέτοια τον πρώτο και τελευταίο λόγο τον έχει πάντα η μητέρα........

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οχι η μητέρα δεν θα είναι εκεί.... μου είπε ότι κάποια αλλη στιγμή θα την γνωρίσω.... ίσως να συναντηθούμε ώρα που η γυναίκα του θα δουλεύει.... δεν ξέρω, την Δευτέρα θα μάθω... μάλλον είμαι υπερβολική ε?

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πήγαινε και αν δεις κάτι ύποπτο φύγε.Αν φοβάσαι πολύ πες στον άντρα σου να σε συνοδέψει.Εγώ πάντως θα πήγαινα.

71η γνωριμία με babysitter σε καφετέρια - θα πηγαίνατε ?  Empty http://forum.eimaimama.gr/t7203-topic Σαβ Αυγ 06, 2011 7:14 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΙ ΥΠΟΛΛΟΙΠΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ Κ ΕΓΩ,ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΩΡΟ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ Κ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ Κ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΝΝΟΗΤΕ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ,ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mirantini έγραψε:οχι η μητέρα δεν θα είναι εκεί.... μου είπε ότι κάποια αλλη στιγμή θα την γνωρίσω.... ίσως να συναντηθούμε ώρα που η γυναίκα του θα δουλεύει.... δεν ξέρω, την Δευτέρα θα μάθω... μάλλον είμαι υπερβολική ε?


μου εχει τυχει και μενα επαγγελματικο ραντεβου εκτος του χωρου της εργασιας και δεν εγινε τιποτα κακο...ισα ισα πηρα και τη δουλεια!!!!! να πας και αν δεις τον τυπο υποπτο φυγε απο την πισω πορτα..και μην δεχτεις να σε επιστρεψει αυτος σπιτι φυσικα. αν και παλι εξακολουθεις να φοβασαι πηγαινε με ενα δικο σου ατομο που θα καθεται διακριτικα δε ενα αλλο τραπεζι.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξερω τι ηλικιας είναι το παιδάκι που θα κρατας αλλά θα μπορούσες να του αντιπροτείνεις να συναντηθείτε σε εναν παιδότοπο και να φέρει και το παιδάκι μαζί ωστε εκτός απο την συζητηση που θα έχετε να μπορείς να το γνωρίσεις και αυτό!

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια θα πάω γιατί έχω ανάγκη.... αρκεί να είναι κεντρικό το σημείο συνάντησης.... άντρας δεν υπάρχει στο προσκήνιο, είμαι χωρισμένη.... αλλά τώρα που το λέτε θα ζητήσω απο την αδελφή μου αν μπορέσει να έρθει....
οκ, με πείσατε.... έχω μεγάλη φαντασία... scratch

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ακούμε τόσα πολλά κάθε μέρα που είναι λογικό να φοβάσαι..Κι εγώ φοβάμαι πολύ αλλά σου το λέω μόνο και μόνο επειδή είναι σε καφετέρια και δεν σου είπε πχ να έρθει από το σπίτι σου...

121η γνωριμία με babysitter σε καφετέρια - θα πηγαίνατε ?  Empty http://forum.eimaimama.gr/t7203-topic Σαβ Αυγ 06, 2011 7:26 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΒΟΛΙΚΑ.ΝΑΙ, ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ Κ ΠΟΙΟ ΑΝΕΤΑ.
ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ.

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
katerina780 έγραψε:ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΒΟΛΙΚΑ.ΝΑΙ, ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ Κ ΠΟΙΟ ΑΝΕΤΑ.
ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ.

Ευχαριστώ πολύ Very Happy Very Happy
ναι, θα σας πω τα νεώτερα..... λέω να πάρω μαζί μου τον πιτσιρικά που κρατάω τώρα και όλους τους πλακώνει στο ξύλο Razz ..... κανείς δεν τον αντέχει οταν πάρει φόρα !!!!
φεύγω τώρα, πάω για την 2η βάρδυα με τα μικρά.....Φιλιά, ευχαριστώ πολύ

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mirantini έγραψε:
katerina780 έγραψε:ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΒΟΛΙΚΑ.ΝΑΙ, ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ Κ ΠΟΙΟ ΑΝΕΤΑ.
ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ.

Ευχαριστώ πολύ Very Happy Very Happy
ναι, θα σας πω τα νεώτερα..... λέω να πάρω μαζί μου τον πιτσιρικά που κρατάω τώρα και όλους τους πλακώνει στο ξύλο Razz ..... κανείς δεν τον αντέχει οταν πάρει φόρα !!!!
φεύγω τώρα, πάω για την 2η βάρδυα με τα μικρά.....Φιλιά, ευχαριστώ πολύ
να πας αν και εγώ θα ήμουν πολύ επιφυλακτική...να προσέχεις και εύχομαι να είναι θετική η έκβαση Wink εννοω για την δουλειά

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ θα πω την άλλη άποψη ως συνήθως καχύποπτη. Προτείνω να μην πας. Είναι ποτέ δυνατόν συνάντηση με baby sitter εκτός σπιτιού? Καταρχήν η πρώτη γνωριμία γίνεται με το παιδί. Να σε δει αυτός μόνος του και για καφέ για ποιο λόγο? Τι θα πει φοβάται να σε βάλει με την μία σπίτι? Κι αν σε δει 1 ώρα για καφέ σ έμαθε? Εδώ άλλους τους γνωρίζεις χρόνια και τελικά δεν τους ξέρεις. Τι θα πει έχει εσωτερική και δεν θέλει να καταλάβει τίποτα? Άμα έχει εσωτερική τώρα γιατί θέλει εξωτερική? Μπορεί την ώρα που θα σε περιμένει να την στείλει για ψώνια ή να της πει ότι έχει κάποιο ραντεβού και θέλει να είναι μόνος του να μην κάνει φασαρία το παιδί κλπ. Συγνώμη αλλά αυτά είναι χαζομάρες κοπέλα μου. Έρχεται ο κάθε ανώμαλος να βγάλει τις ορέξεις του σε οποιονδήποτε ζητάει εργασία. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά σου λέω με χίλια να μην πας. ΄Μπορεί να θέλει να δει αν είσαι όμορφη αν σε γουστάρει και μετά να πάει σπίτι. Θα μου πεις αυτό δεν μπορεί να τύχει και στο σπίτι? Μπορεί. Είναι λίγο ριψοκίνδυνες δουλειές αν δεν πηγαίνεις μέσω γνωστών.

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμένα μου έχει τύχει να έχουμε γυναίκα στο σπίτι και να θέλουμε να την αντικαταστήσουμε χωρίς να καταλάβει κατι, οπότε κι εγώ σε καφετέρια έδωσα ραντεβού με την καινούρια. Το παιδί θα δει αυτήν που επιλέξουν οι γονείς του, δεν νομίζω ότι έχει καμιά δουλειά να είναι στη διαδικασία επιλογής και να γνωρίζει την κάθε μία άγνωστη. Από την άλλη δεν νομίζω ότι είναι καθόλου επαγγελματικό εκ μέρους σου να πάρεις μαζί σου οποιονδήποτε, άντρα, φίλο ή φίλη. Εγώ προσωπικά αν ήμουν ο μελλοντικός σου εργοδότης θα σε απέρριπτα κατευθείαν γιατί θα θεωρούσα ότι πρόκειται για ανασφαλή άτομο και καθόλου δυναμικό. Βέβαια δεν αποκλείεται να μην υπάρχει καν παιδί και όλο αυτό να είναι στημένο. Το μόνο που έχεις να χάσεις είναι λίγο από το χρόνο σου.

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
maria2010 έγραψε:Κι εμένα μου έχει τύχει να έχουμε γυναίκα στο σπίτι και να θέλουμε να την αντικαταστήσουμε χωρίς να καταλάβει κατι, οπότε κι εγώ σε καφετέρια έδωσα ραντεβού με την καινούρια. Το παιδί θα δει αυτήν που επιλέξουν οι γονείς του, δεν νομίζω ότι έχει καμιά δουλειά να είναι στη διαδικασία επιλογής και να γνωρίζει την κάθε μία άγνωστη. Από την άλλη δεν νομίζω ότι είναι καθόλου επαγγελματικό εκ μέρους σου να πάρεις μαζί σου οποιονδήποτε, άντρα, φίλο ή φίλη. Εγώ προσωπικά αν ήμουν ο μελλοντικός σου εργοδότης θα σε απέρριπτα κατευθείαν γιατί θα θεωρούσα ότι πρόκειται για ανασφαλή άτομο και καθόλου δυναμικό. Βέβαια δεν αποκλείεται να μην υπάρχει καν παιδί και όλο αυτό να είναι στημένο. Το μόνο που έχεις να χάσεις είναι λίγο από το χρόνο σου.

Κοίτα, έτσι όπως έχει γίνει πια η κοινωνία μας και ανάλογα με το τι καταστάσεις έχει ζήσει ο καθένας για να έχει ή όχι ενδοιασμούς σε κάποια θέματα, δεν θεωρώ ότι πρόκειται για ανασφάλεια ή ότι τίθεται θέμα δυναμικότητας.... Και αν είναι μόνο χάσιμο χρόνου, οκ, 1,5 χρόνο τώρα άνεργη έχω χαραμίσει τον χρόνο μου σε πολλές ανούσιες συνεντεύξεις.... άλλη μία? δεν έγινε και τίποτα.... αλλά γνωρίζοντας ο άλλος το τηλέφωνό σου, αν κάτσει μια στραβή και πετύχεις ΤΗΝ ΙΔΙΟΡΥΘΜΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, μπορεί να βρει τα πάντα....και θα σου φέρω παράδειγμα προσωπικο πριν λίγα χρονια... κάνω παραγγελία σε πιτσαρία, έχουν αναγνώριση κλησης, μαθαίνουν το όνομά μου, την διευθυνσή μου (αφού βέβαια μου φέρνουν την παραγγελια, με κόβουν αν τους κάνω ή όχι) και από κει και πέρα ξεκινάνε ανώνυμα τηλεφωνήματα ή δήθεν λάθος όπου καταλαβαίνουν τις ώρες που είμαι σπιτι και ποιοι άλλοι μένουν ή όχι στο ίδιο σπίτι....
αν μετά απο αυτό και ότι ακολούθησε, γίνω επιφυλακτική δεν σημαίνει ότι είμαι ανασφαλής..... προσέχω όμως περισσότερο και περνάω ίσως απο κόσκινο αυτόν που είναι δίπλα μου και αυτά που μου λέει....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mirantini στις Σαβ Αυγ 06, 2011 2:28 pm, 1 φορά

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
giouli73 έγραψε: Είναι λίγο ριψοκίνδυνες δουλειές αν δεν πηγαίνεις μέσω γνωστών.

Ασε Giouli.... είναι ρίσκο και απο τις δύο πλευρές, το καταλαβαίνω.... αλλά αν περιμένω τους γνωστούς... ήμουν νια και γέρασα No

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να πας, κ γω μια άγνωστη θα προτιμούσα να την ''κόψω'' πριν τη βάλω σπίτι μου.. Το νου σου, κ αν δεις κάτι περίεργο, απλά φύγε, κ έχε την αδερφή σου παραδίπλα..

Φύλαγε τα ρούχα σου ναχεις τα μισά..

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θεωρώ ότι είναι λογικό αυτό που σου είπε μια κοπέλα πήγαινε απλά για να κόψεις κίνηση . Είναι λίγο υπερβολικό το τη θα είναι μόνο ο πατέρας ρε κορίτσια άμα θέλουν να την δουν και στο σπίτι μπορούν κάλλιστα μπορουν να δώσουν ρεπό στην άλλη δικαιολογίες υπάρχουν θεωρητικά πιο πολύ η σύζυγος αποφασίσει για τη γυναίκα που θα κρατήσει το παιδί .
Πριν πας να σου πω ένα περιστατικό που έγινε στη διπλανή μου πριν 2 χρόνια . Ήταν κάποιος που είχε βάλει αγγελία για να ζητήσει κάποια γυναίκα για φύλαξη του παιδιού του όταν πήρε η γυναίκα τηλ. την ρωτησε που μένει και πόσο χρονών είναι και της είπε ότι θα φέρνει αυτός εδω τη μικρή να τη φυλάει και μάλιστα της είπε ότι κάποιες μέρες θα το κρατάει και τις νύχτες να κοιμάται εδώ και της έλεγε ότι αυτός είναι 50+ και ότι η μάνα είναι νέα και ηταν σε διάσταση και δεν ΄'ηθελε το κοριτσάκι να έχει καμια σχέση και μάλιστα της είχε πει η συνεργασία τους να μείνει μυστική να μην μάθει η μάνα που είναι το παιδί . Και όταν του είπε μα καλά να μένει εδω τα βράδια ; της είπε μα καλά δεν έχετε ένα κρεβατάκι να κοιμησετε το παιδί ; Ποιός πατέρας θα άφηνε σε αγνωστους όληγ τη νυχτα το παιδί του και μάλιστα απο την αρχή ; Υπάρχουν πολλοί κίνδυνοι εγω πάντως αν έψαχνα κοπέλα για το παιδί μου θα έψαχνα μέσω του κύκλου και γνωστων και όχι απο εφημερίδα

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εσύ μπορεί να έχεις χίλιους δύο λόγους να είσαι επιφυλακτική, ο άλλος όμως που δεν σε ξέρει δεν θα το σκεφτεί έτσι. Τώρα που το ξανασκέφτομαι λέω να μην πας Laughing Συνήθως αυτές τις δουλειές οι μαμάδες δεν τις κανονίζουν; Γιατί να μην είναι και η μαμά στο ραντεβού;

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις δικιο να ανησυχεις η ανωμαλια στις μερες μας εχει άνθιση,ωστοσο ειναι δημοσιος χωρος.τι να σου κανει εκει; στη τελικη πες του να βρεθειτε σε μια καφετερια που να γνωριζεις για να αισθανεσαι πιο οικεια και δε θα εβρισκα κακο να πας με τον συζυγο σου.αυτο αλλωστε δειχνει υπευθυνη συμπεριφορα.ο πατερας θα καταλαβει οτι εισαι ανθρωπος σκεπτομενος.

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
βανια έγραψε: Υπάρχουν πολλοί κίνδυνοι εγω πάντως αν έψαχνα κοπέλα για το παιδί μου θα έψαχνα μέσω του κύκλου και γνωστων και όχι απο εφημερίδα

Και εγώ σαν μαμά θα έψαχνα γυναίκα απο γνωστούς, σίγουρα..... σαν babysitter όμως εκτός απο τα αδελφάκια που τώρα προσέχω και είναι μέσω γνωστών, δεν καταφερα να βρω άλλα με γνωριμίες.... οπότε αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος, αναγκαστικά θα στραφώ στις αγγελίες....

Εν τω μεταξύ ωραία τα λέμε, μια χαρά ανησυχω.... το ωραίο θα είναι να μην με πάρει τελικά τηλεφωνο για να συναντηθούμε ή να μου πει ότι η θέση καλύφθηκε.... συνηθισμένο φαινόμενο 1η γνωριμία με babysitter σε καφετέρια - θα πηγαίνατε ?  875502

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχεις δικιο να φοβασαι με τοσα που γινονται,μπορεις να κανεις το εξης,στειλε πρωτα καποιον να παει να κοψει κινηση να κατσει σε καποιο κοντινο τραπεζι και μετα πανε και εσυ!!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λοιπόν, νεώτερα.....
Με πήρε τηλ. το πρωί και μου πρότεινε να συναντηθούμε σπίτι τους τελικά γιατί όπως είπε κατάλαβε ότι ψάρωσα Shocked (ψάρωσα? είχαμε ψαρωτική συζήτηση και δεν το κατάλαβα?)και γιατί άλλη μία κυρία που τον πήρε τηλ. του είπε ότι μόνο με μαμάδες μιλάει, οπότε και άλλαξε τακτική στα ραντεβού του...
Οκ, ολα καλά, ήταν ξύπνιο και το μικρούλι.... μάλιστα μου είπε ότι είχα την πιο θετική εικόνα από όσες κοπέλες (εγώ μεγαλοκοπέλα βέβαια Laughing ) είχε δει, αλλά την τελευταία κουβέντα θα την έχει η γυναίκα του όταν με γνωρίσει....
Μόνο που εγώ βρε κορίτσια απογοητεύτηκα γιατί απο κοντά μου είπε ότι θα έπρεπε να κάνω και δουλειές σπιτιού και σίδερο (που το μισώ, δεν το αντέχω με τίποτα) και γενικά δεν έχω σκοπό να στραφώ σε κάτι τέτοιο.... εξάλλου 3 ευρώ την ώρα για καθαριότητα και παιδί θεωρώ ότι είναι πολύ λίγα.... πόσα παίρνουν οι καθαρίστριες.... μόνο τόσα ? ξέρω απο πρώτο χέρι οτι η εποχή μας είναι χάλια αλλά αν είχα το κουράγιο να γίνω καθαρίστρια δεν νομίζω να μου έδιναν 3 ευρώ την ώρα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις