Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια τα μπουφάν πρέπει να τα βγάζουμε και ειδικά τα φουσκωτά γιατί σε περίπτωση φρεναρίσματος ΄ατυχήματος δημιουργούν κενό ανάμεσα στις ζώνες και το σώμα του παιδιού!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γενικοτερα πρεπει να βγαινουν τα μπουφαν μεσα στο αμαξι γιατι οταν βγαινει εξω το παιδι κρυωνει .

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποιο κάθισμα είναι? πρώτη φορά ακούω για ήχο... μου λες να το δω από περιέργεια?[/quote]

Καλημέρα σε όλες.Το καθισματάκι μας είναι αυτό http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/first-class-plus
Δες το βιντεάκι που έχει για τις οδηγίες για να δείς τον ήχο που σου λέω .Ένα κλίκ είναι μην φανταστείς καμιά σειρήνα χαχαχαχ.
Την μικρή δεν την βάζω με το μπουφάν ποτέ.Την σφίγγω κανονικά ειλικρινά.Θα κοιτάξω και τα σαιτ που μου είπαν τα κοριτσιά ελπίζω να βρώ κάτι.Ευχαριστώ πολύ. Very Happy

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
paparouna έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ.ΔΕΣ ΕΔΩ:
http://www.trikiklo.com/On_the_road/Car_accessories/harness_clip.html

Αχ παπαρούνα με έσωσες!!!!!!1 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αυτό ακριβώς έψαχνα.χαχαχαχαχΘα πάω να τ πάρω όσο πιο γρήγορα γίνεται !!!!!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό που μου αρέσει εδώ είναι πως δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεθεί κάποια κοπέλα που να σε βοηθήσει και να βρείς αυτό που ψάχνεις ή να σου λύσει μια απορία σε οποιοδήποτε θέμα.ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ και πάλι και σίγουρα θα σας ευχαριστεί πολύ και ο άντρας μου που τον είχα πρίξει.χαχαχαχαχ Wink φιλάκια !!!!!!!!!!!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:αν μπορείτε να βοηθήσετε και μένα...στην πρώτη κόρη πήρα όταν χρόνισε το chicco neptune

http://chicco.skroutzstore.gr/p.KATHISMA-AYTOKINITOU-NEPTUNE-79079.359918.html

δεν είμαι όμως πολύ ευχαριστημένη. ποιό μου προτείνετε για τη 2η? ακόμα την έχω στο peg perego αλλά μόλις χρονίσει...τέλος....όποια μανούλα μπορεί ας μου πει μία γνώμη!

εδώ καμία βοήθεια βρε κορίτσια?

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cassiani έγραψε:
paparouna έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ.ΔΕΣ ΕΔΩ:
http://www.trikiklo.com/On_the_road/Car_accessories/harness_clip.html

Αχ παπαρούνα με έσωσες!!!!!!1 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αυτό ακριβώς έψαχνα.χαχαχαχαχΘα πάω να τ πάρω όσο πιο γρήγορα γίνεται !!!!!

ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΦΡΕΣΚΟ ΚΑΘΩΣ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ Κ ΕΓΩ!Κ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΖΩΗΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ (ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!) Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ Κ ΕΓΩ..ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ.
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!
ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΤΟΥ! I love you

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:αν μπορείτε να βοηθήσετε και μένα...στην πρώτη κόρη πήρα όταν χρόνισε το chicco neptune

http://chicco.skroutzstore.gr/p.KATHISMA-AYTOKINITOU-NEPTUNE-79079.359918.html

δεν είμαι όμως πολύ ευχαριστημένη. ποιό μου προτείνετε για τη 2η? ακόμα την έχω στο peg perego αλλά μόλις χρονίσει...τέλος....όποια μανούλα μπορεί ας μου πει μία γνώμη!

εδώ καμία βοήθεια βρε κορίτσια?

Ναι ρε κορίτσια δώστε τα φώτα σας και εδώ. study χαχαχαχαχ Εγώ να σου πώ οτι με της BRITAX είμαι πολύ ευχαριστημένη και ειδικά. με τα καινούργια που έχουν και αυτό το σύστημα που έψαχνα χαχαχαχ ενσωματωμένο.
Αλλά βλέπω πολλές κοπέλες που λένε για τα καθισματάκια της BE SAFE σίγουρα θα πάρεις απάντηση. Laughing

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα μανουλα μ+δ εμεις ειμαστε ακομα στο πρωτο καθισμα αλλα εχουμε αποφασισει οτι και το επομενο θα ειναι της besafe το combi με βαση isofix το οποιο ειναι αναποδα αλλα ειναι λιγο ακριβο, 450 ευρω κοστζει. πολυ καλες εταιρειες για 9-18 ειναι η maxicosi με το pearl για αυτη την ηλικια και η recaro με το expert.αν θελεις για 9-36 η recaro εχειτο young sport. αν μπεις στο site του λητω θα δεις πολλα καθισματακια.

http://www.worldjamboree.gr

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra37 έγραψε:καλημερα μανουλα μ+δ εμεις ειμαστε ακομα στο πρωτο καθισμα αλλα εχουμε αποφασισει οτι και το επομενο θα ειναι της besafe το combi με βαση isofix το οποιο ειναι αναποδα αλλα ειναι λιγο ακριβο, 450 ευρω κοστζει. πολυ καλες εταιρειες για 9-18 ειναι η maxicosi με το pearl για αυτη την ηλικια και η recaro με το expert.αν θελεις για 9-36 η recaro εχειτο young sport. αν μπεις στο site του λητω θα δεις πολλα καθισματακια.

Εμείς έχουμε το besafe και είναι πολύ καλό. Θέλουμε να την έχουμε ανάποδα όσο περσσσότερο γίνεται.

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:
dimitra37 έγραψε:καλημερα μανουλα μ+δ εμεις ειμαστε ακομα στο πρωτο καθισμα αλλα εχουμε αποφασισει οτι και το επομενο θα ειναι της besafe το combi με βαση isofix το οποιο ειναι αναποδα αλλα ειναι λιγο ακριβο, 450 ευρω κοστζει. πολυ καλες εταιρειες για 9-18 ειναι η maxicosi με το pearl για αυτη την ηλικια και η recaro με το expert.αν θελεις για 9-36 η recaro εχειτο young sport. αν μπεις στο site του λητω θα δεις πολλα καθισματακια.

Εμείς έχουμε το besafe και είναι πολύ καλό. Θέλουμε να την έχουμε ανάποδα όσο περσσσότερο γίνεται.

σας ευχαριστώ πολύ! καλές γιορτές!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra37 έγραψε:αλικακι καλημερα η besafe ειναι απο τις καλυτερς στο κοσμο για να μη πω η καλυτερη και παρα πολυ ακριβη το δικο μας καθισματακι ειναι αυτης της εταιρειας εισαι πολυ τυχερη.


Μακάρι να ήμουνα!!!!!Έκανα λάθος!!!!! Embarassed Πήγα το πρωί και το ξανακοίταξα και δεν γράφει έτσι!!!!!χαχα!!!!!
Τελικά αυτό το καθισματάκι...δεν έχει μάρκα!!!!!!!!!!

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alhtheia....posa xrhmata mporeis na diatheseis gia kathismataki??? h den exeis problhma???

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
martina2010 έγραψε:alhtheia....posa xrhmata mporeis na diatheseis gia kathismataki??? h den exeis problhma???


Σε μένα απευθύνεσαι,Μαρτίνα???? Rolling Eyes

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αλικακι έγραψε:
martina2010 έγραψε:alhtheia....posa xrhmata mporeis na diatheseis gia kathismataki??? h den exeis problhma???


Σε μένα απευθύνεσαι,Μαρτίνα???? Rolling Eyes

ax oxi... sth MANOYLA M+D alla zalisthka Ερώτηση για το καθισματάκι αυτοκινήτου. - Σελίδα 2 911307 kai ksexasa na pathsw to quote.. Very Happy
an psaxneis kai esy omws dwse mas mia timh gia na kseroume mpas kai kapoia mama exei eidh kati analogo kai dokimasmeno sthn analogh timh... egw den mporw na bohthisw poly giati ta exw parei ola apo germania alla pote den ksereis..... Laughing

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cassiani έγραψε:
veny έγραψε:εχω κ εγω ακριβως το ιδιο προβλημα και μαλιστα αγορασα μεσω ιντερνετ εναν ιμαντα που υποτιθεται οτι κραταει τα χερακια μεσα!! στο πρωτο δεκλαεπτο τα κραταγε μετα καταφερε κ τα εβγαλε παλι- βεβαια η δικια μου ειναι λιγο ταλιμπαν σε αυτα χα χα. 8α ψαξω να βρω το σιτε να σου πω αν θελεις δεν ηταν ακριβο παντως δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις...αν υπαρχει κ αλλος τροπος θα θελα κ γω να μαθω...

Αν σου είναι εύκολο και βρείς το σάιτ θα με βοηθήσεις πολύ.Να κάνουμε μια προσπάθεια και βλέπουμε. Wink





http://www.trikiklo.com/On_the_road/Car_accessories/harness_clip.html

an evala swsta to link - auto einai , apo to trikiklo to phra egw..einai sta 10e mono , den exeis k polla na xaseis an den sou kanei...

ax na se rwthsw kati asxeto???? kassianh lene k thn koroula mou , pote giortazeis 7 septembrh h to febrouario????me oloklhro to onoma se fwnazoun h ypokoristiko???

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ax na se rwthsw kati asxeto???? kassianh lene k thn koroula mou , pote giortazeis 7 septembrh h to febrouario????me oloklhro to onoma se fwnazoun h ypokoristiko???[/quote]

Αχ θα τρελαθώ!!!!Αλήθεια?Πολύ χαίρομαι.Κοίτα εγώ για χρόνια γιόρταζα 29 Φλεβάρη κοινώς κάθε 4 χρόνια.Ευτυχώς όμως τα τελευταία χρόνια κάνανε την Κασσιανή αγία και γιορτάζω 7 Σεπτέμβρη αλλά δεν το θυμάμαι ποτέ!!!! Shocked
Όσο για το όνομα το πήρα απο την λατρεμένη μου γιαγιά η οποία ήταν μια πολύ δυναμική γυναίκα και πολύ τύπισσα. Όταν περίμεναν λοιπόν να γεννηθώ στο μαιευτήριο ήταν όλοι μαζεμένοι και λέγανε πως θα φωνάζουμε την μικρή?Λέγανε Άννυ .Κάσσι και διάφορα άλλα .Η γιαγιούλα μου καθότανε και τους άκουγε ώσπου σε κάποια στιγμή σηκώνεται πάνω και λέει : Αν είναι να το πείτε Κασσιανή θα το πείτε ίσα πέρα!!!!!! Οπότε καταλαβαίνεις οτι με φωνάζουνε Κασσιανή ίσα πέρα και μου αρέσει πολύ.Είναι περιεργο όνομα αλλά είναι όνομα που μένει. Wink Εσείς πως και βγάλατε την μικρή έτσι?

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xa xa k emeis apo th giagia to phrame to onoma (th mama tou antra mou)!! sthn arxh oloi auto mou legane na th fwnazw kash h anny alla den mou kolage ka8olou..kamia fora - kuriws otan 8elw na th malwsw xa xa ths lew KASHHHH alla to kassianh einai pou akougetai. egw to vrisk poly prototypo pantws k m aresei. otan phga gia thn euxh rwthsa ton papa pote giortazei k mou eipe 7 septembrh. h oikogeneia tou antra mou- h pe8era mou dhladh - giortaze k auth ka8e 4 xronia k 8elane na th giortazw tote alla ekei pathsa podi. krima den einai na giortazei ka8e 4 xronia???? e loipon 8a sto 8umizw egw ka8e septembrh pou den 8a to ksexasw pote!!!!!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
veny έγραψε:xa xa k emeis apo th giagia to phrame to onoma (th mama tou antra mou)!! sthn arxh oloi auto mou legane na th fwnazw kash h anny alla den mou kolage ka8olou..kamia fora - kuriws otan 8elw na th malwsw xa xa ths lew KASHHHH alla to kassianh einai pou akougetai. egw to vrisk poly prototypo pantws k m aresei. otan phga gia thn euxh rwthsa ton papa pote giortazei k mou eipe 7 septembrh. h oikogeneia tou antra mou- h pe8era mou dhladh - giortaze k auth ka8e 4 xronia k 8elane na th giortazw tote alla ekei pathsa podi. krima den einai na giortazei ka8e 4 xronia???? e loipon 8a sto 8umizw egw ka8e septembrh pou den 8a to ksexasw pote!!!!!

Ναι κούκλα μου 7 Σεπτέμβρη να την γιορτάζεις για να έχει το παιδάκι την γιορτούλα του άλλωστε τότε είναι της Αγίας Κασσιανής απλά είναι όπως σου είπα πρόσφατη γιορτή τα τελευταία χρόνια για αυτό και η πεθερά σου γιόρταζε Φεβρουάριο.Αχ δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι όταν ακούω το όνομά μου σε μικρά παιδάκια. Να σου ζήσει η μπουμπού σου.Και ναι να μου το θυμίζεις γιατί εγώ έχω μείνει στα παλιά!!!!!!Άτιμη συνήθεια!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις