Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

26ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 2:37 pm

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="eiralis"]
chicken έγραψε:
Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω ποτέ ήταν που κάποιες κοπέλες πήραν 10 ή 11 ή 6 κιλά! Με τίποτα δεν μπορώ να το καταλάβω Rolling Eyes Rolling Eyes

Ούτε γω το καταλαβαίνω αυτό, εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται δύσκολο να το κάνω...Γιατί από τον 5ο που μου είχαν σταματήσει οι καούρες έτρωγα σαν γουρούνι, τόσο που μια φορά έκανα εμετό! Για πρωινό 2 τοστ με τυρί + γάλα με κορν φλεικς και φετες με μαρμελάδα!! Και πρωινό σπάνια τρώω στην καθημερινότητα μου εκτός απο καφέ!! Όσο σκέφτομαι τώρα αυτές τις γουρουνιές μου έρχεται να ξερνάω χαχαχα confused

27ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Οκτ 08, 2011 11:23 pm

mihantroula

mihantroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 22 κιλά...Ημουν 55 και έφτασα τα 77.Ο γιατρός κάθε μήνα χαριτολογώντας μου έλεγε θα με βάλει τιμωρία....Μα τί να έκανα που έτρωγα οτι έβρισκα μπροστά μου !!!!Τα κιλά τα έχασα στους δυο μήνες ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΙΤΑ γιατί θήλαζα άλλωστε...μου έμειναν μόνο τα τρία μέχρι που ξανάμεινα έγκυος στους 5 Τώρα είμαι στην 29 εβδομάδα και έχω πάρει 8 κιλά.Πάλι καλά,αν αναλογιστώ οτι πέρσι σ αυτή την εβδομάδα είχα πάρει περίπου 15-16.......

28ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 1:07 am

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το κακο ειναι οτι δεν εχασα ολα τα κιλα της πρωτης εγκυμοσυνης και τωρα προσθετονται και τα αλλα. βεβαια τη μικρη μου δε μπορεσα να τη θηλασω (δεν ειχα καθολου γαλα και με επιασε και επιλοχειος), η αδερφη μου παλι που μπορεσε να θηλασει τα εχασε ολα στους 9 μηνες και μου ειπε οτι αυτο ειναι ενα απο τα μυστικα, ο θηλασμος. εχω αρχισει ηδη τον περιορισμο των γλυκων, αυξησα και τα υγρα και να δουμε! ας ελπισουμε οτι ισχυει αυτο που μου λενε οτι με δυο παιδια τα κιλα χανονται ευκολα!

29ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 3:44 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω ποτέ ήταν που κάποιες κοπέλες πήραν 10 ή 11 ή 6 κιλά! Με τίποτα δεν μπορώ να το καταλάβω

Κοίτα εγώ πήρα 6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη και αυτό οφείλεται πρώτα στο ότι πάντα ήμουν αδύνατη και δεν είχα όρεξη (πριν την εγκυμοσύνη) .Ο γυναικολόγος μου είναι απόλυτος με τα κιλά , με το που έμεινα έγκυος μου είχε πει πρέπει να προσέχεις το τη τρως και πόσο τρως , μην ξεχνάς πέρα από μαμά είσαι και γυναίκα και αν πάρεις πολλά κιλά θα είναι δύσκολο να τα χάσεις μετά . Σε αυτό σύμβαλε και το γεγονός ότι στην αρχή είχα κάποιους εμετούς . Η αλήθεια είναι ότι δεν στερήθηκα τίποτα από τη διατροφή μου και σουβλάκι έφαγα και πίτσα και παγωτό . Βασικά δεν προτιμώ τους υδατάνθρακες ούτε το ψωμί έτσι όχι μόνο πήρα 6 κιλά και με το που γέννησα τα έχασα αλλά βγαίνοντας και από το μαιευτήριο έχασα άλλα 3 κιλά βγήκα πιο αδύνατη , σε αυτό πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο ότι γέννησα με καισαρική και τις 2 πρώτες ημέρες δεν έτρωγα τίποτα (πείνα καταραμένη).
Το κακό με τα πολλά κιλά είναι ότι αφενός δεν φεύγουν εύκολα και αν η γυναίκα έχει και κιλά περιττά από πριν η κατάσταση είναι δύσκολη .
Αλλά εγω πιστεύω ότι αν μια γυναίκα νιώθει καλά με τα παράπονα κιλά και τα έχει αποδεχτεί και δεν υπάρχει θέμα για την υγεία όλα καλά.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την βανια στις Κυρ Οκτ 09, 2011 3:45 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : αλλαγή χρώματος)

30ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 4:01 am

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ στις 31 εβδομάδες έχω 9,5 κιλά συν. μέχρι πριν 2 εβδομάδες ακολουθούσα αυστηρή δίαιτα λόγω προηγούμενου προβλήματος με χοληστερίνη. όμως αυτές οι 15 μέρες γουρουνιάς (με διπλά σουβλάκια, γλυκά και πίτσες) μου φορτώσανε ένα 2κιλο για πλάκα.

οπότε, καταλαβαίνω και αυτές που παίρνουμε πολύ λίγα γιατί προσέχουν, αλλά από την άλλη αναγνωρίζω ότι το να χτυπήσεις μια 25άρα είναι επίσης το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου.

το θέμα είναι είτε τρώμε πολύ, είτε λίγο, να τρώμα ΥΓΙΕΙΝΑ. όχι μόνο για μας, αλλά και για τα μωράκια μας.

31ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 4:11 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καταρχήν ευχαριστώ τις κοπέλες που μου απάντησαν Very Happy Very Happy
Να διευκρινήσω πως δεν εννοώ γυναίκες με πρόβλημα (ζάχαρο, χοληστερίνη, πίεση κλπ) που αναγκαστικά τίθετε θέμα υγείας, οπότε δεν υπάρχει επιλογή. Η απορία μου αφορά γυναίκες που δεν άλλαξαν αλλά εμπλούτισαν τις διατροφικές τους συνήθειες Very Happy
Και μου έχει γεννηθεί αυτή η απορία γιατί όλες οι κοπέλες του περίγυρού μου, (εκτός απο την Βιβή που πήρε 18) έχουν πάρει πάνω απο 20 κιλά. Ακόμα και μία που ήταν προ εγκυμοσύνης 45 κιλά, έφτασε 69.
Δεν αμφισβητώ φυσικά τα πόσα κιλά πήρε η καθεμιά μας, απλά απο περιέργεια.... Embarassed Embarassed Rolling Eyes

32ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 4:19 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παρει 30 κιλα!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Μεχρι τον 7 ειχα παρει 16 μετα ξαφνικα φουσκωσα σαν μπαλονι!!!! Η γιατρος με μαλωνε αλλα το μονο που καταφερα ηταν να χασω 2 απο το αγχος της γεννας την τελευταια βδομαδα πριν γεννησω!

Εμεινα αμεσως εγκυος μετα την γεννα και σε ολη την διαρκεια της 2ης εγκυμοσυνης εχανα με σκοπο να γεννησω εχοντας χασει τα 24 κιλα ειχαν μεινει μονο 5!!

Τωρα στο τριτο εχω παρει μονο 2 κιλα!!!! Προσεχω βεβαια πολύυυυυυ!!!

33ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 4:39 am

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:Καταρχήν ευχαριστώ τις κοπέλες που μου απάντησαν Very Happy Very Happy
Να διευκρινήσω πως δεν εννοώ γυναίκες με πρόβλημα (ζάχαρο, χοληστερίνη, πίεση κλπ) που αναγκαστικά τίθετε θέμα υγείας, οπότε δεν υπάρχει επιλογή. Η απορία μου αφορά γυναίκες που δεν άλλαξαν αλλά εμπλούτισαν τις διατροφικές τους συνήθειες Very Happy
Και μου έχει γεννηθεί αυτή η απορία γιατί όλες οι κοπέλες του περίγυρού μου, (εκτός απο την Βιβή που πήρε 18) έχουν πάρει πάνω απο 20 κιλά. Ακόμα και μία που ήταν προ εγκυμοσύνης 45 κιλά, έφτασε 69.
Δεν αμφισβητώ φυσικά τα πόσα κιλά πήρε η καθεμιά μας, απλά απο περιέργεια.... Embarassed Embarassed Rolling Eyes

Κοιτα, εμενα το σακχαρο φανηκε στον 7ο, στη καμπυλη,επειδη με ειχε πιασει εκεινο το μηνα και ετρωγα σταφυλια, πολλα σταφυλια!! Αλλα και πριν δεν ειχα παρει, παρολο που ετρωγα αρκετα,απλα ετρωγα σωστα.
Και ειλικρινα δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να περιμενουμε την εγκυμοσυνη για να ''τρωμε ο,τι θελουμε''. Γιατι να παρουμε στο λαιμο μας το παιδι μας;;; Μονο και μονο για να εχουμε δικαιολογια για τους γυρω;;;Εγω πριν μεινω εγκυος, με επιασε μια περιοδος που σαβουριαζα, πηρα λιγα κιλα, μετα εκανα διαιτα και τα εχασα. Αλλα στην εγκυμοσυνη δε μπορεις να παιζεις...
Και ολες γυρω μου εχουν βαλει 20+ κιλα και απορουσα παντα πως γινεται..Και μαλιστα ελεγαν οτι θα κανω το ιδιο και εγω και με ειχαν αγχωσει, αλλα τελικα ολα ελεγχονται.
Και το σακχαρο παρουσιαστηκε τωρα, πριν παλι δεν ειχα παρει κιλα!! Χωρια οτι με τη διατροφη που μου εδωσαν τρωω πιο πολυ απ οτι πριν, οσο απιστευτο και αν ακουγεται!!! Χθες πχ ειχα σκασει τοσο πολυ που ηπια ανθρακουχο νερο να ξεπρηστω!!! Laughing Γι αυτο και εχω αρχισει και παιρνω λιγο βαρος, αλλα λιγο λιγο, σε λογικα πλαισια,αφου μεγαλωνει και το μωρο.

Αμα προσεχεις λοιπον, μπορεις να τρως οσο θες και ο,τι θες και να μη παχυνεις πολυ. Αρκει να τρως υγιεινα.

34ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 4:47 am

????????


Επισκέπτης
[quote="mommy12585"]
eiralis έγραψε:
chicken έγραψε:
Αυτό που δεν μπορούσα να καταλάβω ποτέ ήταν που κάποιες κοπέλες πήραν 10 ή 11 ή 6 κιλά! Με τίποτα δεν μπορώ να το καταλάβω Rolling Eyes Rolling Eyes

Ούτε γω το καταλαβαίνω αυτό, εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται δύσκολο να το κάνω...Γιατί από τον 5ο που μου είχαν σταματήσει οι καούρες έτρωγα σαν γουρούνι, τόσο που μια φορά έκανα εμετό! Για πρωινό 2 τοστ με τυρί + γάλα με κορν φλεικς και φετες με μαρμελάδα!! Και πρωινό σπάνια τρώω στην καθημερινότητα μου εκτός απο καφέ!! Όσο σκέφτομαι τώρα αυτές τις γουρουνιές μου έρχεται να ξερνάω χαχαχα confused

Μα εκει ειναι το θεμα, οταν σε πιανει η γουρουνια να το ψιλοελεγχεις.. Τι εννοω.. Και εμενα με επιασε προς το τελος του 6ου να τρωω τρελα σταφυλια.. Αλλα ζυγιζομουν και παρακολουθουσα... Εαν εβλεπα οτι παχαινα, μειωνα λιγο τη ποσοτητα. Αλλα δε πεινασα, ουτε στερηθηκα τιποτα. Και το γλυκο μου ετρωγα και το σουβλακι μου, αλλα σπανια,γιατι με το παιδι δε γινοταν να παιζω. Οποτε εκει ειναι το κλειδι. Να σκεφτεσαι οτι εχεις ενα παιδακι στη κοιλια και να προσεχεις τι τρως. Δε γινεται πχ να τρως καθε μερα πιτσα επειδη σου ''μυρισε'' (αλλη βλακεια!!!!), γιατι το παιδι θα βγει με χοληστερινη και θα κοπανας το κεφαλι σου στον τοιχο.

Παντως παιδια ειχε πολυ γελιο που με ζαλιζαν να τρωω για δυο και να τρωω ο,τι μου μυριζει... Αν το εκανα αυτο, θα ειχα παρει 80 κιλα και θα ειχα παθει 800 προβληματα υγειας. Ελπιζω να κοπει αυτη η νοοτροπια συντομα!!!

35ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 6:15 am

kounoupidi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΣΤΗΝ 1η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 8 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 62. ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΓΗΚΑ ΣΤΑ ΚΑΝΟΝΟΚΑ ΜΟΥ. ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΕΧΑΣΑ ΑΛΛΑ 5. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 2Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΕΒΑΛΑ ΗΔΗ 8 ΚΙΛΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΓΙΑ ΤΕΣΣΕΡΙΣ... ΑΦΟΥ... ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΡΙΔΥΜΑ!!

36ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 6:41 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑ ΤΕΣΣΕΡΙΣ... ΑΦΟΥ... ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΡΙΔΥΜΑ!!

Μπράβο νομίζω δεν έχουμε άλλα τρίδυμα στο φόρουμ ή έχουμε ; Βίβιαν εσύ θα ξέρεις . Αν όχι είναι τα πρώτα τριδυμάκια του είμαι μαμά !με το καλό

37ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 7:29 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε: Βίβιαν εσύ θα ξέρεις .

Εγω που κολλάω;;

Παντως με το καλο γλυκεια μου!!

38ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 12:20 pm

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chicken έγραψε:Καταρχήν ευχαριστώ τις κοπέλες που μου απάντησαν Very Happy Very Happy
Να διευκρινήσω πως δεν εννοώ γυναίκες με πρόβλημα (ζάχαρο, χοληστερίνη, πίεση κλπ) που αναγκαστικά τίθετε θέμα υγείας, οπότε δεν υπάρχει επιλογή. Η απορία μου αφορά γυναίκες που δεν άλλαξαν αλλά εμπλούτισαν τις διατροφικές τους συνήθειες Very Happy
Και μου έχει γεννηθεί αυτή η απορία γιατί όλες οι κοπέλες του περίγυρού μου, (εκτός απο την Βιβή που πήρε 18) έχουν πάρει πάνω απο 20 κιλά. Ακόμα και μία που ήταν προ εγκυμοσύνης 45 κιλά, έφτασε 69.
Δεν αμφισβητώ φυσικά τα πόσα κιλά πήρε η καθεμιά μας, απλά απο περιέργεια.... Embarassed Embarassed Rolling Eyes

Κοίτα, εγώ που δεν είχα θέμα υγείας, έτρωγα κανονικά, τα πάντα, με περιορισμό τη σοκολάτα που είμαι επιρρεπής. Έτρωγα και πίτσες, και σουβλάκια, και μακαρονάδες που φτιάχνει ο άντρας μου και γλύφεις τα δάκτυλά σου μετά!!!
Αλλά ποτέ δεν έφαγα για δύο.. Νομίζω πως αυτό είναι το λάθος που κάνουν οι περισσότερες γυναίκες και φορτώνονται πολλά κιλά.
Και επίσης ποτέ δεν μου "μύρισε" τίποτα!!!!!!!!

39ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 12:36 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πηρα 19 κιλα στην εγκυμοσυνη κ μεχρι τον 6ο μηνα μετα τη γεννα ειχαν φυγει -οχι ολα- αφησα 2 κιλα γιατι ειμαι καλυτερα ετσι. ωστοσο η κοιλια μου δεν ειναι οπως ηταν πριν.θελει γυμναστικη να ξανασφιξω κ δεν εχω διαθεση.
ειναι θεμα μεταβολισμού το να φυγουν.

40ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 1:29 pm

efaki@23

efaki@23
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω στην εγκυμοσυνη μου πηρα 12 κιλα. το κακο ηταν οτι ειχα καποια κιλα παραπανω πριν μεινω εγκυος. Εχασα τα 12 κιλα αλλα θελω κι αλλη προσπαθεια σε περιπτωση που ξεκινησω για δευτερο παιδακι.
Να πω βεβαια οτι δεν ειχα εμετους και ετρωγα παγωτο παγωτο και παλι παγωτο. Αυτο ηταν το πρωινο που με ευχαριστουσε, το μεσημεριανο και το βραδινο...οτιδηποτε αλλο ηταν απλως κατι να φαω. το παγωτο ηταν Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ για εμενα.
Ο αντρας μου οταν πηγαιναμε για εξετασεις αιματος πιστευε οτι θα εχω ανεβασμενο ζαχαρο και οτι θα μου την πει η γιατρος να σταματησω...ελα ομως που ο οργανισμος μου το ηθελε και ηταν παντα φυσιολογικο....
Wink Wink

41ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κυρ Οκτ 09, 2011 10:19 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:πηρα 19 κιλα στην εγκυμοσυνη κ μεχρι τον 6ο μηνα μετα τη γεννα ειχαν φυγει -οχι ολα- αφησα 2 κιλα γιατι ειμαι καλυτερα ετσι. ωστοσο η κοιλια μου δεν ειναι οπως ηταν πριν.θελει γυμναστικη να ξανασφιξω κ δεν εχω διαθεση.
ειναι θεμα μεταβολισμού το να φυγουν.
τωρα να το παρω σαν προκλητικη φραση τουτο???? ακου εκει "αφησα δυο κιλα..."... κι εγω αφησα 5-6... για να ειμαι πιο ζουμερη Razz Razz Razz Razz

42ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Πεμ Νοε 03, 2011 12:44 pm

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
13 κιλα!!Ειναι πολλα οχι ε??Βαριεμαι δεν ξερω τι να κανω και τρωω συνεχεια....Λιγο εμεινε ομως...

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

43ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Πεμ Νοε 03, 2011 12:54 pm

????????


Επισκέπτης
Εγω παραμενω μονο με 1 κιλο συν!! Και γενναω σε λιγο!! Γιουυυυυπι!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
(ανυπομονω να φαω μια ολοκληρη τουρτα παντως Laughing !!!!)

44ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Πεμ Νοε 03, 2011 1:16 pm

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
boubouka emena mou fenonte mia xara ta kila sou,ego mpika stin 32h evdomada k exo 12.theoro oti mexri 14-16 eine fisiologika.eine apopsi mou fisika alla otan ligourefto sokolatitsa tha tin fao.kai to vradi pou pinao tha fao fagitaki,den tin palevo me giaourtakia opos palia.meta me to kalo arxizoume pali diaita Wink
afta apo emena ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 417472

45ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Νοε 04, 2011 7:10 am

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ vasoulaki μου σ'ευχαριστω παρα πολυ, μου ανεβαζεις το ηθικο! με το καλο να ερθουν τα μπουμπουκια μας! τα κιλα θα φυγουν που θα παει? στο χερι τους ειναι? πανω απο ολα να ειναι καλα τα παιδακια μας!

46ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Νοε 04, 2011 9:10 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην αγχωνεσαι δες το παρακατω πινακακι Wink

• Μωρό: 3-4 κιλά
• Αύξηση στήθους: 0,5-1,5 κιλό
• Αύξηση μήτρας: 1 κιλό
• Πλακούντας: περίπου 1 κιλό
• Αμνιακό υγρό: περίπου 1 κιλό
• Υγρά: 1-1,5 κιλά
• Αύξηση όγκου αίματος: 1,5-2 κιλά
• Αύξηση λίπους: 3-4 κιλά



και γω 4 εχω παρει και ειμαι στην 32 εβδομαδα , αλλα για αλλους λογους...

τα πανω απο 15 τα θεωρω υπερβολικα παντως, αν προσεχεις δεν θα παρεις περιττα Very Happy
με το καλο τα νινακια μας!!! ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 328109

47ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Νοε 04, 2011 9:14 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σημειωσω οτι τα 3-4 κιλα λιπους εναποτιθενται
στο σωμα μας για να ανταπεξελθουμε στον θυλασμο!
συνηθως εκει και χανονται Very Happy

48ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Νοε 04, 2011 12:16 pm

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να 'σαι καλα tattooed_snowhite μου αναπτερωσες το ηθικο! αν μετα την πρωτη γεννα δε τα ειχα χασει ολα τωρα το πηρα αποφαση και ελπιζω να τα χασω! θεωρω οτι ειναι στο χερι μου, που και να μην ειναι με δυο παιδια που θα παει? με το καλο να τα υποδεχτουμε και να ειναι υγειεστατα τα μοκρα μας! εχω διαβασει πολλα απο αλλες μανουλες και εχω αρχισει να φοβαμαι λιγο! ολα καλα να μας πανε!

49ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Νοε 04, 2011 12:28 pm

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΗΜΟΥΝ 55 ΚΙΛΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 10 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ 40ΗΣΑ ΗΜΟΥΝ 49 ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ 50 ΚΑΙ ΠΗΡΑ 21 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ...ΚΑΙ ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΗΜΟΥΝ 50 ΚΙΛΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ...ΤΩΡΑ ΚΟΙΤΑΩ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΙΛΑ ...ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ... Sad

50ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Παρ Νοε 04, 2011 5:25 pm

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eine etsi akrivos opos ta egrapse i snowhite opote Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις