Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1.................. Empty .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 6:44 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Τετ Απρ 10, 2013 5:18 am, 2 φορές συνολικά

2.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 6:57 am

maroulaki13

maroulaki13
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν νομίζω να έφταιξες σε κάτι προφανως σε ζήλευε επειδή ήσουν καλύτερη μαθήτρια.Αν ήταν πραγματική σου φίλη δεν θα σου ζήταγε να μην γράψεις πανελλήνιες και να την περιμένεις 1 χρόνο. Άδικα στεναχωριέσαι και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα

3.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 6:58 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είσαι μια κοπέλα γεμάτη θετικη ενεργεια απο όσο σε γνωριζω. Επιπλέον εισαι πανεμορφη. Από όσα ανεφερες η φίλη σου ένιωσε μειονεκτικά απέναντί σου και όταν ειδε οτι ποτέ δεν θα μπορεσει να σε ξεπερασει, απομακρυνθηκε. Μεσα στο δικο της μυαλό συνεβησαν ολα εσυ δεν έφταιξες πουθενα. Τι αξία έχει μια φιλία όταν είναι μονοπλευρη; Ποσο φίλος σου είναι καποιος όταν σου ζητάει να καθυστερησεις την ζωή σου έναν ολοκληρο χρόνο; Πόσα γνωριζαν ολοι οι άλλοι που εσύ αγνοουσες για να φτάσουν στο σημειο να σου πουν μπράβο που δεν ειστε πια κολλητες; Νομίζω πως είσαι καλό παιδί και δεν σκέφτεσαι πονηρά. Αλλά καλή μου να ξερεις ότι δεν παιρνεις πάντα οσα δίνεις. Εσύ έδωσες την φιλία σου και την αγάπη σου απλόχερα και ... την εξουδετέρωσες. Είναι καλύτερα να είναι μακρυά σου γιατι εγώ αυτο που καταλαβα είναι οτι μπήκαν πολλά αναμεσα σας που εσυ δεν τα έβλεπες αλλά εκεινη είχε αρχίσει να σε ζηλεύει. Η ζήλεια είναι πολύ επικινδυνο συναίσθημα. Είχα παρομοια εμπειρία. Καλύτερα χώρια, πίστεψέ με! Μην φρεναρεις την ζωη σου για χάρη κανενος γιατί δεν αξίζει, ειλικρινα στο λέω. Όποιος σε αγαπάει χαίρεται πάντα με τις επιτυχίες σου! Πάντα!

4.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 6:59 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι μου μην το ψάχνεις. Απλά, δεν θέλει, ζηλεύει και δεν μπορεί να αντέξει τη δικιά σου επιτυχία. Ίσως το να είναι φίλη σου και να βλέπει αυτά που καταφέρνεις εσύ την κάνουν να πονάει για όσα δεν μπόρεσε εκείνη να καταφέρει. Εσύ τις προσπάθειές σου τις έκανες. Αν ήθελε θα ανταποκρινόταν. Από εκεί και πέρα δεν μπορείς να την αναγκάσεις να είναι φίλη σου, σωστά;

5.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 6:59 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ...δυστυχώς γλυκιά μου Lilliput ο κόσμος φθονεί..Και είναι κρίμα που το κάνει να φαίνεται τόσο πολύ κάποιες φορες!Όχι δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση να την περιμένεις.Γιατί είμαι σίγουρη ότι και τότε κάποια διακιολογία θα έβρισκε για να απομακρυνθεί επειδή έσυ θα πήγαινες καλύτερα. Μην στεναχωριέσαι για ανθρώπους που προσπαθούν να σε κάνουν να αισθανθείς ενοχές για τις επιτυχίες στη ζωή σου.Τα πέρασα και εγώ πρόσφατα, εκείνοι χάνουν!Να θυμάσαι μόνο αυτό Οι φίλοι μας φαίνονται στις χαρές μας και όχι στη λυπή μας .................. 417472 .................. 417472

6.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 7:00 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
για μενα προσωπικα ιωαννα μου δεν φταιας εσυ η κοπελα που εισασταν φιλες ειχε το προβλημα .δεν θα τα χει βρει με τον ευατο της και ζηλευει που εσυ τα καταφερνες και αυτη δεν μπορουσε .στο οτι σου ζητησε να δωσετε μαζι ηταν πως ηθελε να σε τραβηξει προς τα πισω .λυπαμαι που στο λεω αλλα ηατν μονοπλευρη η φιλια σας ,δηλαδη μονο εσυ εδινες .δεν θα σου εκανε καλο ενα τετοιο ατομο στην ζωη σου μονο κακο θα σου φερνε καπιοα στιγμη γιατι η ζηλεια ειναι κακο πραγμα .εγω με την βανια ειμαστε 18 χρονια φιλες και μια χαιρεται μια την επιτυχια της αλλης και στεναχωριεται με την λυπης ετσι ειναι η φιλια ανιδιοτελης .μοιραζεσαι συναισθηματα σκεψεις προβληματισμους ανησυχιες .το ξερω οτι στεναχωρηθηκες δεν υπαρχει κατι να σου πει απλως ενιωθε πιο λιγη μποροστα σου. αυτο δεν φταις πρεπει να δουλεψει με τον ευατο της .υπαρχουν ατομα που δεν δεχονται τους αλλους που μπορει να υπερεχουν και θελουν να βρισκονται με ατομα που νιωθουν οτι υπερτουρουν αυτοι

7.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 7:19 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Πεμ Μαρ 21, 2013 6:14 am, 1 φορά

8.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 10:07 am

EvaggeliaV

EvaggeliaV
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν χρειαζεται να εχουμε διπλα μας ατομα που δεν μας αγαπανε..
Οι φιλοι φαινονται στα δυσκολα και στα ασχημα και οχι μονο στα καλα, στα καλα θα ερθουν ολοι.. στα ασχημα μονο λιγοι...

9.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 10:19 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Τετ Απρ 10, 2013 5:19 am, 1 φορά

10.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 10:40 am

????????


Επισκέπτης
Απλα δεν υπαρχει φιλια... Συνηθως καποια απο τις 2 θα ζηλευει και θα θελει το κακο της αλλης.. Εγω ειχα 2 παιδικες φιλες,απο το δημοτικο.. Η μια την επεσε στον αντρα μου μπροστα στη μανα μου!!! Η αλλη μολις της ανακοινωσα οτι θα αρραβωνιαζομουν, εξαφανιστηκε!!!!!

Εγω πλεον τα εχω μηδενισει ολα. Ακομα και οταν ακουω για ''τελειες φιλιες'' μου φαινεται εξωπραγματικο...
Δεν εμπιστευομαι καμια και κανεναν.... Μονο ο αντρας μου υπαρχει, ειναι ο καλυτερος μου φιλος!!!!!

11.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 10:46 am

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
( οι άντρες είναι καλύτεροι φίλοι.. έχω κολλητό που είμαστε σαν αδέρφια.. λέμε τα πάντα, μου λέει κ του λέω τα καλά κ τα κακά μας, χωρίς καμία παρεξήγηση.. ίσα ίσα που του ζητάω την γνώμη του, ξέρω ότι θα μου πει την αλήθεια κ μόνο.. φυσικά μετά τον αντρούλη μου που του έχω δωθεί ΟΛΟΚΛΗΡΗ ψυχικά)


Το μόνο σου λάθος είναι ότι είσαι καλύτερη από αυτήν!! Μην αναλώνεσαι σε άτομα που δεν αξίζουν!! Σίγουρα στεναχωριέσαι μα θα το ξεπεράσεις σύντομα!! Δεν είναι του επιπέδου σου!!!!!!!!!!!!!! θα βρεις ανθρώπους που θα σε νοιάζονται πραγματικά κ θα δεις τότε ότι δεν άξιζε.. Μακριά κοριτσάκι μου.. Σιγά μην την περίμενες!! Τί ποιο εγωιστικό να σου ζητάει τέτοιο πράμα!!

12.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 10:48 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλες είμαστε παθούσες όπως βλέπεις.. Ιδού..

http://forum.eimaimama.gr/t5989-topic?highlight=%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1

13.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 10:48 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Τετ Απρ 10, 2013 5:19 am, 1 φορά

14.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 10:54 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Τετ Απρ 10, 2013 5:19 am, 1 φορά

15.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 10:57 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lilliput έγραψε:
κρίμα ρε γαμώτο.κι εσύ τα ίδια. τι άνθρωποι είναι αυτοί? δεν μπορώ να καταλάβω.. No

Δεν ξέρω καλή μου..Προσωπικά υποτίθεται πως πλέον μιλάμε φυσιολογικά αλλά μέσα μου τα πράγματα δεν είναι πλέον ίδια και δεν την βλέπω όπως παλιά. Είμαι εντελώς επιφυλακτική απεναντί της και ξεκάθαρα δεν της έχω εμπιστοσύνη.Σκέψου απλά ότι με πήρε την περασμένη βδομάδα να μου πει πόσο χάρηκε και ότι θα έρθει στο πάρτυ (που δεν έκανε ΚΑΝ τον κόπο να έρθει στο μπάτσελορ του γάμου που ήτανε κουμπάρα και μόλις 1 ώρα απόσταση) και προχθές φυσικά με πήρε να μου πει -το προφανές- ότι μάλλον δεν θα μπορέσει!Αυτοί οι άνθρωποι δυστυχώς δεν αλλάζουν όσο καιρός και να περάσει.Πάντα θα νιώθουν μειονεκτικά και το πρόβλημα το έχουν εκείνοι και όχι εμείς!

16.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 11:03 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ημουνα ετσι με την ξαδερφη μου,απο μικρες καναμε καλη παρεα κι οσο μεγαλωναμε δεναμε περισσοτερο,καναμε τα παντα μαζι ακριβως οπως κ σεις οι 2.Οταν γνωρισα τον αντρα μου κι εμεινα εγκυος εκεινη τον εβριζε οτι μου κατεστρεφε την ζωη κ οτι θα ηταν υπαιτιος για την καταντια της ζωης μου.Ματαια προσπαθησα να της εξηγησω οτι δν εγινε κατι τραγικο,οικογενεια θα καναμε που ουτως η αλλως την θελαμε οχι βεβαια τοσο νωρις.Οταν ξεκινησαμε τις διαδικασιεες του γαμου εκεινη δν προλαβαινε ποτε να μακολουθησει,κι οταν μιλουσαμε στο τηλ επεμενε οτι νυφικο χωρις εκεινη δν θα διαλεξω,αλλα καθε φορα που εκανα προβα νυφικου δν σηκωνε καν το τηλεφωνο γτ κοιμοταν,αφου ολη νυχτα ξενυχταγε.Μεχρι κ την μερα του γαμου μου φωναζ γτ με προλαβε στο αμαξι να φευγω κι μο φωναζε οτι δν την περιμενα.Εγω δν εδειχνα τοσο ενοχλημενη απο αυτα γτ ειχα τοσα αγχη που δν μπορουσα να ασχολουμαι μαζι της.Οταν περασε γαμος αρχισαμε να βρισκομαστε συχνοτερα,κι μια μερα μου ειπε οτι ειναι κ αυτη εγκυος.Εγω ημουν 6μηνων,εκεινη 3.Ηταν καθετη στο οτι θα το ριχνε κι μου εκανε τρομερη εντυπωση αυτο γτ τα πιστευω της ηταν αλλα μεχρι τοτε.Προσπαθησαμε με καθε τροπο να της αλλαξουμε γνωμη κ μια μερα ο αντρας μου δν αντεχε να με δει τοσο αγχωμενη,κι της ειπε τερμα,θα πας Βραζιλια θα γεννησεις το παιδι,κι θα το υιοθετησουμε,κανεις δν χρειαζεται να μαθει τιποτα κι θα εισαι κοντα αν τυχον αλλαξεις γνωμη,κι εκεινη γυρισε με ενα υφος κι μου λεει προτιμω να το ριξω παρα να το μεγαλωσετε εσεις,ποια αυτη που με εβριζε οταν εγω εκανα one night stand (φυσικα με προφυλαξεις) κι που στην τελικη ο λογος που εκανε την εκτρωση ηταν οτι!!!!ΔΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!!!.Εκει εφαγε ενα βαρυ χαστουκι,κι την εδιωξα.Δν ξανασχοληθηκα.Οταν γεννησα ηρθε κ εκατσε ολη νυχτα μαζι μου γτ οολοι ηταν αρρωστοι κ δν μπορουσαν να ειναι κοντα στο μωρο.Ασχοληθηκε με το μωρ το αλλαζε κτλ.Κι φυσικα της ειπα καντο γτ δικο σου παιδι δν προκειται να κανεις.Δν της πολυμιλουσα.Προσπαθησα μετα οταν ημασταν κι οι 2 σ ταξιδι στην Βραζιλια να τα ξαναβρουμε,ενιωθα τυψεις για τον τροπο που της φερθηκα,γτ ειεπα οτι δν ειμαι Θεος να κρινω,οποτε μπορουσα να την συγχωρεσω για οτι της ειπα.Αλλα εκεινη λογω καποιων 3των δν ερχοταν σε επαφη μαζι μου,κι μετα ξεκοψα τελειως οταν εφυγε για σπουδες στο εξωτερικο.Το βραδυ που εκανε αποχαιρετηστηριο,μ περιμενε κ μου φυλαξε κ τουρτα,αλλα σπασανε πολλα μεσα μου γτ πολλες κουβεντες της με πληγωσαν.Περασαν 3χρονια χωρις καν να ανταλλαξουμε ενα φιλικο μαιλ,μονο τα βασικα χρονια πολλα κτλ.Δν νομιζω ποτε να ξαναγινουμε οπως παλια,γτ εγω δν αλλαξα σαν ανθρωπος παρα μονο η καθμερινοτητα μου,η οποια περιεχει μια οικογενεια που ηταν επιλογη μου,ενω εκεινη αλλαξε σαν ανθρωπος.Καποια στιγμη κατεβηκε Ροδο,κι περασαμε μια βδομαδα μαζι,αλλα βαθια μου κατι με κρατουσε να μην αφεθω ξανα στην φιλια μας.Κι το εκανα ημουνα οσο τυπικια χρειαζοταν κι οσο φιλικια χρειαζοταν.Περισσοτερο λυπαμαι για την μανα μου που της λειπει πολυ η σχεση που ειχαμε αλλα ξερει οτι δν εφταιγα εγω.
Σορρυ κοριτσια για το τεραστιο ποστ,αλλα,μου βγηκε....


Οποτε μην λυπασαι.Αν πραγματικα ηθελε θα ηταν κοντα σου.Ισως αργοτερα να υπρξει ευκαιρια να ειστε ξανα μαζι.

17.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 11:09 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κατι ψιλοασχετο αλλα και σχετικο ταυτοχρονα... εγω απο τοτε που εκανα την μπεμπα εχουν χαθει ολοι μας οι φιλοι, δεν ερχονται πια, δεν μας προσκαλουν για μια βολτα εξω... ακομα και η νονα της δεν ερχεται τοσο συχνα και με τον φιλο της μια φορα στο τοσο αλλα ουτε εξω μας προσκαλουν (να αφησουμε το μωρο και να βγουμε καποιο βραδυ). γιατι συμβαινει αυτο ?

18.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 11:17 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Πεμ Μαρ 21, 2013 6:15 am, 1 φορά

19.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 11:21 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannam24 έγραψε:κατι ψιλοασχετο αλλα και σχετικο ταυτοχρονα... εγω απο τοτε που εκανα την μπεμπα εχουν χαθει ολοι μας οι φιλοι, δεν ερχονται πια, δεν μας προσκαλουν για μια βολτα εξω... ακομα και η νονα της δεν ερχεται τοσο συχνα και με τον φιλο της μια φορα στο τοσο αλλα ουτε εξω μας προσκαλουν (να αφησουμε το μωρο και να βγουμε καποιο βραδυ). γιατι συμβαινει αυτο ?

Άααααλλο μεγάλο θέμα αυτό!!! Rolling Eyes Rolling Eyes

20.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 11:35 am

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι μ έχει πιάσει τον τελευταίο καιρό και πάω κόντρα με το ρεύμα? Πάλι θα πω το αντίθετο ή μάλλον λίγο αντίθετο. Να ξεκινήσω πρώτα από μένα. Πιστεύω ότι οι περισσότερες γυναίκες έχουμε νιώσει απογοήτευση στη φιλία. Ας μην το αναλύσω παραπάνω υπάρχει σχετικό θέμα. Η τελευταία μου περίπτωση. Φίλες από τα φοιτητικά χρόνια. Σύνολο γύρω στα 12 δεν τα έχω μετρήσει. Ήμασταν 3 κολλητές. Η Σ. μια ζωή να χαιδεύεται και γενικά ήθελε όλος ο κόσμος να περιστρέφεται γύρω της. Ήταν συνέχεια από πίσω μας ότι κάναμε εμείς να το κάνει κι αυτή. Ας μην το συνεχίσω άλλο γιατί θα βγει μεγάλο κι εδώ μιλάμε για σένα. Είχε κάνει διάφορα σε μένα και σε τελική φάση δεν ήρθε στο γάμο μου. Έγγυος τότε στις αρχές με την πρόφαση ότι θα πάει να ψηφίσει. Από τότε απομακρύνθηκα ήθελα να την πιάσω να της μιλήσω να της εξηγήσω πως νιώθω αλλά δεν με άφηνε γιατί λέει ότι θα τσακωνόμασταν. Ακόμα με τρώει που δεν της τα είπα τότε. Γεννήσαμε και οι 2 από 2 παιδιά. Εγώ έκανα την προσπάθειά μου να την πλησιάσω. Την πήρα τηλ. όταν έμαθα για τα γεννητούρια να της ευχηθώ. Εκείνη τίποτα. Πλέον δεν προσπαθώ άλλο. Δοκίμασα όμως να σπάσω τον πάγο για να καταφέρω να βρεθούμε. Όχι γαι να ξαναγίνουμε φίλες γιατί άμα σπάσει το γυαλί και να κολλήσει δύσκολα δεν θα φαίνεται το ράγισμα. Απέτυχα αλλά τουλάχιστον λέω έκανα την προσπάθειά μου. Για τις εξετάσεις δεν το συζητώ. Ούτε να το σκέφτεσαι ότι έκανες κάπου λάθος. Η ζωή προχωράει κι όποιος έχει όνειρα τα κυνηγάει. Νομίζω όμως ότι πέσατε κι εσείς στην παγίδα που όλοι ζούμε στην καθημερινότητα. Πράγματα που συμβαίνουν τη δεδομένη στιγμή δεν τα συζητάμε, με αποτέλεσμα να μαζεύοντα μικρά μικρά και στο τέλος να γίνει το μπαμ όπως με σας. Γνώμη μου είναι αφού σε πονάει μέσα σου να κάνεις προσπάθεια να μιλήσετε. Αφού ήσασταν κολλητές ξέρεις τον τρόπο να την πλησιάσεις. Να μιλήσετε με ανοιχτά χαρτιά χωρίς τσακωμούς. Βέβαια δεν ξέρω τι άνθρωπος είναι για να σου λένε όλοι μπράβο που δεν μιλάτε. Για να την είχες όμως τόσα χρόνια φίλη κάτι θα της έβρισκες. Σε αυτή την ηλικία όταν λέμε κάτι τόσο χοντρό σε κάποιον περίμενε να δώσουμε μαζί δεν το πολυσκεφτόμαστε. Κι εγώ με τις κολλητές μου στο λύκειο λέγαμε τέτοιου είδους χαζομάρες. Δεν αποκλείω βεβαίως και την ζήλια. Μπορεί τελικά να είναι και κάτι άσχετο κι όχι ότι πέρασες εσύ. Μιλήσατε τότε ότι έχεις κάποια όνειρα κλπ κλπ κι ότι θα δώσεις? κι αν περάσει κι αυτή του χρόνου στην ίδια σχολή θα είστε τι πειράζει? Ας μην λέω πολλά. Γνώμη μου και πάλι είναι να την πιάσεις να της μιλήσεις. Εγώ γενικά θέλω να βγάζω αυτά που έχω μέσα μου. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Μόνο το χρόνο σου. Αν σε απορρίψει ίσως να το δεχτείς και πιο εύκολα και να το ξεπεράσεις. Όπως εγώ με την ΄"φίλη" μου.

21.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 11:42 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω καλό μου Λιλλυπουτάκι δεν διαβασα τι σου εγραψαν οι αλλες κοπέλες- αλλα θελω να σου πω απλά οτι οι φίλοι χαιρονται με την χαρά μας και λυπούνται με την λύπη μας.
οσα χρονια κ αν περασουν- ξερω οτι οι σχολικες/παιδικες φιλιες ειναι απο τις πιο δυνατες.
εγω εχω μια φιλη απο το λυκειο- με την οποια σαν αδερφες ημασταν- εκεινη ομως εφυγε στην Αγγλια και μετα τις σπουδες επελεξε να μεινει μονιμα εκει- τωρα πια βλεπομαστε μια φορα τον χρονο- και αλλη επαφη δεν εχουμε- αλλα οταν θα βρεθουμε θα ειναι σαν να μην περασε ουτε μια μερα- και φυσικα εχουμε mental connection -δεν παιζει να παρεξηγηθω- ή εκεινη με εμενα για τιποτα.
την αγαπω και μαγαπα- και ας μην εχουμε συχνη επαφη! Very Happy

22.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 12:07 pm

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Πεμ Μαρ 21, 2013 6:16 am, 1 φορά

23.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 12:21 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lilliputενια μου, εγω σε τετοια θεματα ειμαι λιγο σκληρη.γι αυτο και θα σου πω την αποψη μου.
Εφοσον εκεινη επελεξε να μην σχετιζεται αλλο πια μαζι σου να μην ασχολεισαι πλεον κι εσυ.Ναι ,υπαρχει αγαπη,ναι υπηρξε δυνατη φιλια,ναι ολα αυτα που νιωθεις.αλλα εαν μου συνεβαινε και μετα απο παροτρυνσεις μου να ξαναβρεθουμε εκεινη να με αποφευγει ,εγω δεν θα ξανασχολουμουν.Γιατι το να με διαγραφει ετσι απλα ενας ανθρωπος με τον οποιο ειχα ενα δεσιμο σαν αδερφικο,για μενα σημαινει οτι πρεπει να προχωρησω και να μην δινω αξια.Γιατι με το να ασχολουμαι σημαινει οτι του δινω την αξια που ισως αναζητουσε να εχει.Και μεσα απο αυτην τη διαδικασια μονο εγω θα χαλιομουν....γιατι εκεινη δεν την ειδα να χαλιεται και πολυ.οποτε καλη μου,προχωρα μπροστα και μην σκαλιζεις τι και ποιος και αν εφταιξε καποιος.
Αν εσυ το νιωθεις μιλα στα ισα.
εγω αυτο ειχα να σου πω.
και με μια φραση.θα σεβομουν την επιλογη της...αλλα δεν θα εδινα αλλη ευκαιρια.γιατι οπως και στην καθημερινοτητα μας στις αγορες μας,στο τελος παιρνουμε αποδειξη...ετσι και με τους ανθρωπους.Στο τελος μας αποδεικνυουν τι ειναι.Συγνωμη αλλα ετσι λειτουργω εγω! οτι ειναι αληθινο ζει για παντα....εαν κανω λαθος η αν σε στεναχωρω ζητω συγνωμη!

.................. 334590 .................. 334590 .................. 334590

24.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 12:22 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφού έκανες τις προσπάθειές σου τελείωσε το θέμα. Αγνόησέ την. Προφανώς οι άλλοι που χάρηκαν που δεν μιλάτε κάτι θα έβλεπαν. Δεν αξίζει ούτε να το σκέφτεσαι.

25.................. Empty Απ: .................. Κυρ Αυγ 07, 2011 12:28 pm

jojoma

jojoma
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ συμφωνώ απόλυτα με την Blackrose.Δεν αξίζει ούτε να χαλιέσαι ούτε να το σκέφτεσαι.Συμβαίνουν πολλές φορές αυτά στις φιλίες δυστυχώς.Αλλά δεν γίνεται να δίνει μόνο ο ένας, τότε δεν υπάρχει φιλία.Απλά δεν άξιζε τη φιλία σου η κοπέλα.Μην το σκέφτεσαι και προχώρα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις