Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 107 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι ο πεθερος σου ειναι απων γενικά. Και ηταν ουτως ή άλλως απών στην ανατροφή του πατέρα σου. Πιθανώς νιώθει οτι δεν έχει κάποια υποχρέωση απεναντί του.

Με τον άλλο του το γιο πώς ειναι ο πεθερος? Ειναι πιο δεμένος και βοηθάει περισσότερο? Ή όχι?
Η πεθερά σου πού ειναι στην όλη ιστορία? Όταν λες οτι μονο οι γονεις σου βοήθησαν, οκ, ο πατερας του δεν εδωσε τίποτα, αλλά η μητέρα του βοήθησε οικονομικά?

Το κυριότερο για μένα ειναι το αν έχουν την οικονομική άνεση να το κάνουν. Αν ο πεθερός σου ειναι οντως απλήρωτος απο τη δουλειά του για μήνες, έχεις την απαίτηση να ξοδέψει 30 ευρω για το εγγόνι του? Στο κάτω κάτω εφερε ένα δωρο το οποίο ειναι και χρηστικό. Μην κρινεις δηλαδη απο την αξία του δωρου. Πώς θα σου φαινίταν αν ενω ειναι εντελώς απών, εφερνε στο παιδι ένα πανακριβο δώρο? Δεν θα το χαρακτηριζες υποκριτικο?

Ειχε ποτε κάποια απαίτηση απο το γιο σου?? Διεταξε πχ να μπει το όνομά του? Ή επεμβαίνει στη σχεση σας? Στο γάμο σας? Στο πώς θα ζήσετε τη ζωή σας?? Αν τα κάνει όλα αυτα, εχεις δίκιο να παραπονιέσαι, ειτε βοηθάει, είτε όχι.

Αν όμως ειναι απών γενικότερα, τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις ειναι να δεχτεις οτι ο πεθερός σου σας εχει γραμμένους και να στηρίξεις τον άντρα σου, σε περίπτωση που αυτο τον πληγώνει. Μη χαλιέσαι, κοιτα την οικογένειά σου, και οποιος θέλει να σας βοηθήσει, ειτε οικονομικά ειτε ψυχολογικά, θα το κάνει επειδη θέλει, κι όχι επειδη ειναι υποχρεωμένος.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επισης εχω να προσθεσω οτι κανενας πεθερος, πεθερα, μανα και πατερας δεν ειναι υποχρεωμενοι να στησουν κανεναν γαμο. αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. πρεπει το ζευγαρι να κανει κουμαντο αλλιως no money, no honey. αν θελουν βεβαια και μπορουν, ευχαριστως να βοηθησουν, αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να εχει το ζευγαρι την απαιτηση να το κανουν.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:επισης εχω να προσθεσω οτι κανενας πεθερος, πεθερα, μανα και πατερας δεν ειναι υποχρεωμενοι να στησουν κανεναν γαμο. αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. πρεπει το ζευγαρι να κανει κουμαντο αλλιως no money, no honey. αν θελουν βεβαια και μπορουν, ευχαριστως να βοηθησουν, αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να εχει το ζευγαρι την απαιτηση να το κανουν.

Μάλλον δε διατυπώνω και πολύ σωστά αυτά που λέω μερικές φορές..Δεν είπα να στησουν και να πληρώσουν κανένα γάμο και φυσικά όταν κάνεις οικογένεια στηρίζεσαι στις δικές σου πλάτες...απλά λέω ότι όταν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα καλώς η κακώς, βοηθούν όπως μπορούν και οι γονείς του ζευγαριού! Έτσι δεν είναι? Συνήθως έτσι γίνεται, ειδικά τώρα έτσι όπως είναι γενικώς η οικονομική κατάσταση όλων..Και στους περισσότερους γάμους έχουν συνδράμει όλοι, με ότι μπορούν φυσικά....Άσε που ακόμα δεν είπαμε ότι θα παντρευτούμε για να αγχωθώ για αυτό απλά όπως βλέπω τα πράματα μπροστά είναι λίγο σκούρα για κάτι τέτοιο....

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΙΑΒΑΣΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΛΑ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ. ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ Ν ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ.ΕΝΑΣ ΓΟΝΟΙΟΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΜΙΛΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗ ΤΟΥ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ! ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΤΣΕΠΗ!ΑΝ ΔΗΛ ΟΙ ΓΟΝΟΙΣ ΕΧΟΥΝ 2-3 ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ? ΘΑ ΤΑΙΖΟΥΝ ΑΛΛΕΣ 2-3 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ. ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΣΑΤΙΣΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ 13 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕ ΧΑΡΤΖΙΛΙΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ! ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ! ΕΝΩ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΚΙΟΛΑΣ! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΜΠΕΛΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ 35 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ!ΕΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΡΕΧΕΙ. ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΔΕΚΑΡΑ! ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΤΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΒΑΣΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!ΧΑΛΑΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ! ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΝΥΦΙΚΑ ΤΙΜΕΣ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑΝ ΣΠΑΣΤΙΚΑ. ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΡΑΤΕ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΓΙΑΤΙ ΝΗΚΙΑΣΑΤΕ ΑΛΛΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΟΣΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΤΛ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΜΠΟΡΩ.ΕΝΩ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΜΑΝΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΑΣΑΡΙΕΣ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΔΩΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΘΡΙΣΚΕΥΤΙΚΟ ΕΚΑΤΣΕ ΕΚΑΝΕ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΠΡΑΜΑΤΑ. ΜΕ ΧΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΕ ΠΟΛΥ.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
trilly έγραψε:επισης εχω να προσθεσω οτι κανενας πεθερος, πεθερα, μανα και πατερας δεν ειναι υποχρεωμενοι να στησουν κανεναν γαμο. αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. πρεπει το ζευγαρι να κανει κουμαντο αλλιως no money, no honey. αν θελουν βεβαια και μπορουν, ευχαριστως να βοηθησουν, αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να εχει το ζευγαρι την απαιτηση να το κανουν.

Μάλλον δε διατυπώνω και πολύ σωστά αυτά που λέω μερικές φορές..Δεν είπα να στησουν και να πληρώσουν κανένα γάμο και φυσικά όταν κάνεις οικογένεια στηρίζεσαι στις δικές σου πλάτες...απλά λέω ότι όταν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα καλώς η κακώς, βοηθούν όπως μπορούν και οι γονείς του ζευγαριού! Έτσι δεν είναι? Συνήθως έτσι γίνεται, ειδικά τώρα έτσι όπως είναι γενικώς η οικονομική κατάσταση όλων..Και στους περισσότερους γάμους έχουν συνδράμει όλοι, με ότι μπορούν φυσικά....Άσε που ακόμα δεν είπαμε ότι θα παντρευτούμε για να αγχωθώ για αυτό απλά όπως βλέπω τα πράματα μπροστά είναι λίγο σκούρα για κάτι τέτοιο....


βοηθούν όταν ΘΕΛΟΥΝ και όσο μπορούν.
αν δεν θέλουν να βοηθήσουν τι μπορείς να κάνεις;

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι ο πεθερος σου ειναι απων γενικά. Και ηταν ουτως ή άλλως απών στην ανατροφή του πατέρα σου. Πιθανώς νιώθει οτι δεν έχει κάποια υποχρέωση απεναντί του.

Με τον άλλο του το γιο πώς ειναι ο πεθερος? Ειναι πιο δεμένος και βοηθάει περισσότερο? Ή όχι?
Η πεθερά σου πού ειναι στην όλη ιστορία? Όταν λες οτι μονο οι γονεις σου βοήθησαν, οκ, ο πατερας του δεν εδωσε τίποτα, αλλά η μητέρα του βοήθησε οικονομικά?

Το κυριότερο για μένα ειναι το αν έχουν την οικονομική άνεση να το κάνουν. Αν ο πεθερός σου ειναι οντως απλήρωτος απο τη δουλειά του για μήνες, έχεις την απαίτηση να ξοδέψει 30 ευρω για το εγγόνι του? Στο κάτω κάτω εφερε ένα δωρο το οποίο ειναι και χρηστικό. Μην κρινεις δηλαδη απο την αξία του δωρου. Πώς θα σου φαινίταν αν ενω ειναι εντελώς απών, εφερνε στο παιδι ένα πανακριβο δώρο? Δεν θα το χαρακτηριζες υποκριτικο?

Ειχε ποτε κάποια απαίτηση απο το γιο σου?? Διεταξε πχ να μπει το όνομά του? Ή επεμβαίνει στη σχεση σας? Στο γάμο σας? Στο πώς θα ζήσετε τη ζωή σας?? Αν τα κάνει όλα αυτα, εχεις δίκιο να παραπονιέσαι, ειτε βοηθάει, είτε όχι.

Αν όμως ειναι απών γενικότερα, τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις ειναι να δεχτεις οτι ο πεθερός σου σας εχει γραμμένους και να στηρίξεις τον άντρα σου, σε περίπτωση που αυτο τον πληγώνει. Μη χαλιέσαι, κοιτα την οικογένειά σου, και οποιος θέλει να σας βοηθήσει, ειτε οικονομικά ειτε ψυχολογικά, θα το κάνει επειδη θέλει, κι όχι επειδη ειναι υποχρεωμένος.

Όσον αφορά την πεθερά μου, μας έχει πάρει καποια πράγματα για το σπίτι μας για την κουζίνα κυρίως και έδωσε και 200 ευρώ για την βάπτιση, ό,τι μπορούσε η γύναικα και τώρα έστειλε και 50 ευρώ για τη γιορτή που είχε η μίκρή τον 15αυγουστο... Ξέρω ότι δεν έχει γιαυτό και δεν λέω τίποτα, έστω και αυτά που έχει κάνει τα εκτιμώ και παίρνει και κανένα τηλ να ρωτήσει τι κάνει η μικρή...εφόσον δεν είναι Αθήνα για να τη βλέπει συχνά...Ο πεθερός ενώ είναι δίπλα, δε δίνει του αγγέλου του νερό και όποτε έχει έρθει ούτε κάν ασχολείται με τη μικρή και το μόνο που κάνει να μιλάει στο τηλ με τίποτα γκομενες..μας έφερε και μια σπίτι να φανταστεις, λες και την είχαμε καλέσει..πολύ θράσος. Και απόσο ξέρω για γκόμενες ξοδεύει συνήθως, έχει πάρει κινητά για δώρο και ποιος ξέρει τι άλλο...οπότε δε νομίζω να δικαιολογείται σε αυτό ετσι δεν είναι?- Με τον άλλο γιο του πήραν μηχανή και του πλήρωνε μισό γραμμάτιο κάθε μήνα χωρίς να την έχει ο ίδιος τη μηχανή. Και του άντρα μου ήρθε και του πήρε και το μηχανάκι που είχε..ένα παλιό....Μιλάμε για περιπτωσάρα!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΔΙΑΒΑΣΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΛΑ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ. ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ Ν ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ.ΕΝΑΣ ΓΟΝΟΙΟΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΜΙΛΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗ ΤΟΥ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ! ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΤΣΕΠΗ!ΑΝ ΔΗΛ ΟΙ ΓΟΝΟΙΣ ΕΧΟΥΝ 2-3 ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ? ΘΑ ΤΑΙΖΟΥΝ ΑΛΛΕΣ 2-3 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ. ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΣΑΤΙΣΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ 13 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕ ΧΑΡΤΖΙΛΙΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ! ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ! ΕΝΩ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΚΙΟΛΑΣ! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΜΠΕΛΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ 35 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ!ΕΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΡΕΧΕΙ. ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΔΕΚΑΡΑ! ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΤΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΒΑΣΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!ΧΑΛΑΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ! ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΝΥΦΙΚΑ ΤΙΜΕΣ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑΝ ΣΠΑΣΤΙΚΑ. ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΡΑΤΕ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΓΙΑΤΙ ΝΗΚΙΑΣΑΤΕ ΑΛΛΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΟΣΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΤΛ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΜΠΟΡΩ.ΕΝΩ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΜΑΝΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΑΣΑΡΙΕΣ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΔΩΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΘΡΙΣΚΕΥΤΙΚΟ ΕΚΑΤΣΕ ΕΚΑΝΕ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΠΡΑΜΑΤΑ. ΜΕ ΧΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΕ ΠΟΛΥ.

Ρόδα είναι και γυρίζει μη νομίζεις..ό,τι δίνεις παίρνεις σε αυτή την ζωή..Και πολύ θράσος παντως και τα πεθερικά σου απότι είπες, να έχουν και απαιτήσεις..Και στο μέλλον ξέρεις τι γίνεται συνήθως? Αυτό το παιδί που έχουν του πεταματού, αυτό καταλήγει να τους φροντίζει στα γεράματα και το άλλο το πιο προνομιούχο βρίσκει χιλιες δυο δικαιολογίες για να ΜΗ το κάνει...Αλλά στη δική μας περίπτωση δε πρόκειται να συμβεί αυτό,διότι δε θα το επιτρέψω...είναι κακία αλλά θα το έκανα ειλικρίνα, γιατί δεν αξίζουν μερικοί άνθρωποι τίποτα...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:.απλά λέω ότι όταν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα καλώς η κακώς, βοηθούν όπως μπορούν και οι γονείς του ζευγαριού! Έτσι δεν είναι? Συνήθως έτσι γίνεται, ειδικά τώρα έτσι όπως είναι γενικώς η οικονομική κατάσταση όλων.

αστο αυτο,δεν παιζει πια Rolling Eyes πολλοι πια βοηθαμε τους γονεις μας σε τετοιους καιρους. Με συνταξιουχους γονεις κ τις μειωσεις που εχουν στην συνταξη πού να ζητησεις κιολας...

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
NAI ΟΝΤΟΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΟΥΜΕ.ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ!ΕΜΕΝΑΝ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ.5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΟΙΜΟ ΗΤΑΝ.ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΑΝ ΝΙΚΟ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΑΙΝΗΣΗ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΚΕΙ.ΕΧΕΤΕ ΕΞΟΔΑ.Ε ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΑΜΕ ΣΕ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ ΝΟΙΚΙΑΣΑΜΕ ΑΛΛΟ! ΠΡΟΧΤΕΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΚΕΥΤΜΑΙ ΟΠΩΣ ΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ.ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ 100 ΕΥΡΩ!ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΩ ΡΕ ΝΙΚΟ ΛΕΥΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΠΑΛΙΟ ΣΠΙΤΙ! ΑΦΟΥ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΑΙΝΗΣΗ. ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ Η ΚΟΡΗ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΠΙΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ!ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΥΝ ΣΤΟ ΑΛΛΟ!ΑΜΑΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΑΥΤΗ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ. ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΣΚΕΥΤΗΚΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ ΕΜΑΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΛΕΥΤΑ? ΔΕΝ ΣΦΑΞΑΜΕ! ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΩΡΑ? ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΧΑΖΟΛΟΓΑΝ!

nicky25


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Από ότι καταλαβαίνω κορίτσια όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε! Αφού δεν μπλέκεται και στα πόδια σας, να θέλει και αναφορά τι κάνετε και τι όχι. Εμένα πάλι δεν πλήρωσαν τίποτα ποτέ,(ούτε και τους ζητήσαμε βέβαια) αντίθετα ο άντρας μου έχει πάρει και δάνειο, για την επιχείρηση της μάνας του, στο όνομα του. το γελοίο της όλης υπόθεσης ήταν στο γάμο όπου στο γλέντι άνοιξε σαμπάνιες όταν χορεύαμε και στο τέλος τις πλήρωσα εγώ!!!!
Anyway απλά θα έλεγα να μην του τα "χτυπάς" του άντρα σου σίγουρα το καταλαβαίνει, εφόσον σου είχε πει κιόλας ότι οι δικοί σου του στάθηκαν περισσότερο!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nicky25 έγραψε:Από ότι καταλαβαίνω κορίτσια όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε! Αφού δεν μπλέκεται και στα πόδια σας, να θέλει και αναφορά τι κάνετε και τι όχι. Εμένα πάλι δεν πλήρωσαν τίποτα ποτέ,(ούτε και τους ζητήσαμε βέβαια) αντίθετα ο άντρας μου έχει πάρει και δάνειο, για την επιχείρηση της μάνας του, στο όνομα του. το γελοίο της όλης υπόθεσης ήταν στο γάμο όπου στο γλέντι άνοιξε σαμπάνιες όταν χορεύαμε και στο τέλος τις πλήρωσα εγώ!!!!
Anyway απλά θα έλεγα να μην του τα "χτυπάς" του άντρα σου σίγουρα το καταλαβαίνει, εφόσον σου είχε πει κιόλας ότι οι δικοί σου του στάθηκαν περισσότερο!

Μωρέ δεν θέλω να του τα λέω γιατί στεναχωριέται και φαντάζομαι πως θα νιώθει...αλλά το κάνω μπας και ξυπνήσει και ανοίξει αυτό το στοματάκι του, έστω για το γμτ και πει τίποτα για να τους δώσει να καταλάβουν ότι ξέρει τι του γίνεται και οτι δεν είναι χαζός.....τέλος παντων τι να πω, δικοί του οι γονείς ας δράσει όπως θέλει...εγώ δε μπορώ να βγαίνω η κακιά συνέχεια να τα λεω...

doritaz

doritaz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mommy12585 έγραψε:Γεια σας κορίτσια..θέλω να σας πω αυτό που με τρώει εδώ και καιρό, αλλά δεν αντέχω άλλο με αυτό το θέμα ειλικρινά.. Οι γονείς του άντρα μου είναι χωρισμένοι εδώ και πολλά χρόνια. Η πεθερά μου μεγάλωσε τον αντρα μου στη Ροδο και ο πατέρας του μεγάλωσε τον αδερφο του στην Αθήνα..Δεν αδικώ την πεθερά μου που τον παράτησε, γιατί τελικά το άτομο είναι ξεφτίλας μεγάλος. Εγώ στην αρχή είχα όλη τη διάθεση να είμαι καλά και με τους δυο.. αλλά ο πεθερός ενώ είναι Αθήνα, όπως και εμείς δεν πατάει ποτέ το πόδι του να δει το εγγόνι του. Στην βάπτιση της κόρης μου ήρθε χωρίς να φέρει τίποτα απολύτως, ήρθε έφαγε, διασκέδασε, καμάρωσε με τα λεφτά που πλήρωσαν οι γονείς μου για το τραπέζι. Όποτε τον παίρνει ο άντρας μου τηλ, δε προλαβαίνει να του πει τι κανεις, και αρχίζει τη μίρλα ότι τάχα δε τον πληρώνουν από τη δουλειά και τπτ, τόσο καιρό αν δε τον πληρώναν θα ήταν στο δρόμο ζητιάνος..έλεος...Μετά τη βάπτιση ήρθε στα γενέθλια της κόρης μου τον Ιούνιο και έφερε ένα γιογιο από τα jumbo και είδα προχτές που είχα πάει την τιμή του...10 ολόκληρα ευρώ!!! Δε μπορούσε στο εγγόνι του να πάρει ένα άλλο λίγο πιο ποιοτικό για 15 ευρω διαφορά?? Έίμαι πολύ εκνευρισμένη μαζί του και δε θέλω ούτε να τον ξαναδώ..Τώρα την κυριακή που έχει γενέθλια ο άντρας μου είπε οτι θα έρθει στην αρχή και τελικά του είπε οτι δε μπορεί. Είμαι σίγουρη πως ο λόγος είνα για να μη φέρει τίποτα στο γιο και στο εγγόνι του... Τέτοια γυφτιά και τσιφουτιά δεν έχω ξανασυναντήσει στην ζωή μου πραγματικά. Ο άντρας μου τσαντίζεται όταν του τα λέω. και του πα σημερα οτι θα τον πιάσω και θα του τα χωσω όταν τον δω η τυχει κ παρει κανενα τηλ..και μου λεει αν το κάνω θα γίνει χαμός και θα νευριάσει ο αδερφός του μαζί μας και δε θα μας μιλήσει ξανα..αλλά θα σκάσω αν δε του τα χωσω με αυτη τη συμπεριφορά..αν είναι τόσο χαζός ο αδερφος του θα παρεξηγηθεί, αλλά δε θα πω κάτι ψέμματα είναι η αλήθεια...Οι γόνεις μου έχουν γίνει θυσία για εμάς, ψώνισαν τα πάντα για το σπιτικο μας και οι δικοί του δε φαίνονται πουθενά...δλδ είναι κορόιδα οι γονεις μου? Και δεν έχουν και αυτοί τόσα λεφτα, με ένα μισθό ζουν και κάτι λίγα που έχουν στην άκρη...Φοβάμαι κιόλας ότι δε πρόκειται να παντρευτούμε κανονικά με τον άντρα μου χωρίς καμία στήριξη οικονομική και μπορεί αυτο να μας οδηγήσει και στο χωρισμό με τον καιρό γιατί όσο να ναι μια ενίσχυση χρειάζετα το ζευγάρι για να κάνει έναν αξιοπρεπή γάμο. Έχουμε και ένα μωρό δεν πρέπει να κάνουμε και ένα γάμο επιτέλους να είμαστε σωστή οικογένεια??!! Πείτε μου τη γνωμη σας, σας παρακαλώ είμαι πολύ τσαντισμένη και δε ξέρω τι να κανω... Mad Mad Mad Mad Mad

Κοπέλα μου γλυκιά να μην εκνευρίζεσαι με τις παραξενιές και τις γυφτιές του καθένα ακόμα κι αν είναι ο πεθερός σου. Εσύ να κοιτάς να είσαι καλά με τον αντρούλη σου και ασε τους άλλους να φαίρονται όπως θέλουν. Απο την στιγμή που δεν σας προκαλεί προβλήματα άλλα ο πεθερός σου μην δίνεις καμία σημασία. Όσο για το ότι οι γονείς σου σας βοήθησαν πολύ το κάνανε απο αγάπη για το παιδί τους. Δυστυχώς δεν είναι όλοι οι άνθρωποι "άνθρωποι".
Εύχομαι να ξεπεράσεις αυτό τον θυμό και να μην σου δημιουργήσει προβλήματα... Ο πεθερός μου.. Η γελοιότητα προσωποποιημένη - Σελίδα 2 186566

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις