Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ANTE ΡΕ ΑΜΑΝ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΘΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΥΤΟ.ΤΟ ΕΚΕΝΕ ΑΥΤΟΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ. ΘΕΛΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΑ.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ANTE ΡΕ ΑΜΑΝ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΘΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΥΤΟ.ΤΟ ΕΚΕΝΕ ΑΥΤΟΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ. ΘΕΛΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΑ.


Εμπιστοσύνη στον γιατρό μας,λίγη ενημέρωση απ'την μεριά μας και όλα καλά!!!!Τώρα το άγχος...κάποιες φορές δεν ελέγχεται,αλλά όσο μπορούμε λίγο control!!!
Εγώ στεναχωρήθηκα πιο πολύ που πόνεσε το μικρούλη μου,αλλά νομίζω σήμερα είναι λίγο καλύτερα.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω αν κ δεν πολυ ακουω τις γιαγιαδες ενα πραγμα το ακουω ακριβως για να μην εχω κ τετοια θεματα ! το πουλακι του το το κατεβαζω απο οταν γεννηθηκε μεχρι κ τωρα.καποιες φορες του το καθαριζω κιολας οταν βλεπω κατι.ετσι δεν παιζει να παθει ουρολημοξη η ακομα χειροτερα φιμωση

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:εγω αν κ δεν πολυ ακουω τις γιαγιαδες ενα πραγμα το ακουω ακριβως για να μην εχω κ τετοια θεματα ! το πουλακι του το το κατεβαζω απο οταν γεννηθηκε μεχρι κ τωρα.καποιες φορες του το καθαριζω κιολας οταν βλεπω κατι.ετσι δεν παιζει να παθει ουρολημοξη η ακομα χειροτερα φιμωση


Ααα,δηλαδή εσύ το κατέβαζες από νεογέννητο ε??Και γιατί ρε γμτ άλλοι γιατροί λένε όχι??Ποιό είναι το σωστό???Γιατί σε αυτήν την περίπτωση πρέπει κάποιο να είναι το σωστό και κάποιο το λάθος..
Κι εγώ άλλαξα γιατρό στους 4 μήνες και δεν θυμάμαι τι μου είχε πει η πρώτη και τι ο δεύτερος.Αν και νομίζω ότι ο τωρινός μου μου είχε πει να το κατεβάζω στο μπανάκι λίγο κάθε μέρα.Εγώ δεν το 'κανα..

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα μου το ειχε πει η μαμα μουκ την ακουσα σε αυτο γιατι ξερω οτι μετα θα εχει θεμα.το ιδιο μου συστησε κ η πεθερα μου που εχει μεγαλωσει 2 αγορια.του το κατεβαζω λιγο καθε φορα ισα ισα να αποκαλυφτει το κεφαλακι που λεμε...τωρα τελευταια του το κανω λιγοτερες φορες αλλα παντα το καθαριζω κ λιγο..κατι ξερουν οι παλιες!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:εμενα μου το ειχε πει η μαμα μουκ την ακουσα σε αυτο γιατι ξερω οτι μετα θα εχει θεμα.το ιδιο μου συστησε κ η πεθερα μου που εχει μεγαλωσει 2 αγορια.του το κατεβαζω λιγο καθε φορα ισα ισα να αποκαλυφτει το κεφαλακι που λεμε...τωρα τελευταια του το κανω λιγοτερες φορες αλλα παντα το καθαριζω κ λιγο..κατι ξερουν οι παλιες!


Μάλλον,μερικές φορές,πρέπει να τις ακούμε τις παλιές,μου φαίνεται.

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KOITAΞΕ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΡΩ! ΣΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ.

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ!ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΑΜΑΤΑ!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ράνια,μπορεί να μην έτυχε να το συζητήσετε,έτσι λέω εγώ..εμένα μου τα έλεγαν και η πεθερά μου,επίσης,αλλά αφού έτσι μου είχε πει η πρώτη γιατρός που είχαμε,φυσικά θα άκουγα την γιατρό.
Άσε,αυτό που θίγεις είναι μεγάλο θέμα.Δεν υπάρχει καμία ταύτιση γιατρών σε κανένα θέμα!!Ο θεός να βάλει το χέρι του,αυτό το σκέφτομαι πολλές φορές..

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα ηταν ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου ειπαν απο οταν μαθαμε οτι ηταν αγορι.τον γιατρο μου τον εμπιστευομαι δεν λεω αλλα καμια φορα η πρακτικη δουλευει καλυτερα

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:εμενα ηταν ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου ειπαν απο οταν μαθαμε οτι ηταν αγορι.τον γιατρο μου τον εμπιστευομαι δεν λεω αλλα καμια φορα η πρακτικη δουλευει καλυτερα


Αν δεν πάθεις...δεν θα μάθεις!!Έτσι δεν λένε???Εγώ τώρα έμαθα!
Εύχομαι μόνο να μην ταλαιπωρηθεί πολλές μέρες το μικρούλη μου απ'τον πόνο κι από δω και μπρος θα φροντίζω να τον περιποιούμαι καλύτερα!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
thequeen86 έγραψε:εμενα ηταν ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου ειπαν απο οταν μαθαμε οτι ηταν αγορι.τον γιατρο μου τον εμπιστευομαι δεν λεω αλλα καμια φορα η πρακτικη δουλευει καλυτερα


Αν δεν πάθεις...δεν θα μάθεις!!Έτσι δεν λένε???Εγώ τώρα έμαθα!
Εύχομαι μόνο να μην ταλαιπωρηθεί πολλές μέρες το μικρούλη μου απ'τον πόνο κι από δω και μπρος θα φροντίζω να τον περιποιούμαι καλύτερα!

απλα τωρα θελει υπομονη κ αυτος ο γιατρος πολυ αγαρμπος!!! αντε μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε..

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
thequeen86 έγραψε:εμενα ηταν ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου ειπαν απο οταν μαθαμε οτι ηταν αγορι.τον γιατρο μου τον εμπιστευομαι δεν λεω αλλα καμια φορα η πρακτικη δουλευει καλυτερα


Αν δεν πάθεις...δεν θα μάθεις!!Έτσι δεν λένε???Εγώ τώρα έμαθα!
Εύχομαι μόνο να μην ταλαιπωρηθεί πολλές μέρες το μικρούλη μου απ'τον πόνο κι από δω και μπρος θα φροντίζω να τον περιποιούμαι καλύτερα!

απλα τωρα θελει υπομονη κ αυτος ο γιατρος πολυ αγαρμπος!!! αντε μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε..


Χμμμμμ,κι ο άντρας μου ακριβώς αυτό είπε.Μήπως έπρεπε να το κατεβάζει σταδιακά στα ραντεβού κι όχι μια κι έξω??Δεν ξέρω..Να'σαι καλά,θα μου φύγει το άγχος αλλά πιο πολύ στεναχωριέμαι που κλαίει ο μικρούλης.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
thequeen86 έγραψε:εμενα ηταν ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου ειπαν απο οταν μαθαμε οτι ηταν αγορι.τον γιατρο μου τον εμπιστευομαι δεν λεω αλλα καμια φορα η πρακτικη δουλευει καλυτερα





Αν δεν πάθεις...δεν θα μάθεις!!Έτσι δεν λένε???Εγώ τώρα έμαθα!
Εύχομαι μόνο να μην ταλαιπωρηθεί πολλές μέρες το μικρούλη μου απ'τον πόνο κι από δω και μπρος θα φροντίζω να τον περιποιούμαι καλύτερα!

απλα τωρα θελει υπομονη κ αυτος ο γιατρος πολυ αγαρμπος!!! αντε μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε..


Χμμμμμ,κι ο άντρας μου ακριβώς αυτό είπε.Μήπως έπρεπε να το κατεβάζει σταδιακά στα ραντεβού κι όχι μια κι έξω??Δεν ξέρω..Να'σαι καλά,θα μου φύγει το άγχος αλλά πιο πολύ στεναχωριέμαι που κλαίει ο μικρούλης.


κ εγω ετσι ειμαι αλλα ξερεις μου βγαινει μετα.το εκανε αποτομα ο αντε να μην πω κ μαλλον σχιστικε το μωρο γι'αυτο το αιμα κ ο πονος...μολις ηρεμησει λιγο ξεκινα εσυ να κατεβαζεις σιγα σιγα κ λιγο λιγο και ολα καλα



Έχει επεξεργασθεί από τον/την thequeen86 στις Πεμ Οκτ 06, 2011 2:40 am, 1 φορά

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
thequeen86 έγραψε:εμενα ηταν ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου ειπαν απο οταν μαθαμε οτι ηταν αγορι.τον γιατρο μου τον εμπιστευομαι δεν λεω αλλα καμια φορα η πρακτικη δουλευει καλυτερα


κ εγω ετσι ειμαι αλλα ξερεις μου βγαινει μετα.το εκανε αποτομα ο αντε να μην πω κ μαλλον σχιστικε το μωρο γι'αυτο το αιμα κ ο πονος...μολις ηρεμησει λιγο ξεκινα εσυ να κατεβαζεις σιγα σιγα κ λιγο λιγο και ολα καλα


Αν δεν πάθεις...δεν θα μάθεις!!Έτσι δεν λένε???Εγώ τώρα έμαθα!
Εύχομαι μόνο να μην ταλαιπωρηθεί πολλές μέρες το μικρούλη μου απ'τον πόνο κι από δω και μπρος θα φροντίζω να τον περιποιούμαι καλύτερα!

απλα τωρα θελει υπομονη κ αυτος ο γιατρος πολυ αγαρμπος!!! αντε μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε..


Χμμμμμ,κι ο άντρας μου ακριβώς αυτό είπε.Μήπως έπρεπε να το κατεβάζει σταδιακά στα ραντεβού κι όχι μια κι έξω??Δεν ξέρω..Να'σαι καλά,θα μου φύγει το άγχος αλλά πιο πολύ στεναχωριέμαι που κλαίει ο μικρούλης.


Ναι,μάλλον το έκανε απότομα..τώρα έτσι θα κάνω,στο μπανάκι του σιγά σιγά και λίγο λίγο ...όπως το'πες!!!
Ααααχ,άντε να περάσει κι αυτό!!!!

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αλικάκι και εμείς τα ιδια περναμε. αλλά εμένα είναι η δευτερη φορα που του το έκανε. την πρώτη πριν λίγο καιρο το τράβηξε έξω και μου είπε να βάλω φουσικορτ για τεσσερις μέρες και κάθε μέρα να το κάνω και εγώ όταν τον κάνω μπάνιο. αλλά μάλλον κάτι δεν έκανα σωστά και μου το ξανακατέβασε και ξαναμάτωσε και ξαναβάλαμε φουσικορτ. πρέπει να το κάνεις κάθε μέρα και κάθε μέρα λίγο περισσότερο μέχρι να βγει το κεφαλάκι όλο έξω.

toniantoni


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΓΩ ΕΧΩ 3 ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 3 ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΓΜΑ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ, ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ. ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΤΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΤΩΡΑ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ

marakik

marakik
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σ' εμένα η γιατρός μου είχε πει να το κατεβάσω από τις πρώτες κιόλας μέρες. Κάθε βράδυ στο μπάνιο. Τώρα είναι καλά και ελπίζω να μην ζοριστούμε περισσότερο με αυτό το θέμα. Η γιατρός όποτε πάμε μου λέει ότι είναι σε καλό σταδιο.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμας ο παιδιατρος ειχε δοκιμασει αλλα με ειχε προειδοποιησει οτι δεν προκειται να φταιξει και θα χρειαστει περιτομη κατι που ειμαι υπερ. μου ειπε να προσπαθω και εγω. και ετσι εκανα αλλα τζιφος. ειχαμε βρει και χειρουργο στο παιδων τον πηγαμε 9 μηνων και εκεινος, αρχικα ηταν αρνητικος γιατι ειναι λεει πολυ μικρος του εβαλε ξυλοκαινη αλλα ηταν ερμητικα κλειστο και κλεισαμε χειρουργειο για 11 μηνων. οταν καναμε εισαγωγη ξαναπροσπαθησε μπας και αλλαζε κατι αλλα παλι τιποτα οποτε καναμε την επεμβαση. τις πρβτες 12 ωρες ταλαιπωρηθκε και απο τη ναρκωση και επειδη ποναγε οταν κατουρουσε αλλα μετα περδικι. τωρα περιμενω παλι αγορι και σκεφτομαι να κανω το ιδιο αν και ο αντρας μου δεν πολυ συμφωνει.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia78 έγραψε:Αλικάκι και εμείς τα ιδια περναμε. αλλά εμένα είναι η δευτερη φορα που του το έκανε. την πρώτη πριν λίγο καιρο το τράβηξε έξω και μου είπε να βάλω φουσικορτ για τεσσερις μέρες και κάθε μέρα να το κάνω και εγώ όταν τον κάνω μπάνιο. αλλά μάλλον κάτι δεν έκανα σωστά και μου το ξανακατέβασε και ξαναμάτωσε και ξαναβάλαμε φουσικορτ. πρέπει να το κάνεις κάθε μέρα και κάθε μέρα λίγο περισσότερο μέχρι να βγει το κεφαλάκι όλο έξω.


Ωχ!!!!Και εσεις πόνο περνάτε ε???Λες να'χω πάλι θέμα κι εγώ???
Ναι,συμφωνώ τώρα θέλει προσοχή.Και γω αυτήν την αντιβιοτική του βάζω.Για να δούμε..

toniantoni έγραψε:ΕΓΩ ΕΧΩ 3 ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 3 ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΓΜΑ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ, ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ. ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΤΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΤΩΡΑ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ


Και μένα μου είπε,αλλά δεν το 'κανα.Τέλως πάντων χαίρομαι,μόνο,που δεν είχε πρόβλημα και κατέβηκε.

marakik έγραψε:Σ' εμένα η γιατρός μου είχε πει να το κατεβάσω από τις πρώτες κιόλας μέρες. Κάθε βράδυ στο μπάνιο. Τώρα είναι καλά και ελπίζω να μην ζοριστούμε περισσότερο με αυτό το θέμα. Η γιατρός όποτε πάμε μου λέει ότι είναι σε καλό σταδιο.


Απ'την αρχή σας είπε,έτσι??Είναι αυτό που λέγαμε πιο πάνω..άλλα ο ένας γιατρός άλλα ο άλλος.

totula έγραψε:εμας ο παιδιατρος ειχε δοκιμασει αλλα με ειχε προειδοποιησει οτι δεν προκειται να φταιξει και θα χρειαστει περιτομη κατι που ειμαι υπερ. μου ειπε να προσπαθω και εγω. και ετσι εκανα αλλα τζιφος. ειχαμε βρει και χειρουργο στο παιδων τον πηγαμε 9 μηνων και εκεινος, αρχικα ηταν αρνητικος γιατι ειναι λεει πολυ μικρος του εβαλε ξυλοκαινη αλλα ηταν ερμητικα κλειστο και κλεισαμε χειρουργειο για 11 μηνων. οταν καναμε εισαγωγη ξαναπροσπαθησε μπας και αλλαζε κατι αλλα παλι τιποτα οποτε καναμε την επεμβαση. τις πρβτες 12 ωρες ταλαιπωρηθκε και απο τη ναρκωση και επειδη ποναγε οταν κατουρουσε αλλα μετα περδικι. τωρα περιμενω παλι αγορι και σκεφτομαι να κανω το ιδιο αν και ο αντρας μου δεν πολυ συμφωνει.


Δηλαδή κι εσύ δεν το άνοιγες καθόλου??Μπορεί όμως και να μην παίζει ρόλο..μπορεί να ήταν για να γίνει..δεν ξέρω.
Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά,εντέλει.Φαντάζομαι πόνο και τσούξιμο που θα τράβηξε το αγοράκι σου...τώρα με το καλό που θα γεννήσεις καλύτερα να το ανοίγεις εσύ λίγο λίγο.



Κοριτσάκια,σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ όοοοοολες σας!!!!Εύχομαι υγεία, πρώτα πρώτα, για όλα τα παιδάκια και μετά όλα τα άλλα.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
totula έγραψε:εμας ο παιδιατρος ειχε δοκιμασει αλλα με ειχε προειδοποιησει οτι δεν προκειται να φταιξει και θα χρειαστει περιτομη κατι που ειμαι υπερ. μου ειπε να προσπαθω και εγω. και ετσι εκανα αλλα τζιφος. ειχαμε βρει και χειρουργο στο παιδων τον πηγαμε 9 μηνων και εκεινος, αρχικα ηταν αρνητικος γιατι ειναι λεει πολυ μικρος του εβαλε ξυλοκαινη αλλα ηταν ερμητικα κλειστο και κλεισαμε χειρουργειο για 11 μηνων. οταν καναμε εισαγωγη ξαναπροσπαθησε μπας και αλλαζε κατι αλλα παλι τιποτα οποτε καναμε την επεμβαση. τις πρβτες 12 ωρες ταλαιπωρηθκε και απο τη ναρκωση και επειδη ποναγε οταν κατουρουσε αλλα μετα περδικι. τωρα περιμενω παλι αγορι και σκεφτομαι να κανω το ιδιο αν και ο αντρας μου δεν πολυ συμφωνει.


Δηλαδή κι εσύ δεν το άνοιγες καθόλου??Μπορεί όμως και να μην παίζει ρόλο..μπορεί να ήταν για να γίνει..δεν ξέρω.
Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά,εντέλει.Φαντάζομαι πόνο και τσούξιμο που θα τράβηξε το αγοράκι σου...τώρα με το καλό που θα γεννήσεις καλύτερα να το ανοίγεις εσύ λίγο λίγο.

το ανοιγα αλλα μου ειχε πει να μην περιμενω και πολλα. στον δευτερο σκεφτομαι να του το κανω για διαφορους λογους

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρηκα αυτο το αρθρο :

Προσοχή! Οι σχολαστικές μητέρες που επιμένουν να αφαιρούν στα αγοράκια το σμήγμα μεταξύ βαλάνου και ακροποσθίας, αφαιρούν μια προστατευτική ουσία που λιπαίνει τη βάλανο. Είναι μια περίπτωση που η πολλή καθαριότητα βλάπτει! Οι παιδίατροι γνωρίζουν ότι οι γονείς έχουν ιδιαίτερη ευαισθησία για τα γεννητικά όργανα των παιδιών και άγχονται για οτιδήποτε υποψιαστούν ότι δεν είναι φυσιολο¬γικό. Με πρόθεση να «γιατρέψουν» τη φίμωση των νεογνών και να αποφύγουν μελλοντική χειρουργική επέμβαση, προσπαθούν να αποκαλύψουν τη βάλανο τραβώντας προς τα πίσω την ακροποσθία.

Είναι μια παραδοσιακή πρακτική που περνάει φαίνεται από γενιά σε γενιά (παλιότερα το συνιστούσαν και οι παιδίατροι). Συμπέρασμα: όσο λιγότερο αγγίζετε εσείς την περιοχή του πέους, τόσο το καλύτερο για το παιδί. Αν
παρατηρήσετε κάτι που σας φαίνεται περίεργο, φίμωση, φούσκωμα, σταγονοειδή ροή των ούρων, ρωτήστε τον παιδίατρο τι πρέπει να γίνει. Μην κάνετε με δική σας πρωτοβουλία τίποτε!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula έγραψε:
totula έγραψε:εμας ο παιδιατρος ειχε δοκιμασει αλλα με ειχε προειδοποιησει οτι δεν προκειται να φταιξει και θα χρειαστει περιτομη κατι που ειμαι υπερ. μου ειπε να προσπαθω και εγω. και ετσι εκανα αλλα τζιφος. ειχαμε βρει και χειρουργο στο παιδων τον πηγαμε 9 μηνων και εκεινος, αρχικα ηταν αρνητικος γιατι ειναι λεει πολυ μικρος του εβαλε ξυλοκαινη αλλα ηταν ερμητικα κλειστο και κλεισαμε χειρουργειο για 11 μηνων. οταν καναμε εισαγωγη ξαναπροσπαθησε μπας και αλλαζε κατι αλλα παλι τιποτα οποτε καναμε την επεμβαση. τις πρβτες 12 ωρες ταλαιπωρηθκε και απο τη ναρκωση και επειδη ποναγε οταν κατουρουσε αλλα μετα περδικι. τωρα περιμενω παλι αγορι και σκεφτομαι να κανω το ιδιο αν και ο αντρας μου δεν πολυ συμφωνει.


Δηλαδή κι εσύ δεν το άνοιγες καθόλου??Μπορεί όμως και να μην παίζει ρόλο..μπορεί να ήταν για να γίνει..δεν ξέρω.
Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά,εντέλει.Φαντάζομαι πόνο και τσούξιμο που θα τράβηξε το αγοράκι σου...τώρα με το καλό που θα γεννήσεις καλύτερα να το ανοίγεις εσύ λίγο λίγο.

το ανοιγα αλλα μου ειχε πει να μην περιμενω και πολλα. στον δευτερο σκεφτομαι να του το κανω για διαφορους λογους


Οπότε με λίγα λόγια αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα δεν παίζει ρόλο αν το ανοίγουμε εμείς ή όχι..σωστά???Δηλαδή..μπορεί κάποια μανούλα να το ανοίγει και αυτό να έχει πρόβλημα και απ'την άλλη μπορεί να μην το ανοίγει η μαμά και το πουλάκι να είναι μια χαρά!!
Αν επιτρέπεται ποιοί είναι οι λόγοι που θα το κάνεις στο δεύτερο με το καλό???

lidiaki έγραψε:Βρηκα αυτο το αρθρο :

Προσοχή! Οι σχολαστικές μητέρες που επιμένουν να αφαιρούν στα αγοράκια το σμήγμα μεταξύ βαλάνου και ακροποσθίας, αφαιρούν μια προστατευτική ουσία που λιπαίνει τη βάλανο. Είναι μια περίπτωση που η πολλή καθαριότητα βλάπτει! Οι παιδίατροι γνωρίζουν ότι οι γονείς έχουν ιδιαίτερη ευαισθησία για τα γεννητικά όργανα των παιδιών και άγχονται για οτιδήποτε υποψιαστούν ότι δεν είναι φυσιολο¬γικό. Με πρόθεση να «γιατρέψουν» τη φίμωση των νεογνών και να αποφύγουν μελλοντική χειρουργική επέμβαση, προσπαθούν να αποκαλύψουν τη βάλανο τραβώντας προς τα πίσω την ακροποσθία.

Είναι μια παραδοσιακή πρακτική που περνάει φαίνεται από γενιά σε γενιά (παλιότερα το συνιστούσαν και οι παιδίατροι). Συμπέρασμα: όσο λιγότερο αγγίζετε εσείς την περιοχή του πέους, τόσο το καλύτερο για το παιδί. Αν
παρατηρήσετε κάτι που σας φαίνεται περίεργο, φίμωση, φούσκωμα, σταγονοειδή ροή των ούρων, ρωτήστε τον παιδίατρο τι πρέπει να γίνει. Μην κάνετε με δική σας πρωτοβουλία τίποτε!




Ωραίο το άρθρο κοριτσάκι μου αλλά έχω ένσταση. Very Happy
Μιλάει για σχολαστικό καθαρισμό.Ο γιατρός όμως λέει απλά να το κατεβάζουμε λίγο λίγο την ημέρα....
Αχ,νομίζω ότι έχω προβληματιστεί και όχι τόσο για τώρα,απλά θέλω να έχω μια σωστή εικόνα του τι είναι σωστό και τι όχι.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
totula έγραψε:
totula έγραψε:εμας ο παιδιατρος ειχε δοκιμασει αλλα με ειχε προειδοποιησει οτι δεν προκειται να φταιξει και θα χρειαστει περιτομη κατι που ειμαι υπερ. μου ειπε να προσπαθω και εγω. και ετσι εκανα αλλα τζιφος. ειχαμε βρει και χειρουργο στο παιδων τον πηγαμε 9 μηνων και εκεινος, αρχικα ηταν αρνητικος γιατι ειναι λεει πολυ μικρος του εβαλε ξυλοκαινη αλλα ηταν ερμητικα κλειστο και κλεισαμε χειρουργειο για 11 μηνων. οταν καναμε εισαγωγη ξαναπροσπαθησε μπας και αλλαζε κατι αλλα παλι τιποτα οποτε καναμε την επεμβαση. τις πρβτες 12 ωρες ταλαιπωρηθκε και απο τη ναρκωση και επειδη ποναγε οταν κατουρουσε αλλα μετα περδικι. τωρα περιμενω παλι αγορι και σκεφτομαι να κανω το ιδιο αν και ο αντρας μου δεν πολυ συμφωνει.


Δηλαδή κι εσύ δεν το άνοιγες καθόλου??Μπορεί όμως και να μην παίζει ρόλο..μπορεί να ήταν για να γίνει..δεν ξέρω.
Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά,εντέλει.Φαντάζομαι πόνο και τσούξιμο που θα τράβηξε το αγοράκι σου...τώρα με το καλό που θα γεννήσεις καλύτερα να το ανοίγεις εσύ λίγο λίγο.

το ανοιγα αλλα μου ειχε πει να μην περιμενω και πολλα. στον δευτερο σκεφτομαι να του το κανω για διαφορους λογους


Οπότε με λίγα λόγια αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα δεν παίζει ρόλο αν το ανοίγουμε εμείς ή όχι..σωστά???Δηλαδή..μπορεί κάποια μανούλα να το ανοίγει και αυτό να έχει πρόβλημα και απ'την άλλη μπορεί να μην το ανοίγει η μαμά και το πουλάκι να είναι μια χαρά!!
Αν επιτρέπεται ποιοί είναι οι λόγοι που θα το κάνεις στο δεύτερο με το καλό???

απο οτι ξερω αμα εχει φιμωση δεν μπορουν να γινουν και πολλα. εκτος απο θεμα αισθητιης πιο πολυ για θεμα υγεινης


αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula έγραψε:
αλικακι έγραψε:
totula έγραψε:
totula έγραψε:εμας ο παιδιατρος ειχε δοκιμασει αλλα με ειχε προειδοποιησει οτι δεν προκειται να φταιξει και θα χρειαστει περιτομη κατι που ειμαι υπερ. μου ειπε να προσπαθω και εγω. και ετσι εκανα αλλα τζιφος. ειχαμε βρει και χειρουργο στο παιδων τον πηγαμε 9 μηνων και εκεινος, αρχικα ηταν αρνητικος γιατι ειναι λεει πολυ μικρος του εβαλε ξυλοκαινη αλλα ηταν ερμητικα κλειστο και κλεισαμε χειρουργειο για 11 μηνων. οταν καναμε εισαγωγη ξαναπροσπαθησε μπας και αλλαζε κατι αλλα παλι τιποτα οποτε καναμε την επεμβαση. τις πρβτες 12 ωρες ταλαιπωρηθκε και απο τη ναρκωση και επειδη ποναγε οταν κατουρουσε αλλα μετα περδικι. τωρα περιμενω παλι αγορι και σκεφτομαι να κανω το ιδιο αν και ο αντρας μου δεν πολυ συμφωνει.


Δηλαδή κι εσύ δεν το άνοιγες καθόλου??Μπορεί όμως και να μην παίζει ρόλο..μπορεί να ήταν για να γίνει..δεν ξέρω.
Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά,εντέλει.Φαντάζομαι πόνο και τσούξιμο που θα τράβηξε το αγοράκι σου...τώρα με το καλό που θα γεννήσεις καλύτερα να το ανοίγεις εσύ λίγο λίγο.

το ανοιγα αλλα μου ειχε πει να μην περιμενω και πολλα. στον δευτερο σκεφτομαι να του το κανω για διαφορους λογους


Οπότε με λίγα λόγια αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα δεν παίζει ρόλο αν το ανοίγουμε εμείς ή όχι..σωστά???Δηλαδή..μπορεί κάποια μανούλα να το ανοίγει και αυτό να έχει πρόβλημα και απ'την άλλη μπορεί να μην το ανοίγει η μαμά και το πουλάκι να είναι μια χαρά!!
Αν επιτρέπεται ποιοί είναι οι λόγοι που θα το κάνεις στο δεύτερο με το καλό???

απο οτι ξερω αμα εχει φιμωση δεν μπορουν να γινουν και πολλα. εκτος απο θεμα αισθητιης πιο πολυ για θεμα υγεινης




Χμ...κατάλαβα,ναι.Σ'ευχαριστώ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις