Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ti einai auxeniki diafaneia!! Empty ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:33 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
geia sas koritsia panw katw kserw ti einai..alla ti tha dw yparxei periptwsei na dw to fylo tou paidiou,i mpaaaaaa kapou to deiavasa k xarika!!k poso krataei auti i eksetasei!tha paw thn pempti 8-9 k tha eimai 11-12 ebdomadwn peite mou an kserete polla filia k euxaristw me trwei agwnia psissssssssssss to diorthosa eixa grapsi lathos tis bdomades



Έχει επεξεργασθεί από τον/την marinaki <3 <3 στις Σαβ Σεπ 03, 2011 2:06 pm, 1 φορά

2ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:38 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρινακι τα ξερεις τα βασικα- ειναι μετρηση πρωτα απ'ολα του ρινικου οστου- και γενικοτερη μετρηση των ακρων κτλπ..
κραταει οση ωρα χρειαζεται ο καθε γιατρος αναλογα την εμπειρια του και τα μηχανηματα που διαθετει.

θα κανεις κ την PAPP-A που δειχνει τα ποσοστα να εμφανισει διαφορα συνδρομα το μικρο σου (φτου κακα) σε πιθανοτητες αναλογα την ηλικια σου -το αν εισαι καπνιστρια- και αλλα θεματα υγειας που μπορει να εχεις (που δεν εχεις)

οταν βγουν τα αποτελεσματα θα σου πει ο γιατρος οτι ολα πηγαν τελεια- και οτι το νινι σου μεγαλωνει μια χαρα Very Happy

3ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:45 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida mou euxaristw ,alla yparxei periptwsei na dw to fulo tou....

4ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:51 pm

swsw

swsw
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΕΙ Η ΚΟΥΚΙΔΑ, ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ! ΣΈΜΑΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ, ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΣ (ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΙΝΟΥΛΗΣ) ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ 50% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΕΞΩ (ΣΩΩΩΠΑΑ)! Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ "ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ 90%".. ΑΡΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ! ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!! ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994

5ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:52 pm

steef


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="marinaki <3 <3"]koukida mou euxaristw ,alla yparxei periptwsei na dw to fulo tou....[/q

εμενα στην αυχενικη μου ειχαν πει οτι θα ναι αντρακι απλα και καλα οχι σιγουρα κτλ. στον μεγαλο μου το επιβεβαιωσαν.

6ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:56 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξεχασα να σου πω για το φυλο μαρινακι .

στην αυχενικη δεν φανηκε τπτ- κ συνηθως λενε οτι αν δεν φανει τσουτσουνι τοτε μαλλον παει για κοριτσακι-
κοιτα- εμεις στην εξεταση λιγο πριν τη Β επιπεδου μαθαμε το φυλο- αν κ μας ειχε πει ο γιατρος οτι πολυ πιθανο να ειναι κοριτσι- αφου στην πορεια τσουτσουνακι δεν βλεπαμε.
αλλα- ποτε δεν ξερεις!!!

7ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 2:05 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 euxaristw koritsares mou glukies...tha exei poli gelio pantos o antras mou perimenei agori k dn dexetai na tou po an einai koritsi...tou to petaw egw kamia fora k thymonei,,popo dn kserw pws tha to parei an tyxon k einai koritsi....egw tou lew exoume koritsouli k autos mou neuriazei axaxa ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 mn direi k to giatro sto telos xaxa

8ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 2:10 pm

Ana

Ana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marinaki <3 <3 έγραψε: ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 euxaristw koritsares mou glukies...tha exei poli gelio pantos o antras mou perimenei agori k dn dexetai na tou po an einai koritsi...tou to petaw egw kamia fora k thymonei,,popo dn kserw pws tha to parei an tyxon k einai koritsi....egw tou lew exoume koritsouli k autos mou neuriazei axaxa ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 ti einai auxeniki diafaneia!! 215994 mn direi k to giatro sto telos xaxa

o andras mou prospathouse kai elege s'olo ton kosmo oti thelei koritsi, otan to emathe telika apogoiteuthike kapos alla tou perase Smile twra opote i mikri fonazei mpampa lionei. i mikri mou les kai exei mono mpampa, den exw xanadei tetoio pragma... spania thimatei kai leei kai mama, malon me varethike ti einai auxeniki diafaneia!! 328109

9ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Σαβ Σεπ 03, 2011 2:13 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αααα καλα- μην σκας- εγω οταν ρωτουσα τον αντρα μου αν εχει προτιμηση μου ελεγε οχι- αλλα στο τελος ειπε οτι θελει αγορι- μολις ομως μαθαμε οτι εχουμε κοριτσακι αμεσως κολλησε! η κορη μου κ η κορη μου- τωρα τον ρωτησα πριν καιρο αν καναμε κ αλλο τι θα ηθελε να ειναι κ μου λεει κοριτσι!! λιωνει ο ανθρωπος!!! Very Happy Very Happy

10ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:11 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειναι πολυ νωρις για να σου πουν με σιγουρια τι ειναι. Αν φανει κατι μπορει να σου πουν αλλα παντα με επιφυλαξη. Εμας στο δευτερο μας ειπε οτι πιθανον ειναι αγορι αλλα να ξερεις οτι μερικες φορες ειναι η κλειτοριδα. Μετα απο κανενα μηνα πλεον θα ειναι σιγουρο. Σε εμας τελικα επεσε μεσα απο την αρχη. Εγω και στις 2 εγκυμοσυνες ηξερα απο την αρχη γιατι ειχα λογαριασει ποτε το ειχαμε κανει και κυκλοφορει ενα τεστ στο ιντερνετ που οσες φιλες μου το εχουν κανει εχει πεσει μεσα http://www.123baby.me/gender_prediction.php

11ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:16 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula έγραψε:...οσες φιλες μου το εχουν κανει εχει πεσει μεσα http://www.123baby.me/gender_prediction.php
Εμένα μου έβγαλε δυο κορίτσια... Shocked Shocked Shocked
Δεν εχω ελπίδες... Razz Razz Razz

Βασικά, εμένα απο την αυχενική μπόρεσε να δει και το φύλο, διότι και τα δυο τα αγόρια μου καθόντουσαν και μας τα εδειχναν φατσα φορα.. βέβαια, μου το είπε κ τις δυο φορες με επιφύλαξη, του στυλ "μάλλον αγόρι είναι"..

12ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:21 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ολες ξερουμε οτι ειναι πολυ νωρις για αυτο εγω προσωπικα θα θεωρουσα αντιεπαγγελματικο να μου ελεγε με σιγουρια. Μερικοι μπορουν να δουν κατι και παλι να μην πουν τιποτα, στον δευτετο το ειχα περισσοτερη εννοια να δω τι ειναι ασε που ειδα 3 πραγματα να πεταγοντε για αυτο και "αναγκαστηκε" να μου πει. Αυτο το σιτε ειναι πολυ καλο εχει πολλες πληροφοριες

13ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:27 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εμάς στην αυχενική μας είπαν ότι είναι αγοράκι αλλά μας είπαν επίσης να μην αρχίσουμε να τα ψωνίζουμε όλα μπλε από τώρα!!Μετά φυσικά το είδε και ο γιατρός τους υπέρηχους ρουτίνας και στην β' επιπέδου επιβεβαιώθηκε. Το ίδιο συνέβη και στην ξαδέρφη μου που της είπε ότι κατά 90% είναι κοριτσάκι (δεν έχει κάνει ακόμη β επιπέδου). Στην κουνιάδα μου όμως που αύριο θα κάνει την β επιπέδου δεν τους είπανε ούτε στην αυχενική (δεν ξέρω αν δεν το είδανε ή αν απλώς δεν τους το είπανε) ούτε στον κλασσικό υπέρηχο μετά. Οπότε θα μάθουμε αύριοSmile

14ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:34 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Marinaki καλημερα.Εγω δεν ηθελα να μαθω τι φυλο ειναι το παιδι και ετσι ουτε ο γυναικολογος μου μου ελεγε αλλα και ουτε οι αλλοι γιατροι που εκανα αυχενικη διαφανεια και β επιπεδου..θυμαμαι παντως στο Λητω που πηγα για την αυχενικη διαφανεια ο γιατρος τοτε μου ειπε οτι φαινεται πεντακαθαρα το φυλο του παιδιου και με συνδυασμο με τους χτυπους της καρδιας του ,αν ηθελα μπορουσε να μου πει με σιγουρια τι ειναι...παντως αντεξα μεχρι τελους....

15ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:36 am

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟ ALPHA TEST,ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ???ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ..
Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΣΑΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΛΗΡΩΝΩ ΑΠΛΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΟΕΟΟΟ???? ti einai auxeniki diafaneia!! 534787

16ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:37 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζουμε και σε μια χωρα που το φυλο του παιδιου δυστυχως καποιοι (κυριως πατεραδες) το θεωρουν μεγαλο ζητημα. Καλα ολους μας νοιαζει για προετοιμαστουμε αλλα δεν θα σκοτωθουμε κιολας. Ας ειναι καλα το μωρο και η μανα και ας ειναι οτι να ναι.
Αγγελικη ειλικρινα μπραβο που κρατηθηκες εγω δεν θα μπορουσα ασε που εχω βρει ονοματα χρονια πριν και θελω να τα φωναζω απο την κοιλια ακομα με το ονομα τους.
Παπαρουνα αναλογως που την κανεις εγω την εκανα στην κλινικη και ηταν λιγο πιο ακριβη (απο 65 ευρω που κανει το υπερηχω εμεις πληρωσαμε 100 ευρω). Ποιο alpha test? Μηπως εννοεις την παπαει, αυτη εξεταση αιματος. Γιατι δεν τον ρωτας?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την totula στις Κυρ Σεπ 04, 2011 12:40 am, 1 φορά

17ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:38 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
paparouna έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟ ALPHA TEST,ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ???ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ..
Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΣΑΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΛΗΡΩΝΩ ΑΠΛΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΟΕΟΟΟ???? ti einai auxeniki diafaneia!! 534787

Εμείς στην κλινική που την κάναμε πληρώσαμε 140Ε. Κάπου εκεί να υπολογίζεις.. Rolling Eyes

18ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:40 am

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:
paparouna έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟ ALPHA TEST,ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ???ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ..
Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΣΑΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΛΗΡΩΝΩ ΑΠΛΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΟΕΟΟΟ???? ti einai auxeniki diafaneia!! 534787

Εμείς στην κλινική που την κάναμε πληρώσαμε 140Ε. Κάπου εκεί να υπολογίζεις.. Rolling Eyes

ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ..ΑΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ Very Happy

19ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:41 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ..ΑΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ Very Happy [/quote]

Υπολογισε παραπανω, κανε ενα τηλεφωνο να μαθεις

20ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:42 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
paparouna έγραψε:

ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ..ΑΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ Very Happy

Κάπου εκεί να υπολογίζειςSmile Και εμάς δεν μας την έκανε ο γιατρός μας,αλλά μία άλλη γιατρός απλώς την κάναμε στην κλινική!

21ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:45 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αγγελικη ειλικρινα μπραβο που κρατηθηκες εγω δεν θα μπορουσα ασε που εχω βρει ονοματα χρονια πριν και θελω να τα φωναζω απο την κοιλια ακομα με το ονομα τους.


Ναι ηταν οντως δυσκολο αλλα το ηθελα πολλα χρονια πριν μεινω εγκυος...να εχω την αγωνια για το τι θα ειναι το παιδι...και ευτυχως συμμεριστηκε κι ο αντρας μου αυτη την επιλογη μου γιατι η αληθεια ειναι οτι ειχε σκασει!

22ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:48 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paparoyna εγω την αυχενικη διαφανεια την εκανα τον Ιουνιο του 2010 στο Λητω(οπως και ολες τις εξετασεις) και ειχα πληρωσει 120 ευρω.Το αλφα τεστ δεν ειναι το PAPP-A.Ειναι απο οσο γνωριζω μια εξεταση που χρησιμοποιουσαν παλιοτερα οι γιατροι και μαλιστα τα ποσοστα επιτυχιας της δεν ειναι ικανοποιητικα...σου λεω οτι εχω ακουσει,δεν την εκανα ποτε αυτη την εξεταση...αλλα αφου θα κανεις αυχενικη και παπει ,γιατι να κανεις και αυτη την εξεταση?

23ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 12:56 am

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggeliki5579 έγραψε:Paparoyna εγω την αυχενικη διαφανεια την εκανα τον Ιουνιο του 2010 στο Λητω(οπως και ολες τις εξετασεις) και ειχα πληρωσει 120 ευρω.Το αλφα τεστ δεν ειναι το PAPP-A.Ειναι απο οσο γνωριζω μια εξεταση που χρησιμοποιουσαν παλιοτερα οι γιατροι και μαλιστα τα ποσοστα επιτυχιας της δεν ειναι ικανοποιητικα...σου λεω οτι εχω ακουσει,δεν την εκανα ποτε αυτη την εξεταση...αλλα αφου θα κανεις αυχενικη και παπει ,γιατι να κανεις και αυτη την εξεταση?

ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΦΑ ΤΕΣΤ Κ ΑΛΛΟ ΤΟ PAPP-A.ΤΟ ΑΛΦΑ ΤΕΣΤ ΓΙΝΟΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ Κ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ PAPP-A ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ,ΣΩΣΤΑ?
ΑΠΛΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Κ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ Κ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΓΙΑ ΑΛΦΑ ΤΕΣΤ.

24ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 1:02 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απλα δεν καταλαβαινω οτι απο την στιγμη που θα κανεις αυχενικη και PAPP-A γιατι να κανεις και την αλλη και απο οτι λενε τα κοριτσια δεν ειναι τοσο ικανοποιητικη. Προφανως κατι ξερει παραπανω

25ti einai auxeniki diafaneia!! Empty Απ: ti einai auxeniki diafaneia!! Κυρ Σεπ 04, 2011 1:03 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΦΑ ΤΕΣΤ Κ ΑΛΛΟ ΤΟ PAPP-A.ΤΟ ΑΛΦΑ ΤΕΣΤ ΓΙΝΟΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ Κ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ PAPP-A ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ,ΣΩΣΤΑ?
ΑΠΛΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Κ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ Κ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΓΙΑ ΑΛΦΑ ΤΕΣΤ


Αυτο ξερω κι εγω για το α τεστ..αν οι τιμες απο το PAPP-A δεν βγουν καλες τοτε κανουν το α τεστ..η αυχενικη και το PAPP-A γινονται μαζι,εγω εδωσα πρωτα αιμα και μεχρι να τελειωσει η αυχενικη διαφανεια,ειχαν βγει ηδη τα αποτελεσματα...δεν ειναι τιποτα...ισα ισα που στην αυχενικη θα το ευχαριστηθεις πολυ...θα διαρκεσει αρκετα και δεν θα χορταινεις να βλεπεις το εμβρυο...εχει λιγο αγχος γιατι θα αγωνιας τι θα σου πει ο γιατρος αλλα θα σου τα λεει με πολυ λεπτομερεια και θα το χαρεις πολυ..εγω τουλαχιστον το ευχαριστηθηκα παρα πολυ...ολα καλα να ειναι κουκλα μου σου ευχομαι και με το καλο να παρεις στην αγκαλιτσα σου το παιδακι σου..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις