Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
110 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 110 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να της το κοψετε γιατι απο οτι βλεπω με λογια δε παιρνει...Οχι δωρα εχει μονο γιορτες,γεννεθλια και χριστουγεννα για να τα περιμενει με τρελλη ανυπομονησια..Ετσι ειπα κι εγω στον δικο μου...Κι αν συνεχισουν να στελνουν δωρακια -γιατι πιστευουν οτι ετσι θα φερουν με το μερος τους το παιδι- θα τα στελνω πακετακι πισω..

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Να της το κοψετε γιατι απο οτι βλεπω με λογια δε παιρνει...Οχι δωρα εχει μονο γιορτες,γεννεθλια και χριστουγεννα για να τα περιμενει με τρελλη ανυπομονησια..Ετσι ειπα κι εγω στον δικο μου...Κι αν συνεχισουν να στελνουν δωρακια -γιατι πιστευουν οτι ετσι θα φερουν με το μερος τους το παιδι- θα τα στελνω πακετακι πισω..

Μαζι σου, τετοια ατομα θελουν μονο δραστικα μετρα. Και ο αγιος φοβερα θελει

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula έγραψε:
tatijana έγραψε:Να της το κοψετε γιατι απο οτι βλεπω με λογια δε παιρνει...Οχι δωρα εχει μονο γιορτες,γεννεθλια και χριστουγεννα για να τα περιμενει με τρελλη ανυπομονησια..Ετσι ειπα κι εγω στον δικο μου...Κι αν συνεχισουν να στελνουν δωρακια -γιατι πιστευουν οτι ετσι θα φερουν με το μερος τους το παιδι- θα τα στελνω πακετακι πισω..

Μαζι σου, τετοια ατομα θελουν μονο δραστικα μετρα. Και ο αγιος φοβερα θελει

Και στους δικους μου το ιδιο θα ελεγα...Οχι επειδη ειναι αυτοι και δεν αλληλογουσταρομαστε...Τα παιδια πρεπει να μαθουν την προσμονη,πως λεγεται...Την λαχταρα...Σημερα τα δινουμε ολα στο πιατο...Οχι...ΕΙμαι της αποψης οτι πχ.αμα θελει κινητο δε θα του το παρω απο τα 10...Και φυσικα οχι κινητο τελευταιας τεχνολογιας..Γιαυτο ολα τα παιδακια εχουν ξεφυγει...Δε μπορω να βλεπω 12χρονα να συμπεριφερονται σα 15χρ..Πρεπει να ειμαστε προσεκτικες..Οι καιροι εχουν αγριεψει..

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και στους δικους μου το ιδιο θα ελεγα...Οχι επειδη ειναι αυτοι και δεν αλληλογουσταρομαστε...Τα παιδια πρεπει να μαθουν την προσμονη,πως λεγεται...Την λαχταρα...Σημερα τα δινουμε ολα στο πιατο...Οχι...ΕΙμαι της αποψης οτι πχ.αμα θελει κινητο δε θα του το παρω απο τα 10...Και φυσικα οχι κινητο τελευταιας τεχνολογιας..Γιαυτο ολα τα παιδακια εχουν ξεφυγει...Δε μπορω να βλεπω 12χρονα να συμπεριφερονται σα 15χρ..Πρεπει να ειμαστε προσεκτικες..Οι καιροι εχουν αγριεψει..[/quote]

Συμφωνω απολυτα,δηλαδη εμεις που μεγαλωσαμε χωρις κινητο και pc απο μικρα τι παθαμε? Εχουνε χασει την ουσια και βασικα εμεις φταιμε για αυτο. Ολα ξεκινανε απο την οικογενεια

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula έγραψε:Και στους δικους μου το ιδιο θα ελεγα...Οχι επειδη ειναι αυτοι και δεν αλληλογουσταρομαστε...Τα παιδια πρεπει να μαθουν την προσμονη,πως λεγεται...Την λαχταρα...Σημερα τα δινουμε ολα στο πιατο...Οχι...ΕΙμαι της αποψης οτι πχ.αμα θελει κινητο δε θα του το παρω απο τα 10...Και φυσικα οχι κινητο τελευταιας τεχνολογιας..Γιαυτο ολα τα παιδακια εχουν ξεφυγει...Δε μπορω να βλεπω 12χρονα να συμπεριφερονται σα 15χρ..Πρεπει να ειμαστε προσεκτικες..Οι καιροι εχουν αγριεψει..

Συμφωνω απολυτα,δηλαδη εμεις που μεγαλωσαμε χωρις κινητο και pc απο μικρα τι παθαμε? Εχουνε χασει την ουσια και βασικα εμεις φταιμε για αυτο. Ολα ξεκινανε απο την οικογενεια[/quote]

Γιαυτο τα περισσοτερα ειναι χαζεμενα μπροστα απο ενα play station μ τις ωρες...Ασε..Και ναι απο την οικογενεια αρχιζουν ολα...Συμφωνω..

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είχα μιλήσει στο μικρό κοντά στο πάσχα και κάτι είχε καταλάβει, μέχρι που συνειδητά της έλεγε ότι δε θέλω κάτι άλλο, έχω απόλα. Βρίσκει τον τρόπο όμως να τον δελεάζει με διάφορα ταξίματα. Του κάνει πλύση εγκεφάλου. Αφού το μόνιμο θέμα συζήτησης όταν το βλέπει ή του μιλάει στο τηλέφωνο είναι "τί να σου φέρω". Τί να κάνει και αυτό? Παιδάκι είναι. Θα του μιλήσω πάλι. Ελπίζω να διαχωρίσει λίγο τα πράγματα.
Το μέλλον με ανησυχεί και εμένα.Αν συνεχίσει αυτό το βιολί, πράγματα που θα θέλουμε να του απαγορεύσουμε οι γονείς, φοβάμαι ότι θα του τα παίρνει αυτή. Πχ. κινητό. Ήδη την έχω πιάσει όταν δε τη βλέπουμε να του τάζει ψιθυριστά πράγματα που εμείς είχαμε πει ότι δεν θέλαμε να πάρει. Δεν μας άρεσαν ή δεν ήταν για την ηλικία του. Και αυτό είναι απαράδεκτο. Και δεν ξέρω και τί του λέει όταν δεν είμαι εγώ.
Με αυτά,δε θέλω να τον βλέπει όταν δεν είμαι. Φοβάμαι ότι μπορεί να θέλει να "εξαγοράσει" μια ειδική σχέση. Καλή η αγάπη στη γιαγιά αλλά όταν φοβάσαι ότι μπορεί να επεμβαίνει στη διαπαιδαγώγηση του παιδιού σου δεν είναι ενοχλητικό?
Αυτό που με τσαντίζει είναι ότι πάντα δημιουργεί προβλήματα από το τίποτα! Και με τα δώρα νομίζω ότι τώρα πια επίτηδες επιμένει και το τραβάει, επειδή είδε ότι μας πειράζει για να μας δημιουργεί πρόβλημα. Βρήκε ένα τρόπο να περνάει το δικό της, επειδή δεν την αφήνουμε σε άλλα ζητήματα να επεμβαίνει. Μόνο που δε σκέφτεται το παιδί καθόλου. Μόνο τον εαυτό της.
Α, και επειδή αναφέρθηκε. Τα δώρα τα δίνει πάντα κατευθείαν στο μικρό,δε τα στέλνει ποτέ,ούτε τα δίνει σε εμάς. Μέχρι που δώρο που του είχε πάρει ο παππούς,ο άνδρας της, και το περίμενε το παιδί απο αυτόν, πριν έρθει στο σπίτι ο παππούς, του το έδωσε κρυφά αυτή και είπε μετά ότι το είδε ο μικρός και το άνοιξε, ψέματα. Και ο παππούς στεναχωρήθηκε. Θέλει να εξαγοράσει την αγάπη του, να την αγαπήσει πιο πολύ από τους άλλους,τί να πω...
Τα σκέφτομαι όλα μαζί και συγχίζομαι πάλι...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Να της το κοψετε γιατι απο οτι βλεπω με λογια δε παιρνει...Οχι δωρα εχει μονο γιορτες,γεννεθλια και χριστουγεννα για να τα περιμενει με τρελλη ανυπομονησια..Ετσι ειπα κι εγω στον δικο μου...Κι αν συνεχισουν να στελνουν δωρακια -γιατι πιστευουν οτι ετσι θα φερουν με το μερος τους το παιδι- θα τα στελνω πακετακι πισω..

εσενα ειναι μικρο ακομη και δεν καταλαβαινει....ασε που δεν το βλεπουν συχνα οπως εχεις πει..
αλλα η κοπελα λεει το βλεπουν 1 φορα την εβδομαδα σιγουρα..και ειναι και παιδακι 4 χρονων που καταλαβαινει!! αντε να του το παρεις απο τα χερια!!

εγω ξαναλεω πως καλη πεθερα ειναι η πεθαμενη και μονο! ολες οι αλλες δεν εχουν γιατρεια...ας τη φωτισει ο Θεούλης η ας φωτισει το παιδακι να καταλαβει πως δεν εχει νοημα ολο αυτο..

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:Να της το κοψετε γιατι απο οτι βλεπω με λογια δε παιρνει...Οχι δωρα εχει μονο γιορτες,γεννεθλια και χριστουγεννα για να τα περιμενει με τρελλη ανυπομονησια..Ετσι ειπα κι εγω στον δικο μου...Κι αν συνεχισουν να στελνουν δωρακια -γιατι πιστευουν οτι ετσι θα φερουν με το μερος τους το παιδι- θα τα στελνω πακετακι πισω..

εσενα ειναι μικρο ακομη και δεν καταλαβαινει....ασε που δεν το βλεπουν συχνα οπως εχεις πει..
αλλα η κοπελα λεει το βλεπουν 1 φορα την εβδομαδα σιγουρα..και ειναι και παιδακι 4 χρονων που καταλαβαινει!! αντε να του το παρεις απο τα χερια!!

εγω ξαναλεω πως καλη πεθερα ειναι η πεθαμενη και μονο! ολες οι αλλες δεν εχουν γιατρεια...ας τη φωτισει ο Θεούλης η ας φωτισει το παιδακι να καταλαβει πως δεν εχει νοημα ολο αυτο..

Ναι ειναι μικρο εμενα αλλα απο τωρα θα τους κοψω την φορα...Και μενα μου τα στελνουν μεσω του δικου μου..Οταν θα μεγαλωσει και θα τον πηγαινοει κατα κει?
Σαφως δε μπορεις να παρεις το δψρο απο το μωρο....Αλλα μπορεις να απομακρυνεις τη πεθερα αμα δε περνει απο λογια...Ποιο ειναι το καλυτερο,η ισοροποια του παιδιου μου φυσικα...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouboulina έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Θέλω να σας πω τον πόνο μου γιατί θα σκάσω.
Η δική μου πεθερά κάθε τόσο εφευρίσκει κάτι καινούριο για να μας ανακατέψει και να μας δημιουργήσει πρόβλημα.
Τους τελευταίους μήνες άρχισε να φέρνει στον μικρό μας, είναι 4 χρονών, απίστευτα πολλά δώρα. Κάθε ΣαβΚυρ που πάμε του έχει τρία ή τέσσερα δώρα μεγάλα, όχι ψιλοπράγματα και συνέχεια τον ρωτάει τί θέλει για την επόμενη φορά και του τάζει λαγούς με πετραχίλια. ότι του λέμε εμείς όχι του το τάζει στα κρυφά.Θα μου πείτε πού είναι το κακκό?
Ο μικρός τα έχει χάσει, δεν ξέρει με τί να πρωτοπαίξει και ζητάει όλο και περισσότερα και από εμάς. Του δημιουργεί την ψυχολογία ότι μπορεί και πρέπει να παίρνει ό,τι θέλει. Μας ζητάει κάθε μέρα να τον πάμε βόλτα σε παιχνιδάδικα να δει τα παιχνίδια και μετά φωνάζει και κλαίει γιατί δεν του παίρνουμε κάτι. Σα κακομαθημένο! Ενώ εμείς δεν τον μεγαλώνουμε έτσι.
Της μίλησε ο άντρας μου, μετά από τα χίλια ζόρια βέβαια, γιατί δεν άντεξε κ αυτός ,τον έγραψε αρχικά...( κάνει πάντα το δικό της ) και μετά από τα πολλά σταματησε για λίγο και χθες μας έκανε ολόκληρη κουβέντα ότι της στερούμε τη χαρά της και δεν είναι κακό.. Θα ξαναρχίσει δηλαδή τα ίδια...
Τί να κάνω για να μη μου γίνει σκατομαθημένο???? Πώς να το αντιμετωπίσω??

Βαλε τους δικους κανονες.Τι σόι Μπουμπουλινα εισαι?? Very Happy

MariaM έγραψε:Πες της οτι φερεται πολυ εγωιστικά απέναντι στο παιδί γιατί βάζει την χαρά της πάνω από την ψυχική υγειά του παιδιού. Πες της ότι η αγάπη δεν κερδίζεται με υλικά ανταλλάγματα αλλά αντίθετα του διδάσκει να είναι συμφεροντολόγος. Αν παρόλ' αυτα συνεχίσει, φτάστε και εσεις στα άκρα. Όσο αυτή φέρεται με τον ίδιο τροπο τόσο πιο αραίά θα βλέπει το παιδί!

Ε..απο εκει ξεκιναει,δεν ειναι τοσο εγωισμος οσο η αναγκη να την αγαπαει το παιδι,και ετσι πιστευει οτι θα ερθει κοντα του με δωρα .Ειναι κ αλλης γενιας οι παππουδες,πιο στερημενοι,νομιζουν οτι προσφεροντας υλικα αγαθα κανουν ευτυχισμενο ενα παιδι.Δεν μπορω να τους κατηγορησω,αλλα δεν το δεχομαι ουτε εγω. Στους δικους μας ειπαμε αν θελουν να δωσουν τοσο πολυ κατι υλικο να παρουν ενα κουμπαρα και να τους βαζουν χρηματα εκει.Να μαθαινουν και τα μικρα την αποταμιευση,και να λαχταρανε κ το δωρο,να εχει αξια.Ο μεγαλος περιμενει ενα χρονο τωρα να του παρει ο ενας παππους κοκκινο ποδηλατο με ταχυτητες.Τα μαζευουν μαζι σε εναν κουμπαρα τα χρηματα,και στα γενεθλια θα το παρει.Να καταλαβει οτι κοστιζει το ποδηλατο...ελπιζω μονο να εχει βγει η συνταξη του παππου του μεχρι τοτε γιατι αλλιως τον βλεπω χλωμο τον κουμπαρα! Laughing

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
εγω ξαναλεω πως καλη πεθερα ειναι η πεθαμενη και μονο! ολες οι αλλες δεν εχουν γιατρεια....
Από τα χειρότερα πράγματα που εχω διαβασει...Εχεις και εσυ όμως γιο και σκεψου κατα ποσο θα σου αρεσε να σκεφτόταν η νυφη σου οτι θα ηταν καλυτερα να εισαι πεθαμενη...Μην το παρατραβαμε με τις πεθερες, εγω δεν εχω πεθερα και ηταν απιθανος ανθρωπος και παρακαλαω να ζουσε να με βοηθαει κιολας...Δεν μπορω να φανταστώ τις νυφες μου να λεγαν οτι θα ηθελαν τη μαμα μου να μην υπάρχει...που και εκεινες την εχουν καλυτερα και απο τις δικες τους μαναδες...
Αμαν αυτο με τις πεθερες...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
popibar έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
εγω ξαναλεω πως καλη πεθερα ειναι η πεθαμενη και μονο! ολες οι αλλες δεν εχουν γιατρεια....
Από τα χειρότερα πράγματα που εχω διαβασει...Εχεις και εσυ όμως γιο και σκεψου κατα ποσο θα σου αρεσε να σκεφτόταν η νυφη σου οτι θα ηταν καλυτερα να εισαι πεθαμενη...Μην το παρατραβαμε με τις πεθερες, εγω δεν εχω πεθερα και ηταν απιθανος ανθρωπος και παρακαλαω να ζουσε να με βοηθαει κιολας...Δεν μπορω να φανταστώ τις νυφες μου να λεγαν οτι θα ηθελαν τη μαμα μου να μην υπάρχει...που και εκεινες την εχουν καλυτερα και απο τις δικες τους μαναδες...
Αμαν αυτο με τις πεθερες...

συμφωνω μαζι σου! φτανουμε στο αλλο ακρο τωρα

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popibar έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
εγω ξαναλεω πως καλη πεθερα ειναι η πεθαμενη και μονο! ολες οι αλλες δεν εχουν γιατρεια....
Από τα χειρότερα πράγματα που εχω διαβασει...Εχεις και εσυ όμως γιο και σκεψου κατα ποσο θα σου αρεσε να σκεφτόταν η νυφη σου οτι θα ηταν καλυτερα να εισαι πεθαμενη...Μην το παρατραβαμε με τις πεθερες, εγω δεν εχω πεθερα και ηταν απιθανος ανθρωπος και παρακαλαω να ζουσε να με βοηθαει κιολας...Δεν μπορω να φανταστώ τις νυφες μου να λεγαν οτι θα ηθελαν τη μαμα μου να μην υπάρχει...που και εκεινες την εχουν καλυτερα και απο τις δικες τους μαναδες...
Αμαν αυτο με τις πεθερες...


Σιγουρα δεν ειναι ολες οι πεθερες αλλα υπαρχουν πολλες που κανουν πραγματα μονο και μονο για την σπασουν στις νυφες η στους γαμπρους γιατι επησις δεν θεωρω οτι κακια ειναι παντα η μαμα του αντρα. Μονο που εμεις οι γυναικες τις μαναδες ξερουμε καλυτερα να τις φρεναρουμε. Οσες εχουμε λοιπον γιους και γενικα παιδια πρεπει να εχουμε τα μυαλια στο κεφαλι μας και να σεβομαστε πρωτα απο ολα τις επιθυμιες των γονιων

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
popibar έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
εγω ξαναλεω πως καλη πεθερα ειναι η πεθαμενη και μονο! ολες οι αλλες δεν εχουν γιατρεια....
Από τα χειρότερα πράγματα που εχω διαβασει...Εχεις και εσυ όμως γιο και σκεψου κατα ποσο θα σου αρεσε να σκεφτόταν η νυφη σου οτι θα ηταν καλυτερα να εισαι πεθαμενη...Μην το παρατραβαμε με τις πεθερες, εγω δεν εχω πεθερα και ηταν απιθανος ανθρωπος και παρακαλαω να ζουσε να με βοηθαει κιολας...Δεν μπορω να φανταστώ τις νυφες μου να λεγαν οτι θα ηθελαν τη μαμα μου να μην υπάρχει...που και εκεινες την εχουν καλυτερα και απο τις δικες τους μαναδες...
Αμαν αυτο με τις πεθερες...

συμφωνω μαζι σου! φτανουμε στο αλλο ακρο τωρα

για τις πεθερες εχουμε ειδικο θεμα...δεν χρειαζεται να το συζητησουμε εδω...η κοπελα εχει συγκεκριμενο προβλημα και το εξεφρασε...
και εγω εχω συγκεκριμενες εμπειρειες και λεω οτι λεω...σιγουρα οχι κυριολεκτοντας αλλα με μια δοση αστειου ...δεν εχεις πεθερα γιαυτο δεν το καταλαβες!!
..αλλα εσυ σταθηκες σε λαθος σημειο..
το νοημα ηταν πως με πεθερες που μπλεκονται δεν υπαρχει λυση!!!

και σιγουρα εγω δεν θα φερομαι ασχημα στην νυφη μου γιατι δεν το εχω...και προφανως και η μαμα σου φεραιται καλα για αυτον την αγαπανε...
ο καθενας κερδιζει τα συναισθηματα που του αξιζουν(αλλα ειπεμε ειναι για αλλο θεμα αυτο ..μην χαλασουμε το θεμα της κοπελας τωρα)

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοψτε τις επισκεψεις!αφου κανει κακο στο παιδι θα την αντιμετωπιζα ως ενα ατομο που το βλαπτει.πειτε της πως απο εκεινη εξαρταται ποτε θα ξαναδει το παιδι.μονο δηλαδη οταν στην επισκεψη δεν θα εχει δωρο. Κακομαθαίνουν το παιδί... βοήθεια - Σελίδα 2 587529

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:
popibar έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
εγω ξαναλεω πως καλη πεθερα ειναι η πεθαμενη και μονο! ολες οι αλλες δεν εχουν γιατρεια....
Από τα χειρότερα πράγματα που εχω διαβασει...Εχεις και εσυ όμως γιο και σκεψου κατα ποσο θα σου αρεσε να σκεφτόταν η νυφη σου οτι θα ηταν καλυτερα να εισαι πεθαμενη...Μην το παρατραβαμε με τις πεθερες, εγω δεν εχω πεθερα και ηταν απιθανος ανθρωπος και παρακαλαω να ζουσε να με βοηθαει κιολας...Δεν μπορω να φανταστώ τις νυφες μου να λεγαν οτι θα ηθελαν τη μαμα μου να μην υπάρχει...που και εκεινες την εχουν καλυτερα και απο τις δικες τους μαναδες...
Αμαν αυτο με τις πεθερες...

συμφωνω μαζι σου! φτανουμε στο αλλο ακρο τωρα

για τις πεθερες εχουμε ειδικο θεμα...δεν χρειαζεται να το συζητησουμε εδω...η κοπελα εχει συγκεκριμενο προβλημα και το εξεφρασε...
!και εγω εχω συγκεκριμενες εμπειρειες και λεω οτι λεω...σιγουρα οχι κυριολεκτοντας αλλα με μια δοση αστειου ...δεν εχεις πεθερα γιαυτο δεν το καταλαβες!
..αλλα εσυ σταθηκες σε λαθος σημειο..
το νοημα ηταν πως με πεθερες που μπλεκονται δεν υπαρχει λυση!!!

και σιγουρα εγω δεν θα φερομαι ασχημα στην νυφη μου γιατι δεν το εχω...και προφανως και η μαμα σου φεραιται καλα για αυτον την αγαπανε...
ο καθενας κερδιζει τα συναισθηματα που του αξιζουν(αλλα ειπεμε ειναι για αλλο θεμα αυτο ..μην χαλασουμε το θεμα της κοπελας τωρα)


Θα συμφωνήσω με την bou-boukitsa!!!

Όταν εσύ αγάπάς την πεθερά σου και τη σέβεσαι και αυτή δε χάνει ευκαιρία να ανακατευτεί στη ζωή σου, στο γάμο σου και ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΉ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ ΣΟΥ (καλή ώρα...) αυτή δημιουργεί το "θέμα" που έχεις μαζί της. Και συνήθως δεν υπάρχει και εύκολη λύση...
Οπότε μην αρπαζόμαστε μεταξύ μας. Και μην μιλάμε για άκρα. Υπάρχει πάντα μια δόση χιούμορ και όλες πιστεύω γραφουμε για να πούμε τον πόνο μας.. Ο καθένας μιλάει ανάλογα με τις εμπειρίες του, και τον "πόνο του". Και εκφράζεται όσο σκληρά είναι και αυτά που περνάει... Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις