Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manoula_24xr έγραψε:
tsipita!! έγραψε:Σχετικά με τον αφυγραντήρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Χρειάζεται εγκατάσταση (όπως π.χ. το κλιματιστικό) ή υπάρχουν και φορητοί υγραντήρες? Εγώ θέλω να βάλω ένα στο παιδικό δωμάτιο γιατί μένουμε σε νησί και έχει πάρα πολύ υγρασία σε σημείο που οι τοίχοι να πετάνε μούχλες.. Rolling Eyes

Οι αφυγραντηρες δν χρειαζονται εγκατασταση,ειναι σαν τα αεροθερμα,εχουν κι εναν κουβα κι μαζευουν την υγρασια.Εαν εχεις υγρασια,προτεινω συντομα να το βαψεις το δωματιο κι να περασεις κι αντιμουχλικα κ ναχεις εναν αφυγραντηρα συνεχεια.Αλλα αν εχεις τοση ενεργη υγρασια,θα αδειαζεις συνεχως,αλλα κανει καλη δουλεια.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΓΩ ΣΕ ΝΗΣΙ ΜΕΝΩ Κ ΦΕΤΟΣ ΒΑΨΑΜΕ Κ ΠΕΡΑΣΑΜΕ Κ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΧΡΩΜΑ 4 ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ..ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ..ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΥΧΛΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ Κ ΓΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΤΑΞΕΙ.ΠΕΡΥΣΙ ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Μ ΕΝΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ Κ ΧΛΩΡΙΝΗ..ΜΕΧΡΙ Κ Τ ΑΛΟΥΜΙΝΙΑ ΕΙΧΑΝ ΜΑΥΡΙΣΕΙ!! Mad

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:
tsipita!! έγραψε:Σχετικά με τον αφυγραντήρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Χρειάζεται εγκατάσταση (όπως π.χ. το κλιματιστικό) ή υπάρχουν και φορητοί υγραντήρες? Εγώ θέλω να βάλω ένα στο παιδικό δωμάτιο γιατί μένουμε σε νησί και έχει πάρα πολύ υγρασία σε σημείο που οι τοίχοι να πετάνε μούχλες.. Rolling Eyes

Οι αφυγραντηρες δν χρειαζονται εγκατασταση,ειναι σαν τα αεροθερμα,εχουν κι εναν κουβα κι μαζευουν την υγρασια.Εαν εχεις υγρασια,προτεινω συντομα να το βαψεις το δωματιο κι να περασεις κι αντιμουχλικα κ ναχεις εναν αφυγραντηρα συνεχεια.Αλλα αν εχεις τοση ενεργη υγρασια,θα αδειαζεις συνεχως,αλλα κανει καλη δουλεια.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΓΩ ΣΕ ΝΗΣΙ ΜΕΝΩ Κ ΦΕΤΟΣ ΒΑΨΑΜΕ Κ ΠΕΡΑΣΑΜΕ Κ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΧΡΩΜΑ 4 ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ..ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ..ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΥΧΛΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ Κ ΓΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΤΑΞΕΙ.ΠΕΡΥΣΙ ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Μ ΕΝΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ Κ ΧΛΩΡΙΝΗ..ΜΕΧΡΙ Κ Τ ΑΛΟΥΜΙΝΙΑ ΕΙΧΑΝ ΜΑΥΡΙΣΕΙ!! Mad


Ναι σιγουρα δν θα κρατησει,αλλα τουλαχιστον να ξυστει κ να σκεπαστει τουλαχιστον να μη βγαινει στους τοιχους στα παιδια.
Εμενα ο διαδρομος πεταξε παλι,κι δν ξερω τι να κανω.Το δωματιο δν το βαψαμε ακομα,αλλα αποτι βλεπω η υγρασια εμεινε σταθερη δν πεταξε αλλο.Κι στη ντουλαπα μεσα ουτε μυριζει ουτε χαλασε ρουχα.Μαλλον επειδη δν ειναι ενεργη πια,μας το ειπε ο υδραυλικος ειναι μεχρι να φυγει οτι απεμεινε απο τη διαρροη πριν 10χρονια. Very Happy
Τωρα περιμενουμε να παρουμε τον αφυγραντηρα να μπορουμε να κοιμηθουμε τουλαχιστον.Σηκωνομαι το πρωι κ ειμαι λες κ ξενυχταγα κ χορευα ολη νυχτα.Δν μπορω να παρω τα ποδια μου.

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
για να ζεσταθει ενα σπιτι καλα, το σημαντικοτερο ειναι να μην υπαρχουν αρχικα απωλειες.. απο πατωμα και κουφωματα!!
το φυσικο αεριο ειναι σιγουρα οικονομικοτερο απο το πετρελαιο, και το θετικο ειναι οτι δεν αναβεις θερμοσιφωνα για ζεστο νερο! μεγαλη υποθεση!! Wink Wink εμας το σπιτι ειναι μεγαλο κ 2οροφο- 150 τμ- αλλα περσι δωσαμε περιπου 600 ευρω για ενα 6μηνο στο φ.αεριο που το ειχαμε σταθερα στους 22 βαθμους σχεδον ολο το χειμωνα, συν το ζεστο νερο που χρησιμοποιουσαμε.. πολυ λιγα χρηματα δηλαδη!
μια αλλη καλη λυση για οσους εχουν τζακι, να το συνδεσουν με τα καλοριφερ ωστε να γλυτωσουν την τσιμπημενη τιμη του πετρελαιου..
και η λυση των πελλετ ειναι πολυ συμφερουσα, απλα η τιμη της εγκαταστασης ειναι αρκετα εως πολυ τσιμπημενη- αλλα κανεις αποσβεση σιγουρα!
αυτα τα ολιγα απο μενα.. σαν γυναικα υδραυλικου που ειμαι, ρωταω κ μαθαινω σιγα σιγα.. Laughing Laughing

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στο παλιό σπίτι που μέναμε είχαμε και εμείς αρκετή υγρασία με αποτέλεσμα να γεμίζουν οι τοίχοι με μούχλα.. Δοκιμασα αντιμουχλικά, παγίδες υγρασίας, το βάψαμε αλλα τπτ.. Ασε που σε καθημερινή βάση πεδευόμουν με τη χλωρίνη γιατί έβγαζε... Ρώτησα έναν φίλο μου μηχανικό και μου είχε πει να δοκιμάσω, πριν βάψω με μπογία στο σήμειο που έχει υγρασία να περάσω με λαδομπογια ενα χερι... Το έκανα και η μούχλα δεν ξανα βγήκε...

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Στο παλιό σπίτι που μέναμε είχαμε και εμείς αρκετή υγρασία με αποτέλεσμα να γεμίζουν οι τοίχοι με μούχλα.. Δοκιμασα αντιμουχλικά, παγίδες υγρασίας, το βάψαμε αλλα τπτ.. Ασε που σε καθημερινή βάση πεδευόμουν με τη χλωρίνη γιατί έβγαζε... Ρώτησα έναν φίλο μου μηχανικό και μου είχε πει να δοκιμάσω, πριν βάψω με μπογία στο σήμειο που έχει υγρασία να περάσω με λαδομπογια ενα χερι... Το έκανα και η μούχλα δεν ξανα βγήκε...

ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Κ ΓΩ!!ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΑ ΒΑΦΕΙ ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ??ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΣΤΑΖΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΧΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ!Κ ΜΟΝΩΣΗ Κ ΑΠ ΟΛΑ ΩΣΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ Κ ΠΑΠΑΛΑ!!

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:Στο παλιό σπίτι που μέναμε είχαμε και εμείς αρκετή υγρασία με αποτέλεσμα να γεμίζουν οι τοίχοι με μούχλα.. Δοκιμασα αντιμουχλικά, παγίδες υγρασίας, το βάψαμε αλλα τπτ.. Ασε που σε καθημερινή βάση πεδευόμουν με τη χλωρίνη γιατί έβγαζε... Ρώτησα έναν φίλο μου μηχανικό και μου είχε πει να δοκιμάσω, πριν βάψω με μπογία στο σήμειο που έχει υγρασία να περάσω με λαδομπογια ενα χερι... Το έκανα και η μούχλα δεν ξανα βγήκε...

ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Κ ΓΩ!!ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΑ ΒΑΦΕΙ ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ??ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΣΤΑΖΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΧΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ!Κ ΜΟΝΩΣΗ Κ ΑΠ ΟΛΑ ΩΣΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ Κ ΠΑΠΑΛΑ!!



Ναι θέλει υπομονη και μυρίζει κιόλας γι αυτο πρέπει να γίνει όταν ο καιρός είναι καλός για να έχεις ανοιχτά παραθυρα...Εγω είδα αποτέλεσμα πάντως και μένω σε παραθαλλάσιο μέρος.. Αλλα μάλλον παίζει ρόλο και η υγρασία της περιοχής...

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Evaggelitsa 26"]
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:Στο παλιό σπίτι που μέναμε είχαμε και εμείς αρκετή υγρασία με αποτέλεσμα να γεμίζουν οι τοίχοι με μούχλα.. Δοκιμασα αντιμουχλικά, παγίδες υγρασίας, το βάψαμε αλλα τπτ.. Ασε που σε καθημερινή βάση πεδευόμουν με τη χλωρίνη γιατί έβγαζε... Ρώτησα έναν φίλο μου μηχανικό και μου είχε πει να δοκιμάσω, πριν βάψω με μπογία στο σήμειο που έχει υγρασία να περάσω με λαδομπογια ενα χερι... Το έκανα και η μούχλα δεν ξανα βγήκε...[/quo


ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Κ ΓΩ!!ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΑ ΒΑΦΕΙ ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ??ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΣΤΑΖΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΧΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ!Κ ΜΟΝΩΣΗ Κ ΑΠ ΟΛΑ ΩΣΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ Κ ΠΑΠΑΛΑ!!



Ναι θέλει υπομονη και μυρίζει κιόλας γι αυτο πρέπει να γίνει όταν ο καιρός είναι καλός για να έχεις ανοιχτά παραθυρα...Εγω είδα αποτέλεσμα πάντως και μένω σε παραθαλλάσιο μέρος.. Αλλα μάλλον παίζει ρόλο και η υγρασία της περιοχής...


Η μπέμπα σου είναι κούκλα!!! Να τη χαίρεσαι!!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δλδ αν περασεις με λαδομπογια ενα χερι δν ξαναβγαζει υγρασια???????????
Κι γιατι δν σας αρεσει η λαδομπογια??
Οπως καταλαβατε ειμαι ασχετη με τα ειδη χρωματων

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manoula_24xr έγραψε:Δλδ αν περασεις με λαδομπογια ενα χερι δν ξαναβγαζει υγρασια???????????
Κι γιατι δν σας αρεσει η λαδομπογια??
Οπως καταλαβατε ειμαι ασχετη με τα ειδη χρωματων

Γιατι η λαδομπογιά μυρίζει λίγο παραπάνω και θέλει να έχεις ανοιχτά για ώρα για να φύγει η μυρωδιά... Σε εμένα είχε κάνει δουλειά και δεν ξαναειδα υγρασία στα σημεία που είχα προβλημα...

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτό με τη λαδομπογιά θα το δοκιμάσω κι εγώ! Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχουν διάφορα μεγέθη αφυγραντήρων ανάλογα με τα τετραγωνικά του χώρου ή είναι ένα μέγεθος?
..είμαι λίγο άσχετη.. Embarassed

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Δλδ αν περασεις με λαδομπογια ενα χερι δν ξαναβγαζει υγρασια???????????
Κι γιατι δν σας αρεσει η λαδομπογια??
Οπως καταλαβατε ειμαι ασχετη με τα ειδη χρωματων

Γιατι η λαδομπογιά μυρίζει λίγο παραπάνω και θέλει να έχεις ανοιχτά για ώρα για να φύγει η μυρωδιά... Σε εμένα είχε κάνει δουλειά και δεν ξαναειδα υγρασία στα σημεία που είχα προβλημα...

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΥΑΓΓΕΛΙΤΣΑ..ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΧΑΙΔΑΡΙ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΠΤ!!ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΤΡΕΧΕ ΝΕΡΟ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ.Κ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΨΕΙΣ ΜΕ ΚΑΜΙΝΕΤΟ.ΠΑΚΕΤΟ ΔΛΔ...ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΝΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΙ ΜΟΝΩΤΙΚΑ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΤΠΤ ΣΑΣ ΛΕΩ..

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσιπιτα,ειναι αναλογως τα τετραγωνικα.Συνηθως ενα μηχανημα κανει για σπιτι 50-80 τετρ.Γραφει παραπανω αλλα δν κανει για παραπανω.
Οποτε αν εχεις ενα σπιτι ανω των 80 θες 2.

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
manoula_24xr έγραψε:Τσιπιτα,ειναι αναλογως τα τετραγωνικα.Συνηθως ενα μηχανημα κανει για σπιτι 50-80 τετρ.Γραφει παραπανω αλλα δν κανει για παραπανω.
Οποτε αν εχεις ενα σπιτι ανω των 80 θες 2.
Εγώ βασικά θέλω να το έχω μόνιμα στο παιδικό δωμάτιο ΠΩΣ ΘΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ?ΠΙΚΡΑ!!! - Σελίδα 3 215994 ..

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsipita!! έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Τσιπιτα,ειναι αναλογως τα τετραγωνικα.Συνηθως ενα μηχανημα κανει για σπιτι 50-80 τετρ.Γραφει παραπανω αλλα δν κανει για παραπανω.
Οποτε αν εχεις ενα σπιτι ανω των 80 θες 2.
Εγώ βασικά θέλω να το έχω μόνιμα στο παιδικό δωμάτιο ΠΩΣ ΘΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ?ΠΙΚΡΑ!!! - Σελίδα 3 215994 ..


Ε τοτε δν θαχεις προβλημα κ με ενα μικρο βολευεσαι.Πηγαινε ψαξτο.

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
manoula_24xr έγραψε:
tsipita!! έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Τσιπιτα,ειναι αναλογως τα τετραγωνικα.Συνηθως ενα μηχανημα κανει για σπιτι 50-80 τετρ.Γραφει παραπανω αλλα δν κανει για παραπανω.
Οποτε αν εχεις ενα σπιτι ανω των 80 θες 2.
Εγώ βασικά θέλω να το έχω μόνιμα στο παιδικό δωμάτιο ΠΩΣ ΘΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ?ΠΙΚΡΑ!!! - Σελίδα 3 215994 ..


Ε τοτε δν θαχεις προβλημα κ με ενα μικρο βολευεσαι.Πηγαινε ψαξτο.
ΠΩΣ ΘΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ?ΠΙΚΡΑ!!! - Σελίδα 3 417472

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχτες παλι ειχαμε την ιδια συζυτηση στο σπιτι. Τελικα μαλλον καταληγουμε στο να βαλουμε στο δωματιο του παιδιου ενα μικρο κληματιστικο που εχουμε καινουργιο και δεν χρησοιμοποιουσαμε και εχουμε και ενα μεγαλο για το υπολοιπο σπιτι. Στα πολλα τα κρυα θα αναψουμε το πετρελαιο οσο εχουμε και μετα ο Θεος βοηθος. Του χρονου βλεπουμε. Φυσικα αν δουμε τα σκουρα θα παρουμε ξυλοσομπα και τελος.
Επισης ακουσα οτι σιγα σιγα θα αρχισει να απαγορευεται το πελετ στην Αθηνα και Θεσσαλονικη γιατι βγαζει λεει μικροσωματιδια αλλα το θεμα ειναι αλλο. Οτι εκει υπαρχει το φυσικο αεριο και σου λεει γιατι να καις πελετ και να μην μας δινεις φραγκο? Δεν θες πετρελαιο? να βαλεις φυσικο αεριο και ετσι παλι κατι θα παιρνουμε κι εμεις!

tzenifer!!!

tzenifer!!!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ax polu pikra koritsia..k emeis menoume s polulatoikia exoume kentrikh thermansh kai t anavoun mono stis 8 t vradu me 10 olh tn mera kruo..o mikros proxtes vghke apo t nosokom htan arrwstos..ton eipa alla o diaxeirisths einai ligo vlakas..leei zhthsan oloi ei enoikoi oikonomia fetos..exw ena swma kalorifer t vazw st dwmatio t alla kaiei poly reyma..mallon th parw k egw aerothermo giati o kairoi einai poly duskoloi..

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:Εχτες παλι ειχαμε την ιδια συζυτηση στο σπιτι. Τελικα μαλλον καταληγουμε στο να βαλουμε στο δωματιο του παιδιου ενα μικρο κληματιστικο που εχουμε καινουργιο και δεν χρησοιμοποιουσαμε και εχουμε και ενα μεγαλο για το υπολοιπο σπιτι. Στα πολλα τα κρυα θα αναψουμε το πετρελαιο οσο εχουμε και μετα ο Θεος βοηθος. Του χρονου βλεπουμε. Φυσικα αν δουμε τα σκουρα θα παρουμε ξυλοσομπα και τελος.
Επισης ακουσα οτι σιγα σιγα θα αρχισει να απαγορευεται το πελετ στην Αθηνα και Θεσσαλονικη γιατι βγαζει λεει μικροσωματιδια αλλα το θεμα ειναι αλλο. Οτι εκει υπαρχει το φυσικο αεριο και σου λεει γιατι να καις πελετ και να μην μας δινεις φραγκο? Δεν θες πετρελαιο? να βαλεις φυσικο αεριο και ετσι παλι κατι θα παιρνουμε κι εμεις!
υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός δεν ξέρω αν ισχύσει αυτό με τα μικροσωματίδια αλλά σίγουρα όλο και κάτι θα βγουν να πουν...
και έχει σημασία ποιος θα το πει

stavroulitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΑΧ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ..ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΡΧΗΣΕ ΤΟ ΚΡΥΟ.ΦΕΤΟΣ ΕΧΩ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ.. ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΥΤΟ ΑΝΑΒΩ.. ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΜΕ ΕΝΟΙΚΙΟ ΡΕ ΓΜΤ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΖΑΚΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΚΑΜΙΑ ΣΟΜΠΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ? ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΑΝΑΨΩ???ΠΙΚΡΑ!!! ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΣΑΝ ΤΖΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΑΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΡΑΓΕ?ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙΝΕ ΡΕ ΓΜΤ..ΑΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΑΡΕΤΗΤΑ!!!!
ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΜΠΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ .ΚΑΘΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ.ΓΙΑ ΣΟΜΠΑ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΤΖΑΚΙΑ ΤΟΙΧΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΕΛΠΙΖΩ Ν βοηθησα Smile

αγορομανούλα

αγορομανούλα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΜΕΙΣ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΜΕ...ΠΕΡΣΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΟ ΟΛΟΙ ΚΑΝΑΝΕ ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.Η ΣΠΙΤΟΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΜΑΣ Η %$#^%^&@## ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΦΕΤΟΣ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ AIR CONDITION ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΑΝΕΙΚΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΛΑΔΙΟΥ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΚΡΥΑ!!!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΞΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΤΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΣ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ !!

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια επειδη κ εμεις σε ενοικιο μενουμε το καλοριφερ δεν συμφερει παρολο που εχουμε αυτονομη θερμανση δεν θα το αναψουμε φετος καθολου!!!!!!!!!!!!ξαμοληθηκαμε λοιπον στις αγορες κ αγορασαμε σομπα kerosan.καλυπτει αυτη που πηραμε μεχρι κ 60τμ καιει κεροσινη κ ρευμα καιει 13βατ δηλ.σχεδον τιποτα.η αγορα της βεβαια ηταν 300 ευρω αλλα χαλαλι την εχουμε εδω κ 1 εβδομαδα κ καλυπτει σαλονοτραπεζαρια κ κουζινα!εκει που ημαστε ολη μερα με τον μικρο!!ωστοσο αν θελουμε να την βαλουμε στα δωματια μεταφερεται πολυ ευκολα!!!!αυτα!

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμείς πλέον μένουμε μόνοι μας στην οικοδομή και δεν συμφέρει το καλοριφερ γιατί είναι μεγάλος ο καυστήρας και η τιμή βέβαια του πετρελαίου. Ετσι κάναμε μία πατέντα στο τζάκι, γιατί είναι χτιστό και απλά διακοσμητικό και δεν ζέσταινε... το κάναμε να δουλεύει σαν αερόθερμο! πως?
υλικά: μοτερ, χαλκοσωλίνες

υπάρχει μία σωλήνα που ξεκινάει από το μπαλκόνι και καταλήγει η έξοδος της στην έξω πλευρά της καμινάδας του τζακιου μεσα στο σπίτι. οπότε αν πχ βαλεις το σεσουαρ στην τρύπα εξω στο μπαλκονι στην έξοδο θα νιώσεις τον άερα. έτσι κάναμε ένα "ζικ ζακ"
από χαλκοσωλήνες μέσα στην εστία του τζακιού και με μία πλαστική σωλήνα ενώσαμε την έξοδα του σωλήνα (που ειναι στη καμιναδα)με την αρχη της χαλκοσωλήνας και στο τέλος συνεχίσαμε τις χαλκοσωλήνες να βγούνε από την εστία και να βγεί μέχρι τη μέση της καμινάδας. μπορεί να φαίνονται οι σωλήνες και κάποιο να πει πως δεν του αρέσει αισθητικά αλλά κορίτσια ζεσταινόμαστε!!!! και να μην εχετε εξωτερική σωλήνα μπορείτε να βάλετε το μοτερ μέσα στο σπίτι. Μεχρι τωρα την πατέντα την εκαναν 3 φίλοι μας.

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεχρι στιγμης δεν εχουμε αναψει καλοριφερ,ευτυχως εχουμε αυτονομη θερμανση..αλλα ακομα δεν εχουν βαλει πετρελαιο στην πολυκατοικια,πρωτη χρονια εχουμε αργησει τοσο. Παλι καλα που η Αθηνα δεν εχει "αγριο" χειμωνα.Εσεις οι Βορειες πώς θα την παλεψετε? Rolling Eyes
Εχω πει οτι δεν θα το αναψω μεχρι τα Χριστουγεννα (κ αν μπορεσω να βγαλουμε και τον Δεκεμβρη,μακαρι..). Βαζω κλιματιστικο στο καθιστικο οταν εχει κρυο.Κ στο παιδικο βαζω κλιματιστικο πριν κοιμησω τα μικρα,ή αν παιζουν εκει κ εχει ψυχρα (ειναι το μονο δωματιο του σπιτιου που εχει πυλωτη απο κατω κ ειναι πιο κρυο).

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βάλαμε τζάκι το καλοκαίρι (τι καλοκαίρι δηλαδή, σχεδόν Σεπτέμβρης ήταν).
Το καίμε από το απόγευμα μέχρι να κοιμηθούν τα παιδιά περίπου στις 21:00 - 21:30. Προς το παρόν που το κρύο δεν είναι τόσο άγριο ακόμα, ζεσταινόμαστε (υπερβολικά θα έλεγα). Νομίζω ότι κάναμε πολύ καλή κίνηση με το τζάκι, χώρια που δημιουργούμε και ωραία ατμόσφαιρα μέσα στο σπίτι (ο νοών νοήτω Wink ).
Το καλοριφέρ το καίμε περίπου 5 με 10 λεπτά το πρωί ανάλογα με το κρύο που έχει κάθε μέρα, μέχρι να ετοιμαστούμε για τη δουλειά και το σχολείο. Ούτως ή άλλως θα μας έρθει το 30% από τα κοινόχρηστα ας το κάψουμε τουλάχιστον.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις