Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
56 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 56 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

1ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Οκτ 07, 2011 11:21 am

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια! πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο! ειμαι στην 29η εβδομαδα! μου ειπε οτι ολα ειναι καλα αλλα προσεχω ποσο τρωω γιατι τα 10 κιλα που εχω βαλει ειναι πολλα! ετσι ειναι? δηλαδη ελεος... ειναι η μονη περιοδος που μπορω να φαω ελευθερα και χωρις τυψεις! στην πρωτη εγκυμοσυνη εβαλα 12 κιλα αλλα δε με ζυγισε ποτε ο γιατρος που ειχα! ενταξει δεν εχασα ολα τα κιλα τοτε αλλα θελω να ελπιζω οτι τωρα και ειδικα με δυο παιδια και λιγη παραπανω θεληση θα τα χασω. δηλαδη τι θα μου ελεγε αν ειχα ηδη βαλει 20? ποια ειναι η γνωμη σας?

2ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Οκτ 07, 2011 11:45 am

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
boubouka έγραψε:ειναι η μονη περιοδος που μπορω να φαω ελευθερα και χωρις τυψεις!

Εδώ είναι το λάθος σου..
Γνώμη μου είναι πως στην εγκυμοσύνη πρέπει να προσέχεις την ποιότητα αλλά και την ποσότητα των τροφών που τρως πρώτα απ'όλα για το μωρό αλλά και για σένα.
Για να στο λέει και ο γιατρός σου κάτι θα ξέρει..

Εμένα πάντως πολλά μου φαίνονται.. εγώ τόσα πήρα σε όλη την εγκυμοσύνη.

3ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Οκτ 07, 2011 12:05 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παντως ειναι πως το βλεπει καθεις.Ας πουμε εγω μπουμπουκα στις εβδομαδες σου ειχα βαλει τοσα κιλα κ ο γιατρος μου ειχε πει οτι ολα ειναι οκ. Συνολο ειχα βαλει 18 κιλα. Κι ομως δν εκανα υπερβολες ουτε αμελησα την διατροφη μου.Κι ομως ειναι κ θεμα οργανισμου κ μεταβολισμου,..και η καθε γυναικα ειναι διαφορετικος οργανισμος και καθε εγκυμοσυνη διαφορετικη.Μην ξεχναμε οτι οι ορμονες επηρεαζουν το μεταβολισμο μας και γι αυτο καποιες φορες αλλες τα βαζουν ευκολα τα κιλα,αλλες παλι οχι. Σημασια εχει να μην αγχωνεσαι για τα κιλα.Γιατι οταν υπαρχει θεληση ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ,ποσο μαλλον να χασουμε τα περιττα κιλα.εγω τωρα ας πουμε ξεκινησα με +6 κιλα που μου ειχανε μεινει απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη,βεβαια δν περασε πολυς καιρος απο τοτε..αλλα ας οψεται η ναυτια που με εριξε 2 κιλα κατω και τωρα μετραω απο +4 και πανω. .μεχρι να γεννησω ελπιζω να καταφερω να τερματησω στα 10 κιλα επιπλεον.Αν προσεχουμε χωρις υστεριες ολα θα ειναι καλα.Και οταν προκειται για εγκυμοσυνη θελοντας και μη η περιοδος αυτη χαρακτηριζεται μεσα σε πλαισια περιοδος χαριτος . . . . .οποτε. . .τρωγε,απολαυσε,αλλα με θεληση για μετρο.φιλακια!

4ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Οκτ 07, 2011 12:08 pm

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι να πω... το μονο που ευχομαι ειναι να βαλω εστω και αργα ορια στον εαυτο μου!

5ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Οκτ 07, 2011 12:12 pm

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατ'αρχην μην αγχωνεσαι αλλα θα συμφωνησω με την προλαλησασα οτι ειναι περιοδος που πρεπει να τρως σωστα, και οχι ευκαιρια για σαβουρα Razz Razz
εχεις και ενα νινακι εκει μεσα!
παιζει μεγαλο ρολο απο ποσα κιλα ξεκινησες το δεικτη μαζας σωματος σου κλπ κλπ.
εμενα ας πουμε ως πρωην παχυσαρκη , ο γιατρος μου ειπε να παρω μεχρι 8 κιλα, τωρα μπαινω στην 29 και εχω παρει 2μιση, ειναι αναλογα...
σε γενικες γραμμες ολοι οι γιατροι τα κιλα τα θεωρουν μειον, και εδω που τα λεμε ειναι... δεν μας τη λενε χωρις λογο, αλλα οκ δεν θα αγχωθεις κιολλας! φυσιολογικα πραγματα! ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 328109

με το καλο το μπεμπιδιο και να σου ζησει το ομορφο νινι σου! Very Happy

6ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Οκτ 07, 2011 12:33 pm

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 18 ΚΙΛΑ Shocked ΟΣΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΟΛΑ.ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΡΩΣ ΥΓΙΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ

7ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Οκτ 07, 2011 12:47 pm

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχετε απολυτο δικιο ολες οσον αφορα την υγεινη διατροφη! και δε μπορω να πω οτι την ακολουθω και κατα γραμμα ουσιαστικο προβλημα εχω μονο με τα φρουτα κατα τα αλλα τα παω καλα αυτο που δε μπορω να αποχωριστω με τιποτα σε αυτη την εγκυμοσυνη ειναι η σοκολατα. πρεπει να τη σταματησω σημερα κι ολας. και θα το κανω γιατι αυτο που μου ειπε ο γιατρος (και οσο περναει η ωρα του δινω και λιγο δικιο παραπανω) ειναι οτι τα παρανισια κιλα μπορει να δυσκολεψουν τη γεννα! οχι οτι εχω προβλημα, εχω φισιολογικο δεικτη μαζας σωματος. απλα θα προσπαθησω να αντικαταστησω τη σοκολατα με νερο! ολα και κατι θα καταφερω ελπιζω!

8ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Οκτ 07, 2011 10:59 pm

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια πιστευω οτι αυτο ειναι καθαρα θεμα γιατρου ....εγω που ειμαι ευτραφης και με αρκετα κιλα οταν εμεινα εγκυος ειχα φρικαρει γιατι ακουγα απο μια φιλη μου οτι της εβαζε χερι ο γιατρος και της ελεγε να κανει διαιτα !!! Οταν λοιπον πηγα και του ειπα να παω σε διαιτολογο , με εκραξε μου ειπε οτι ο οργανισμος και μεταβολισμος του καθε ανθρωπου ειναι διαφορετικος και μαλιστα μου ειπε οτι εαν θελω να κανω διαιτα να παω σε αλλο γιατρο ...μετα την εγκυμοσυνη να κανω οτι θελω !!! Και το αποτελεσμα ειναι το εξης ...ειμαι στη 26η εβδομαδα και εχω παρει μονο 4 κιλα !!! Που για μενα το θεωρω απιστευτο !!!Πιστευω οτι τελικα ειναι θεμα οργανισμου αλλα και βεβαια το τι τρως παιζει μεγαλο ρολο !! Κανεις δεν ειπε να μην φας πιτσα ή σοκολατα αλλα αμα αδειασεις ολοκληρο το ψιλικατζικο ή φας μια πιτσα μονη σου ε τοτε δεν ειναι λογικο,απλα ολα με μετρο!!!

9ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 12:30 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μην αγχωνεσαι και εγω 10-12 εχω παρει και δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος γιατι ειναι και η κατακταρηση ειδικα αν παιρνεις utrogestan

10ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 2:00 am

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μου πηρα αρκετα κιλακια.Δεν ξερω αν ειναι επιδη ειχα διδυμα η επιδη ετρωγα ολη την ωρα.Εγω πηρα 16 κιλα και ο γιατρος μου ελεγε οκ ακει να προσεχω τι τρωω και την ποσοτητα.Δεν αντιστεκομουν ομως οταν εβλεπα μπροστα μου φαγητο και καθε φορα μετα το φαγητο ηθελα και το γλυκακι μου.Μετα την γεννα εφυγαν κατευθειαν γιατι ετρεχα ολη την ωρα για τα μικρα.Ειναι θεμα οργανισμου.Πρεπει να κανεις υγιεινη διατροφη αλλα αμα λαχταρισεις κατι πολυ απολαυσε το.Μια φορα μπορουμε να τρωμε εμεις χωρις να μας πουνε τιποτα.

11ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 2:17 am

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MARILIA ΜΟΥ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΥΣΚΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕΣ ΔΙΔΥΜΑ! ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ 8 ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΜΕΧΡΙ 12 ΑΝΤΕ 14 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!ΜΕ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΜΠΡΑΒΟ! ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ 20 ΚΑΤΙ 30 ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΕΜΕΝΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ! ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΗΡΑ 11 ΚΙΛΑ.8 ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ (8 ΜΕ ΟΛΑ ΥΓΡΑ ΣΑΚΟ ΜΩΡΟ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 3 ΔΙΚΑ ΜΟΥ!ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΙΛΑΚΙ!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2 ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

12ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 2:33 am

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
RANIAASIKIDOY έγραψε:MARILIA ΜΟΥ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΥΣΚΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕΣ ΔΙΔΥΜΑ! ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ 8 ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΜΕΧΡΙ 12 ΑΝΤΕ 14 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!ΜΕ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΜΠΡΑΒΟ! ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ 20 ΚΑΤΙ 30 ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΕΜΕΝΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ! ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΗΡΑ 11 ΚΙΛΑ.8 ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ (8 ΜΕ ΟΛΑ ΥΓΡΑ ΣΑΚΟ ΜΩΡΟ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 3 ΔΙΚΑ ΜΟΥ!ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΙΛΑΚΙ!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2 ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Κι εγω ειμαι εγκυος στο 3ο και ελπιζω να μην παρω πολλα κιλα.Η αδερφη μου την πρωτη φορα που εμεινε εγκυος ηταν αχορταγη.Οτι εβρισκε μπροστα της ετρωγε με αποτελεσμα να φτασει 19 κιλα.Ο γιατρος της ελεγε να προσεχει αλλα αυτη στον κοσμο της.Λογω βαρους γεννησε νωριτερα γιατι δεν μπορουσε να κουνηθει.Μολις Εφτασε στην μεση του 8ου μηνα πηγε και εκανε καισαρικη.Στην 2η εγκυμοσυνη δεν ηθελε να βλεπει φαφητο μπροστα της.Πηρε 5 κιλα και ολα καλα

13ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 4:44 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubouka έγραψε:Καλησπερα κοριτσια! πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο! ειμαι στην 29η εβδομαδα! μου ειπε οτι ολα ειναι καλα αλλα προσεχω ποσο τρωω γιατι τα 10 κιλα που εχω βαλει ειναι πολλα! ετσι ειναι? δηλαδη ελεος... ειναι η μονη περιοδος που μπορω να φαω ελευθερα και χωρις τυψεις! στην πρωτη εγκυμοσυνη εβαλα 12 κιλα αλλα δε με ζυγισε ποτε ο γιατρος που ειχα! ενταξει δεν εχασα ολα τα κιλα τοτε αλλα θελω να ελπιζω οτι τωρα και ειδικα με δυο παιδια και λιγη παραπανω θεληση θα τα χασω. δηλαδη τι θα μου ελεγε αν ειχα ηδη βαλει 20? ποια ειναι η γνωμη σας?

κ εμενα μου ειχε πει να προσεχω γτ οταν εμεινα εγκυος ημουν ηδη72 κιλα κ υψος 1,65.μου ειπε να μην παρω πανω απο 14 κιλα το ανωτερο.εγω πηρα σχεδον 20.πριν γεννησω ημουν 90 νταν

14ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 4:48 am

????????


Επισκέπτης
Εγω εχω παρει μονο ενα κιλο και ειμαι στον 8ο... ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 328109 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 328109 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 328109
Και επειδη τρωω πολυ σωστα απο την αρχη,εχω χασει λιπος και εχουν μικρυνει τα μπρατσακια μου και τα μπουτια μου , γενικως φαινομαι πιο αδυνατη, μονο η κοιλιτσα μεγαλωνει I love you !!!

Και ημουν κανονικη στα κιλα μου, ουτε χοντρη, ουτε κοκκαλο.Ημουν/ειμαι 3-4 κιλα παραπανω απ οτι θα επρεπε να ειμαι για το υψος μου.

Να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια που το εχω απορια;;; Πως γινεται και μερικες παιρνετε 20-30 κιλα; Απο πολυ φαγητο ή λογω ορμονων; Ρωταω γιατι παντα πιστευα οτι θα γινω τεραστια στην εγκυμοσυνη και τωρα μου φαινεται περιεργο που δεν εγινα και πραγματικα εχω αυτη την απορια.

15ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 4:55 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ο γιατρος μου ειχε πει να βαλω 10 κιλα και προσεχα απιστευτα πολυ, δεν ετρωγα, σχεδον πεινουσα τελικα πηρα 13. Εαν ετρωγα οσο ηθελα, θα ειχα παρει 20-30. Τα τελευταια 3-4 τα εχασα φοβερα δυσκολα αλλα χωρις διαιτα μαλλον λογω θηλασμου. Πριν μεινω παλι εγκυος ημουν στα κιλα μου. Τωρα ομως προσεχω ακομα πιο πολυ, τρωω αυστηρα σωστες τροφες γιατι ξερω τι τραβηξα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη να τα χασω. Δεν μπορω να με βλεπω με επιπλεον κιλα, νιωθω δυστυχισμενη. Και διαφωνω καθετα με τη νοοτροπια οτι στην εγκυμοσυνη ειναι ευκαιρια να φας οσο θελεις και ο,τι θελεις. Απλα πρεπει να τρως ΣΩΣΤΑ.

16ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 4:55 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:
κ εμενα μου ειχε πει να προσεχω γτ οταν εμεινα εγκυος ημουν ηδη72 κιλα κ υψος 1,65.μου ειπε να μην παρω πανω απο 14 κιλα το ανωτερο.εγω πηρα σχεδον 20.πριν γεννησω ημουν 90 νταν

Εγώ πάλι πήρα ένα παιδί δημοτικού Razz Razz
στα 25 σταμάτησα να ζυγίζομαι, φαντάζομαι πήρα γύρω στα 27 σύνολο.
Ξεκίνησα 73 και κατέληξα σχεδόν 100.
Δεν μπορώ να πω πως γουρούνιασα ιδιαίτερα, απλά πριν μείνω έγκυος κάπνιζα ένα καπνό μέσα σε δύο μέρες και έτρωγα μια φορά την ημέρα. Αφού έμεινα έγκυος έκοωα το τσιγάρο & έτρωγα κανονικά αλλά είχε συνηθίσει αλλιώς ο οργανισμός μου...
Ε, γέννησα, έχασα 10 κατεθείαν και τα υπόλοιπα, στον καιρό Razz Razz

Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω ποτέ ήταν που κάποιες κοπέλες πήραν 10 ή 11 ή 6 κιλά! Με τίποτα δεν μπορώ να το καταλάβω Rolling Eyes Rolling Eyes

17ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 5:00 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
chicken έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
κ εμενα μου ειχε πει να προσεχω γτ οταν εμεινα εγκυος ημουν ηδη72 κιλα κ υψος 1,65.μου ειπε να μην παρω πανω απο 14 κιλα το ανωτερο.εγω πηρα σχεδον 20.πριν γεννησω ημουν 90 νταν

Εγώ πάλι πήρα ένα παιδί δημοτικού Razz Razz
στα 25 σταμάτησα να ζυγίζομαι, φαντάζομαι πήρα γύρω στα 27 σύνολο.
Ξεκίνησα 73 και κατέληξα σχεδόν 100.
Δεν μπορώ να πω πως γουρούνιασα ιδιαίτερα, απλά πριν μείνω έγκυος κάπνιζα ένα καπνό μέσα σε δύο μέρες και έτρωγα μια φορά την ημέρα. Αφού έμεινα έγκυος έκοωα το τσιγάρο & έτρωγα κανονικά αλλά είχε συνηθίσει αλλιώς ο οργανισμός μου...
Ε, γέννησα, έχασα 10 κατεθείαν και τα υπόλοιπα, στον καιρό Razz Razz

Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω ποτέ ήταν που κάποιες κοπέλες πήραν 10 ή 11 ή 6 κιλά! Με τίποτα δεν μπορώ να το καταλάβω Rolling Eyes Rolling Eyes

να σου πω εγω με τα 13. Με πεινα και κλαμα. Πριν βγουμε για βραδινο με παρεες ετρωγα γαλα με κορν φλεικς σπιτι και εξω τρωγανε πιτσες και πιτογυρα κι εγω με το πιατο μου αδειανο τους κοιτουσα. Παραγγελναμε λουκουμαδες με σοκολατα κι εγω ετρωγα μπανανα με λιγο σιροπακι σοκολατας. Οταν ετρωγα κανονικα, την αλλη μερα κατσικωνοταν το κιλακι οποτε παλι κλαμα. Δεν το μετανιωσα ομως που δεν ετρωγα κι ας ηθελα, γιατι και αυτα τα λιγα σχετικα που πηρα με εκαναν να εχω πολλη γκρινια και ψυχολογικα μετα τη γεννα, που δε μου πηγαινε ΚΑΝΕΝΑ ρουχο και που με εβλεπα στον καθρεπτη. Δεν ηθελα ουτε ο αντρας μου να με βλεπει γυμνη. Ειμαι λιγο κολλημενη ε?

18ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 5:03 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
κ εμενα μου ειχε πει να προσεχω γτ οταν εμεινα εγκυος ημουν ηδη72 κιλα κ υψος 1,65.μου ειπε να μην παρω πανω απο 14 κιλα το ανωτερο.εγω πηρα σχεδον 20.πριν γεννησω ημουν 90 νταν

Εγώ πάλι πήρα ένα παιδί δημοτικού Razz Razz
στα 25 σταμάτησα να ζυγίζομαι, φαντάζομαι πήρα γύρω στα 27 σύνολο.
Ξεκίνησα 73 και κατέληξα σχεδόν 100.
Δεν μπορώ να πω πως γουρούνιασα ιδιαίτερα, απλά πριν μείνω έγκυος κάπνιζα ένα καπνό μέσα σε δύο μέρες και έτρωγα μια φορά την ημέρα. Αφού έμεινα έγκυος έκοωα το τσιγάρο & έτρωγα κανονικά αλλά είχε συνηθίσει αλλιώς ο οργανισμός μου...
Ε, γέννησα, έχασα 10 κατεθείαν και τα υπόλοιπα, στον καιρό Razz Razz

Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω ποτέ ήταν που κάποιες κοπέλες πήραν 10 ή 11 ή 6 κιλά! Με τίποτα δεν μπορώ να το καταλάβω Rolling Eyes Rolling Eyes

ειναι στον οργανισμο τσικι μου.κ εγω το ιδιο εκανα τελευταια κ αντι να χανω πηρα κιολας.εκαψε φλατζα ο μεταβολισμος μου.τωρα τρωω 4 φορες την μερα κ ηδη εκανα την αρχη

19ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 5:04 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maya έγραψε:
chicken έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
κ εμενα μου ειχε πει να προσεχω γτ οταν εμεινα εγκυος ημουν ηδη72 κιλα κ υψος 1,65.μου ειπε να μην παρω πανω απο 14 κιλα το ανωτερο.εγω πηρα σχεδον 20.πριν γεννησω ημουν 90 νταν

Εγώ πάλι πήρα ένα παιδί δημοτικού Razz Razz
στα 25 σταμάτησα να ζυγίζομαι, φαντάζομαι πήρα γύρω στα 27 σύνολο.
Ξεκίνησα 73 και κατέληξα σχεδόν 100.
Δεν μπορώ να πω πως γουρούνιασα ιδιαίτερα, απλά πριν μείνω έγκυος κάπνιζα ένα καπνό μέσα σε δύο μέρες και έτρωγα μια φορά την ημέρα. Αφού έμεινα έγκυος έκοωα το τσιγάρο & έτρωγα κανονικά αλλά είχε συνηθίσει αλλιώς ο οργανισμός μου...
Ε, γέννησα, έχασα 10 κατεθείαν και τα υπόλοιπα, στον καιρό Razz Razz

Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω ποτέ ήταν που κάποιες κοπέλες πήραν 10 ή 11 ή 6 κιλά! Με τίποτα δεν μπορώ να το καταλάβω Rolling Eyes Rolling Eyes

να σου πω εγω με τα 13. Με πεινα και κλαμα. Πριν βγουμε για βραδινο με παρεες ετρωγα γαλα με κορν φλεικς σπιτι και εξω τρωγανε πιτσες και πιτογυρα κι εγω με το πιατο μου αδειανο τους κοιτουσα. Παραγγελναμε λουκουμαδες με σοκολατα κι εγω ετρωγα μπανανα με λιγο σιροπακι σοκολατας. Οταν ετρωγα κανονικα, την αλλη μερα κατσικωνοταν το κιλακι οποτε παλι κλαμα. Δεν το μετανιωσα ομως που δεν ετρωγα κι ας ηθελα, γιατι και αυτα τα λιγα σχετικα που πηρα με εκαναν να εχω πολλη γκρινια και ψυχολογικα μετα τη γεννα, που δε μου πηγαινε ΚΑΝΕΝΑ ρουχο και που με εβλεπα στον καθρεπτη. Δεν ηθελα ουτε ο αντρας μου να με βλεπει γυμνη. Ειμαι λιγο κολλημενη ε?


τοτε ειμαστε 2 κολημενες γτ εγω ετσι ειμαι ακομα κ αντρας μοου με βριζει!!!

20ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 5:05 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maya έγραψε:

να σου πω εγω με τα 13. Με πεινα και κλαμα. Πριν βγουμε για βραδινο με παρεες ετρωγα γαλα με κορν φλεικς σπιτι και εξω τρωγανε πιτσες και πιτογυρα κι εγω με το πιατο μου αδειανο τους κοιτουσα. Παραγγελναμε λουκουμαδες με σοκολατα κι εγω ετρωγα μπανανα με λιγο σιροπακι σοκολατας. Οταν ετρωγα κανονικα, την αλλη μερα κατσικωνοταν το κιλακι οποτε παλι κλαμα. Δεν το μετανιωσα ομως που δεν ετρωγα κι ας ηθελα, γιατι και αυτα τα λιγα σχετικα που πηρα με εκαναν να εχω πολλη γκρινια και ψυχολογικα μετα τη γεννα, που δε μου πηγαινε ΚΑΝΕΝΑ ρουχο και που με εβλεπα στον καθρεπτη. Δεν ηθελα ουτε ο αντρας μου να με βλεπει γυμνη. Ειμαι λιγο κολλημενη ε?

Άντε καλέ που είσαι κολλημένη.
Δηλαδή είναι κακό να φροντίζουμε τον εαυτό μας?
Λογικά είχες γκρίνια και με τα 4 κιλά που σου έμειναν (ελάχιστα κατ εμέ που περιφέρομαι με 20 επιπλέον...) διότι στερήθηκες πολύ.
Εγώ για βραδυνό ας πούμε αν πηγαίναμε για σουβλάκια έτρωγα δύο καλαμάκια κοτόπουλο και μισή σαλάτα. Αλλά και πάλι...
Την δική σου την περίπτωση την καταλαβαίνω, ήθελες να φας αλλά δεν έτρωγες εν γνώσει σου. Της μαμάς μου όμως που πήρε 7 κιλά σε μένα και 9 στην αδερφή μου και μου λέει και οτι δεν πείνασε καθόλου Shocked Shocked πως να την καταλάβω??? Rolling Eyes

21ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 5:07 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubouka έγραψε:Καλησπερα κοριτσια! πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο! ειμαι στην 29η εβδομαδα! μου ειπε οτι ολα ειναι καλα αλλα προσεχω ποσο τρωω γιατι τα 10 κιλα που εχω βαλει ειναι πολλα! ετσι ειναι? δηλαδη ελεος... ειναι η μονη περιοδος που μπορω να φαω ελευθερα και χωρις τυψεις! στην πρωτη εγκυμοσυνη εβαλα 12 κιλα αλλα δε με ζυγισε ποτε ο γιατρος που ειχα! ενταξει δεν εχασα ολα τα κιλα τοτε αλλα θελω να ελπιζω οτι τωρα και ειδικα με δυο παιδια και λιγη παραπανω θεληση θα τα χασω. δηλαδη τι θα μου ελεγε αν ειχα ηδη βαλει 20? ποια ειναι η γνωμη σας?

Εγώ πήρα 15 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη..ξεκίνησα με 55 και έφτασα τα 69-70. Να σε προειδοποιήσω ότι θα καταλάβεις ότι κακώς δε πολυπρόσεχες την διατροφή σου και έτρωγες ότι ήθελες, μόνο όταν γεννήσεις και μετά και δεις τον ευατό σου στον καθρέπτη....εγώ νόμιζα ότι είχα και άλλο μωρό από το πρήξιμο και με έπιασε απελπισία ότι είμαι χάλια και πως θα επανέλθω στα κανονικά μου πάλι.... Εκεί βλέπεις την πραγματικότητα αν και μέσα στον 1ο χρόνο χάνονται τα περισσότερα..Εγώ είμαι τώρα 59, αλλά πιο κάτω δε το βλέπω να γίνεται να φτάσω...δυστυχώς!!!! Mad

22ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 5:26 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον, στην πρωτη επισκεψη στη γιατρο, μολις εμεινα εγκυος μου λέει οτι γενικα καλο θα ηταν να μην πάρω πάνω απο 12-14 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη, και για το μωρο, αλλα και για μενα μετα, για να τα χασω γρηγορα. Και προσθέτει οτι αν δεν πάρω πάνω απο 2 μέχρι τον πέμπτο, θα εχω περιθωρια μετα να πάρω, μια και απο τον 6-7ο φουσκωνεις αποτομα.
εγω νομιζα οτι με το που έμεινα εγκυος πηρα ηδη 5 κιλα, απλα κ μονο κοιτωντας το τεστ εγκυμοσυνης.. Shocked Shocked Shocked

Στον Αλέξανδρο πηρα 12 και στον Θοδωρη 13. Μη βαρατε, στον Αλεξ δεν μπορουσα να φάω σοκολάτα ΚΑΘΟΛΟΥ για 4 μήνες (οποτε εξαλείφθηκε η κύρια πηγη θερμίδων Razz ) και στον Θοδωρη ειχα απίστευτες καούρες κι έπινα πολλά νερα/υγρα οποτε πού χωρος για μασουλημα μετα.
Μη με μισησετε, δεν στερηθηκα τίποτα που ήθελα να φάω, όποτε μπορουσα και ειχα ορεξη έτρωγα, απλά ετυχε να μην εχω ΤΟΣΗ όρεξη. Ουτε εγω το πιστεύω, διότι γενικότερα ειμαι λιχουδα, μασουλάω και τσιμπολογάω.

Αλλά σας καταρρίπτω το μύθο που λέει οτι όσο πιο λίγα πάρεις τόσο πιο εύκολα τα χάνεις. Μπορει να εχει βάση, αλλά εγω μάλλον ειμαι η εξαιρεση. 5-6 κιλά μου έχουν μεινει και θα ηθελα να φυγουν και να ξεκουμπιστουν και να μη μου πουν ουτε αντιο. Ακόμα τα εχω τα $%&*#να... Αν και νομίζω ότι ειναι θεμα θηλασμου και όχι εγκυμοσύνης. Κι εκει ετρωγα όποτε ήθελα, δεν στερηθηκα τίποτα. Εκεί να δειτε κραιπάλες.. pig pig pig pig

23ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 9:50 am

????????


Επισκέπτης
Εγω τρωω κανονικα και εχω παρει μονο 1-2 κιλα!!! Και γλυκο ετρωγα 1-2 φορες την εβδομαδα μεχρι τον 7ο. Και εχω και ταση να παχαινω ευκολα και τον θυρεοειδη που παχαινει!!!Απλα δεν ετρωγα συχνα σουβλακια,πιτσες κτλ, αλλα το εκανα για το μωρο οχι για τα κιλα,οποτε δε ζοριστηκα και πολυ παρολο που ειμαι λαιμαργος ανθρωπος Laughing Laughing Laughing ..

Και εγω το εκανα πρωτα για το μωρο και μετα για τον αντρα μου που θελω να του αρεσω και μ αρεσει που ειμαι στον 8ο και με κοιταζει με θαυμασμο και οι γυρω του λενε οτι εχει ωραια γυναικα, ειναι τελειο!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Και σκεφτομαι οτι οταν γεννησω θα ειμαι πιο αδυνατη απο πριν και ο γιοκας μου θα με δει ομορφη!!! Laughing Laughing Laughing I love you I love you I love you I love you I love you

24ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 2:14 pm

joannaki99

joannaki99
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγω ειμαι 6 μηνων εγκυος και τα κανονικα σταθερα κιλα μου ειναι 45 γενικα ειμαι απο μικρη αδυνατη και τωαρα εχω παει 54 και βασικα τρωω και σοκολατες και μπισκοτα πιστευω πω πρεπει να τα σταματησω γιατι δεν θελω να παρω και αλλα κιλα και οταν γεννησω και μετα θελω παλι να ειμαι45 δεν θελω να μεινω σε αυτα που ειμαι τωρα ειχα ωραιο σωμα και πολυ ωραια κοιλια και φοβαμαι πωσ οταν γεννησω θα αργησω να ξανα γινω ιδια Shocked ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 534787 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 534787 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 534787

25ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 2:30 pm

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chicken έγραψε:
Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω ποτέ ήταν που κάποιες κοπέλες πήραν 10 ή 11 ή 6 κιλά! Με τίποτα δεν μπορώ να το καταλάβω Rolling Eyes Rolling Eyes

Εγώ μπορεί να έβαλα "μόνο" 10 κιλά, αλλά δεν πείνασα καθόλου..
Ίσα-ίσα που έτρωγα περισσότερο από το συνηθισμένο μου.
Η μόνη "θυσία" που έκανα ήταν η αποχή από τη σοκολάτα, έτρωγα αραιά και που ένα μικρό κομμάτι.
Κατά τ'άλλα έτρωγα απ'όλα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις