Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια..θέλω να σας πω αυτό που με τρώει εδώ και καιρό, αλλά δεν αντέχω άλλο με αυτό το θέμα ειλικρινά.. Οι γονείς του άντρα μου είναι χωρισμένοι εδώ και πολλά χρόνια. Η πεθερά μου μεγάλωσε τον αντρα μου στη Ροδο και ο πατέρας του μεγάλωσε τον αδερφο του στην Αθήνα..Δεν αδικώ την πεθερά μου που τον παράτησε, γιατί τελικά το άτομο είναι ξεφτίλας μεγάλος. Εγώ στην αρχή είχα όλη τη διάθεση να είμαι καλά και με τους δυο.. αλλά ο πεθερός ενώ είναι Αθήνα, όπως και εμείς δεν πατάει ποτέ το πόδι του να δει το εγγόνι του. Στην βάπτιση της κόρης μου ήρθε χωρίς να φέρει τίποτα απολύτως, ήρθε έφαγε, διασκέδασε, καμάρωσε με τα λεφτά που πλήρωσαν οι γονείς μου για το τραπέζι. Όποτε τον παίρνει ο άντρας μου τηλ, δε προλαβαίνει να του πει τι κανεις, και αρχίζει τη μίρλα ότι τάχα δε τον πληρώνουν από τη δουλειά και τπτ, τόσο καιρό αν δε τον πληρώναν θα ήταν στο δρόμο ζητιάνος..έλεος...Μετά τη βάπτιση ήρθε στα γενέθλια της κόρης μου τον Ιούνιο και έφερε ένα γιογιο από τα jumbo και είδα προχτές που είχα πάει την τιμή του...10 ολόκληρα ευρώ!!! Δε μπορούσε στο εγγόνι του να πάρει ένα άλλο λίγο πιο ποιοτικό για 15 ευρω διαφορά?? Έίμαι πολύ εκνευρισμένη μαζί του και δε θέλω ούτε να τον ξαναδώ..Τώρα την κυριακή που έχει γενέθλια ο άντρας μου είπε οτι θα έρθει στην αρχή και τελικά του είπε οτι δε μπορεί. Είμαι σίγουρη πως ο λόγος είνα για να μη φέρει τίποτα στο γιο και στο εγγόνι του... Τέτοια γυφτιά και τσιφουτιά δεν έχω ξανασυναντήσει στην ζωή μου πραγματικά. Ο άντρας μου τσαντίζεται όταν του τα λέω. και του πα σημερα οτι θα τον πιάσω και θα του τα χωσω όταν τον δω η τυχει κ παρει κανενα τηλ..και μου λεει αν το κάνω θα γίνει χαμός και θα νευριάσει ο αδερφός του μαζί μας και δε θα μας μιλήσει ξανα..αλλά θα σκάσω αν δε του τα χωσω με αυτη τη συμπεριφορά..αν είναι τόσο χαζός ο αδερφος του θα παρεξηγηθεί, αλλά δε θα πω κάτι ψέμματα είναι η αλήθεια...Οι γόνεις μου έχουν γίνει θυσία για εμάς, ψώνισαν τα πάντα για το σπιτικο μας και οι δικοί του δε φαίνονται πουθενά...δλδ είναι κορόιδα οι γονεις μου? Και δεν έχουν και αυτοί τόσα λεφτα, με ένα μισθό ζουν και κάτι λίγα που έχουν στην άκρη...Φοβάμαι κιόλας ότι δε πρόκειται να παντρευτούμε κανονικά με τον άντρα μου χωρίς καμία στήριξη οικονομική και μπορεί αυτο να μας οδηγήσει και στο χωρισμό με τον καιρό γιατί όσο να ναι μια ενίσχυση χρειάζετα το ζευγάρι για να κάνει έναν αξιοπρεπή γάμο. Έχουμε και ένα μωρό δεν πρέπει να κάνουμε και ένα γάμο επιτέλους να είμαστε σωστή οικογένεια??!! Πείτε μου τη γνωμη σας, σας παρακαλώ είμαι πολύ τσαντισμένη και δε ξέρω τι να κανω... Mad Mad Mad Mad Mad

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να αγαπας τον αντρα σου με αυτα που εχει κ αυτα που δεν εχει. Εσεις κανατε οικογενεια,οι γονεις σας τι δουλεια εχουν στην ιστορια σας?Εσενα μπορεσαν οι ανθρωποι κ σε βοηθησαν ,του αντρα σου δεν μπορει ή δεν θελει.Οπως και αν εχει το πραγμα μην χρεωνεις τον ανθρωπο σου με λαθη αλλων δεν ειναι δικαιο. Χωρις παρεξηγηση Smile

dolfin


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τα ιδια θα σουπω κι εγω γιατι καμενη εομαι κι εγω.αν περιμενεις απο τα πεθερικα καηκες.κι εμενα εχουν να δουν τα παιδια 4 μηνες.αν δεν ανακατευεται ο πεθερος στην οικογενεια σου δεν χρειαζεται να του πεις τιποτα.εγω τους στολισα γιατι ειχαν απαιτησεις για το ονομα αλλιως δεν θα ασχολουμουν.κι ενα ζευγαρι για να ειναι μαζι δεν χρειαζεται γαμο αλλα αγαπη και γαμο μπορειτε να κανετε και με λιγα.να χαιρεσε για τους καλους γονεις που εχεις για το παιδι σου για τον αντρα σου.ολοι οι αλλοι κανουν τις επιλογες του και θα λαβουν οτι τους αξιζει.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου και από μένα!

Καταρχήν να σου πω πως καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου. Φαντάζομαι πως αισθάνεσαι άσχημα και νιώθεις πως αδικούνται οι γονείς σου που προσφέρουν τα πάντα ενώ οι γονείς του άντρα σου τίποτα. Δε φταίει εκείνος όμως βρε συ. Και είμαι σίγουρη πως κι εκείνος νιώθει άσχημα. Θα νιώθει λοιπόν ακόμη χειρότερα αν του το λες συνέχεια και ίσως να νομίζει πως τον κατηγορείς κιόλας. Δε λέω πως αυτό κάνεις, απλά σκέφτομαι πώς θα μπορούσε να το πάρει. Και όσο για το γάμο, δεν έγινε και τίποτα αν είναι πιο οικονομικός από ό,τι τον φαντάζεσαι. Ο σκοπός είναι να ενωθείς με τον άνθρωπό σου και να νιώσετε ολοκληρωμένη οικογένεια! Αν τα οικονομικά σας δεν το επιτρέπουν, γιατί δεν κάνετε έναν πολιτικό τώρα και όταν μπορέσετε κάνετε και το θρησκευτικό όπως τον ονειρευτήκατε! Και έτσι δε θα περιμένετε από κανέναν, θα τα κάνετε όλα μόνοι σας!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Να αγαπας τον αντρα σου με αυτα που εχει κ αυτα που δεν εχει. Εσεις κανατε οικογενεια,οι γονεις σας τι δουλεια εχουν στην ιστορια σας?Εσενα μπορεσαν οι ανθρωποι κ σε βοηθησαν ,του αντρα σου δεν μπορει ή δεν θελει.Οπως και αν εχει το πραγμα μην χρεωνεις τον ανθρωπο σου με λαθη αλλων δεν ειναι δικαιο. Χωρις παρεξηγηση Smile

Τον αγαπώ τον άντρα μου απλά εκνευρίζομαι γιατί με αυτό τον τροπο δε δείχνουν να νοιάζονται για αυτόν βασικά και όχι τόσο για εμένα η το εγγόνι τους. Εγώ στην τελική έχω τους γονείς μου που δείχνουν έμπρακτα την αγάπη τους προς τους τρεις μας. Είναι σαν να τον έχουν γραμμένο κανονικά όμως, και ο ίδιος δε θέλει να το καταλάβει, αλλά εγώ που το βλέπω αυτό στεναχωριέμαι περισσότερο, γιατί σαν άνθρωπος και μάνα δε μπορώ να διανοηθώ να φερθώ έτσι στα παιδιά μου αύριο μεθαύριο....φαντάζομαι το καταλαβαίνεις αυτό..Δεν έχω απαιτήσεις από αυτους γιατί ξέρω ότι είναι απόντες, αλλά απέναντι στο παιδί τους τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι αλλιώς...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elena25 έγραψε:Γεια σου και από μένα!

Καταρχήν να σου πω πως καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου. Φαντάζομαι πως αισθάνεσαι άσχημα και νιώθεις πως αδικούνται οι γονείς σου που προσφέρουν τα πάντα ενώ οι γονείς του άντρα σου τίποτα. Δε φταίει εκείνος όμως βρε συ. Και είμαι σίγουρη πως κι εκείνος νιώθει άσχημα. Θα νιώθει λοιπόν ακόμη χειρότερα αν του το λες συνέχεια και ίσως να νομίζει πως τον κατηγορείς κιόλας. Δε λέω πως αυτό κάνεις, απλά σκέφτομαι πώς θα μπορούσε να το πάρει. Και όσο για το γάμο, δεν έγινε και τίποτα αν είναι πιο οικονομικός από ό,τι τον φαντάζεσαι. Ο σκοπός είναι να ενωθείς με τον άνθρωπό σου και να νιώσετε ολοκληρωμένη οικογένεια! Αν τα οικονομικά σας δεν το επιτρέπουν, γιατί δεν κάνετε έναν πολιτικό τώρα και όταν μπορέσετε κάνετε και το θρησκευτικό όπως τον ονειρευτήκατε! Και έτσι δε θα περιμένετε από κανέναν, θα τα κάνετε όλα μόνοι σας!

Ε ναι αισθάνομαι λίγο ότι κοροιδεύουν τους δικούς μου γονεις με αυτό που γίνεται..και τώρα μπορεί να μη μιλάνε αλλα κάποια στιγμή θα εκραγούν και αυτοί και θα δημιουργηθούν εντάσεις σίγουρα...Η αλήθεια είναι ότι εντάξει δεν βιαζόμαστε να παντρευτούμε τώρα ακόμα λόγω οικονικών κυρίως, αλλα ξέρω οτι εκει πάει το πράμα ουτως η αλλως..και δε θέλω να κάνω πολιτικό γιατί έχω ξαναπαντρευτεί έτσι στο παρελθόν. Θα ήθελα να είναι μια και καλή τώρα, για αυτό και δεν το κάνω ξανά. - Δεν του τα λέω συνέχεια του άντρα μου να τον πρήζω αλλά μερικές φορές σκάω και μου βγαίνει αυθόρμητα..και ούτε τον κατηγορώ προς θεού απλα με πνίγει το δίκιο...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dolfin έγραψε:τα ιδια θα σουπω κι εγω γιατι καμενη εομαι κι εγω.αν περιμενεις απο τα πεθερικα καηκες.κι εμενα εχουν να δουν τα παιδια 4 μηνες.αν δεν ανακατευεται ο πεθερος στην οικογενεια σου δεν χρειαζεται να του πεις τιποτα.εγω τους στολισα γιατι ειχαν απαιτησεις για το ονομα αλλιως δεν θα ασχολουμουν.κι ενα ζευγαρι για να ειναι μαζι δεν χρειαζεται γαμο αλλα αγαπη και γαμο μπορειτε να κανετε και με λιγα.να χαιρεσε για τους καλους γονεις που εχεις για το παιδι σου για τον αντρα σου.ολοι οι αλλοι κανουν τις επιλογες του και θα λαβουν οτι τους αξιζει.

Δεν είναι φοβερό όμως? Να μη τους νοιάζει η να μη τους λείπει το εγγόνι τους για να το δούνε να το χαρούνε λίγο? Ένα ζευγάρι σίγουρα χρειάζεται αγάπη και όχι γάμο απαραίτητα, αλλά κάποια στιγμη χρειάζεται και αυτό έστω και τυπικά για το παιδί..δεν είμαι παλαιών αρχών καμία σχέση, αλλά είμαι με έναν άνθρωπο που δοξα τω θεω τον λατρεύω και θέλω να επισημοποιήσω τη σχέση μου μαζί του...Αυτοί σίγουρα θα πάρουν ότι τους αξίζει..το ελπίζω τουλάχιστον.... Twisted Evil

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η καθαρά προσωπική μου άποψη είναι να μην ανακατευτούν οι γονείς σου. Με αυτόν τον τρόπο ίσως προσβληθεί και νιώσει άσχημα ο άντρας σου που δε φταίει σε τίποτα. Σίγουρα οι δικοί σου στενοχωριούνται και θέλουν το καλό σου, αυτό που ξέρω όμως εκ πείρας είναι πως όταν ανακατεύονται τρίτοι στο ζευγάροι, όποιοι και αν είναι αυτοί και τις καλύτερες των προθέσεων να έχουν, σπάνια βγαίνει σε καλό. Όσο για τους άλλους παππούδες που δεν ασχολούνται με το εγγόνι τους, αυτοί χάνουν! Μη στενοχωριέσαι με τέτοια θέματα! Κοίτα να είστε καλά εσύ και η οικογένειά σου και μη δίνεις σημασία σε τίποτα άλλο! Κρίση είναι και θα περάσει! Στην ίδια μοίρα είμαστε όλοι. Κάποιοι είμαστε και πιο άτυχοι, δεν έχουμε καμία βοήθεια από κανέναν. Αλλά να σου πω και την αλήθεια, καλύτερα! Όσο πιο πολύ βοηθάνε τόσο πιο πολύ θέλουν να ανακατεύονται και να έχουν λόγο σε όλα! Δεν το λέω για τους γονείς σου, μην παρεξηγηθώ! Για τους δικούς μου το λέω!

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mommy12585 έγραψε:

Είμαι σίγουρη πως ο λόγος είνα για να μη φέρει τίποτα στο γιο και στο εγγόνι του...

ακόμα κι έτσι να'ναι, τί σκας; σε σένα δε θα φέρει δώρο;

Ο άντρας μου τσαντίζεται όταν του τα λέω. και του πα σημερα οτι θα τον πιάσω και θα του τα χωσω όταν τον δω η τυχει κ παρει κανενα τηλ..και μου λεει αν το κάνω θα γίνει χαμός και θα νευριάσει ο αδερφός του μαζί μας και δε θα μας μιλήσει ξανα..

είναι ο πατέρας του, ό,τι κι αν έχει κάνει ή συνεχίζει να κάνει. δεν έχεις το δικαίωμα κατά τη γνώμη μου να επεμβαίνεις. είναι δική τους η σχέση.

Οι γόνεις μου έχουν γίνει θυσία για εμάς, ψώνισαν τα πάντα για το σπιτικο μας και οι δικοί του δε φαίνονται πουθενά...δλδ είναι κορόιδα οι γονεις μου?

και οι δικοί μου πιο πολλά έδωσαν σε κάποια πράγματα, αλλά η μητέρα μου πάντα λέει ότι ό,τι κάνει το κάνει για το παιδί ΤΗΣ. και ευτυχώς που μπορεί. το τί κάνουν οι άλλοι για τα δικά τους παιδιά δεν είναι κάτι που πρέπει να μας απασχολεί, ακόμα κι αν πρόκειται για τα πεθερικά μας....



mommy12585 έγραψε:
litsakos έγραψε:Να αγαπας τον αντρα σου με αυτα που εχει κ αυτα που δεν εχει. Εσεις κανατε οικογενεια,οι γονεις σας τι δουλεια εχουν στην ιστορια σας?Εσενα μπορεσαν οι ανθρωποι κ σε βοηθησαν ,του αντρα σου δεν μπορει ή δεν θελει.Οπως και αν εχει το πραγμα μην χρεωνεις τον ανθρωπο σου με λαθη αλλων δεν ειναι δικαιο. Χωρις παρεξηγηση Smile

Τον αγαπώ τον άντρα μου απλά εκνευρίζομαι γιατί με αυτό τον τροπο δε δείχνουν να νοιάζονται για αυτόν βασικά και όχι τόσο για εμένα η το εγγόνι τους. Εγώ στην τελική έχω τους γονείς μου που δείχνουν έμπρακτα την αγάπη τους προς τους τρεις μας. Είναι σαν να τον έχουν γραμμένο κανονικά όμως, και ο ίδιος δε θέλει να το καταλάβει, αλλά εγώ που το βλέπω αυτό στεναχωριέμαι περισσότερο, γιατί σαν άνθρωπος και μάνα δε μπορώ να διανοηθώ να φερθώ έτσι στα παιδιά μου αύριο μεθαύριο....φαντάζομαι το καταλαβαίνεις αυτό..Δεν έχω απαιτήσεις από αυτους γιατί ξέρω ότι είναι απόντες, αλλά απέναντι στο παιδί τους τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι αλλιώς...

Ο ίδιος το καταλαβαίνει πολύ καλά!!!! Στο υπογράφω! Αλλά δε θα σου το πει ποτέ. Το ίδιο και ο δικός μου άντρας. Βλέπουν τί κάνουν τα πεθερικά του. Δεν είναι στραβός. Μην τρελαίνεσαι και προπαντώς ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΣΑΙ. Μη βρεθείς να πληρώσεις εσύ τα σπασμένα επειδή τα λες συνεχώς του άντρα σου. Μπορεί να μην καταφέρνει να διαχειριστεί αλλιώς την κατάσταση. Σκέψου ότι και με τον αδερφό του μεγάλωσαν μακριά ο ένας από τον άλλο. Δεν έχουν και τις καλύτερες ισορροπίες μεταξύ τους!
Στα λέω γιατί έτσι αισθανόμουν κι εγώ για μια περίοδο. Ηρέμησε και μην ασχολείσαι. Καλά;;;
Ο πεθερός μου.. Η γελοιότητα προσωποποιημένη 417472 Ο πεθερός μου.. Η γελοιότητα προσωποποιημένη 417472 Ο πεθερός μου.. Η γελοιότητα προσωποποιημένη 417472

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥ. Α Δ Ι Κ Η Μ Ε Ν Ο Σ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ. ΜΗΝ ΤΟΝ ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ. ΣΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕ. ΑΦΙΕΡΩΣΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΧΑΛΑΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΣΑΣ ΕΥΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΜΠΟΥΡΔΕΣ. ΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟΣ, ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΟΥ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΛΕΩ ΩΜΑ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΟΥΕΙ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΚΡΙΝΙΕΣ. ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΟΝ-ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ-ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ.

ΤΩΡΑ ΟΣΑ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΟΥΤΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ. ΚΑΝΕ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ.

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:

Τον αγαπώ τον άντρα μου απλά εκνευρίζομαι γιατί με αυτό τον τροπο δε δείχνουν να νοιάζονται για αυτόν βασικά και όχι τόσο για εμένα η το εγγόνι τους. Εγώ στην τελική έχω τους γονείς μου που δείχνουν έμπρακτα την αγάπη τους προς τους τρεις μας. Είναι σαν να τον έχουν γραμμένο κανονικά όμως, και ο ίδιος δε θέλει να το καταλάβει, αλλά εγώ που το βλέπω αυτό στεναχωριέμαι περισσότερο, γιατί σαν άνθρωπος και μάνα δε μπορώ να διανοηθώ να φερθώ έτσι στα παιδιά μου αύριο μεθαύριο....φαντάζομαι το καταλαβαίνεις αυτό..Δεν έχω απαιτήσεις από αυτους γιατί ξέρω ότι είναι απόντες, αλλά απέναντι στο παιδί τους τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι αλλιώς...

ναι,δεν αμφισβητω την αγαπη που εχεις στον αντρα σου αλλα ειναι πολυ λεπτες οι ισορροπιες σε αυτα τα θεματα...ο αντρας σου θυμωνει αλλα δεν νομιζω οτι θυμωνει με σενα που του τονιζεις τι γινεται,το βλεπει κ αυτος.Σκεψου τοσα χρονια που μεγαλωσε με την απορριψη απο τον πατερα του,δεν μπορει να το διαχειριστει ολο αυτο προφανως.Σιγουρα δεν ειναι γιατι δεν αγαπαει εσας (εσενα κ το παιδι σας) ή οτι δεν εκτιμαει τους δικους σου...θα ειναι σε πολυ δυσκολη θεση σε σεση με τους δικους σου κ θα θιχτει ο εγωισμος του αν του πεις "οι δικοι μου δινουν αλλα οι δικοι σου οχι".
Κ -προσωπικη μου αποψη παντα- δεν θα επρεπε οι γονεις σου να ανακατευτουν πουθενα,αυτο μπορεις να το "δουλεψεις" εσυ.Αφου εχεις εναν ανθρωπο που αγαπιεστε κ εχετε οικογενεια προστατεψε το απο ολους, το παιδι σας θα ειναι ευτυχισμενο με δυο γονεις αγαπημενους κ ας ειναι απων ο ενας παππους.

elena25 έγραψε:Η καθαρά προσωπική μου άποψη είναι να μην ανακατευτούν οι γονείς σου. Με αυτόν τον τρόπο ίσως προσβληθεί και νιώσει άσχημα ο άντρας σου που δε φταίει σε τίποτα. Σίγουρα οι δικοί σου στενοχωριούνται και θέλουν το καλό σου, αυτό που ξέρω όμως εκ πείρας είναι πως όταν ανακατεύονται τρίτοι στο ζευγάροι, όποιοι και αν είναι αυτοί και τις καλύτερες των προθέσεων να έχουν, σπάνια βγαίνει σε καλό. Όσο για τους άλλους παππούδες που δεν ασχολούνται με το εγγόνι τους, αυτοί χάνουν! Μη στενοχωριέσαι με τέτοια θέματα! Κοίτα να είστε καλά εσύ και η οικογένειά σου και μη δίνεις σημασία σε τίποτα άλλο! Κρίση είναι και θα περάσει! Στην ίδια μοίρα είμαστε όλοι. Κάποιοι είμαστε και πιο άτυχοι, δεν έχουμε καμία βοήθεια από κανέναν. Αλλά να σου πω και την αλήθεια, καλύτερα! Όσο πιο πολύ βοηθάνε τόσο πιο πολύ θέλουν να ανακατεύονται και να έχουν λόγο σε όλα! Δεν το λέω για τους γονείς σου, μην παρεξηγηθώ! Για τους δικούς μου το λέω!

συμφωνω κ με την elena25. Μη χαλατε τις καρδιες σας για τριτους (αυτο το λεω για να το ακουω κ εγω).

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ (ΘΑΥΜΑΣΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΠΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ ΚΑΙ ΝΥΦΗΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΕΣ! ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΑ ΠΟΤΕ! Η ΠΕΘΕΡΑ ΑΠ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ ΜΕ ΑΓΓΑΛΙΣΕ! (ΜΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ) ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ! ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ! ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΤΗΛ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΡΩΤΑΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ! ΤΗΝ ΕΙΧΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ! ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΙΔΙΕΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΧΑ ΤΟΝ ΟΓΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΜΕΝΗ! ΟΜΩΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΣΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ.....ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ??? ΑΦΜ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ???ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΟΙΑ 50 ΑΡΙΑ ΕΚΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΚΕΣ ΡΕ???? ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΓΕΛΟΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΡΙΖΕ ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ!ΜΗΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟΣΟ ΞΕΡΕΙ ΤΟΣΑ ΛΕΕΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ Σ ΕΜΕΝΑ! ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΣΕ ΚΑΜΟΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΑΙΔΙΟΥ! ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ! ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΩΡΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΑΝΟΙΨΙΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ! ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΕ ΧΩΝΕΨΕ ΠΟΤΕ! ΦΑΝΤΑΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΛΟΥΣΙΑ ΝΥΦΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟΥ ΕΚΑΤΣΕ Η ΦΑΣΗ! ΜΟΛΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ Κ ΟΛΑΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΕΙ ΕΠΑΘΕ ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΚ!ΧΑΧΧΑΧΑΧ! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΓΩ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΑΔΡΦΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΟΥ Κ ΟΛΑΣ! ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕ ΤΟΥΤ ΛΕΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΠΟΤΑ! Η ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ Η ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ! ΕΓΩ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΙΚΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα . Λοιπόν ο πεθερός σου είναι με βάση τα λεγόμενα σου :τσιγκούνης μικρόψυχος αδιάφορος , ένας άνθρωπος δηλαδή με βασικά ελαττώματα ελαττώματα για έναν άνθρωπο άρα γιατί θέλεις να εισβάλλει μέσα στην οικογενειακή σας ηρεμία; και στο λέω αυτό επειδή άτομα με τέτοια χαρακτηριστικά αν βρουν πρόσκαιρο έδαφος θα χωθούν και θα δημιουργήσουν περισσότερα προβλήματα .
Είσαι τυχερή επειδή εσύ έχεις δύο γονείς οι οποίοι ενδιαφέρονται για σένα και και για την οικογένεια σου χωρίς να δημιουργούν άσχημες καταστάσεις αλλά όλα είναι θέμα χαρακτήρα .
Αναφέρεις ότι ο άντρας σου σε θεωρεί υπερβολική ξέρεις τη γίνεται μην ξεχνάς ότι αυτός ο άνθρωπος έζησε ένα διαζύγιο και έναν αποχωρισμό απο τον αδερφό του (ότι χειρότερο κατά τη γνώμη μου ) και φτιάξει τις δικές του άμυνες μην περιμένεις να παραδεχτεί τίποτα από όσα λες , ξέρει ότι έχεις δίκιο αλλά μην ζορίσεις τα πράγματα .
Αναφέρεις ότι λες θέλεις να κάνεις ένα γάμο αξιοπρεπή πως το εννοείς;
Κοίτα πιστεύω ότι δεν χρειάζεσαι πολλά για να νιώσεις όμορφα σημαντικό είναι να είσαι μαζί με τον αντρούλη σου και το παιδάκι σου τώρα αν κάνεις τραπέζι η όχι στο γάμο είναι το λιγότερο.
Μπορείς να κάνεις το γάμο όπως εσύ θέλεις μόνη σας απλά θα καθυστερήσετε αλλά θα ξέρεις ότι όλα είναι από εσάς και μετά θα έχεις το πάνω χέρι ...

IreneM

IreneM
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και απο μένα. Εμένα η πείρα με δίδαξε ότι καλύτερα να μην μου δώσουν ούτε ένα ευρώ παρά να με βοηθάνε οικονομικά και μετά να έχουν τις ΄τρελλές απαιτήσεις που είχαν τα δικά μου πεθερικα.

Ειλικρινα καλύτερα να μην σε βοηθήσουν καθόλου, καλύτερα να μην έρχετε να βλέπει το μωρό (δόξα το θεο το μωρό έχει γιαγια και παππού) παρά να τα κάνει και να ανακατέυετε και στην ζωή σας. Να ενοχλά την σχέση που έχεις με τον άντρα σου και απειλείτε η οικογένεια σου.

Σου μιλα η εμπειρία που είχα εγώ.

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΣΤΙΑ ΧΑΧΑΧΑ ΩΡΑΙΟΣ ΤΙΤΛΟΣ....ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ!!!!! ΕΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟΜΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απο οσα καταλαβα, το οικονομικο ειναι το προβλημα σου?? ο πεθερος σου ισως και να μπορει να βοηθησει οικονομικα, αλλα σιγουρα δεν θελει!! αυτο ειναι δικαιωμα του, δεν ειναι και υποχρεωμενος στο κατω κατω.. ουτε φανταζομαι τους γονεις σου τους αναγκασε καποιος να βοηθησουν, ηθελαν και το εκαναν.. ο καθενας οπως το βλεπει!! κι αλλωστε οι γονεις δεν ειναι αναγκασμενοι να εκπληρωνουν καθε επιθυμια των παιδιων τους οταν αυτα ειναι ενηλικα και μπορουν να σταθουν στα ποδια τους...
παντως επειδη μαλλον δεν ξερεις τι ακριβως σε ενοχλει περισσοτερο στον πεθερο σου, μην του μιλησεις πριν κατασταλαξεις.. ειπες οτι σε πειραξε το ποσο των "10 ευρω" που εδωσε για το δωρο του παιδιου, αν θυμαμαι ειπες οτι δεν ερχεται να δει το εγγονι και αναρωτιεσαι τι ανθρωπος ειναι.. αλλα απο την αλλη, λες οτι σε νοιαζει που δεν ενδιαφερεται για τον γιο του.. καλα καταλαβα?? η' εσυ τα εχεις λιγο μπερδεμενα στο μυαλο σου? χωρις παρεξηγηση βεβαια... απλα για να καταλαβω θελω τι σε ενοχλει σε αυτον..
οσο για τον γαμο, αφου δεν εχετε χρηματα να σπαταλησετε, καλυτερα να κανετε εναν πολιτικο.. κι αν εχεις τοσο μεγαλο καημο για θρησκευτικο, θα τον κανεις πιο απλο κ λιτο.. εγω στον γαμο μου, δεν αγορασα νυφικο, για παραδειγμα, βασικα γιατι δεν το ειχα τρελλα.. βρηκα ομως ενα πολυ ομορφο λευκο φορεμα με 200 ευρω.. λυσεις για οικονομια υπαρχουν πολλες!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Να αγαπας τον αντρα σου με αυτα που εχει κ αυτα που δεν εχει. Εσεις κανατε οικογενεια,οι γονεις σας τι δουλεια εχουν στην ιστορια σας?Εσενα μπορεσαν οι ανθρωποι κ σε βοηθησαν ,του αντρα σου δεν μπορει ή δεν θελει.Οπως και αν εχει το πραγμα μην χρεωνεις τον ανθρωπο σου με λαθη αλλων δεν ειναι δικαιο. Χωρις παρεξηγηση Smile



Κ γω χωρις παρεξηγηση θα το πω,αλλα ισως οντως να μην εχει οικονομικη ανεση.Για πολλους ισως φαινεται χαζο,αλλα συμβαινει κι στην πραγματικοτητα.Μπορει να κρατα τις αποστασεις γιαυτο.Οπως ειπε κ η προλαλησασα,οι γονεις σου ειχαν κ εδωσαν.

Κι μενα στο γαμο μου,οι γονεις μου τα πληρωσαν ολα,οι 2 αδερφες του πηραν ενα ψυγειο κ πλυντηριο κ το πλυντηριο μαλιστα το μισο το πληρωσαμε εμεις.Στα εξοδα του γαμου δν βοηθησαν πουθενα μονο στα κρεβατια πεταξαν απο ενα 5ορικο ο αδερφος του κ ενα η μανα του.Αλλα δν ειχαν τι νακανα?

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακι καταρχας καλημερα!ειμαι κι εγω της γνωμης οτι δεν εχεις δικαιωμα να επεμβεις στη σχεση τους...ο αντρας σου μεγαλωσε χωρις πατερα και δε μπορεις εσυ να του στερησεις αυτο το λιγο που εχει τωρα...οσο για τον πεθερο σου δωστου και λιγο χρονο,εδω νεοι αντρες,μοντερνοι και δεν αγαπαν το παιδι τους μολις γεννηθει,περνουν μηνες για να δεθουν και να εκδηλωθουν,ποσο μαλλον αυτος ο ανθρωπος που καλειται να δεθει με εναν γιο που ειδε στα 30 του πχ...οσο για τους γονεις σου κανεις δε τους κοροιδευει,οτι κανουν το κανουν για το παιδι ΤΟΥΣ και οχι για τον γαμπρο...εξαλλου τα 10 και 15 ευρω εσενα δε σε σωζουν...εδω βρε κοριτσακι μου εμενα χειρουργηθηκε ο αντρας μου και οι γονεις του-ναι καλα καταλαβες και η μανα του- δε πηραν ενα τηλεφωνο να δουν τι κανει το παιδι τους τι μου λες τωρα?που το εζησαν-μεγαλωσαν-δεθηκαν και δεν εχουν αγαπη μεσα τους!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalliopitsa έγραψε:
mommy12585 έγραψε:

Είμαι σίγουρη πως ο λόγος είνα για να μη φέρει τίποτα στο γιο και στο εγγόνι του...

ακόμα κι έτσι να'ναι, τί σκας; σε σένα δε θα φέρει δώρο;

Ο άντρας μου τσαντίζεται όταν του τα λέω. και του πα σημερα οτι θα τον πιάσω και θα του τα χωσω όταν τον δω η τυχει κ παρει κανενα τηλ..και μου λεει αν το κάνω θα γίνει χαμός και θα νευριάσει ο αδερφός του μαζί μας και δε θα μας μιλήσει ξανα..

είναι ο πατέρας του, ό,τι κι αν έχει κάνει ή συνεχίζει να κάνει. δεν έχεις το δικαίωμα κατά τη γνώμη μου να επεμβαίνεις. είναι δική τους η σχέση.

Οι γόνεις μου έχουν γίνει θυσία για εμάς, ψώνισαν τα πάντα για το σπιτικο μας και οι δικοί του δε φαίνονται πουθενά...δλδ είναι κορόιδα οι γονεις μου?

και οι δικοί μου πιο πολλά έδωσαν σε κάποια πράγματα, αλλά η μητέρα μου πάντα λέει ότι ό,τι κάνει το κάνει για το παιδί ΤΗΣ. και ευτυχώς που μπορεί. το τί κάνουν οι άλλοι για τα δικά τους παιδιά δεν είναι κάτι που πρέπει να μας απασχολεί, ακόμα κι αν πρόκειται για τα πεθερικά μας....



mommy12585 έγραψε:
litsakos έγραψε:Να αγαπας τον αντρα σου με αυτα που εχει κ αυτα που δεν εχει. Εσεις κανατε οικογενεια,οι γονεις σας τι δουλεια εχουν στην ιστορια σας?Εσενα μπορεσαν οι ανθρωποι κ σε βοηθησαν ,του αντρα σου δεν μπορει ή δεν θελει.Οπως και αν εχει το πραγμα μην χρεωνεις τον ανθρωπο σου με λαθη αλλων δεν ειναι δικαιο. Χωρις παρεξηγηση Smile

Τον αγαπώ τον άντρα μου απλά εκνευρίζομαι γιατί με αυτό τον τροπο δε δείχνουν να νοιάζονται για αυτόν βασικά και όχι τόσο για εμένα η το εγγόνι τους. Εγώ στην τελική έχω τους γονείς μου που δείχνουν έμπρακτα την αγάπη τους προς τους τρεις μας. Είναι σαν να τον έχουν γραμμένο κανονικά όμως, και ο ίδιος δε θέλει να το καταλάβει, αλλά εγώ που το βλέπω αυτό στεναχωριέμαι περισσότερο, γιατί σαν άνθρωπος και μάνα δε μπορώ να διανοηθώ να φερθώ έτσι στα παιδιά μου αύριο μεθαύριο....φαντάζομαι το καταλαβαίνεις αυτό..Δεν έχω απαιτήσεις από αυτους γιατί ξέρω ότι είναι απόντες, αλλά απέναντι στο παιδί τους τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι αλλιώς...

Ο ίδιος το καταλαβαίνει πολύ καλά!!!! Στο υπογράφω! Αλλά δε θα σου το πει ποτέ. Το ίδιο και ο δικός μου άντρας. Βλέπουν τί κάνουν τα πεθερικά του. Δεν είναι στραβός. Μην τρελαίνεσαι και προπαντώς ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΣΑΙ. Μη βρεθείς να πληρώσεις εσύ τα σπασμένα επειδή τα λες συνεχώς του άντρα σου. Μπορεί να μην καταφέρνει να διαχειριστεί αλλιώς την κατάσταση. Σκέψου ότι και με τον αδερφό του μεγάλωσαν μακριά ο ένας από τον άλλο. Δεν έχουν και τις καλύτερες ισορροπίες μεταξύ τους!
Στα λέω γιατί έτσι αισθανόμουν κι εγώ για μια περίοδο. Ηρέμησε και μην ασχολείσαι. Καλά;;;
Ο πεθερός μου.. Η γελοιότητα προσωποποιημένη 417472 Ο πεθερός μου.. Η γελοιότητα προσωποποιημένη 417472 Ο πεθερός μου.. Η γελοιότητα προσωποποιημένη 417472

Αυτό που μου έχει πει ο άντρας μου και τα λέει όλα είναι ότι οι γονείς μου του έχουν φερθεί καλύτερα και τον έχουν στηρίξει περισσότερο απο οτι οι δικοί του όλα τα χρόνια. Αυτό με στεναχωρεί. Εγώ αυτό που θα κάνω προς το παρόν είναι να μη ξανα ασχοληθώ μαζί τους, ούτε τηλ ούτε τπτ και ας το πάρουν όπως θέλουν....

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manoula_24xr έγραψε:
litsakos έγραψε:Να αγαπας τον αντρα σου με αυτα που εχει κ αυτα που δεν εχει. Εσεις κανατε οικογενεια,οι γονεις σας τι δουλεια εχουν στην ιστορια σας?Εσενα μπορεσαν οι ανθρωποι κ σε βοηθησαν ,του αντρα σου δεν μπορει ή δεν θελει.Οπως και αν εχει το πραγμα μην χρεωνεις τον ανθρωπο σου με λαθη αλλων δεν ειναι δικαιο. Χωρις παρεξηγηση Smile



Κ γω χωρις παρεξηγηση θα το πω,αλλα ισως οντως να μην εχει οικονομικη ανεση.Για πολλους ισως φαινεται χαζο,αλλα συμβαινει κι στην πραγματικοτητα.Μπορει να κρατα τις αποστασεις γιαυτο.Οπως ειπε κ η προλαλησασα,οι γονεις σου ειχαν κ εδωσαν.

Κι μενα στο γαμο μου,οι γονεις μου τα πληρωσαν ολα,οι 2 αδερφες του πηραν ενα ψυγειο κ πλυντηριο κ το πλυντηριο μαλιστα το μισο το πληρωσαμε εμεις.Στα εξοδα του γαμου δν βοηθησαν πουθενα μονο στα κρεβατια πεταξαν απο ενα 5ορικο ο αδερφος του κ ενα η μανα του.Αλλα δν ειχαν τι νακανα?


Το θέμα είναι οτι και πριν με γνωρίσει ο πατέρας του ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε...ούτε διατροφή έστειλε ποτέ, ούτε τίποτα. Η ΄σχέση τους είναι τυπική και ο ίδιος ο άντρας μου λέει οτι δε τον νιώθει πατέρα του, και γιατί δε μεγάλωσε μαζί του που το βρίσκω λογικό και γιατί δεν έκανε ποτέ τίποτα για αυτόν..Δεν έχω απαιτήσεις οικονομικές από την πάρτη του γιατί ξέρω ότι δεν είναι πλούσιος και ίσως να φάνηκε μικροπρεπές αυτό που είπα για το γιογιο, αλλά σημειώνω ότι και γω μπορεί να μην εχω άνεση αλλά εάν έκανα ένα δωράκι πχ στο εγγόνι μου ή ακόμα και σε ένα ξένο παιδάκι, θα κοίταζα να πάρω κάτι λίγο κάλύτερο....

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:κοριτσακι καταρχας καλημερα!ειμαι κι εγω της γνωμης οτι δεν εχεις δικαιωμα να επεμβεις στη σχεση τους...ο αντρας σου μεγαλωσε χωρις πατερα και δε μπορεις εσυ να του στερησεις αυτο το λιγο που εχει τωρα...οσο για τον πεθερο σου δωστου και λιγο χρονο,εδω νεοι αντρες,μοντερνοι και δεν αγαπαν το παιδι τους μολις γεννηθει,περνουν μηνες για να δεθουν και να εκδηλωθουν,ποσο μαλλον αυτος ο ανθρωπος που καλειται να δεθει με εναν γιο που ειδε στα 30 του πχ...οσο για τους γονεις σου κανεις δε τους κοροιδευει,οτι κανουν το κανουν για το παιδι ΤΟΥΣ και οχι για τον γαμπρο...εξαλλου τα 10 και 15 ευρω εσενα δε σε σωζουν...εδω βρε κοριτσακι μου εμενα χειρουργηθηκε ο αντρας μου και οι γονεις του-ναι καλα καταλαβες και η μανα του- δε πηραν ενα τηλεφωνο να δουν τι κανει το παιδι τους τι μου λες τωρα?που το εζησαν-μεγαλωσαν-δεθηκαν και δεν εχουν αγαπη μεσα τους!

Δεν έχει ούτε το λίγο πίστεψε με, έχει το καθόλου, γιατί είτε υπάρχει είτε δεν υπάρχει είναι το ίδιο και το αυτό. Εγώ δεν θέλω να επέμβω στην υποτυπώδη σχέση τους, αλλά όταν βλέπω την αδικία τρελαίνομαι...Καλά και αυτο που λές όμως για τον άντρα σου τραγικό....και αν τους το χτυπήσει ή εσύ κάποια στιγμή με το τροπο σου, θα σου πούνε, ήμασταν ήσυχοι γιατί είχε τη γυναίκα του δίπλα του και τον στηριξε, αλλά hello δεν είναι έτσι...όταν κάνουμε παιδιά πρέπει να ξέρουμε να τα στηρίζουμε είτε είναι 5 ετών είναι είναι 65!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
CHRISLA2216 έγραψε:απο οσα καταλαβα, το οικονομικο ειναι το προβλημα σου?? ο πεθερος σου ισως και να μπορει να βοηθησει οικονομικα, αλλα σιγουρα δεν θελει!! αυτο ειναι δικαιωμα του, δεν ειναι και υποχρεωμενος στο κατω κατω.. ουτε φανταζομαι τους γονεις σου τους αναγκασε καποιος να βοηθησουν, ηθελαν και το εκαναν.. ο καθενας οπως το βλεπει!! κι αλλωστε οι γονεις δεν ειναι αναγκασμενοι να εκπληρωνουν καθε επιθυμια των παιδιων τους οταν αυτα ειναι ενηλικα και μπορουν να σταθουν στα ποδια τους...
παντως επειδη μαλλον δεν ξερεις τι ακριβως σε ενοχλει περισσοτερο στον πεθερο σου, μην του μιλησεις πριν κατασταλαξεις.. ειπες οτι σε πειραξε το ποσο των "10 ευρω" που εδωσε για το δωρο του παιδιου, αν θυμαμαι ειπες οτι δεν ερχεται να δει το εγγονι και αναρωτιεσαι τι ανθρωπος ειναι.. αλλα απο την αλλη, λες οτι σε νοιαζει που δεν ενδιαφερεται για τον γιο του.. καλα καταλαβα?? η' εσυ τα εχεις λιγο μπερδεμενα στο μυαλο σου? χωρις παρεξηγηση βεβαια... απλα για να καταλαβω θελω τι σε ενοχλει σε αυτον..
οσο για τον γαμο, αφου δεν εχετε χρηματα να σπαταλησετε, καλυτερα να κανετε εναν πολιτικο.. κι αν εχεις τοσο μεγαλο καημο για θρησκευτικο, θα τον κανεις πιο απλο κ λιτο.. εγω στον γαμο μου, δεν αγορασα νυφικο, για παραδειγμα, βασικα γιατι δεν το ειχα τρελλα.. βρηκα ομως ενα πολυ ομορφο λευκο φορεμα με 200 ευρω.. λυσεις για οικονομια υπαρχουν πολλες!!

Όλα αυτά πάνε ντομινο..δηλαδή δεν νοιάζεται για το παιδί του και ακολούθως ούτε για το εγγόνι του δε τα έχω μπερδέψει. Η γενική συμπεριφορά είναι αυτή που με ενοχλεί...δεν είναι οικονομικό το πρόβλημα μου, αλλά η στήριξη που πρέπει να δίνουν οι γονείς στα παιδιά τους...και να φαίνονται στην ζωή του, όχι να είναι φαντάσματα..δε παίρνει να ρωτήσει καν, τι κάνει το εγγόνι του, ούτε έρχεται να το δει..και ναι να σου πω εάν δεν ήταν οι δικοί μου γονείς θα είμασταν πολύ άσχημα, καθώς είμαι πλέον άνεργη, όταν δουλευα δε με ένοιαζε καθόλου, έστω και να ζοριζόμασταν κάποιες φορές να τα βγάλουμε δεν απαιτούσα τίποτα, γιατί είμαι αρκετά περήφανη και τα χρόνια που δούλευα δεν πήρα δανεικά ούτε τίποτα από κανέναν και κρατούσα ένα σπίτι μονη μου...και όταν ήταν άνεργος ο άντρας μου και μέναμε μαζί πριν μείνω έγκυος, ποτέ δε του είπα ότι τον ζω..ενώ δεν γνωριζόμασταν καλά ακόμα παρά λίγους μήνες..και όταν βρήκε μια δουλειά που έβγαζε ελάχιστα χρήματα (με ποσοστά) και ήμουν με την κοιλιά στο στόμα του είπα να την αφήσει γιατί άδικα κουράζεται εκεί και τον έβλεπα ότι δεν περνούσε καλά...οπότε είμαι αρκετά περήφανη και δεν έχω απαιτήσεις από τους άλλους παράλογες, παρά μόνο τα ευκόλως εννοούμενα!!! Wink Wink

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΦΟΥ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ. ?ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ? ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ? ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ! ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ? ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ? ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ! Κ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ Κ ΔΕ ΔΙΝΕΙ, ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑ ΤΟΥ! ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΟΛΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Ο ΓΟΝΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ??? ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟΝ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ! ΝΑ ΞΕΚΟΨΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ?Κ ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΚΟΙΤΑΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ. ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ !ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΔΕ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΚΙ ΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΕΙ.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι αλλά τα ευκόλως εννοούμενα για σένα, για κάποιους μπορεί να είναι ακατόρθωτα. Για να καταλάβεις, εγώ ποτέ δεν είχα βοήθεια από τους γονείς μου σε τίποτα. Ούτε στις σπουδές μου, ούτε πουθενά. Δεν μπορούσαν. Δεν είχαν.

Στην ουσία ο άντρας σου και ο πεθερός σου είναι δύο ξένοι. Και αν συνεχιστεί έτσι η σχέση τους δεν νομίζω να αλλάξει και κάτι. Αν λοιπόν θέλεις να βοηθήσεις τον άντρα σου και να τον κάνεις να νίωσει όμορφα, γιατί δεν προσπαθείς να τους φέρεις κοντά; Να γνωριστούν και να χτίσουν τη σχέση τους από την αρχή. Δεν ξέρω, μπορεί και να το έχεις κάνει ήδη, μια ιδέα λέω απλά. Μη στενοχωριέσαι και μην τα σκέφτεσαι όμως αυτά τα πράγματα. Μόνο κακό κάνουν σε σένα και στη σχέση σας.

Φιλάκια!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα καταρχας!και εγω ειμαι της αποψης οτι δεν εχεις κανενα δικαιωμα να επεμβεις αν δεν το κανει ο αντρας σου!αν το κανεις χειροτερα θα γινουν τα πραγματα παρα καλυτερα!και συγνωμη που θα το πω αλλα απο την στιγμη που κανουμε οικογενεια δεν ειναι υποχρεωμενοι οι γονεις να βοηθανε αλλο τι θα κανει ο καθενας για το παιδι του!καταλαβαινω οτι εχεις φτασει στα ορια σου αλλα καλως η κακως αυτος ειναι ο πατερας του και αν δεν θελει εκεινος να του πει τα παραπονα που εχει τοτε εσενα δεν σου πεφτει λογος!κοιτα τον αντρα σου το παιδακι σου και ασε τους αλλους!!μην περιμενεις τιποτα απο κανεναν μονο στην πλατη σου στηριξου και στον αντρα σου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις