Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ Τρι Σεπ 06, 2011 10:33 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε πολλες ειμαστε οι ιδρωχερες!!!αυτο για το μποτοξ το ειχα ξανακουσει κ εγω. παντως κοριτσια δε παλευεται, αν υπαρχει λυση θελω να απαλλαγω!φετος χαλασα δεκα ζευγαρια παντοφλες γιατι ολες ξεβαψαν πανω στις ιδρωμενες πατουσες μου!κ οπως ειπατε...σταζω στα πατωματα ιδρωτα...

27ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ Κυρ Σεπ 11, 2011 4:55 am

????????


Επισκέπτης
boulitsa έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:κοριτσια θα ηθελα τη βοηθεια σας...απο μικρη ηλικια τα χερια μου ειναι μονιμως ιδρωμενα. μη σας φαινεται αστειο ή ασημαντο. η κατασταση ειδικα τωρα το καλοκαιρι δεν υποφερεται. σαν παιδι οταν εγραφα πανω σε τετραδιο παντα εβαζα ενα χαρτομαντηλο κατω απο τη παλαμη μου γιατι ο ιδρωτας εβγαζε το μελανι απο τις σειρες του τετραδιου και γινοταν χαμος, οταν οδηγαω σταζει πανω στα ποδια μου ο ιδρωτας, δε μπορω να δωσω μια χειραψια γιατι γινομαι ρεζιλι, ακομα και το παιδι δε μπορω να το πιασω με γυμνα χερια γιατι το κανω μουσκεμα καθε φορα που θα το ταισω πρεπει να εχω ενα σεντονακι. οι γιατροι που εχω παει λενε οτι δεν ειναι κατι που θεραπευεται αλλα θελω να το ψαξω κ αλλο. μηπως γνωριζετες κανεναν καλο δερματολογο στη θεσνικη?


κ εγω οπως απαντησα σε μια κοπελα παραπανω εχω το ιδιο προβλημα ακριβως..κ το παιδι που πιανω μου λεει μαμα κρυωνω..κ τον χειμωνα εχω παγωμενα χερια κ ποδια..ακκα δεν το εχω ψαξει ομως..τωρα αναρωτιεμαι μηπως θα επρεπε?αλλα κ η μητερα εχει το ιδιο κ τα τελευταια χρονια μια γιατρος την εβαλε να κανει εξετασεις για θυροειδη κ τελικα ειχε κ παιρνει χαπι..ωχ,,μηπως εχω κ εγω κ πρεπει να ψαχτω?καλιο αργα παρα ποτε οπως ειπε κ μια αλλη κοπελα..


μηπως ξερετε αν ο θυροειδης παιζει ρολο για τις παλινδρομες?εγω οταν εκανα την μετρηση την εβδομαδα που εχασα το παιδι ηταν 4.12..ηταν φυσιολογικο για εγκυμοσυνη γιατι ο γιατρος δεν μου εθιξε κατι τετοιο γιαυτο..σορυ για το μεγαλο ποστ αλλα αχγωθηκα τωρα κ με αυτο.. confused

Ενα θα σου πω... ειχα 3 αποβολες... κανω εξετασεις για θυρεοειδη και βγαινει η tsh 4,90.. Παω σε ενδοκρινολογο και μου ειπε οτι αυτο εφταιγε για τις αποβολες, πηρα χαπι, την εριξα στο 1,3-1,6 (στην εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι μεχρι 2,50 το πολυ!!). Μενω εγκυος και πανε ολα καλα... Τυχαιο;;;;
Να ψαχνετε τον θυρεοειδη και ας λενε καποιοι γυναικολογοι οτι δεν ευθυνεται για αποβολες.. Οι τελευταιες μελετες λενε αυτο που εγραψα και πιο πανω... Το ειχα βρει και σε ιατρικα σάιτ στο ιντερνετ.. Και το ακομα χειροτερο ειναι οτι και να μην αποβαλλεις, ο μη ρυθμισμενος θυρεοειδης ευθυνεται και για διαφορες αναπηριες στα παιδακια... Προσοχη κοριτσια!!!!

28ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ Κυρ Σεπ 11, 2011 5:29 am

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="etoile!"]
boulitsa έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:κοριτσια θα ηθελα τη βοηθεια σας...απο μικρη ηλικια τα χερια μου ειναι μονιμως ιδρωμενα. μη σας φαινεται αστειο ή ασημαντο. η κατασταση ειδικα τωρα το καλοκαιρι δεν υποφερεται. σαν παιδι οταν εγραφα πανω σε τετραδιο παντα εβαζα ενα χαρτομαντηλο κατω απο τη παλαμη μου γιατι ο ιδρωτας εβγαζε το μελανι απο τις σειρες του τετραδιου και γινοταν χαμος, οταν οδηγαω σταζει πανω στα ποδια μου ο ιδρωτας, δε μπορω να δωσω μια χειραψια γιατι γινομαι ρεζιλι, ακομα και το παιδι δε μπορω να το πιασω με γυμνα χερια γιατι το κανω μουσκεμα καθε φορα που θα το ταισω πρεπει να εχω ενα σεντονακι. οι γιατροι που εχω παει λενε οτι δεν ειναι κατι που θεραπευεται αλλα θελω να το ψαξω κ αλλο. μηπως γνωριζετες κανεναν καλο δερματολογο στη θεσνικη?


κ εγω οπως απαντησα σε μια κοπελα παραπανω εχω το ιδιο προβλημα ακριβως..κ το παιδι που πιανω μου λεει μαμα κρυωνω..κ τον χειμωνα εχω παγωμενα χερια κ ποδια..ακκα δεν το εχω ψαξει ομως..τωρα αναρωτιεμαι μηπως θα επρεπε?αλλα κ η μητερα εχει το ιδιο κ τα τελευταια χρονια μια γιατρος την εβαλε να κανει εξετασεις για θυροειδη κ τελικα ειχε κ παιρνει χαπι..ωχ,,μηπως εχω κ εγω κ πρεπει να ψαχτω?καλιο αργα παρα ποτε οπως ειπε κ μια αλλη κοπελα..


μηπως ξερετε αν ο θυροειδης παιζει ρολο για τις παλινδρομες?εγω οταν εκανα την μετρηση την εβδομαδα που εχασα το παιδι ηταν 4.12..ηταν φυσιολογικο για εγκυμοσυνη γιατι ο γιατρος δεν μου εθιξε κατι τετοιο γιαυτο..σορυ για το μεγαλο ποστ αλλα αχγωθηκα τωρα κ με αυτο.. confused

Ενα θα σου πω... ειχα 3 αποβολες... κανω εξετασεις για θυρεοειδη και βγαινει η tsh 4,90.. Παω σε ενδοκρινολογο και μου ειπε οτι αυτο εφταιγε για τις αποβολες, πηρα χαπι, την εριξα στο 1,3-1,6 (στην εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι μεχρι 2,50 το πολυ!!). Μενω εγκυος και πανε ολα καλα... Τυχαιο;;;;
Να ψαχνετε τον θυρεοειδη και ας λενε καποιοι γυναικολογοι οτι δεν ευθυνεται για αποβολες.. Οι τελευταιες μελετες λενε αυτο που εγραψα και πιο πανω... Το ειχα βρει και σε ιατρικα σάιτ στο ιντερνετ.. Και το ακομα χειροτερο ειναι οτι και να μην αποβαλλεις, ο μη ρυθμισμενος θυρεοειδης ευθυνεται και για διαφορες αναπηριες στα παιδακια... Προσοχη κοριτσια!!!!



θα ξανακανω να δω που κυμαινεται ακριβως αλλα ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο που εχω τωρα γιατι δεν το θεωρησα σημαντικο..αλλα εγω εχω 2 τελειομηνες εγκυμοσυνες χωρις να ειχε δημιουργηθει θεμα με θυροειδη ασχετα που η πρωτη γεννα δεν ειχε καλη εξελιξη ως προς το παιδι..
παντως θα τον ρωτησω για το συγκεκριμενο να δω τι θα μου πει..κ αν ειναι ψαχνομαι κ εκει γιατι ποτε δεν ξερεις!

29ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ Κυρ Σεπ 11, 2011 8:19 am

????????


Επισκέπτης
[quote="boulitsa"]
etoile! έγραψε:
boulitsa έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:κοριτσια θα ηθελα τη βοηθεια σας...απο μικρη ηλικια τα χερια μου ειναι μονιμως ιδρωμενα. μη σας φαινεται αστειο ή ασημαντο. η κατασταση ειδικα τωρα το καλοκαιρι δεν υποφερεται. σαν παιδι οταν εγραφα πανω σε τετραδιο παντα εβαζα ενα χαρτομαντηλο κατω απο τη παλαμη μου γιατι ο ιδρωτας εβγαζε το μελανι απο τις σειρες του τετραδιου και γινοταν χαμος, οταν οδηγαω σταζει πανω στα ποδια μου ο ιδρωτας, δε μπορω να δωσω μια χειραψια γιατι γινομαι ρεζιλι, ακομα και το παιδι δε μπορω να το πιασω με γυμνα χερια γιατι το κανω μουσκεμα καθε φορα που θα το ταισω πρεπει να εχω ενα σεντονακι. οι γιατροι που εχω παει λενε οτι δεν ειναι κατι που θεραπευεται αλλα θελω να το ψαξω κ αλλο. μηπως γνωριζετες κανεναν καλο δερματολογο στη θεσνικη?


κ εγω οπως απαντησα σε μια κοπελα παραπανω εχω το ιδιο προβλημα ακριβως..κ το παιδι που πιανω μου λεει μαμα κρυωνω..κ τον χειμωνα εχω παγωμενα χερια κ ποδια..ακκα δεν το εχω ψαξει ομως..τωρα αναρωτιεμαι μηπως θα επρεπε?αλλα κ η μητερα εχει το ιδιο κ τα τελευταια χρονια μια γιατρος την εβαλε να κανει εξετασεις για θυροειδη κ τελικα ειχε κ παιρνει χαπι..ωχ,,μηπως εχω κ εγω κ πρεπει να ψαχτω?καλιο αργα παρα ποτε οπως ειπε κ μια αλλη κοπελα..


μηπως ξερετε αν ο θυροειδης παιζει ρολο για τις παλινδρομες?εγω οταν εκανα την μετρηση την εβδομαδα που εχασα το παιδι ηταν 4.12..ηταν φυσιολογικο για εγκυμοσυνη γιατι ο γιατρος δεν μου εθιξε κατι τετοιο γιαυτο..σορυ για το μεγαλο ποστ αλλα αχγωθηκα τωρα κ με αυτο.. confused

Ενα θα σου πω... ειχα 3 αποβολες... κανω εξετασεις για θυρεοειδη και βγαινει η tsh 4,90.. Παω σε ενδοκρινολογο και μου ειπε οτι αυτο εφταιγε για τις αποβολες, πηρα χαπι, την εριξα στο 1,3-1,6 (στην εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι μεχρι 2,50 το πολυ!!). Μενω εγκυος και πανε ολα καλα... Τυχαιο;;;;
Να ψαχνετε τον θυρεοειδη και ας λενε καποιοι γυναικολογοι οτι δεν ευθυνεται για αποβολες.. Οι τελευταιες μελετες λενε αυτο που εγραψα και πιο πανω... Το ειχα βρει και σε ιατρικα σάιτ στο ιντερνετ.. Και το ακομα χειροτερο ειναι οτι και να μην αποβαλλεις, ο μη ρυθμισμενος θυρεοειδης ευθυνεται και για διαφορες αναπηριες στα παιδακια... Προσοχη κοριτσια!!!!



θα ξανακανω να δω που κυμαινεται ακριβως αλλα ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο που εχω τωρα γιατι δεν το θεωρησα σημαντικο..αλλα εγω εχω 2 τελειομηνες εγκυμοσυνες χωρις να ειχε δημιουργηθει θεμα με θυροειδη ασχετα που η πρωτη γεννα δεν ειχε καλη εξελιξη ως προς το παιδι..
παντως θα τον ρωτησω για το συγκεκριμενο να δω τι θα μου πει..κ αν ειναι ψαχνομαι κ εκει γιατι ποτε δεν ξερεις!


Εγω θα ελεγα να το ψαξεις, γιατι οι γυναικολογοι που πηγα οι μισοι μου ειπαν οτι δε φταιει ο θυρεοειδης, οι αλλοι μισοι το αντιθετο, 2 ενδοκρινολογοι και 2 παθολογοι μου ειπαν οτι αυτο φταιει... Διαβασε και αυτο http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=423
Το ο,τι εκανες παιδακια, ισως να ετυχε να ειχε πεσει η ορμονη ή να ειχε αλλαξει κατι στον οργανισμο τοτε, δε ξερω τι να πω.Αλλα εγω θα ελεγα να το ψαξεις. Σιγα, μια εξεταση αιματος ειναι... Στο λεω εγω που εχω κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο εξετασεις και ειχα λαλησει. Αλλα τα εψαξα μονη, αν περιμενα απο τον γυναικολογο ή θα συνεχιζα να αποβαλλω ή θα ειχα μπλεξει με τα αντιπατρικα και θα εκανα αχρηστες θεραπειες...
Οι νεες μελετες λενε οτι ο θυρεοειδης ειναι πολυ σημαντικο στην εγκυμοσυνη και μαλιστα θα βαλουν στο προγεννητικο και αυτες τις εξετασεις ως υποχρεωτικες...
Μη κολλατε σε 1 γιατρο, να το ψαχνετε και μονες.. Εμενα ο αντρας μου με κορόιδευε που εψαχνα στο ιντερνετ, αλλα οταν ετσι βγαλαμε ακρη, καταπιε την γλωσσα του!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

30ΙΔΡΩΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ - Σελίδα 2 Empty ιδρωτας στα χερια και ποδια Κυρ Απρ 01, 2012 6:15 am

elenaR

elenaR
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sad καλησπερα,ειμαι καινουργια εδω και με αφορμη το αιωνιο μου προβλημα με τον ιδρωτα στα χερια και ποδια ηθελα και εγω να σας απαντησω.βλεπω οτι δεν ειμαι σπανια περιπτωση,αυτο το προβλημα με εχει φαει απο μικρο παιδι,δεν μπορουσα να γραψω να παιξω το καλοκαιρι με τις σαγιοναρες κλπ,παντα γλιστραγα με οτι παπουτσι ανοιχτο και να φοραγα.τωρα που ειμαι πλεον στα 33 χρονια μου και μανουλα το προβλημα εχει αυξηθει κατα πολυ,σα να ανοιγω βρυσες και τρεχουν,το παιδι μου οταν παμε βολτα,λιγο να ιδρωσει το χερι ,φευγει απο το ενα μου χερι και πηγενει στο αλλο και συνεχει μου λεει "εχει νερακι,μπλιαξ" και αισθανομαι ασχημα.καλα για χειραψια δε το συζητω.οταν γεννησα μετα απο μηνες ανακαλυψα οτι εχω υποθυροιδισμο και μαλιστα χρονιο μη σας πω οπως μου ειπε ο ενδοκρινολογος οτι τοχω απο μικρη απο εφηβη, κατι που με στανχωρησε πολυ ειδικα απο τους γυνακολογους μου που δεν σκεφτικαν να κανω αναλυση για αυτο το θεμα ενω ημουν εγκυος,ευτιχως το παιδι ολα καλα.ψαχνω εδω στο ιντερνετ για μια λυση και βρηκα αυτο εδω σε ενα site -"Ηλεκτρισμός για τα χέρια και τα πόδια
Η μέθοδος αυτή λέγεται ιονοφόρεση και προβλέπει τη βύθιση των χεριών και των ποδιών μέσα σε νερό στο οποίο κυκλοφορεί μικρής τάσης ηλεκτρικό ρεύμα. Φαίνεται ότι με αυτήν την αγωγή προκαλείται μια ελαφριά φλεγμονώδης αντίδραση που κάνει πιο παχιά την εξωτερική στοιβάδα του δέρματος, κλείνει τους πόρους, οπότε και εμποδίζει την εφίδρωση. Αυτή η θεραπεία αρχικώς προβλέπει πολλές συνεδρίες κάθε εβδομάδα, ενώ στη συνέχεια για τη διατήρηση του αποτελέσματος θα πρέπει να γίνονται θεραπείες συντήρησης για μια ζωή.

Επέμβαση
Το χειρουργείο και σε αυτήν την περίπτωση προσφέρει οριστικά αποτελέσματα και ενδείκνυται για περιπτώσεις μεγάλης εφίδρωσης των χεριών και της μασχάλης. Στα χέρια η επέμβαση γίνεται με δύο μικρές τομές, ενώ στις μασχάλες η τομή είναι μεγάλη και αφήνει σημάδι. Πάντως, υπάρχει η περίπτωση η εφίδρωση να εμφανιστεί μετά σε άλλη περιοχή, όπως στον θώρακα ή στην πλάτη. Το καλό είναι ότι σε αυτές τις περιοχές είναι λιγότερο ενοχλητική.

Botox
Οι ενέσεις Botox εμποδίζουν τη λειτουργία των αδένων που παράγουν τον ιδρώτα. Γίνονται επιφανειακά και δεν είναι πολύ επώδυνες. Η αποτελεσματικότητά τους διαρκεί κατά μέσο όρο οκτώ με εννέα μήνες. Το μεγάλο μείον αυτής της λύσης είναι το κόστος."
-,αλλα δεν ξερω τι κινδυνος θα μπορουσε να υπαρχει στο μελλον...εχω απελπιστει πια με αυτο..αυτα!συγνωμη αν σας ζαλισα Crying or Very sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις