Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
110 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 110 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Πως έκανα αποθήκη.... Empty Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 7:45 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μετά από λαική απαίτηση (λέμε τώρα χεχε) ανοίγω θέμα για το πως έκανα εγώ αποθήκα γάλακτος, αφού ήξερα ότι πολύ γρήγορα θα επέστρεφα στην δουλειά, αλλά ήθελα, και θέλω να πίνει ο γιος μου μαμίσιο γάλα..
θα ήθελα να διευκρινήσω ότι δεν είμαι ειδική, ότι ό,τι γράφω είναι καθαρά από την εμπειρία μου ως τώρα, κι αν κάποια κοπέλα έχει κάποια καλύτερη ιδέα ή λύση θα ήταν χαρά μου να την γράψει, για να μάθω κι εγώ περισσότερα πάνω σε αυτό το ζήτημα...
Επίσης να τονίσω ότι δεν είναι εύκολο, το αντίθετο μάλιστα είναι αρκετά κουραστικό, ειδικά αν έχεις γυρίσει στην δουλειά, και πρέπει το πρωί που ξυπνάς, εκτός από τον θηλασμό, να αντλήσεις κι ένα μπουκάλι για το επόμενο γεύμα του παιδιού, και στην δουλειά να χωθείς στην τουαλέτα για κάνα τέταρτο για να βγάλεις άλλο ένα.. Εγώ μέχρι τώρα τα καταφέρνω, με πολύ πείσμα, αλλά για να είμαι ειλικρινής μαζί σας μετράω τις μέρες, για να φτάσουμε στους 6 μήνες, να αρχίσει ο μικρός να τρώει και στερεά, και να μειώσει τις ποσότητες που πίνει..
στο θέμα μας τώρα..
πώς κάνουμε αποθήκη..

θα σου πω πως έκανα εγώ αποθήκη:
πρώτα από όλα αγόρασα αυτό κυπελα αποθήκευσης , για να έχω κάπου να τα βάζω, και στη συνέχεια κάθε πρωί έβγαζα με το θήλαστρο 80-100 ml, έγραφα από έξω απο το κυπελλο ημερομηνία και τσουπ στην κατάψυξη..!!
η αλήθεια είναι ότι στην αρχή ήταν κουραστικό, αφού με δυσκολία έβγαζα 80 ml, αλλά στην πορεία έγινε συνήθεια. Με αυτό τον τρόπο έβαλα 20 κυπελλάκια στην κατάψυξη...!!
και μου φάνηκαν πάρα πολύ χρήσιμα, αφού όταν πήγα πχ. στην κηδεία της γιαγιάς μου στο χωριό και έλειψα μια μέρα, ο Απολλωνάκος δεν στερήθηκε το γάλα του..
Όταν έρθει η ώρα να το ξεπαγώσετε έχετε δύο επιλογές.. Ή το βγάζετε από την κατάψυξη, τον αφήνετε 4-5 ώρες εκτός ψυγείου, και όλα οκ, ή αν βιάζεσται κι έχετε θερμαντήρας , όπως εγώ, το βάζετε στην πιο χαμηλή θερμοκρασία, και ξεπαγώνει σε 15 λεπτα...
Σε καθημερινή βάση, αντλώ ένα μπουκάλι το πρωί, το βάζω στην ψύξη, οπου αντέχει εώς και 24 ώρες, και άλλη μία φορά στην δουλειά.. οπότε το παιδί μου έχει κάθε μέρα 2 μπουκάλια γάλα στο ψυγείο, και την κατάψυξη για έκτακτες ανάγκες..
Και το Σαββατοκύριακο φροντίζω να ανανεώνω την αποθήκη μου..
Τι άλλο..??
Α, ναι στην κατάψυξη αντέχουν μέχρι 6 μήνες, οπότε είναι σημαντικό να γράφετε ημερομηνίες απέξω..
Να σας δώσω να καταλάβετε, εμείς τώρα περνάμε τη φάση που αυξάνονται οι ανάγκες του για γάλα, και θέλει 130-150ml. Εγώ όμως μπορώ να βγάλω 100 άντε 120 με το ζόρι.. Οπότε βγάζω ένα μπουκάλι απο την κατάψυξη, το ξεπαγώνω και προσθέτω από μισό σε κάθε μπουκάλι που έχω βγάλει, οπότε όλα οκ..!!!
ελπίζω να μην σας κούρασα..Ό,τι απορίες έχετε, στείλτε μου μνμ
Άννα Laughing

2Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 8:19 am

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AX TELEIO!ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Η ΤΟ ΠΕΤΟΥΣΑ ΕΤΣΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕ ΑΛΛΟ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΕΡΩ

3Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 8:29 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο που έκανες!
φιλιά
καλή επιτυχία σε όλες μας...
εγώ αγόρασα τα σακουλάκια μεντέλα για τη φύλαξη, 20Ε η εικοσάδα απο φαρμακείο!Στηρίζονται κι αυτά όρθια μέσα στην κατάψυξη.
http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=3731

4Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 9:15 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
προτίμησα τα κύπελλα γιατί με τον αντάπτορα που τα συνοδεύει μπορούν να γίνουν άμεσα μπιμπερό, και δεν χρειάζεται να μεταφέρω το γάλα..
άλλωστε μην ξεχνάμε ότι παίζει ρόλο τι θήλαστρο έχουμε επιλέξει..
εγώ πήρα avent, οπότε συνέχισα στην ίδια μάρκα και τα υπόλοιπα αξεσουάρ ;-)

5Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 10:22 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχω να σου πω μπραβο σου γιατι πολλες κοπελες δεν γνωριζουν και αποθηλαζουν επειδη γυρνανε στην δουλεια τους,μπραβο σου κοριτσι μου καλους και πολλους θηλασμους ακομη σου ευχομαι!!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

6Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 12:08 pm

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γειά σου Άννα! Κι εγώ έκανα τράπεζα γάλακτος κα και στα τρία μου παιδιά. Μόνο που στηνκατάψυξη νόμιζα οτι κρατούν τρείς μήνες. Μάλιστα σήμερα έβλεπα ένα μπουκαλάκι από 10/7 και ήμουν σε δίλημμα...

7Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 12:58 pm

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η αληθεια ειναι πως κι εγω αυτο σκεφτηκα μολοις το διαβασα,εχω την εντυπωση πωςστην καταψυξη διατηρειται 3 μηνες το γαλα....
τελικα τί να ισχύει για σίγουρα΄?

8Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 1:07 pm

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το 6 μήνες το διάβασα στο site, και ρώτησα και μου το επιβεβαίωσε και ο κ. Παπαβέντζης...!!

http://www.mitrikosthilasmos.com/2009/10/blog-post_30.html



Έχει επεξεργασθεί από τον/την prozak στις Σαβ Οκτ 22, 2011 1:15 pm, 1 φορά

9Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 1:07 pm

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η παιδιατρος μου ειπε οτι κρατα 6 μηνες στην κατάψυξη!

10Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 1:08 pm

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
prozak έγραψε:το 6 μήνες το διάβασα στο site, και ρώτησα και μου το επιβεβαίωσε και ο κ. Παπαβέντζης...!!

prozak, ευχαριστουμε για το κειμενο!
Ερωτηση: τα κυπελακια της avent ειναι μιας χρησης ή τα αποστειρωνεις και τα επαναχρησιμοποιεις???

11Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 1:17 pm

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenikal έγραψε:

prozak, ευχαριστουμε για το κειμενο!
Ερωτηση: τα κυπελακια της avent ειναι μιας χρησης ή τα αποστειρωνεις και τα επαναχρησιμοποιεις???

είναι επαναχρησιμοποιούμενα..
αποστειρώνω και ξαναγεμίζω..!!
ουσιαστικά δεν έχω χρησιμοποιήσει μπιμπερό... μόνο αυτά..

12Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Σαβ Οκτ 22, 2011 1:24 pm

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
prozak έγραψε:
elenikal έγραψε:

prozak, ευχαριστουμε για το κειμενο!
Ερωτηση: τα κυπελακια της avent ειναι μιας χρησης ή τα αποστειρωνεις και τα επαναχρησιμοποιεις???

είναι επαναχρησιμοποιούμενα..
αποστειρώνω και ξαναγεμίζω..!!
ουσιαστικά δεν έχω χρησιμοποιήσει μπιμπερό... μόνο αυτά..

Αρα ειναι και οικονομικα! τελεια!
Λοιπον, εμενα θεωρητικά με εχεις βοηθησει παααρα πολύ! απο δευτερα που ερχεται το θηλαστρο ξεκιναω την αποθήκη μου! Ελπίζω και πρακτικα να τα καταφερω!!!
Ευχαριστω πολύ για τις συμβουλές σου!

13Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Κυρ Οκτ 23, 2011 7:44 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
prozak έγραψε:
elenikal έγραψε:

prozak, ευχαριστουμε για το κειμενο!
Ερωτηση: τα κυπελακια της avent ειναι μιας χρησης ή τα αποστειρωνεις και τα επαναχρησιμοποιεις???

είναι επαναχρησιμοποιούμενα..
αποστειρώνω και ξαναγεμίζω..!!
ουσιαστικά δεν έχω χρησιμοποιήσει μπιμπερό... μόνο αυτά..

σωστό κι αυτό !!! δεν το είχα σσκεφτεί!!
πιο οικονομικά !!
θα με "σκοτώσει" ο άντρας μου που θα του το πώ τώρα που πρόλαβε κι αγορασε τα φακελάκια! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

υγ εγώ όμως δε δουλέυω! τα θέλω στην καταψυξη για μέχρι τέλους που λήγουν όταν πια δε θα δίνω στήθος καθόλου!

14Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Κυρ Οκτ 23, 2011 8:12 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε αυτό να σκεφτείς τι ποσότητες θα αποθηκεύεις, γιατί μετά από 6 μήνες δεν θα πίνουν όσο πίνουν σήμερα..
Εγώ έφτασα στο σημείο κάποια στιγμή και ξεπάγωνα δύο δύο, αφού είχα αποθηκεύσει 60-70ml και χρειαζόμουν 150...


15Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Κυρ Οκτ 23, 2011 11:28 am

????????


Επισκέπτης
Νομιζω οτι διατηρουνται μεχρι 4 μηνες, οχι 6! Για ψαξε το!!
Και θελει σε πλαστικα μπωλ οπωσδηποτε, γιατι το γυαλι κατι κανει και το χαλαει το γαλα...
Το τονισα γιατι εγω σκεφτομουν αν το κανω ποτε, να χρησιμοποιησω γυαλι για πιο υγιεινο. Αλλα τελικα δε κανει!!

16Πως έκανα αποθήκη.... Empty ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.. Κυρ Οκτ 23, 2011 11:40 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
PROZAK ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ Κ ΓΩ ΑΥΤΟ!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ!!

17Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Κυρ Οκτ 23, 2011 11:42 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν διαβάσεις πιο πάνω έχω βάλει λινκ απο τον μητρικό θηλασμό, που εξηγεί όλα αυτά που γράφεις...
και λέει για το γυαλινο, όχι οτι δεν επιτρέπεται, αλλα ότι ειναι επικίνδυνο να σπάσει μεσα στην καταψυξη...!!!

18Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Δευ Οκτ 24, 2011 12:26 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπραβο Αννα! Εγω τα βαζακια αυτα μετα τα χρησιμοποιουσα για το φαγητο του Smile

19Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Δευ Οκτ 24, 2011 1:07 pm

dtiliou

dtiliou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μπραβο και κουραγιο σε οσες θηλαζουμε. Εγω θηλαζω την μπεμπα μου 6 μηνες και θα συνεχισω για οσο αντεχω και μπορω (μιλαμε για πολυ ξενυχτι!!! Πως έκανα αποθήκη.... 585182) Το γαλα αντεχει σε καταψυκτη 6 μηνες και σε απλη καταψυξη 3. Η διαφορα ειναι στους βαθμους καταψυξης!

20Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Δευ Οκτ 24, 2011 1:19 pm

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
prozak έγραψε:προτίμησα τα κύπελλα γιατί με τον αντάπτορα που τα συνοδεύει μπορούν να γίνουν άμεσα μπιμπερό, και δεν χρειάζεται να μεταφέρω το γάλα..
άλλωστε μην ξεχνάμε ότι παίζει ρόλο τι θήλαστρο έχουμε επιλέξει..
εγώ πήρα avent, οπότε συνέχισα στην ίδια μάρκα και τα υπόλοιπα αξεσουάρ ;-)

να σε ρωτησω κατι? ποσα δοχεια εχεις αγορρασει? εγω παρειγγειλα απ την σελιδα που μου εχεις δωσει 10 δοχεια των 180μλ. ειναι λιγα γτ μια μερα να λειψω σχεδον ολα 8α τα χρησιμοποιησουν.

ειναι και ακριβουτσικα ποσα πρεπει να παρω?

21Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Τρι Οκτ 25, 2011 12:12 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi ειχα παρει απο τα τζαμπο με 2,90 τα 8 δοχεια των 100μλ και με ειχαν βολεψει πολυ. παλια τα ειχαν στους αποστειρωτες κοντα, τωρα τ απηγαν στα ειδη σπιτιου. ριξε μια ματια.

http://stardustwork.blogspot.com

22Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Τρι Οκτ 25, 2011 1:27 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
antonia32 έγραψε:evvi ειχα παρει απο τα τζαμπο με 2,90 τα 8 δοχεια των 100μλ και με ειχαν βολεψει πολυ. παλια τα ειχαν στους αποστειρωτες κοντα, τωρα τ απηγαν στα ειδη σπιτιου. ριξε μια ματια.
ααχ σε ευχαριστω πολυ!!!! το τζαμπο σωζει οικογενειες Very Happy

23Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Τρι Οκτ 25, 2011 1:31 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε:
antonia32 έγραψε:evvi ειχα παρει απο τα τζαμπο με 2,90 τα 8 δοχεια των 100μλ και με ειχαν βολεψει πολυ. παλια τα ειχαν στους αποστειρωτες κοντα, τωρα τ απηγαν στα ειδη σπιτιου. ριξε μια ματια.
ααχ σε ευχαριστω πολυ!!!! το τζαμπο σωζει οικογενειες Very Happy
Πως έκανα αποθήκη.... 417472

http://stardustwork.blogspot.com

24Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Τετ Οκτ 26, 2011 2:15 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ έχω πάρει 20 των 180 και 10 των 240
αν μπεις στο site του Mothercare, εχει ακριβώς τα ίδια, διπλάσια τιμή...
αν είναι να φύγεις, θα βγάλεις την προηγούμενη μέρα, και το πρωί πριν φύγεις, οπότε θα έχεις 2 "φρέσκα" και τα υπόλοιπα κατάψυξη...

25Πως έκανα αποθήκη.... Empty Απ: Πως έκανα αποθήκη.... Τετ Οκτ 26, 2011 2:16 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
evvi έγραψε:
antonia32 έγραψε:evvi ειχα παρει απο τα τζαμπο με 2,90 τα 8 δοχεια των 100μλ και με ειχαν βολεψει πολυ. παλια τα ειχαν στους αποστειρωτες κοντα, τωρα τ απηγαν στα ειδη σπιτιου. ριξε μια ματια.
ααχ σε ευχαριστω πολυ!!!! το τζαμπο σωζει οικογενειες Very Happy

πρέπει να τσεκάρεις αν ταιριάζει με το θήλαστρο σου...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις