Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
610 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 610 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Τετ Φεβ 29, 2012 12:22 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
twinlotus έγραψε:
Rinoula έγραψε:
twinlotus έγραψε:
Elena84 έγραψε:ΕΧΩ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΩ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΠΟ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΝΤΥΝΩ, ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΤΡΑΩ ΣΥΧΝΑ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 37 ΠΧ 37,2.
ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΤΑ. ΤΕΣΠΑ, ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ; ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ; ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΗΤΩ … ΟΠΙΑ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ…

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1100406&itmid=2987069



Ειχαμε και εμεις ακριβως το ιδιο προβλημα και πηραμε ηλεκτρονικο θερμομετρο αυτιου (http://www.kaz-europe.com/braun-thermoscan-4520/).Με εχει βολεψει παρα πολυ και δεν εχει ιδιατερη αποκλιση.Αλλωστε να εχεις υπ'οψην οτι το ιδιο το ανθρωπινο σωμα εχει διαφορετικη θερμακρασια απο σημειο σε σημειο.Οτι και αν αποφασισεις να χρησιμοποιησεις ρωτα το γιατρο σου για τις φυσιολογικες τιμες που αντιστοιχουν στο σημειο του σωματος που θα θερμομετρεις και ακολουθησε αυτο.Εννοειτε βεβαια πως αν το θερμομετρο σου λεει πχ 37 και εσυ το νιωθεις περισσοτερο τσεκαρεις και με ενα υδραργυρικο απο το ποπουδακι.

Κι εμείς τώρα αυτιού έχουμε της Braun και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Πριν βάζαμε του μαιευτηριου στον πωπό. Μια χαρά ήτανε αλλά έπρεπε όλη την ώρα να την ξεντύνουμε.
Στη μασχάλη δεν κάθεται με τίποτα να της το βάλουμε! Όσο γα τα υδραργύρου είναι αξιόπιστα αλλά αν σπάσουν κλαφτα Χαράλαμπε! Ειδικά στο στόμα του παιδού! Προσωπικά δεν το ρισκάρω.

Και εμεις με την ιδια λογικη το αγορασαμε (βαλε-βγαλε ρουχα) αλλα σημερα εφαγα ενα ωραιοτατο Χ απο το γιατρο και ξεθαψα το υδραργυρικο.... ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 911307 ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 911307

Με ποιο επιχείρημα το λέει αυτό ο γιατρός σου? Γνωρίζει ότι τα υδραργυρικά θερμόμετρα έχουν καταργηθεί από την Ευρωπαϊκή Ένωση? Εσύ έκανες δοκιμές να δεις αν οι μετρήσεις συμφωνούν με το υδραργυρικό σου? Και πόση απόκλιση μπορεί να έχει κατά το γιατρό σου? Πόση σημασία έχουν τα 2-3 δέκατα, αν υπάρχει αυτή η απόκλιση με σωστή τοποθέτηση?

27ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Τετ Φεβ 29, 2012 12:52 am

giota1977

giota1977
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΥΔΡΑΡΓΙΡΟΥ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ 2 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΜΑΡΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ

28ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Τετ Φεβ 29, 2012 2:25 am

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Rinoula έγραψε:
twinlotus έγραψε:
Rinoula έγραψε:
twinlotus έγραψε:
Elena84 έγραψε:ΕΧΩ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΩ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΠΟ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΝΤΥΝΩ, ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΤΡΑΩ ΣΥΧΝΑ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 37 ΠΧ 37,2.
ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΤΑ. ΤΕΣΠΑ, ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ; ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ; ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΗΤΩ … ΟΠΙΑ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ…

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1100406&itmid=2987069



Ειχαμε και εμεις ακριβως το ιδιο προβλημα και πηραμε ηλεκτρονικο θερμομετρο αυτιου (http://www.kaz-europe.com/braun-thermoscan-4520/).Με εχει βολεψει παρα πολυ και δεν εχει ιδιατερη αποκλιση.Αλλωστε να εχεις υπ'οψην οτι το ιδιο το ανθρωπινο σωμα εχει διαφορετικη θερμακρασια απο σημειο σε σημειο.Οτι και αν αποφασισεις να χρησιμοποιησεις ρωτα το γιατρο σου για τις φυσιολογικες τιμες που αντιστοιχουν στο σημειο του σωματος που θα θερμομετρεις και ακολουθησε αυτο.Εννοειτε βεβαια πως αν το θερμομετρο σου λεει πχ 37 και εσυ το νιωθεις περισσοτερο τσεκαρεις και με ενα υδραργυρικο απο το ποπουδακι.

Κι εμείς τώρα αυτιού έχουμε της Braun και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Πριν βάζαμε του μαιευτηριου στον πωπό. Μια χαρά ήτανε αλλά έπρεπε όλη την ώρα να την ξεντύνουμε.
Στη μασχάλη δεν κάθεται με τίποτα να της το βάλουμε! Όσο γα τα υδραργύρου είναι αξιόπιστα αλλά αν σπάσουν κλαφτα Χαράλαμπε! Ειδικά στο στόμα του παιδού! Προσωπικά δεν το ρισκάρω.

Και εμεις με την ιδια λογικη το αγορασαμε (βαλε-βγαλε ρουχα) αλλα σημερα εφαγα ενα ωραιοτατο Χ απο το γιατρο και ξεθαψα το υδραργυρικο.... ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 911307 ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 911307

Με ποιο επιχείρημα το λέει αυτό ο γιατρός σου? Γνωρίζει ότι τα υδραργυρικά θερμόμετρα έχουν καταργηθεί από την Ευρωπαϊκή Ένωση? Εσύ έκανες δοκιμές να δεις αν οι μετρήσεις συμφωνούν με το υδραργυρικό σου? Και πόση απόκλιση μπορεί να έχει κατά το γιατρό σου? Πόση σημασία έχουν τα 2-3 δέκατα, αν υπάρχει αυτή η απόκλιση με σωστή τοποθέτηση?

Πολυ σωστες αποριες...Σ'ευχαριστω.Η αληθεια ειναι πως ευτυχως μεχρι τωρα δεν εχουμε κανει πυρετο, απλα το πηρα για τα εμβολια.Αλλα τωρα που το λες θα κανω το τεστ να δουμε...

29ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Τετ Φεβ 29, 2012 3:38 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
twinlotus έγραψε:
Rinoula έγραψε:
twinlotus έγραψε:
Rinoula έγραψε:
twinlotus έγραψε:
Elena84 έγραψε:ΕΧΩ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΩ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΠΟ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΝΤΥΝΩ, ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΤΡΑΩ ΣΥΧΝΑ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 37 ΠΧ 37,2.
ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΤΑ. ΤΕΣΠΑ, ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ; ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ; ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΗΤΩ … ΟΠΙΑ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ…

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1100406&itmid=2987069



Ειχαμε και εμεις ακριβως το ιδιο προβλημα και πηραμε ηλεκτρονικο θερμομετρο αυτιου (http://www.kaz-europe.com/braun-thermoscan-4520/).Με εχει βολεψει παρα πολυ και δεν εχει ιδιατερη αποκλιση.Αλλωστε να εχεις υπ'οψην οτι το ιδιο το ανθρωπινο σωμα εχει διαφορετικη θερμακρασια απο σημειο σε σημειο.Οτι και αν αποφασισεις να χρησιμοποιησεις ρωτα το γιατρο σου για τις φυσιολογικες τιμες που αντιστοιχουν στο σημειο του σωματος που θα θερμομετρεις και ακολουθησε αυτο.Εννοειτε βεβαια πως αν το θερμομετρο σου λεει πχ 37 και εσυ το νιωθεις περισσοτερο τσεκαρεις και με ενα υδραργυρικο απο το ποπουδακι.

Κι εμείς τώρα αυτιού έχουμε της Braun και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Πριν βάζαμε του μαιευτηριου στον πωπό. Μια χαρά ήτανε αλλά έπρεπε όλη την ώρα να την ξεντύνουμε.
Στη μασχάλη δεν κάθεται με τίποτα να της το βάλουμε! Όσο γα τα υδραργύρου είναι αξιόπιστα αλλά αν σπάσουν κλαφτα Χαράλαμπε! Ειδικά στο στόμα του παιδού! Προσωπικά δεν το ρισκάρω.

Και εμεις με την ιδια λογικη το αγορασαμε (βαλε-βγαλε ρουχα) αλλα σημερα εφαγα ενα ωραιοτατο Χ απο το γιατρο και ξεθαψα το υδραργυρικο.... ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 911307 ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 911307

Με ποιο επιχείρημα το λέει αυτό ο γιατρός σου? Γνωρίζει ότι τα υδραργυρικά θερμόμετρα έχουν καταργηθεί από την Ευρωπαϊκή Ένωση? Εσύ έκανες δοκιμές να δεις αν οι μετρήσεις συμφωνούν με το υδραργυρικό σου? Και πόση απόκλιση μπορεί να έχει κατά το γιατρό σου? Πόση σημασία έχουν τα 2-3 δέκατα, αν υπάρχει αυτή η απόκλιση με σωστή τοποθέτηση?

Πολυ σωστες αποριες...Σ'ευχαριστω.Η αληθεια ειναι πως ευτυχως μεχρι τωρα δεν εχουμε κανει πυρετο, απλα το πηρα για τα εμβολια.Αλλα τωρα που το λες θα κανω το τεστ να δουμε...

Απλά σου το λέω γιατί κι εμένα μου είπε κάτι μα-μου και όταν ρώτησα ποιο είναι το πρόβλημα μου είπε ότι αν το παιδί έχει ωτίτιδα μπορεί να μη δείξει σωστά. Η κόρη μου δεν έχει τάση για ωτίτιδες. Απλά αν κάνει ωτίτιδα, θα της βάζω στον πωπό. Για όλες τις άλλες χρήσεις ποιο το πρόβλημα? Και φυσικά μου είπε ότι είναι εντάξει.
Πάντως και τα υδραργύρου δεν είναι όλα καλοκατασκευασμένα, μόνο και μόνο επειδή είναι υδραργύρου δε σημαίνει ότι δείχνει σωστά.

30ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Τετ Φεβ 29, 2012 4:35 am

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εγω ειχα ρωτηση την παιδιατρο κ μ ειπε πως απογορευτικαν αυτα με τον υδραργυρο μονο κ μονο επειδη ειναι βλαβερο για τ περιβαλλλον επισης τ ειπα για ποιο λογο τ ηλεκτρονικα δεν ειναι τοσο αξιοπιστα κ μ ειπε επειδη λειτουργουν με μπαταρια κ ακομα κ να μην τ χρησιμοποιεις η μπαταρια εξασθενη κ δεν δειχνει καλη μετριση με τον υδραργυρο ειναι 100% αξιοπιστο για τ λογο οτι δεν δουλευει με μπαταρια

31ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Τετ Φεβ 29, 2012 6:09 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βιολετα3 έγραψε:κοριτσια εγω ειχα ρωτηση την παιδιατρο κ μ ειπε πως απογορευτικαν αυτα με τον υδραργυρο μονο κ μονο επειδη ειναι βλαβερο για τ περιβαλλλον επισης τ ειπα για ποιο λογο τ ηλεκτρονικα δεν ειναι τοσο αξιοπιστα κ μ ειπε επειδη λειτουργουν με μπαταρια κ ακομα κ να μην τ χρησιμοποιεις η μπαταρια εξασθενη κ δεν δειχνει καλη μετριση με τον υδραργυρο ειναι 100% αξιοπιστο για τ λογο οτι δεν δουλευει με μπαταρια
Άρα όταν είναι καινούργιες οι μπαταρίες είναι αξιοπιστα?

32ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Τετ Φεβ 29, 2012 6:13 am

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρινουλα τ να πω δεν ξερω αλλα θα καθεσε να βαζεις καθε λιγο κ λιγακι μπαταρια μ ειπε ακομα κ να μην τ χρησιμοποιεις εξασθενη η μπαταρια τ να πω δεν ξερω

33ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Τετ Φεβ 29, 2012 6:48 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βιολετα3 έγραψε:ρινουλα τ να πω δεν ξερω αλλα θα καθεσε να βαζεις καθε λιγο κ λιγακι μπαταρια μ ειπε ακομα κ να μην τ χρησιμοποιεις εξασθενη η μπαταρια τ να πω δεν ξερω
Όχι κάθε τρεις και λίγο, μόνο όταν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις! Η λογική του γιατρού σου αυτό λέει. Δεν είναι αξιόπιστα γιατί πέφετι η μπαταρία, άρα όταν είναι καινούργια η μπαταρία είναι αξιόπιστα.
Απλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι γιατροί δεν είναι θεοί ούτε τα ξέρουν όλα και πολλές φορές ενώ γνωρίζουν όσα αφορούν την ειδικότητά τους, στα άλλα δεν ξέρουν κάτι παραπάνω από εμένα ή εσένα. Ακούμε την άποψη του γιατρού αλλά κρίνουμε με βάση τη λογική μας και άλλες πηγές ακόμα. Άλλωστε ο καθένας λέει τα δικά του. Γνώμη μου πάντα!

34ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 9:37 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια διαβασα το θεμα αλλα καπου δεν κατεληξα....ποιο θερμομετρο ειναι καλυτερο;
με υδραργυρο δεν μπορω να βρω παντως...
Η πιπιλα ειναι καλη λυση;

35ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 9:49 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο υδραργυρος πιστεύω ότι ειναι επικίνδυνος, εγώ τον φοβάμαι. Μου είχαν δωσει στο μαιευτήριο ηλεκτρονικό, το έβαζα στη μικρή από το ορθό μέχρι που έγινε 18-20 μηνών και μετά πήραμε αυτιου. Ηλεκτρονικο θα βάζω και στον μπέμπη

36ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 9:57 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ηλεκτρονικο αλλα τι τυπου;


-πιπιλα; ειναι αξιοπιστο;
-στο αυτακι; διαβασα οτι αν εχει ωτιτιδα δεν δειχνει ή δεν το δεχεται το παιδακι
-στον ορθο; αν εχει διαρροια ή φλεγμονη το ξεχναμε, ασε το ντυσε ξεντυσε
-στη μασχαλη; που να κατσει ησυχο τοση ωρα;και θα πρεπει να το ξυπνας!
-στο μετωπο; πρεπει να βρεις τη φλεβα στο μετωπο;

Μπερδευτηκα! Rolling Eyes

37ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 10:12 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιπίλα έχω ακούσει ότι δεν είναι αξιόπιστο αλλά δεν έχω δοκιμάσει.
Στο αυτί η δικιά μου δεν παθαινει ωτίτιδες οπότε δεν έχουμε πρόβλημα
Η διάρροια τι πειράζει; Και γιατί να έχει φλεγμονή καλέ;
στη μασχάλη η δικιά μου δεν κάθεται πάντως, ίσως να την είχα μάθει από μωρό αλλά δεν το βρίσκω αξιόπιστο γιατί κουνιέται από τη θέση του.
Στο μέτωπο δεν ξέρω πώς δουλευει, να μας πει κάποια μαμά που το χρησιμοποιεί;
Εγλω πάντως κανονικό θερμόμετρο της έβαζα και στο ορθό είναι η καλύτερη μέτρηση. Ποτέ δεν την ενόχλησε.

38ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 1:53 pm

markaaa

markaaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω παντως εχω αυτο για το μετωπο..δεν το αλλαζω με τιποτα!!
το τοποθετεις στο μετωπο αναμεσα απο το φρυδια περιπου, πατατας ενα κουμπακι και σε περιπου 3 δευτερολεπτα ακουγετε ενας ηχος και δειχνει την θερμοκρασια.. εγω το πηρα 35 ευρω απο φαρμακειο..

39ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 1:58 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με εχει μπερδεψει τοσο αυτο το θεμα!Κατερινα οντως πρεπει να βρεις μια φλεβα στο μετωπακι του για να δειξει σωστη θερμοκρασια ή δεν ισχυει αυτο;

40ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 2:22 pm

maraki213


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τα υδραργυρικά θερμόμετρα έχουν καταργηθεί!Η μικρή μου δεν κάθεται ησυχη ΠΟΤΕ ,οπότε για να πάρεις θερμοκρασία μασχάλης ή πωπού είναι σαν να παλεύεις με το θηρίο, σχεδόν αδύνατο να κερδίσεις....Πήραμε του μετώπου με υπέρυθρες, το οποίο μετράει στο δευτερόλεπτο κ ειμαι πολύ ευχαριστημένη!Δεν χρειάζεται συγκεκριμένο σημείο.Είναι λίγο ακριβό 57ευρώ,αλλά πραγματικά τα χαλάλησα γιατί ήταν απίστευτα δύσκολο να μετρήσουμε θερμοκρασία με τα άλλα!Της medisana είναι!Δεν το αλλάζω με τίποτα!

41ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 2:32 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ευχαριστω Μαρακι!Με ενημερωσαν τα κοριτσια πως τα Ηρα εχουν εκπτωση στα θερμομετρα!

42ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 10:59 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστούμε για τις διευκρινίσεις για το μετώπου, θα το ψάξω!

43ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 11:02 pm

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα, δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα πόστ αλλά εμένα ο παιδίατρος μου είπε οτι η μέτρηση απο τον ποπό είναι συνήθως μεγαλύτερη. εμενα είχε κάνει πυρετό 38,5 όταν ήταν 2 μηνων κ στο τσακ δεν τον πήγα νοσοκομείο. όταν ηρ8ε ο γιατρός σπίτι μου είπε να μην ξαναμετρήσω απο τον ποπό γιατι δείχνει παραπάνω πολύ, το τσεκάραμε κιόλας. το ξέρατε αυτό? κ γω τον μέτραγα εκεί γιατί νόμιζα οτι είναι η πιο έγκυρη μέτρηση.
κ γω ψάχνω για ενα καλό θερμόμετροι για να παίρνω θερμοκρασία απο μακρυά αλλα ειναι πανακριβα ρε παιδιά. αυτο της medisana που βρίσκω με κουπόνια το έχει καμια να μου πεί γνώμη? εχει 30ε..

44ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 11:07 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι αφαιρείς από τον πωπό 3 δέκατα. Από τη μασχάλη όμως προσθετεις, το ξέρατε;

45ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 11:09 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δείτε και εδώ για καλύτερες τιμές (σε κάποια) και έχει και κριτικές για να μην αγοράζουμε στα τυφλά. Wink
http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr_p_76_1?rh=n%3A59624031%2Cn%3A!60032031%2Cn%3A60042031%2Cn%3A60222031%2Ck%3Athermometer%2Cp_76%3A419159031&bbn=60222031&keywords=thermometer&ie=UTF8&qid=1354950474&rnid=419157031

46ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 11:09 pm

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:Ναι αφαιρείς από τον πωπό 3 δέκατα. Από τη μασχάλη όμως προσθετεις, το ξέρατε;

oxi den mou to eipe auto..wxou me pianei panikos me ton pyreto...eidika gia to mwraki ...

47ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ...;;; Παρ Δεκ 07, 2012 11:14 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μη σε πιάνει. ο πυρετος είναι σύμπτωμα. Είναι ο τρόπος που έχει ο οργανισμός να αντιμετωπίζει τους ιούς. Ανεβάζοντας τη θερμοκρασία καταστρέφεται ο ιός. Δεν παθαίνουν τίποτα τα υγιή παιδιά από το 38 και το 39. Όταν είναι πολύ μωρά τους δίνουμε αντιπυρετικά, τώρα την κόρη μου από ενός έτους την αφήνω και με 39.5 τη μέρα αν είναι ευδιάθετη. Δυναμώνει το ανοσοποιητικό τους. Στα λέω για να μην ανησυχείς! Άλλωστε το 38.3 με το 38.6 δεν έχει μεγάλη διαφορά! Πόσο είναι το μωράκι σου;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις