Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
53 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 53 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 12:26 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξέρω τι να πω και τι να αφήσω. Πάντα έλεγα να μην βγάζω δημόσια τα προβλήματά μου. Αλλά ειλικρινά είμαι εγκλωβισμένη, πνίγομαι. Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 7 χρόνια και τα 4 παντρεμένοι. Η πεθερά από πριν παντρετούμε την έβλεπα ότι ήταν παρεμβατική. Δεν είχα σκεφτεί πως μπορεί να είναι στο γάμο. ΄Του άντρα μου του έχει περάσει ότι έγινε θυσία για τα παιδιά της και όλες αυτές τις μπούρδες που λένε οι γονείς. Είναι μαμάκιας. Δεν το παραδέχεται φυσικά. Δεν είναι κι εντελώς αλλά ακόμα κι όταν της φωνάζει είναι σα να την χαιδεύει. Την έχω πιάσει να με σχολιάζει σε φίλη της... το λέω στον άντρα μου. Του λέω δεν θέλω να της πεις τίποτα όταν βρεθούμε θα της πω εγώ. Δεν του άρεσε τα ψιλοπήρε κάποια στιγμή της το λέει μόνος του. Μου είπε αυτή και καλά μ αγαπάει και αηδίες και το πρόβλημά της είναι που δεν πάω να πιω καφέ. Δεν γουστάρω ρε γυναίκα μου βαριέμαι σε τι γλώσσα να σου μιλήσω. Από τότε που άκουσα αυτά τα πράγματα που έλεγε για μένα δεν θέλω να την ξαναδώ στα μάτια μου. Κι ο άντρας μου αναρωτιέται γιατί... αν καμιά φορά δεν της μιλήσω. Εγώ αν μου έλεγε ότι άκουσε την μάνα μου να λέει αυτά που του είπα για την δικιά του... θα έπαιρνα επιτόπου την μάνα μου και μπροστά του και θα την ξέχεζα. Η πεθερά πάντα έχει αδυναμία στον γιο μου που είναι ο πρώτος έχει και το όνομα της. Η κόρη μου είναι 16 μηνών. Μετρημένες στα δάχτυλα είναι οι φορές που την έχει δει. Στο σπίτι της δεν έχει ούτε μία φωτογραφία. Ούτε μας έχει ζητήσει βέβαια. Για τον παιδικό του βίκτωρα δεν είχε καμία συμμετοχή. Δεν είπα να ψάξει γιατί οι άντρες μπορεί να είναι λίγο κουκουρούκου σε αυτά. Είχα σημειώσει 10 κι έπρεπε να διαλέξω 5. Κάτσε να στα πω να τα συζητήσουμε να μου πεις την γνώμη σου. Τι ξέρω εγώ. Είπαμε ότι θέλουμε σχολικό το οποίο το πρωί θα είναι 7.20 και το μεσημέρι θα το φέρνει 1.20. Τι λες εσύ για τις ώρες. Που να ξέρω? Ε μα συγνώμη δεν τους πεις υπάρχει κάτι που ξέρεις? Εγώ έφτασε η ώρα να πάω για δουλειά για διάφορους λόγους. Έχω από κάπου κάποιο εισόδημα. Έχω ανοίξει και θέμα για το ποιος θα κρατάει τα παιδιά. Του λέω να γνωρίσει η μάνα του τη μελίνα. Να έρχεται κάποιες μέρες σπίτι μέχρι να βρω δουλειά να τις αφήνω μόνες τους και τα σχετικά. Η μάνα μου είναι 60 χρονών θα την βάζουμε να παίρνει 2 λεωφορεία... να την παίρνουμε ή να της πληρώνουμε ταξί. Αν είναι να πληρώνω κάθε μέρα ταξί να την πάμε σε παιδικό ιδιωτικό. Βρες εσύ δουλειά και θα το κανονίσουμε με την μάνα μου. Εγώ ψάχνω οτιδήποτε σε αυτούς τους καιρούς και σε αυτή την ηλικία δεν έχεις την πολυτέλεια να επιλέγεις. Είχα πάει λοιπόν σ ένα ιταλικό για κουζίνα σαλάτες. Τελικά δεν με βόλευε το ωράριο και το άφησα. Με παίρνει χθες και μου λέει υπάρχει θέση για το τηλέφωνο στις παραγγελίες 8-12 το βράδυ. Για μένα αυτό το ωράριο είναι καλό. Θα βλέπω και τα παιδιά. Έπρεπε να πάω σήμερα στις 7 - 9. Του λέω από χθες και να κανονίσουμε με την μάνα του. Έρχετα σπίτι πέφτει για ύπνο. Περιμένω το πρωί τίποτα. Πήρα τηλ και το ακύρωσα ότι η πεθερά μου λείπει. Να πάρω αύριο και τι να πω? Ντρέπομαι. Εντάξει κι εκείνος κάνει 2 δουλειές καταλαβαίνω ότι κουράζεται. Την δεύτερη δουλειά που κάνει την γουστάρει με τρέλα όμως είναι σε ένα φίλο του πρακτορείο προπο. Σύνολο να δουλεύει κανά 10ωρο. Εντάξει είσαι κουρασμένο κάτσε να μιλήσουμε. Είμαστε ζευγάρι και γονείς. Υπάρχουν στιγμές που δεν θέλω να τον βλέπω στα μάτια μου. Τρέμω στην ιδέα να φτάσω κάποια στιγμή στο αμήν και να πω αη στο διάολο και να είναι τα παιδιά πότε από δω πότε από κει. Σκέφτηκα να του γράψω γράμμα... μετά μου ήρθε να του φτιάξω τύπου ταινία με φώτο δικές μας και των παιδιών με λόγια και μουσική. Που φτάσαμε να γράφω γράμμα στον άντρα μου. Υπάρχουν στιγμές που μπορεί να με βοηθήσει. Με τα παιδιά είναι άψογος δεν το συζητώ. Μόνο που έχει πολλά νεύρα και καθόλου υπομονή. Σίγουρα φταίω κι εγώ αλλά δεν ξέρω που. Σκέφτομαι να προσλάβω νταντά χωρίς να του το πω. Θα το μάθει όταν την κλείσω. Θα του πω αφού δεν κάθεσαι να μιλήσουμε για τα παιδιά έπρεπε κάτι να κάνω. Αλλά και τι θα της δίνω για 2 ώρες περίπου. Δεν έχω ιδέα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ξέρω να τα έχω δοκιμάσει όλα. Δεν έχω άλλες αντοχές.

2Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 12:38 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιούλη μου μήπως ο καλός σου έχει βολευτεί ότι είσια στο σπίτι και δεν θέλει αν πας για δουλειά απο ανασφάλεια; μήπως η καλή η άγια μανούλα του έχει βάλει λογάκια ; και καλά τη ώρα είναι να πηγαίνεις για δουλειά; Βασικό συστατικό για να κρατηθεί ένας γάμος υγειής είναι η επικοινωνία ο διάλογος η διαφωνία ναι αλλά για να γίνει αυτό θέλει σίγουρα δύο . Δεν έχει να κάνει αν είναι καλός πατέρας δεν κρίνετε σαν πατέρας αλλά σαν σύζυγος . Τι πάει να πει είναι σε 2 δουλειές και τον καταλαβαίνεις ; εσυ τον καταλαβαίνεις και καλά κάνεις εκέινος εσένα; εγω ξέρω να πω ότι δνε τολμάμε να πάρουμε μόνες μας κανένας δεν πρόκεται να να μας το δώσει.
Πιάστον κάποια μέρα και πες του ότι έχεις χαλαστεί κόψε τις αγκαλιές και τα φιλιά και δείξε του πως νιώθεις και πες τους τις αποφάσεις σου στην τελική αν δεν μπορεί η μάνα του να κρατήσει τα παιδιά να κάθεται εκείνος το έχεις και εσύ ανάγκη

3Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 12:40 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΟΥΛΗ ηρεμησε αρχικα λιγο...ξεκουρασου..κοιμησου ...χλαρωσε ...και ξανασκεψου τα ολα αυριο με καθαρο μυαλο!!!
σιγουρα εχεις τα δικια σου...αλλα τετοια ωρα και ετσι ΄΄πνιγμενη΄΄ οπως αισθανεσαι δεν μπορεις να σκεφτεις καθαρα...αστο για λιγο...βρες τον εαυτο σου...και ολα θα ερθουν μονα τους...
το μονο σιγουρο ειναι πως οταν στιριζομαστε η εχουμε αναγκη τριτους,,ακομη και τον αντρα μας η συγγενεις ..παντα υπαρχουν αφορμες για στεναχωρια...καλυτερα αυτονομια...

αλλα πρωτα ηρεμησε!

4Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 12:46 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιουλακι ναι συμφωνω ηρεμησε και μη κανεις σπασμωδικες κινησεις...Μιλα του,ναι ειναι καλος μπαμπας αλλα πρεπει να ειναι κ στα συζυγικα του...Εχεις κι εσυ αναγκες...
Μιληστε αλλα οταν θα εισαι πιο ηρεμη...

5Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 12:49 pm

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνώ με την μπουμπουκίτσα αλλά μου περνάει και κάτι άλλο απο το μυαλό,μήπως πιέζεται από την μάνα του είτε για να πάτε να μείνετε πιο κοντά της όπως έλεγες σε άλλο ποστ είτε κάτι σχετικό με την δουλειά και ο ίδιος να φοβάται να σου μιλήσει γιατί ξέρει οτι θα αρνηθείς;Από ότι καταλαβαίνω δεν πολυκαίγεται να βρείς εσύ δουλειά και αφού βρήκες με τον τρόπο του σου δείχνει οτι δεν πολυθέλει ή απλά η μανούλα του δεν πολυθέλει να κοιτάξει το παιδί.Και δεν ξέρει απλά πως να στο πει γιατί για αλλη μια φορά θα έχεις δίκιο για την μάνα του.Πάρτον με το καλό και κάτσε να συζητήσεις μαζί του ήρεμα γιατί η πεθερούλα σου σίγουρα κάποιον νταλκά έχει επι του θέματος και είμαι σίγουρη οτι ο αντρας σου δεν μπορεί να το χειριστεί και επίσης οτι θα σας κάνει να μαλώσετε!Και πίστεψε με δεν αξίζει ο κόπος να βρείς μια λύση (μάλωμα) που θα ικανοποιήσει εκείνη αλλά εσένα (να τα βρείτε)!

6Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 12:54 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στα 7 χρονια φαγουρα που λενε!!!πρωτα απολα πρεπει να βρεις εναν ανθρωπο, φιλη αδερφη, να μιλας για να μη πνιγεσαι. σιγουρα καποιες φορες γινομαστε υπερβολικες κ μας πειραζουν πολλα πραγματα αλλα ετσι οπως τα περιγραφεις φαινεται οτι ειναι μια φαση που περνατε κ οτι δε σε στηριζει στο θεμα της δουλειας. συμφωνω με το να δουλευουμε οι μανες ειδικα αν δεν εχουμε αλλους πορους.αλλα αν δεν προσφερεται η πεθερα απο μονη της δυσκολα να το κοιταξει. προσωπικα θα ρωτουσα κ την ιδια ευθεως αν ειναι διατεθειμενη να το κανει. αφου δε θελει να αγγαρευει τη μανα του τι να κανεις?μακαρι να μπορουσες να αποφυγεις τη νταντα γιατι κακα τα ψεματα με τη πεθερα θα ειχες ησυχο το κεφαλι σου,οσο να πεις ξενος ανθρωπος ειναι ο αλλος.για ιδωτικο σταθμο που ειπες ακομα καλυτερα. μεινετε ενα βραδυ οι δυο σας , καντε κατι που σας ευχαριστει σαν ζευγαρι. αν υπαρχει αγαπη ολα λυνονται, διαλογο θελει. κ με λιγη πολιτικη εμεις οι γυναικες τους καταφερνουμε στο τελος. αφου δε παραδεχεται τιποτα στραβο για τη μανα του μην κατηγορεις μπροστα του, μονος του αργα ή γρηγορα θα καταλαβει οτι δε σου φερεται καλα.ο ανθρωπο δεν αλλαζει, ουτε προκειται να αλλαξουν τα μυαλα της πεθερας σου . οσο μπορεις κρατα την εξω απ τη σχεση σας.

7Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 12:55 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φιλεναδα...αν θες να ηρεμησεις απο την πεθερα τοτε μην εξαρτασαι απο εκεινη. Για τα παιδια μιλαω,για δουλεια βαλε νταντα αφου ειναι για 2 ωρο ή βαλε τον αντρα σου.Αλλο να σου κραταει το παιδι για μια βολτα και αλλο για δουλεια,θα σε αγχωνει κ θα εκνευριζεσαι και θα γινεται ο γνωστος φαυλος κυκλος.
Με τον αντρα σου το μονο που θα μπορουσα να πω σαν συναγωνιστρια παντρεμενη Very Happy ειναι συζητηση,κ παλι συζητηση!
α...Και οσο εισαι σπιτι με τα παιδια θα εχεις κ τις περισσοτερες ευθυνες γι αυτα (εσυ να παιρνεις τον παιδιατρο,εσυ να ξερεις αν εχουν πανες,αν εχεις αυγα,αν εχεις το χ,ψ πραγμα που χρειαζονται).Αυτο με εκνευριζει και εμενα συχνα αλλα μαλλον το αντιλαμβανονται σαν κομματι της "δουλειας" μας.Και ας ειναι καλοι μπαμπαδες,και ας βοηθουν,καποια πραγματα τα αντιλαμβανονται ετσι γιατι δεν ξερω,μην με ρωτησεις).

8Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 1:06 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
΄Το ότι όλα τα σκηνικά έχουν να κάνουν με την μάνα του δεν υπάρχει αμφβιβολία. Του πιπιλάει το κεφάλι όλη μέρα κι αυτός δεν της κόβει τον αέρα. Επίσης ποτέ δεν μιλάω όταν έχω νεύρα γιατί ξέρω ότι θα ειπωθούν πολλά. Αυτή η κατάσταση δεν είναι τωρινή. Είναι τουλάχιστον από τότε που έπιασε 2η δουλειά και του λέει η μάνα του και μπροστά μου. Παιδί μου και κουράζεσαι με 2 δουλειές και δεν τρως και τα σχετικά. Δε νομίζω να έχει βολευτεί με το θέμα της δουλειάς μου γιατί από την πρώτη του δουλειά θα τους διώξουνε σχεδόν σίγουρο συμβασιούχος. Θα του κάνω την ταινία μου φαίνεται να την βλέπω κι εγώ.Ψυχαγωγία.χαχαχ Θα την βρω εγώ την άκρη μου. Επιλογή μου ήταν να μείνω με τα παιδιά. Γιατί είχα παραιτηθεί για άλλους λόγους και δεν είχα κάτι να με περιμένει όταν γέννησα τον βίκτωρα. Εγώ άφησα τον βίκτωρα στον παιδικό και σπάραζε η καρδιά μου. Τη δεύτερη μέρα έκλαιγε στο σπίτι. 'Ετοιμη ήμουν να μην τον πάω. Θα δοκιμάσω ένα μήνα ακόμα και βλέπουμε.Δεν ήταν μπροστά σε αυτές τις σκηνές. Του είπα αν δεν είμαι ήρεμη με τα παιδιά δουλειά ξέχασέ τη. Κάποια στιγμή μίλησα με την πεθερά και της είπα ότι περιμένω μια κοπέλα. Δεν με ρώτησε να της πετάξω να κρατάει τα παιδιά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

9Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Σαβ Σεπ 24, 2011 2:24 pm

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λόγια δυστυχώς βάζουν όλες οι πεθερές! Βοήθεια - Πνίγομαι 654655 Απλά και μόνο γιατί θέλουν να γίνεται το δικό τους ή πιο απλά να βγάλουν εσένα ότι κάτι δεν κάνεις καλά. Η χαρά τους να αποδείξουν ότι δεν είσαι η τέλεια γυναίκα που νομίζει ο γιόκας τους.
Οπότε - θα συμφωνήσω με την μπουμπουκιτσα - ΗΡΕΜΗΣΕ και μην της δίνεις τη χαρά να σε ανακατεύει και να κρυώνεις με τον άντρα σου.
Και θα συμφωνήσω επίσης ότι όσο λιγότερη εξάρτηση από τη μανούλα τόσο καλύτερα. Αν μπορείς να βρεις τρίτο προσωπο για τα παιδιά, αγώ θα το προτιμούσα. Αν τη βάλεις μες στο σπίτι σου θα έχει λαβή για περισσότερα σχόλια...
Άσε που αν όντως βαριέται ή δε θέλει να κουραστεί μπορεί να σε παρατήσει στα κρύα του λουτρού αφού θα έχεις αρχίσει τη δουλειά και να μη ξέρεις τί να κάνεις. Αυτό έκανε η δική μου. Έπρηζε τον άντρα μου γιατί δεν έρχεται και αυτή να κρατήσει τα παιδιά (έρχεται η μαμά μου) και όταν έλειψε η μαμά μου και την χρειαστήκαμε,ενώ μας διαβεβαίωνε ότι μπορούσε και θα ανλάμβανε αυτή τα παιδιά, την τρίτη μέρα την έπιασε το πόδι της και καλά και δεν ξανάρθε. Μας άφησε στα κρύα του λουτρού!!! Και λέω και καλά γιατί παντού αλλού πήγαινε μια χαρά. Μόνο για εμάς πονούσε το πόδι της. Βοήθεια - Πνίγομαι 585182
Γι'αυτό σου λέω καλύτερα βρες νταντα..

10Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Κυρ Σεπ 25, 2011 12:36 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν κανω τον δικηγορο του διαβολου αλλα ποσο ευκολο ειναι να σιχτιριζεις την μανα σου καθε τρεις κ λιγο?δεν ειναι .. Rolling Eyes
γι αυτες παντα θα κουραζονται πολυ τα "παιδακια", θα προτιμουσαν να τα ειχαν ακομα μικρα. Και που υπαρχουμε τους κουραζουμε! Να μην πιασω και την δικια μου τωρα ,ειμαστε και σε περιοδο ανακωχης και δε λεει.
Εχεις πηξει,σε καταλαβαινω παντως.

11Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Κυρ Σεπ 25, 2011 1:36 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giouli73 έγραψε:Δεν ξέρω τι να πω και τι να αφήσω. Πάντα έλεγα να μην βγάζω δημόσια τα προβλήματά μου. Αλλά ειλικρινά είμαι εγκλωβισμένη, πνίγομαι. Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 7 χρόνια και τα 4 παντρεμένοι. Η πεθερά από πριν παντρετούμε την έβλεπα ότι ήταν παρεμβατική. Δεν είχα σκεφτεί πως μπορεί να είναι στο γάμο. ΄Του άντρα μου του έχει περάσει ότι έγινε θυσία για τα παιδιά της και όλες αυτές τις μπούρδες που λένε οι γονείς. Είναι μαμάκιας. Δεν το παραδέχεται φυσικά. Δεν είναι κι εντελώς αλλά ακόμα κι όταν της φωνάζει είναι σα να την χαιδεύει. Την έχω πιάσει να με σχολιάζει σε φίλη της... το λέω στον άντρα μου. Του λέω δεν θέλω να της πεις τίποτα όταν βρεθούμε θα της πω εγώ. Δεν του άρεσε τα ψιλοπήρε κάποια στιγμή της το λέει μόνος του. Μου είπε αυτή και καλά μ αγαπάει και αηδίες και το πρόβλημά της είναι που δεν πάω να πιω καφέ. Δεν γουστάρω ρε γυναίκα μου βαριέμαι σε τι γλώσσα να σου μιλήσω. Από τότε που άκουσα αυτά τα πράγματα που έλεγε για μένα δεν θέλω να την ξαναδώ στα μάτια μου. Κι ο άντρας μου αναρωτιέται γιατί... αν καμιά φορά δεν της μιλήσω. Εγώ αν μου έλεγε ότι άκουσε την μάνα μου να λέει αυτά που του είπα για την δικιά του... θα έπαιρνα επιτόπου την μάνα μου και μπροστά του και θα την ξέχεζα. Η πεθερά πάντα έχει αδυναμία στον γιο μου που είναι ο πρώτος έχει και το όνομα της. Η κόρη μου είναι 16 μηνών. Μετρημένες στα δάχτυλα είναι οι φορές που την έχει δει. Στο σπίτι της δεν έχει ούτε μία φωτογραφία. Ούτε μας έχει ζητήσει βέβαια. Για τον παιδικό του βίκτωρα δεν είχε καμία συμμετοχή. Δεν είπα να ψάξει γιατί οι άντρες μπορεί να είναι λίγο κουκουρούκου σε αυτά. Είχα σημειώσει 10 κι έπρεπε να διαλέξω 5. Κάτσε να στα πω να τα συζητήσουμε να μου πεις την γνώμη σου. Τι ξέρω εγώ. Είπαμε ότι θέλουμε σχολικό το οποίο το πρωί θα είναι 7.20 και το μεσημέρι θα το φέρνει 1.20. Τι λες εσύ για τις ώρες. Που να ξέρω? Ε μα συγνώμη δεν τους πεις υπάρχει κάτι που ξέρεις? Εγώ έφτασε η ώρα να πάω για δουλειά για διάφορους λόγους. Έχω από κάπου κάποιο εισόδημα. Έχω ανοίξει και θέμα για το ποιος θα κρατάει τα παιδιά. Του λέω να γνωρίσει η μάνα του τη μελίνα. Να έρχεται κάποιες μέρες σπίτι μέχρι να βρω δουλειά να τις αφήνω μόνες τους και τα σχετικά. Η μάνα μου είναι 60 χρονών θα την βάζουμε να παίρνει 2 λεωφορεία... να την παίρνουμε ή να της πληρώνουμε ταξί. Αν είναι να πληρώνω κάθε μέρα ταξί να την πάμε σε παιδικό ιδιωτικό. Βρες εσύ δουλειά και θα το κανονίσουμε με την μάνα μου. Εγώ ψάχνω οτιδήποτε σε αυτούς τους καιρούς και σε αυτή την ηλικία δεν έχεις την πολυτέλεια να επιλέγεις. Είχα πάει λοιπόν σ ένα ιταλικό για κουζίνα σαλάτες. Τελικά δεν με βόλευε το ωράριο και το άφησα. Με παίρνει χθες και μου λέει υπάρχει θέση για το τηλέφωνο στις παραγγελίες 8-12 το βράδυ. Για μένα αυτό το ωράριο είναι καλό. Θα βλέπω και τα παιδιά. Έπρεπε να πάω σήμερα στις 7 - 9. Του λέω από χθες και να κανονίσουμε με την μάνα του. Έρχετα σπίτι πέφτει για ύπνο. Περιμένω το πρωί τίποτα. Πήρα τηλ και το ακύρωσα ότι η πεθερά μου λείπει. Να πάρω αύριο και τι να πω? Ντρέπομαι. Εντάξει κι εκείνος κάνει 2 δουλειές καταλαβαίνω ότι κουράζεται. Την δεύτερη δουλειά που κάνει την γουστάρει με τρέλα όμως είναι σε ένα φίλο του πρακτορείο προπο. Σύνολο να δουλεύει κανά 10ωρο. Εντάξει είσαι κουρασμένο κάτσε να μιλήσουμε. Είμαστε ζευγάρι και γονείς. Υπάρχουν στιγμές που δεν θέλω να τον βλέπω στα μάτια μου. Τρέμω στην ιδέα να φτάσω κάποια στιγμή στο αμήν και να πω αη στο διάολο και να είναι τα παιδιά πότε από δω πότε από κει. Σκέφτηκα να του γράψω γράμμα... μετά μου ήρθε να του φτιάξω τύπου ταινία με φώτο δικές μας και των παιδιών με λόγια και μουσική. Που φτάσαμε να γράφω γράμμα στον άντρα μου. Υπάρχουν στιγμές που μπορεί να με βοηθήσει. Με τα παιδιά είναι άψογος δεν το συζητώ. Μόνο που έχει πολλά νεύρα και καθόλου υπομονή. Σίγουρα φταίω κι εγώ αλλά δεν ξέρω που. Σκέφτομαι να προσλάβω νταντά χωρίς να του το πω. Θα το μάθει όταν την κλείσω. Θα του πω αφού δεν κάθεσαι να μιλήσουμε για τα παιδιά έπρεπε κάτι να κάνω. Αλλά και τι θα της δίνω για 2 ώρες περίπου. Δεν έχω ιδέα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ξέρω να τα έχω δοκιμάσει όλα. Δεν έχω άλλες αντοχές.

Δεν ξέρω τι διαφορές έχετε με την πεθερά σου, αλλά πραγματικά μη δείχνεις ότι εξαρτάσαι από αυτήν...Το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση έγκειται με τον σύζυγο σου, ο οποίος δεν κάθεται να συζητήσει και δείχνει αδιάφορος σε αυτά που θέλεις, όσο κουρασμένος και να είναι έχετε οικογένεια και θα έπρεπε να δείξει περισσότερο ενδιαφέρον...Καταλαβαίνω ότι νιώθεις εγκλωβισμένη και θες να εργαστείς αλλά δεν καταλαβαίνω την 'επιμονή' να σου φυλάει τα παιδιά η μητέρα του, αν το καλοσκεφτείς δεν είναι υποχρεωμένη να το κάνει...ειδικά εάν όντως πρέπει να παίρνει 2 λεωφορεία για να έρχεται σπίτι σου... δεν θέλω να υποστηρίξω κανέναν, απλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό όλο αυτό....Η λύση είναι η συζήτηση με τον άντρα σου και στη συνέχεια να μιλήσει με την μητέρα του ή εσύ να της το πείς ευθέως, αλλιώς εάν έχεις τόσο πρόβλημα μαζί της, πάρε μια γυναίκα τις ώρες που θα δουλεύεις...

12Βοήθεια - Πνίγομαι Empty http://forum.eimaimama.gr/t7931-topic Κυρ Σεπ 25, 2011 5:07 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ,ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΦΕ.ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΧΡΥΣΗ.... Respect

13Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Κυρ Σεπ 25, 2011 5:13 am

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="katerina780ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΧΡΥΣΗ....[/b][/color] Respect [/quote]

Να φύγουμε μετανάστες. Λοιπόν μίλησα με τον κύριο. Για την ώρα δεν είναι τόσο επείγον να βρω δουλειά αύριο που λέμε. Για να μην σας κουράζω ξαναβρήκαμε τουλάχιστον για σήμερα τον παλιό εαυτό μας και συνεννοηθήκαμε. 'Οταν θα είναι να πάω για δουλειά θα το δω με νταντά ή παιδικό. Όσο για την πεθερά την έχω γραμμένη και θα την τρελάνω με τον τρόπο μου. Αν πρέπει να επιβιώσει μία από τις δύο τότε αυτή είμαι εγώ. Γιατί τα παιδιά μου ακόμα μικρά είναι κρίμα να χάσουν τη μαμά τους από τώρα. Αλλά έτσι όπως τη βλέπω πρώτα θα στείλει εμάς και μετά θα πάει αυτή. Καλή καρδιά.

14Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Κυρ Σεπ 25, 2011 5:21 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerina780 έγραψε:ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ,ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΦΕ.ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΧΡΥΣΗ.... Respect

Εγώ εγώ,από τον Μάιο και εδώ δεν έχω δει τα πεθερικά μου και ούτε τα έχω ακούσει στο τηλέφωνο..
έγινε ένας χαμός με το όνομα του τότε!!
αυτό που έκανα ήταν να τα πω όλα έξω από τα δόντια,μαλώσαμε και αυτό ήταν όλο!!
δεν ήρθε στην βάφτιση και από κει και πέρα δεν έχω κανένα μα κανένα λόγο να τους έχω στην ζωή μου μέσα!
δεν θα με τρελάνουν αυτοί...ότι μας χαλάει το πετάμε από την ζωή μας..
εγώ αυτό εφάρμοσα και έχω ηρεμήσει!!
τώρα όσο για τον άντρα μου,δεν έχει πάει ούτε και αυτός να τους δει ακόμη,είναι πολύ νευριασμένος αλλά ξέρει πως και να πάει δεν θα βγάλει άκρη!!!
και έτσι το καθηστερεί,όταν με το καλό το αποφασήσει δεν θα έχω κανένα πρόβλημα,είναι οι γονείς του και ότι θέλει ας κάνει...

15Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Κυρ Σεπ 25, 2011 5:34 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina780 έγραψε:ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ,ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΦΕ.ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΧΡΥΣΗ.... Respect

Αμα εσενα την μικρη την λατρευει εισαι μια χαρα,ως προς το παιδι σου τωρα για σενα τι να κανεις θα τα υποστεις...Εμενα που μονο εμετο δεν εκανε την τελευταια φορα που ειδε τον γιο μου την ημερα που βαφτιζοταν και θα επερνε και το ονομα του αντρα της...Ειδικα απο τοτε ειπα και στον αντρα μου οτι ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΟΥΝ ΠΟΤΕ και μη μου πεις τιποτα...Εχουν ουσιαστικα να δουν το παιδι μου εδω και 5 μηνες με μονη εξαιρεση στην βαφτιση αλλα και καλυτερα να σου πω να μην ερχονταν....Τα τσουτσεκια..

16Βοήθεια - Πνίγομαι Empty http://forum.eimaimama.gr/t7931-topic Κυρ Σεπ 25, 2011 5:42 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΧ ΣΟΥΛΑ Κ ΤΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΨΑΤΕ ΕΠΑΦΕΣ.ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΩ ΓΙ΄ΑΥΤΟΥΣ,ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ.ΕΣΕΙΣ ΕΙΧΑΤΕ ΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΚΟΨΕΤΕ,ΕΓΩ?ΤΙ ΝΑ ΣΚΑΡΦΙΣΤΩ Η ΚΑΗΜΕΝΗ???

17Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Κυρ Σεπ 25, 2011 5:51 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerina780 έγραψε:ΑΧ ΣΟΥΛΑ Κ ΤΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΨΑΤΕ ΕΠΑΦΕΣ.ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΩ ΓΙ΄ΑΥΤΟΥΣ,ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ.ΕΣΕΙΣ ΕΙΧΑΤΕ ΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΚΟΨΕΤΕ,ΕΓΩ?ΤΙ ΝΑ ΣΚΑΡΦΙΣΤΩ Η ΚΑΗΜΕΝΗ???


Αφού βρε κατερινάκι δεν έχεις κάποιον σοβαρό λόγο να ξεκόψεις από αυτά τα άτομα τότε γιατί να το κάνεις?σας έχουν δημιουργήσει προβλήματα?
μπορείς να βρίσκεις δικαιολογίες και να μην πηγαίνεις κάθε φορά που πάει ο άντρας σου..και να πηγαίνεις μια στο τόσο για να μην έχουν και τίποτα να πουν...εγώ με την Τατιάνα έιχαμε σοβαρούς λόγους και ξεκόψαμε,αν δεν υπήρχαν προβλήματα πιστεύω πως είτε μας άρεζε είτε όχι θα τους λουζόμασταν κι εμείς όπως κι εσύ και κάθε άλλη νύφη..

18Βοήθεια - Πνίγομαι Empty http://forum.eimaimama.gr/t7931-topic Κυρ Σεπ 25, 2011 6:00 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΥΦΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΑ Κ ΚΟΥΝΙΑΔΙΑ?ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΗΡΗ Κ ΥΠΟΥΛΗ,ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙ.ΑΡΒΑΝΗΤΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ,ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΗΔΕΣ ,ΠΟΝΗΡΟΙ.ΑΣΕ ΑΣΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΑ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΩΡΑ.

19Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Κυρ Σεπ 25, 2011 6:10 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerina780 έγραψε:ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΥΦΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΑ Κ ΚΟΥΝΙΑΔΙΑ?ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΗΡΗ Κ ΥΠΟΥΛΗ,ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙ.ΑΡΒΑΝΗΤΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ,ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΗΔΕΣ ,ΠΟΝΗΡΟΙ.ΑΣΕ ΑΣΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΑ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΩΡΑ.


Αυτό που θα κάνεις εσύ όταν σου την λέει η κουνιάδα είναι να της απαντάς όπως της αξίζει..και να μην μασάς!!
μια δυο θα πάρει το μνμ της...

20Βοήθεια - Πνίγομαι Empty http://forum.eimaimama.gr/t7931-topic Κυρ Σεπ 25, 2011 6:16 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ.
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΤΗΣ ΤΗΝ ΛΕΩ,ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΩ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΑΚΙΑ ΝΥΦΗ.

21Βοήθεια - Πνίγομαι Empty Απ: Βοήθεια - Πνίγομαι Κυρ Σεπ 25, 2011 6:25 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina780 έγραψε:ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ.
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΤΗΣ ΤΗΝ ΛΕΩ,ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΩ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΑΚΙΑ ΝΥΦΗ.

Eγω οταν την τελευταια φορα με προσβαλλε στο σπιτι της και ηταν και η τελευταια φορα φυσικα δεν μας ειδε ουτε ζωγραφιστους,εγω μπορει να μη μιλαω αλλα πραττω και κανεςι δε μπορει να μου πει κατι...Ολο το καλοκαιρι μου ειχε σπασει τα νευρα ο δικος μου οτρι οι γονεις του θελουν να τα βρουμε και εχουν ολη την καλη διαθεση ενω εγω δεν την ειχα...και του ελεγα ενταξει αμα καιγονται τοσο για να εχουν επικοινωνια με το εγγονι τους ας ερθουν θεσσαλονικη γιατι να τρεχω εγω εκει στο χωριο για να με ξεφτυλισει παλι?ειμαι κ ατομο που δε μιλαει γενικοτρερα...Ποτε δεν ηρθαν και στην βαφτιση εκαναν οτι εκαναν και ο γιος ντραπηκε σαφως...Ξεφτιλισαν τους εαυτους τους και τον γιο τους...Ενω εγω κυρια..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις