Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
42 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 42 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα μανουλες!!Μαλλον το παμε για διαζυγιο...Ξερει καμμια σας τι γινεται με την επιμελεια του παιδιου?Ειναι 6,5 μηνων..Οικονομικα ειμαι πολυ καλυτερα απο τον αντρα μου σε μηνιαιες αποδοχες μιας και εχω δικο μου σπιτι και το νοικιαζω και δουλευω κι ολας..Τα οικονομικα δεν παιζουν ρολο στην επιμελεια?Μπορει αν θελει να μου παρει το παιδι??

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μη βιαζεσαι.Δες π.μ. ΤΩΡΑ!!!

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δε νομιζω κοριτσακι μου να μπορεσει να σου παρει το παιδακι.. Ειναι μολις 6,5 μηνων.. βρεφος ακομα. Δε γνωριζω τι συμβαινει σε τετοιες περιπτωσεις, απλα με την λογικη μου σου απανταω.
Δε ξερω τι προβληματα εχετε, αλλα επειδη το μωρακι σου ειναι πολυ πολυ μικρο, και ισως να μην εχετε καταφερει ακομα να βρητε τους ρυθμους σας, μηπως να εδινες λιγο χρονο στη σχεση σου?

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamarena έγραψε:Δε νομιζω κοριτσακι μου να μπορεσει να σου παρει το παιδακι.. Ειναι μολις 6,5 μηνων.. βρεφος ακομα. Δε γνωριζω τι συμβαινει σε τετοιες περιπτωσεις, απλα με την λογικη μου σου απανταω.
Δε ξερω τι προβληματα εχετε, αλλα επειδη το μωρακι σου ειναι πολυ πολυ μικρο, και ισως να μην εχετε καταφερει ακομα να βρητε τους ρυθμους σας, μηπως να εδινες λιγο χρονο στη σχεση σου?
Ρενακι αυτο κανω συνεχεια..Ειμαστε 10 χρονια μαζι οποτε ξερει ο ενας καλα τον αλλον..Το θεμα ειναι οτι δεν συμφωνουμε πια..Δεν ξερω αν στη πραγματικοτητα πρεπει να χωρισουμε αλλα ειναι κριμα να περνανε τα χρονια και να βλεπεις οτι χανεις πολλα πραγματα..Τελικα ο γαμος θελει πραγματικα μεγαλες θυσιες...

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kastallia έγραψε:Μη βιαζεσαι.Δες π.μ. ΤΩΡΑ!!!
Το ειδα ευχαριστω σου απαντησα κι ολας!!!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οι μόνοι λόγοι να μπορέσει ένας άντρας να πάρει το παιδί από μια μάνα είναι να είναι η μάνα τζάνκι ή ψυχοπαθής. Εφόσον δεν είσαι τίποτα απο τα δύο και εισόδημα να μην είχες και την έπιμέλεια θα έπαιρνες και διατροφή για σένα και για το παιδί από αυτόν. Οπότε μη μασάς. Καλή δύναμη σου εύχομαι.

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
efoulitsa έγραψε:Ρενακι αυτο κανω συνεχεια..Ειμαστε 10 χρονια μαζι οποτε ξερει ο ενας καλα τον αλλον..Το θεμα ειναι οτι δεν συμφωνουμε πια..Δεν ξερω αν στη πραγματικοτητα πρεπει να χωρισουμε αλλα ειναι κριμα να περνανε τα χρονια και να βλεπεις οτι χανεις πολλα πραγματα..Τελικα ο γαμος θελει πραγματικα μεγαλες θυσιες...

Kοπελιτσα μου οντως ειστε πολλα χρονια μαζι και ειπες ξερετε ο ενας τον αλλον, οποτε δν ηξερες οτι ειναι τετοιος χαρακτηρας τοσο καιρο? μηπως τωρα σε πειραζει παραπανω επειδη ειναι πολυ μωρακι το μικρο σας και κουραζεσαι και γι αυτο θυμωνεις ενω σε αντιθετη περιπτωση δν θα ειχες προβλημα? Εγω σου λεω πιασε και πεστα στην πεθερα σου τα προβληματα που εχεις με αυτη!Ειναι κριμα τωρα που εχετε και παιδακι να χωρισετε επειδη ειναι ...αχαρακτήριστη αυτη!!1000φορες να τσακωθεις μαζι της παρα με τον αντρα σου που οπως λες τον αγαπας!!! αν θελει ο αντρας σου μπορει να εχει κανονικα επαφες με τη μητερα του, αλλα αυτο δν υποχρεωνει κι εσενα να εχεις!Αφου δν αναλαμβανει να μιλησει αυτος στη μαμα του, να μιλησεις εσυ!! Εισαι κι εσυ μαμα πλεον και πρεπει να προστατεψεις και το παιδακι σου ψαχνοντας αλλες λυσεις απο το να μεγαλωσει χωρις μπαμπα!
φιλικα στα λεω, για να μην παρεξηγηθω!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για να παρει ενας πατερας απο τη μανα το παιδι πρεπει η μανα να ειναι ψυχοπαθης ή ναρκωμανης ή κατι τετοιο ακραιο τελος παντων.το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι αν το παιδι ειναι αγορι μετα τα 12 του χρονια ο πατερας δικαιουται να παρει την επιμελεια του αν φυσικα το επιθυμει.

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
efoulitsa έγραψε:
mamarena έγραψε:Δε νομιζω κοριτσακι μου να μπορεσει να σου παρει το παιδακι.. Ειναι μολις 6,5 μηνων.. βρεφος ακομα. Δε γνωριζω τι συμβαινει σε τετοιες περιπτωσεις, απλα με την λογικη μου σου απανταω.
Δε ξερω τι προβληματα εχετε, αλλα επειδη το μωρακι σου ειναι πολυ πολυ μικρο, και ισως να μην εχετε καταφερει ακομα να βρητε τους ρυθμους σας, μηπως να εδινες λιγο χρονο στη σχεση σου?
Ρενακι αυτο κανω συνεχεια..Ειμαστε 10 χρονια μαζι οποτε ξερει ο ενας καλα τον αλλον..Το θεμα ειναι οτι δεν συμφωνουμε πια..Δεν ξερω αν στη πραγματικοτητα πρεπει να χωρισουμε αλλα ειναι κριμα να περνανε τα χρονια και να βλεπεις οτι χανεις πολλα πραγματα..Τελικα ο γαμος θελει πραγματικα μεγαλες θυσιες...


Εσυ ξερεις καλυτερα κοπελα μου.. Και εχεις δικιο.. Ισως ειναι καλυτερα για ολους σας.Αν βλεπεις οτι δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν τα πραγματα τοτε...
Απλα σου λεω να δωσεις λιγο χρονο γιατι κι εγω βρεθηκα μετα τη γεννηση του μωρου σε φαση απογνωσης! Μεχρι να κλεισει το μωρο και τους 6 μηνες, ενιωθα οτι ολα καταστραφηκαν..Οταν καναμε το μωρακι μας ειμασταν μαζι 15 χρονια. Ομορφη σχεση.. με τους τσακωμους της..τις εντασεις της..αλλα και μια σχεση γεματη αγαπη και παθος... Ηρθε το μωρο και ολα αλλαξαν! Αδιαφορια απο τη μερια του..ετσι τουλαχιστον το εβλεπα εγω. Συνεχιζε απλα να κανει μονος του οτι καναμε μαζι πριν ερθει το μωρο..κι εγω στο σπιτι να προσπαθω να συμβιβαστω με τα νεα δεδομενα.. αλλα ηρθε ο καιρος που μαγικα ολα αλλαξαν και παλι! Θελουν και οι αντρες το χρονο τους να καταλαβουν τι σημαινει να εισαι πατερας..Οπως ακριβως κι εμεις!
Τωρα ο γιος μας κοντευει τα 4, και ολα αυτα μου φαινονται σαν ενα μακρινο ονειρο.. καταφεραμε να γινουμε ευτυχισμενοι οσο ποτε..ερωτευμενοι οσο ποτε..
Μερικες φορες οι σχεσεις μας χρειαζονται απλα χρονο και υπομονη.
Αλλα και παλι..αυτη ειναι η δικη μου ιστορια.. Εσυ ξερεις καλυτερα για σενα και το μωρο σου.
Ευχομαι να παρεις τη σωστη αποφαση και να γινεις μια ευτυχισμενη μανουλα. Εξαλλου το χρωστας αυτο στο μωρακι σου...

10ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ??????????? Empty http://forum.eimaimama.gr/t9550-topic Δευ Δεκ 19, 2011 11:44 pm

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΕΑΝ Η ΜΗΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΞΙΚΟΜΑΝΗΣ,ΑΛΚΟΟΛΙΚΗ Η ΑΡΡΩΣΤΗ ΨΥΧΙΚΑ.Κ ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΟΥΝ.
ΟΤΑΝ Η ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΔΙΝΕΙ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.
ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΙ ΕΞΑΛΛΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ,ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΤΟΥΣ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την επιμέλεια την παίρνει πάντα η μητέρα εκτός και αν εκείνη αποποιηθεί επίσης αν είναι χρήστης ναρκωτικών η αν ψυχολογικά έχει πρόβλημα . Απλά δεν πρέπει να φύγεις απο το σπίτι αν δεν κάνεις αίτηση και αυτό γιατί εκείνος μπορεί να πει ότι έφυγες και απήγαγες το παιδί . Πάντως όταν κάτι δεν τραβά καλό είναι να σταματά πριν φθαρεί τελείως η μεταξύ τους σχέση σε ανθρώπινο επίπεδο . Τα χρόνια περνούν και πρέπει να προσέχουμε τις κινήσεις μας κάποια πράγματα είναι μη αναστρέψιμα

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρκελλα τα διαβασα και εγω αλλα λεω μπας και υπαρχει περιπτωση να μου τον παρει..Ευχομαι ολα να γινουν για καλο..

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ,ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΤΟΥΣ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ...
Αγαπητή μου Κατερίνα θα διαφωνήσω με αυτό τα παιδιά δεν ανήκουν πουθενά παρά μόνο στον εαυτό τους. Τώρα όσο αφορά τη σχέση πιστεύω ότι έχουν ακριβώς τις ίδιες υποχρεώσεις και τα ίδια δικαιώματα .

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
βανια έγραψε:Την επιμέλεια την παίρνει πάντα η μητέρα εκτός και αν εκείνη αποποιηθεί επίσης αν είναι χρήστης ναρκωτικών η αν ψυχολογικά έχει πρόβλημα . Απλά δεν πρέπει να φύγεις απο το σπίτι αν δεν κάνεις αίτηση και αυτό γιατί εκείνος μπορεί να πει ότι έφυγες και απήγαγες το παιδί . Πάντως όταν κάτι δεν τραβά καλό είναι να σταματά πριν φθαρεί τελείως η μεταξύ τους σχέση σε ανθρώπινο επίπεδο . Τα χρόνια περνούν και πρέπει να προσέχουμε τις κινήσεις μας κάποια πράγματα είναι μη αναστρέψιμα
Το ξερω οτι περνουν τα χρονια για αυτο και στεναχωριεμαι..δεν θελω να φτασουμε στο σημειο να σκοτωνομαστε θελω ολα να γινουν ηρεμα η να μεινουμε μαζι και να φτιαξει και να γινει πιο τρυφερος απεναντι μου και να βαλει φρενο στους γονεις του..Με εχουν κουρασει παρα πολυ ολα αυτα..Δεν τα εχω αναγκη ειμαι 30 χρονων και εχω φτασει να νιωθω 70 κατι πρεπει να αλλαξει για καλο ολων μας και προπαντων του παιδιου μου..Απο το σπιτι δεν φευγω το ξερω αυτο..Οποτε δεν κανω ρουπι αν και θα το ηθελα ωσπου να δω τι θα γινει..

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συμφωνω με τα κοριτσια παραπανω,μονο ανα υπαρχει ακραια κατασταση παιρνει την επιμελεια ο πατερας



Έχει επεξεργασθεί από τον/την zouzou11 στις Τρι Δεκ 20, 2011 12:00 am, 1 φορά

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ρενακι το ευχομαι και εγω αυτο τα δικα μας προβληματα ξεπερνιουνται ομως μας δημιουργουν προβληματα τριτα ατομα(μαμα του μπαμπας του) και ο αντρας μου δεν τα παραδεχεται μου λεει να μη δινω σημασια..δεν μπορεις ομως να βλεπεις καποιον καθε μερα και να δινεις καθε μερα τοπο στην οργη!!Με πνιγει το δικιο πια..Κουραστηκα να μη μιλαω επειδη ειναι γονεις του..

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ,ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΤΟΥΣ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ...
Αγαπητή μου Κατερίνα θα διαφωνήσω με αυτό τα παιδιά δεν ανήκουν πουθενά παρά μόνο στον εαυτό τους. Τώρα όσο αφορά τη σχέση πιστεύω ότι έχουν ακριβώς τις ίδιες υποχρεώσεις και τα ίδια δικαιώματα .

ΦΥΣΙΚΑ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥΣ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΕΧΟΥΝ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ.
ΕΓΩ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΤΟΥΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ,ΔΗΛ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ...ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σου ευχομαι καλη δυναμη και ολα να πανε καλα απλα μια παρακληση,επειδη ειμαι και λιγο επηρεασμενη απο μια ιστορια που διαβασα εχθες στο facebook,ακομη και αν χωρισετε σαν αντρογυνο μην χωρισετε σαν γονεις!Μην στερησεις την πατρικη φιγουρα στο παιδι σου,οτι εχετε εσεις οι 2 δεν εχει καμια σχεση με το παιδι,επειδη ο αντρας σου δεν ειναι ο συζυγος που θα ηθελες δεν σημαινει οτι πρεπει να του στερησεις την πατρικη αγαπη.Συγγνωμη που στο λεω αλλα ακουω πολλες τετοιες περιπτωσεις και λυπαμαι που την πληρωνουν τα παιδια!Και ισως εχεις δικιο που θελεις να προλαβεις να μην τσακωθειτε ασχημα!Οτι και αν κανεις να σκεφτεσαι με γνωμονα το παιδι σου!περιμενουμε νεα σου!

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
προσπαθησε να του μιλησεις ηρεμα και ωραια και κανε τον με τον τροπο σου να μπει στη θεση σου.να καταλαβει πως νοιωθεις.οι αντρες μερικες φορες θελουν λιγο να τους ταρακουνησεις για να δουν αυτα που συμβαινουν μπροστα τους και δεν τα βλεπουν.

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
black beauty έγραψε:σου ευχομαι καλη δυναμη και ολα να πανε καλα απλα μια παρακληση,επειδη ειμαι και λιγο επηρεασμενη απο μια ιστορια που διαβασα εχθες στο facebook,ακομη και αν χωρισετε σαν αντρογυνο μην χωρισετε σαν γονεις!Μην στερησεις την πατρικη φυγουρα στο παιδι σου,οτι εχετε εσεις οι 2 δεν εχει καμια σχεση με το παιδι,επειδη ο αντρας σου δεν ειναι ο συζυγος που θα ηθελες δεν σημαινει οτι πρεπει να του στερησεις την πατρικη αγαπη.Συγγνωμη που στο λεω αλλα ακουω πολλες τετοιες περιπτωσεις και λυπαμαι που την πληρωνουν τα παιδια!Και ισως εχεις δικιο που θελεις να προλαβεις να μην τσακωθειτε ασχημα!Οτι και αν κανεις να σκεφτεσαι με γνωμονα το παιδι σου!περιμενουμε νεα σου!
Το διαβασα και εγω..Οχι δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος προς θεου.Καταρχας δεν θελω να χωρισω θελω να λυσουμε οσα προβληματα εχουμε αλλα πρεπει να τα βλεπει ομως και ο αλλος ως προβληματα για να λυθουν..Αν τα δει και καταλαβει ολα καλα αν παλι οχι πρεπει να κοιταξω την ψυχικη μου ηρεμια πανω απο ολα για το παιδι μου..Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας και το ενδιαφερον σας μολις εχω κατι νεοτερο θα σας πω..

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zouzou11 έγραψε:προσπαθησε να του μιλησεις ηρεμα και ωραια και κανε τον με τον τροπο σου να μπει στη θεση σου.να καταλαβει πως νοιωθεις.οι αντρες μερικες φορες θελουν λιγο να τους ταρακουνησεις για να δουν αυτα που συμβαινουν μπροστα τους και δεν τα βλεπουν.
Ζουζου μου πιστεψε με τον ταρακουνησα πολυ!!Και στη θεση μου τον εβαλα και ηρεμα του μιλησα οταν ομως καποιος δεν παραδεχεται κατι δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο..

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
efoulitsa έγραψε:
zouzou11 έγραψε:προσπαθησε να του μιλησεις ηρεμα και ωραια και κανε τον με τον τροπο σου να μπει στη θεση σου.να καταλαβει πως νοιωθεις.οι αντρες μερικες φορες θελουν λιγο να τους ταρακουνησεις για να δουν αυτα που συμβαινουν μπροστα τους και δεν τα βλεπουν.
Ζουζου μου πιστεψε με τον ταρακουνησα πολυ!!Και στη θεση μου τον εβαλα και ηρεμα του μιλησα οταν ομως καποιος δεν παραδεχεται κατι δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο..
θα συμφωνησω μαζι σου γιατι εχω ερθει σε παρομοια κατασταση(οχι χωρισμου),ομως δωσε λιγο χρονο αν θες και μπορεις και ισως να ειναι φαση που θα ξεπεραστει.η δικη μου αποψη παντα.στο τελος εσυ θα αποφασισεις και θα κρινεις τι ειναι το καλυτερο.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω οσο να 'χει ειναι δυσκολη κατασταση!Ειναι πολυ ασχημο,αυτη η καθημερινη ενοχληση,δεν μπορεις να το υπομενεις καιρο,παιζουνε τα νευρα σου!Νευριαζω τοσο πολυ που δεν καταλαβαινουν οι αντρες μας,αφου βλεπεις οτι συνεχεια τσακωνομαστε για τον ιδιο λογο,δεν πρεπει να κανεις κατι,δηλαδη και αυτον τον αρεσει να βλεπει την γυναικα του καθε μερα σε τετοια κατασταση?Τι να πω ισως και ο αντρας σου πιστευει πως δεν θα μπορουσε να τον αφησεις για αυτον τον λογο,αυτοι βεβαια παντα κατι τετοια δεν τα παιρνουν στα σοβαρα.Πες του ομως να ερθει στη θεση σου,πες του τι θα γινοταν αν οι δικοι σου σας κανανε το ιδιο?Δηλαδη αν συνεχεια τον λογοκρινε ο πατερας σου και του ελεγε οτι εσυ δεν ησουν αξιος να παρεις την κορη μου η αν ηταν προσωπικη στιγμη και σας διεκοπτε η μαμα σου,η αν εκανε μπανιο αυτος και μπουκαρε μεσα η πεθερα του,θα του αρεσε?Αν δεν καταλαβει οτι μπορει και να σε χασει ισως δεν ξυπνησει!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εσυ δεν μπορεις να πας για λιγο στους δικους σου με αφορμη τα χριστουγεννα και να ησυχασεις και λιγο?

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πραγματικα οι αντρες δε παιρνουν καποια πραγματα στα σοβαρα.αν μπορουσαμε καποια στιγμη να μπαιναμε στο μυαλο τους να δοεμε πως σκεφτονται εγω σιγουρα θα το εκανα.θα συμφωνησω με οσα ειπε παραπανω η black beauty.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις