Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οπως ειχα πει ο δικος μου (13 μηνων+) εχει 8 δοντια, μασαει κανονικα ρυζογκοφρετες, μπισκοτα, πατατες τηγανητες, ψωμι αλλα το φαι αν δεν ειναι λιωμενο δεν το τρωει η θα φαει ελαχιστο κ μετα πειναει συνεχεια..Εχει πνιγει μαλιστα 2 φορες με μπανανα κ με ρυζογκοφρετα κ ευτυχως εκανε εμετο μονος του κ εβγαλε ενα μεγαλο κομματι..Οποτε συναντω μαμαδες πολλες μου λενε, τι ακομα αλεθεις? αα εμεις τα κοψαμε απο 7 μηνων..ειλικρινα μου τη δινει αφανταστα οταν μου το λενε λες κ εγω το κανω επιτηδες για να κρατησω το παιδι μου σε βρεφικη ηλικια κ να μη μεγαλωσει (ναι μου το ειπε μια αυτο..)..επισης τυρακια κλπ δε τρωει ο δικος μου..το θεμα με αγχωνει αλλα τελικα ελπιζω να βρει το ρυθμο του..ισως δεν ειναι ετοιμος ακομα...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα παιδια η κορη μου απο μηνων ποτε δν της ελιωσα ουτε ενα γευμα της.το εκοβα καλα με το πιρουνι σε χιλια κομματακια και προσεχα με το μοσχαρακι το μακαρονακι το κοφτο το διναμε ενα ενα και τις φακες και τα οσπρια ετρωγε σιγα σιγα αλλα κανονικα και την φρουτοκρεμα δεν την ελιωνα της τα εκοβα πολυ μικροσκοπικα κ αυτα κ επειδη το μηλο ειναι λιγο σκληρο το πατουσα με το πιρουνι να μαλακωσει λιγο.αλλα την μπανανα και το αχλαδι οχι.βοηθουσε βεβαια οτι 6 μηνων εβγαλε 2 δοντια και 8 μηνων ειχε πολλα οποτε δν ειχαμε προβλημα.1 ετους την αφηνα στο καρεκλακι και ξεκινουσε μονη της,απλα πηγαινα μαζι γτ ειχα τον φοβο μην τυχον παθει κατι.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
happy mother χαρας την ψυχραιμια σου αλλα και εγω νομιζω καπως ετσι πρεπει αλλιως θα τρωνε μια ζωη αλεσμενα!

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμένα ο Νικόλας τη φρουτόκρεμα την τρώει στο μούλτι ακόμα. Μπανάνα μπορεί να φάει αλλά μήλο ας πούμε δεν το επιχειρώ ακόμη, φοβάμαι και δεν έχω καμία όρεξη να μου πνιγεί... Το φαγητό το κάνω κομματάκια και το τρώει. Το μοσχάρι το λιώνω όμως πολύυυυ καλά. Μακαρόνια με κιμά θα φάει κανονικά, ψωμί, μπισκότο επίσης. Μασάει μια χαρά απλά δεν θέλω να του δώσω πολύ σκληρά. Το κάθε παιδάκι νομίζω ότι είναι διαφορετικό και μας δείχνει εκείνο πότε είναι έτοιμο. Γι' αυτό δεν χρειάζεται άγχος, όλα θα γίνουν. Wink

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχει βρει την ευκολια του ο πιτσιρικας !! και καλα κανεις και του τα δινεις αλεσμενα !! καποια στιγμη θα μαθει να τρωει τωρα εχει και την οδοντοφυια και δεν μπορει να μασησει !! δεν ειναι οτι δεν ξερει να τρωει αλωστε το κουλουρακι και την φρυγανιτσα της τσακιζει οπως λες !! εγω εκατσα και ακουσα την παιδιατρο η οποια μου ειπε πως αφου το παιδι ξερει και τρωει να μην ξαναδωσω αλεσμενη φρουτοκρεμα αλλα τα φρουτα κοματακια με αποτελεσμα να μην μου ξαναφαει φρουτα το εβελινακι μου παρα μονο καρπουζι !!!! στο μεταξυ η εβελινα απο οταν ξεκινησε τα φαγητα δεν τα εφαγε ποτε στο μουλτι μονο τα φρουτα της ολα τα υπολοιτα λιωμενα με το πιρουνακι !!!

sofaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia egw k stous 3 gious mou apo 4 mhnwn ta edina fagito k froutokremes freskies!!k apo 8 mhnwn to stamathsa to alesmeno k eliwna to faghto me to pirouni!!an sunexizete na ale8ete einai provlima giati to paidi 8a arghsei na ma8ei na trwei k 8a krataei to faghto sto stoma!!to paidi voleuete me ta alesmena eite einai faghto eite einai froutokrema!!

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emena pali den trwei k den efage pote alesmena para mono tin prwti bdomada pou xekinisame ta fagita.ola me to pirouni ligo patimena ma mou eixe pei i paidiatros xerei na masaei 7 minwn mwro?k omws den alesa katholou!!!!

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rita έγραψε:Axxxx!

Ο Κυριάκος μου είναι σχεδόν 19 μηνών!

Πίνει το πρωί το γάλα του μαζί με 1 φρυγανιά με βούτυρο! Μιά χαρά!
Κατά τις 9 τρώει ένα αυγό (2-3 φορές την εβδομάδα) και μετά αλεσμένη στο multi φρουτόκρεμα!
Αν πάει βόλτα με την ΓΙΑΓΙΑ (!) τρώει και λίγο ψωμάκι ή κουλουράκι!
Το μεσημέρι ΟΜΩΣ δεν τρώει τα φαγητά του αν δεν είναι αλεσμένα! Φταίω γιατί καθυστέρησα να το αργήσω και τώρα ΑΡΝΕΙΤΑΙ πεισματικά!
Εδώ και 1 εβδομάδα είναι νηστικός!
Το απόγευμα γιαούρτι, μετά τόστ μια χαρά και μετά γάλα!
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????? Πείτε καμμιά ιδέα! Ούτε φακές δεν τρώει άλιωτες ! ούτε πεπονάκι! Πωπω!

Εγώ του είχα μάθει να τρώει κάποια γεύματα (δεκατιανό και απογευματινό) από ενός έτους... Αλλά ύστερα τον ανέλαβε η γιαγιά του γιατί εγώ γύρισα στη δουλειά και μας ξαναγύρισε στα αλεσμένα (από φόβο μην τυχόν και δε φάει το παιδί!! Twisted Evil )... Τελικα το κακό ήταν μεγαλύτερο από ό,τι εξαρχής φάνηκε, γιατί έφτασε δυόμιση ετών και ακόμη το μεσημεριανό έπρεπε να το αλέθω! Ευτυχώς, τη ζημιά της γιαγιάς τη διόρθωσε ο παιδικός... Το είδε μάλλον σαν ανταγωνιστικό παιχνίδι και έτσι άρχισε να μασάει το μεσημεριανό του... Και πάλι, να φανταστείτε, στην αρχή μασούσε στον παιδικό και στο σπίτι τα απαιτούσε λιωμένα!! Εν τω μεταξύ, δεν μπορούσα να "πατήσω πόδι", γιατί ήταν και στην κατώτατη καμπύλη βάρους... Τελικά, ένα χρόνο μετά, έχουμε μπει σε ένα πρόγραμμα, αλλά δε μασάει χοιρινό, μοσχάρι που δεν είναι πολύ μαλακό και τραγανά λαχανικά... Τουλάχιστο έχουν γίνει τα πρώτα βήματα και ευελπιστώ σε μια ακόμα καλύτερη εξέλιξη...

eleni1976

eleni1976
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μην αγχώνεσαι η κόρη μου έχει αργήσει να βγάλει όλα τις τα δόντια, την ταλαιπωρούναι,έτσι και εμεις μπήκαμε στην διαδικασια του μη αλεσμένου φαγητού πριν περίπου 4 μήνες. Παρόλα αυτά και χωρίς όλα τα δοντάκια μασουλάμε μια χαρά, ήταν δύσολα αλλά τα καταφέραμε, βέβαια είμασταν και καλόφαγα από τον 6 μήνα που δοκιμάσαμε κρέμες και φρουτόκρεμες. Υπομονή και όλα θα γίνουν, καλό κουράγιο.

papaki70

papaki70
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η δική μου παιδίατρος είπε να μην το πιέσω το παιδί. Όταν είναι έτοιμο θα φάει. Δεν υπάρχει περίπτωση να ενηλικιωθεί και να τρώει αλεσμένα. Shocked Κάθε παιδί είναι διαφορετικό και καλό είναι εφόσον πεινάει να μην το κάνουμε "γυμνάσια" για να μάθει να τρώει εκτός και αν το θέλει το ίδιο. Αν είναι νηστικό επειδή τα παιδιά έχουν το ένστικτο της αυτοσυντήρησης πίνου κατα λάθος από το μπουκάλι με τη χλωρίνη κτλ.

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο γιος μου εχει 6 δοντια και αλεθω τα παντα. Προχθες του εδωσα ετσι στο χερι παιδικο μπισκοτο. Το εφαγε και μετα απο 1 λεπτο το εκανε εμετο. Και ηταν απο αυτα τα μπισκοτα που λιωνουν πολυ ευκολα στο στομα. Εβγαλε σχεδον ολο το μπισκοτο σε κομματακια. Δεν μασισε σχεδον τιποτα.
Το θεμα ειναι οτι δεν πνηγικε ουτε μια φορα!!

Δηλαδη εσεις τι κανενετε τα δινετε σε μικρα κομματακια??? Και ποτε πρεπει να σταματησουμε το αλεσμα, σε ποια ηλικια??

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
EINAI ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ.ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΛΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΙΡΟΥΝΙ,ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ (ΠΑΤΑΤΑ,ΚΑΡΟΤΟ) ΚΑΙ ΑΣ ΑΛΕΘΕΙΣ ΤΟ ΚΡΕΑΣ.ΜΗΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ...

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afro81 έγραψε:Ο γιος μου εχει 6 δοντια και αλεθω τα παντα. Προχθες του εδωσα ετσι στο χερι παιδικο μπισκοτο. Το εφαγε και μετα απο 1 λεπτο το εκανε εμετο. Και ηταν απο αυτα τα μπισκοτα που λιωνουν πολυ ευκολα στο στομα. Εβγαλε σχεδον ολο το μπισκοτο σε κομματακια. Δεν μασισε σχεδον τιποτα.
Το θεμα ειναι οτι δεν πνηγικε ουτε μια φορα!!

Δηλαδη εσεις τι κανενετε τα δινετε σε μικρα κομματακια??? Και ποτε πρεπει να σταματησουμε το αλεσμα, σε ποια ηλικια??

αφροδιτουλα μου το παιδι θα στο δειξει αυτο για μενα μετα το χρονο ειναι το καλυτερο και οχι μπισκοτο απλα να λιωνεις με το πιρουνακι την πατατουλα την μπανανουλα και σιγα σιγα αφου δεχεται αυτα και τα αλλα

Rita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
markellajohny έγραψε:η κορη μου ειναι 2,5 χρονων και ακομη καποια φαγητα τα αλεθουμε.1ον παιρνουν περισσοτερα θρεπτικα συστατικα, πχ προτιμω να της δωσω φρουτοκρεμα που θα εχει 4 φρουτα παρα να φαει μονο ενα αλιωτο. επισης το κρεας το μασαει, το μασαει και στο τελος το φτυνει. παλι προτιμω να το αλεσω. τρωει καταρχην πιο καλα με τα αλεσμενα, δεν καταλαβαινω γιατι αγχωνεστε?

ΛΕΣ ΕΣΥ? ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΟ! ΕΙΝΑΙ 19 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ....ΚΑΠΟΥ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΙΑ! 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ! ΙΣΩΣ ΚΑΝΩ ΟΠΙΣΘΕΝ!

Rita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Rita έγραψε:
markellajohny έγραψε:η κορη μου ειναι 2,5 χρονων και ακομη καποια φαγητα τα αλεθουμε.1ον παιρνουν περισσοτερα θρεπτικα συστατικα, πχ προτιμω να της δωσω φρουτοκρεμα που θα εχει 4 φρουτα παρα να φαει μονο ενα αλιωτο. επισης το κρεας το μασαει, το μασαει και στο τελος το φτυνει. παλι προτιμω να το αλεσω. τρωει καταρχην πιο καλα με τα αλεσμενα, δεν καταλαβαινω γιατι αγχωνεστε?

ΛΕΣ ΕΣΥ? ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΟ! ΕΙΝΑΙ 19 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ....ΚΑΠΟΥ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΙΑ! 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ! ΙΣΩΣ ΚΑΝΩ ΟΠΙΣΘΕΝ!

ΟΥΠΣ ΠΑΤΗΣΑ SEND ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ....ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο ειναι αληθεια κοριτσια και εμενα ο γιος μου ετρωγε πολυ καλα μολις τα κοψαμε τα αλεσμενα ετρωγε το μισο και οχι παντα καμια σχεση η ποσοτητα η μια με την αλλη

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σημερα της εδωσα παστιτσιο
αλιωτο 1 κομματι εφαγε 3 μπουκιες με το ζορι και το μισο το εβγαζε και μου το εδινε στο χερι Crying or Very sad

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμένα τα αλεσμένα τα έτρωγε μια χαρά, μόλις κόψαμε τα αλεσμένα αρχίσαμε να κόβουμε και το φαγητό!
αλλά πρέπει κορίτσια να το κόψετε όσο πιο γρήγορα γίνετε γιατί συνήθως το παιδί μετά θα ζητάει αλεσμένο μέχρι και σε πιο μεγάλη ηλικία και θα πνίγεται με ότι του δίνετε να φάει. ξέρω παιδάκι που μέχρι και τα 5 νομίζω τα ήθελε άλιωτα!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:κι εμένα τα αλεσμένα τα έτρωγε μια χαρά, μόλις κόψαμε τα αλεσμένα αρχίσαμε να κόβουμε και το φαγητό!
αλλά πρέπει κορίτσια να το κόψετε όσο πιο γρήγορα γίνετε γιατί συνήθως το παιδί μετά θα ζητάει αλεσμένο μέχρι και σε πιο μεγάλη ηλικία και θα πνίγεται με ότι του δίνετε να φάει. ξέρω παιδάκι που μέχρι και τα 5 νομίζω τα ήθελε άλιωτα!
παιδια οι δικες μου ειναι ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει δεν ζοριστηκα καθολου να τους κοψω τα λιωμενα με την ιδια ορεξη ετρωγαν και συνεχιζουν να τρωνε . Ουτε η ζεστη δεν τις πτοει . Αμα ελαττωσουν λιγο την ποσοτητα που τρωνε ξερω οτι πονανε τα λαιμα τους αυτο πλεον ειναι στανταρ.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι τυχερή που είσαι βρε faye! μας ματιάσανε εμάς γιατί λέγαμε σε όλους πόσο πολύ φαγανοί ήμασταν και μας απαντούσαν όλοι, ε άμα κόψετε τα λιωμένα δεν θα τρώτε! ε να τα τώρα! Razz Razz

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:τι τυχερή που είσαι βρε faye! μας ματιάσανε εμάς γιατί λέγαμε σε όλους πόσο πολύ φαγανοί ήμασταν και μας απαντούσαν όλοι, ε άμα κόψετε τα λιωμένα δεν θα τρώτε! ε να τα τώρα! Razz Razz
και εμενα τα ιδια μου ελεγαν αλλα οι δικες μου επειδη ειναι λιχουδες δεν χρειαστηκε να τους κοψω εγω τα λιωμενα τα εκοψαν μονες τους γιατι ηθελαν να τρωνε οπως εμεις. χιχιχι Ειμαι μαλλον πολυ κ@@@@φαρδη χιχιχιχι

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
faye έγραψε:
Μαρία έγραψε:τι τυχερή που είσαι βρε faye! μας ματιάσανε εμάς γιατί λέγαμε σε όλους πόσο πολύ φαγανοί ήμασταν και μας απαντούσαν όλοι, ε άμα κόψετε τα λιωμένα δεν θα τρώτε! ε να τα τώρα! Razz Razz
και εμενα τα ιδια μου ελεγαν αλλα οι δικες μου επειδη ειναι λιχουδες δεν χρειαστηκε να τους κοψω εγω τα λιωμενα τα εκοψαν μονες τους γιατι ηθελαν να τρωνε οπως εμεις. χιχιχι Ειμαι μαλλον πολυ κ@@@@φαρδη χιχιχιχι


ε μάλλον είσαι μου φαίνεται! αλλά μακάρι να ήμουν και εγώ! που τέτοια τύχη, που τον κυνηγάω τώρα πια για να φάει και μόλις βλέπει ότι πάω να μαγειρέψω μου λέει, ευχαριστώ ευχαριστώ εγώ δεν θα φάω! κατάλαβες κάνει και δηλώσεις το σπλάχνο μου!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:
faye έγραψε:
Μαρία έγραψε:τι τυχερή που είσαι βρε faye! μας ματιάσανε εμάς γιατί λέγαμε σε όλους πόσο πολύ φαγανοί ήμασταν και μας απαντούσαν όλοι, ε άμα κόψετε τα λιωμένα δεν θα τρώτε! ε να τα τώρα! Razz Razz
και εμενα τα ιδια μου ελεγαν αλλα οι δικες μου επειδη ειναι λιχουδες δεν χρειαστηκε να τους κοψω εγω τα λιωμενα τα εκοψαν μονες τους γιατι ηθελαν να τρωνε οπως εμεις. χιχιχι Ειμαι μαλλον πολυ κ@@@@φαρδη χιχιχιχι


ε μάλλον είσαι μου φαίνεται! αλλά μακάρι να ήμουν και εγώ! που τέτοια τύχη, που τον κυνηγάω τώρα πια για να φάει και μόλις βλέπει ότι πάω να μαγειρέψω μου λέει, ευχαριστώ ευχαριστώ εγώ δεν θα φάω! κατάλαβες κάνει και δηλώσεις το σπλάχνο μου!
χαχαχα μια μερα ρωτα τον τι θα ηθελε να φαει και μαγειρεψε του το . Να δουμε θα το φαει τοτε;

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α δίνει και από μόνος του παραγγελιές! αμέ! αλλά την άλλη μέρα που θα του το φτιάξω θα φάει λίγο και μετά θα αρχίσει τα κλασικά εικονογραφημένα! άστα σου λέω! το κακό το μάτι παιδί μου φταίει! Razz Razz

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:α δίνει και από μόνος του παραγγελιές! αμέ! αλλά την άλλη μέρα που θα του το φτιάξω θα φάει λίγο και μετά θα αρχίσει τα κλασικά εικονογραφημένα! άστα σου λέω! το κακό το μάτι παιδί μου φταίει! Razz Razz
αμα τον αφησεις νηστικο; Μετα δεν θα το φαει; Εμενα ο πατερας μου με ειχε αφησει 4 μερες νηστικια για να μαθω να τρωω φασολακια. Razz Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις