Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω μπορώ απλα να σου πω την εμπειρία από μια φίλη μου..
ηταν και αυτη 10 χρονια με τον αντρα της πριν παντρευτούν ..ολα τελεία..μεγαλες αγαπες κλπ..

με το μωρο ηρθαν τα πανω κατω ...κόντεψαν να χωρισουν ...πηγαν σε ενα σύμβουλο -ψυχολογο δεν ξερω τι ακριβώς...
λοιπον

τους ειπε οτι οσο περισσότερα χρονια εχει ζησει το ζευγάρι μαζι πριν κάνει οικογένεια τοσο πιθανότερο ειναι να αντιμετωπίσει καποιο πρόβλημα μετα...αλλα αυτο δεν πρεπει να τους φοβιζει ,αλλα να το γυρίσουν υπερ τους..
συμβαίνει ομως επειδή ηταν ερωτευμένοι χρονιά χωρίς ομως να έχουν αλλες υποχρεώσεις να εχουν προσαρμοστεί σε αυτο το στιλ..οποτε οι νεες υποχρεώσεις έρχονται να δοκιμάσουν τη σχεση..
πρέπει λοιπον να δώσουν χρονο ωστε να βρουν νεους ρυθμούς στους όποιους πια δεν θα ειναι μονο οι δυο τους...

αυτοι με την βοηθεια τα βρηκαν τελικα ..και ειναι πολυτ καλα τωρα..

δεν ξερω αλλα μηπως το ιδιο συμβαινει και σε εσας...ειχατε μαθει αλλιως..και εισαστε πολλα χρονια μαζι...αφου αντέξατε τοσο μηπως δεν φταίει κατι αλλο παρα η νεα πραγματικότητα..?

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:εγω μπορώ απλα να σου πω την εμπειρία από μια φίλη μου..
ηταν και αυτη 10 χρονια με τον αντρα της πριν παντρευτούν ..ολα τελεία..μεγαλες αγαπες κλπ..

με το μωρο ηρθαν τα πανω κατω ...κόντεψαν να χωρισουν ...πηγαν σε ενα σύμβουλο -ψυχολογο δεν ξερω τι ακριβώς...
λοιπον

τους ειπε οτι οσο περισσότερα χρονια εχει ζησει το ζευγάρι μαζι πριν κάνει οικογένεια τοσο πιθανότερο ειναι να αντιμετωπίσει καποιο πρόβλημα μετα...αλλα αυτο δεν πρεπει να τους φοβιζει ,αλλα να το γυρίσουν υπερ τους..
συμβαίνει ομως επειδή ηταν ερωτευμένοι χρονιά χωρίς ομως να έχουν αλλες υποχρεώσεις να εχουν προσαρμοστεί σε αυτο το στιλ..οποτε οι νεες υποχρεώσεις έρχονται να δοκιμάσουν τη σχεση..
πρέπει λοιπον να δώσουν χρονο ωστε να βρουν νεους ρυθμούς στους όποιους πια δεν θα ειναι μονο οι δυο τους...

αυτοι με την βοηθεια τα βρηκαν τελικα ..και ειναι πολυτ καλα τωρα..

δεν ξερω αλλα μηπως το ιδιο συμβαινει και σε εσας...ειχατε μαθει αλλιως..και εισαστε πολλα χρονια μαζι...αφου αντέξατε τοσο μηπως δεν φταίει κατι αλλο παρα η νεα πραγματικότητα..?
Δεν ξερω αν ειναι και αυτο ξερω οτι φταινει οι γονεις του..Σημερα και ειναι ακομα 1 εχει ερθει η πεθερα μου χωρις να ενημερωσει φυσικα ηδη 2 φορες!!Εγω δεν μπορω ετσι να εχω παρακολουθηση 24ωρες το 24ωρο!!Δεν ειμαι κανα παιδακι ειμαι 30χρονων γυναικα..Ξερω οτι ερχεται να δει το παιδι οχι ομως καθε μερα 10 φορες την ημερα ελεος!!!!Ετσι δεν μπορω να ζησω ο αντρας μου δεν τον πειραζει οποτε με καποιο τροπο πρεπει να λυθει..

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μηπως πρεπει να βαλεις εσυ τα ορια στη πεθερα?αφου δε το κανει ο αντρας σου μπορεις να τον ενημερωσεις οτι θα το κανεις εσυ και κατσε με την πεθερα και εξηγησε της πως θελεις κι εσυ το χρονο σου.η πεθερα εχει κλειδια του σπιτιου?αν οχι μπορεις ναμην ανοιξεις κιολας.μενω κι εγω πανω κατω με την πεθερα αλλα καμια σχεση.ειναι πολυ διακριτικη και παντα θα με παρει τηλ πριν ερθει.και εννοειται δεν εχει κλειδια αλλα ουτε και πανω στην πορτα.αν ομως βρισκομουν στη θεση σου σιγουρα θα εκανα ολα τα παραπανω,αν εβλεπα πως ο αντρας μου δεν εχει την διαθεση να αλλαξει την κατασταση.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοίτα αν το πρόβλημα στη σχέση σας εστιάζεται στη διαφορετική άποψη που έχετε για την "εισβολή"των πεθερικών πάρε την κατάσταση στα χέρια σου και το λέω αυτό επειδή μην περιμένεις να αλλάξει αφενός είναι οι γονείς του και δεν βλέπει διορατικά και αφετέρου τις ώρες που έρχονται λογικά εκείνος δουλεύει οπότε δεν μπορεί να καταλάβει πως νιώθεις εσύ. Κάνε το εξής :την επόμενη φορά που θα έρθει η πεθερά δεν ανοίγεις και λες όταν σε ρωτήσουν ότι είχες πάει σε δουλειά . Θα το κάνεις σύστημα και κάποια στιγμή θα της πεις :"μητέρα όταν θέλετε να έρθετε να πάρετε τηλέφωνο πριν , αν ο άντρας σου σου φέρει αντιρρήσεις η κάνει παράπονα δεν θα απαντήσεις . Θα πάρεις τηλέφωνο ένα άτομο της εμπιστοσύνης σου την μαμά σου μια φίλη μια αδερφή και θα της λες να έρχεται κάθε μέρα την ίδια ώρα που εκείνος θα είναι εκεί και αρχίζεις να γελάς να κάνεις διάφορα θα σαλτάρει και θα σου κάνει παράπονα επειδή θα θέλει την ησυχία του και εκεί απλά του λες όταν σταματήσει τα πήγαινε έλα η μαμά σου και με πάρεις στα σοβαρά.

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
black beauty έγραψε:εσυ δεν μπορεις να πας για λιγο στους δικους σου με αφορμη τα χριστουγεννα και να ησυχασεις και λιγο?
Tου το ειπα και ειπε οτι θα παει σε δικηγορο για εγκαταλειψη συζυγικης στεγης και απαγωγη παιδιου..Δεν βγαζεις ακρη..

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zouzou11 έγραψε:μηπως πρεπει να βαλεις εσυ τα ορια στη πεθερα?αφου δε το κανει ο αντρας σου μπορεις να τον ενημερωσεις οτι θα το κανεις εσυ και κατσε με την πεθερα και εξηγησε της πως θελεις κι εσυ το χρονο σου.η πεθερα εχει κλειδια του σπιτιου?αν οχι μπορεις ναμην ανοιξεις κιολας.μενω κι εγω πανω κατω με την πεθερα αλλα καμια σχεση.ειναι πολυ διακριτικη και παντα θα με παρει τηλ πριν ερθει.και εννοειται δεν εχει κλειδια αλλα ουτε και πανω στην πορτα.αν ομως βρισκομουν στη θεση σου σιγουρα θα εκανα ολα τα παραπανω,αν εβλεπα πως ο αντρας μου δεν εχει την διαθεση να αλλαξει την κατασταση.
Οχι δεν εχει κλειδια και δεν μπορω να πω οτι ημουν σε δουλεια γιατι ανεβαινουμε κατεβαινουμε ανοιγει την πορτα της και βλεπει και βγαινει και στο μπαλκονι..Μα θα της μιλησω εγω αν τελικα μεινουμε μαζι με τον αντρα μου δνε παει αλλο..

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι λες ρε συ,δηλαδη σε απειλησε κατα καποιον τροπο?Δηλαδη συγγνωμη δεν εχεις το δικαιωμα να πας να δεις τους δικους σου?αππαπα και απο οτι καταλαβαινω τρομαξες πολυ!χμμμ αυτη η συμπεριφορα του δεν μου αρεσε καθολου!Ετσι δειχνει την αγαπη του δηλαδη?

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοπελα μου διαβασα αυτα που εγραψες και οσα ειπαν τα κοριτσια. θα συμφωνησω με τις περισσοτερες, το προβλημα σου ειναι οτι ηρθε και το μωρο και αλλαξαν ολα. δωσε λιγο χρονο τα ιδια εχω και γω που μολις βρηκαμε ενα ρυθμο με τον αντρα μου εμεινα ξανα εγκυος και αντε παλι απο την αρχη. πολλες φορες κλαιω γιατι δεν ειμασταν ετσι αυτος νιωθει οτι δεν τον θελω πανικος!!!!!!σκεφτηκα και γω να του πω τελος αλλα τα παιδια δεν φταινε. ειναι και οι ορμονες που μας τρελενουν περισσοτερο. θα ηρεμισουν τα πραγματα. οσο για την πεθερα αντιμετωπιζω και γω προβληματα και την εχω χιλιομετρα μακρυα ομως αυτος που θελει να κανει κακο το κανει και ας ειναι μακρυα. περσι κοντεψαμε να χωρισουμε για την πεθερα μου που απλα ηρθε για 3 μερες φαντασου να ταν ακι κοντα. ο αντρας μου ομως θεωρει οτι ειναι αγια οπως ολοι οι αντρες!!!! ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΣΟΥ!!!!ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!!οι αντρες μας οπως και μεις δεν μπορουμε να δουμε τα κακα των γονιων μας!!! αν ηταν ο αντρας σου στη θεση σου θα δικαιολογουσες τη μαμα σου σε αυτον. προσπαθησε να το δεις αλλιως το θεμα για καλο ολων σας. ο χωρισμος δεν ειναι παντα η λυση( τα λεω να τα ακουω και γω!!!!) φερσου διπλωματικα αν ερχετε σπιτι αφου δεν εχεις κλειδια μην ανοιγεις!! αν σου πει που ησουν πες εκανα μπανιο, ημουν στο μπαλκονι, κοιμομουν!!!! μια δυο θα το καταλαβει. Οσο για να της πεις κατι μην το κανεις το λαθος το εκανα εγω οπως και κατι παραπονα εκανα σε αυτη για τον αντρα μου και τα μετεφερε οπως ηθελε και εγιναν χειροτερα. δες το απο τη καλη πλευρα οσο μπορεις ειναι και αυτη γιαγια και ισως χαιρεται για το μωρο ολοι θα βρειτε τους ρυθμους σας. μην χαλασεις την οικογενεια σου για τριτους, και ο επομενος που θα βρεις παλι τη μανα του θεα θα την εχει αυτοι οι αντρες δυστηχως.ευχομαι ολα να γινουν οπως ειναι για καλο σας και του μωρου βασικα, ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μαρία Σ. στις Τρι Δεκ 20, 2011 4:02 am, 1 φορά

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
efoulitsa έγραψε:
zouzou11 έγραψε:μηπως πρεπει να βαλεις εσυ τα ορια στη πεθερα?αφου δε το κανει ο αντρας σου μπορεις να τον ενημερωσεις οτι θα το κανεις εσυ και κατσε με την πεθερα και εξηγησε της πως θελεις κι εσυ το χρονο σου.η πεθερα εχει κλειδια του σπιτιου?αν οχι μπορεις ναμην ανοιξεις κιολας.μενω κι εγω πανω κατω με την πεθερα αλλα καμια σχεση.ειναι πολυ διακριτικη και παντα θα με παρει τηλ πριν ερθει.και εννοειται δεν εχει κλειδια αλλα ουτε και πανω στην πορτα.αν ομως βρισκομουν στη θεση σου σιγουρα θα εκανα ολα τα παραπανω,αν εβλεπα πως ο αντρας μου δεν εχει την διαθεση να αλλαξει την κατασταση.
Οχι δεν εχει κλειδια και δεν μπορω να πω οτι ημουν σε δουλεια γιατι ανεβαινουμε κατεβαινουμε ανοιγει την πορτα της και βλεπει και βγαινει και στο μπαλκονι..Μα θα της μιλησω εγω αν τελικα μεινουμε μαζι με τον αντρα μου δνε παει αλλο..
τι εννοεις?ανοιγει την πορτα οταν φευγετε απο το σπιτι για να σας μιλησει και να σας δει?και το ανεβαινουμε κατεβαινουμε τι σημαινει?εξηγησε μου λιγο αν μπορεις γιατι προσπαθω να καταλαβω μηπως και σε βοηθησω καλυτερα.και αν θες να μην ανοιξεις μπορεις να πεις οτι δεν ακουσες που χτηπησε η αν σε παρει τηλ πες πως το μωρο κοιμαται ετσι ωστε να μην ανεβει.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:τι λες ρε συ,δηλαδη σε απειλησε κατα καποιον τροπο?Δηλαδη συγγνωμη δεν εχεις το δικαιωμα να πας να δεις τους δικους σου?αππαπα και απο οτι καταλαβαινω τρομαξες πολυ!χμμμ αυτη η συμπεριφορα του δεν μου αρεσε καθολου!Ετσι δειχνει την αγαπη του δηλαδη?

οι περισσοτεροι αυτο θα λεγαν γιατι νιωθουν οτι απειλουνται και νομιζουν οτι ετσι θα μας κρατησουν βεβαια πετυχαινουν το αντιθετο!!! ποσο χαζουλιδες ειναι αντι να κατσουν να σκεφτουν ηρεμα και να μας ηρεμισουν και μας μας φουντωνουν περισσοτερο με τις απειλες τους.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντως την νοιωθω την κοπελα γιατι και εγω οταν ειχα γεννησει ερχοντουσαν ολο το σοι και εβλεπε την μικρη χωρις να λογαριαζουν αν εγω μπορουσα να τους δεχτω!Βεβαια οταν εγω γεννησα ηταν μονο το δικο μου μωρο σε ολη την οικογενεια και μετα ευτυχως ηρθαν και αλλα και ησυχασα καπως!Ειναι μαρτυριο ολο αυτο να το ζεις καθημερινα!Εχεις την κουραση σου και την αποθεραπεια σου και εχεις και αυτους στο κεφαλι σου!Μπορει να σε τρελανει ολο αυτο,παιζουνε τα νευρα σου,τα χανεις!Εγω τοτε δεν μιλουσα,ημουν ψαρωμενη.Με ξυπνουσαν με τα τηλεφωνα τους και με τα κουδουνια.Αργοτερα αρχισα να μην σηκωνω το τηλεφωνο οταν κοιμομουν.Δεν μπορουσα να ευχαριστηθω υπνο,σκεφτομουν μην κοιμηθω και με ξυπνησουν παλι(το μεσημερι).
Τελικα η κορη μου εχει μεγαλωσει και τωρα εχει διαβασματα και ειναι τελεια δικαιολογια για να μην ερχονται οποτε θελουν!Και εγω αραιωσα,δεν τους μιλαω οπως στην αρχη,τωρα πιο ψυχρα και τυπικα!Καλα λεω μακρια και αγαπημενοι!Εχω βρει την ηρεμια μου κατα καποιο τροπο,γιατι οποτε της μιλαω ολο και κατι θα μου πει που θα με πειραξει οποτε δεν την ρωταω και πολλα πραγματα!Την τελευταια φορα ειπε κατι για την μαμα μου και συγχιστηκα και απορησε και αυτη γιατι με ειχε συνηθισει που ημουν ηρεμη και δεν μιλουσα αλλα τωρα δεν δεχομαι αλλα τετοια,μιλαω!Δεν λεω αλλα, αλλα μου εχει πει και εμενα πολλα και με εχει στεναχωρεσει πολυ αλλα τωρα πια φαινεται πως ολα περασαν!Ξερω πως οτι και αν κανω δεν θα ειμαι αξια για αυτους αλλα δεν με πειραζει γιατι και εγω παντα κραταω αυτα που μου ειχε κανει!

Το σιγουρο ειναι πως πρεπει να δρασεις γιατι δεν θα αλλαξει η κατασταση αν δεν κανεις κατι,το νευρολογικο σου συστημα σου χτυπαει καμπανακι!

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zouzou11 έγραψε:
efoulitsa έγραψε:
zouzou11 έγραψε:μηπως πρεπει να βαλεις εσυ τα ορια στη πεθερα?αφου δε το κανει ο αντρας σου μπορεις να τον ενημερωσεις οτι θα το κανεις εσυ και κατσε με την πεθερα και εξηγησε της πως θελεις κι εσυ το χρονο σου.η πεθερα εχει κλειδια του σπιτιου?αν οχι μπορεις ναμην ανοιξεις κιολας.μενω κι εγω πανω κατω με την πεθερα αλλα καμια σχεση.ειναι πολυ διακριτικη και παντα θα με παρει τηλ πριν ερθει.και εννοειται δεν εχει κλειδια αλλα ουτε και πανω στην πορτα.αν ομως βρισκομουν στη θεση σου σιγουρα θα εκανα ολα τα παραπανω,αν εβλεπα πως ο αντρας μου δεν εχει την διαθεση να αλλαξει την κατασταση.
Οχι δεν εχει κλειδια και δεν μπορω να πω οτι ημουν σε δουλεια γιατι ανεβαινουμε κατεβαινουμε ανοιγει την πορτα της και βλεπει και βγαινει και στο μπαλκονι..Μα θα της μιλησω εγω αν τελικα μεινουμε μαζι με τον αντρα μου δνε παει αλλο..
τι εννοεις?ανοιγει την πορτα οταν φευγετε απο το σπιτι για να σας μιλησει και να σας δει?και το ανεβαινουμε κατεβαινουμε τι σημαινει?εξηγησε μου λιγο αν μπορεις γιατι προσπαθω να καταλαβω μηπως και σε βοηθησω καλυτερα.και αν θες να μην ανοιξεις μπορεις να πεις οτι δεν ακουσες που χτηπησε η αν σε παρει τηλ πες πως το μωρο κοιμαται ετσι ωστε να μην ανεβει.
οταν ανεβαινουμε για το σπιτι μας(2ος οροφος)η κατεβαινουμε ανοιγει την πορτα!!!για να μας δει γιατι ειναι αδιακριτη δεν ξερω γιατι αφου σου λεω βγαινει και κοιταει απο το μπαλκονι κι ολας!!Αν δεν ανοιξω ανεβαινει παλι μετα απο κανα 10λεπτο ξαναχτυπαει,αν δεν ξανανοιξω μετα ξανα ανεβαινει..Κοριτσια απο χθες ειμαι χαλια σκεφτομαι σκεφτομαι σκεφτομαι και αυτο που καταλαβα ειναι οτι εχω 2 λυσεις η μενω και κανω το μαλακα για να μη τσακωνομαι με τον αντρα μου η μαζευω τα πραγματα μου και παω σπιτι μου..Και στη μανα του να μιλησω που το εχω κανει απειρες φορες μετα του λεει αλλα αντ αλλων και μας βαζει και ξαναμαλλωνουμε..Εκανα πολυ μεγαλο λαθος που δεχτηκα να μεινουμε εδω και μαλιστα να χρεωθουμε για να το φτιαξουμε κι ολας..

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρία Σ. έγραψε:
black beauty έγραψε:τι λες ρε συ,δηλαδη σε απειλησε κατα καποιον τροπο?Δηλαδη συγγνωμη δεν εχεις το δικαιωμα να πας να δεις τους δικους σου?αππαπα και απο οτι καταλαβαινω τρομαξες πολυ!χμμμ αυτη η συμπεριφορα του δεν μου αρεσε καθολου!Ετσι δειχνει την αγαπη του δηλαδη?

οι περισσοτεροι αυτο θα λεγαν γιατι νιωθουν οτι απειλουνται και νομιζουν οτι ετσι θα μας κρατησουν βεβαια πετυχαινουν το αντιθετο!!! ποσο χαζουλιδες ειναι αντι να κατσουν να σκεφτουν ηρεμα και να μας ηρεμισουν και μας μας φουντωνουν περισσοτερο με τις απειλες τους.
Εχεις απολυτο δικιο νιωθει οτι απειληται και οτι θα παρω το παιδι και δεν θα ξαναρθω..

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια με επιφυλαξη θα πω αυτο που θα πω, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα πλεον για τις μανουλες μιας και ο μπαμπας εχει πολλα δικαιωματα. ειδικα μετα τον συλλογο που εχουν κανει οι "χωρισμενοι μπαμπαδες" και το εχουν κυνηγησει πολυ το ολο θεμα της επιμελειας. δεν νομιζω οτι μια μανα για να μην παρει την επιμελεια πρεπει να ειναι ή πρεζονι ή ψυχοπαθης. θυμαναι πριν 9 χρονια που πηρε η αδερφη μου διαζυγιο απο τον πρωην αντρα της, πηρε την επιμελεια και ολα ευκολα, γιατι απλα αυτος ο γαιδαρος δεν την ηθελε (την επιμελεια). και της ειχε πει ο δικηγορος της τοτε, οτι αν αυτος διεκδικουδε την επιμελεια, θα ηταν ζορικα τα πραγματα, διοτι πλεον την δινουν και σε πατεραδες. κι αυτο πριν 11 χρονια!

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πριν 9 χρονια εγινε αυτο το 2002.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα ψαξε το ολο θεμα και μετα δρασε,δεν ξερω βαλε την μαμα σου να ρωτησει καποιον ειδικο αν δεν θελεις να ρωτησεις εσυ εκει που εισαι.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΑ το παιδί ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ...σχεδόν ...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Απλά ΣΚΕΨΟΥ το πολύ καλα...

πολύ δύσκολο πράγμα ο χωρισμός μετά απο 10χρόνια...ειδικά οταν υπαρχουν και παιδιά...

παθούσα Wink

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
efoulitsa έγραψε:
zouzou11 έγραψε:
efoulitsa έγραψε:
zouzou11 έγραψε:μηπως πρεπει να βαλεις εσυ τα ορια στη πεθερα?αφου δε το κανει ο αντρας σου μπορεις να τον ενημερωσεις οτι θα το κανεις εσυ και κατσε με την πεθερα και εξηγησε της πως θελεις κι εσυ το χρονο σου.η πεθερα εχει κλειδια του σπιτιου?αν οχι μπορεις ναμην ανοιξεις κιολας.μενω κι εγω πανω κατω με την πεθερα αλλα καμια σχεση.ειναι πολυ διακριτικη και παντα θα με παρει τηλ πριν ερθει.και εννοειται δεν εχει κλειδια αλλα ουτε και πανω στην πορτα.αν ομως βρισκομουν στη θεση σου σιγουρα θα εκανα ολα τα παραπανω,αν εβλεπα πως ο αντρας μου δεν εχει την διαθεση να αλλαξει την κατασταση.
Οχι δεν εχει κλειδια και δεν μπορω να πω οτι ημουν σε δουλεια γιατι ανεβαινουμε κατεβαινουμε ανοιγει την πορτα της και βλεπει και βγαινει και στο μπαλκονι..Μα θα της μιλησω εγω αν τελικα μεινουμε μαζι με τον αντρα μου δνε παει αλλο..
τι εννοεις?ανοιγει την πορτα οταν φευγετε απο το σπιτι για να σας μιλησει και να σας δει?και το ανεβαινουμε κατεβαινουμε τι σημαινει?εξηγησε μου λιγο αν μπορεις γιατι προσπαθω να καταλαβω μηπως και σε βοηθησω καλυτερα.και αν θες να μην ανοιξεις μπορεις να πεις οτι δεν ακουσες που χτηπησε η αν σε παρει τηλ πες πως το μωρο κοιμαται ετσι ωστε να μην ανεβει.
οταν ανεβαινουμε για το σπιτι μας(2ος οροφος)η κατεβαινουμε ανοιγει την πορτα!!!για να μας δει γιατι ειναι αδιακριτη δεν ξερω γιατι αφου σου λεω βγαινει και κοιταει απο το μπαλκονι κι ολας!!Αν δεν ανοιξω ανεβαινει παλι μετα απο κανα 10λεπτο ξαναχτυπαει,αν δεν ξανανοιξω μετα ξανα ανεβαινει..Κοριτσια απο χθες ειμαι χαλια σκεφτομαι σκεφτομαι σκεφτομαι και αυτο που καταλαβα ειναι οτι εχω 2 λυσεις η μενω και κανω το μαλακα για να μη τσακωνομαι με τον αντρα μου η μαζευω τα πραγματα μου και παω σπιτι μου..Και στη μανα του να μιλησω που το εχω κανει απειρες φορες μετα του λεει αλλα αντ αλλων και μας βαζει και ξαναμαλλωνουμε..Εκανα πολυ μεγαλο λαθος που δεχτηκα να μεινουμε εδω και μαλιστα να χρεωθουμε για να το φτιαξουμε κι ολας..


καταλαβα.αδιακρισια στο φουλ.αυτη δε παιζεται.αυτο το εκανε και προτου γεννησεις?ειναι δυσκολο το ξερω.αν θες εσυ για να μην ερχεται συνεχεια μπορεις να κατεβεις εσυ για κανενα 5λεπτο να τους δεις και καλα,ετσι ωστε να μην ερχεται τοσες πολλες φορες μεσα στη μερα.δεν αξιζει ομως να χαλασεις την οικογενεια σου για την πεθερα.ξαναμιλα με τον αντρα σου.εμενα ωσπου να σαραντισω ερχοταν πιο συχνα.τωρα ερχεται σπανια γιατι συνηθως προλαβαινω και πηγαινω εγω.η μπορει να μη βρεθουμε καθολου μεσα στη μερα και να παρει κανενα τηλ να δει τι κανουμε.παντως αν ο αλλος δε καταλαβαινει απο μονος λιγο δυσκολο ειναι να το βαλεις στη θεση του.

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λιγο καιρο πριν πηγαινα και εγω ομως πια με τα λογια που λεει,το υφος που με κοιτανε και δυο και που μας κανει συνεχεια και τσακωνομαι με τον αντρα μου δεν παω..Μα δεν καταλαβα ειμαι υποχρωμενη να τους βλεπω καθε μερα?Να δινω αναφορα γιατι κλαει το μωρο?Δεν βλεπω τη μανα μου θα βλεπω αυτην??Η ουσια ειναι οτι δεν με στηριζει ο αντρας μου κοριτσια αν ειχα συμμαχο τον αντρα μου δεν με ενοιαζε τιποτα..Του στραβου το δικιο ειναι αυτο...Οσο και να με πληγωνει..

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
joannakuba έγραψε:ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΑ το παιδί ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ...σχεδόν ...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Απλά ΣΚΕΨΟΥ το πολύ καλα...

πολύ δύσκολο πράγμα ο χωρισμός μετά απο 10χρόνια...ειδικά οταν υπαρχουν και παιδιά...

παθούσα Wink
Και εγω παιδι χωρισμενων γονιων ειμαι και καταλαβαινω..Πιστεψε με ειμαι ο τελευταιος ανθρωπος που θελει να χωρισει..αλλα οταν βλεπεις ασυμφωνια σε βαθμο που επηρρεαζει το ψυχισμο σου,τη προσωπικοτητα σου και αρχιζεις και δεν αναγνωριζεις τον εαυτο σου να το κανω τι?να μεινω για να μεγαλωσει το παιδι μου να βλεπει τι?αλλου τη μανα αλλου το πατερα??και δεν εννοω γκομενικα..Αν τελικα γινει δεν ξερω που θα βρω τη δυναμη..

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τωρα οτι εγινε ογιε εφη μου ποτε βεβαια δεν ειναι αργα να αλλαξετε σπιτι αλλα ειναι δυσκολο. παρτο στη πλακα οσο μπορεις τουλαχιστον. αστη να χτυπα και να ξαναχτυπα κοιμομουν. και καποια στιγμη θα καταλαβει. αν σου πει κατι οτι πχ ανυσηχησα και ηρθα 100 φορες πες της καλυτερα να τηλ πριν ερθει γιατι κοιμαται ακι το μωρο και εσυ οταν αυτο κοιμαται ξεκουραζεσαι. και στον αντρα σουν την ιδια δικαιολογια. σε λιγο καιρο θα τη γραφεις και δεν θα σε ενοχλει που θα πας δουλεια και θα ηρεμισεις

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[b]Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις συμβουλες και το ενδιαφερον!!!Θα περιμενω να γυρισει ο αντρας μου απο τη δουλεια και θα δω τι θα γινει...

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="efoulitsa"]Λιγο καιρο πριν πηγαινα και εγω ομως πια με τα λογια που λεει,το υφος που με κοιτανε και δυο και που μας κανει συνεχεια και τσακωνομαι με τον αντρα μου δεν παω..Μα δεν καταλαβα ειμαι υποχρωμενη να τους βλεπω καθε μερα?Να δινω αναφορα γιατι κλαει το μωρο?Δεν βλεπω τη μανα μου θα βλεπω αυτην??Η ουσια ειναι οτι δεν με στηριζει ο αντρας μου κοριτσια αν ειχα συμμαχο τον αντρα μου δεν με ενοιαζε τιποτα..Του στραβου το δικιο ειναι αυτο...Οσο και να με πληγωνει..[/quote]

καθολου υποχρεωμενη δεν εισαι αλλα βρε κουκλα μου απο το ερχεται μεσα στο σπιτι σου συνεχεια δεν ειναι καλυτερο να πας εσυ 5λεπτα?σιγουρα ομως και παλι δεν ειναι αυτη η λυση.απο τη στιγμη που λες για τετοιες συμπεριφορες.

ο αντρας σου δε μπορει να το καταλαβει γιατι ειναι οι γονεις του.ετσι δεν ειμαστε κι εμεις?απλα εμεις οι γυναικες βαζουμε πιο ευκολα ορια στους γονεις μας.

οσο για το μωρο που κλαιει αν σε ξαναρωτησει πες της μωρο ειναι λογικο ειναι να κλαψει.εσας τα δικα σας παιδια δεν εκλαιγαν καθολου?

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΦΟΥΛΙΤΣΑ μουυυυ

κι εγώ +παιδί χωρισμένων γονιών

+ χώρισα μετά απο 15 χρόνια ΥΠΟΜΟΝΗΣ....αλλάα για πολύ σοβαρό λόγο (αλκοόλ)

παρόλα αυτά....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ο χωρισμός Crying or Very sad

Αν και σταθήκαμε τυχερή, γιατί είχαμε δίπλα μας ανθρώπους που μας βοήθησαν πολύ και κυρίως τον τωρινό μου σύζυγο που ΣΤΑΘΗΚΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟς ΠΑΤΕΡΑΣ + ΒΡΑΧΟΣ στα παιδιά./

Παρόλα αυτά ...ΠΟΝΑΕΙ ΑΚΟΜΗ...και υπάρχουν τρελλες δυσκολίες...

Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ε τον ευατό σου I love you I love you I love you I love you

για να μπορείς να προσέχεις και το παιδάκι σου....και ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.....να πανε απο κει που ήρθαν...

"οι μάχες κερδίζονται στα τραπέζια" φίλη μου κι όχι στα πεδία μαχών Wink

Αν με πιάνεις....ρίξτο στη διπλώματία και στη γαλυφιά Wink

ΚΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε οτι και να αποφασίσεις Very Happy

phoenix


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οπως τα λεει η φιλη απο πανω.....κοιτα την αποφαση μονο εσυ την ξερεις και εσυ θα την παρεις γιατι εσυ μονο ξερεις τι τραβας και τι γινεται σπιτι σου.

ειναι παντως δυσκολο και σπανιο να βρεις ανθρωπο να σταθει πλαι σου οπως αξιζει.

Η ζωη μετα το διαζυγιο ειναι λιγο σκατα αλλα οκ φτιαχνει παντως δεν ειναι καιτραγικο αν δηλαδη δεν αντεχεις καθολου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις