Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
531 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 531 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σημερα το πρωι πηγα τον μικρο για εμβολιο,λιγο πριν ο γιατρος μου εδινε οδηγιες για την διατροφη του και γυρναει και μου λεει να ενταξω στη διατροφη του δημητριακα,εγω δεν καταλαβα και του λεω τι εννοειτε γιατρε γιατι εχω δει μια κρεμα δημητριακων στο καταστημα βιολογικων που ψωνιζω,και μου σηκωνει εναν καυγα μονο που δεν με εδειρε,οτι και καλα τι πραγματα ειναι αυτα που του λεω θα παθει τιποτα το παιδι μου απο αυτα τα βιολογικα που δεν ξερω τι εχουν μεσα ειναι τιγκα στη σογια και να δωσω φαριν λακτε και οτι θα παθει καμια αλεργια και δεν θα ξερω απο που την επαθε και να πεταει τα χαρτομαντηλα απο τα χερια του με μισος να χτυπαει το χερι στο γραφειο και εγω εμεινα Ειμαι πολυ στεναχωρημενη με την συμπεριφορα του παιδιατρου... 606100 μ@λ@κ@ς,λεω ενταξει γιατρε συγνωμη μια ερωτηση εκανα γιατι δεν καταλαβα τι εννοουσατε,μου λεει εννοουσα φαριν λακτε που εχει και με δημητριακα,και του λεω συγνωμη αλλα ο μικρος δεν εφαγε τιποτα σε σκονη μεχρι τωρα του τα κανω ολα εγω,δεν μπορειτε να μου δωσετε μια εναλακτικη αλλη για 3ο γευμα?(τωρα του δινω λιγα λαχανικα για απογευμα) ΟΧΙ μου λεει θα φαει φαριν λακτε!!Κοριτσια,ειμαι πολυ στεναχωρημενη με την συμπεριφορα του και δεν ειναι η πρωτη φορα που μιλαει ετσι,ειναι αποτομος καποιες φορες και ειδικα οταν πηγαινω μονη χωρις τον αντρα μου..Με πειραξε πολυ η σταση του γιατι εγω με τον παιδιατρο θελω να μπορω να συνενοηθω να κανουμε διαλογο,αυτον ωρες ωρες φοβαμαι να του μιλησω!!Σκεφτομαι να τον αλλαξω αλλα απο την αλλη κολαω γιατι μας βλεπει απο τοτε που γεννηθηκε ο μικρος,εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να μην κολλάς και μάλιστα να τον πάρεις τηλ. να του πεις ότι δεν επιθυμείς άλλο τη συνεργασία σας. Εγώ άλλαξα αρκετούς με 4 παιδιά, ειδικά όταν δεν συμπεριφέρονταν όμορφα. Μπορώ να ανεχθώ τη λάθος διάγνωση, άνθρωποι είναι, τη γαϊδουρινή συμπεριφορά όμως με τίποτα.
Τις βιολογικές κρέμες τις ανακάλυψα στο 4ο παιδί και δεν έδωσα καμιά άλλη εκτός από αυτές.

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα τον είχα αλλάξει ήδη, αφού λες είναι γενικότερα έτσι.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πλακα κανεις?τι συμπεριφορα ειναι αυτη?αν ειναι δυνατον.οι περισσοτεροι γιατροι προτεινουν τα βιολογικα και εσυ που του δινεις σου ειπε οχι. Shocked και φωναζε εστι μπροστα στο παιδι? Shocked δεν ντρεπεται λιγο?πως θα το εξετασει τον αλλο μηνα(αν πας) και αν τον φοβαται μετα απο αυτο?
εγω δεν θα ξαναπηγαινα.

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:Να μην κολλάς και μάλιστα να τον πάρεις τηλ. να του πεις ότι δεν επιθυμείς άλλο τη συνεργασία σας. Εγώ άλλαξα αρκετούς με 4 παιδιά, ειδικά όταν δεν συμπεριφέρονταν όμορφα. Μπορώ να ανεχθώ τη λάθος διάγνωση, άνθρωποι είναι, τη γαϊδουρινή συμπεριφορά όμως με τίποτα.
Τις βιολογικές κρέμες τις ανακάλυψα στο 4ο παιδί και δεν έδωσα καμιά άλλη εκτός από αυτές.

Σκεφτομαι οτι ισως το κανει επειδη παω και δεν τον πληρωνω,παω με βιβλιαριο δημοσιου και εχουν πολυ καιρο να τους πληρωσουν και μηπως το κανει για αυτο ή μηπως μαλωσε με καμια αλλη πριν απο εμενα,αλλα και παλι δεν εξηγω τετοια συμπεριφορα απεναντι μου οτι και να ειχε,υποτιθεται οτι ειναι η δουλεια του αυτη..Δεν ξερω σκεφτομαι σοβαρα να τον αφησω,με πειραξε πολυ και η συμπεριφορα του και το οτι ηταν απολυτος στο να δωσω ετοιμη κρεμα χωρις να υπολογιζει οτι ειναι δικαιωμα μου να μην θελω να το κανω..

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:πλακα κανεις?τι συμπεριφορα ειναι αυτη?αν ειναι δυνατον.οι περισσοτεροι γιατροι προτεινουν τα βιολογικα και εσυ που του δινεις σου ειπε οχι. Shocked και φωναζε εστι μπροστα στο παιδι? Shocked δεν ντρεπεται λιγο?πως θα το εξετασει τον αλλο μηνα(αν πας) και αν τον φοβαται μετα απο αυτο?
εγω δεν θα ξαναπηγαινα.


αστα Γεωργια ειμαι χαλια,και το μωρο εκλαιγε απο την ωρα που μπηκαμε μεσα λες και το ηξερε οτι κατι θα γινει,απογοητευομαι γιατι ακουω καλα λογια για αυτον και απορω αν το κανει αυτο μονο σε εμενα..

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε ετσι κ μου το εκανε εμενα αυτο θα του εδινα το γραφειο να το φαει!!! αλλαξε τον κοπελα μου υπαρχουν κ αλλοι γιατροι κ καλυτεροι μαλιστα.κ εμενα ο γιατρος τον γιο μου τον ξερει απο 6 ημερων αλλα αμα δω καμια μ@λ@κι@ εφυγα σουμπιτη!!! ακους εκει!!!!

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nena1988 έγραψε:
bonheur έγραψε:Να μην κολλάς και μάλιστα να τον πάρεις τηλ. να του πεις ότι δεν επιθυμείς άλλο τη συνεργασία σας. Εγώ άλλαξα αρκετούς με 4 παιδιά, ειδικά όταν δεν συμπεριφέρονταν όμορφα. Μπορώ να ανεχθώ τη λάθος διάγνωση, άνθρωποι είναι, τη γαϊδουρινή συμπεριφορά όμως με τίποτα.
Τις βιολογικές κρέμες τις ανακάλυψα στο 4ο παιδί και δεν έδωσα καμιά άλλη εκτός από αυτές.

Σκεφτομαι οτι ισως το κανει επειδη παω και δεν τον πληρωνω,παω με βιβλιαριο δημοσιου και εχουν πολυ καιρο να τους πληρωσουν και μηπως το κανει για αυτο ή μηπως μαλωσε με καμια αλλη πριν απο εμενα,αλλα και παλι δεν εξηγω τετοια συμπεριφορα απεναντι μου οτι και να ειχε,υποτιθεται οτι ειναι η δουλεια του αυτη..Δεν ξερω σκεφτομαι σοβαρα να τον αφησω,με πειραξε πολυ και η συμπεριφορα του και το οτι ηταν απολυτος στο να δωσω ετοιμη κρεμα χωρις να υπολογιζει οτι ειναι δικαιωμα μου να μην θελω να το κανω..

Κι εμείς με το δημόσιο πάμε, δεν κατάλαβα, εμείς φταίμε; Ο δικός μας ήταν ευθύς, μας είπε "παιδιά φεύγω από το ταμείο, η αμοιβή μου είναι 20 Ε με απόδειξη, αποφασίστε ό,τι σας εξυπηρετεί, δεν με συμφέρει πια". Όμορφα κι ωραία. Τον κρατήσαμε και δεν παρεξηγείται με τίποτα. Η φιλοσοφία του είναι ότι για το παιδί στο τέλος αποφασίζει ο γονιός, ακόμη και για τα εμβόλια. Ο προηγούμενος που είχαμε επέμενε να κάνουμε όλοι το εμβόλιο Η1Ν1 και θεωρούσε απαράδεκτο που τον αμφισβητούμε και δεν το κάνουμε. Γεια σας, ουδείς αναντικατάστατος!

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:βρε ετσι κ μου το εκανε εμενα αυτο θα του εδινα το γραφειο να το φαει!!! αλλαξε τον κοπελα μου υπαρχουν κ αλλοι γιατροι κ καλυτεροι μαλιστα.κ εμενα ο γιατρος τον γιο μου τον ξερει απο 6 ημερων αλλα αμα δω καμια μ@λ@κι@ εφυγα σουμπιτη!!! ακους εκει!!!!


συνηθως μιλαω ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος,αλλα εκεινη την στιγμη επειδη εκλαιγε το μωρο και ετρεμα απο τα νευραμου δεν μπορεσα να βγαλω μιλια,μα πορω ωρες ωρες εκει που δεν πρεπει μιλαω και εκει που πρεπει να μιλησω τουμπεκι..Ας οψεται το αγγελουδι μου Very Happy

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:
nena1988 έγραψε:
bonheur έγραψε:Να μην κολλάς και μάλιστα να τον πάρεις τηλ. να του πεις ότι δεν επιθυμείς άλλο τη συνεργασία σας. Εγώ άλλαξα αρκετούς με 4 παιδιά, ειδικά όταν δεν συμπεριφέρονταν όμορφα. Μπορώ να ανεχθώ τη λάθος διάγνωση, άνθρωποι είναι, τη γαϊδουρινή συμπεριφορά όμως με τίποτα.
Τις βιολογικές κρέμες τις ανακάλυψα στο 4ο παιδί και δεν έδωσα καμιά άλλη εκτός από αυτές.

Σκεφτομαι οτι ισως το κανει επειδη παω και δεν τον πληρωνω,παω με βιβλιαριο δημοσιου και εχουν πολυ καιρο να τους πληρωσουν και μηπως το κανει για αυτο ή μηπως μαλωσε με καμια αλλη πριν απο εμενα,αλλα και παλι δεν εξηγω τετοια συμπεριφορα απεναντι μου οτι και να ειχε,υποτιθεται οτι ειναι η δουλεια του αυτη..Δεν ξερω σκεφτομαι σοβαρα να τον αφησω,με πειραξε πολυ και η συμπεριφορα του και το οτι ηταν απολυτος στο να δωσω ετοιμη κρεμα χωρις να υπολογιζει οτι ειναι δικαιωμα μου να μην θελω να το κανω..

Κι εμείς με το δημόσιο πάμε, δεν κατάλαβα, εμείς φταίμε; Ο δικός μας ήταν ευθύς, μας είπε "παιδιά φεύγω από το ταμείο, η αμοιβή μου είναι 20 Ε με απόδειξη, αποφασίστε ό,τι σας εξυπηρετεί, δεν με συμφέρει πια". Όμορφα κι ωραία. Τον κρατήσαμε και δεν παρεξηγείται με τίποτα. Η φιλοσοφία του είναι ότι για το παιδί στο τέλος αποφασίζει ο γονιός, ακόμη και για τα εμβόλια. Ο προηγούμενος που είχαμε επέμενε να κάνουμε όλοι το εμβόλιο Η1Ν1 και θεωρούσε απαράδεκτο που τον αμφισβητούμε και δεν το κάνουμε. Γεια σας, ουδείς αναντικατάστατος!
Μπραβο του πολυ σωστο τον βρισκω...Αυτο πιστευω και εγω οτι ο γιατρος ειναι για να συμβουλευει την τελευταια λεξη την εχει ο γονιος!!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:
thequeen86 έγραψε:βρε ετσι κ μου το εκανε εμενα αυτο θα του εδινα το γραφειο να το φαει!!! αλλαξε τον κοπελα μου υπαρχουν κ αλλοι γιατροι κ καλυτεροι μαλιστα.κ εμενα ο γιατρος τον γιο μου τον ξερει απο 6 ημερων αλλα αμα δω καμια μ@λ@κι@ εφυγα σουμπιτη!!! ακους εκει!!!!


συνηθως μιλαω ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος,αλλα εκεινη την στιγμη επειδη εκλαιγε το μωρο και ετρεμα απο τα νευραμου δεν μπορεσα να βγαλω μιλια,μα πορω ωρες ωρες εκει που δεν πρεπει μιλαω και εκει που πρεπει να μιλησω τουμπεκι..Ας οψεται το αγγελουδι μου Very Happy

σιγουρα! εγω θα τον επαιρνα μετα κ θα του τα εχωνα κ αντε γεια επαγγελματια του κ*λου!!! Twisted Evil

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα τον είχα ήδη αλλάξει.
Τι να την κάνεις την καλή φήμη, όταν συμπεριφέρεται έτσι και μάλιστα μπροστά στο μωρό!! Twisted Evil
Εγώ θεωρώ σημαντικό, να μπορώ να ρωτάω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τον γιατρό του παιδιού μου, ακόμα και χαζό να είναι. Όχι να φοβάμαι να του μιλήσω..
Άλλαξέ τον! Θα βρείτε άλλον, καλύτερο!

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eiralis έγραψε:Θα τον είχα ήδη αλλάξει.
Τι να την κάνεις την καλή φήμη, όταν συμπεριφέρεται έτσι και μάλιστα μπροστά στο μωρό!! Twisted Evil
Εγώ θεωρώ σημαντικό, να μπορώ να ρωτάω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τον γιατρό του παιδιού μου, ακόμα και χαζό να είναι. Όχι να φοβάμαι να του μιλήσω..
Άλλαξέ τον! Θα βρείτε άλλον, καλύτερο!



ετσι ακριβως ειναι,καθε φορα που παω εχω ερωτησεις και μολις παω τις ξεχναω απο το τρακ μου!!!Το σημαντικοτερο ειναι να υπαρχει επικοινωνια και οχι μονολογος και μαλιστα απολυτος και με φωνες..Οταν παω με τον συζηγο ειναι με το σεις και με το σας..

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσάκι μου, το μωράκι σου είναι μια χαρά στην υγεία του κ επισκέπτεστε τον γιατρό για θέματα ρουτίνας...μην σκας και πολύ...άλλαξέ τον και θα δεις πόσο καλύτερα θα νιώσεις. Τώρα που είναι ακόμη μικρούλη το παιδάκι σου.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την supermom στις Τετ Οκτ 12, 2011 9:54 am, 1 φορά

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kι εγω ειμαι της αποψης να τον αλλαζεις τωρα που ειναι νωρις και να βρεις καποιον που να μπορεις να του εχεις εμπιστοσυνη και να συζητας μαζι του και πανω απ ολα να ειναι ηρεμος ανθρωπος ....

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καατλαβαινω την συγχηση σου αλλα μην σκας παραπερα για εναν απαραδεκτο παιδιατρο. απορω που εχει και καλη φημη.... μην το πολυσκεφτεσαι και πηγαινε σε αλλον. τι συμπεριφορα ειναι αυτη? καθηγητης σου ειναι και σου εκανε μαθημα? ακομα και δικιο να ειχε -που δεν εχει διοτι οι βιολογικες δεν ειναι τιγκα στην σογια- το διεκδικησε με τελειως λαθος τροπο. τετοιες συμπεριφορες μακρια και απο εμας και απο τα παιδια μας. φανταζομαι κι οτι το παιδακι σου δεν θα θελει τετοιο γιατρο. μπορουμε παντως ολοι να καταλαβουμε γιατι επεμενε ετσι στην φαριν λακτε. μηπως σου ειπε και μαρκαααααααα.......????

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
trilly έγραψε: μπορουμε παντως ολοι να καταλαβουμε γιατι επεμενε ετσι στην φαριν λακτε. μηπως σου ειπε και μαρκαααααααα.......????

Ποσο συμφωνω σε αυτοοοοο.....

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nena1988 έγραψε:Σημερα το πρωι πηγα τον μικρο για εμβολιο,λιγο πριν ο γιατρος μου εδινε οδηγιες για την διατροφη του και γυρναει και μου λεει να ενταξω στη διατροφη του δημητριακα,εγω δεν καταλαβα και του λεω τι εννοειτε γιατρε γιατι εχω δει μια κρεμα δημητριακων στο καταστημα βιολογικων που ψωνιζω,και μου σηκωνει εναν καυγα μονο που δεν με εδειρε,οτι και καλα τι πραγματα ειναι αυτα που του λεω θα παθει τιποτα το παιδι μου απο αυτα τα βιολογικα που δεν ξερω τι εχουν μεσα ειναι τιγκα στη σογια και να δωσω φαριν λακτε και οτι θα παθει καμια αλεργια και δεν θα ξερω απο που την επαθε και να πεταει τα χαρτομαντηλα απο τα χερια του με μισος να χτυπαει το χερι στο γραφειο και εγω εμεινα Ειμαι πολυ στεναχωρημενη με την συμπεριφορα του παιδιατρου... 606100 μ@λ@κ@ς,λεω ενταξει γιατρε συγνωμη μια ερωτηση εκανα γιατι δεν καταλαβα τι εννοουσατε,μου λεει εννοουσα φαριν λακτε που εχει και με δημητριακα,και του λεω συγνωμη αλλα ο μικρος δεν εφαγε τιποτα σε σκονη μεχρι τωρα του τα κανω ολα εγω,δεν μπορειτε να μου δωσετε μια εναλακτικη αλλη για 3ο γευμα?(τωρα του δινω λιγα λαχανικα για απογευμα) ΟΧΙ μου λεει θα φαει φαριν λακτε!!Κοριτσια,ειμαι πολυ στεναχωρημενη με την συμπεριφορα του και δεν ειναι η πρωτη φορα που μιλαει ετσι,ειναι αποτομος καποιες φορες και ειδικα οταν πηγαινω μονη χωρις τον αντρα μου..Με πειραξε πολυ η σταση του γιατι εγω με τον παιδιατρο θελω να μπορω να συνενοηθω να κανουμε διαλογο,αυτον ωρες ωρες φοβαμαι να του μιλησω!!Σκεφτομαι να τον αλλαξω αλλα απο την αλλη κολαω γιατι μας βλεπει απο τοτε που γεννηθηκε ο μικρος,εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?


Η συμπεριφορά του γιατρού απαράδεκτη! Αν είναι να τον βλέπεις εσύ και να φοβάσαι, το παιδάκι σου τι θα κάνει σε λίγο καιρό που θα καταλαβαίνει πιο πολλά??!?!?! Εγώ θα τον άλλαζα...

Τώρα όσον αφορά τα 'βιολογικά' προϊόντα, εγώ θα έλεγα οτι έχει δίκαιο και θα σου πω το εξής..Ο αδερφός του άντρα μου δούλευε σε βιολογικά, και διόλου καλά είναι και αυτά! Εγώ δεν θα έδινα πάντως στο παιδί μου...είτε είναι δημητριακά, είτε λαχανικά και είτε οτιδήποτε...Είναι μια ωραιότατη τεράστια απάτη τα βιολογικά για να τα πληρώνουμε 2πλα και 3πλα από τα υπόλοιπα... Καταλαβαίνω ότι η καθε μαμά θέλει τα καλύτερα στη διατροφή του παιδιού της, αλλά πραγματικά καλύτερα να δώσεις μια κρέμα βανίλια χωρίς ζάχαρη ή φαριν λακτέ ή γιαούρτακι στην ανάγκη στο παιδί σου, οι περισσότεροι με αυτά μεγαλώσαμε καλώς η κακώς και είμαστε μια χαρά γεροί μέχρι τώρα...Οπότε είναι προσωπικοί επιλογή του καθενός τι θα κάνει... Εσύ μπορείς να δίνεις του παιδιού σου κάτι άλλο το απόγευμα, κάτι που κρίνεις εσύ οτι θα του κάνει καλό..τίποτα δεν είναι απόλυτο, εγώ ας πούμε πλέον αντί να της δώσω κρέμα καμιά φορά, κάνω ένα τοστάκι με σκέτο τυρί και της δίνω λίγο λίγο. υπάρχουν εναλλακτικές, εμένα βέβαια είναι μεγαλύτερή τώρα , απλά θέλω να σου πω οτι από εσένα εξαρτάται... Ειμαι πολυ στεναχωρημενη με την συμπεριφορα του παιδιατρου... 215994

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι μονο δεν θα ξαναπηγαινα αλλα θα γινοταν εκει μεσα το μαλε βρασε !! η αληθεια ειναι οτι τα βιολογικα δεν ξερεις τι μπορει να σου δημιουργησουν στο μελλον αλλα δεν αν ηθελε να σε " προστατεψει " δεν επρεπε να το πει ετσι !! αστον και βρες κανεναν αλλον !!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με τον όρο βιολογικά εννοούμε τα προϊόντα που παράχθηκαν χωρίς φάρμακα και χημικά. Δεν νομίζω να κάνουν τόσο κακό. Δεν μιλάμε για μεταλλαγμένα, σωστά; Εντάξει, γίνεται λίγο χαμός με τις τιμές αλλά αν ξέρεις από πού τα παίρνεις και εμπιστεύεσαι τον παραγωγό δεν νομίζω πως χρειάζεται να είμαστε τόσο καχύποπτοι.

Προσωπική μου πάντα γνώμη!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι απλα λενε τωρα δεν ξερω οτι επειδη ειναι χωρις φυτοφαρμακα μπορει να ειναι φορεις ασθενειων , καθως και οτι αν συνηθησεις στα βιολογικα και καποια στιγμη δεν εχεις προσβαση και παρεις τα τροφιμα τα απλα μπορει να παθεις σαν δηλητηριαση !

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι ειναι αυτα βρε Νενα???? Shocked
ενταξει δεν ειναι τροπος αυτος- δεν θα σχολιασω το περιεχόμενο της κουβεντας - αλλα τον τροπο του μονο.
εχει κ αλλους παιδίατρους κ σιγουρα θα βρεις καποιον πιο ευγενικό κ καλο.

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η συμπεριφορα του γιατρου απαραδεκτη... Το οτι διαφωνει με τα βιολογικα δεν σημαινει οτι πρεπει να στο εκφραζει με αυτον τον τροπο... Εγω θα τον αλλαζα... Και πιστεψε με εγω εχω αλλαξει αρκετους...
Οσο για τα βιολογικα το μονο που ξερω ειναι οτι ο μισθος του αντρα μου δεν φτανει για να τα αγοραζω... Και τα λαχανικα απο τη λαικη μια χαρα ειναι, οπως επισης και το γαλα απο τοπικο παραγωγο στο Κιλκις (δεν λεω ονομα για να μην κανω διαφημιση)... Να υποστηριζουμε και τον τοπο μας... Smile
Παντως γενικα καλο ειναι να εχεις καποιο γιατρο που να τον εμπιστευεσε... εμενα κανενας γιατρος δεν μου συστησε γαλα ή κρεμα συγκεκριμενης εταιρειας... ειχα δικια μου αποψη επι του θεματος και εδινα οτι αρεσε στο παιδι μου...
Μην το αφεισεις ετσι γιατι μπορει πολυ ευκολα να σου το ξανακανει...
Ααααα οσο για το οτι δεν πληρωνεις δεν εχει να λεει... Ο δικος μας ειναι συμβεβλημενος με τον στρατό και ειναι αψογος... Το ξεψαχνιζει καθε φορα το παιδι ειτε για εμβολιο ειτε για αρρωστια κανει τη δουλεια του ετσι οπως πρεπει... Και ακομη κι αν βγει απο το ταμειο μας εγω παλι σε αυτον θα παω... Δεν φταιμε εμεις αν δεν πληρωνονται απο το ταμειο μας ... εμεις πληρωνουμε κανονικα τις εισφορες μας ας τα βρουν μεταξυ τους κι οχι να ξεσπαν σε εμας...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nopi30 έγραψε:Η συμπεριφορα του γιατρου απαραδεκτη... Το οτι διαφωνει με τα βιολογικα δεν σημαινει οτι πρεπει να στο εκφραζει με αυτον τον τροπο... Εγω θα τον αλλαζα... Και πιστεψε με εγω εχω αλλαξει αρκετους...
Οσο για τα βιολογικα το μονο που ξερω ειναι οτι ο μισθος του αντρα μου δεν φτανει για να τα αγοραζω... Και τα λαχανικα απο τη λαικη μια χαρα ειναι, οπως επισης και το γαλα απο τοπικο παραγωγο στο Κιλκις (δεν λεω ονομα για να μην κανω διαφημιση)... Να υποστηριζουμε και τον τοπο μας... Smile
Παντως γενικα καλο ειναι να εχεις καποιο γιατρο που να τον εμπιστευεσε... εμενα κανενας γιατρος δεν μου συστησε γαλα ή κρεμα συγκεκριμενης εταιρειας... ειχα δικια μου αποψη επι του θεματος και εδινα οτι αρεσε στο παιδι μου...
Μην το αφεισεις ετσι γιατι μπορει πολυ ευκολα να σου το ξανακανει...
Ααααα οσο για το οτι δεν πληρωνεις δεν εχει να λεει... Ο δικος μας ειναι συμβεβλημενος με τον στρατό και ειναι αψογος... Το ξεψαχνιζει καθε φορα το παιδι ειτε για εμβολιο ειτε για αρρωστια κανει τη δουλεια του ετσι οπως πρεπει... Και ακομη κι αν βγει απο το ταμειο μας εγω παλι σε αυτον θα παω... Δεν φταιμε εμεις αν δεν πληρωνονται απο το ταμειο μας ... εμεις πληρωνουμε κανονικα τις εισφορες μας ας τα βρουν μεταξυ τους κι οχι να ξεσπαν σε εμας...

Σωστή!!

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα τον ειχα αλλαξει κιολας!!!4 παιδια εχω και τετοια συμπεριφορα ποτε δεν ειχα απο παιδιατρο!αν και εχω αλλαξει πολλους για διαφορετικους λογους.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις