Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
473 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 473 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
grammatiki έγραψε:ελα μωρε μην αρπαζεσαι η καθεμια λεει την γνωμη της ειτε με πιο ομορφο τροπο ειτε με πιο αποτομο συζητηση να γινεται.εγω τουλαχιστον ετσι το βλεπω. Very Happy

Δεν αρπάχτηκα καλέ, απαντάω Very Happy Very Happy

Very Happy Very Happy [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
grammatiki έγραψε:ελα μωρε μην αρπαζεσαι η καθεμια λεει την γνωμη της ειτε με πιο ομορφο τροπο ειτε με πιο αποτομο συζητηση να γινεται.εγω τουλαχιστον ετσι το βλεπω. Very Happy

Δεν αρπάχτηκα καλέ, απαντάω Very Happy Very Happy

ααα οκ γιατι καπως ετσι το καταλαβα.τι σου κανει αυτος ο γραπτος λογος ρε παιδι μου παρερμηνευεται. ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ? - Σελίδα 2 328109

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:

ααα οκ γιατι καπως ετσι το καταλαβα.τι σου κανει αυτος ο γραπτος λογος ρε παιδι μου παρερμηνευεται. ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ? - Σελίδα 2 328109

Indeed Razz Razz Very Happy

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:Επίσης, όσες ακους να σου λενει οτι ειναι πανευκολο, οτι εχουν προσαρμοστει μια χαρα, οτι το βρισκουν παιχνιδακι και οτι δεν χρειαζονται προσωπικο χρονο διοτι τι να ειναι μανουλες τις γεμιζει οσο τίποτα στον κόσμο

Α. ειτε λενε ψεμματα για να κανουν επιδειξη
Β. ειτε ειναι λεφταδες κ εχουν ντανταδες για τα παιδια, κηπουρο για τον κηπο, καμαριερα για τις δουλειες και μαγειρισσα για το φαγητο
Γ. είτε απλα δεν ασχολουνται κ ιδιαιτερα κ το μονο που κανουν ειναι ενα ταισμα κ ενα άλλαγμα. Ουτε βολτες, ουτε παιχνιδια, ουτε στιγμές με τα παιδια τους.

Σε αυτες απλα κλεισε τα αυτια. Και την πορτα.

να σε συμπληρωσω φιλεναδα?
Δ. ειτε δεν θεωρουν βοηθεια την μια ωρα που θα ερθει η γιαγια στο σπιτι.
Το "μονη μου" ειναι σχετικο τελικα,αλλο πιστευει η μια και αλλο η αλλη Laughing
Ελα ντε.
Προσωπικά το θεωρω αθλο να μεγαλωσεις 1-2-3 παιδια οταν δεν εχεις βοηθεια απο κανενα. Αλλά αυτο το "εγω θα μεγαλωσω τα παιδια μου μόνη μου" και το να αρνεισαι τη βοηθεια οταν σου προσφερεται, το θεωρω ανοησία.
Και δεν εχει και καλες συνεπειες.

Έι!
Μα τι διαβάζω πάλι μεσημεριάτικα η γυναίκα...
Ρε συ Νένα με λές ανόητη επειδή επιλέγω να μεγαλώσω μόνη μου το παιδί μου χωρίς καμμιά παρέμβαση απο κανέναν τα πρώτα χρόνια της ζωής του?
Ναι, έχω κουραστεί τρομερά, αλλά επέλεξα να γίνω μαμά και να μεγαλώσω το παιδί μου.
Είναι κρίμα όοοοοολη την ώρα να δείχνουμε με το δάχτυλο η μία την άλλη και να λέμε ότι να ναι απλά για να το πούμε.
Εσύ μπορεί να θεωρείς εμένα ανόητη που αρνούμαι βοήθεια που θα μπορούσα να εκμεταλλευτώ στο έπακρο, αλλά εγώ θεωρώ τις μαμάδες που δεν μεγαλώνουν οι ίδιες τα παιδιά τους πολλά πράγματα (όχι κακά απαραίτητα).
Αυτό θα κάνουμε πάλι? Θα ξεκινήσουμε με το ποιά είναι καλύτερη? Όλες είμαστε οι καλύτερες, χωρίς να χρειάζεται να συμφωνούν οι μέθοδοι διαπαιδαγώγησής μας.

Δεν νομιζω να λεει αυτο που καταλαβες chicken.Λογω εμπειριας (ειναι μεγαλυτερα τα παιδια της) σχολιαζει, μεχρι ενα σημειο αντεχεις (αλλη περισσοτερο,αλλη λιγοτερο),μετα απο αυτο το σημειο η βοηθεια μονο καλο μπορει να κανει. Η κουραση αθροιζεται,τα νευρα ερχονται και θα βγουν και στα παιδια (οχι απαραιτητα ως βια,αλλα η υπομονη μειωνεται0. Αυτο υποθετω οτι λεει η Νενα.Αυτο θα ελεγα εγω τουλαχιστον,που τα μεγαλωνω χωρις βοηθεια.Μεχρι που κονετυε τα 2 ο μεγαλος μου ημουν σε νιρβανα ευτυχιας -μετα τον πρωτο δυσκολο καιρο- μολις ηρθε κ η μικρη ,κ περασε καποιο διαστημα μπορω να πω οτι ειμαι μεν ευτυχης που ειμαι μαζι τους αλλα 24 / 7 ειμαι μαζι τους...υπευθυνη για ολα, την τροφη τους,την καθαριοτητα, την ψυχαγωγια,την εκπαιδευση, να τα φροντισω οταν ειναι αρρωστα ή λυπημενα οπως επισης να φροντισω κ το σπιτι μου.Θεωρω βοηθεια το οτι θ ερθει ο παππους τους καθε μερα κ θα πιει τον καφε του εδω μαζι μας,και ας μην τα "κραταει" απλα το οτι ειναι εδω και μπορω 5' να μην ειμαι με τα ματια 14 που λενε. Και αυτο ειναι βοηθεια,οχι μονο να ειμαστε καποιες ωρες χωρις τα παιδια. Η Νενα μιλαει -υποθετω παντα- για κατι τετοιο,να εισαι μονη με τα παιδια ωρες καθε μερα,μα καθε μερα.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
Ρε συ Νένα με λές ανόητη επειδή επιλέγω να μεγαλώσω μόνη μου το παιδί μου χωρίς καμμιά παρέμβαση απο κανέναν τα πρώτα χρόνια της ζωής του?
Ναι, έχω κουραστεί τρομερά, αλλά επέλεξα να γίνω μαμά και να μεγαλώσω το παιδί μου.
Το να εχεις κουραστει ψυχολογικά, το να μην αντεχεις, το να εισαι ενα ράκος λόγω των παιδιων, αλλά το να αρνεισαι τη βοηθεια που σου παρεχεται, ναι, εγω το θεωρω ανοησια.
Δεν εννοω το να μην εχεις βοηθεια απο κανενα, αναγκαστικα θα εισαι μονη σου σε αυτην την περιπτωση.
Εννοω το να αρνεισαι τη βοηθεια διοτι φοβασαι οτι θα θεωρηθεις κακη μανα, οτι παρκαρεις τα παιδια σου, οτι θα εμφανισεις ενα ειδος αδυναμιας που δεν ειναι αποδεκτο στις μερες μας. Μανα και να κουραζεσαι? ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟΝ!!!!!!
Αυτο το ειδος "ανοησίας" εννοω. Το ξαναειπα, οσες μεγαλωνουν τα παιδια τους μονες τους για μενα ειναι ηρωίδες. Ειδικα οταν τα παιδια ειναι περισσοτερα απο ενα.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
chicken έγραψε:
Ρε συ Νένα με λές ανόητη επειδή επιλέγω να μεγαλώσω μόνη μου το παιδί μου χωρίς καμμιά παρέμβαση απο κανέναν τα πρώτα χρόνια της ζωής του?
Ναι, έχω κουραστεί τρομερά, αλλά επέλεξα να γίνω μαμά και να μεγαλώσω το παιδί μου.
Το να εχεις κουραστει ψυχολογικά, το να μην αντεχεις, το να εισαι ενα ράκος λόγω των παιδιων, αλλά το να αρνεισαι τη βοηθεια που σου παρεχεται, ναι, εγω το θεωρω ανοησια.
Δεν εννοω το να μην εχεις βοηθεια απο κανενα, αναγκαστικα θα εισαι μονη σου σε αυτην την περιπτωση.
Εννοω το να αρνεισαι τη βοηθεια διοτι φοβασαι οτι θα θεωρηθεις κακη μανα, οτι παρκαρεις τα παιδια σου, οτι θα εμφανισεις ενα ειδος αδυναμιας που δεν ειναι αποδεκτο στις μερες μας. Μανα και να κουραζεσαι? ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟΝ!!!!!!
Αυτο το ειδος "ανοησίας" εννοω. Το ξαναειπα, οσες μεγαλωνουν τα παιδια τους μονες τους για μενα ειναι ηρωίδες. Ειδικα οταν τα παιδια ειναι περισσοτερα απο ενα.

Δεν το είχα καταλάβει όπως το εξηγείς τώρα. Αντίθετα κατάλαβα το ευκόλως εννοούμενο και τελικά έκανα λάθος.
Δεν νομίζω να υπάρχουν μαμάδες -τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω καμμία- που να είναι εξουθενωμένες και να αρνούνται βοήθεια. Αν όμως υπάρχουν, συμφωνώ πως δεν το κάνουν για τους σωστούς λόγους.
Και πάλι όμως, ποιός μπορεί να κρίνει αν κάνουν σωστά ή όχι ή πότε "θα σπάσουν"? Άλλες οι αντοχές του κάθε ανθρώπου & άλλες οι προτεραιότητες.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσακι, εγω εχω αρκετη βοηθεια απο παπουδογιαγιαδες, οποτε αν καποια στιγμη τα παιξω, ξερω οτι εστω και για ενα μισαωρο θα μπορεσω να τα αφησω καπου και απλα να κοιταξω το ταβανι βρε αδελφε. Ακομα κι ενα βραδυ που θα βγούμε με τον αντρα μου, οσο δυσκολο κι αν γινεται πλέον λόγω του οικονομικου.
Ακομα κι ετσι, ειναι φορες που πραγματικα σηκώνω τα χερια. Δεν θεωρω με το να αφηνω τον μικρο μιση ωρα στη μανα μου οτι δεν το μεγαλωνω εγω, ουτε οτι τον παρκαρω. Δεχομαι τη βοηθεια που μου παρεχεται γιατι με κραταει πιο ηρεμη (ναι, λεμε τωρα..).

Αυτο που ειπες Λιτσα με τα δυο παιδια ειναι αληθεια. Εισαι απειρως πιο ηρεμη και χαλαρη στο ενα παιδι. Δεν θελω να πεσω στο τριπακι του "ενα ισον κανενα" διοτι αυτο απαξιωνει εντελως το ρολο μας στο πρωτο παιδι. Αλλά με ενα δευτερο παιδι, δεν εχεις απλα τη διπλάσια δουλεια, εχεις τετραπλάσια.

Τι εννοεις τσικεν "δεν αρπαχτηκες"? Κι εγω που θέλω να μαλωσω τωρα??? Να σου πω κατι πιο βαρυ??????? Razz Razz Razz tongue

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Λιτσακι, εγω εχω αρκετη βοηθεια απο παπουδογιαγιαδες, οποτε αν καποια στιγμη τα παιξω, ξερω οτι εστω και για ενα μισαωρο θα μπορεσω να τα αφησω καπου και απλα να κοιταξω το ταβανι βρε αδελφε. Ακομα κι ενα βραδυ που θα βγούμε με τον αντρα μου, οσο δυσκολο κι αν γινεται πλέον λόγω του οικονομικου.
Ακομα κι ετσι, ειναι φορες που πραγματικα σηκώνω τα χερια. Δεν θεωρω με το να αφηνω τον μικρο μιση ωρα στη μανα μου οτι δεν το μεγαλωνω εγω, ουτε οτι τον παρκαρω. Δεχομαι τη βοηθεια που μου παρεχεται γιατι με κραταει πιο ηρεμη (ναι, λεμε τωρα..).

Αυτο που ειπες Λιτσα με τα δυο παιδια ειναι αληθεια. Εισαι απειρως πιο ηρεμη και χαλαρη στο ενα παιδι. Δεν θελω να πεσω στο τριπακι του "ενα ισον κανενα" διοτι αυτο απαξιωνει εντελως το ρολο μας στο πρωτο παιδι. Αλλά με ενα δευτερο παιδι, δεν εχεις απλα τη διπλάσια δουλεια, εχεις τετραπλάσια.

Τι εννοεις τσικεν "δεν αρπαχτηκες"? Κι εγω που θέλω να μαλωσω τωρα??? Να σου πω κατι πιο βαρυ??????? Razz Razz Razz tongue

Τι εννοείς τετραπλάσια δουλειά στο δεύτερο παιδί? Ήδη μερικές φορές θέλω να το κουτουλήσω το βλαστάρι μου να κάτσει 5 sec ακίνητο. Rolling Eyes Rolling Eyes
Οκ, με ένα θα μείνουμε να έχει και μεγάλη περιουσία Razz Razz Razz Razz

Θες να τσακωθούμε αύριο? Σήμερα νυστάζω λίγο Razz Razz Razz

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έλα να τσακωθούμε μαζί Νένα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
chicken έγραψε:
Ρε συ Νένα με λές ανόητη επειδή επιλέγω να μεγαλώσω μόνη μου το παιδί μου χωρίς καμμιά παρέμβαση απο κανέναν τα πρώτα χρόνια της ζωής του?
Ναι, έχω κουραστεί τρομερά, αλλά επέλεξα να γίνω μαμά και να μεγαλώσω το παιδί μου.
Το να εχεις κουραστει ψυχολογικά, το να μην αντεχεις, το να εισαι ενα ράκος λόγω των παιδιων, αλλά το να αρνεισαι τη βοηθεια που σου παρεχεται, ναι, εγω το θεωρω ανοησια.
Δεν εννοω το να μην εχεις βοηθεια απο κανενα, αναγκαστικα θα εισαι μονη σου σε αυτην την περιπτωση.
Εννοω το να αρνεισαι τη βοηθεια διοτι φοβασαι οτι θα θεωρηθεις κακη μανα, οτι παρκαρεις τα παιδια σου, οτι θα εμφανισεις ενα ειδος αδυναμιας που δεν ειναι αποδεκτο στις μερες μας. Μανα και να κουραζεσαι? ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟΝ!!!!!!
Αυτο το ειδος "ανοησίας" εννοω. Το ξαναειπα, οσες μεγαλωνουν τα παιδια τους μονες τους για μενα ειναι ηρωίδες. Ειδικα οταν τα παιδια ειναι περισσοτερα απο ενα.

Αυτο καταλαβα οποτε σωστα καταλαβα και μιλησα εκ μερους σου. Ειμαι καλο κολαουζο τελικα Laughing

εσυ elena25 πηγαινε να διαβασεις παιδι μου Laughing

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:Τι εννοείς τετραπλάσια δουλειά στο δεύτερο παιδί? Ήδη μερικές φορές θέλω να το κουτουλήσω το βλαστάρι μου να κάτσει 5 sec ακίνητο. Rolling Eyes Rolling Eyes
Οκ, με ένα θα μείνουμε να έχει και μεγάλη περιουσία Razz Razz Razz Razz

Θες να τσακωθούμε αύριο? Σήμερα νυστάζω λίγο Razz Razz Razz

Σκεψου οτι αν το πρωτο παιδι ειναι 1 φορα ζωηρο, το δευτερο συνηθως βγαινει 2 φορες ζωηρο, διοτι εχει να μαθαινει απο το πρωτο, συν το οτι το βλεπει και το πρωτοπαιδι και διπλασιαζεται κι αυτουνου η ζωηρότητα, και μετα βλεπει το δυετρεο και ουτω καθεξης... Και ο ενας κολλαει ζωηροτητα απο τον άλλο.
Σκεψου να εχεις τριτο, τεταρτο κτλ..
Shocked Shocked Shocked
Οταν ειναι μονα τους, το καθενα ειναι παλευable. Razz Τη βγαζω καθαρη δηλαδη οταν εγω εχω τον εναν και ο πατερας τους εχει το αλλο. Οταν ειναι και τα δυο μαζι, κατι συμβαινει. Σαν βενζινη και σπιρτο.
Και ολη την ωρα τσιριζουν. Απο χαρα. Απο λυπη. Απο νευρα. Απο οτι να'ναι. Ο μικρος χτυπάει τον μεγαλο. Ο μεγαλος ανταποδιδει. Ο μικρος κλαιει. Ο μεγαλος του παιρνει το παιχνιδι. Ο μικρος τσιριζει και χτυπαει τον μεγαλο με ενα αρκουδακι. Ο μεγαλος ερχεται κλαιγοντας. Ο μικρος ακολουθει τσιριζοντας.
Μια απλη καθημερινη σκηνη... cyclops cyclops ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ? - Σελίδα 2 679259


Έλα να τσακωθούμε μαζί Νένα.
Ελενα, δωσμου αφορμη και στηνω καυγα σε κλασματα δευτερολεπτου! Θελω φυτιλι κι εγω καλε!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:

Αυτο καταλαβα οποτε σωστα καταλαβα και μιλησα εκ μερους σου. Ειμαι καλο κολαουζο τελικα Laughing

εσυ elena25 πηγαινε να διαβασεις παιδι μου Laughing


Εντάξειειει... Πάω.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
chicken έγραψε:Τι εννοείς τετραπλάσια δουλειά στο δεύτερο παιδί? Ήδη μερικές φορές θέλω να το κουτουλήσω το βλαστάρι μου να κάτσει 5 sec ακίνητο. Rolling Eyes Rolling Eyes
Οκ, με ένα θα μείνουμε να έχει και μεγάλη περιουσία Razz Razz Razz Razz

Θες να τσακωθούμε αύριο? Σήμερα νυστάζω λίγο Razz Razz Razz

Σκεψου οτι αν το πρωτο παιδι ειναι 1 φορα ζωηρο, το δευτερο συνηθως βγαινει 2 φορες ζωηρο, διοτι εχει να μαθαινει απο το πρωτο, συν το οτι το βλεπει και το πρωτοπαιδι και διπλασιαζεται κι αυτουνου η ζωηρότητα, και μετα βλεπει το δυετρεο και ουτω καθεξης... Και ο ενας κολλαει ζωηροτητα απο τον άλλο.
Σκεψου να εχεις τριτο, τεταρτο κτλ..
Shocked Shocked Shocked
Οταν ειναι μονα τους, το καθενα ειναι παλευable. Razz Τη βγαζω καθαρη δηλαδη οταν εγω εχω τον εναν και ο πατερας τους εχει το αλλο. Οταν ειναι και τα δυο μαζι, κατι συμβαινει. Σαν βενζινη και σπιρτο.
Και ολη την ωρα τσιριζουν. Απο χαρα. Απο λυπη. Απο νευρα. Απο οτι να'ναι. Ο μικρος χτυπάει τον μεγαλο. Ο μεγαλος ανταποδιδει. Ο μικρος κλαιει. Ο μεγαλος του παιρνει το παιχνιδι. Ο μικρος τσιριζει και χτυπαει τον μεγαλο με ενα αρκουδακι. Ο μεγαλος ερχεται κλαιγοντας. Ο μικρος ακολουθει τσιριζοντας.
Μια απλη καθημερινη σκηνη... cyclops cyclops ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ? - Σελίδα 2 679259


Έλα να τσακωθούμε μαζί Νένα.
Ελενα, δωσμου αφορμη και στηνω καυγα σε κλασματα δευτερολεπτου! Θελω φυτιλι κι εγω καλε!

ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ? - Σελίδα 2 534787 ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ? - Σελίδα 2 534787 ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ? - Σελίδα 2 534787 ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ? - Σελίδα 2 534787
Ε και εγώ με την αδερφή μου έτσι κάναμε. Η μαμά μας ακόμα και τώρα όταν είμαστε δίπλα δίπλα μας κοιτάει μια τη μία μία την άλλη μήμπως και την αρπάξω να της κάνω σαπουνάκι Razz Razz

Ρε συ, τι μου τα λες αυτά? Θέλω να κάνω και δεύτερο παιδί (όταν θα τελειώνει το λύκειο η Βάλια). Αν λέτε αλήθεια εσύ και η litsakos δεν πρόκειτε να το αποφασισω ποτε Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Α! Αν είναι να τσακωθείτε, πείτε μου να φτιάξω καφέ Razz Razz Razz

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:Α! Αν είναι να τσακωθείτε, πείτε μου να φτιάξω καφέ Razz Razz Razz
Φαντασου τι καυγας μπορει να στηθει με μας... Όλο "συγγνωμη", "αν μου επιτρεπεις", "δεν το εννοουσα ετσι", κατά την ταπεινη μου γνώμη" και τετοια θα ειμαστε. Ουτε να μαλωσουμε δεν μπορουμε.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω αφηνω τον μικρο μου στην μανα μου καθε ΣΚ...εχω χρονο για μενα πολυ.Και οταν ειμαστε μαζι ειμστε μαζι,καθομαι κ στον πισι βεβαια,αλλλα τωρα που μεγαλωνει και αρχιζει κ επικοινωνει καλυτερα του αφιερωνω περισσοτερο χρονο.
Τον βγαζω 2 φορες την μερα εξω βολτα απο μια ωρα και μπορει και παραπανω,δεν εχω δει ομως αποτελεσματα πανω μου,σερνω τοσες ωρες καροτσακια και ο κωλος δε λεει να κοιταξει ολιγον τι ψηλα,τελος παντων...
Εχει τυχει να βαριεμαι απιστευτα πολυ και να με πλακωνει το σπιτι,πηρα τον μικρο και βγηκαμε.Το αποτελεσμα?Εφτιαξε η διαθεση μου.Ειδα κοσμο.Μη σας φοβιζει το κρυο..
Ειμαστε ακλες μαμαδες,κι αυτες που τα μεγαλωνουμε μονες κι αυτες που εχουμε βοηθεια.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
chicken έγραψε:Α! Αν είναι να τσακωθείτε, πείτε μου να φτιάξω καφέ Razz Razz Razz
Φαντασου τι καυγας μπορει να στηθει με μας... Όλο "συγγνωμη", "αν μου επιτρεπεις", "δεν το εννοουσα ετσι", κατά την ταπεινη μου γνώμη" και τετοια θα ειμαστε. Ουτε να μαλωσουμε δεν μπορουμε.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Φιλικα παντα ε? Razz

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
chicken έγραψε:Α! Αν είναι να τσακωθείτε, πείτε μου να φτιάξω καφέ Razz Razz Razz
Φαντασου τι καυγας μπορει να στηθει με μας... Όλο "συγγνωμη", "αν μου επιτρεπεις", "δεν το εννοουσα ετσι", κατά την ταπεινη μου γνώμη" και τετοια θα ειμαστε. Ουτε να μαλωσουμε δεν μπορουμε.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Σώπα καλέ, αν είναι να τσακωθούμε, ξες να ξεσπάσουμε ε θα τσακωθούμε!
Μετά θα αρχίσουν τα συγγνώμη & δεν το εννοούσα έτσι Razz

Θες να ξάσω το μαλλί να σου δείξω μαλλιοτράβηγμα?

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι γνωστο αλλωστε οτι εμεις εδω μπαινουμε μονο για να τσακωθουμε και δεν μας ενδιαφερει τιποτα αλλο! αντε λοιπον τι καθεστε? Cool Cool Cool Cool Cool

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
Nena έγραψε:
chicken έγραψε:Α! Αν είναι να τσακωθείτε, πείτε μου να φτιάξω καφέ Razz Razz Razz
Φαντασου τι καυγας μπορει να στηθει με μας... Όλο "συγγνωμη", "αν μου επιτρεπεις", "δεν το εννοουσα ετσι", κατά την ταπεινη μου γνώμη" και τετοια θα ειμαστε. Ουτε να μαλωσουμε δεν μπορουμε.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Φιλικα παντα ε? Razz
Και χωρις παρεξηγηση! Wink

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
tatijana έγραψε:
Nena έγραψε:
chicken έγραψε:Α! Αν είναι να τσακωθείτε, πείτε μου να φτιάξω καφέ Razz Razz Razz
Φαντασου τι καυγας μπορει να στηθει με μας... Όλο "συγγνωμη", "αν μου επιτρεπεις", "δεν το εννοουσα ετσι", κατά την ταπεινη μου γνώμη" και τετοια θα ειμαστε. Ουτε να μαλωσουμε δεν μπορουμε.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Φιλικα παντα ε? Razz
Και χωρις παρεξηγηση! Wink

πφφφ, γυναίκες!
Πάω να τσακωθώ σε άλλο θέμα.
Μου τη σπάσατε Razz Razz

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια οσες εχετε facebook εχει μια ομαδα "μανουλες"

http://stefxon@gmail.com

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ,ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΕΙ ΔΟΘΗΚΑ ΕΚΑΤΟ ΤΙΣ ΕΚΑΤΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΖΩ ΥΠΑΡΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΩΤΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ,ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΩ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΑ ΖΩ ΜΙΑ ΡΟΥΤΙΝΑ

σε καταλαβαινω απολυτα κοπελα μου και γω ειμαι σε μια παρομοια κατασταση και γω φωναζω και πλεον δινω και καμια και μετα κλαιω και ειμαι ολη μερα ρακος.σκεψου οτι εγω ολεον εχω και δευτερο μωρο και ειμαι μερα νυχτα στο ποδι. το μωρο κλαιει ολη μερα και θελει αγκαλια ο μεγαλος (2 χρονων) ολη μερα τρεχει και κανει ζημιες εγω ποσο να αντεξω?? και αν δεν κοιμαμαι και το βραδυ ποσο να αντεξω?????? τι διαθεση να εχω για να παιξω να χορεψω να κανω πραγματα για το παιδι. το μικρο το βλεπω τεραστιο. το μονο που ζηταω ειναι να μου δινει ο θεος υπομονη και τον ευχαριστω που μου τα χαρισε αυτα τα αγγελουδια και αν εχουν υγεια. απλα πιστευω οτι πρεπει να χαλαρωσουμε και να δωσουμε πρωτοβουλιες και στους αντρες μας και να τους δωσουμε να καταλαβουν οτι και μεις ειμαστε ανθρωποι και θελουμε εστω 1 ωρα για να κανουμε κατι για μας εστω να παμε σουπερ μαρκετ.

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ,ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ?ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΗΣΑ ΕΧΩ ΟΜΟΡΦΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΙΝ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΘΩ ΜΕΓΑΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ,ΜΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΡΟΥΤΙΝΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΩΣΤΗ ΜΑΜΑ....ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΤΙΝ ΜΑΛΩΝΟ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΙΩΘΟ ΑΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΤΙΝ ΦΩΝΑΖΩ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΗΓΩΣΟ ΤΙΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ Crying or Very sad ΤΙΝ ΑΓΑΠΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΙΝ ΖΩΗ ΜΟΥ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΥΤΕ ΜΑΝΑ ΟΥΤΕ ΠΑΘΕΡΑ,ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΝΑ ΒΓΩ ΝΑ ΜΙΛΙΣΩ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΩ ΝΑ ΝΙΩΣΟ ΓΥΝΑΙΚΑ,ΝΙΩΘΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΡΟΥΤΙΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 16 ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ,ΕΑΝ ΕΒΓΕΝΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΙΟ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΧΑΝΩ ΤΙΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΕΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ.ΙΣΩΣ ΚΑΠΙΟΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ,ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΤΕ?ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΙΜΑΙ ΣΩΣΤΗ ΜΑΜΑ ? Crying or Very sad

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΟΑΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΠΕΡΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ...ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Π ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ Η ΑΛΛΙΩς ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΒΕΓΓΟ!!!
TO χειροτερο ειναι οταν σου κουνιουνται συγγενεις και σου κανουν επιπληξη το πως θα πρπει να εισαι ...!!!τεσπα κουραγιο να κανουμε να μεγαλωσουμε τα παιδακια με αγαπη να ειναι γερα και να γινουν καλοι ανθρωποι!!!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κρίμα κι είχα φτιάξει ποπ κορν για τον καυγά!εγώ πάντως διαπίστωσα ότι μια βόλτα με το μωρό είναι ό,τι πρέπι για να φτιάεξι η διάθεση. εμείς ξεκινήσαμε βγαίνουμε με τη μικρή βόλτα. πήγαμε 2 φορές σε φιλικά σπίτια, τη μία κοιμήθηκε την άλλη αλλώνιζε μέσα στο σπίτι, την παίνρανε και οι φίλοι μας και την παίζανε και χαλαρώσαμε.δεν πρέπι να νιώθουμε ότι τα παιδιά μας εγκλωβίζουν γιατί αλλιώς δε θα την βγάλουμε καθαρή.όσο για τα νεύρα μη νιώθεις τύψεις. άνθρωπος είσαι. εγώ σκέφτηκα ότι αν έχω νέυρα θυμώνει και η μικρή πιο πολύ κι έτσι ηρέμησα μέσα στην ημέρα. το βράδυ όμως που ξυπνάει γιατί έτσι της ήρθς να μας μιλήσεις και κάενι κανά2 ωρο να ξανακοιμηθεί χωρίς να έχει κάτι, ε, εκεί τα νέυρα μου δεν τα ελέγχω!αλλά είπαμε άνθρωποι είμαστε!!!

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω ετσι νοιωθω οπως κ πολλες πολλες μανουλες.....ειμαστε 6μιση μηνων κ τωρα που καθομαι με αδεια ανατροφης εχω γινει ξαφνικα μαμα κ νοικοκυρα...το γυναικα εχει κρυφτει κααααααπου πισω πισω......τρεχεις ολη μερα να τα προλαβεις ολα κ νοιωθεις πραγματικα οτι δεν σου φτανει το 24ωρο....ωρες ωρες σκεφτομαι,ωραια!!!!εδω μεσα θα πεθανω???????φυσικα μετα νοιωθω λιγο ασχημα που το λεω........καθε απογευμα αποφασιζω μολις ερθει ο αντρας μου θα αφησω το παιδι κ να παω μια βολτα....αλλα μετα λεω ασε μωρε παω αυριο,να κατσω να δω κ τον αντρα μου(που ο κοινος μας χρονος ειναι πια ελαχιστος εως κ ανυπαρκτος)...η αληθεια ειναι οτι οσο καθεσε τοσο βαριεσε κ δυσκολευεσε μετα ξανα να δραστηριοποιηθεις....κ φυσικα θυμονω πολλες φορες με τον αντρα μου που το εχει πολυ ευκολα να πει θα αργισω σημερα γιατι θα παω για εναν καφε η οτιδηποτε ενω εσυ φυσικα πρεπει να εισαι απιτι γιατι το προγραμμα μου περιλαμβανει πλεον μονο το μωρο....η μαμα για να βγει πρεπει να οργανωσει ολοκληρο σχεδιο για να κανονισει να αφησει το παιδι κ αν μπορει να το αφησει τοτε να κανονισει με καποιον να παει μια βολτα εαν μπορει καποιος φιλος τισ ωρες που θα μπορουσαμε εμεις....κ εμεις μεγαλωνουμε μονοι μας το παιδι χωρις καμια βοηθεια και χωρις να μπορουμε να αφησουμε καπου το παιδι τοσο ευκολα...

https://www.facebook.com/myrodeve

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις