Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι είναι το εβιολ ;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η βιταμινη ε?

εγω την περνω για αλλο λογο δεν ηξερα οτι κανει και γιαυτο.

το λαδι της eviol ειναι απλα απιστευτο.ασχετο βεβαια

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:η βιταμινη ε?

εγω την περνω για αλλο λογο δεν ηξερα οτι κανει και γιαυτο.

το λαδι της eviol ειναι απλα απιστευτο.ασχετο βεβαια

για πέστε ρε κορίτσια να ξέρουμε, εσύ ας πούμε γιατί το πήρες ;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
mamavivo έγραψε:η βιταμινη ε?

εγω την περνω για αλλο λογο δεν ηξερα οτι κανει και γιαυτο.

το λαδι της eviol ειναι απλα απιστευτο.ασχετο βεβαια

για πέστε ρε κορίτσια να ξέρουμε, εσύ ας πούμε γιατί το πήρες ;

την βιταμινη την παιρνω για λαμπερο ,υγιες δερμα.το λαδακι δε, κανει θαυματα.

την παιρνω χρονια εγω αυτην την βιταμινη κατα καιρους.,μπορεις να σπασεις την βιταμινη πανω στο δερμα σου αν δεν μπορεις να παρεις λαδακι.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:
mamavivo έγραψε:η βιταμινη ε?

εγω την περνω για αλλο λογο δεν ηξερα οτι κανει και γιαυτο.

το λαδι της eviol ειναι απλα απιστευτο.ασχετο βεβαια

για πέστε ρε κορίτσια να ξέρουμε, εσύ ας πούμε γιατί το πήρες ;

Εγώ διάβασα ότι βοηθάει τη γονιμότητα του άντρα και της γυναίκας και ότι κάνει καλό σε πολλά γενικώς, είναι αντιγηραντική, μια φορά εσπασα ένα καψουλάκι και το άπλωσα στα μούτρα μου κιόλας...έκανα πειράματα...χαχα...δεν τα πήραμε πολύ...καμιά βδομάδα μέσα στις γόνιμες...γιαυτό λέω ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν ήταν σύμπτωση ή αν όντως έπαιξε ρόλο...

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ παίρνω φολικό οξύ αλλά για την βιταμίνη Ε δεν είχα διαβάσει πουθενά οτι βοηθάει και στην γονιμότητα...
για κάτσε να ρωτήσω τον ντακ Laughing

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:εγώ παίρνω φολικό οξύ αλλά για την βιταμίνη Ε δεν είχα διαβάσει πουθενά οτι βοηθάει και στην γονιμότητα...
για κάτσε να ρωτήσω τον ντακ Laughing

Πάτα ένα γκουγκλάρισμα και θα βρεις πολλές πληροφορίες...

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΦΙΛΙΣΙΝ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΖΑΛΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟ ΧΑΠΙ???? ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΡΑΞΕΙ! ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΡΧΗΣΑ ΠΑΛΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΜΗΠΩΣ ΔΩ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΤΙ ΧΑΖΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΓΜΤ!

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella01 έγραψε:Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή αν όντως μας βοήθησε, προσπαθούσαμε συνολικά 8 μήνες και τον τελευταίο μήνα εγώ πήρα φολικό οξύ και πήραμε και οι δύο εβιολ ε και έμεινα. Τώρα φυσικά εξακολουθώ να το παίρνω χωρίς να μου το έχει πει ο γιατρός, το έπαιρνα συνεχώς και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Νομίζω μόνο καλό κάνει.

αν καταλαβα καλα το επειρνες το εβιολ και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης?το ειχες αναφερει στο γιατρο οτι παιρνεις βιταμινη ε? σε εναν οδηγο εγκυμοσυνης διαβασα οτι δεν κανει καλο στο εμβρυο. τωρα βεβαια δεν ανεφερε ποσοτητες αλλα αναφροταν γενικα στην ε.

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω μετα την αποβολλη που ειχα μου εδωσε φιλιβιλ καπως ετσι ....μου ειπε να το περνω 2 3 μηνες πριν να αρχισω προσπαθειες.μου το εδωσε ο γιατρος μου ειναι κατι σαν συμπληρωμα διατροφησ β12 αν καταλαβα καλα

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΙΔΗΡΟ,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΚΑΙ ΤΟ FILICINE!ΤΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΦΟΣΙΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ FILICINE ΤΑ ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΑΛΗ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ FILICINE.ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΩ.

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΙΔΗΡΟ,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΚΑΙ ΤΟ FILICINE!ΤΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΦΟΣΙΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ FILICINE ΤΑ ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΑΛΗ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ FILICINE.ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΩ.

Απο τη στιγμή που σου το έδωσε ο γιατρός σου κακώς δεν το πέρνεις!!!Και μένα μου το είχε δώσει!!
Εδώ έχει κάποιες πληροφορίες για το Filicine
http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/filicine

http://changedyourlife.blogspot.com/

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΙΔΗΡΟ,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΚΑΙ ΤΟ FILICINE!ΤΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΦΟΣΙΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ FILICINE ΤΑ ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΑΛΗ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ FILICINE.ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΩ.

RANIA αυτό που ξέρω εγώ για το filicine είναι ότι είναι απαραίτητο για την ανάπτυξη του μωρού, δεν θυμάμαι ακριβώς σε τι ωφελεί...πάντως δεν θεωρώ ότι έχει σχέση με την δική σου αδιαθεσία.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το φολικο οξυ (ή φυλλικο) ειναι η βιταμινη Β9 και βοηθαει στον κυτταρικο διπλασιασμο.
Το ζυγωτο πρεπει να περασει πολλά στάδια κυτταρικών διαιρέσεων για να μπορεσει να προκυψει ενα σχηματισμένο εμβρυο. Αυτες οι πρωτες εβδομαδες ειναι οι πιο σημαντικες, και ειναι απαραιτητη η ληψη συμπληρωματος φολικου οξέος.
Νομιζω οτι μετα το πρωτο τρίμηνο δεν ειναι τοσο αναγκαίο το φολικο - απο τη στιγμη που ακολουθεις μια νορμαλ διατροφη με αρκετα λαχανικα.
Θυμαμαι το φιλισιν το επαιρνα εγω το πρωτο τρίμηνο και μετα το αντικατεστησα με σιδηρο, που κι αυτος ειχε καποια ποσότητα φολικου μεσα.
Αν εισαι στο μηνα σου, ειναι πιο πιθανο να σου λειπει ασβεστιο ή σιδηρος. Κακως παντως τα σταματησες χωρις να συμβουλευτεις γιατρο.
Δεν νομιζω να φταιει αυτο για τις ζαλαδες σου πάντως, αλλά πάλι καλυτερα να ρωτησεις κάποιον γιατρο.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ το έπαιρνα από την 10 εβδομάδα της κύησης πήγα το έμαθα καθυστερημένα και μόλις ο γιατρός είδε ότι έχω έλλειψη της βιταμίνης Β 12 και χαμηλό σίδηρο αμέσως μου έδωσε .Και το έπινα σε όλη τη διάρκεια . Μετά που γέννησα μου είχε πει να πάρω για 4 μήνες ακόμα μαγνήσιο και να συνέχισω το felicine αλλά δεν το έκανα και ήμουν όλη την ώρα χάλια

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω το επαιρνα κ μαλιστα για 2 λογους.1ον για την σωστη αναπτυξη του σπορου αλλα κ γιατι ειχα συσπασεις λογω αγχους κ στρες

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eμενα αυτα που λες Ρανια πιο πολυ για ελλειψη σιδηρου μου κανουν...πες τοομως στο γιατρο σου,ειδικα τη ζαλη,ειναι σημαντικο...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...μόλις ο γιατρός είδε ότι έχω έλλειψη της βιταμίνης Β 12 και χαμηλό σίδηρο...
Το φολικο ΔΕΝ ειναι η Β12, ειναι διαφορετικη βιταμινη, αν και η έλλειψη και των δύο μπορει να εχει παρομοια συμπτώματα..

...αλλα κ γιατι ειχα συσπασεις λογω αγχους κ στρες...
Για τις μικρες συσπάσεις νομιζω δινεται το μαγνησιο. Η γιατρος μου μου ειχε πει να σταματησω να το παιρνω τον τελευταιο μηνα, οταν βεβαιωθηκε οτι ολα βαινουν καλως.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι Νένα δεν είναι απλά μου το έδωσε λόγο των συπτωμάτων

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
RANIAASIKIDOY πρωτα απο ολα να πεις στο γιατρο σου για τα συπτώματα και για τα φαρμακα που σταματησες. Δεν εχεις να κανεις μονο με τον εαυτό σου αλλα και με μια άλλη ζωούλα. Συγνωμη που θα το πω αλλα παντα θυμωνα με τις εγκυους που δεν επαιρναν τα φαρμακα τους. Το filicine δεν ειναι επικινδυνο για την υγεια σου, ειναι βιταμινη που ο αντρας που εχει στιγμα σκεψου την περνει σε εβδομαδιαία βάση. Βοηθα στην αναπτυξη του εμβρυου. Δεν ειναι απαραιτητο μετα τον 3ο εκτος κι αν κρίνει ο γιατρός διαφορετικά. Οσο για το ασβεστιο κακως. Το μωρο το ασβεστιο που χρειαζεται θα το πάρει απο το δικο σου οργανισμο αλλα εσύ για τις δικές σου αναγκες απο που; Τωρα δεν το βλεπεις αλλα αυριο που μπορει να εχεις θεμα με τα οστα σου; Μιλα στον γιατρό σου.....

????????


Επισκέπτης
να προστεθει και μια αλλη αποψη???
οταν ημουν εγκυος ο γυναικολογος με χαρα μου ειπε οτι αντι να παιρνω χωριστα filicine υπαρχει το gyno tardyferon το οποιο εχει μεσα και filicine και να παιρνω εκεινο....ετσι και εκανα...μονο που ειχε ελαχιστο filicine μεσα, με αποτελεσμα να κανει εξαρση το αυτοανοσο μου και αφου κοντεψα να μεινω αναπηρη, τωρα χωρις να ειμαι εγκυος, μου εχουν δωσει filicine εδω και ενα χρονο........γι αυτο προσοχη κοπελιες!

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για τις συσπασεις οντως ειναι το μαγνησιο...δρα προφυλακτικα πιο πολυ...εγω που ειχα προβλημα με τις συσπασεις στην πρωτη μου εγκυμοσυνη,πηρα και το prepar αλλα συγκεκριμενες μερες...πριν βεβαια ειχα νοσηλευτει και στο νοσοκομειο και μου βαλαν ορο.Το φυλλικο δε νομιζω να ειναι για συσπασεις...εχει να κανει και με τη σωστη αναπτυξη του εμβρυου νομιζω...

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω κοριτσια φυλλικο πινω ακομη και τωρα που θηλαζω...οταν γεννησα και για κανα 2μηνο ακομη επινα και σιδηρο κι ασβεστιο αλλα τα σταματησα μετα

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:να προστεθει και μια αλλη αποψη???
οταν ημουν εγκυος ο γυναικολογος με χαρα μου ειπε οτι αντι να παιρνω χωριστα filicine υπαρχει το gyno tardyferon το οποιο εχει μεσα και filicine και να παιρνω εκεινο....ετσι και εκανα...μονο που ειχε ελαχιστο filicine μεσα, με αποτελεσμα να κανει εξαρση το αυτοανοσο μου και αφου κοντεψα να μεινω αναπηρη, τωρα χωρις να ειμαι εγκυος, μου εχουν δωσει filicine εδω και ενα χρονο........γι αυτο προσοχη κοπελιες!
Το Gyno-tardyferon ηταν αυτο που επαιρνα απο το δευτερο τριμηνο και μετα, κι εχει λιγοτερο φολικο απο οτι το filicine. Στην ουσία πιο πολύ παιζει ρόλο στην αναπτυξη του εγκεφάλου του εμβρύου, μαζι με τα υπόλοιπα, και απο τη στιγμή που ο εγκέφλος εχει δημιουργηθει, η ποσότητα που χρειαζεται ειναι μικροτερη συγκριτικά.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις