Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
411 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 411 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια μου....

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ & ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ να έχουμε ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ & ΠΛΗΡΩΜΗ!! 328109 ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ & ΠΛΗΡΩΜΗ!! 328109

Σήμερα μπαίνω στην 8η εβδομάδα εγκυμοσύνης και στην δουλεία ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΠΕΙ ακόμη Crying or Very sad Φοβάμαι πως θα αντιδράσουν......Βλέπεις ξέρουν οτι είμαι χωρισμένη με 2 παιδάκια....και έχουν χάσει το επεισόδιο οτι εδώ και 2 χρόνια είμαι με άλλον αντρα και περιμένουμε το διαζύγιο για να παντρευτούμε....ΤΩΡΑ...μας ήρθε και το μπεμπέ...το οπόιο το προσπαθούσαμε η αλήθεια είναι Wink

Λοιπον........ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ......Αυτή την εγκυμοσύνη...θέλω να κάτσω σπίτι και να την ΑΠΟΛΑΥΣΩ....να προετοιμάσω σωστά και τα άλλα μου ζουζούνια για το ΝΕΟ ΑΔΕΛΦΑΚΙ Wink Wink κλπ κλπ κλπ

Έτσι...για όλα τα παραπάνω....σκέφτομαι να ζητήσω να μου γράψει ο γιατρός μου ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ (φτου φτου...μακρια απο μας στην πραγματικοτητα)

Το έχει κάνει κάποια απο εσας?
Ειναι εύκολο να υλοποιηθεί?
Οικονομικά τι γίνετε???

Περιμένω τα "φώτα σας" φιλουρεςς

cyclops cyclops cyclops

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με το καλο το μωρο σου! Στη δουλεια δεν εισαι υποχρεωμενη να το πεις. θα το πεις οταν θες εσυ και δεν τους πεφτει λογος. Αν χρειαστει ανα πασα στιγμη ο γιατρος του ταμειου σου θα σου δωσει χαρτι. Τωρα για την επαπηλουμενη ειχαμε εδω στο γραφειο μια που επαιρνει χωρις να εχει προβλημα φυσικα και ξερω οτι εχει οριο στο ποσα λεφτα θα παρεις. Θα το ψαξω και θα σου πω.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σε ευχαριστω πολυυυυυ Very Happy Very Happy

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιγο που το κοιταξα εγω γιατι φοβαμαι πως η δουλεια μου εινα ανθυγιεινη και δν ξερω αν θα μπορω να ειμαι εδω οσο ειμαι εγκυος, ειδα οτι αν δν εχεις παρει αναρωτικη πιο πριν μεσα στην χρονια, τις πρωτες 25(?) μερες τις πληρωνεσαι απο τον εργοδοτη κανονικα και με ενσημα.. και τις υπολοιπες απο το ικα αλλα απ οτι καταλαβα ειναι σχεδον τα μισα λεφτα απ οτι παιρνεις στη δουλεια σου και καθολου ενσημα!!

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
wxxxxxxxxx......... Crying or Very sad Crying or Very sad

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι ειναι οπως ειπε η κοπελα παραπανω...τις μερες του χρονου που δικαιουσαι αναρρωτικη,τις πληρωνεσαι κανονικα και παιρνεις κι ενσημα...οι υπολοιπες ειναι χωρις ενσημα και πληρωνεσαι μονο απο το ικα...τωρα τα λεφτα πανε αναλογα με τον μισθο σου εγω ας πουμε σαν 4ωρη επαιρνα γυρω στα 12,5 ευρω την μερα απο το ικα αν θυμαμαι καλα....κι εγω παντως με το που εμαθα οτι ειμαι εγκυος εκατσα με αδεια επαπειλουμενης κυησης καθως η δουλεια μου εχει πολλα βαρη κ κρυο κ δεν ηθελα να το ρισκαρω...αν μπορεις να το κανεις κατσε να ξεκουραστεις κ να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου,αλλωστε εμεις οι γυναικες ποσες ευκαιριες εχουμε για ξεκουραση...??? Wink φιλιαααα ο,τι θες ρωτα εδω ειμαστε

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eyxaristw koritsia Very Happy Very Happy

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω πάντως επειδή λόγω κακής εγκυμοσύνης αναγκάστηκα να σταματήσω τα πράγματα είχαν ως εξής.
Τις πρώτες 25 μέρες τις πλήρωθηκα απο τον εργοδότη και απο το Ικα και πήρα κανονικά ένσημα.Μετά έπρεπε κάθε μήνα να περνάω απο επιτροπή για να εγκρίνει ότι πρέπει να μην δουλέυω και έπαιρνα 790€.(2010)ένσημα δεν είχα καθόλου τους υπόλοιπους μήνες και αν θυμάμε καλά λόγω ότι είχα πάρει την ασθένεια δεν πήρα κάποια χρήματα που παίρνεις απο τον εργοδότη όταν σταματάς κανονικά.Γενικά έχει πολλά μειον απλά ίσως εσένα σε διευκολύνει το γεγονός ότι έχεις και άλλα παιδιά.

ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ & ΠΛΗΡΩΜΗ!! 215994

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athand......ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση...να ρωτησω κατι ακομη???

Οι καθαρές σου αποδοχές αν δούλευες πόσες θα ήταν...γιατι νομίζω παιζει ρόλο σε ποιά μισθολογική κλάση ανήκεις....για το ποσό που παίρνεις τελικά...

Σιγουρα χάνεις διάφορα...αλλά και να κάθεσαι 6-7 μηνάκια και να πληρώνεσαι 100-200€ λιγότερα...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ Wink

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
joannakuba έγραψε:athand......ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση...να ρωτησω κατι ακομη???

Οι καθαρές σου αποδοχές αν δούλευες πόσες θα ήταν...γιατι νομίζω παιζει ρόλο σε ποιά μισθολογική κλάση ανήκεις....για το ποσό που παίρνεις τελικά...

Σιγουρα χάνεις διάφορα...αλλά και να κάθεσαι 6-7 μηνάκια και να πληρώνεσαι 100-200€ λιγότερα...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ Wink

ενοείτε δεν το συζητώ ότι δεν έχουν αξία τα λεφτα σε ένα τέτοιο γεγονος.εγω καθαρά έπαιρνα 1000€ αλλα με είχαν δηλωμένη 5ωρη με 500€.δεν παίζει ρόλο νομίζω μισθολογικα.το ποσό είναι στανταρ.(έτσι νομίζω αν και τώρα όπως τα έχουνε κάνει δεν είσαι ποτε σιγουρος)Στο λεω αυτό γιατί και η νύφη μου που πήρε τον τελευταιους 2 μήνες της εγκυμοσύνης της άδεια απο το Ικα(γέννησε πέρσυ το Μαρτιο)το ιδιο ποσό πήρε και ήταν δηλώμένη 8ωρη.ότι πάντως και να επιλέξεις σου εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό το μωράκι σου.!!!!


ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ & ΠΛΗΡΩΜΗ!! 215994

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aν είναι έτσι όπως τα λες να πάρω κι εγώ άδεια γιατί τώρα καθαρά παίρνω 700 Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing πως θα γίνει να μάθουμε σίγουρα? Καμια ήδη εγκυούλα να ρωτήσει κανα γιατρό δν έχουμε μήπως ξέρει??

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
boubou έγραψε:Aν είναι έτσι όπως τα λες να πάρω κι εγώ άδεια γιατί τώρα καθαρά παίρνω 700 Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing πως θα γίνει να μάθουμε σίγουρα? Καμια ήδη εγκυούλα να ρωτήσει κανα γιατρό δν έχουμε μήπως ξέρει??

για ψάξτο λίγο.πήγαινε ρώτα στο Ικα.θα σου πουν το καθαρό ποσό που ισχύει σήμερα.δεν νομίζω να έχει μειωθεί πάρα πολύ πριν 16 μήνες γέννησα και πήρα όλη την εγκυμοσύνη μου.
ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ & ΠΛΗΡΩΜΗ!! 215994

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα εγω απο το 12/2010 εως τον 6/2011 ειχα επ΄απειλουμενη τα λεφτα που παιρνεις εχουν σχεση με το μισθο σου εγω επαιρνα 30 ευρω τη μερα και πληρωνεσαι και για τα σαββατοκυριακα δηλαδη μηνας με 31 μερες επαιρνα 31*30=930 ευρω το ιδιο και για τους μηνες με 30 μερες 30*30=900 και παιρνεις και δωρο χριστουγεννων και δωρο πασχα.

http://www.worldjamboree.gr

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δήμητρα αυτή την άδεια την παίρνεις κάθε 15 μέρες ή κάθε μήνα όπως είναι η αναρρωτικές ή είναι συνεχόμενη? Επίσης για να την πάρεις μπορείς να πας στην επιτροπή του ΙΚΑ με το χαρτί του ιδιώτη γιατρού ή πρέπει ντε και καλά να είναι από δημόσιο νοσοκομείο? Γιατί κάτι τέτοια διαβάζω και μου φαίνεται κοροϊδία..(λες και αν δώσω φακελάκι στον γιατρό του δημοσίου δν θα το γράψει..μόνο οι ιδιωτικοί χρηματίζονται!) Razz

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
την παιρνεις ανα μηνα. παιρνεις χαρτι απο το γυναικολογο σου, πηγαινεις το χαρτι σε γυναικολογο του ικα και σου δινει γνωματευση για την αναρωτικη, κλεινεις μετα ραντεβου στην επιτροπη για εξωσωματικες και στελνεις καποιον αλλον καλυτερα και παιρνεις την αδεια. μετα πηγαινεις να πληρωθεις απο το ικα απο τις παροχες.

http://www.worldjamboree.gr

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra37 έγραψε:την παιρνεις ανα μηνα. παιρνεις χαρτι απο το γυναικολογο σου, πηγαινεις το χαρτι σε γυναικολογο του ικα και σου δινει γνωματευση για την αναρωτικη, κλεινεις μετα ραντεβου στην επιτροπη για εξωσωματικες και στελνεις καποιον αλλον καλυτερα και παιρνεις την αδεια. μετα πηγαινεις να πληρωθεις απο το ικα απο τις παροχες.

Γνωμάτευση εννοείς να επικυρώσει κι αυτος ότι δικαιούσαι την άδεια? Μετά λες στέλνω τον άντρα μου στην επιτροπη για να τοην εγκρύνει και μετά στέλνω τον άντρα μου στις παροχές για να δώσει το χαρτί της άδειας για να με πληρώσουν?(λογικά κι αυτά στην τράπεζα θα μπαίνουν πλέον άρα θα κάνουμε 100χρόνια να τα παρουμε!) θα μου πουν εκει στο ικα τι χαρτια χρειαζόμαστε και θα μπορει να τα καταθετει ο αντρας μου?η θα μου τα κρυψουν μπας και γλυτωσουν τιποτα και θα πρεπει να τα ψαχνω απο αλλου???

Με τοσα που διαβάζω για το παθητικο καπνισμα και την εγκυμοσυνη ευχομαι ο γιατρος να το θεωρησει σοβαρο θεμα για να μου δωσει αδεια απο την δουλεια μου...φοβαμαι!

Συγνωμη αν σε κουραζω..καθε βοηθεια σου δεκτη!

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δήμητρα καλημέρα...

τι μισθό είχες καθαρό αν επιτρεπεται και έπαιρνες 30ε την ημερα??? Wink

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα εσυ θα μιλησεις πρωτα με το δικο σου γυναικολογο αυτος δε θα γραψει για παθητικο καπνισμα μπορει να γραψει για μερικη αποκοληση, για αιμοραγια για κατι "σοβαρο" που πρεπει να μεινεις στο κρεβατι. οσα ειναι να παρεις απο το ικα τοσα θα δωσουν μην ανησυχεις ολα βγαινουν μεσω υπολογιστη συμφωνα με πως σε εχει δηλωσει ο εργοδοτης σου δε χανεις τιποτα.

http://www.worldjamboree.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις