Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φυσικά καταλαβαίνουμε όλοι ότι όταν ένας γιατρός παίρνει φακελάκι και εξτρα αμοιβή για να ξεγεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο συμβαίνουν τα εξής
1. φυσικά και δεν παίρνουμε απόδειξη όπως προαναφέρθηκε
2. ο γιατρός χρησιμοποιεί δημόσια περιουσία (εργαλεία, φάρμακα,κλπ) και από αυτό βγάζει κέρδος

Αν αποφασίσω να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο δεν πρόκειται να δώσω φράγκο παραπάνω από αυτά που πρέπει και δεν έχω κανένα πρόβλημα να γεννήσω με τον γιατρό που εφημερεύει Very Happy

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markellajohny έγραψε:εχετε πμ!!!

θα μ΄ενδιέφερε κι εμενα να μάθω τα στοιχεία του γιατρού σου. Αν μπορεις στείλε μου πμ

Ευχαριστώ

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaIoanna έγραψε:Φυσικά καταλαβαίνουμε όλοι ότι όταν ένας γιατρός παίρνει φακελάκι και εξτρα αμοιβή για να ξεγεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο συμβαίνουν τα εξής
1. φυσικά και δεν παίρνουμε απόδειξη όπως προαναφέρθηκε
2. ο γιατρός χρησιμοποιεί δημόσια περιουσία (εργαλεία, φάρμακα,κλπ) και από αυτό βγάζει κέρδος

Αν αποφασίσω να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο δεν πρόκειται να δώσω φράγκο παραπάνω από αυτά που πρέπει και δεν έχω κανένα πρόβλημα να γεννήσω με τον γιατρό που εφημερεύει Very Happy

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!!
ΜΟΟΟΝΟ.... ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ. ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ!!!
ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΝΟΜΙΖΩ, ΕΝΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!
Κ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΠΟΛΗ Κ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΑ...
ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ... ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΑΛΙ ΚΛΙΝΙΚΗ Very Happy

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν τον θεωρείς καλό γιατρό κράτησέ τον μην τον αλλάζεις. Γιατί όντως ο καινούργιος δεν ξέρεις τι θα είναι. Θα γεννήσεις με το καλό.... Θα πας στο λογιστήριο του μαιευτήριου να πληρώσεις όλα οκ. Θα πεις στο γιατρό θα περάσουμε από το ιατρείο. Κανένας δεν πληρώνει πριν γεννήσει ή στο μαιευτήριο. Ή τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κανέναν. Θα πας από το ιατρείο θα του πεις 2000 οκ μου κόβεις απόδειξη. Αμα δεν θες μπορώ να σε καταγγείλω. Μην ντραπείς κούκλα μου γιατί εκεί πατάνε.

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giouli73 έγραψε:Αν τον θεωρείς καλό γιατρό κράτησέ τον μην τον αλλάζεις. Γιατί όντως ο καινούργιος δεν ξέρεις τι θα είναι. Θα γεννήσεις με το καλό.... Θα πας στο λογιστήριο του μαιευτήριου να πληρώσεις όλα οκ. Θα πεις στο γιατρό θα περάσουμε από το ιατρείο. Κανένας δεν πληρώνει πριν γεννήσει ή στο μαιευτήριο. Ή τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κανέναν. Θα πας από το ιατρείο θα του πεις 2000 οκ μου κόβεις απόδειξη. Αμα δεν θες μπορώ να σε καταγγείλω. Μην ντραπείς κούκλα μου γιατί εκεί πατάνε.


συμφωνω απολυτα....!!!αυτο ακριβως αξιζει να του κανει του π@@@τη....!!! Mad Mad Mad

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΦΑΚΕΛΑΚΙ 1500 ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΦΡΑΓΚΟ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΟΥ ΞΗΓΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΣΤΟ 2 ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΡΑΓΚΟ. ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω οταν γεννησα (σε δημοσιο) εδωσα στο γιατρο μου 1200(τοσα ζητησε)!σε καμια απο τις επισκεψεις νωριτερα δεν ειχε παρει καθολου λεφτα!βεβαια εμενα ηταν διπλα μου!στη δευτερη γεννα μου ζητησε το ιδιο ποσο...αλλα δεν εβγαινα οποτε εδωσα λιγοτερα!δεν τον ειδα να ενοχληθει!

ολγα μ

ολγα μ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω σε δημοσιο γεννησα καμια επισκεψη δεν πληρωσα,και οταν πια γεννησα του εδωσα γυρω στα 600e

mpougatsoula24

mpougatsoula24
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα έχω πάρει με το γιατρό μου... - Σελίδα 2 606100 Τα έχω πάρει με το γιατρό μου... - Σελίδα 2 606100 Τα έχω πάρει με το γιατρό μου... - Σελίδα 2 606100 Τα έχω πάρει με το γιατρό μου... - Σελίδα 2 606100
τι ειναι αυτα τα ποσα καλεεεεεεεεεεεε
τα εχει παιξει τελειως???????? κ σε δημοσιο??????????? συγνωμη αλλα θα τον αλλαζα κατευθειαν ε μην τρελαθουμε ... αντε μωρε με τους απατεωνες εδω Τα έχω πάρει με το γιατρό μου... - Σελίδα 2 606100 περα Τα έχω πάρει με το γιατρό μου... - Σελίδα 2 654655 Τα έχω πάρει με το γιατρό μου... - Σελίδα 2 911307

κ γω γεννησα σε δημοσιο πηγαινα εκει για καθε υπερηχο η εξεταση δ μου ζητησε ευρω μονο στην γεννα εδωσα 600 ευρω κ αλλα 273 στο νοσοκομειο
(ειχα ζητησει 2κλινο αλλα επειδη δ υπηρχε εκεινη την ημερα με εβαλαν σε 4κλινο κ το πρωι που γεννησα εφυγαν οι 2 κοπελες κ εμεινα εγω κ αλλη μια μεχρι που βρηκα οποτε δ αλλαξα κ δωματιο δ υπηρχε λογος)

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΠΕΙΣΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΛΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΕΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΑΣ!!!
ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ???
ΚΙ ΕΓΩ ΣΠΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ 50 ΕΥΡΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.
ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ Κ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΑ Κ ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.
Κ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ!!!!

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ θα τον άλλαζα κι ας ήμουν και στον 9ο! Mad
Αλήτες!
Με τον γιατρό μου έχω σχέση λατρείας.
Και στο πεζοδρόμειο να μου έλεγε να γεννήσω αν ήταν αυτος θα το έκανα.
Είναι πάνω απ'ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ!
Εχουν δώσει και όρκο τρομάρα τους..

kata


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σε όλες. Εγώ θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου! Αν γεννήσουμε σε δημόσιο εννοείται πως δεν είμαστε υποχρεωμένες να δώσουμε αμοιβή στον γιατρό, αλλά μόνο αν πρόκειται για γιατρό εφημερίας. Αν κάνεις επιλογή γιατρού, τον υποχρεώνεις να μείνει και παραπάνω ώρες από αυτές που υποχρεούται, οπότε κάνεις μια "άτυπη" συμφωνία να είναι εκεί όποτε τον χρειαστείς με το αζημίωτο φυσικά.
Η περίπτωση αυτή είναι φυσικά παράνομη αλλά δυστυχώς εκτός από τον γιατρό παρανομούμε κι εμείς καθώς η επιλογή του γιατρού σε δημόσιο μαιευτήριο απαγορεύεται.
Δυστυχώς το ελληνικό σύστημα υγείας δεν μας επιτρέπει να νιώσουμε ασφαλείς με έναν γιατρό εφημερίας που δεν θα πληρωθεί κι έτσι αναγκαζόμαστε κι εμείς να επιλέξουμε γιατρό.
Βέβαια 2000 μου φαίνονται υπερβολικά χρήματα. Εγώ έδωσα 1200 και δεν μου πήρε ποτέ άλλα χρήματα για εξετάσεις, υπερήχους κλπ.

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα έφευγα αμέσως από αυτόν.Σαν δεν ντρέπεται να απαιτεί τόσα χρήματα για μία γέννα σε δημόσιο.Τι πράγματα είναι αυτά?Ντροπή του.Έπρεπε να του τα χώσεις κατευθείαν.

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaIoanna έγραψε:Φυσικά καταλαβαίνουμε όλοι ότι όταν ένας γιατρός παίρνει φακελάκι και εξτρα αμοιβή για να ξεγεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο συμβαίνουν τα εξής
1. φυσικά και δεν παίρνουμε απόδειξη όπως προαναφέρθηκε
2. ο γιατρός χρησιμοποιεί δημόσια περιουσία (εργαλεία, φάρμακα,κλπ) και από αυτό βγάζει κέρδος

Αν αποφασίσω να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο δεν πρόκειται να δώσω φράγκο παραπάνω από αυτά που πρέπει και δεν έχω κανένα πρόβλημα να γεννήσω με τον γιατρό που εφημερεύει Very Happy


Κι εγώ συμφωνώ απόλυτα!!!! Όυτε φράγκο δεν δίνω!!!! Καλά, δουλεύουμε και φορολογούμαστε για να πληρώνουμε και το νοσοκομείο κιόλας;;;; Μα τι είναι αυτά τα χάλια! Και καλά εγώ μένω και στο εξωτερικό και είπαμε, εδώ δεν έχει τέτοια! Είναι αδιανότητο να σου ζητησει λεφτά ο γιατρός, η μαία, ο αναισθησιολόγος...Για να είμαι ειλικρινής μου φαίνεται κουλό που ακούω πολλές μανούλες να λένε ''α, ο δικός μου είναι καλός, μου πήρε μονο 600 ευρώ...ή του έδωσα 1200 αλλά επισκέψεις δεν πλήρωσα ποτέ...'' Η δημόσιο υγεία είναι δικαίωμα όλων μας και συνεπώς πρεπει να είναι τζάμπα. Ας ήμουνα εκεί κι ας μου ζητούσε έμενα κανενας χρήματα, να δεις τι γέλια θα κάναμε...! Όσο για τη σιγουριά του να γεννησεις με τον δικό σου..καταλαβαίνω ότι μπορεί κάποια να μην νιώθει ασφαλής με έναν γατρό που τον βλέπει για πρωτη φορά, αλλά... αν πάθουμε κάτι βαρύ, όχι μονο κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, γενικά χτύπα ξύλο, στα επειγοντα θα μας πάνε κι εκεί όποιον πετύχουμε, άρα...

????????


Επισκέπτης
spapastamou έγραψε:
giouli73 έγραψε:Αν τον θεωρείς καλό γιατρό κράτησέ τον μην τον αλλάζεις. Γιατί όντως ο καινούργιος δεν ξέρεις τι θα είναι. Θα γεννήσεις με το καλό.... Θα πας στο λογιστήριο του μαιευτήριου να πληρώσεις όλα οκ. Θα πεις στο γιατρό θα περάσουμε από το ιατρείο. Κανένας δεν πληρώνει πριν γεννήσει ή στο μαιευτήριο. Ή τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κανέναν. Θα πας από το ιατρείο θα του πεις 2000 οκ μου κόβεις απόδειξη. Αμα δεν θες μπορώ να σε καταγγείλω. Μην ντραπείς κούκλα μου γιατί εκεί πατάνε.


συμφωνω απολυτα....!!!αυτο ακριβως αξιζει να του κανει του π@@@τη....!!! Mad Mad Mad

Μωρε ας μη μας ειχαν κανει να φοβομασταν το δημοσιο και γεννουσα εκει, αυτο θα του εκανα!!!!

????????


Επισκέπτης
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΕΠΕΙΣΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΛΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΕΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΑΣ!!!
ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ???
ΚΙ ΕΓΩ ΣΠΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ 50 ΕΥΡΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.
ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ Κ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΑ Κ ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.
Κ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ!!!!

Μα οταν πας σε δημοσιο νοσοκομειο δε θα επρεπε να εχει ταριφα, ετσι δεν ειναι;;; Δε μπορει να μου ζηταει τα ιδια λεφτα και στο δημοσιο και στο ιδιωτικο!!! Τρελο μου ακουγεται!!!

????????


Επισκέπτης
kata έγραψε:Καλημέρα σε όλες. Εγώ θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου! Αν γεννήσουμε σε δημόσιο εννοείται πως δεν είμαστε υποχρεωμένες να δώσουμε αμοιβή στον γιατρό, αλλά μόνο αν πρόκειται για γιατρό εφημερίας. Αν κάνεις επιλογή γιατρού, τον υποχρεώνεις να μείνει και παραπάνω ώρες από αυτές που υποχρεούται, οπότε κάνεις μια "άτυπη" συμφωνία να είναι εκεί όποτε τον χρειαστείς με το αζημίωτο φυσικά.
Η περίπτωση αυτή είναι φυσικά παράνομη αλλά δυστυχώς εκτός από τον γιατρό παρανομούμε κι εμείς καθώς η επιλογή του γιατρού σε δημόσιο μαιευτήριο απαγορεύεται.
Δυστυχώς το ελληνικό σύστημα υγείας δεν μας επιτρέπει να νιώσουμε ασφαλείς με έναν γιατρό εφημερίας που δεν θα πληρωθεί κι έτσι αναγκαζόμαστε κι εμείς να επιλέξουμε γιατρό.
Βέβαια 2000 μου φαίνονται υπερβολικά χρήματα. Εγώ έδωσα 1200 και δεν μου πήρε ποτέ άλλα χρήματα για εξετάσεις, υπερήχους κλπ.

Αυτο που λες, οτι και εμεις ειμαστε παρανομες να σου πω την αληθεια δε το ειχα σκεφτει...
Αλλα ρε γαμωτο, δε λεω, να ζητησει, αλλα τα ιδια λεφτα για δημοσιο και ιδιωτικο;;; Αν μου ελεγε 1000 για δημοσιο, ας πουμε θα το ψιλοκαταλαβαινα. Αλλα μου εδωσε την αισθηση οτι κοιταει να τα αρπαξει...

Και οπως ειπα και πριν, μαλλον θα γεννησω στο ιδιωτικο γιατι ειναι το πρωτο μου παιδι και φοβαμαι το δημοσιο (κακως, αλλα μας εχουν πεισει οτι ολα ειναι κακα !!!). Τα λεφτα τα εχω, δε περισσευουν, αλλα τα εχω, δε θα ξεκινουσα να μεινω εγκυος χωρις να εχω χρηματα στην ακρη για το παιδι....
Απλα ο ιδιος δε ξερει αν εχω λεφτα, ξερει οτι ειμαι ανεργη, εκανα αμνιο και εσκασα 600 ευρω και ακομα με τρωει αν οντως επρεπε να γινει ή αν το εκαναν για τα λεφτα... Μετα απο ολα αυτα, δε θα επρεπε να μου πει αντε 1000 ευρω;;; Αυτο με χαλασε, με εκανε να νοιωσω οτι δεν ειναι ανθρωπος, ενω πιστευα το αντιθετο...
Αλλα να αλλαξω το φοβαμαι,παρολο που το θελω. Δεν ειναι ευκολο κοριτσια... Ειδικα αμα εχεις 3 αποβολες πριν και βλεπεις αυτο το παιδι λες και εγινε θαυμα και φοβασαι και τη σκια σου... Και φυσικα, σκεφτομαι και οτι δε ξερω αν θα βρω κανεναν καλυτερο, αφου οι περισσοτεροι κοιτουν την τσεπη.... Αλλιως δε θα επαιρναν φακελακι, ουτε 1 ευρω... Εσας στη δουλεια σας σας δινουν εξτρα χρηματα;;; Δε νομιζω....

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:
kata έγραψε:Καλημέρα σε όλες. Εγώ θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου! Αν γεννήσουμε σε δημόσιο εννοείται πως δεν είμαστε υποχρεωμένες να δώσουμε αμοιβή στον γιατρό, αλλά μόνο αν πρόκειται για γιατρό εφημερίας. Αν κάνεις επιλογή γιατρού, τον υποχρεώνεις να μείνει και παραπάνω ώρες από αυτές που υποχρεούται, οπότε κάνεις μια "άτυπη" συμφωνία να είναι εκεί όποτε τον χρειαστείς με το αζημίωτο φυσικά.
Η περίπτωση αυτή είναι φυσικά παράνομη αλλά δυστυχώς εκτός από τον γιατρό παρανομούμε κι εμείς καθώς η επιλογή του γιατρού σε δημόσιο μαιευτήριο απαγορεύεται.
Δυστυχώς το ελληνικό σύστημα υγείας δεν μας επιτρέπει να νιώσουμε ασφαλείς με έναν γιατρό εφημερίας που δεν θα πληρωθεί κι έτσι αναγκαζόμαστε κι εμείς να επιλέξουμε γιατρό.
Βέβαια 2000 μου φαίνονται υπερβολικά χρήματα. Εγώ έδωσα 1200 και δεν μου πήρε ποτέ άλλα χρήματα για εξετάσεις, υπερήχους κλπ.

Αυτο που λες, οτι και εμεις ειμαστε παρανομες να σου πω την αληθεια δε το ειχα σκεφτει...
Αλλα ρε γαμωτο, δε λεω, να ζητησει, αλλα τα ιδια λεφτα για δημοσιο και ιδιωτικο;;; Αν μου ελεγε 1000 για δημοσιο, ας πουμε θα το ψιλοκαταλαβαινα. Αλλα μου εδωσε την αισθηση οτι κοιταει να τα αρπαξει...

Και οπως ειπα και πριν, μαλλον θα γεννησω στο ιδιωτικο γιατι ειναι το πρωτο μου παιδι και φοβαμαι το δημοσιο (κακως, αλλα μας εχουν πεισει οτι ολα ειναι κακα !!!). Τα λεφτα τα εχω, δε περισσευουν, αλλα τα εχω, δε θα ξεκινουσα να μεινω εγκυος χωρις να εχω χρηματα στην ακρη για το παιδι....
Απλα ο ιδιος δε ξερει αν εχω λεφτα, ξερει οτι ειμαι ανεργη, εκανα αμνιο και εσκασα 600 ευρω και ακομα με τρωει αν οντως επρεπε να γινει ή αν το εκαναν για τα λεφτα... Μετα απο ολα αυτα, δε θα επρεπε να μου πει αντε 1000 ευρω;;; Αυτο με χαλασε, με εκανε να νοιωσω οτι δεν ειναι ανθρωπος, ενω πιστευα το αντιθετο...
Αλλα να αλλαξω το φοβαμαι,παρολο που το θελω. Δεν ειναι ευκολο κοριτσια... Ειδικα αμα εχεις 3 αποβολες πριν και βλεπεις αυτο το παιδι λες και εγινε θαυμα και φοβασαι και τη σκια σου... Και φυσικα, σκεφτομαι και οτι δε ξερω αν θα βρω κανεναν καλυτερο, αφου οι περισσοτεροι κοιτουν την τσεπη.... Αλλιως δε θα επαιρναν φακελακι, ουτε 1 ευρω... Εσας στη δουλεια σας σας δινουν εξτρα χρηματα;;; Δε νομιζω....

ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΑ Κ ΠΗΓΑ Κ ΕΣΚΑΣΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ!!!
Κ ΚΑΛΑ ΦΟΒΟΥΜΟΥΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!
Κ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΗΝΗ...ΑΠΛΩΣ ΔΕ ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΝΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Wink
ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ!!!
ΕΧΟΥΝ ΤΑΡΙΦΑ Κ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ...Κ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ Κ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
ΣΥΝΕΝΟΗΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!!!

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν μου ήρθε άλλη ιδέα. Καταρχήν να πω δεν ξέρω τις διαδικασίες να γεννήσεις σε δημόσιο. Εγώ είχα την εντύπωση ότι είναι όπως στα ιδιωτικά. Σε πιάνουν οι πόνοι παίρνεις το γιατρό και πάτε όλοι μαζί. Λοιπόν επειδή όλοι στη θεωρία καλοί είμαστε. Κι εγώ που σου είπα πήγαινε στο ιατρείο και πες αυτό μπορεί και να ντρεπόμουν. Δεν θα ντρεπόμουν όμως και αυτό που θα έκανα το εξής. Στο μαιευτήριο τους κινέζους. Θα ρωτήσετε όσες φορές μπορείτε για το θέμα απόδειξης. Αν λέει όχι. Θα μου δώσετε αριθμό λ/σμού να τα βάλουμε γιατί με το μωρό τρεχάματα και σάλτσες. Ελπίζω να δώσει. Του καταθέσεις 1000 ευρουλάκια γράφεις κι αιτιολογία πληρωμή του τοκετού 14/9/11 γιούλη και τελείωσες. 'Εχεις βρει άλλο γιατρό από τώρα και τον ενημερώνεις ότι μετά τη γέννα θα πας σε αυτόν να σε εξετάσει. Κι άσε τον άλλο να κουρεύεται. Απλό να το κάνεις και χωρίς να έρθεις σε επαφή μαζί του.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εαν το κανει αυτο δεν θα δεχτει να δωσει αριθμο λογαριασμου γιατι πολυ απλα ξερει πως ειναι παρανομος!!!πολυ απλα ή παει να γεννησει με οποιον γιατρο εφημερευει ή επιλεγει να εχει τον γιατρο της. δυστυχως τα πραγματα ετσι εχουν στην ελλαδα!!!
εγω πχ δεν ειχα προβλημα που εδωσα800 ευρω στον γιατρο μου γιατι ποτε δε δεχηκε λεφτα στο ιατρειο του και το α τεστ μου το εκανε δωρεαν στο ιατρειο του. εαν ειχα παει εξω θα ηθελα τουλαχιστον 150 ευρω!!!

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν τα διάβασα όλα αλλα πιστεύω ότι αν σε πειράζει τόσο πρέπει να αλλάξεις γιατρό.Γιατί να τα δώσεις σε αυτόν που σε εκνεύρισε?

Εγώ άλλαξα κάπου στην εβδομάδα σου, ίσως και πιο μετά.. δεν είναι τίποτα

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ακομα κ σε αυτες τις εποχες δε δειχνουν κατανοηση !!!κανενας τους!!!οχι μονο καταγγελια ... πολυ χειροτερα θελουν αλλα μες στη χαρα σου για το μωρο τα ξεχνας .δε θα επρεπε ομως.κι εμενα παρα πολλα μου εχει ζητησει(το γνωστο οσα δινεις στο δωματιο αλλα τοσα κ ο γιατρος ) αλλα τα θεωρω παρα πολλα και εννοειται οτι η αποδειξη πολυ μειωμενη...ουτε τα μισα δε θα γραψει.μας πιανουν στην αναγκη ...
για να μη σχολιασω στα ιδιωτικα μαιευτηρια, που χρεωνουν ασυστολα ακομα και το χαρτι του καρδιογραφηματος (μου 'πε μια φιλη που κοιτουσε την αποδειξη και τη βαζελινη λεει 15ευρω... )ελεος δηλαδη!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Etoile αγαπημένη και αγαπημένα κορίτσια!!!

Ακούστε και την δική μου ιστορία για να φρίξετε τελείως!Το λάθος ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!Δεν το συζητάω

Ο γιατρός που επιλέξαμε να παρακολουθεί την εγκυμοσύνη γνωστότατος!Που έτσι και τολμήσω να γράψω όνομα οι "κιρρώσεις" μπορεί να είναι μεγάλες!

150€ η επίσκεψη(προφανώς πληρώνεις το όνομα και τη διαφήμηση που γίνεται γύρω απο το όνομά του)...με απόδειξη των 30€...εαν ήθελες κανονική απόδειξη ποιός ξέρει πόσα θα πλήρωνες την επίσκεψη!

Αυχενική διαφάνεια 165€ με απόδειξη των 20€...

Β επιπέδου 210€ με απόδειξη των 30€...(φυσικά και δεν την έκανα στο ιατρείο του)...είπαμε είμαστε Μ....αλλά όχι και τόσο...

Πίεση στο φουλ για να κάνω αμνιπαρακέντηση παρ'όλο που ένλεπε πως όλες οι μετρήσεις ήταν καλές και σωστές!!!

2,000€ για καισαρική τομή σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!

Και το κερασάκι στην τούρτα!Όταν του πήγα να δει τις εξετάσεις μου...κατέβασε μούτρα που δεν έκανα στο ιατρείο του την β επιπέδου(στο Λητώ γλίτωσα τουλάχιστον 100€), και φυσικά επειδή "έριξε" μια ματιά για να τις δει...ΖΗΤΗΣΕ 70€...τα οποία θα τα πάρει στα όνειρα του!!!

Αλλάξαμε γιατρό στην 27η εβδομάδα κύησης, πήγαμε σε άλλο δημόσιο μαιευτήριο, ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ο άνθρωπος και δεν ζήτησε ΤΙΠΟΤΑ...εμείς θα του δώσουμε ό'τι έχουμε ευχαρίστηση!!!

Το σκέφτηκα και εγώ να τον καταγγείλω...αλλά δεν θα βγει ΤΙΠΟΤΑ!!!Του έχει γίνει τόσο καλή διαφήμιση μέσω ίντερνετ που εύκολα την πατάς!Εγώ τουλάχιστον έτσι την πάτησα...

Με το καλό τα μωράκια μας Etoile μου καλή!

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δυστυχως καποιοι την εχουν δει κ καλα γιατροι
γαμαω κ δερνω κ αμα σ αρεσει.
μας εχουν αναγκη δεν τους εχουμε καθοτι βρωμαει ο τοπος πια απο δ δαυτους
οουσσσσσσττττ Twisted Evil

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχω μια απορία...γιατί να μην λέμε ονόματα???Δεν είναι δικαστήριο εδώ..η κάθε μια θα πει την δική της περίπτωση και οι υπόλοιπες θα κρίνουν.Το λέω γιατί κι εγώ είχα θέμα με την πρώην γυναικολόγο μου και είπα την ιστορία μου εδώ,και τα κορίτσια αυτό μου είπαν...πες όνομα.Και είπα!!!Δεν κατάλαβα,μπορεί κάποιος να μας κάνει μύνηση??Αν ναι,τότε πάμε όλες μαζί,δυναμικά!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις