Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου δημιουργήθηκε σήμερα η εξής απορία: Που πρέπει να βάζουμε το νεογέννητο να κοιμηθεί? Τα στρώματα της καλαθούνας ή του πορτ μπεμπέ συνήθωε δεν είναι τόσο σκληρά και ενισχυμένα όσο θεωρητικά το στρώμα που έχουμε διαλέξει για την κούνια του. Μήπως πρέπει να το βάζουμε κατευθείαν στην κούνια του?Ή η καλαθούνα/πορτ μπεμπέ ενδείκνυται γιατί τα κρατάει πιο στριμωγμένα και άρα πιο ήρεμα? scratch scratch scratch scratch

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα που να παει το βρεφακι?Εγω τον ειχα στην κουνια του..Απο την αρχη που τον εφερα...

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμένα η δικιά μου δεν ήθελε με τίποτα την καλαθούνα!!! τι να πω ημερών παιδί είχε άποψη... προτιμούσε να κοιμάται μόνη της στο παιδικό που είχα κούνια!!! Οπότε αναγκάστηκα να κάνω μετακόμιση και στρίμωξα την κούνια δίπλα στο κρεββάτι μου.

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τον εχω στο πορτ μπεμπε διπλα μου πανω σε σκαμπω.
κουνια δεν εχουμε του πηραμε κατευθειαν μεγαλο κρεβατι

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θεωρω την καλαθουνα πεταμενα λεφτα.εγω και τις δυο τις εβαλα αμεσως στην κουνια τους,εχει και καλυτερο στρωμα.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είχα πάρει καλαθούνα επειδή δεν χωρούσε στη κρεβατοκάμαρα μας κούνια και έμεινε μέχρι 56 ημερών κάποια στιγμή κοντά στις 40 ημέρες το βράδυ δνε κοιμοταν στο καλάθι αντίθετα όλη την ημερών περίπου τον είχα στη κούνια ευχαριστιόταν ύπνο ήρθε η παιδίατρος και μου είπε ότι δεν βολέυετε επειδή ηταν πολύ λεπτό το στρωματάκι . Οπότε ψηφίζω κατευθείαν κουνια

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι αυτό σκέφτομαι και εγώ. Μήπως το στρώμα της καλαθούνας δεν είναι πολύ καλό και να τον βάλουμε κατευθείαν σην κούνια?

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα.
εγω την μικρη μου για τους πρωτους 4 μηνες την ειχα στην καλαθουνα κ κοιμοταν μια χαρα.
ειχα αγορασει ομως εξτρα στρωματακι γιατι αυτο που ειχε η καλαθουνα ηταν πολυ λεπτο.

https://www.youtube.com/cretanvenus

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το στρώμα που έχουν οι καλαθούνες,συμφωνώ,ότι δεν είναι τόσο καλό,αλλά υπάρχουν και στρώματα που τα πουλάνε ξεχωριστά και είναι πολύ καλά.
Εγώ τον είχα σε καλαθούνα και με βόλεψε γιατι μπορούσα να τον μεταφέρω όπου ήθελα.Το βράδυ κοιμόμασταν στο δωμάτιό μας για να τον ελέγχω και την ημέρα όπου ήμουν κι εγώ.Αυτό είναι το καλό,ειδικά στην αρχή που φοβάσαι και θες να ελέγχεις το μωρό.
Επηρεάστηκα όμως κι από αυτό που είπες και μου λέγανε και μένα..ότι δηλαδή κουρνιάζουν καλύτερα στην καλαθούνα.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τον κοιμησα σε λικνο για να κουρνιαζει καλυτερα που λες κ γτ η κουνια δε χωραγε στο δωματιο μου. πηρα ενα φθηνο, αλλα καλο απο τη Motherbaby στο περιστερι και κοιμοταν εκει ως πεντεμιση μηνων που πηγε στην κουνια. την ημερα ωστοσο τον κοιμιζα καλαθουνα και ολα ηταν οκ. αν τον βαλεις στην κουνια κατευθειαν, αφου θα γεννησεις χειμωνα μπορεις να του βαλεις ενα στηριγμα ασφαλειας και να τον σκεπαζεις καλα και να κουρνιαζει μια χαρα εκει.

http://stardustwork.blogspot.com

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ego mexri 5-6 minon tin eixa stin kalathouna dipla apo to krevati mas kai itan poly voliko kai iremouse k to moro..Tin diarkeia tis imeras tin evaza stin kounia.. Den to skeftika pote oti den ine kalo to stromataki tis kalathounas. Einai eidika kataskevasmenes, de nomizo na vlaptoun se tipota ta morakia....

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αρχικα μεχρι να σαραντησει τουλαχιστον καλο θα ηταν να τον εχεις σε καλαθουνα κοντα σου(για να μην χασει αμεσως και την μυρωδια σου που του εμπνεει ασφαλεια κιολας) γιατι απο την μητρα σε κουνια ειναι πολυ μεγαλη αλλαγη και παθαινουν ανασφαλεια οταν ειναι νεογεννητα....μπορεις να το εχεις κοντα σου σε καλαθουνα μεχρι να σαραντησει και μετα βαλτο στην κουνιτσα του.... Very Happy

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι και εγώ αυτό σκέφτομαι, την καλαθούνα.Μήπως η κούνια είναι πολύ μεγάλη και του δημιουργεί ανασφάλεια Rolling Eyes Rolling Eyes Απλώς μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία για το στρώμα σήμερα και είπα να ρωτήσωSmile

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νατασα υπαρχει ενα μαξιλαρι ειδικο που το βαζεις στην μεση της κουνιας και περιοριζει τον χωρο αν νομιζεις οτι θα ''χανετε'' στην μεγαλη κουνια, κατσε να το ψαξω να στο δειξω, δεν ειμαι σιγουρη αν το ειδα στο mothercare Rolling Eyes

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω και τα δυο στην καλαθουνα τα ειχα μεχρι 5 μηνων. τον μικρο μου μετα τον εβαλα σε λικνο που ειναι πολυ πιο βολικο απο την καλαθουνα και μετα στο κρεβατι του!και το 3ο οταν ερθει με το καλο στην καλαθουνα θα το εχω τον πρωτο καιρο!νιωθω κι εγω πιο ασφαλης εαν τα εχω διπλα μου!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΤΙΝ ΕΙΧΑ ΣΤΙΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΝ ΕΒΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΝΙΩΤΑΝ ΚΑΙ ΤΙΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ Κούνια ή καλαθούνα για τους πρώτους μήνες? 654316

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
k egv tin idia aporia eixa,k mia ksaderfi moy ,mou eipe na parw kalathoyna ,opote moy lythike i aporiaaaaa alla gia na doyme !!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεχρι να σαραντησει την ειχα στην καλαθουνα μετα ομως ειδα οτι δυσανασχετουσε και την πηγα στην κουνια της απλα της ειχα βαλει ενα μαξιλαρι για να μη γυρναει ανασκελα ειδικα το βραδυ που φοβομουν περισσοτερο αφου κοιμομουν και εγω.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τον εβαζα στο λικνο διπλα απο το κρεβατι μου και κοιμοταν εκει μεχρι 4 μηνων οπου πλεον δεν χωραγε!

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εαν μεσα στη κρεβατοκαμαρα χωραει κουνια-κρεβατι ειναι κριμα να παρετε καλαθουνα η' λικνο. εμεις τη κοιμιζουμε στη κουνια-κρεβατι απο τη πρωτη μερα και δανειστηκα απο μια φιλη μια καλαθουνα για ενα μηνα, την εβαζα εκει μεσα και την ειχα στο σαλονι, και μετα αγορασα relax . Αν δεν χωραει κουνια και αγορασετε καλαθουνα θα πρεπει να παρετε αλλο στρωμα γιατι αυτο που εχουν οι καλαθουνες ειναι πολυ λεπτο δεν κανει για πολλες ωρες.

http://www.worldjamboree.gr

tinacorfu

tinacorfu
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σου Carrie μου απ'οτι βλεπω μαλλον ειναι θεμα παιδιου τι το βολευει.Η μπεμπα μου παντως κοιματε στο πορτμπεμπε απ'την αρχη αγορασα ομως και ενα ειδικο στρωματακι για πιο σιγουρα και ριχνει κατι υπνους ειδικα τωρα που αρχησαν και τα κρυα πιστευω ζεσταινετε καλητερα στην φωλιτσα της ασε που οταν πρωτορθαμε σπιτι ειναι μια σταλια και την εχανα μες στην κουνια.Το βραδυ βεβαια την βαζω στην κουνια για να μαθαινει σιγα σιγα γιατι δεν θα χωραει για πολυ ακομη στο πορτ μπεμπε.Γνωμη μου ειναι αν εχεις την δυνατοτητα να παρεις καλαθουνα ή καροτσι με πορτ μπεμπε θα σε βολεψει και μεσα στο σπιτι για να μην πηγαινοερχεσε στο δωματιο θα την εχεις διπλα σου συνεχεια οτι και να κανεις.Φιλια πολλα και καλη γεννα με το σακχαρο τελικα πως πηγε ησυχασες;

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΤΕΥΘΙΑΝ ΚΟΥΝΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ? ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΛΥ ΛΕΧΟΥΝΙΔΙΑ.ΑΝ ΑΡΧΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΒΑΣΙΚΑ.ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ. ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΡΑΒΑΤΑΚΙ Η ΚΟΥΝΙΑ.

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω τον εβαλα στην καλαθουνα απο την μερα που ηρθε σπιτι μας , για να τον εχω στο δωματιο μου. Μετα τις 20 μερες πηγε κατευθειαν στην κουνια του.
Ομως πιστευω οτι η καλαθουνα ειναι χρησιμη γιατι μπορεις ανετα να την μεταφερεις. Εγω μετα το 20ημερο, την πηγα στο σπιτι της μαμας μου για να τον βαζω εκει καθε φορα που πηγαιναμε..

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερούδια κορίτσια! Εγώ δεν χρησημοποίησα καθόλου την καλαθούνα παρόλο που είχα δανεική. Προσωπικά ένιωθα ανασφάλεια και προτιμούσα το κρεβάτι με ειδικά μαξιλάρια για να νιώθει όπως ήταν στην κοιλιά μου. Πάντως τα στρωματάκια της καλαθούνας δεν είναι και τα καλύτερα. Αν την επιλέξεις βάλτου ένα καλύτερο στρώμα.

http://mymammysblog.blogspot.com/

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλαθούνα έχουμε πάρει ήδη και κούνια επίσης -απλώς δεν μας έχει έρθει το στρώμα ακόμη, Λητώ καταλαβαίνετε Κούνια ή καλαθούνα για τους πρώτους μήνες? 966307 Κούνια ή καλαθούνα για τους πρώτους μήνες? 966307 Κούνια ή καλαθούνα για τους πρώτους μήνες? 966307 .Και στην καλαθούνα έχουμε και εξτρά στρωματάκι.Απλώς θα είναι εντάξει για την πλατούλα του λέτε?Γιατί δεν μου φαίνεται πολύ σκληρό scratch scratch scratch

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις