Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
17 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 17 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:Ας δούμε κάτι απλό :μέχρι πρότινος στα γήπεδα πήγαιναν οι οπαδοί για να δουν την αγαπημένοι τους ομάδα, πριν 15 ημέρες πήγαν στα γήπεδα και ανάρτησαν πανό απέναντι στη Τρόικα και στα νέα μέτρα της κυβέρνησης , όταν με δικτατορικό τρόπο ζητήθηκε να κατέβει κάτω το πανό το οποίο είχαν αναρτήσει 10 άτομα τότε έγινε το καταπληκτικό όλο το γήπεδο φώναζε υβριστικά συνθήματα τόσο για την Τρόικα όσο και για τον Πρωθυπουργό μάλλον για την μάνα του (και όπως είπε η Κανέλλη ποιά η διαφορά να βρίζουν την μάνα του διαιτητή απο του Πρωθυπουργού; μάνα η μιά μάνα και η άλλη ) τι έκαναν;πως θα έκλειναν τα στόματα τόσων ατόμων; θέλουν να σταματήσουν την οποιαδήποτε μορφή μαζικής συγκέντρωσης είτε αυτό είναι ένας αγώνας στο γήπεδο η μια πορεία . Φίμωτρο θέλουν να μας βάλουν αλλά δεν θα μπορέσουν.
Και εγω πιστεύω ότι η κατάσταση είναι ένα καζάνι που βράζει και σύντομα θα γίνει η έκρηξη

Συμφωνώ απόλυτα, και στο ότι θέλουν να μας φιμώσουν πια, κάτι που είναι αδύνατον στην κατάσταση που έχουν φέρει τις ζωές των πολιτών, αλλά και στο ότι κάποια στιγμή θα γίνει η έκρηξη και όποιον πάρει ο χάρος μετά, δυστυχώς θα την πληρώσουν και αθώοι. Και οι περισσότεροι δήθεν αναρχικοί είναι μπάτσοι της ασφάλειας για να δημιουργούν αναταραχές και να διαλύουν τον κόσμο, δεν είναι ούτε ομάδες μεμονωμένες ούτε τίποτα. Ο σκοπός τους είναι να μας φοβίσουν, να μην πηγαίνουμε σε διαδηλώσεις και σε πορείες μόνο και μόνο για να μας κλείσουν τα στόματα. Twisted Evil Twisted Evil

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα με φοβίζουν πολλά πράγματα. Οι κυβερνώντες κωφεύουν στην απαίτηση του λαού για αλλαγή και μάλιστα λένε δημοσίως (βλ. Μόσιαλος) ότι ο λαός δεν θέλει εκλογές. Ο ίδιος ο Παπούλιας χθες είπε ότι ο κόσμος καταλαβαίνει ότι τα σκληρά μέτρα είναι αναγκαία (!) λόγω της δύσκολης θέσης όπου βρίσκεται η χώρα.
Ακόμη και τώρα είμαστε στραμμένοι ο ένας εναντίον του άλλου και βλέπουμε τι μισθό παίρνει, για πόσες ώρες κλπ. Θυμάστε στην αρχή της κρίσης; Μιλούσαμε για τους πολύτεκνους και το επίδομα-κοροϊδία και λέγαμε "αφού θέλουν παιδιά, να τα μεγαλώσουν μόνοι τους, αντί να τρώνε τα λεφτά μας". Τα διάβαζα σε άλλο φόρουμ για γονείς και σε διάφορα μπλογκς κι έφριξα. Μετά πιάσαμε τους δημοσίους υπαλλήλους, μετά τους τεμπέληδες εκπαιδευτικούς, ύστερα άρχισαν να δημοσιοποιούνται οι μισθοί των ΔΕΚΟ. Έπεσα κι εγώ σε αυτήν την παγίδα όταν διάβασα ένα άρθρο για τα ΕΛΠΕ. Ο νυχτοφύλακας ΥΕ 78000 Ε ετησίως. Ευτυχώς συνήλθα. Δεν με ενδιαφέρει ο μισθός του ανθρώπου, ήθελα μόνο να παίρνω τον παλιό μισθό μου, να έχω την αγαπημένη μου δουλειά , να μη φοβάμαι την εφεδρεία και να μεγαλώσω τα παιδιά μου με στοιχειώδη αξιοπρέπεια . Να μη σκέφτομαι ότι με το καινούριο μισθολόγιο μπορεί να χάσω το σπίτι μου. Να μη βγαίνει ο παπάς της ενορίας μου (και φίλος μας) με τα παιδάκια του βόλτα και να τον αποκαλεί "τραγοκλέφτη" ο δήθεν αγανακτισμένος στην ταβέρνα. Έναν άνθρωπο που με 4 παιδιά ανήλικα και 12 χρόνια ιερωσύνης, ΠΕ, παίρνει περίπου 1100 Ε. Αυτήν τη βία φοβάμαι εγώ.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:Εμένα με φοβίζουν πολλά πράγματα. Οι κυβερνώντες κωφεύουν στην απαίτηση του λαού για αλλαγή και μάλιστα λένε δημοσίως (βλ. Μόσιαλος) ότι ο λαός δεν θέλει εκλογές. Ο ίδιος ο Παπούλιας χθες είπε ότι ο κόσμος καταλαβαίνει ότι τα σκληρά μέτρα είναι αναγκαία (!) λόγω της δύσκολης θέσης όπου βρίσκεται η χώρα.
Ακόμη και τώρα είμαστε στραμμένοι ο ένας εναντίον του άλλου και βλέπουμε τι μισθό παίρνει, για πόσες ώρες κλπ. Θυμάστε στην αρχή της κρίσης; Μιλούσαμε για τους πολύτεκνους και το επίδομα-κοροϊδία και λέγαμε "αφού θέλουν παιδιά, να τα μεγαλώσουν μόνοι τους, αντί να τρώνε τα λεφτά μας". Τα διάβαζα σε άλλο φόρουμ για γονείς και σε διάφορα μπλογκς κι έφριξα. Μετά πιάσαμε τους δημοσίους υπαλλήλους, μετά τους τεμπέληδες εκπαιδευτικούς, ύστερα άρχισαν να δημοσιοποιούνται οι μισθοί των ΔΕΚΟ. Έπεσα κι εγώ σε αυτήν την παγίδα όταν διάβασα ένα άρθρο για τα ΕΛΠΕ. Ο νυχτοφύλακας ΥΕ 78000 Ε ετησίως. Ευτυχώς συνήλθα. Δεν με ενδιαφέρει ο μισθός του ανθρώπου, ήθελα μόνο να παίρνω τον παλιό μισθό μου, να έχω την αγαπημένη μου δουλειά , να μη φοβάμαι την εφεδρεία και να μεγαλώσω τα παιδιά μου με στοιχειώδη αξιοπρέπεια . Να μη σκέφτομαι ότι με το καινούριο μισθολόγιο μπορεί να χάσω το σπίτι μου. Να μη βγαίνει ο παπάς της ενορίας μου (και φίλος μας) με τα παιδάκια του βόλτα και να τον αποκαλεί "τραγοκλέφτη" ο δήθεν αγανακτισμένος στην ταβέρνα. Έναν άνθρωπο που με 4 παιδιά ανήλικα και 12 χρόνια ιερωσύνης, ΠΕ, παίρνει περίπου 1100 Ε. Αυτήν τη βία φοβάμαι εγώ.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο ένας θα στραφεί εναντίον του άλλου. Όσον αφορά το δημόσιο πάντως όντως οι μισθοί κάποιων είναι εξωφρενικοί και ναι με πειράζει για τη μισή δουλειά που έκανε κάποιος στο δημόσιο να παίρνει τα τριπλά λεφτά από έναν άλλο οικογενειάρχη που παλεύει για τα βασικά.
Γιατί όλα αυτά εκτός από την εσχατη προδοσία όλων των πολιτικών, έφεραν τη χώρα κοντά στην χρεοκοπία. Δεν υπήρχε πουθενά κράτος και νόμοι. Τοδημόσιο ήταν έναν ξέφραγο αμπέλι. Ήταν λογικό κάπου ο συνταξιουχος που παίρνει 400 ευρώ το μήνα και ο ιδιωτικός υπάλληλος με τα 800 ευρώ το μήνα να εξαγριωθεί με αυτό..δεν λέω ότι είναι η αιτία του προβλήματος οι δημόσιοι προς θεού, αλλά είναι ένα μεγάλο κομμάτι αυτού...

Αυτό εννοούσε και ο Πάγκαλος που είπε μαζί τα φάγαμε!

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ θεωρώ κομμάτια του προβλήματος πρώτα τα πάρε-δώσε της εξουσίας με το μεγάλο κεφάλαιο, τις μίζες και την ατιμωρησία και ύστερα τους εξωφρενικούς μισθούς. Άλλωστε μεγάλη διαφθορά και φοροδιαφυγή υπήρχε σε δημόσιο, ιδιωτικό και ελεύθερο επάγγελμα για πολλά χρόνια.Αν κόβονταν οι πελατειακές σχέσεις, θα ξεκαθάριζε και αυτό το τοπίο.
Θα φορολογήσουν, λέει, τα δις ευρώ στις τράπεζες της Ελβετίας. Μας δουλεύουν; ποιους θα φορολογήσουν; Τους χρηματοδότες των κομμάτων;
Μάλλον βγαίνω όμως εκτός θέματος.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:Εγώ θεωρώ κομμάτια του προβλήματος πρώτα τα πάρε-δώσε της εξουσίας με το μεγάλο κεφάλαιο, τις μίζες και την ατιμωρησία και ύστερα τους εξωφρενικούς μισθούς. Άλλωστε μεγάλη διαφθορά και φοροδιαφυγή υπήρχε σε δημόσιο, ιδιωτικό και ελεύθερο επάγγελμα για πολλά χρόνια.Αν κόβονταν οι πελατειακές σχέσεις, θα ξεκαθάριζε και αυτό το τοπίο.
Θα φορολογήσουν, λέει, τα δις ευρώ στις τράπεζες της Ελβετίας. Μας δουλεύουν; ποιους θα φορολογήσουν; Τους χρηματοδότες των κομμάτων;
Μάλλον βγαίνω όμως εκτός θέματος.

Σίγουρα αυτά που λες είναι πρώτα πρώτα στην κατάσταση της Ελλάδας τώρα, απλά τώρα τα έβαλαν όλοι με το δημόσιο για να είναι το εξιλαστήριο θύμα, άλλωστε η τηλεόραση τα αποκάλυψε όλα αυτά..τυχαίο?δε νομίζω! Για να στραφεί ο ένας εναντίον του άλλου..Και μένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει τι κάνει ο ένας και ό άλλος και πόσα παίρνει αλλά κυρίως να μπορώ εγώ και η οικογένεια μου να ζούμε με αξιοπρέπεια, να έχουμε τις δουλειές μας και να μην σκεφτόμαστε και το παραμικρό που θα ψωνίσουμε...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:Kουκλα μου, ειμαι μια απο αυτες που ειπα για "λαθος στιγμη".. δεν καταδικασα κανεναν κ αναγνωριζω την αγανακτηση των πολιτων.. απλα επιμενω στο οτι δεν ηταν το σωστο μερος κ η σωστη στιγμη για να γινει κατι τετοιο.. χαλασαν μια ομορφη γιορτη, για να κανουν το κεφι τους μερικοι. και για πες μου εσυ τωρα, τι κερδισαν αυτοι με αυτο που εκαναν? η' τι κερδισαν ολοι αυτοι οι "αγανακτισμενοι" που ολο το καλοκαιρι ηταν με τις ωρες στημενοι στις πλατειες και κουτσομπολευαν, επιναν καφεδακι κ εκαναν καμακι... τιποτα!!! η' μαλλον επιπλεον μετρα κ φορους...δυστυχως, δεν ειναι στο χερι μας να αλλαξει η ολη κατασταση της χωρας κ αναγκαστικα οτι μας επιβαλλουν κανουμε! κι οσο για το "ειμαστε 100 χρονια πισω", παντα ειμασταν.. αυτο δεν αλλαξε!!

Χαλασαν μια ομορφη ατμοσφαιρα, ε? Κριμα, τετοια ξεφτίλα, σε περίοδο που σαν χωρα βιώνουμε μονο θριαμβους...

Ο καθένας κανει ότι μπορει για να καθησυχασει τη συνειδησή του. Οι μεν με το να τρεχουν πιστευοντας οτι κάτι κάνουν με το να πηγαίνουν στις πλατείες, και οι δε με το να πιστεύουν ότι τίποτα σημαντικο δεν θα γινει και επομενως να καθονται άπραγοι.

Αν υπήρχε αυτο το σκεπτικό, δεν θα υπήρχε ουτε επέτειος του ΟΧΙ, ουτε η επανασταση του 1821

Επίσης διάβασα ένα πολύ ωραίο σχόλιο όσον αφορά τους "θεσμούς" στο παρακάτω λίνκ:

http://www.topontiki.gr/article/24222#.TqrUzGWntw0.twitter

"Ειναι προφανες πως οταν ο λαος δεν σεβεται τους κορυφαιους θεσμους φταiει αυτος κι' οχι οι κορυφαιοι θεσμοι. Νομιζω λοιπον πως η μονη σωστη λυση για την κυβερνηση και τον προεδρο της Δημοκρατιας ειναι να παραμεινουν εσαει στην εξουσια και να αλλαξουν λαο, γιατι ο τωρινος αποδεικνυεται κατωτερος των υψηλων προσδοκιων τους. Ασε που η σταση του (του τωρινου λαου) μας εκθετει διεθνως, οπως επισημαινουν πολυ σωστα διαφοροι τηλεοπτικοι σχολιαστες."

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:Kουκλα μου, ειμαι μια απο αυτες που ειπα για "λαθος στιγμη".. δεν καταδικασα κανεναν κ αναγνωριζω την αγανακτηση των πολιτων.. απλα επιμενω στο οτι δεν ηταν το σωστο μερος κ η σωστη στιγμη για να γινει κατι τετοιο.. χαλασαν μια ομορφη γιορτη, για να κανουν το κεφι τους μερικοι. και για πες μου εσυ τωρα, τι κερδισαν αυτοι με αυτο που εκαναν? η' τι κερδισαν ολοι αυτοι οι "αγανακτισμενοι" που ολο το καλοκαιρι ηταν με τις ωρες στημενοι στις πλατειες και κουτσομπολευαν, επιναν καφεδακι κ εκαναν καμακι... τιποτα!!! η' μαλλον επιπλεον μετρα κ φορους...δυστυχως, δεν ειναι στο χερι μας να αλλαξει η ολη κατασταση της χωρας κ αναγκαστικα οτι μας επιβαλλουν κανουμε! κι οσο για το "ειμαστε 100 χρονια πισω", παντα ειμασταν.. αυτο δεν αλλαξε!!

Χαλασαν μια ομορφη ατμοσφαιρα, ε? Κριμα, τετοια ξεφτίλα, σε περίοδο που σαν χωρα βιώνουμε μονο θριαμβους...

Ο καθένας κανει ότι μπορει για να καθησυχασει τη συνειδησή του. Οι μεν με το να τρεχουν πιστευοντας οτι κάτι κάνουν με το να πηγαίνουν στις πλατείες, και οι δε με το να πιστεύουν ότι τίποτα σημαντικο δεν θα γινει και επομενως να καθονται άπραγοι.

Αν υπήρχε αυτο το σκεπτικό, δεν θα υπήρχε ουτε επέτειος του ΟΧΙ, ουτε η επανασταση του 1821

Επίσης διάβασα ένα πολύ ωραίο σχόλιο όσον αφορά τους "θεσμούς" στο παρακάτω λίνκ:

http://www.topontiki.gr/article/24222#.TqrUzGWntw0.twitter

"Ειναι προφανες πως οταν ο λαος δεν σεβεται τους κορυφαιους θεσμους φταiει αυτος κι' οχι οι κορυφαιοι θεσμοι. Νομιζω λοιπον πως η μονη σωστη λυση για την κυβερνηση και τον προεδρο της Δημοκρατιας ειναι να παραμεινουν εσαει στην εξουσια και να αλλαξουν λαο, γιατι ο τωρινος αποδεικνυεται κατωτερος των υψηλων προσδοκιων τους. Ασε που η σταση του (του τωρινου λαου) μας εκθετει διεθνως, οπως επισημαινουν πολυ σωστα διαφοροι τηλεοπτικοι σχολιαστες."


Respect Respect Respect Respect

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mommy12585 έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
moroulou έγραψε:κοριτσια,ειναι δυνατον να καταδικαζουμε οποιαδηποτε μορφη και στιγμη αντιδρασης,αντι να την χειροκροτουμε,τη στιγμη που εμεις οι υπολοιπες ημασταν στη ζεστασια και ασφαλεια του σπιτιου και του καναπε μας???παλι καλα να λεμε που κατι κινηται...και αφου εμεις δεν μπορουμε να συμετεχουμε,τουλαχιστον ας το αναγνωριζουμε σε αυτους που το κανουν!!εστω αυτο!τι θα πει λαθος στιγμη?δεν υπαρχουν στιγμες,εδω μιλαμε οτι εχουμε παει 100 χρονια πισω...η στιγμη ειναι το θεμα?
οσο για τη βια...βια χρησιμοποιει κατεξοχην η αστυνομια.δηλ το κρατος.και οι κουκουλοφοροι δηλ η αστυνομια, δηλ το κρατος.αυτα!

Kουκλα μου, ειμαι μια απο αυτες που ειπα για "λαθος στιγμη".. δεν καταδικασα κανεναν κ αναγνωριζω την αγανακτηση των πολιτων.. απλα επιμενω στο οτι δεν ηταν το σωστο μερος κ η σωστη στιγμη για να γινει κατι τετοιο.. χαλασαν μια ομορφη γιορτη, για να κανουν το κεφι τους μερικοι. και για πες μου εσυ τωρα, τι κερδισαν αυτοι με αυτο που εκαναν? η' τι κερδισαν ολοι αυτοι οι "αγανακτισμενοι" που ολο το καλοκαιρι ηταν με τις ωρες στημενοι στις πλατειες και κουτσομπολευαν, επιναν καφεδακι κ εκαναν καμακι... τιποτα!!! η' μαλλον επιπλεον μετρα κ φορους... δυστυχως, δεν ειναι στο χερι μας να αλλαξει η ολη κατασταση της χωρας κ αναγκαστικα οτι μας επιβαλλουν κανουμε! κι οσο για το "ειμαστε 100 χρονια πισω", παντα ειμασταν.. αυτο δεν αλλαξε!!

Ο κόσμος που κατεβαίνει στο Σύνταγμα, εδώ και μήνες, δε νομίζω να πηγαίνει για να πιει το καφεδάκι του και για καμάκι, αν ήθελαν πηγαίναν και σε καφετέρια με την ησυχία τους ή καθόντουσαν σπίτι τους, όπως κάνει ο περισσότερος κόσμος...Επειδή έχουμε αυτή τη νοοτροπία στην Ελλάδα εδώ και χρόνια για αυτό είμαστε 100 χρόνια πίσω. Ο κόσμος είναι πραγματικά αγανακτισμένος, και είναι κάθε ηλικίας, δεν είναι μόνο 100-200 τσογλανάκια που πάνε για να κάνουν χαβαλέ, είναι και οικογενειάρχες, είναι και μεγαλύτερης ηλικίας άνθρωποι που η ζωή τους έχει γίνει επιπέδου 'κατοχής' πλέον. Για όποιονδήποτε λόγο και να κατέβαινε ο καθένας, σημασία έχει το σύνολο και η ενότητα των Ελλήνων πια, η αντίδραση σε όλη αυτή την καταδίκη της χώρας μας..Τα πράγματα θα αγριέψουν. Αυτό που έγινε με την παρέλαση δεν είναι τίποτα σε αυτά που θα ακολουθήσουν. Ήδη είχαμε θύματα και θα 'χυθεί αίμα' όπως πάει το πράμα. Όσον αφορά την παρέλαση, δεν ήταν λάθος η στιγμή καθόλου, αντίθετα είχε συμβολικό χαρακτήρα. Οι Έλληνες κάθε χρόνο τιμούν τους νεκρούς που πολέμησαν για την πατρίδα τους, και θα το κάνουν στο μέλλον. Τώρα όμως σαφώς και προέχει να γίνει κάτι μήπως και αλλάξουν τα πράματα.
ΣΥΓΝΩΜΗ,ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΕΦΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ!ΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΟΥ ΜΩΡΕ...ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΟΛΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΩΡΟ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ,Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΑΦΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ,ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΤΕ ΚΙΑΛΛΑ,ΞΕΒΡΑΚΩΣΤΕ ΜΑΣ,ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΛΑ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΙΧ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΜΑ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?ΜΑΓΙΚΑ?ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ?ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΙ?ΠΩΣ???

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
moroulou έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
moroulou έγραψε:κοριτσια,ειναι δυνατον να καταδικαζουμε οποιαδηποτε μορφη και στιγμη αντιδρασης,αντι να την χειροκροτουμε,τη στιγμη που εμεις οι υπολοιπες ημασταν στη ζεστασια και ασφαλεια του σπιτιου και του καναπε μας???παλι καλα να λεμε που κατι κινηται...και αφου εμεις δεν μπορουμε να συμετεχουμε,τουλαχιστον ας το αναγνωριζουμε σε αυτους που το κανουν!!εστω αυτο!τι θα πει λαθος στιγμη?δεν υπαρχουν στιγμες,εδω μιλαμε οτι εχουμε παει 100 χρονια πισω...η στιγμη ειναι το θεμα?
οσο για τη βια...βια χρησιμοποιει κατεξοχην η αστυνομια.δηλ το κρατος.και οι κουκουλοφοροι δηλ η αστυνομια, δηλ το κρατος.αυτα!

Kουκλα μου, ειμαι μια απο αυτες που ειπα για "λαθος στιγμη".. δεν καταδικασα κανεναν κ αναγνωριζω την αγανακτηση των πολιτων.. απλα επιμενω στο οτι δεν ηταν το σωστο μερος κ η σωστη στιγμη για να γινει κατι τετοιο.. χαλασαν μια ομορφη γιορτη, για να κανουν το κεφι τους μερικοι. και για πες μου εσυ τωρα, τι κερδισαν αυτοι με αυτο που εκαναν? η' τι κερδισαν ολοι αυτοι οι "αγανακτισμενοι" που ολο το καλοκαιρι ηταν με τις ωρες στημενοι στις πλατειες και κουτσομπολευαν, επιναν καφεδακι κ εκαναν καμακι... τιποτα!!! η' μαλλον επιπλεον μετρα κ φορους... δυστυχως, δεν ειναι στο χερι μας να αλλαξει η ολη κατασταση της χωρας κ αναγκαστικα οτι μας επιβαλλουν κανουμε! κι οσο για το "ειμαστε 100 χρονια πισω", παντα ειμασταν.. αυτο δεν αλλαξε!!

Ο κόσμος που κατεβαίνει στο Σύνταγμα, εδώ και μήνες, δε νομίζω να πηγαίνει για να πιει το καφεδάκι του και για καμάκι, αν ήθελαν πηγαίναν και σε καφετέρια με την ησυχία τους ή καθόντουσαν σπίτι τους, όπως κάνει ο περισσότερος κόσμος...Επειδή έχουμε αυτή τη νοοτροπία στην Ελλάδα εδώ και χρόνια για αυτό είμαστε 100 χρόνια πίσω. Ο κόσμος είναι πραγματικά αγανακτισμένος, και είναι κάθε ηλικίας, δεν είναι μόνο 100-200 τσογλανάκια που πάνε για να κάνουν χαβαλέ, είναι και οικογενειάρχες, είναι και μεγαλύτερης ηλικίας άνθρωποι που η ζωή τους έχει γίνει επιπέδου 'κατοχής' πλέον. Για όποιονδήποτε λόγο και να κατέβαινε ο καθένας, σημασία έχει το σύνολο και η ενότητα των Ελλήνων πια, η αντίδραση σε όλη αυτή την καταδίκη της χώρας μας..Τα πράγματα θα αγριέψουν. Αυτό που έγινε με την παρέλαση δεν είναι τίποτα σε αυτά που θα ακολουθήσουν. Ήδη είχαμε θύματα και θα 'χυθεί αίμα' όπως πάει το πράμα. Όσον αφορά την παρέλαση, δεν ήταν λάθος η στιγμή καθόλου, αντίθετα είχε συμβολικό χαρακτήρα. Οι Έλληνες κάθε χρόνο τιμούν τους νεκρούς που πολέμησαν για την πατρίδα τους, και θα το κάνουν στο μέλλον. Τώρα όμως σαφώς και προέχει να γίνει κάτι μήπως και αλλάξουν τα πράματα.
ΣΥΓΝΩΜΗ,ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΕΦΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ!ΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΟΥ ΜΩΡΕ...ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΟΛΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΩΡΟ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ,Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΑΦΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ,ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΤΕ ΚΙΑΛΛΑ,ΞΕΒΡΑΚΩΣΤΕ ΜΑΣ,ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΛΑ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΙΧ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΜΑ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?ΜΑΓΙΚΑ?ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ?ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΙ?ΠΩΣ???

Χαχαχαχαχαχαχ..Κλαι ωπαλι....Ωραια το πεταξες..Χαχαχαχ...Αυτος ναι,θα μας σωσει..Αχ!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα ειναι δυνατον να μιλαμε για μια 'ομορφη ατμόσφαιρα' που χάθηκε οταν εχει πάρει φωτια ο κwλος μας???
ζουμε σε άλλη χωρα?? σε αλλη πραγματικότητα? σε άλλη διάσταση?? Shocked Shocked

...μα ειναι δυνατον το να κουνησουμε το σημαιάκι να ειναι πιο σημαντικο απο την ίδια την επιβίωση..?
και να κατηγορουμε αυτον που κατεβηκε να διαμαρτυρηθει ως τεμπέλη που πηγε να λιαστει με την φραπεδια /να κανει χαβαλε??
το ιδιο ειναι κ ολοι οι υπολοιποι αγανακτισμενοι σε Ευρωπη και ΗΠΑ???

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
moroulou έγραψε:ΣΥΓΝΩΜΗ,ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΕΦΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ!

....αν αυτο ειναι 'κέφι' τοτε φαντασου τι γλέντι τρικουβερτο χασαμε που δεν κατεβηκαμε στην παρελαση...τετοια ευκαιρια να σενιαριστούμε, να παμε κομμωτηριο βρε αδερφε - να κουνίσουμε τα σημαιακια- να βολταρουμε - να χαρούνε τα παιδια- δεν συμβαινει συχνα! μα γιατι μας χαλασαν τοσο ομορφη ατμόσφαιρα....κριμα .... Rolling Eyes Rolling Eyes

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
moroulou έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
moroulou έγραψε:κοριτσια,ειναι δυνατον να καταδικαζουμε οποιαδηποτε μορφη και στιγμη αντιδρασης,αντι να την χειροκροτουμε,τη στιγμη που εμεις οι υπολοιπες ημασταν στη ζεστασια και ασφαλεια του σπιτιου και του καναπε μας???παλι καλα να λεμε που κατι κινηται...και αφου εμεις δεν μπορουμε να συμετεχουμε,τουλαχιστον ας το αναγνωριζουμε σε αυτους που το κανουν!!εστω αυτο!τι θα πει λαθος στιγμη?δεν υπαρχουν στιγμες,εδω μιλαμε οτι εχουμε παει 100 χρονια πισω...η στιγμη ειναι το θεμα?
οσο για τη βια...βια χρησιμοποιει κατεξοχην η αστυνομια.δηλ το κρατος.και οι κουκουλοφοροι δηλ η αστυνομια, δηλ το κρατος.αυτα!

Kουκλα μου, ειμαι μια απο αυτες που ειπα για "λαθος στιγμη".. δεν καταδικασα κανεναν κ αναγνωριζω την αγανακτηση των πολιτων.. απλα επιμενω στο οτι δεν ηταν το σωστο μερος κ η σωστη στιγμη για να γινει κατι τετοιο.. χαλασαν μια ομορφη γιορτη, για να κανουν το κεφι τους μερικοι. και για πες μου εσυ τωρα, τι κερδισαν αυτοι με αυτο που εκαναν? η' τι κερδισαν ολοι αυτοι οι "αγανακτισμενοι" που ολο το καλοκαιρι ηταν με τις ωρες στημενοι στις πλατειες και κουτσομπολευαν, επιναν καφεδακι κ εκαναν καμακι... τιποτα!!! η' μαλλον επιπλεον μετρα κ φορους... δυστυχως, δεν ειναι στο χερι μας να αλλαξει η ολη κατασταση της χωρας κ αναγκαστικα οτι μας επιβαλλουν κανουμε! κι οσο για το "ειμαστε 100 χρονια πισω", παντα ειμασταν.. αυτο δεν αλλαξε!!

Ο κόσμος που κατεβαίνει στο Σύνταγμα, εδώ και μήνες, δε νομίζω να πηγαίνει για να πιει το καφεδάκι του και για καμάκι, αν ήθελαν πηγαίναν και σε καφετέρια με την ησυχία τους ή καθόντουσαν σπίτι τους, όπως κάνει ο περισσότερος κόσμος...Επειδή έχουμε αυτή τη νοοτροπία στην Ελλάδα εδώ και χρόνια για αυτό είμαστε 100 χρόνια πίσω. Ο κόσμος είναι πραγματικά αγανακτισμένος, και είναι κάθε ηλικίας, δεν είναι μόνο 100-200 τσογλανάκια που πάνε για να κάνουν χαβαλέ, είναι και οικογενειάρχες, είναι και μεγαλύτερης ηλικίας άνθρωποι που η ζωή τους έχει γίνει επιπέδου 'κατοχής' πλέον. Για όποιονδήποτε λόγο και να κατέβαινε ο καθένας, σημασία έχει το σύνολο και η ενότητα των Ελλήνων πια, η αντίδραση σε όλη αυτή την καταδίκη της χώρας μας..Τα πράγματα θα αγριέψουν. Αυτό που έγινε με την παρέλαση δεν είναι τίποτα σε αυτά που θα ακολουθήσουν. Ήδη είχαμε θύματα και θα 'χυθεί αίμα' όπως πάει το πράμα. Όσον αφορά την παρέλαση, δεν ήταν λάθος η στιγμή καθόλου, αντίθετα είχε συμβολικό χαρακτήρα. Οι Έλληνες κάθε χρόνο τιμούν τους νεκρούς που πολέμησαν για την πατρίδα τους, και θα το κάνουν στο μέλλον. Τώρα όμως σαφώς και προέχει να γίνει κάτι μήπως και αλλάξουν τα πράματα.
ΣΥΓΝΩΜΗ,ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΕΦΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ!ΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΟΥ ΜΩΡΕ...ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΟΛΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΩΡΟ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ,Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΑΦΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ,ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΤΕ ΚΙΑΛΛΑ,ΞΕΒΡΑΚΩΣΤΕ ΜΑΣ,ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΛΑ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΙΧ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΜΑ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?ΜΑΓΙΚΑ?ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ?ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΙ?ΠΩΣ???

Χαχαχαχαχαχαχ..Κλαι ωπαλι....Ωραια το πεταξες..Χαχαχαχ...Αυτος ναι,θα μας σωσει..Αχ!!

koukida έγραψε:μα ειναι δυνατον να μιλαμε για μια 'ομορφη ατμόσφαιρα' που χάθηκε οταν εχει πάρει φωτια ο κwλος μας???
ζουμε σε άλλη χωρα?? σε αλλη πραγματικότητα? σε άλλη διάσταση?? Shocked Shocked

...μα ειναι δυνατον το να κουνησουμε το σημαιάκι να ειναι πιο σημαντικο απο την ίδια την επιβίωση..?
και να κατηγορουμε αυτον που κατεβηκε να διαμαρτυρηθει ως τεμπέλη που πηγε να λιαστει με την φραπεδια /να κανει χαβαλε??
το ιδιο ειναι κ ολοι οι υπολοιποι αγανακτισμενοι σε Ευρωπη και ΗΠΑ???

koukida έγραψε:
moroulou έγραψε:ΣΥΓΝΩΜΗ,ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΕΦΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ!

....αν αυτο ειναι 'κέφι' τοτε φαντασου τι γλέντι τρικουβερτο χασαμε που δεν κατεβηκαμε στην παρελαση...τετοια ευκαιρια να σενιαριστούμε, να παμε κομμωτηριο βρε αδερφε - να κουνίσουμε τα σημαιακια- να βολταρουμε - να χαρούνε τα παιδια- δεν συμβαινει συχνα! μα γιατι μας χαλασαν τοσο ομορφη ατμόσφαιρα....κριμα .... Rolling Eyes Rolling Eyes

Εδώ ταιριάζει η παροιμία που λέει εδώ ο κόσμος καίγεται και το ***** χτενίζεται...

Η παρέλαση θα ήταν μια υποκρισία αυτή την στιγμή, τίποτε άλλο! Δε μπορώ να πιστέψω ότι ΟΛΟΣ αυτός ο κόσμος που μαζεύεται καθημερινά να φωνάξει δυνατά για το δίκιο του, θεωρείται από κάποιους άλλους συμπολίτες ότι κατεβαίνει για βόλτα και καφέ...σε λίγο να φάμε δε θα έχουμε, ήδη υπάρχουν οικογένειες που δεν εχουν να φάνε, ελληνικές οικογένειες που πάνε στα συσσίτια ας πούμε..και μιλάμε ακόμα ότι πανε για χαβαλέ... ΕΠΕΙΓΟΝ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!! - Σελίδα 5 522194 ΕΠΕΙΓΟΝ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!! - Σελίδα 5 522194 ΕΠΕΙΓΟΝ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!! - Σελίδα 5 522194 ΕΠΕΙΓΟΝ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!! - Σελίδα 5 522194

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο χορτατος τον πεινασμενο δεν τον πιστευει...

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mommy12585 έγραψε:
tatijana έγραψε:
moroulou έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
moroulou έγραψε:κοριτσια,ειναι δυνατον να καταδικαζουμε οποιαδηποτε μορφη και στιγμη αντιδρασης,αντι να την χειροκροτουμε,τη στιγμη που εμεις οι υπολοιπες ημασταν στη ζεστασια και ασφαλεια του σπιτιου και του καναπε μας???παλι καλα να λεμε που κατι κινηται...και αφου εμεις δεν μπορουμε να συμετεχουμε,τουλαχιστον ας το αναγνωριζουμε σε αυτους που το κανουν!!εστω αυτο!τι θα πει λαθος στιγμη?δεν υπαρχουν στιγμες,εδω μιλαμε οτι εχουμε παει 100 χρονια πισω...η στιγμη ειναι το θεμα?
οσο για τη βια...βια χρησιμοποιει κατεξοχην η αστυνομια.δηλ το κρατος.και οι κουκουλοφοροι δηλ η αστυνομια, δηλ το κρατος.αυτα!

Kουκλα μου, ειμαι μια απο αυτες που ειπα για "λαθος στιγμη".. δεν καταδικασα κανεναν κ αναγνωριζω την αγανακτηση των πολιτων.. απλα επιμενω στο οτι δεν ηταν το σωστο μερος κ η σωστη στιγμη για να γινει κατι τετοιο.. χαλασαν μια ομορφη γιορτη, για να κανουν το κεφι τους μερικοι. και για πες μου εσυ τωρα, τι κερδισαν αυτοι με αυτο που εκαναν? η' τι κερδισαν ολοι αυτοι οι "αγανακτισμενοι" που ολο το καλοκαιρι ηταν με τις ωρες στημενοι στις πλατειες και κουτσομπολευαν, επιναν καφεδακι κ εκαναν καμακι... τιποτα!!! η' μαλλον επιπλεον μετρα κ φορους... δυστυχως, δεν ειναι στο χερι μας να αλλαξει η ολη κατασταση της χωρας κ αναγκαστικα οτι μας επιβαλλουν κανουμε! κι οσο για το "ειμαστε 100 χρονια πισω", παντα ειμασταν.. αυτο δεν αλλαξε!!

Ο κόσμος που κατεβαίνει στο Σύνταγμα, εδώ και μήνες, δε νομίζω να πηγαίνει για να πιει το καφεδάκι του και για καμάκι, αν ήθελαν πηγαίναν και σε καφετέρια με την ησυχία τους ή καθόντουσαν σπίτι τους, όπως κάνει ο περισσότερος κόσμος...Επειδή έχουμε αυτή τη νοοτροπία στην Ελλάδα εδώ και χρόνια για αυτό είμαστε 100 χρόνια πίσω. Ο κόσμος είναι πραγματικά αγανακτισμένος, και είναι κάθε ηλικίας, δεν είναι μόνο 100-200 τσογλανάκια που πάνε για να κάνουν χαβαλέ, είναι και οικογενειάρχες, είναι και μεγαλύτερης ηλικίας άνθρωποι που η ζωή τους έχει γίνει επιπέδου 'κατοχής' πλέον. Για όποιονδήποτε λόγο και να κατέβαινε ο καθένας, σημασία έχει το σύνολο και η ενότητα των Ελλήνων πια, η αντίδραση σε όλη αυτή την καταδίκη της χώρας μας..Τα πράγματα θα αγριέψουν. Αυτό που έγινε με την παρέλαση δεν είναι τίποτα σε αυτά που θα ακολουθήσουν. Ήδη είχαμε θύματα και θα 'χυθεί αίμα' όπως πάει το πράμα. Όσον αφορά την παρέλαση, δεν ήταν λάθος η στιγμή καθόλου, αντίθετα είχε συμβολικό χαρακτήρα. Οι Έλληνες κάθε χρόνο τιμούν τους νεκρούς που πολέμησαν για την πατρίδα τους, και θα το κάνουν στο μέλλον. Τώρα όμως σαφώς και προέχει να γίνει κάτι μήπως και αλλάξουν τα πράματα.
ΣΥΓΝΩΜΗ,ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΕΦΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ!ΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΟΥ ΜΩΡΕ...ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΟΛΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΩΡΟ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ,Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΑΦΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ,ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΤΕ ΚΙΑΛΛΑ,ΞΕΒΡΑΚΩΣΤΕ ΜΑΣ,ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΛΑ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΙΧ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΜΑ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?ΜΑΓΙΚΑ?ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ?ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΙ?ΠΩΣ???

Χαχαχαχαχαχαχ..Κλαι ωπαλι....Ωραια το πεταξες..Χαχαχαχ...Αυτος ναι,θα μας σωσει..Αχ!!

koukida έγραψε:μα ειναι δυνατον να μιλαμε για μια 'ομορφη ατμόσφαιρα' που χάθηκε οταν εχει πάρει φωτια ο κwλος μας???
ζουμε σε άλλη χωρα?? σε αλλη πραγματικότητα? σε άλλη διάσταση?? Shocked Shocked

...μα ειναι δυνατον το να κουνησουμε το σημαιάκι να ειναι πιο σημαντικο απο την ίδια την επιβίωση..?
και να κατηγορουμε αυτον που κατεβηκε να διαμαρτυρηθει ως τεμπέλη που πηγε να λιαστει με την φραπεδια /να κανει χαβαλε??
το ιδιο ειναι κ ολοι οι υπολοιποι αγανακτισμενοι σε Ευρωπη και ΗΠΑ???

koukida έγραψε:
moroulou έγραψε:ΣΥΓΝΩΜΗ,ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ?ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΕΦΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ!

....αν αυτο ειναι 'κέφι' τοτε φαντασου τι γλέντι τρικουβερτο χασαμε που δεν κατεβηκαμε στην παρελαση...τετοια ευκαιρια να σενιαριστούμε, να παμε κομμωτηριο βρε αδερφε - να κουνίσουμε τα σημαιακια- να βολταρουμε - να χαρούνε τα παιδια- δεν συμβαινει συχνα! μα γιατι μας χαλασαν τοσο ομορφη ατμόσφαιρα....κριμα .... Rolling Eyes Rolling Eyes

Εδώ ταιριάζει η παροιμία που λέει εδώ ο κόσμος καίγεται και το ***** χτενίζεται...

Η παρέλαση θα ήταν μια υποκρισία αυτή την στιγμή, τίποτε άλλο! Δε μπορώ να πιστέψω ότι ΟΛΟΣ αυτός ο κόσμος που μαζεύεται καθημερινά να φωνάξει δυνατά για το δίκιο του, θεωρείται από κάποιους άλλους συμπολίτες ότι κατεβαίνει για βόλτα και καφέ...σε λίγο να φάμε δε θα έχουμε, ήδη υπάρχουν οικογένειες που δεν εχουν να φάνε, ελληνικές οικογένειες που πάνε στα συσσίτια ας πούμε..και μιλάμε ακόμα ότι πανε για χαβαλέ... ΕΠΕΙΓΟΝ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!! - Σελίδα 5 522194 ΕΠΕΙΓΟΝ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!! - Σελίδα 5 522194 ΕΠΕΙΓΟΝ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!! - Σελίδα 5 522194 ΕΠΕΙΓΟΝ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!! - Σελίδα 5 522194
ελα ντε,!!,αχ ρε κοριτσακια μου χαιρομαι που υπαρχουν 2-3 που συμφωνουμε..αλλα τι να την κανεις τη χαρα?οταν η πλεοψηφια ειναι αλλου...γιατι ειναι αλλου...allu fan park!ξερουν μωρε τι κανουν αυτοι οι μεγαλοι,τι ετσι τυχαια ειναι ολα?ξερουν οτι κοιμομαστε,μενεγακη,καναπεδακι,star,α!και οταν ερθουν εκλογες παλι ξερουμε τι θα κανουμε ε?εναν απτους δυο,ετσι για μια καλυτερη ελλαδα,οπως τοσα χρονια αλλωστε!μωρε ξερουν αυτοι ,τα εχουνε προγραμματισει ολα..ε,κι εμεις ακολουθουμε το προγραμμα τους.τι να κανεις τωρα που να τρεχεις μωρε...αλλα κι αυτοι που τρεχουν...τσ,τσ,τσ,αλητες!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γι'αυτο λοιπον ηρθε η ωρα να ΜΗΝ ψηφισουμε μεγαλα κομματα και να σταματησουμε να βλεπουμε κωλους στο σταρ...Εγω ξανα λεω,ηταν υπεροχη η 28η Οκτωβριου...Να δειτε τι αιμα θα χυθει την 17η Νοεμβριου....

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Να δειτε τι αιμα θα χυθει την 17η Νοεμβριου....


Αληθεια δεν το εννοεις αυτο; Rolling Eyes Rolling Eyes


Διαβασα ολα τα ποστ και συμφωνω απολυτα οτι επιτελους καπως επρεπε να αντιδρασουμε και ηταν μια καλη αρχη η χτεσινη μερα! Ομως ΟΧΙ ΝΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ!!!! Με αυτο ειμαι καθετα αντιθετη!

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CHRISLA2216 έγραψε:
moroulou έγραψε:κοριτσια,ειναι δυνατον να καταδικαζουμε οποιαδηποτε μορφη και στιγμη αντιδρασης,αντι να την χειροκροτουμε,τη στιγμη που εμεις οι υπολοιπες ημασταν στη ζεστασια και ασφαλεια του σπιτιου και του καναπε μας???παλι καλα να λεμε που κατι κινηται...και αφου εμεις δεν μπορουμε να συμετεχουμε,τουλαχιστον ας το αναγνωριζουμε σε αυτους που το κανουν!!εστω αυτο!τι θα πει λαθος στιγμη?δεν υπαρχουν στιγμες,εδω μιλαμε οτι εχουμε παει 100 χρονια πισω...η στιγμη ειναι το θεμα?
οσο για τη βια...βια χρησιμοποιει κατεξοχην η αστυνομια.δηλ το κρατος.και οι κουκουλοφοροι δηλ η αστυνομια, δηλ το κρατος.αυτα!

Kουκλα μου, ειμαι μια απο αυτες που ειπα για "λαθος στιγμη".. δεν καταδικασα κανεναν κ αναγνωριζω την αγανακτηση των πολιτων.. απλα επιμενω στο οτι δεν ηταν το σωστο μερος κ η σωστη στιγμη για να γινει κατι τετοιο.. χαλασαν μια ομορφη γιορτη, για να κανουν το κεφι τους μερικοι. και για πες μου εσυ τωρα, τι κερδισαν αυτοι με αυτο που εκαναν? η' τι κερδισαν ολοι αυτοι οι "αγανακτισμενοι" που ολο το καλοκαιρι ηταν με τις ωρες στημενοι στις πλατειες και κουτσομπολευαν, επιναν καφεδακι κ εκαναν καμακι... τιποτα!!! η' μαλλον επιπλεον μετρα κ φορους... δυστυχως, δεν ειναι στο χερι μας να αλλαξει η ολη κατασταση της χωρας κ αναγκαστικα οτι μας επιβαλλουν κανουμε! κι οσο για το "ειμαστε 100 χρονια πισω", παντα ειμασταν.. αυτο δεν αλλαξε!!

συμφωνω απολυτα μαζι σου CHRISLA.

https://www.youtube.com/cretanvenus

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
tatijana έγραψε:Να δειτε τι αιμα θα χυθει την 17η Νοεμβριου....


Αληθεια δεν το εννοεις αυτο; Rolling Eyes Rolling Eyes


Διαβασα ολα τα ποστ και συμφωνω απολυτα οτι επιτελους καπως επρεπε να αντιδρασουμε και ηταν μια καλη αρχη η χτεσινη μερα! Ομως ΟΧΙ ΝΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ!!!! Με αυτο ειμαι καθετα αντιθετη!

καλά,ότι θα γίνει ο κακός χαμός όλοι το ξέρουμε..αλλά μάλλον δεν έχετε πάρει χαμπαρει τι προκειτε να συμβεί ειδικά στο κέντρο της Αθήνας..εδώ λόγω του 15χρονου καψανε μόνο την Αθήνα,δε λέω για τα υπόλοιπα μέρη της Ελλάδας.φαντασου τώρα που ο κοσμάκης πειναει κ όλα τα συναφή τι έχει να γίνει.ΕΙΜΑΣΤΕ ΈΝΑ ΚΑΖΆΝΙ ΠΟΥ ΒΡΆΖΕΙ..κ ναι πιστεύω ότι θα γίνει της κακομοίρας.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
tatijana έγραψε:Να δειτε τι αιμα θα χυθει την 17η Νοεμβριου....


Αληθεια δεν το εννοεις αυτο; Rolling Eyes Rolling Eyes


Διαβασα ολα τα ποστ και συμφωνω απολυτα οτι επιτελους καπως επρεπε να αντιδρασουμε και ηταν μια καλη αρχη η χτεσινη μερα! Ομως ΟΧΙ ΝΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ!!!! Με αυτο ειμαι καθετα αντιθετη!



ναι βρε παιδιά....να χυθεί αίμα πάει πολύ....
αλλά έτσι και αλλιώς 17 Νοέμβρη πάντα ξεφεύγουν περισσότερο...από παλιά ...και δεν ήταν οι αγανακτισμένοι τότε!

απλά επειδή δεν είναι και εθνική γιορτή ακριβώς βρίσκουν ευκαιρίες για φασαρίες και να κάνουν την Αθήνα λαμπόγυαλο....και πάντα κάνουν αυτά για τα οποία κατηγορούν την κυβέρνηση... ...οι γνωστοί άγνωστοι έιναι εκεί..

και άμα γίνουν τραγικά γεγονότα πιστεύω πως πάλι από αυτούς θα είναι!!.στην Αθήνα ο απλός κόσμος ΄΄φοβάται΄΄ να κατέβει κέντρο την 17 Νοέμβρη!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
επειδη διεκρινα ειρωνεια απο καποια σχολια σε αυτα που εγραψα και με πειραξε, θελω να απολογηθω κ να εξηγηθω.. δεν ειμαι ουτε εθνικιστρια, ουτε πατριωτισσα, ουτε κομματοσκυλο, ουτε βολεμενη καπου..
πριν λιγα χρονια ημουν μια ορφανη, ανεργη κ ανυπαντρη μανα που η προνοια-το κρατος δηλαδη- μου εδινε επιδομα 40 ευρω το μηνα σαν βοηθημα Shocked Shocked .
ειμαι απλα ρομαντικη, και αυτη την ημερα- οπως και την 25 μαρτιου- την θεωρω σπουδαια κ σημαντικη!! θελω να παω στην παρελαση κ αυτες τις 1-2 ωρες που διαρκει, να νιωσω αυτο το κλιμα "της πατριδας", του ηρωισμου, να γυρισω χρονια πισω κ να συγκινηθω για ολους αυτους τους ηρωες που πολεμησαν στην κυριολεξια για την ελευθερια μας...
γι'αυτο κ ειπα οτι μου χαλασαν μια ομορφη γιορτη!
οσο για τους "αγανακτισμενους" στις πλατειες, εννοουσα εδω τουλαχιστον στην Θεσσαλονικη.. ετυχε το καλοκαιρι να κατεβω προς τον λευκο πυργο κανα 2-3 φορες βολτα με τα παιδια μου, και αυτο που ειδα ηταν νεα παιδια με φραπεδακι στο χερι, να καθονται αραχτοι, να μιλανε μεταξυ τους, ακομα κ να παιζουν χαρτια κ ταβλι.. δεν ειδα ουτε συνταξιουχους, ουτε οικογενειαρχες να διαμαρτυρονται κ να φωναζουν...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
Vivian έγραψε:
tatijana έγραψε:Να δειτε τι αιμα θα χυθει την 17η Νοεμβριου....


Αληθεια δεν το εννοεις αυτο; Rolling Eyes Rolling Eyes


Διαβασα ολα τα ποστ και συμφωνω απολυτα οτι επιτελους καπως επρεπε να αντιδρασουμε και ηταν μια καλη αρχη η χτεσινη μερα! Ομως ΟΧΙ ΝΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ!!!! Με αυτο ειμαι καθετα αντιθετη!



ναι βρε παιδιά....να χυθεί αίμα πάει πολύ....
αλλά έτσι και αλλιώς 17 Νοέμβρη πάντα ξεφεύγουν περισσότερο...από παλιά ...και δεν ήταν οι αγανακτισμένοι τότε!

απλά επειδή δεν είναι και εθνική γιορτή ακριβώς βρίσκουν ευκαιρίες για φασαρίες και να κάνουν την Αθήνα λαμπόγυαλο....και πάντα κάνουν αυτά για τα οποία κατηγορούν την κυβέρνηση... ...οι γνωστοί άγνωστοι έιναι εκεί..

και άμα γίνουν τραγικά γεγονότα πιστεύω πως πάλι από αυτούς θα είναι!!.στην Αθήνα ο απλός κόσμος ΄΄φοβάται΄΄ να κατέβει κέντρο την 17 Νοέμβρη!

Την 17 Νοέμβρη, επειδή η δουλειά μου ήταν στο κέντρο, πάντα φεύγαμε νωρίτερα θυμάμαι γιατί έκλειναν τα πάντα...
Εγώ είπα ότι θα χυθεί αίμα, αλλά μεταφορικά το είπα, ελπίζω και εύχομαι να μη συμβούν διάφορα παρατράγουδα μόνο και την πληρώσουν αθώοι που θα είναι εκεί από σπόντα! Rolling Eyes

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ το έγραψα.Τώρα,μεταφορικά;Κυριολεκτικά;Θα φανεί εκείνη την μέρα.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω ετσι πιστευω, πως θα γινει χαμος!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις