Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
381 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 381 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 3:58 am

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα σε ολες ειθελα να συζητησουμε ενα θεματακι δεν ξερω αν επρεπε να το τοποθετησω εδω η καπου αλλου αλλα πιστευω πως μας αφορα ολες τις γυναικες καθε ηλικιας. Εδω και μερες το σκεφτομουν απλα δεν ειχα και τον χρονο να το γραψω εγω δεν ειμαι ακομα μανουλα θελω ομως να γινω διαβαζω συνεχεια εδω στο φορουμ σχετικα με την περιοδο μας γυναικες που λαχταρανε και αγωνιουν να γινουν μανουλες και τους το ευχομαι συντομα το θετικο αποτελεσμα διαβαζω ομως και διαφορους "χαρακτιρισμους" για την περιοδο οπως για παραδειγμα "κοκκινοσιχαμενη" "ηθε η καταραμενη" και αλλα τετοια που δεν θυμαμαι τωρα να τα αναφερω απλα εμενα το θεμα μου ειναι το εξης η περιοδος για ολες τις γυναικες καθε ηλικιας ειναι φυσιολογικο και ειναι μεγαλη ευλογια γιατι μεσα απο αυτη μπορουμε να τεκνοποιησουμε και να φερουμε παιδακια στον κοσμο ειμαστε γυναικες και η καθε μια ειναι ιδιαιτερη μην το βαζετε κατω ολες θα κανουμε παιδακια καποιες αλλες πιο γρηγορα και καποιες αλλες πιο αργα σημασια εχει να προσπαθειτε, να μην αγχωνεστε να μην στεναχωριεστε να εχετε υπομονη και πιστη και να εχετε διπλα σας ανθρωπους που σας στηριζουν ειναι πολυ σημαντικο εξαλλου και η επιστημη εχει προχωρησει πολυ θαυμαζω ολες τις γυναικες που εχουν παιδακια με τον οποιοδηποτε τροπο ειτε ειναι με ιατρικη βοηθεια ειτε φυσιολογικα λενε οτι το καλο πραγμα αργει να γινει ομως οπως και να εχει θα γινει να χερεσται ολες τα παιδακια σας και να τα καμαρωνετε ειναι μεγαλη ευλογια να εισαι γυναικα και να φερνεις στον κοσμο παιδια. συγνωμη για το μεγαλο κειμενο

2ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 4:10 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου αγαπη, ωραιο κι εμψυχωτικο το κειμενό σου, αλλά ειναι αλήθεις οτι οσες προσπαθουν για μωρο το τελευταιο πράγμα που θα ηθελαν να δουν ειιναι η περίοδος! Όσο φυσιολογικο και να ειναι, δεν παύει να σημαινει οτι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη!
Οι χαρακτηρισμοι ειναι που δεν σου αρεσουν ή το ότι όσες προσπαθουν δεν θέλουν καν να ακουν τη λέξη "περίοδος"?

3ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 4:20 am

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου nena μου απλα θεωρω οτι οι χαρακτιρησμοι δεν βοηθανε καμμια σιγουρα η επιθυμια για μια εγκυμοσυνη ειναι μεγαλη λαχταρα απλα ειθελα να εκφρασω την αποψη μου με θλιβει ομως και το γεγονος που υπαρχει πολυ απαισιοδοξια και δεν υπαρχει πιστη μονο αυτο τιποτε αλλο

4ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 4:28 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοιτα, δεν μπορω να μπω στην ψυχολογια κάποιας που έχει προσπαθησει πολύ να γινει μαμα, αλλά οταν αποφάσισα οτι θελω να κάνω παιδι ομολογώ οτι δεν γουσταρα τη σκέψη οτι θα μου έρθει περίοδος.
Για μένα, μια γυναικα που προσπαθει 5-6-7 χρονια να γινει μαμα και εχει κάνει 4 εξωσωματικές, μονο απαισιόδοξη δεν μου φαίνεται.

5ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 4:35 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πιστεύω,όπως προ είπε η νενα, το μόνο που δεν θέλεις να δεις είναι την περίοδος σου ιδικά όταν προσπαθείς για μωράκι και τίποτα παραπάνω.
σε κάποιες κοπέλες μπορεί να βοηθούν αυτοί οι χαρακτηρισμοί γιατί απλά ξεσπούν.
τώρα όσο για το θέμα άγχος έχεις δίκιο, κάποιες φορές το παρακάνουμε, κάποιες κοπέλες λιγότερο κάποιες περισσότερο αλλά μην ξεχνάς πως ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και αντιμετωπίζει τις καταστάσεις διαφορετικά !! εξάλλου μην ξεχνάς οτι η γυναίκα όταν αποφασίσει να γίνει μανούλα πιστεύει πως το μωράκι της θα έρθει γρήγορα, δεν μπορεί να φανταστεί και δεν ξέρει πόσο εύκολο ή δύσκολο θα είναι τελικά.

6ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 4:45 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι αντοχες κα ιοι αντιδρασεις της καθε γυναικας που ποναει γιατι δεν ερχεται η μητροτητα δεν ειναι ιδιες...
και το αν εχει υπομονη και πιστη το αποδεικνυει με την επιμονη και τις προσπαθειες της για ενα μωρακι.
ο καθε ανθρωπος κουβαλαει τον δικο του σταυρο με τον τροπο που ξερει μονο εκεινος, οποτε δεν μπορουμε να κρινουμε κανενα παρα μονο τον εαυτο μας.
Very Happy

7ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 4:55 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Κοιτα, δεν μπορω να μπω στην ψυχολογια κάποιας που έχει προσπαθησει πολύ να γινει μαμα, αλλά οταν αποφάσισα οτι θελω να κάνω παιδι ομολογώ οτι δεν γουσταρα τη σκέψη οτι θα μου έρθει περίοδος.
Για μένα, μια γυναικα που προσπαθει 5-6-7 χρονια να γινει μαμα και εχει κάνει 4 εξωσωματικές, μονο απαισιόδοξη δεν μου φαίνεται.

koukida έγραψε:οι αντοχες κα ιοι αντιδρασεις της καθε γυναικας που ποναει γιατι δεν ερχεται η μητροτητα δεν ειναι ιδιες...
και το αν εχει υπομονη και πιστη το αποδεικνυει με την επιμονη και τις προσπαθειες της για ενα μωρακι.
ο καθε ανθρωπος κουβαλαει τον δικο του σταυρο με τον τροπο που ξερει μονο εκεινος, οποτε δεν μπορουμε να κρινουμε κανενα παρα μονο τον εαυτο μας.
Very Happy


συμφωνω με τις αποπανω μου γιατι πρεπει! Laughing Laughing Laughing

8ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 4:58 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγάπη πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπετε ; βλέπω πως είσαι και μικρούλα cat

9ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:02 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:συμφωνω με τις αποπανω μου γιατι πρεπει! Laughing Laughing Laughing

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

10ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:11 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα τα πραγματα μια κοπελα που προσπαθει για παιδακι και εχει σταθερο κυκλο φυσικο ειναι να της τη δινει οταν βλεπει περιοδο και ειναι λογικο να χρισημοποιει χαρακτηρισμους γιαυτην αυτο δειχνει τη λαχταρα της για το επιθυμητο αποτελεσμα! εγω ας πουμε ομως (δεν ξερω αν υπαρχει αλλη σαν εμενα) επειδη δεν ειχα σταθερο κυκλο λογω θυρεοειδη που ειχα και δεν το ηξερα παρακαλουσα καθε μηνα να μου φτιαξει η περιοδος και να μου ερχεται κανονικα ωστε να μπορω να μεινω εγκυος! το πρωτο αγχος μου δλδ ηταν να εχω σωστη περιοδο! ειναι πολυ ασχημο να εχεις καθυστερηση και να μην εχεις και μπεμπε αυτο μπορω να το πω με σιγουρια! οποτε στο κομματι που λες οτι η περιοδος ειναι ευλογια γιατι αυτη φερνει τα μωρα ναι εκει συμφωνω μια κοπελα ομως που δεν το εχει περασει αυτο σκεφτεται αλλιως...

11ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:13 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε: οποτε στο κομματι που λες οτι η περιοδος ειναι ευλογια γιατι αυτη φερνει τα μωρα ναι εκει συμφωνω μια κοπελα ομως που δεν το εχει περασει αυτο σκεφτεται αλλιως...

κ εγω έτσι πιστευω πως το εννοει Very Happy

12ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:19 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:συμφωνω με τις αποπανω μου γιατι πρεπει! Laughing Laughing Laughing

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

παρακαλω?

13ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:19 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
mama katerina έγραψε: οποτε στο κομματι που λες οτι η περιοδος ειναι ευλογια γιατι αυτη φερνει τα μωρα ναι εκει συμφωνω μια κοπελα ομως που δεν το εχει περασει αυτο σκεφτεται αλλιως...

κ εγω έτσι πιστευω πως το εννοει Very Happy

εγω παντως δεν εχω δει τοσο ασχημους χαρακτηρισμους πιο πολυ το "ακατονομαστη" και "κοκκινοσκουφιτσα" παιζει...

14ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:21 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659

15ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:23 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659


αφου δεν γινεται!δεν το βλεπεις κ εσυ?ωχουυυυ...

16ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:23 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ τρελή την λέω, ήρθε η τρελή ή καμιά φορά ρουφιαν@ αλλά τι να κάνω όταν περιμένω 3 χρόνια να μην εμφανιστεί ;

17ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:24 am

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγάπη καλησπέρα!Κάνω προσπάθειες για να φέρω στον κόσμο το μωρό μου!Τον καρπό του έρωτά μου!Ένα διάστημα μου είχε γίνει έμμονη ιδέα!Μου ερχόταν η περίοδος και όχι μόνο χρησιμοποιούσα άσχημους χαρακτηρισμούς όμως έκλαιγα και ούρλιαζα!Σιχαινόμουν τον εαυτό μου!Για μια γυναίκα που προσπαθεί να φέρει στον κόσμο το μωράκι της και δεν τα καταφέρνει θεωρεί την περίοδο εχθρό της!Φυσικά και είναι ευλογία και χάρη σε αυτήν μπορούμε να τεκνοποιήσουμε!Είναι όμως διαφορετικές καταστάσεις!Δεν έχω ακούσει απο καμία κοπέλα εδώ μέσα να βρίζει ή να ξεσπάει επειδή της ήρθε περίοδος έτσι απλά!Η κάθε μια τραβάει τον δικό της γολγοθά!Και είναι το λιγότερο λογικό για μια γυναίκα που προσπαθεί να εκφράζετε έτσι οταν ποθεί και λαχταράει κάτι τόσο πολύ!!!

18ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:24 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659


αφου δεν γινεται!δεν το βλεπεις κ εσυ?ωχουυυυ...

χμμ.. μαλιστα! εγω παντως ειμαι πολυ καλη στη ζωγραφικη! Very Happy

19ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:25 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659


αφου δεν γινεται!δεν το βλεπεις κ εσυ?ωχουυυυ...

χμμ.. μαλιστα! εγω παντως ειμαι πολυ καλη στη ζωγραφικη! Very Happy

Wink θα τα πουμε κ με σενα το βραδυ,μην χαλαμε κ το θεμα!

20ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:26 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659


αφου δεν γινεται!δεν το βλεπεις κ εσυ?ωχουυυυ...

δεν σας πιάνω scratch scratch

21ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:31 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι χαρακτηρισμοί που δίνουμε στην περίοδο μας δεν σημαίνουν κιόλας ότι τους εννοούμε.
Όταν πια γράφουμε σε ένα θέμα για να ανακοινώσουμε τελικά ότι μας ήρθε η περίοδος ενώ θα θέλαμε να μην είχε έρθει και αναφερόμαστε στην περίοδο ως "καταραμένη" σαφώς και δεν εννοούμε την περίοδο καταραμένη. Στα κείμενα αυτά παίζουμε συνήθως με τον πόνο μας και αστειευόμαστε με το δυσάρεστο γεγονός ότι και αυτόν τον μήνα δεν τεκνοποιήσαμε.
Ας μη μένουμε κολλημένοι στη λέξη αυτή καθ' αυτή αλλά στο συναίσθημα που έχει η κάθε γυναίκα που περιμένει να μην της έρθει η περίοδος της και αυτό πιστεύω το εκφράζει χαρακτηρίζοντας την έτσι.
Επίσης για ποιο λόγο μένουμε σ' αυτούς τους χαρακτηρισμούς ενώ υπάρχουν κοπέλες και κοπέλες που την χαρακτηρίζουν "ευλογημένη" και υπάρχει και ένα ολόκληρο θέμα στο οποίο όλες μα όλες μιλούσαν για την "ευλογία της γυναίκας". Δες εδω.
http://forum.eimaimama.gr/t6098-topic

22ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:32 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! 669659


αφου δεν γινεται!δεν το βλεπεις κ εσυ?ωχουυυυ...

δεν σας πιάνω scratch scratch

δεν ειναι τιποτα για να πιασεις λεμονακι Smile' πειραξα" λιγο την nena απλως κ μου στειλε καρδουλες.τιποτα παραπανω.

23ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 5:43 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι μωρε- φυσικα και μια γυναικα δε εννοει καταρα την περιοδο οταν αυτη απο μονη της ειναι σημαδι οτι ειναι 'γονιμη'. απλα αυτο που ειπαν και τα κοριτσια- πανω στην προσπαθεια για το νινι και περιμενωντας ενα θετικο τεστ ή μια καλη εξέτση- ερχεται η περιοδος και σε ριχνει παλι κατω......
ειναι αυτο που λεμε 'μια σχεση αγαπης και μισους'! Very Happy

24ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 6:55 am

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια συνφωνω με ολες σας οτι σιγουρα ειναι και ενας τροπος εκτονωσεις ισως ετσι καποιες να ξεσπανε και φυσικα δεν εκρινα καμμια η παροιμια λεει μη κρινεις για να μην κριθεις απλα διβασα διαφορους χαρακτιρισμους που μου εκαναν εντυπωση δεν ειπα οτι αυτο ειναι κακο ουτε εκρινα καποια την γνωμη μου ειπα. Φυσικα ετσι το εννοουσα οτι η περιοδος απλα ειναι ευλογια οτι ειναι σημαδι οτι ολες μας μπορουμε να τεκνοποιησουμε καποια με ρωτησε αν προσπαθω για μωρο ειμαι παντρεμενη 2 χρονια και απλα τωρα κανουμε ελευθερα με οποιο αποτελεσμα θελει ο Θεος απλα δεν το σκευτομαι οταν ειναι να ερθει θα ερθει και θα χαρουμε αν παλι οχι δεν πειραζει θα χαρουμε λιγες στιγμες παραπανω με τον συζηγο Wink Wink

25ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Empty Απ: ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!!! Δευ Οκτ 10, 2011 6:59 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγαπη έγραψε:...θα χαρουμε λιγες στιγμες παραπανω με τον συζηγο Wink Wink

Αυτό ξαναπέστο...
Είναι το καλύτερο όταν δεν εμφανίζεται η ... βλογημένη(χα, χα)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις