Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
42 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 42 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο,τι να'ναι βρε κοριτσια! απ'το κακο στο χειροτερο παμε...
απο το επιδομα μητροτητας βρηκαν να κοψουν? τους μισθους των βουλευτων που ειναι ολοι αχρηστοι, δεν τους εχουν αγγιξει ομως...τι να πω, απογοητευση!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και δεν υπαρχει φως στο τουνελ!!

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια!!!εγω οπως εχω γραψει παραπανω εκανα τα χαρτια μου στις 22 Σεπτεμβριου κ παρολα αυτα τιποτα!!!τους πηρα λοιπον τηλ την Παρασκευη κ μου παν πως δεν εχουν καμια πληροφορηση για το ποτε θα μας πληρωσουν καλο ε????ε τι να πω?εμεις ομως πληρωνουμε στην ωρα μας!!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sof έγραψε:καλημερα κοριτσια!!!εγω οπως εχω γραψει παραπανω εκανα τα χαρτια μου στις 22 Σεπτεμβριου κ παρολα αυτα τιποτα!!!τους πηρα λοιπον τηλ την Παρασκευη κ μου παν πως δεν εχουν καμια πληροφορηση για το ποτε θα μας πληρωσουν καλο ε????ε τι να πω?εμεις ομως πληρωνουμε στην ωρα μας!!!!

Αληθεια? Shocked
Εμενα σε περιπου 1,5 βδομαδα με πληρωσανε... Shocked Shocked

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα απο 15 Σεπτεμβρη δεν μ εχουν πληρωσει! Θεωρητικα μεσα Νοεμβριου περιμενω συμφωνα με τα λεγομενα τους. Τωρα βρηκαν να τον αλλαξουν τον κωλονόμο?

Marsta

Marsta
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ βρε κορίτσια πήγα το χαρτί την Παρασκευή αλλά υ/δ δεν μου ζητήσανε...
Τέσπα μου είπανε πάντως πως σε 15 με 20 μέρες θα πληρωθώ. Ελπίζω γιατί τα έξοδα τρέχουν...

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ειχα κανει τα χαρτια μου μεσα αυγουστου..μετα αλλαξε ο νομος κ πηγα για υπευθυνη δηλωση κλπ γυρω στις 30 σεπτεμβριου,κ δεν εχω πληρωθει καμια φορα!
πηρα σημερα τηλ στον οαεδ κ μου ειπαν οτι δεν εχουν κανενα νεοτερο..αντε να δουμε τι θα γινει!

Marsta

Marsta
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πάντως και από άλλες κοπέλες ξέρω ότι αφού πήγαν το χαρτί μετά απο κανα δυο βδομάδες πληρωθήκανε με μια μικρή μείωση του ποσού (μείον 30 ευρώ περίπου). Υπομονή θα τα βάλουνε σε όλους! Ετσι ελπίζω τουλάχιστον!

akaterina80


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ 6ΗΝΟ ΟΑΕΔ ΞΕΚΙΝΗΣΕ 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΓΙ ΑΤΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΧΟΥΝΕ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ....ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΗΝ 6Η ΔΟΣΗ.. ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΟΑΕΔ ΤΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ?

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
trilly έγραψε:ουτε εγω πληρωθηκα. και μαλιστα με πηρε τηλ η υπευθυνη απο την θεσσαλονικη που ειμαι εγω για να μου ζητησει μια βεβαιωση απο τον εργοδοτη σε ποιο επικουρικο ταμειο ειμαι, και μου ειπε οτι και καλα κανουν κατι αλλαγες στο μηχανογραφικο και θα πληρωθουμε νοεμβρη. τι να πω....μαλλον περιμενουν την 6η δοση

Απ' ότι ενημερώθηκα από το ΟΑΕΔ έστειλαν σε όλους επιστολές (εμένα μου ήρθε τον προηγούμενο μήα) και σε 2 ημέρες έπρεπε να παραδοθούν στα γραφεία τους. Ο λόγος του χρονικού αυτού ορίου ήταν για να μαζευτούν όλες οι επιστολές και να αρχίσουν να ξαναπληρώνονται οι υπάλληλοι. Εγώ πήγα την επιστολή αρχές Σεπτεμβ΄ριου και στα μέσα του μήνα μπήκαν ξανά τα χρήματα

http://mymammysblog.blogspot.com/

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εγω πληρωθηκα κανονικα και του οκτωβριου

Marsta

Marsta
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κι εγώ κορίτσια πληρώθηκα επιτέλους 1 εβδομάδα αφού έδωσα το χαρτί. Μου είχαν πει 15-20 μερες αλλά τα βάλανε πολύ γρηγορότερα. Υπήρχε μείωση σε μενα 20 ευρώ περίπου.

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλημέρα,έκανα χαρτιά για εξάμηνη 3 Αυγούστου.Η άδεια αρχιζε 5 Αυγούστου και αυτη η έντολη για το χάρτι τους ήρθε με αναδρόμική ισχυ 5 Αυγουστου.Τζόκερ ε????Παντως εμένα δεν μου ήρθε καμια ειδοποίηση για το καινουργιο χαρτί.Εγω τους πήρα τηλεφωνο και μου το είπανε.Πάντως δεν εχω πάρει ευρώ ακόμα και μπαίνει Νοέμβρης.ΑΨΟΓΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kateka έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,έκανα χαρτιά για εξάμηνη 3 Αυγούστου.Η άδεια αρχιζε 5 Αυγούστου και αυτη η έντολη για το χάρτι τους ήρθε με αναδρόμική ισχυ 5 Αυγουστου.Τζόκερ ε????Παντως εμένα δεν μου ήρθε καμια ειδοποίηση για το καινουργιο χαρτί.Εγω τους πήρα τηλεφωνο και μου το είπανε.Πάντως δεν εχω πάρει ευρώ ακόμα και μπαίνει Νοέμβρης.ΑΨΟΓΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kateka και η αδερφή μου το ίδιο διάστημα με εσένα τα έκανε τα χαρτιά για το εξάμηνο και ακόμα δεν έχει πληρωθεί! Τι στο καλό γίνεται εκεί μέσα? κάτι παίζει πάντως δεν μπορεί!! δλδ αν ο άλλος τα χρειάζεται τι θα γίνει??ο άντρας της έμεινε από δουλεία από τέλος ιουνίου και έχει 3 μήνες τρώνε από τα έτοιμα! αλλά πόσο θα κρατήσουν και αυτά... Rolling Eyes

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mommy12585 έγραψε:
Kateka έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,έκανα χαρτιά για εξάμηνη 3 Αυγούστου.Η άδεια αρχιζε 5 Αυγούστου και αυτη η έντολη για το χάρτι τους ήρθε με αναδρόμική ισχυ 5 Αυγουστου.Τζόκερ ε????Παντως εμένα δεν μου ήρθε καμια ειδοποίηση για το καινουργιο χαρτί.Εγω τους πήρα τηλεφωνο και μου το είπανε.Πάντως δεν εχω πάρει ευρώ ακόμα και μπαίνει Νοέμβρης.ΑΨΟΓΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kateka και η αδερφή μου το ίδιο διάστημα με εσένα τα έκανε τα χαρτιά για το εξάμηνο και ακόμα δεν έχει πληρωθεί! Τι στο καλό γίνεται εκεί μέσα? κάτι παίζει πάντως δεν μπορεί!! δλδ αν ο άλλος τα χρειάζεται τι θα γίνει??ο άντρας της έμεινε από δουλεία από τέλος ιουνίου και έχει 3 μήνες τρώνε από τα έτοιμα! αλλά πόσο θα κρατήσουν και αυτά... Rolling Eyes
Aστα μην τα συζητας καθόλου. Δεν τους ενδιαφέρει καθόλου πως τα περναμε.Η απαντηση υπαλληλου?Και γω τι θες να σου κανω?Την δουλειά μας κανουμε!!!!!!!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Κοριτσακι μου αλλαξε ο ο νομος. Θα πληρωνόμαστε λιγοτερα λεφτα γιατι πλεον κατα τη διαρκεια του 6μηνου θα πληρωνει ο ΟΑΕΔ και καποια λεφτα στο επικουρικο μας ταμειο. Για να γινει ομως αυτο ζητανε 2 χαρτια. Μια βεβαιωση απο εργοδοτη που να αναγραφει ποιο ειναι το επικουρικό μας ταμείο και τι εισφορες καταβαλει ο εργοδοτης μας σε αυτο. Καθως επισης και μια υπευθυνη δηλωση δικη μας που να αναγραφει τα ιδια. Πρεπει να τους πας αυτα τα χαρτια και μετα απο καμποσο καιρο θα σου δωσουν τα λεφτα ολα μαζι αναδρομικα και μειωμενα φυσικ΄. Ωστοσο πηγαινε απο τον ΟΑΕΔ σου μηπως διαφερει απο ΟΑΕΔ σε ΟΑΕΔ γιατι ειναι τρελοι αυτοι.

Ποιο είναι δηλαδή το ποσό βρε κορίτσια που θα παίρνουμε κάθε μήνα στο 6μηνο?

Marsta

Marsta
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω έπαιρνα εως τώρα 690 ενω τώρα 669 ευρω

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για όποια κοπέλα δεν έχει πληρωθεί το εξάμηνο του οαεδ ακόμα, ρώτησε η αδερφή μου σήμερα που έκανε τα χαρτιά της τον Αύγουστο και ακόμα δν έχει πληρωθεί τίποτα, ότι θα τα βάλουν απο 25 νοεμβρίου αναδρομικά φυσικά, αλλιώς θα πάει αρχές δεκέμβρίου, και το ποσό είναι 659 ευρώ, όχι 700 όπως ήταν..αυτά

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mommy12585 έγραψε:Για όποια κοπέλα δεν έχει πληρωθεί το εξάμηνο του οαεδ ακόμα, ρώτησε η αδερφή μου σήμερα που έκανε τα χαρτιά της τον Αύγουστο και ακόμα δν έχει πληρωθεί τίποτα, ότι θα τα βάλουν απο 25 νοεμβρίου αναδρομικά φυσικά, αλλιώς θα πάει αρχές δεκέμβρίου, και το ποσό είναι 659 ευρώ, όχι 700 όπως ήταν..αυτά

σε ευχαριστουμε πολυ!!!!εγω σημερα πηρα (κ μαλιστα τωρα το ανακαλυψα) το συμπληρωματικο επιδομα!!!κατι ειναι κ αυτο!!!!!

tasoulak


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MAKARI NA MPOYN APO TIS 25TOY MINA. GT EGW PROSPATHW NA EPIKINONISO ME TON OAED K DEN BRISKO KANENAN STA TIL K APO KONTA GINETE PANIKOSSS... ANTE NA DOYME...

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
την Δευτέρα πήγα έκανα τα χαρτιά μου στον ΟΑΕΔ για το εξάμηνο... Μου είπαν ότι ισχύουν τα πάντα κανονικά και ότι στον ΟΑΕΔ λεφτά υπάρχουν!!!
Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι έχουν σταματήσει όλες οι πληρωμές από τον Σεπτέμβρη επειδή έχει μπλοκάρει το σύστημα λόγω των λάθος στοιχείων για το επικουρικό που έχουν δώσει κάποιες κοπέλες ή και δεν δώσανε καθόλου. Προσπαθούν από το Σεπτέμβρη να βάλουν μια σειρά από τα κεντρικά και ελπίζουν να αρχίσουν άμεσα οι πληρωμές (έχουν ήδη καθυστερήσει πολύ μου είπαν...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις