Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
24 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 24 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

fairysart

fairysart
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3850 ΚΑΙ 51 cm ΣΤΙΣ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΙΧΕ 4550 ΚΙΛΑ Κ 57CM ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60CM ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ 7800 ΚΑΙ 65 CM
KAI TΩΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ 9 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 68 CM
ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΥΛΑΕΙ/ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙ... ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΠΑΙΔΙ ΤΙΣ ΣΟΥΡΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ 9 ΚΙΛΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ....

http://fairysart.blogspot.com

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fairysart έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3850 ΚΑΙ 51 cm ΣΤΙΣ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΙΧΕ 4550 ΚΙΛΑ Κ 57CM ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60CM ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ 7800 ΚΑΙ 65 CM
KAI TΩΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ 9 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 68 CM
ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΥΛΑΕΙ/ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙ... ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΠΑΙΔΙ ΤΙΣ ΣΟΥΡΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ 9 ΚΙΛΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ....

ναι 9 κιλα για 3 μηνων παιδακι ειναι πολλα!!.αλλα εξαρταται και απο το υψος...
εμενα 4 μηνων ηταν 8 κιλα και ο γιατρος τα εβλεπε πολλα..και ειχε γεννηθει και 4 κιλακια..αλλα μου ειχε πει ενα κιλο το μηνα ειναι οκ στην αρχη..
εσενα τι τρωει?θυλαζει η πινει ξενο γαλα?..ποσα γευματα??
αν δεν ανησυχει ο γιατρος σου μη σε νοιαζει..αν απλα θες να ηρεμησεις καντοτ γενικες αιματος και εξαιταση για θυριειδη και ζαχαρο...εμενα μου ειχαν πει και τα εκανα με το που γεννηθηκε επειδη ητνα 4 κιλα..αλλα ολα δειξαν καλα..
μπορει να ειναι και το σκαρι του ετσι η να εχει βαρια κοκκαλα που λενε.

φιλια

fairysart

fairysart
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bou-boukitsa έγραψε:

ναι 9 κιλα για 3 μηνων παιδακι ειναι πολλα!!.αλλα εξαρταται και απο το υψος...
εμενα 4 μηνων ηταν 8 κιλα και ο γιατρος τα εβλεπε πολλα..και ειχε γεννηθει και 4 κιλακια..αλλα μου ειχε πει ενα κιλο το μηνα ειναι οκ στην αρχη..
εσενα τι τρωει?θυλαζει η πινει ξενο γαλα?..ποσα γευματα??
αν δεν ανησυχει ο γιατρος σου μη σε νοιαζει..αν απλα θες να ηρεμησεις καντοτ γενικες αιματος και εξαιταση για θυριειδη και ζαχαρο...εμενα μου ειχαν πει και τα εκανα με το που γεννηθηκε επειδη ητνα 4 κιλα..αλλα ολα δειξαν καλα..
μπορει να ειναι και το σκαρι του ετσι η να εχει βαρια κοκκαλα που λενε.

φιλια

ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ... ΤΡΩΕΙ 4-5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕ 90-120 ML ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΩΡΑ?? ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...

http://fairysart.blogspot.com

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα ο δικος μου ειναι 8,100 και ειναι 7 μηνων σχεδον,και ειναι κανονικος εχει μαγουλακια μπουτακια,γεννηθηκε 3300..Μου φαινονται αρκετα τα κιλακια για τοσο μωρακι,δεν ξερω αφου ειπε ο γιατρος σου οτι ειναι ενταξει,παντως η αληθεια ειναι οτι μετα τον 5ο βαζουν σχεδον μισο κιλο το μηνα και οχι τοσα πολλα οπως στην αρχη,να σου ζησει και ζουλα οσο μπορεις τωρα που ειναι μικρουλης!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

fairysart

fairysart
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η bou-bouka ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΘΥΡΟΕΙΔΗ....
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΑΡΙ ΤΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ 68cm ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

http://fairysart.blogspot.com

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εννοειται οτι ειναι ψηλο!αν ο γιατρος εβλεπε κατι ανησυχητικο θα το ελεγε!εμεις ειμαστε δυομιση μηνων 5680 κ 58 ποντους.

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
fairysart έγραψε:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η bou-bouka ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΘΥΡΟΕΙΔΗ....
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΑΡΙ ΤΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ 68cm ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

ναι οντως ειναι ψηλος,εμενα τωρα ειναι 67,5 εκ,απλα και εμεις δεν ειμαστε ψηλοι ειμαστε κανονικοι προς το κοντοι οποτε αποκλειεται να βγει διμετρο το παιδι μου!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πωπω να τον χαιρεσαι!!!! τι ραγδαια αναπτυξη ειναι αυτη που εχει το μωρακι σου??? φτου φτου μη τον μιατιασω!!! εμενα η δικη μου ειναι 5,5 μηνων και ειναι 65 ποντους και 6080 κιλα. μη σε ανησυχουν τα κιλακια του αν σου λεει ο παιδιατρος οτι ειναι καλα αλλωστε για να το λεει κατι παραπανο θα ξερει!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η μπεμπα μου 3,5 μηνων ήταν 6900 και 66 εκατοστα!!! Και ειναι και μπεμπα! Εχουμε βγει πλεον απο τις καμπυλες αναπτυξης! Αλλα μας ειπε η παιδιατρος οτι ειναι μια χαρα η μπουμπου και να χαιρομαστε την κορακλα που καναμε!!! Τωρα σιγα σιγα θα πεσει η αναπτυξη της. Ηδη αυτο το μηνα πηρε πολυ λιγοτρερο βαρος απο οτι επαιρνε! Don t worry. Αφου σου λεει ο γιατρος οτι ειναι οκ ειναι οκ! Να τον χαιρεσαι τον παιδαρο!

fairysart

fairysart
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!!!!
ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ Ε?? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ....
ΒΑΣΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....

http://fairysart.blogspot.com

efi26

efi26
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
οντως ειναι πολλα τα κιλα αλλα εμενα αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι πηρε τοσους ποντους σε δεκα μερες.6 ποντους σιγουρα η κανεις λαθος?παντως μην αγχωνεσαι χωρις λογο!δες πως συνεχιζει και ξαναρωτα το γιατρο μηπως πρεπει να κανεις κατι ειναι και ψηλος οποτε αναλογικα καλα ειναι.εμενα η μπεμπα ειναι 7 μηνων και ειναι τωρα 68 εκ και 7.700!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fairysart έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:

ναι 9 κιλα για 3 μηνων παιδακι ειναι πολλα!!.αλλα εξαρταται και απο το υψος...
εμενα 4 μηνων ηταν 8 κιλα και ο γιατρος τα εβλεπε πολλα..και ειχε γεννηθει και 4 κιλακια..αλλα μου ειχε πει ενα κιλο το μηνα ειναι οκ στην αρχη..
εσενα τι τρωει?θυλαζει η πινει ξενο γαλα?..ποσα γευματα??
αν δεν ανησυχει ο γιατρος σου μη σε νοιαζει..αν απλα θες να ηρεμησεις καντοτ γενικες αιματος και εξαιταση για θυριειδη και ζαχαρο...εμενα μου ειχαν πει και τα εκανα με το που γεννηθηκε επειδη ητνα 4 κιλα..αλλα ολα δειξαν καλα..
μπορει να ειναι και το σκαρι του ετσι η να εχει βαρια κοκκαλα που λενε.

φιλια

ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ... ΤΡΩΕΙ 4-5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕ 90-120 ML ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΩΡΑ?? ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...

αχ συγνωμη αλλα τωρα ειδα την ερωτηση...
λογικα δεν θα ειναι κατι...αλλα ναι μπορουν και να γεννηθουν με θυροειδη...ειναι απλη εξεταση με αιμα μονο αν θυμαμαι καλα....
εγω θα την εκανα οπως και εκανα ..για ψυχολογικους και μονο λογους...
φιλια στο μωρακι σου!!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελεγα να γράψω να μη γράψω Rolling Eyes !!
Λοιπόν, ο γιος μου γεννήθηκε 36,5εβδομάδων, 2730 και 49 ποντους.
3 μηνών ήταν 59 πόντους και 5230.
Χρόνιασε 73πόντους και 9κιλά ακριβως!!
Εχεις να πεις κάτι Laughing ??
Σε λίγες μέρες θα ξαναπάμε παιδίατρο, ειμαστε 14μηνών και ζήτημα να έχει πάρει μισο κιλό σε 2μήνες!! Μέχρι να δω τα 10 κιλά , θα περάσει πολύύύύύύςς καιρός!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Ελεγα να γράψω να μη γράψω Rolling Eyes !!
Λοιπόν, ο γιος μου γεννήθηκε 36,5εβδομάδων, 2730 και 49 ποντους.
3 μηνών ήταν 59 πόντους και 5230.
Χρόνιασε 73πόντους και 9κιλά ακριβως!!
Εχεις να πεις κάτι Laughing ??
Σε λίγες μέρες θα ξαναπάμε παιδίατρο, ειμαστε 14μηνών και ζήτημα να έχει πάρει μισο κιλό σε 2μήνες!! Μέχρι να δω τα 10 κιλά , θα περάσει πολύύύύύύςς καιρός!!

τις ιδιες εξαιτασεις μπορεις να κανεις και εσυ...και εμενα στο πρωτο που ηταν προωρο εξετασαν θυροειδη ζαχαρα ,ορμονικες εξετασεις και δεν ξερω και εγω τι αλλο...δεν βρηκαν κατι..αλλα σε φιλη βρηκαν οτι το παιδακι της ελειπε μια ορμονη και δεν αναπτυσοταν κανονικα..δεν ψηλωνε..το βρηκε ομως σχετικα γρηγορα ,28 μηνων και απο τοτε κανει μια ενεση και αναπτυσετε τελεια..

δεν ξερω .... αλλα καλυτερα να ξεψαχνιζεις και αχρειαστα να ειναι!!!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Bou-boukitsa, η γιατρος μας δεν ανησυχεί, δεν είμαστε και εμείς πρώτο μποι! Εχουμε κανει γενική,βιοχημικες,αιματολογικες και γενικη ουρων όταν χρόνιασε και ήταν καλες. Απλώς ειναι πιο μικροκαμωμενος, πηρε στο χρονο 24 ποντους(αντι 25 που ειναι ο μεσος ορος). Θα μας πει τωρα που θα ξαναπαμε.
Ωχ πρέπει να αγχωθω τωρα Rolling Eyes ??

fairysart

fairysart
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
efi26 έγραψε: αλλα εμενα αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι πηρε τοσους ποντους σε δεκα μερες.6 ποντους σιγουρα η κανεις λαθος?

ΟΧΙ ΕΦΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ 6 ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΨΗΛΟΣ

http://fairysart.blogspot.com

fairysart

fairysart
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mangio έγραψε:Ελεγα να γράψω να μη γράψω Rolling Eyes !!
Λοιπόν, ο γιος μου γεννήθηκε 36,5εβδομάδων, 2730 και 49 ποντους.
3 μηνών ήταν 59 πόντους και 5230.
Χρόνιασε 73πόντους και 9κιλά ακριβως!!
Εχεις να πεις κάτι Laughing ??
Σε λίγες μέρες θα ξαναπάμε παιδίατρο, ειμαστε 14μηνών και ζήτημα να έχει πάρει μισο κιλό σε 2μήνες!! Μέχρι να δω τα 10 κιλά , θα περάσει πολύύύύύύςς καιρός!!

ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΗΣ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΣ ΚΑΜΠΥΛΕΣ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΡΥΘΜΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??

http://fairysart.blogspot.com

fairysart

fairysart
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="bou-boukitsa"]
fairysart έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:


αχ συγνωμη αλλα τωρα ειδα την ερωτηση...
λογικα δεν θα ειναι κατι...αλλα ναι μπορουν και να γεννηθουν με θυροειδη...ειναι απλη εξεταση με αιμα μονο αν θυμαμαι καλα....
εγω θα την εκανα οπως και εκανα ..για ψυχολογικους και μονο λογους...
φιλια στο μωρακι σου!!

bou-boukitsa ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΥΣΗΧΑΣΩ

http://fairysart.blogspot.com

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οι δυο μου γιοι γεννηθηκαν ο ενας 2480 στησ 38 βδομαδα και ο αλλοσ 2500 στην 38 βδομαδα 50 εκ και οι 2! λοιπον 3 μνηνων ο ενας ηταν 7800 και ο αλλος 5100!και τα 2 υγιεστατα χωρις κανενα προβλημα αναπτυξης! ο μπαμπας μας ειναι αρκετα ψηλος και εγω μετρια! οποτε το καθε παιδι εχει το δικο του σωματοτυπο δεν νομιζω να ειναι ανυσηχητικο!!!

giola


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο μικρούλης μου γεννήθηκε με καισαρική την 39η εβδομάδα 3,650 κιλά και 51 εκ. Τώρα ζυγίζει 8 κιλά, είναι 64εκατ. και είμαστεκιεμείς τριών μηνών. Ο γιατρός την τελευταία φορά που τον είδε έβαλε τα γέλια... Ξέφύγε στο ύψος, ξέφυγε στα κιλά μιά χαρά πάει... Έτσι μου είπε.Το μόνο που τον ανησυχούσε ήταν η περίμετρος του κεφαλιού που ήταν κι εκείνη πάνω από το ανώτερο φυσιολογικό. Αυτή όμως φαίνεται να βρίσκει φυσιολογικό ρυθμό, οπότε δεν ανησυχούμε. Από την εμπειρία που έχω με την μεγάλη μου κόρη, μάλλον τρώνε μωρά γιατί μετά σου βγάζουν την ψυχή για να φάνε... Τσίμπα τον τώρα που μπορείς, ρούφα του τα μαγουλάκια και άκου τον γιατρό σου... Ξέρει πολλά παραπάνω και πιστεύω πως αν είχε δει κάτι θα σου έλεγε από μόνος του να κάνεις εξετάσεις. Να τον χαίρεσαι λοιπόν Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις