Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
441 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 441 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:02 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ πάλι κάνω μόνο τα βασικά κάθε μέρα.
Τα βασικά για το δικό μας σπίτι είναι: Μπάνιο (χλωρίνη στην λεκάνη, πάγκους, νιπτήρα, την μπανιέρα μια φορά την εβδομάδα), αερίζω τις κρεβατοκάμαρες, στρώνω τα κρεββάτια, σκουπίζω σφουγκαρίζω όλο το σπίτι, μαγειρεύω, μαζεύω την κουζίνα (πιάτα, πάγκους, παιχνίδια) και κατά τις 11:30 κάθε μέρα πάμε στην θεία μας για βόλτα Very Happy
Μετά κοιμάται η μικρή, κάθομαι στο laptop και μέχρι την άλλη μέρα το πρωί δεν κάνω ΤΙΠΟΤΑ στο σπίτι!
Ξεσκόνισμα, σιδέρωμα, πλυντήρια μόνο το σαββατοκύριακο.
Εμένα δεν είναι vege τα έπιπλά μου, είναι μαύρα, όπως επίσης και ο καναπές και τα ντουλάπια της κουζίνας.
Είμαστε η χαρά της δαχτυλιάς! programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 534787

27programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:07 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dimitra37 έγραψε:Θα σας πω τι κανω αλλα μη με πει καμια τεμπελα, κωλοφαρδη, κακομαθημενη ειμαι ολα αυτα το ξερω.Πριν μεινω εγκυος εγω σκουπιζα, σφουγγαριζα, ξεσκονιζα και ο αποστολης εκανε το μπανιο και τα μπαλκονια οπως και αυτος επλενε τα πιατια μαγειρευα μια φορα τη βδομαδα και αν. Φαγητο εφερνε και φερνει η μαμα μου καθημερινα και τα ρουχα μας πλυσιμο σιδερωμα η μαμα μου. Οταν εμεινα εγκυος δεν εκανα τιποτα και τωρα με το μωρο μια φορα τη βδομαδα ερχεται γυναικα καθαριζει ολο το σπιτι η μαμα μου συνεχιζει κανονικα και εγω εχω αναλαβει τον ευατο μου και το μωρο με πολλη βοηθεια απο τον αποστολη.

ΕΓΩ ΔΕ ΞΑΦΝΙΑΖΟΜΑΙ..ΤΑ ΞΕΡΩ.. Respect Respect Respect Respect Respect programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 417472

28programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:12 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΥΤΑ..ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ ΒΑΖΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ Κ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ Κ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΑΝ ΑΝΑΜΕΙΧΘΩ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΤΡ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΠ ΟΛΑ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΟΜΗΡΙΚΟΥΣ ΚΑΒΓΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ Κ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ Κ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΑΩ ΠΑΛΙ.

29programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:17 am

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ θατο εχω ζησει αυτο και θα σου πω περαστικα....και παραπολυ καλα κανεισ που δεν ανακατευεσαι αντε σε παρακαλω να χουμε προβληματα Mad

30programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:23 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ θα ξυπνήσω το πρωϊ, θα αλλάξω τη μικρή, θα την ταϊσω και θα ξεκινήσω δουλειές...
πλύσιμο τα πιάτα, άπλωμα κανένα πλυντήριο που έχω βάλει το βράδυ, σιδέρωμα τα χθεσινά πλυμένα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, ενδιάμεσα θα ταϊσω πάλι τη μικρή, και το φαγητό θα ετοιμάζεται...
θα βγούμε για τίποτα δουλειές, σούπερ μάρκετ κλπ...
επιστρέφουμε σπίτι να ταϊσουμε τη μικρή, να τη βάλω για ύπνο και να φάμε...
ίσως λίγο συμμάζεμα τα παιχνίδια που είναι σκορπισμένα παντού, πλύσιμο τα πιάτα πάλι...
μετά για δουλειά, επιστρέφω στις 9:30 περίπου, να κάνω μπάνιο τη μικρή, να τη ταϊσω, να φάω τίποτα και μετά τηλεόραση...
ευτυχώς βέβαια έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγο...εκείνος κάνει μπαλκόνια και πολλές φορές μπορεί να κάνει κάποιες από αυτές τις δουλειές, όπως επίσης και να ασχοληθεί με τη μικρή.

31programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:24 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πω πω κοριτσια τα διαβαζω και κουραζομαι ....

32programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:29 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!


Αυτό τα λέει όλα! Καταπληκτικό!!!!!!

33programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:30 am

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μμμμμμ πρόγραμμα Shocked ???
Μμμμμμ δουλειές Shocked ???
Αυτά.....last year Razz !!!!
Πλέον τα βασικά!!Προ μωρού μία υστερία με την καθαριότητα!!! Ελεγα:"Εγώ???Να μην καθαρίζω το σπιτι???Δεν υπάρχει περίπτωση". Εντάξει, έμαθα να μην είμαι απόλυτη, κάτι είναι και αυτό!!
Εβαλα 2 φορές στην εγκυμοσύνη γυναίκα και φυσικά δεν έμεινα ευχαριστημενη! Μου χάλασε πριν καιρό το σίδερο, πήρα τώρα μία πρέσσα και η διαφορά έγινε αισθητή!! Το βουνό έγινε λοφάκι Laughing !!
Και όσο μπουσουλούσε ο μικρός κάθε μέρα σκούπισμα και σφουγγάρισμα. Τώρα 1 φορά τις 2-3 μέρες, καλά είναι!! Αλλά και τα βασικά παίρνουν πολλή ώρα, όχι τα νέα που προκύπτουν! Κοινώς, την πατήσαμε!!!
Καλές δουλειές cheers !!

34programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:31 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν είναι τόσο κουραστικά όσο διαβάζονται...
ειδικά με το σίδερο αν το κάνεις κάθε μέρα ξεμπερδέυεις και δεν έχεις ασιδέρωτα...
εγώ αυτό το εφαρμόζω εδώ και 1 μήνα και είναι πολύ εύκολο...
πρώτα μάζευα ασιδέρωτα βουνό που για να σιδερωθούν ήθελαν 2-3ώρες, τώρα σε ένα μισαωράκι κάθε μέρα είμαι έτοιμη...

35programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:32 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καθε μερα σιδερο?
αρρωστοοοοοοοοοο

ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩ

36programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:33 am

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΙΔΕΡΟ????????????????????????????????????????????????????????????????????ΑΠΑΠΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΞΕΣΤΙΣΙΜΟ ΤΗΣ ΣΙΔΕΡΩΣΤΡΑΣ ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!ΕΓΩ ΓΕΜΙΖΩ ΤΟ ΚΑΛΑΘΑΚΙ Κ ΜΕΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

37programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:34 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:καθε μερα σιδερο?
αρρωστοοοοοοοοοο

ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩ
χιχιχι!!!
μη νομίζεις είναι πολύ εύκολο τελικά...και στο λέω εγώ που ποτέ δεν ήμουν πολύ με τις δουλειές του σπιτιού...

38programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:38 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:δεν είναι τόσο κουραστικά όσο διαβάζονται...
ειδικά με το σίδερο αν το κάνεις κάθε μέρα ξεμπερδέυεις και δεν έχεις ασιδέρωτα...
εγώ αυτό το εφαρμόζω εδώ και 1 μήνα και είναι πολύ εύκολο...
πρώτα μάζευα ασιδέρωτα βουνό που για να σιδερωθούν ήθελαν 2-3ώρες, τώρα σε ένα μισαωράκι κάθε μέρα είμαι έτοιμη...

Αυτό το εφαρμόζω και εγώ μετά από προτροπή της μητέρας μου και πιάνει.
Ένα μισαωράκι το πλυντήριο είναι. Τι είναι ένα μισαωράκι μπροστά στην ...ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ!

Υ.Γ. Και αν για κάποιο λόγο μαζευτούν πάνω από 2, παίρνω παραμάσχαλα την καλάθα και τα πάω στον κάτω όροφο, στην μαμά... χα, χα... ε, έχω και εγώ τις ευκολίες μου.

39programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:39 am

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chicken έγραψε:

Εμένα δεν είναι vege τα έπιπλά μου, είναι μαύρα, όπως επίσης και ο καναπές και τα ντουλάπια της κουζίνας.
Είμαστε η χαρά της δαχτυλιάς! programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 534787
η θεια μου εχει μαυρο μπανιο..
περριτο να σου πω οτι τα αλατα για να
φυγουν τα ετριβα με το χοντρο το συρμα για τα πιατα γιατι αλλιως δεν βγαιναν (οταν βοηθουσα στο καθαρισμα)

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

40programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:46 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
love έγραψε:
chicken έγραψε:

Εμένα δεν είναι vege τα έπιπλά μου, είναι μαύρα, όπως επίσης και ο καναπές και τα ντουλάπια της κουζίνας.
Είμαστε η χαρά της δαχτυλιάς! programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 534787
η θεια μου εχει μαυρο μπανιο..
περριτο να σου πω οτι τα αλατα για να
φυγουν τα ετριβα με το χοντρο το συρμα για τα πιατα γιατι αλλιως δεν βγαιναν (οταν βοηθουσα στο καθαρισμα)

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Μπάνιο ε?
Μη μου βάζεις ιδέες καλέ! Razz Razz Razz
Εμάς το πλακάκι στο μπάνιο είναι άσπρο και το έπιπλο μπλέ ανοιχτό ντεκαπέ (αυτό που φαίνονται τα νερά του ξύλου) οπότε κανένα πρόβλημα Very Happy Very Happy
Καλά μη νομίζεις, τα ντουλάπια της κουζίνας τα κάτω κάθε μέρα τα περνάω γιατί το ζουζούνι μου περπατάει με τις παλάμες της ανοιχτές.....

41programa spitioy me doylies! - Σελίδα 2 Empty Απ: programa spitioy me doylies! Πεμ Οκτ 20, 2011 4:56 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα καταρχης η μερα μου ξεκιναει γυρω στις 9 κ εχουμε κ λεμε ταιζω το μωρο σιγουρα κ το αλλαζω κ μετα αρχιζουμε με πλυσιμο πιατων,απλωμα,διαδικασια φαγητων(δικο μας κ τις μικρης) σκουπισμα,καθε μερα το μπανιο με χλωρινη κ μερα παρα μερα σφουγγαρισμα,κατα τις 12 παμε για φρεσκο ψωμακι κ για καφε επιστρεφω γυρω στις 2 ταιζω την μικρη,κοιμαται κ μετα η περιμενω τον αντρα μου να φαμε μαζι η τωρα με την εγκυμοσυνη τρωω γιατι πειναωωωωωωω!!!!!!!!!Το απογευμα συνηθως παμε παιδικη χαρα με τον αντρα μου κ δεν κανω κατι αλλο την αλλη μερε παλι!!!!!!!!φυσικα οτι αφορα το παιδι συνεχιζονατι κανονικα αλλαγματα ,κρεμες μπανιο καθε μερα .............. Οντως κουραστικα!!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις