Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ωριμες μανουλες Empty ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 4:15 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αμαν βρε κοριτσια Embarassed πρεπει να απολογογουμε επειδη ειμαι ωριμη μαμα?εχει καμια σας παρομοια εμπειρια?τι απαντατα οταν σας ρωτανε 'ειναι γιος η εγγονος?"

2ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 4:19 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
miki2009 έγραψε:αμαν βρε κοριτσια Embarassed πρεπει να απολογογουμε επειδη ειμαι ωριμη μαμα?εχει καμια σας παρομοια εμπειρια?τι απαντατα οταν σας ρωτανε 'ειναι γιος η εγγονος?"

θα απαντάς ΓΙΟΣ με τιμή και με καμάρι!!!!Άκου να απολογείσαι!!!!!!!!!Δεν το κατάλαβα αυτό!!!!Είσαι μία ευλογημένη γυναίκα που έγινε μαμά και αυτό είναι το ωραιότερο δώρο της ζωής!!!!
Όσο για τους κακοπροαίρετους,πρόβλημα τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 4:23 am

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xexee ego den exo paromio , alla otan pao ekso ego i mana mou k o gios mou, mou lene to aderfaki sou. Otan leo o gios mou , oloi ksinizoun to prosopo tous k lene biastikes kopela mou Razz . xamogelontas tous leo oti i ilikia mou itan katalili gia na gino mana. Bebea iparxoun k oi .... pio anedestates stis opoies tous leo oti ego to ekana sta 28 k oxi sta 18 opos ekeines. Mi masas , astous na lene oti theloun, mia xara einai i ilikia sou, oute orimi , oute anorimi.

4ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 4:48 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
miki2009 έγραψε:αμαν βρε κοριτσια Embarassed πρεπει να απολογογουμε επειδη ειμαι ωριμη μαμα?εχει καμια σας παρομοια εμπειρια?τι απαντατα οταν σας ρωτανε 'ειναι γιος η εγγονος?"

το να κανεις παιδι σε μεγαλη ηλικια ειναι κακο!!
το να κανεις παιδι σε μικρη ηλικια ειναι κακο!!
δηλαδη υπαρχει "στανταρ" η' "νορμαλ" ηλικια για να κανεις παιδι??
δεν το καταλαβαινω.... αν ο αλλος ειναι κακοπροαιρετος, θα σε μειωσει ετσι κι αλλιως...
μην χαλιεσαι κουκλα μου, λεγε την αληθεια, χωρις να νιωθεις οτι απολογεισαι βεβαια και σε οποιον αρεσει......... Wink Wink

5ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 4:52 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
miki2009 έγραψε:αμαν βρε κοριτσια Embarassed πρεπει να απολογογουμε επειδη ειμαι ωριμη μαμα?εχει καμια σας παρομοια εμπειρια?τι απαντατα οταν σας ρωτανε 'ειναι γιος η εγγονος?"

UPARXOUN TETOIOI AN8RWPOI? ELEOS DHLADH ... 8A APAKSIOYSA AKOMH KAI NA TOUS KOITAKSW!!!!!!!!! SIGA MHN APOLOGH8EIS KI OLAS!

6ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 4:59 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
miki2009 έγραψε:αμαν βρε κοριτσια Embarassed πρεπει να απολογογουμε επειδη ειμαι ωριμη μαμα?εχει καμια σας παρομοια εμπειρια?τι απαντατα οταν σας ρωτανε 'ειναι γιος η εγγονος?"

το να κανεις παιδι σε μεγαλη ηλικια ειναι κακο!!
το να κανεις παιδι σε μικρη ηλικια ειναι κακο!!
δηλαδη υπαρχει "στανταρ" η' "νορμαλ" ηλικια για να κανεις παιδι??
δεν το καταλαβαινω.... αν ο αλλος ειναι κακοπροαιρετος, θα σε μειωσει ετσι κι αλλιως...
μην χαλιεσαι κουκλα μου, λεγε την αληθεια, χωρις να νιωθεις οτι απολογεισαι βεβαια και σε οποιον αρεσει......... Wink Wink

Συμφωνώ! Αμάν πια με τους αδιάκριτους...

7ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 5:01 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δηλαδή αυτά που γίνονταν στην εποχή της μάνας μου γίνονται ακόμα. Κοίτα να δεις εξέλιξη στην Ελλάδα!!!
Η μαμά μου παντρεύτηκε 36 χρονών και έκανε εμένα στα 37 και τον αδερφό μου στα 39. Παρ' όλο που στο χωριό της ηταν η μοναδική που δούλευε (πωλήτρια στην πόλη) από τα 28 της, ήταν αρραβωνιασμένη, ήταν και η γεροντοκόρη. Δεν νομίζω όμως ποτέ ότι ασχολήθηκε ή ότι την πείραξε αυτό. Δεν την ένοιξε τι λένε οι άλλοι ούτε το έκανε κουβέντα. Αν την γνώριζες θα το καταλάβαινες.

8ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 5:36 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην ασχολεισαι!!! ισως ζηλευουνε κιολας....
ακομη και μανουλες που εχουν κανει μικρες παιδια ,αυτα μεγαλωνουν,φευγουν και πολυ θα ηθελεν αλλο ενα στα 40 κατι τους...αλλα η δεν τολμουν η δεν ερχεται...
απαντα τους ειρωνικα....δισεγγονο ειναι πες!!!ειμαστε οκ τωρα???

9ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 11:09 am

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πρόκειται σαφώς για αγενείς και ακοινώνητος. Ακόμα και αν είναι προφανές ότι πρόκειται για γιαγιά δεν το λέμε αν πρόκειται για γυναίκα που δείχνει κάτω από 50-55. Εγώ πάντως τις φίλες μου της συμβουλεύω να κάνουν παιδιά "οριακά" όσο μεγαλύτερες γίνεται.

10ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 11:15 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="maria2010". Εγώ πάντως τις φίλες μου της συμβουλεύω να κάνουν παιδιά "οριακά" όσο μεγαλύτερες γίνεται. [/quote]

τι εννοεις??..να τα κανεις οσο πιο αργα μπορεις?

11ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 11:16 am

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι μου θυμησες τώρα!!! αυτό το "θεματάκι" το είχε ο μπαμπάς μου όταν είμασταν μικρά... Γιατί όταν γεννήθηκα εγώ ο μπαμπάκας μου ήταν ήδη 46 χρονών.. Αφού ήθελε να ζήσει τη ζωή του κ μετά να γίνει γονιός και σύζυγος Wink Wink Όποτε λοιπόν τον έλεγαν "εγγόνια σου είναι αυτά" ο μπαμπας μου απαντούσε "ναι ναι! ειδες τι μικρός παππούς είμαι" και φυσικά το έπερνε στην πλάκα! Και θυμάμαι ότι εγώ με την αδερφή μου το διασκεδάζαμε αρκετα!!! Very Happy Very Happy Very Happy

12ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 11:21 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Τι μου θυμησες τώρα!!! αυτό το "θεματάκι" το είχε ο μπαμπάς μου όταν είμασταν μικρά... Γιατί όταν γεννήθηκα εγώ ο μπαμπάκας μου ήταν ήδη 46 χρονών.. Αφού ήθελε να ζήσει τη ζωή του κ μετά να γίνει γονιός και σύζυγος Wink Wink Όποτε λοιπόν τον έλεγαν "εγγόνια σου είναι αυτά" ο μπαμπας μου απαντούσε "ναι ναι! ειδες τι μικρός παππούς είμαι" και φυσικά το έπερνε στην πλάκα! Και θυμάμαι ότι εγώ με την αδερφή μου το διασκεδάζαμε αρκετα!!! Very Happy Very Happy Very Happy


ελα βρε ...αντρας 46 χρονων και τον ελεγαν παππου..! σιγα πια!!...εδω γεννανε γυναικες σε αυτη την ηλικια...η γυναικα του τραβολτα γεννησε περσι ατα 47 και ειναι μια χαρα κουκλαρα...

13ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 11:24 am

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:Τι μου θυμησες τώρα!!! αυτό το "θεματάκι" το είχε ο μπαμπάς μου όταν είμασταν μικρά... Γιατί όταν γεννήθηκα εγώ ο μπαμπάκας μου ήταν ήδη 46 χρονών.. Αφού ήθελε να ζήσει τη ζωή του κ μετά να γίνει γονιός και σύζυγος Wink Wink Όποτε λοιπόν τον έλεγαν "εγγόνια σου είναι αυτά" ο μπαμπας μου απαντούσε "ναι ναι! ειδες τι μικρός παππούς είμαι" και φυσικά το έπερνε στην πλάκα! Και θυμάμαι ότι εγώ με την αδερφή μου το διασκεδάζαμε αρκετα!!! Very Happy Very Happy Very Happy




ελα βρε ...αντρας 46 χρονων και τον ελεγαν παππου..! σιγα πια!!...εδω γεννανε γυναικες σε αυτη την ηλικια...η γυναικα του τραβολτα γεννησε περσι ατα 47 και ειναι μια χαρα κουκλαρα...





Όχι 46 ήταν όταν γεννήθηκα εγω... Στα 56 όμως τον έλεγαν... Ασε που ο μπαμπάκας μου αν και ήταν στα νιάτα του και είναι ακομα ένας κούκλος!!! Είχε από μικρός άσπρα μαλλιά... Όποτε μεγαλοέδειχνε τότε... Very Happy Very Happy Very Happy

14ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 11:31 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο άλλος πρέπει να έχει πολύ θράσσος να σε ρωτήσει γιος η εγγονός! Αυτό είναι αδιάκριτο!! Και εγγονός να νομίζει οτι ειναι πρέπει να πει γιος, αν θέλει να είναι απλά ευγενικός!!

Εφόσον μπορεί μια γυναίκα οργανικά να φέρει στον κόσμο παιδί δεν έχει σημασία η ηλικία, η διάθεση έχει...άσε που όταν είσαι μεγαλύτερος είσαι και πιο συνειδητοποιημένος και ξέρεις τι θές, μπορείς να δώσεις περισσότερα σε ενα παιδι..έτσι πιστεύω...

Εμένα η γιαγιά μου (τώρα είναι 85 ετών), την μητέρα μου την έκανε 40 χρονών...θεωρώ μια γυναίκα πολύ δυνατή για να μπει σε τέτοια διαδικασία σε αυτή την ηλικία γιατί οσο να ναι είναι κάπως πιο ζόρικη και με περισσότερα ρίσκα εγκυμοσύνη..

Μην ανησυχεις κοπέλα μου για τους κακόβουλους! Απλά γράψτους..να τανε η ζηλεια ψώρα, θα κολλούσε όλη η χώρα... ωριμες μανουλες 379767

15ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 12:00 pm

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ πιστεύω ότι αφού ο Θεός μας ευλόγησε να κάνουμε παιδιά από 15 έως και 45 46 47 ίσως και παραπάνω καλό θα είναι οι απλοί άνθρωποι να μην τον κρίνουμε. ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472

16ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 12:02 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantina έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι αφού ο Θεός μας ευλόγησε να κάνουμε παιδιά από 15 έως και 45 46 47 ίσως και παραπάνω καλό θα είναι οι απλοί άνθρωποι να μην τον κρίνουμε. ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472


Πολύ όμορφο αυτό που έγραψες!!! Very Happy Very Happy Very Happy

17ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 12:04 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
konstantina έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι αφού ο Θεός μας ευλόγησε να κάνουμε παιδιά από 15 έως και 45 46 47 ίσως και παραπάνω καλό θα είναι οι απλοί άνθρωποι να μην τον κρίνουμε. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Πολύ όμορφο αυτό που έγραψες!!! Very Happy Very Happy Very Happy

οντως πολύ ωραία το έθεσες!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

18ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 12:11 pm

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
konstantina έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι αφού ο Θεός μας ευλόγησε να κάνουμε παιδιά από 15 έως και 45 46 47 ίσως και παραπάνω καλό θα είναι οι απλοί άνθρωποι να μην τον κρίνουμε. ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472


Πολύ όμορφο αυτό που έγραψες!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Να συμπληρώσω ότι μας κρίνουν αυτοί που δεν μπορούν να φτάσουν εκεί που εμείς καταφέραμε. Είναι ηρωίδες οι μανούλες που σε μεγάλη ηλικία όχι απλά γέννησαν αλλά και μεγαλώνουν τα παιδιά τους με όλο το είναι τους. Δυστυχώς όταν μεγαλώνουμε δεν έχουμε την ίδια υπομονή ούτε τα ίδια κουράγια, γιαυτό οι μεγαλύτερες μανούλες είναι άξιες συγχαρητήριων.

19ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 12:34 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι όπως πολύ σωστά είπε κάποια παραπάνω, πρέπει να είσαι αγενής για να ρωτήσεις κάτι τέτοιο. Ακόμα και αν κάποιος έχει την απορία αν είναι παιδί ή εγγόνι δεν ρωτάει στην ψύχρα.
Μου έχει τύχει προσωπικά στο νηπιαγωγείο της κόρης μου και δεν ρώτησα και ευτυχώς που δεν το έκανα γιατί ήταν το παιδί της και αν θα μου απαντούσε η μητέρα θα αισθανόμουν μεγάλη ντροπή και που το σκέφτηκα μόνο.

20ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Παρ Οκτ 21, 2011 1:20 pm

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
konstantina έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι αφού ο Θεός μας ευλόγησε να κάνουμε παιδιά από 15 έως και 45 46 47 ίσως και παραπάνω καλό θα είναι οι απλοί άνθρωποι να μην τον κρίνουμε. ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472
συμφωνω κ επ'αυξανω

21ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Σαβ Οκτ 22, 2011 1:40 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
konstantina έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι αφού ο Θεός μας ευλόγησε να κάνουμε παιδιά από 15 έως και 45 46 47 ίσως και παραπάνω καλό θα είναι οι απλοί άνθρωποι να μην τον κρίνουμε. ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472 ωριμες μανουλες 417472
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 45 ΧΡΟΝΟΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 19 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΣΤΑ 40 ΔΗΛ . ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ?? ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΜΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΣ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ??? Mad Mad

22ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Σαβ Οκτ 22, 2011 3:44 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω κοριτσια για την συμπαρασταση Very Happy Very Happy δεν νομιζω να το λενε απο κακια γιατι ειναι ανθρωποι που δεν με ξερουν ωριμες μανουλες 215994νομιζω οτι ειναι αυτες οι γυναικες που εγιναν μαμαδες στα 18 και τωρα ειναι γιαγιαδες.μου αρεσε αυτο με το δισεγγονο θα το πω αν υπαρξει επομενη φορα.και συμφωνω σε αυτη την ηλικια εισαι πιο ωριμη και ξερεις τι θελεις Shocked το μονο μειον ειναι οτι δεν εχεις την σωματικη αντοχη που εχει μια πιο νεα γυναικα Wink παντος δεν το εχω μετανιωση (μεχρι τα 30 μου ουτε που ειχα σκεφτει για παιδι). η γυναικα σημερα πρεπει να γινεται πρωτα οικονομικα ανεξαρτητη και μετα να κανει οικογενεια και παιδια ωστε να μπορει να του προσφερει περισοτερα πραγματα(ενταξει εγω αργησα λιγο) tongue

23ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Σαβ Οκτ 22, 2011 3:49 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
miki2009 έγραψε:αμαν βρε κοριτσια Embarassed πρεπει να απολογογουμε επειδη ειμαι ωριμη μαμα?εχει καμια σας παρομοια εμπειρια?τι απαντατα οταν σας
ρωτανε 'ειναι γιος η εγγονος?"


Οχι βεβαια.Κι οταν σε ρωτανε θα λες γιος γτ υπαρχει προβλημα???
Κι οποιος πει τπτ κρατα μια καρτουλα ψυχιατρου κ δδωστου,κι πες ειχα μια γνωστη με την ιδια ξινιλα κι αυτος την βοηθησε,ελπιζω να σ βοηθησει το ιδιο.

Αντε κανεις δν κοιταει τη παρτη του πια ελεος

24ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Σαβ Οκτ 22, 2011 3:55 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολύ καλό θέμα και θα πρότεινα να το κάναμε ομάδα γιατί όχι ; αλλά αυτό πρέπει να το κάνει η κοπέλα που άνοιξε το θέμα .
Λοιπόν η γνώμη μου :Έμεινα έγκυος στο Σταύρο στα 33 τον έκανα στα 34 αυτή τη στιγμή είμαι 41 και ο Σταύρος το Μάρτιο θα κλείσει τα 8 .
Μέχρι και πριν 2 χρόνια έλεγα αν είναι να κάνω άλλο παιδί να το κάνω μέχρι τα 38 δεν ξέρω μάλλον όλη αυτή παραφιλολογία ότι η γυναίκα σε μεγαλύτερη ηλικία είναι πιο δύσκολη στο να φέρει στο κόσμο ένα ακόμα παιδί .
Για μένα μεγάλο ρόλο παίζει και η ψυχολογία της γυναίκας .Τι εννοώ; Υπάρχουν γυναίκες που μπορεί να είναι 25 χρονών και να είναι κουρασμένες και να μην έχουν ψυχικές δυνάμεις αλλά μπορεί και να υπάρχουν γυναίκες 40χρονών και μεγαλύτερες και να είναι γεμάτο ενέργεια .
Ανήκω στην δεύτερη κατηγορία μου αρέσει να κάνω πράγματα να ασχολούμαι και γενικά δεν βαρυγκωμώ , δεν λέω ότι είναι κακό να το κάνουν προς Θεού η κάθε γυναίκα διαμορφώνει τη ζωή της σύμφωνα με τις ανάγκες της και τα εφόδια που της δίνονται .
Δεν έχει τύχει να μείνω έγκυος μετά το Σταύρο παρόλο που δεν έπαιρνα κάποιο τρόπο αντισύλληψης -δεν το είχα ψάξει επειδή το οικονομικό τα τελευταία 2 χρόνια ήταν απαγορευτικά για ένα μέλος ακόμα , αν βέβαια ερχόταν θα το δεχόμασταν με χαρά .
Πρόσφατα οδηγήθηκα στο νοσοκομείο με μια κύστη στην ωοθήκη εκεί λοιπόν ήρθε ο γιατρός και με ρώτησε αν έχω σκοπό να κάνω άλλο παιδί . Του απάντησα για το θέμα του οικονομικού και για την ηλικία και τ΄τος γέλασε και μου είπε :αν είχες λύσει το οικονομικό θα έκανες; επειδή αφήνουμε την ηλικία απ'έξω πλέον οι γυναίκες ξεκινούν να κάνουν παιδιά μετά τα 35 και η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ και κάλλιστα μια γυναίκα στα 42ακόμα και στα 45 μπορεί να φέρει στο κόσμο ένα παιδί με βασικές προϋποθέσεις :να κάνει κάποιες έξτρα εξετάσεις και να είναι υγιείς .
Ναι η αλήθεια είναι ότι τα λόγια του με έκαναν να δω διαφορετικά όλο αυτό , τώρα όσο αφορά το θέμα του κόσμου πάντα θα λέει είτε κάνεις παιδί στα 16+ είτε στα 40+ πάντα θα λένε αλλά τα παιδιά τα κάνουμε για εμάς και όχι για το κόσμο

25ωριμες μανουλες Empty Απ: ωριμες μανουλες Σαβ Οκτ 22, 2011 4:04 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Πολύ καλό θέμα και θα πρότεινα να το κάναμε ομάδα γιατί όχι ; αλλά αυτό πρέπει να το κάνει η κοπέλα που άνοιξε το θέμα .
Λοιπόν η γνώμη μου :Έμεινα έγκυος στο Σταύρο στα 33 τον έκανα στα 34 αυτή τη στιγμή είμαι 41 και ο Σταύρος το Μάρτιο θα κλείσει τα 8 .
Μέχρι και πριν 2 χρόνια έλεγα αν είναι να κάνω άλλο παιδί να το κάνω μέχρι τα 38 δεν ξέρω μάλλον όλη αυτή παραφιλολογία ότι η γυναίκα σε μεγαλύτερη ηλικία είναι πιο δύσκολη στο να φέρει στο κόσμο ένα ακόμα παιδί .
Για μένα μεγάλο ρόλο παίζει και η ψυχολογία της γυναίκας .Τι εννοώ; Υπάρχουν γυναίκες που μπορεί να είναι 25 χρονών και να είναι κουρασμένες και να μην έχουν ψυχικές δυνάμεις αλλά μπορεί και να υπάρχουν γυναίκες 40χρονών και μεγαλύτερες και να είναι γεμάτο ενέργεια .
Ανήκω στην δεύτερη κατηγορία μου αρέσει να κάνω πράγματα να ασχολούμαι και γενικά δεν βαρυγκωμώ , δεν λέω ότι είναι κακό να το κάνουν προς Θεού η κάθε γυναίκα διαμορφώνει τη ζωή της σύμφωνα με τις ανάγκες της και τα εφόδια που της δίνονται .
Δεν έχει τύχει να μείνω έγκυος μετά το Σταύρο παρόλο που δεν έπαιρνα κάποιο τρόπο αντισύλληψης -δεν το είχα ψάξει επειδή το οικονομικό τα τελευταία 2 χρόνια ήταν απαγορευτικά για ένα μέλος ακόμα , αν βέβαια ερχόταν θα το δεχόμασταν με χαρά .
Πρόσφατα οδηγήθηκα στο νοσοκομείο με μια κύστη στην ωοθήκη εκεί λοιπόν ήρθε ο γιατρός και με ρώτησε αν έχω σκοπό να κάνω άλλο παιδί . Του απάντησα για το θέμα του οικονομικού και για την ηλικία και τ΄τος γέλασε και μου είπε :αν είχες λύσει το οικονομικό θα έκανες; επειδή αφήνουμε την ηλικία απ'έξω πλέον οι γυναίκες ξεκινούν να κάνουν παιδιά μετά τα 35 και η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ και κάλλιστα μια γυναίκα στα 42ακόμα και στα 45 μπορεί να φέρει στο κόσμο ένα παιδί με βασικές προϋποθέσεις :να κάνει κάποιες έξτρα εξετάσεις και να είναι υγιείς .
Ναι η αλήθεια είναι ότι τα λόγια του με έκαναν να δω διαφορετικά όλο αυτό , τώρα όσο αφορά το θέμα του κόσμου πάντα θα λέει είτε κάνεις παιδί στα 16+ είτε στα 40+ πάντα θα λένε αλλά τα παιδιά τα κάνουμε για εμάς και όχι για το κόσμο
γεια σου βανια .εγω ανοιξα το θεμα αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να το κανουμε ομαδα. Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις