Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
434 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 434 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 4:07 am

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fani μου, δεν είσαι καθόλου άχρηστη. Εγω έχω μόνο ένα μπόμπιρα, μια δουλεία, έναν άντρα, και δυο σκυλια σε ένα διαμέρισμα. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να χωρέσει και δεύτερο παιδί τώρα στην ζωή μου. Αλλά όσες έχουν 2 και 3 παιδιά λένε ότι στο επόμενο καταλαβαίνεις πόσο ελεύθερο χρόνο είχες στο προηγούμενο. Όλες εδώ, νομίζω ότι σε καταλαβαίνουμε 100%. Και να ξέρεις ότι αν είσαι εσύ άχρηστη τότε είμαστε όλες.
Εγώ έκανα κύρηγμα στον άντρα μου επί 2 βδομάδες, όταν μετά από μια σκανταλιά του μικρού τον αποκάλεσε "ΚΑΚΟ ΠΑΙΔΙ". Μέχρι και τον παιδίατρο έβαλα στο κόλπο για να τον πείσω, ότι δεν μπορεί να βάζει ταμπέλες στον μικρό, και ότι δεν υπάρχουν κακά παιδιά αλλά κακές πράξεις, και ότι πρέπει να του λέει ότι αυτό που έκανες ήταν κακό και όχι ότι είσαι κακό παιδί. Λοιπόν αφου τον πείσαμε, την μ@@@κια την έκανα εγώ, προχτές και ενω παλέψαμε για να φάει, (μόλις είχα τελείωσει τα πιάτα και έκανα έναν καφέ για να πάω στο σίδερο,) τον έβγαλα από το πάρκο και άρχισε να τρέχει μέσα στο σπίτι. Και για το Θεό σας ρε κορίτσια σε ένα σπίτι τσίρκο από παιχνίδια, αυτός πήγε και έριξε το καφέ μου, τον οποίο παρεπιπτώντος είχα φυγαδέψει πίσω από κάτι βιβλία πίσω μου στην βιβλιοθήκη. Έγινα ΤΟΎΡΚΟς, μόλις τον είχα αλλάξει, και ο καφές και τα γυαλιά παντου, ΤΙ ΚΑΝΕΙς αρπάζεις το παιδί από τα γυαλιά, κυνηγάς τον καφέ που παέι προς τα χαλιά, κλείνεις το σίδερο, μαζεύεις τα σκυλιά που πάνε προς τον καφέ, ή βάζεις τις φωνές???? Ε! τότε το είπα και εγώ. Του φώναξα του πήρα το χέρι, τον κοίταξα στα μάτια και του είπα ότι: "Κοίτα τι έκανες, ΚΑΚΟ ΠΑΙΔΙ, ΚΑΚΟ!!!".Άρπαξα μια πετσέτα από τα ασιδέρωτα την έριξα πάνω στα συντρίμια, και φωναξα τον άντρα μου να βγει να καθαρίσει και να μαζέψει τα σκυλιά μέχρι να καθαριστώ εγώ και ο μικρός. Περιττό να σας πω ότι μεταξύ σοβαρού και αστείου, ακόμα μου το χτυπάει ο άντρας μου και ότι ακόμα νιώθω χάλια. Ξέρω ότι δεν είναι τόσο σοβαρό και δεν με κάνει άχρηστη, αλλά ρε κορίτσια γκρεμίστηκε ο κόσμος μου, εκανα αυτό που όχι μόνο δεν πίστευα ποτέ, αλλά μάλωνα και τους άλλους. Τελικά κατάλαβα για πρώτη φορά, ότι το να ξεφεύγουμε καμιά φορά έστω και τόσο, μας κάνει να καταλαβαίνουμε πρώτον ότι είμαστε άνθρωποι, και δεύτερον πόσο λατρεύουμε τα παιδιά μας, γιατι αμέσως μετανιώνουμε και αυτό μας κάνει καλύτερες μανούλες.
Φανή μου να είσαι γερή και δυνατή, να αντέχεις και να προσέχεις τα αγγελούδια σου, να παίρνεις δύναμη από αυτά που κάνεις για τα παιδιά σου και όχι από αυτά που δεν κάνεις. Και να μην κάνεις τις δουλειές του σπιτιού κάθε μέρα αλλά μέρα παρα μέρα, και τότε να ζητάς την βοήθεια της μαμάς σου, νιώσε αυτοπεποίθηση και όλα θα έρθουν... Καλή τύχη!!! Very Happy

27ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 9:57 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι τοσο λογικο!εισαι ανθρωπος και ειναι ανθρωπινα κ τα νευρα και η κουραση.δεν μπορουμε παντα να λειτουργουμε με ηρεμια παροτι θα επρεπε.ομως πολυ απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!το οτι καταλαβες τον λαθος χειρισμο σου απο μονο του αποδεικνυει οτι δεν εισαι αχρηστη μανα!κουραγιο λοιπον για την συνεχεια...δυστυχως εμεις οι μανουλες πρεπει να ειμαστε ταυτοχρονα σε 300 διαφορετικους ρολους αψογες...ισοτητα θελαμε τρομαρα μας

28ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 10:11 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 1:03 am, 1 φορά

29ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 10:14 am

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΙΩΣΕΙ ΕΤΣΙ ΕΓΩ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ ΦΤΑΝΕΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΛΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ Η ΛΙΓΟ ΞΥΛΑΚΙ!!! ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΓΙΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ.. ΤΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΣΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΟΥ ΣΑΛΕΨΕΙ!ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΣΑΙ!

30ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 12:45 pm

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαλαρωσε κοριτσακι μου. Δεν κανεις κατι που δεν το κανουμε ολες σχεδον οι μαμαδες.Και εγω εχω φτασει σε σημειο υστεριας και μετα να κλαιω πανω απο το κρεβατι του.
Οσο μεγαλωνει θα περναει πολλες φασεις που δεν θα τρωει. Ο μεγαλος μου που ηταν ανεκαθεν φαγανο παιδι τετοια νουμερα μας εχει κανει 3-4 φορες. Αστον, παρε το πιατο απο μπροστα του και οταν θα πεινασει θα φαει. Μερικες φορες η αδιαφορια ειναι πιο αποτελεσματικη.
Και σε παρακαλω μη ξαναπεις οτι εισαι αχρηστη μανα.Και μενα η μητερα μου ωρυοταν σχεδον καθε μερα . Μεγαλωσαμε μια χαρα και την εχω για προτυπο. Γιατι δεν ηταν ποτε αδιαφορη, μας λατρευε και θα εδινε και την ζωη της για μας. Και αυτο, πιστεψε με το καταλαβαμε απο πολυ νωρις στη ζωη μας εγω και ο αδελφος μου.

31ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 1:10 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ασχετο της συζητησης: μανουλα μ+δ πολυ γλυκο αυτο που ειπες...επειδη μενετε κοντα να βρεθειτε...μπραβο σου...
Φανη μην αλπεπιζεσαι ...οι γυναικες εχουν γεννηθει για πολλες αντοχες,που κανεις αντρας δεν θα καταλαβει...κ ακομα μεγαλυτερες αντοχες οι μαμαδες...που μια γυναικα που δεν εχει γεννησει δεν μπορει να το συνειδητοποιησει..με δυο μωρα στο σπιτι λογικο ειναι να τα παιρνεις στο κρανιο που κ που, εγω εδω εχω ενα κ ωρες ωρες νομιζω πως μου κανει πλακα...ολα θα φτιαξουν στο υποσχομαι γτ ειμαι σιγουρη ,παντα φτιαχνουν...εσυ εντωμεταξυ πηγαινε μια βολτα να ξελαμπικαρεις...να το κανεις!!πολλα φιλακια κ οτι θες εδω ειμαστε!!χχχ

32ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 1:30 pm

prova

prova
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φανή όταν η μικρή δεν πίνει το γάλα της την βάζω στο καροτσάκι και πάμε βόλτα. Στα πρώτα 200 μέτρα έχει κατεβάσει το μπουκάλι. Κι αν δεν φάει συγνώμη κιολας αλλά δε θα σκάσω... Βέβαια με 2 παιδιά είναι διαφορετικά. Το μέλλον θα δείξει τι θα κάνω κι εγω σε παρόμοιες κρίσεις.

Γενικά δε νομίζω πάντως να έχει υπάρξει ουτε ένας γονιός στα χρονικά που να μην έχει φωνάξει στο παιδί του. Ψυχολογικά σου λέω για σίγουρα πως δεν του δημιουργείς. Αυτά τα ψυχολογικά μας έχουν φάει και τα ελληνάκια είναι τα πιο κακομαθημέθηνα και αυθάδικα πλάσματα στα σχολεία. Στο λέω γιατί δουλεύω σε σχολείο.

Καλό είναι το χαϊδεμα αλλά και τα λουριά καλό είναι να τα τραβάμε που και που...

http://provagamou.gr

33ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 1:31 pm

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
fani έγραψε:α βυρωνα μένω εσύ μακρυά?

νέο κόσμο! σχετικά κοντά!αν καμιά μέρα θες να ξεδώσεις...να κανονίσουμε με τα παιδάκια μας!
\
ναι αμε σε ευχαριστώ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

34ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 1:41 pm

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κορίτσια με αγγίξατε πάρα πολύ,πραγματικά συγκινήθηκα και σας ευχαριστώ πολύ που με καταλαβατε.ακόμα δλδ και να με βρίζατε θα σας καταλάβαινα.ώρες ΄ωρες νομίζω πως είμαι για ψυχίατρο.το γαμώτο είναι ότι γέννησα πριν 5μιση μήνες με καισαρικη και πριν 20 μέρες έκανα πάλι καισαρική κοντεύοντας στο παρατρίχα να χάσω την ζωή μου.την ώρα που με πήγαιναν στο χειρουργείο ελεγα στον άντρα μου κλαίγοντας τα μωρά μου θέλω τα μωρά μου να τα αγκαλιάσω και μετά από 20 μέρες τα νεύρα κρ'οσια αντί να είμαι άλλος ανθρωπος.σας αγαπώ πολύ ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472 ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472 ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472 ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472 ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472 ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472 ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472 ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472 ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 417472

35ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Κυρ Δεκ 18, 2011 2:26 pm

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φανη μου με συγκινησες βρε βραδιατικα!!οπως σου ειπαν και οι κοπελες μη σκας για τις κωλοδουλειες...κι εγω μονη μου ειμαι ολη μερα καμια βοηθεια απο πουθενα και ο αντρας μου δουλευει πολυ...αλλα χε@@@κα αν μεινει και πληντυριο ασιδερωτο η δε σφουγγαρισα μια μερα!!!λογικο ειναι να μας σπανε τα νευρα ολη μερα κλεισμενες μεσα κι εχοντας ολα αυτα τα καθημερινα!
αυτο που εγινε δεν το κανεις καθε μερα απλα σαν ανθρωπος και συ ξεσπασες!!αυτο ειναι ολο!!!δεστο θετικα κι οτι σιγουρα μετα απο αυτο θα προσπαθησεις να εισαι ακομα πιο καλυτερη μανουλα και ανθρωπος!!
(Υ.Γ:τι σου ειναι ομως η μανα εε;εγω καμια φορα που ο γιος μου εννεα μηνων γκρινιαζει και λιγο του πω με ενταση "σταματα ρε σωτηρη!!!"την ιδια στιγμη μετανιωνω και τα βαζω με τον εαυτο μου!που σιγα τι του πα;;και σιγα την ενταση!παρολαυτα νιωθω τυψεις!!)

36ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Δευ Δεκ 19, 2011 1:26 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν θα πω κατι διαφορετικο απ'οτι τα αλλα κοριτσια.. οχι γιατι δεν θελω να σε πληγωσω, αλλα γιατι οσα ειπωθηκαν ειναι η πραγματικοτητα!
οι δουλειες του σπιτιου δεν τελειωνουν ποτε!! αυτο μονο να θυμασαι! ουτε βεβαια κ οι σκανταλιες των μικρων μας! Φροντισε να χαλαρωσεις λιγο απο το αγχος του να εισαι η "τελεια" μανα, συζυγος, νοικοκυρα- αλλωστε πιστευω καμια κοινη θνητη δεν μπορει να τα καταφερει ολα αυτα μαζι.. Laughing Laughing
οι φωνες και οι τσακωμοι, μεσα στο καθημερινο μας προγραμμα ειναι δυστυχως, αλλα δεν ειναι κ τοσο τραγικο οταν γινεται με μετρο.
κατσε ηρεμα, ασχολησου κ παιξε με τα παιδακια σου να τα χαρεις τωρα που ειναι μικρα!! αργοτερα δεν θα σε χρειαζονται, θα παιζουν μαζι τα δυο τους.
καθε μερα κι εγω δινω μαχη με τους δικους μου γιους, να συμμορφωθουν κ να υπακουν αλλα τιποτα ακομα.. ενταξει, πολλες φορες εχει τυχει να κλαψω κ να στεναχωρηθω επειδη τους φωναζω κ τσιριζω, οπως ομως κ αλλες τοσες εχω νιωσει αναισθητη.. παντα με το καλο, δεν γινεται δουλεια

37ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΝΙΩΘΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΣΑΝ ΜΑΝΑ Δευ Δεκ 19, 2011 4:30 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοπέλα μου κανένα παιδί δεν έπαθε ψυχολογικά επειδή η μαμά του φώναξε και το έβαλε στο κρεβάτι να κοιμηθεί , ούτε θα πάθει τίποτα επειδή κοιμήθηκε μια νύχτα νηστικό , αντίθετα τα δικά σου νεύρα παθαίνουν , είναι φυσιολογικό να έρχονται στιγμές που δεν μπορείς να κάνεις άλλο τον θεατή σε καταστάσεις που σε ενοχλούν . Το λάθος που πιστεύω ότι κάνουμε εμείς οι γυναίκες είναι ότι θέλουμε να δείχνουμε soyperwouman μα είναι δυνατόν; Νιώθεις άχρηστη μάνα επειδή έβαλες όρια στο παιδάκι σου; πρέπει να μάθουν στο μέτρο και επίσης μια μαμά δεν έχει ένα μόνο χαρακτήρα κάποιες στιγμές είναι τρυφερή , κάποιες άλλες γελάει αλλά κάποιες στιγμές έχει την ανάγκη να φωνάξει να μαλώσει . Χαλάρωσε λοιπόν και εγώ τον επίθετο που θα βάλω δίπλα στο μάνα είναι μια μάνα σε κατάσταση ανάγκης .
χαμογέλα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις