Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
570 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 570 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εδώ και 1 βδομάδα ο αφαλός του μικρού έχει συνέλθει εντελώς και μπορούμε πλέον να κάνουμε ολικό μπάνιο. Δεν έχω βρει όμως ακόμα κάποιο αξεσουάρ που να μας βολεύει. Δοκίμασα στρωματάκι από φελιζόλ, φουσκωτή μπανιέρα και ένα πλαστικό κάθισμα πάνω στο οποίο ξαπλώνει το μωρό (όχι όλα μαζί ταυτόχρονα! Laughing ), αλλά δεν μπορώ να πω οτι μας βόλεψε κάποιο από αυτά. Εσείς πως πλένετε το βρεφάκι σας;
Εσείς πως πλένετε το βρεφάκι σας; 93981

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω εβαζα το μωρακι μου σε μια μικρη μπανιερουλα που αγορασαμε, αφου εβαζα μεσα και πανω στο πλαστικο μια πετσετουλα και εκει που θα ακουμπουσε το κεφαλακι του κατι σαν μαξιλαρακι απο μια πετσετουλα. του καναμε το κορμακι πρωτα και μετα με προσοχη το κεφαλακι χωρις να πανε νερα στα αυτακια του

http://lovinghorses.pblogs.gr/

Ηλιάννα

Ηλιάννα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ξαπλωμενο μπρουμυτα πανω στο χερι μου(πωπουδακι στην παλαμη μου και το κεφαλι του στον αγκωνα μου)
Ηταν η πιο βολικη σταση για να κανω μπανακι και τους τρεις μεχρι 2 μηνων περιπου
Τους εβαζα κατω απο τη βρυση του νιπτηρα και μας βολευε πολυ

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ηλιάννα έγραψε:Ξαπλωμενο μπρουμυτα πανω στο χερι μου(πωπουδακι στην παλαμη μου και το κεφαλι του στον αγκωνα μου)
Ηταν η πιο βολικη σταση για να κανω μπανακι και τους τρεις μεχρι 2 μηνων περιπου
Τους εβαζα κατω απο τη βρυση του νιπτηρα και μας βολευε πολυ

Και εγώ έτσι τον πλένω, αλλά ανυπομονώ να τον δω σε μπανιέρα να κάνει ολόκληρος μπάνιο!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τον βαζω κανονικα στο μπανακι απο τη στιγμη που γυρισαμε στο σπιτι. εαν θελω να τον πλυνω τοπικα βαζω την παλαμη μου κατω απο τη μασχαλιτσα του και το στηθος του πανω στο χερι μου και του πλενω το πωπουδακι και για το πουλακι τον γυρναω απο την αντιθετη πλευρα, να ακουμπαει το χερι μου δηλαδη με την πλατουλα.

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markellajohny έγραψε:εγω τον βαζω κανονικα στο μπανακι απο τη στιγμη που γυρισαμε στο σπιτι. εαν θελω να τον πλυνω τοπικα βαζω την παλαμη μου κατω απο τη μασχαλιτσα του και το στηθος του πανω στο χερι μου και του πλενω το πωπουδακι και για το πουλακι τον γυρναω απο την αντιθετη πλευρα, να ακουμπαει το χερι μου δηλαδη με την πλατουλα.

http://lovinghorses.pblogs.gr/

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όταν ήταν τόσο μικρή την έβαζα σε μπανιερούλα με το αφρολεξένιο μαξιλαράκι

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω εχω πάρει ενα μπανάκι της fisher-prise που εχει ειδικη θέση για να ξαπλώνει το μώρο... Όταν αργότερα το μωρο καθετε μόνο του φευγει η θέση αυτη και γίνετε απλο μπανάκι!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vivian έγραψε:Εγω εχω πάρει ενα μπανάκι της fisher-prise που εχει ειδικη θέση για να ξαπλώνει το μώρο... Όταν αργότερα το μωρο καθετε μόνο του φευγει η θέση αυτη και γίνετε απλο μπανάκι!!!
κι εμεις αυτο εχουμε και βολευει παρα πολυ!!!

elina

elina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα επειδή τη μικρή την είχαν στη μονάδα με τα πρόωρα (χωρίς να είναι πρόωρο) μου έδειξαν οι μαίες πώς να την κάνω μπάνιο και για να μη βραχεί ο αφαλός τις πρώτες μέρες και γενικά για να μην τη βυθίζω (έτσι αποφεύγονται οι ουρολοιμώξεις). Πήρα ένα μπανάκι της bebe confort που έχει σωλήνα να τρέχει το νερό συνέχεια στη μπανιέρα. Γυρνάς το μωρό μπρούμυτα και περνάς το χέρι σου κάτω από στήθος. Το κρατάς γερά με το αριστερό χέρι και σφίγγεις αγκαλιάζοντας το χέρι κάτω από τη μασχάλι του δεξιού του χεριού. Με το δεξί ρίχνεις σαπουνάκι και τρίβεις, καθώς και ξεβγαλζεις με το ντους. Σε αυτή τη στάση δεν βρέχεται καθόλου η κοιλίτσα με τον αφαλό. Αν θες αργότερα να σαπουνίσεις το γυρνάς και ανάσκελα κάνοντας την ίδια λαβή. Πιστεύω να βοήθησα! Εσείς πως πλένετε το βρεφάκι σας; 38160

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
emeis eixame [arei mia allaxiera pou anoigei kai ginetai mpanaki alla oxi tin vlakeia pou exei to jumbo..mia poly kali...100 euroulakia alla me vgazei asproprwswph mexri kai simera pou einai 11 minwn..isws to pio xrisimo pragma pou agorasa gia ton mpempi mou...1.mpanaki
2. to kleineis kai ginetai amesws allaxiera
3.exei thikes kai ta exeis ola se taxi..pampers kremes ola!!

alla re kopritsia egw ton ekana mpanaki olokliro amesws molis pigame spiti xwris na pesei o amfalos kai den epathe tpt..isa isa pou epese mesa se 4-5 meroules..apla tou vaza poly oinopneyma!!

elina

elina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
peppy-mama έγραψε:emeis eixame [arei mia allaxiera pou anoigei kai ginetai mpanaki alla oxi tin vlakeia pou exei to jumbo..mia poly kali...100 euroulakia alla me vgazei asproprwswph mexri kai simera pou einai 11 minwn..isws to pio xrisimo pragma pou agorasa gia ton mpempi mou...1.mpanaki
2. to kleineis kai ginetai amesws allaxiera
3.exei thikes kai ta exeis ola se taxi..pampers kremes ola!!

alla re kopritsia egw ton ekana mpanaki olokliro amesws molis pigame spiti xwris na pesei o amfalos kai den epathe tpt..isa isa pou epese mesa se 4-5 meroules..apla tou vaza poly oinopneyma!!
Κι εγώ την έχω! Της Pali, αλλά δεν με βοήθησε! πού να κουβαλάω νερό στο δωμάτιο! Εχει βέβαια και ροδάκια, αλλά πού να το σέρνω μέχρι το μπάνιο! Επειτα σκέφτηκα πως τα πολλά νερά κάποια στιγμή θα το φουσκώσουν το επιπλάκι... κι έτσι αγόρασα την άλλη... Εσείς πως πλένετε το βρεφάκι σας; 215994

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μας είχαν φέρει δώρο το μπανιεράκι της fisher price με την αιώρα. Πάρα πολύ βολικό. Όσο μικρό και να είναι το μωρό το βάζεις στην αιώρα που έχει μαξιλαράκι για το κεφάλι και πλαϊνα για να μην πέφτει το μωρό και έχεις τα χέρια σου ελεύθερα για να το πλύνεις. Μόλις μπορεί να καθίσει το μωρό βγάζεις την αιώρα και γίνεται μικρό μπανιεράκι. Νομίζω ότι έχει 40 ευρώ αλλά στο jumbo πουλάει ένα παρόμοιο πιο φθηνά. Πάντως αξίζει τα λεφτά του.

stavroula

stavroula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΜΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑΜΑ ΜΠΑΝΑΚΑΚΙ-ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΜΕ ΡΟΔΑΚΙΑ Κ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ. ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΒΑΖΩ ΝΕΡΟ Κ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ Κ ΒΥΘΙΖΩ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΕΧΕΙ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ,ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΔΕΙΑΖΩ Κ ΤΗΝ ΞΕΠΛΕΝΩ. ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΤΩ 160 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... Wink

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω σε μπανιερα με στηριγματα τον βαζω.Εχει ταπα που φευγει το νερο και μετα τον ξεπλενω με το ντους.Το κεφαλακι το λουζουμε στον νιπτηρα ενω τον εχω αγκαλια για να μην παει νερο στα αυτακια

gogo


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tolazarakimou! έγραψε:Εδώ και 1 βδομάδα ο αφαλός του μικρού έχει συνέλθει εντελώς και μπορούμε πλέον να κάνουμε ολικό μπάνιο. Δεν έχω βρει όμως ακόμα κάποιο αξεσουάρ που να μας βολεύει. Δοκίμασα στρωματάκι από φελιζόλ, φουσκωτή μπανιέρα και ένα πλαστικό κάθισμα πάνω στο οποίο ξαπλώνει το μωρό (όχι όλα μαζί ταυτόχρονα! Laughing ), αλλά δεν μπορώ να πω οτι μας βόλεψε κάποιο από αυτά. Εσείς πως πλένετε το βρεφάκι σας;
Εσείς πως πλένετε το βρεφάκι σας; 93981

επειδή είναι πολύ μικρό το μωρό, το καλύτερο είναι να το πλένεις στο νυπτήρα...
εγώ μέχρι να 40σω και τα 2 παιδιά μου έτσι τα έκανα μπάνιο...

μαρσυ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
βρε κοριτσια,εγω εχω μεγαλο προβλημα χωρου στο μπανιο μου...δεν χωραει τιποτε για να βολεψω μπανακι,ειναι χαμηλη κι η μπανιερα,εγω ψηλη παει η μεση.Πηρα λοιπον την αλλαξιερα μπανακι της cossatto κι ειπα να την μπανιαρω στο δωματιο...μεγα βασανο με το κουβαλα νερο,κρυωνε κι η μικρη.
Τωρα σκεφτομαι να την πλερνω στην κουζινα...δεν κανω πλακα.Θα βιδωσω ενα τηλεφωνο στην μπαταρια,θα παρω κι ενα μπανακι με οσο πιο ψηλη βαση μπορω και ισως ετσι σωθω.
Προς το παρον,πλυσιμο στον νιπτηρα αλλα ηδη πονανε τα χερια να σηκωνω το 5κιλο...κι ακομη ειναι 43 ημερων.

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
υπάρχουν κάτι μπανάκια με βάση που στηρίζεται στην μπανιέρα και την ρυθμίζεις εσύ ανάλογα με το μέγεθος της μπανιέρας σου . εμε΄να πάντως με βόλεψε πολύ !

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΗ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΛΥΣΤΡΙΣΕΙ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΜΠΑΝΙΕΡΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ(ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ).ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟ ΜΩΡΟ.

AngiCat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ τον πρώτο καιρό τον έκανα σε ένα μπανάκι που αγοράσαμε με μια ειδική βάση για να το ξαπλώνω. Επειδή όμως σύντομα βαρέθηκα να κουβαλάω νερό με τον κουβά στο δωμάτιο αποφάσισα να τον κάνω ντουζάκι μαζί μου. Μπαίνω εγώ γρήγορα γρήγορα κάνω το ντουζάκι μου και ο άντρας μου τον φέρνει αφού έχω σαπουνιστεί. Όταν τελειώσω τον παίρνει με μια πετσέτα και τον βάζει στην αλαξιέρα για ντύσιμο. Έτσι κι εγώ κάνω όταν μπαίνει ο μπαμπάς στο μπάνιο και τον πλένει αυτός. Γενικά το θεωρούμε πολύ πιο εύκολο, το μωρό πλένεται με τρεχούμενο νερό και η επαφή με το σώμα μας τον κάνει να αισθάνεται μεγάλη ασφάλεια. Και αν φοβάστε ότι θα σας γλιστρήσει δεν μπορεί να σας φύγει, δεν είναι τόσο λιπαρό το δέρμα του μωρού και έχει τριβή. Δοκιμάστε το! Μοναδική εμπειρία. Εμείς τραγουδάμε την βαρκούλα του ψαρά και μπανάκι μανάκι όταν πλενόμαστε !

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για εμάς που μισούμε το νερό και ουρλιάζουμε στο μπάνιο καμία ιδέα? Με το πετσετάκι την πλένω ακόμα κι είναι 2 μηνών... μπάνιο 1 φορά την εβδομάδα.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Για εμάς που μισούμε το νερό και ουρλιάζουμε στο μπάνιο καμία ιδέα? Με το πετσετάκι την πλένω ακόμα κι είναι 2 μηνών... μπάνιο 1 φορά την εβδομάδα.


εντάξει μωράκι είναι δεν κυλιέται και στα χώματα να πεις ότι λερώνεται, αλλά πάρε πολλά παιχνιδάκια για το μπανάκι της να τα βλέπει που επιπλέουν και να θέλει να μπει να παίξει και προσπάθησε παρόλο που κλαίει να την βάζεις πιο συχνά γιατί αλλιώς δύσκολα θα συνηθίσει η μπουμπούκα σου!

ΕΦΗ

ΕΦΗ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ στην πρώτη μου κόρη είχα αγόράσει από τα Κου-Κου ένα ολόσωμο σφουγγάρι που πιάνει όλη την μπανιερίτσα και επάνω βάζεις το μωρό. Είναι αρκετά χοντρό ώστε να μην χτυπήσει το μωρό και επίσης βολεύει για νεογέννητο επειδή απορροφάει πολύ νερό ώστε να μην έχει πολύ νερό η μπανιερίτσα. Με βόλεψε πάρα πολύ και μόνο με 5 Ευρώ. Και στην δεύτερη κόρη μου το ίδιο κάνω.

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:
markellajohny έγραψε:εγω τον βαζω κανονικα στο μπανακι απο τη στιγμη που γυρισαμε στο σπιτι. εαν θελω να τον πλυνω τοπικα βαζω την παλαμη μου κατω απο τη μασχαλιτσα του και το στηθος του πανω στο χερι μου και του πλενω το πωπουδακι και για το πουλακι τον γυρναω απο την αντιθετη πλευρα, να ακουμπαει το χερι μου δηλαδη με την πλατουλα.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τον επλενα με τον αντρα μου τωρα ομως που μεγαλωσε τον πλενω μονη μου στο μπανακι του

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις