Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:εγω κοριτσια μου φοβαμαι παρα πολυ τις ψειρες τωρα που θα παει το παιδακι μου στο προνηπιο !!! δεν θελω να κολησει και η μικρη αλλα ουυτε και εμεις με τιποτα ομως !! εχετε καμια καλη ιδεα για προληψη ;;; εκτος απο τα σηκωμενα μαλλια γιατι τα θελει οπως διποτε κατω να ανεμιζουν χαχαχα ηθελα να ηξερα δεν ζεστενεται ;;;

χαζευα τις απαντησεις και ειδα την δικια σου,εγω καποια στιγμη που κολλησε η κορη μ και καταφεραμε τις βγαλαμε ολες,επαιρνα μετα του κορρε ενα σπρευ για προληψη.
ψαξε το θα σε βοηθησει και γω σκοπευω απο φετος στο προνηπιο να την ψεκαζω μην τυχον κολλησουμε.

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
manoula_24xr έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:εγω κοριτσια μου φοβαμαι παρα πολυ τις ψειρες τωρα που θα παει το παιδακι μου στο προνηπιο !!! δεν θελω να κολησει και η μικρη αλλα ουυτε και εμεις με τιποτα ομως !! εχετε καμια καλη ιδεα για προληψη ;;; εκτος απο τα σηκωμενα μαλλια γιατι τα θελει οπως διποτε κατω να ανεμιζουν χαχαχα ηθελα να ηξερα δεν ζεστενεται ;;;

χαζευα τις απαντησεις και ειδα την δικια σου,εγω καποια στιγμη που κολλησε η κορη μ και καταφεραμε τις βγαλαμε ολες,επαιρνα μετα του κορρε ενα σπρευ για προληψη.
ψαξε το θα σε βοηθησει και γω σκοπευω απο φετος στο προνηπιο να την ψεκαζω μην τυχον κολλησουμε.

Εγώ φέτος είδα και έπαθα να τις βγάλω από το κεφάλι της μεγάλης μου κόρης. Τελικά αναγκάστηκα να την κουρέψω καρέ για να καθαρίσουμε. Θαρρείτε και έχουν πάθει ανοσία οι άτιμες.
Δοκίμασα τόσα φάρμακα από το φαρμακείο και τίποτα. Μέχρι που διάβασα σε κάποιο άλλο φορουμ για την ψειρομαγιονέζα και μετά από πολλές αναβολές τη δοκίμασα. Μιλάμε έκανε θαύματα!!! Very Happy

Να θυμηθώ να σας βάλω τη συνταγή!

http://mammael.blogspot.com/

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mad το σκεφτομαι αυτο εδω και πολυ καιρο και το εχω συνδοιασει με το σχολειο !!!σκεφτηκα να την εχω με μια κοτσιδα ολη μερα αλλα δεν θελει να της πιανω με τιποτα !! τι να πω ;; ο θεος βοηθος !!

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma El έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:εγω κοριτσια μου φοβαμαι παρα πολυ τις ψειρες τωρα που θα παει το παιδακι μου στο προνηπιο !!! δεν θελω να κολησει και η μικρη αλλα ουυτε και εμεις με τιποτα ομως !! εχετε καμια καλη ιδεα για προληψη ;;; εκτος απο τα σηκωμενα μαλλια γιατι τα θελει οπως διποτε κατω να ανεμιζουν χαχαχα ηθελα να ηξερα δεν ζεστενεται ;;;

χαζευα τις απαντησεις και ειδα την δικια σου,εγω καποια στιγμη που κολλησε η κορη μ και καταφεραμε τις βγαλαμε ολες,επαιρνα μετα του κορρε ενα σπρευ για προληψη.
ψαξε το θα σε βοηθησει και γω σκοπευω απο φετος στο προνηπιο να την ψεκαζω μην τυχον κολλησουμε.

Εγώ φέτος είδα και έπαθα να τις βγάλω από το κεφάλι της μεγάλης μου κόρης. Τελικά αναγκάστηκα να την κουρέψω καρέ για να καθαρίσουμε. Θαρρείτε και έχουν πάθει ανοσία οι άτιμες.
Δοκίμασα τόσα φάρμακα από το φαρμακείο και τίποτα. Μέχρι που διάβασα σε κάποιο άλλο φορουμ για την ψειρομαγιονέζα και μετά από πολλές αναβολές τη δοκίμασα. Μιλάμε έκανε θαύματα!!! Very Happy

Να θυμηθώ να σας βάλω τη συνταγή!
TIN SINTAGI GRIGORAAAAAA parakalo poli kanei kai gia prolipsi exoun sto sxoleio kai fobame min kolisei!!

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσαρες! Ο Δημητρακης μου γεννηθηκε το Μαιο του 2006.
Ετοιμαζόμαστε και εμεις για προνηπιο αν μείνουν θέσεις διοτι προηγούνται τα νηπια.
Οσο για την πανα δε την εχουμε κοψει ακομα τη βραδινή. Ομως σκεφτομαι τωρα να του βαλω νάιλον απο κατω και να μην του φοραω καθολου διοτι εχω καταλαβει οτι απο τεμπελια λερωνει την πανα.
Καλε ποιες ειστε απο Κορινθο? Ειναι η καταγωγη μου απο κει. Βεβαια μενω Αθηνα αλλα κατεβαινω συνεχεια στα μερη μου!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν και έχει πολύ πολύ καιρό να γράψει κάποια μανούλα σε αυτό το θέμα...

Ο Ηλίας γεννήθηκε Αύγουστο του 2006 και μετά το καλοκαίρι πάμε 1η Δημοτικού!!! Ακόμα δε μπορώ να πιστέψω πως πέρασε έτσι ο καιρός!

http://www.creativebeez.gr

faiy


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα μανουλες!!!! η μικρη μου κορη ειναι γεννημενη τον μαρτιο του 2006 θα παμε πρωτη........ απο τωρα σκεφτομαι τι θα τραβηξω που θα πρεπει να διαβαζω δυο παιδια η κορη μου η μεγαλη ειναι 8,5 και θα παει τεταρτη. ελπιζω τουλαχιστον η μεγαλη να αρχησει να διαβαζει μονη της πια.... ουφ!!!!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
faiy έγραψε:καλημερα μανουλες!!!! η μικρη μου κορη ειναι γεννημενη τον μαρτιο του 2006 θα παμε πρωτη........ απο τωρα σκεφτομαι τι θα τραβηξω που θα πρεπει να διαβαζω δυο παιδια η κορη μου η μεγαλη ειναι 8,5 και θα παει τεταρτη. ελπιζω τουλαχιστον η μεγαλη να αρχησει να διαβαζει μονη της πια.... ουφ!!!!!

αχχχχ-και-εμεις-θα-παμε-πρωτη-τον-σεπτεβρη!!και-εχω-αγχωθει-πολυ-και-εγω!!αν-και-διαβαζει-και-γραφει-ηδη-ολοι-λενε-πως-θα-τα-παρει-ευκολα-!!μακαρι-να-ειναι-ετσι-αν-και-εγω-νομιζω-πως-τωρα-ειναι-ενθουσιασμενη-ενω-οταν-ερθει-η-στιγμη-που-θα-πρεπει-να-ειναι-συγκεντρωμενη-σε-κατι-και-να-γραφει-με-ωραια-γραμματα-κλπ-δεν-θα-της-αρεσει-!!θα-δειξει!!

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσια μ,χρονια μας πολλα ...εμενα η μικρη μ ειναι γεννημενη το σεπτεμβρη του 06...τωρα θα παμε πρωτη....φανταζομαι τι θα με περιμενει με το διαβασμα που απο τωρα βλεπω οτι δεν το θελει καθολου....αλλα τι να κανουμε ...προ παντων υγεια σε ολα τα παιδακια του κοσμου... Very Happy

faiy


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
valerakievelinaki έγραψε:
faiy έγραψε:καλημερα μανουλες!!!! η μικρη μου κορη ειναι γεννημενη τον μαρτιο του 2006 θα παμε πρωτη........ απο τωρα σκεφτομαι τι θα τραβηξω που θα πρεπει να διαβαζω δυο παιδια η κορη μου η μεγαλη ειναι 8,5 και θα παει τεταρτη. ελπιζω τουλαχιστον η μεγαλη να αρχησει να διαβαζει μονη της πια.... ουφ!!!!!

αχχχχ-και-εμεις-θα-παμε-πρωτη-τον-σεπτεβρη!!και-εχω-αγχωθει-πολυ-και-εγω!!αν-και-διαβαζει-και-γραφει-ηδη-ολοι-λενε-πως-θα-τα-παρει-ευκολα-!!μακαρι-να-ειναι-ετσι-αν-και-εγω-νομιζω-πως-τωρα-ειναι-ενθουσιασμενη-ενω-οταν-ερθει-η-στιγμη-που-θα-πρεπει-να-ειναι-συγκεντρωμενη-σε-κατι-και-να-γραφει-με-ωραια-γραμματα-κλπ-δεν-θα-της-αρεσει-!!θα-δειξει!!

faiy


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εισαι τυχερη που ξερει κιολας να γραφει και να διαβαζει η δικια μου ακομα μπερδευει τα γραμματα και εχω ανγχοθει δεν ξερω τι τους μαθαινουν εχω και τη μεγαλη που με θελει απο πανω της για να διαβασει και την εχω παραμελησει λιγο τη μικρη παντως δειχνει να εχει θεληση το καλοκαιρι θα ασχολειθω περισσοτερο μαζι της να παει προετοιμασμενη στην πρωτη

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο γιος μου είναι γεννημένος 21/10//2006

Φοβερή χρόνια !!!!!!!!

nana

nana
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμενα η κορουλα μου ειναι γεννημενη
18-8-2006!!
οντως φοβερη χρονια!!η πιο ωραια της ζωης μου!! Very Happy

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nana έγραψε:εμενα η κορουλα μου ειναι γεννημενη
18-8-2006!!
οντως φοβερη χρονια!!η πιο ωραια της ζωης μου!! Very Happy
Τώρα; Τρώμε το πακέτο με τα πρωτακια μας χαχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις